Født: 21 januar 2004
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.87 | PB | 6 | 19 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.7 | |
12.01 | 6 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.5 |
100 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.23 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | +1.9 | |||||
11.96 | PB | 5 | 17 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.2 | ||||
200 m [2] | ||||||||||||
25.81 | SB | 2 | C | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -1.2 | |||||
24.63 w | 12 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.9 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
5.18 | PB | - | 17 | Greve | Greve | 25.9.21 | +1.6 | |||||
5.27 w | 3 | 17 | Greve | Greve | 25.9.21 | +4.3 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
48.97 | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Mathis Touillon | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:44.96 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Mathis Touillon |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.84 i | PB | 4 | 16 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||
7.70 i | PB | 6 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
100 m [2] | ||||||||
12.30 w | 5 | sprint | Hvidovre | sprint, Hvidovre | 23.5.20 | +2.4 | ||
12.18 w | 2 | B | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | +3.0 | ||
200 m [3] | ||||||||
25.43 i | PB | 1 | 17 F | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||
25.29 i | PB | 2 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
25.00 | PB | 1 | H | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | -0.3 | |
300 m [1] | ||||||||
39.73 | PB | 3 | sprint | Hvidovre | sprint, Hvidovre | 23.5.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:41.42 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Jonas Strunge, Mathias Touillon Jónas Gunnleivsson Isaksen, Simon Worsøe Clausen |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.70 | Skive | 29.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.87 | Tårnby | 7.5.22 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 25.00 | Hvidovre | 2.8.20 | -0.3 | |
Inde | 25.29 | Skive | 1.3.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.18 | Greve | 25.9.21 | +1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 39.73 | Hvidovre | 23.5.20 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:44.96 | Greve | 24.9.21 |
60 m: | 2 |
100 m: | 6 |
200 m: | 5 |
300 m: | 1 |
Længdespring: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 5 | 17 h2 | 11.96 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 12 | 17 | 24.63 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 6 | 17 h1 | 7.70 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 2 | 17 C | 25.29 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 3 | 17 | 1:41.42 |