Født: 2 december 2006
Klub: Helsingør If, Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.83 i | PB | 2 | h2 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||
7.92 i | 3 | B | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | |||
8.01 i | 5 | 19 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||
7.96 i | 7 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
7.85 i | 2 | 19 h3 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | |||
7.82 i | PB | 1 | 19 B | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||
400 m [2] | ||||||||
58.80 i | PB | 3 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
57.35 i | PB | 3 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:39.05 i | PB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Helsingør If, Atletik | ||||||||
Lucas Levring Jakobsen, Mikkel Panduro Johansson Christian Madsen Bordignon, Sebastian Baan |
60 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.1h i | 3 | Helsingør | Helsingør | 14.12.22 | ||||||||||
8.20 i | PB | 6 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||||||||
8.04 i | PB | 2 | 19 h1 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
8.14 i | 2 | 19 B | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||||
8.18 i | 6 | 17 h3 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||||
8.11 i | 5 | h2 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
100 m [6] | ||||||||||||||
13.02 | SB | 4 | 17 h1 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.6 | |||||||
12.86 | SB | 6 | 17 h1 | København | København | 20.5.23 | +1.2 | |||||||
12.97 | 5 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.4 | ||||||||
12.59 | PB | 3 | D | København | København | 9.8.23 | +1.0 | |||||||
12.89 | 3 | 19 | Helsingør | Helsingør | 18.8.23 | +1.3 | ||||||||
12.35 w | 7 | 17 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
26.46 i | 1 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||||
26.57 i | PB | 2 | 17 D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||||
27.09 i | 3 | 17 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||||
25.82 w | 2 | C | København | København | 9.8.23 | +2.7 | ||||||||
25.51 | 2 | 17 | Greve | Greve | 24.9.23 | +1.2 | ||||||||
300 m [2] | ||||||||||||||
42.62 | SB | 3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | |||||||||
40.65 | PB | 4 | Tårnby | Tårnby | 6.10.23 | |||||||||
400 m [6] | ||||||||||||||
1:00.39 i | PB | 3 | 17 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||||
59.14 i | PB | 3 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||||
59.86 | PB | 3 | 17 | København | København | 20.5.23 | ||||||||
59.04 | PB | 2 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||||
57.96 | PB | 3 | 19 | Helsingør | Helsingør | 18.8.23 | ||||||||
57.30 | PB | 3 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.30 i | PB | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 1.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.68 i | PB | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 1.4.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.32 | SB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | ||||||||||||||
13.10 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Vægtkast 11.34 kg [1] | ||||||||||||||
5.29 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 5.0 kg [1] | ||||||||||||||
11.32 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 700 gram [1] | ||||||||||||||
18.85 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kaste 5-kamp D17 [1] | ||||||||||||||
835 | PB | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 29.7.23 | ||||||||
11.32 6.32 13.10 18.85 5.29 |
60 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.52 i | PB | 1 | Helsingør | Helsingør | 23.10.21 | |||||||||
8.31 i | PB | 3 | h5 | Helsingør | Helsingør | 8.1.22 | ||||||||
8.35 i | 3 | Helsingør | Helsingør | 8.1.22 | ||||||||||
8.39 i | 7 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
8.57 i | 7 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||||
8.54 i | 2 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
8.08 | PB | 1 | Helsingør | Helsingør | 8.10.22 | -0.8 | ||||||||
100 m [7] | ||||||||||||||
13.02 w | 6 | 17 h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.4 | ||||||||
13.03 | PB | 4 | 17 h2 | København | København | 21.5.22 | +1.1 | |||||||
13.34 | 3 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | +1.9 | ||||||||
12.75 | PB | 6 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.7 | |||||||
13.13 | 8 | 17 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.9 | |||||||
13.00 | 4 | 17 h1 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.3 | ||||||||
13.02 | 2 | 17 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.2 | ||||||||
200 m [7] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
28.15 i | 2 | 17 B | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||||
27.05 i | PB | 3 | 17 C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||||
27.56 | PB | 3 | 17 B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.3 | |||||||
26.50 | PB | 4 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | +0.8 | |||||||
26.07 | PB | 3 | 17 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | |||||||
25.77 | PB | 4 | 17 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -0.4 | ||||||
26.44 | 5 | 17 | Greve | Greve | 25.9.22 | -0.8 | ||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
41.29 | PB | 3 | 19 B | Tårnby | Tårnby | 30.9.22 | ||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:02.03 i | PB | 4 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:35.26 | PB | 3 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.25 | =PB | 3 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [11] | ||||||||||||||
3.75 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 8.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.96 i | PB | 5 | 17 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.50 i | 9 | 16 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.19 i | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 24.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.21 i | PB | 7 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
| ||||||||||||||
4.37 i | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 | PB | 2 | 17 | København | København | 21.5.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.47 | PB | 4 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.49 | 3 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.04 | 3 | 17 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.33 | - | 17 | Greve | Greve | 24.9.22 | +1.0 | ||||||||
4.39 w | 4 | 17 | Greve | Greve | 24.9.22 | +2.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [4] | ||||||||||||||
5.91 i | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 24.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.13 | PB | 2 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.92 | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.42 | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 8.10.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | ||||||||||||||
10.67 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Vægtkast 11.34 kg [1] | ||||||||||||||
4.76 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 5.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.28 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 700 gram [2] | ||||||||||||||
16.35 | PB | 3 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
17.02 | PB | Pen | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kaste 5-kamp D17 [1] | ||||||||||||||
638 | PB | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 30.7.22 | ||||||||
7.28 5.92 10.67 17.02 4.76 |
100 m [10] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.9h | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.4.21 | -0.8 | ||||||||||||||||
13.7h | 1 | 17 | Helsingør | Helsingør | 4.5.21 | 0.0 | ||||||||||||||||
13.17 | PB | 7 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.4 | |||||||||||||||
13.03 w | 1 | 15 C | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.0 | ||||||||||||||||
13.57 | 4 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.1 | ||||||||||||||||
13.35 w | 4 | 15 h3 | København | København | 14.8.21 | +3.3 | ||||||||||||||||
13.39 w | 4 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.3 | ||||||||||||||||
13.69 w | 4 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.2 | ||||||||||||||||
13.65 | 2 | 15 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.1 | ||||||||||||||||
13.79 | 4 | 15 B | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.8 | ||||||||||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||||||||||
28.5h | 2 | 17 | Helsingør | Helsingør | 5.4.21 | +2.0 | ||||||||||||||||
28.27 | PB | 2 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -3.6 | |||||||||||||||
DNF | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.4 | ||||||||||||||||
28.16 w | 5 | 15 B | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.8 | ||||||||||||||||
300 m [4] | ||||||||||||||||||||||
45.21 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||||||||||
45.33 | 6 | 15 | København | København | 14.8.21 | |||||||||||||||||
44.54 | PB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | ||||||||||||||||
45.15 | 8 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||||||||||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||||||||||
1.25 | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.5.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||||||||||
4.02 w | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 22.4.21 | +3.6 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.71 w | 11 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +4.2 | ||||||||||||||||
4.12 | PB | 11 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | 0.0 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.76 | - | 15 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +1.6 | ||||||||||||||||
4.33 w | 15 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +3.6 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.48 | 16 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.7 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||||||||||||
6.44 | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 29.4.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||||||||||||
13.32 | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.4.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
2:36.89 | SB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||||||||||
Helsingør If, Atletik | ||||||||||||||||||||||
Mikkel Panduro Johansson, Sebastian Baan Lucas Levring Jakobsen, Anton Moth Søndergaard | ||||||||||||||||||||||
2:26.68 | SB | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |||||||||||||||
Helsingør If, Atletik | ||||||||||||||||||||||
Lucas Levring Jakobsen, Bertram Wolff Larsen Sebastian Baan, Mikkel Panduro Johansson |
60 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.31 i | PB | 2 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
80 m [3] | ||||||||||
11.90 | PB | 4 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.3 | |||
11.8h w | 4 | Helsingør | Helsingør | 15.7.20 | +2.8 | |||||
12.0h w | 2 | 13 | København | København | 17.9.20 | |||||
100 m [3] | ||||||||||
14.7h | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | -1.2 | ||||
15.01 | PB | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | 0.0 | |||
14.93 | PB | 2 | C | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | -0.7 | |||
200 m [1] | ||||||||||
32.0h w | 5 | B | Helsingør | Helsingør | 28.5.20 | +2.6 | ||||
300 m [2] | ||||||||||
50.5h | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | |||||
49.20 | PB | 3 | r2 | Tårnby | Tårnby | 2.10.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||
3.28 | PB | 4 | 13 | Helsingør | Helsingør | 17.6.20 | ||||
| ||||||||||
3.61 | PB | 16 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |||
| ||||||||||
3.56 | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | -1.4 | ||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.82 | Helsingør | 9.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.59 | København | 9.8.23 | +1.0 | |
200 m | |||||
Ude | 25.77 | Hvidovre | 11.9.22 | -0.4 | |
Inde | 26.57 | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 57.30 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Inde | 57.35 | Skive | 2.3.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:35.26 | Hillerød | 15.6.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.25 | Helsingør | 13.5.21 | ||
Inde | 1.30 | Helsingør | 1.4.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.47 | Frederiksberg | 5.6.22 | 0.0 | |
Inde | 4.37 | Helsingør | 12.3.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:39.05 | Skive | 3.3.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.08 | Helsingør | 8.10.22 | -0.8 | |
80 m | |||||
Ude | 11.90 | Tårnby | 11.7.20 | +1.3 | |
300 m | |||||
Ude | 40.65 | Tårnby | 6.10.23 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.61 | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 6.44 | Helsingør | 29.4.21 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 6.42 | Helsingør | 8.10.22 | ||
Inde | 6.68 | Helsingør | 1.4.23 | ||
Diskoskast 1.5 kg | |||||
Ude | 13.10 | Helsingør | 29.7.23 | ||
Vægtkast 11.34 kg | |||||
Ude | 5.29 | Helsingør | 29.7.23 | ||
Hammerkast 5.0 kg | |||||
Ude | 11.32 | Helsingør | 29.7.23 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 13.32 | Helsingør | 5.4.21 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 18.85 | Helsingør | 29.7.23 | ||
Kaste 5-kamp D17 | |||||
Ude | 835 | Helsingør | 29.7.23 |
60 m: | 20 |
80 m: | 3 |
100 m: | 26 |
200 m: | 17 |
300 m: | 9 |
400 m: | 9 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 3 |
Længdespring: | 18 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 5.0 kg: | 6 |
Diskoskast 1.5 kg: | 2 |
Vægtkast 11.34 kg: | 2 |
Hammerkast 5.0 kg: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
Spydkast 700 gram: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |
: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 8 | 17 h3 | 13.13 | |||
DMU | 2023 | 7 | 17 h1 | 12.35 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 15 B | |||||
DMU | 2022 | 4 | 17 C | 25.77 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2021 | 8 | 15 B | 45.15 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 17 B | 57.30 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2021 | 16 | 15 | 3.48 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 15 | 2:26.68 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 7 | 17 h1 | 8.57 | |||
iDMU | 2024 | 7 | 19 h2 | 7.96 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 F | 27.09 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 17 B | 1:02.03 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 17 B | 59.14 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 19 B | 57.35 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 7 | 17 | 4.21 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 19 | 1:39.05 |