Født: 16 oktober 2008
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:27.88 i | PB | 5 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 |
800 m [7] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:34.23 i | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||
2:30.73 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | |||
2:29.29 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | |||
2:24.52 | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | |||
2:23.99 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||
2:21.68 | PB | 4 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
2:26.00 | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | ||||
1500 m [6] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:21.14 i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||
5:01.62 | PB | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | |||
4:48.06 | PB | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||
5:05.85 | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||
4:54.95 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||
5:00.12 | 12 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||
Længdespring [1] | |||||||||
2.87 | PB | 6 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.3 | ||
| |||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | |||||||||
4.13 | PB | 5 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 1.10.22 | |||
|
600 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:54.51 | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
1:50.79 | PB | 3 | 13 | København | København | 14.8.21 | ||
1000 m [3] | ||||||||
3:27.06 | PB | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
3:19.76 | PB | 3 | 13 | København | København | 15.8.21 | ||
3:21.95 | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
45.25 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Meldgaard Luka, August Herring Jensen Thor Steinicke Stride, August Olander |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:21.68 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:27.88 | Skive | 4.3.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:19.76 | København | 15.8.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:48.06 | Frederiksberg | 4.6.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 2.87 | Frederiksberg | 1.10.22 | -1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 1:50.79 | København | 14.8.21 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 4.13 | Frederiksberg | 1.10.22 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.25 | Lyngby | 4.9.21 |
600 m: | 2 |
800 m: | 8 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 6 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2022 | 4 | 15 B | 2:21.68 |
1500 m | ||||
DMU | 2022 | 12 | 15 | 5:00.12 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 5 | 15 B | 2:27.88 |