Født: 6 december 2008
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Højdespring [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.42 i | SB | 4= | 17 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | 10 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | 8 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.98 i | SB | 6 | h2 | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||||
8.91 i | SB | 8 | Randers | Randers | 21.1.23 | |||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
11.57 | PB | 5 | 15 h2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.9 | |||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
13.85 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.6 | |||||||
13.68 w | 4 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.4 | |||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
29.69 i | PB | 3 | E | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||||
28.69 i | PB | 1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||||
29.37 | PB | 3 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | |||||||
28.81 | PB | 2 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | |||||||
29.29 | 3 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.1 | ||||||||
Højdespring [14] | ||||||||||||||
1.47 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.47 i | =PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.47 i | =PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.47 i | =PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | 5 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.44 i | 9 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.44 mix i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | SB | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | =SB | 2 | 15 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | SB | 2 | 15 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 16 | 15 | Berlin, GER | Berlin, GER | 28.5.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
NH | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | ||||||||||
1.42 | PB | 10 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||
| ||||||||||||||
1.40 | 8 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
10.79 | SB | 8 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
51.63 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:54.05 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt | ||||||||||||||
[1] | ||||||||||||||
2:24.85 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Isabella Bonde, Laura Kjær Hansen Sophie Filtenborg Brandt, Klara Hatini Pedersen | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:25.30 | SB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Liv Amelia Nygård, Isabella Bonde Klara Hatini Pedersen, Sophie Filtenborg Brandt |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.01 i | PB | 3 | h6 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||
8.90 i | PB | 1 | D | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||
9.03 i | 1 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.94 i | 2 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
8.99 i | 6 | 16 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.56 w | 5 | 15 h2 | København | København | 21.5.22 | +3.2 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
30.30 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||||
30.65 i | PB | 2 | F | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||||
29.67 w | 7 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||||
29.94 | PB | 4 | 15 E | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +1.2 | ||||||
29.87 | PB | 13 | 15 B | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.5 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
48.06 | PB | 2 | 15 C | Berlin, GER | Berlin, GER | 4.6.22 | ||||||||
Højdespring [10] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 6 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.44 i | PB | 8= | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
| ||||||||||||||
1.44 i | =PB | 8= | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
| ||||||||||||||
NH | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||||
1.38 | SB | 7 | 15 | Berlin, GER | Berlin, GER | 5.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.41 | PB | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 10 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 10 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 5= | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
11.02 | PB | 9 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||
56.51 | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Mille Elmer, Isabella Bonde Asta Garder, Sophia Bonde | ||||||||||||||
52.08 | 1 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | |||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Aliya Dahl, Sophia Bonde Sophie Filtenborg Brandt, Isabella Bonde | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:54.18 i | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||||
KIF - København | ||||||||||||||
Isabella Bonde, Aliya Dahl Mille Elmer, Sophia Bonde |
100 m [2] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.13 | PB | 3 | 19 C | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.0 | |||||||||||||||
15.05 w | 3 | 17 B | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.3 | ||||||||||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||||||||||
30.72 | PB | 1 | 13 rC | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | -2.1 | |||||||||||||||
31.07 | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | ||||||||||||||||
31.61 | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.6 | ||||||||||||||||
30.09 w | 5 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.9 | ||||||||||||||||
300 m [1] | ||||||||||||||||||||||
48.17 | PB | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||||||||||
17.56 | PB | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | |||||||||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||||||||||
1.40 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.40 | =PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||||||||||||||||
1.31 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 | 1 | 13 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.31 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 | 5 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||||||||||
55.10 | SB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||||||||||
KIF - København | ||||||||||||||||||||||
Milla Eskildsen, Aliya Dahl Karla Danger Nielsen, Isabella Bonde | ||||||||||||||||||||||
56.30 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||||||||||||||||
KIF - København | ||||||||||||||||||||||
Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl Isabella Bonde, Mille Elmer |
50 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.96 i | PB | 5 | 11 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
8.80 i | PB | 9 | 11 rB | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
60 m [2] | ||||||||||||||
10.41 i | PB | 5 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
10.12 i | PB | 6 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
80 m [4] | ||||||||||||||
12.80 | PB | 6 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.1 | |||||||
12.96 | 4 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.7 | ||||||||
12.84 | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.1 | ||||||||
12.83 | 6 | 12 h1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.4 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
DNF i | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||||
50 m hæk 68.6 cm [2] | ||||||||||||||
11.77 i | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
11.62 i | PB | 3 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [3] | ||||||||||||||
14.66 i | PB | 4 | 13 r2 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
14.25 i | 5 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||||
14.51 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
Højdespring [7] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 i | =PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 8.12.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | =PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.20 i | PB | 7 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | =PB | 6 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 i | PB | 6 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.15 i | 11 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
1.15 | PB | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.12 | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | |||||||||
1.28 | =PB | 1 | 13 | København | København | 24.10.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.28 | PB | 1 | 13 | København | København | 24.10.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
4.86 | PB | 5 | 13 | København | København | 24.10.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
17 | PB | 8 | 13 | København | København | 24.10.20 | ||||||||
|
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.77 i | PB | 3 | 11 h3 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
10.53 i | PB | 4 | 11 h1 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m [3] | ||||||||||||||
14.27 i | PB | 2 | 11 r1 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
14.31 i | 1 | 11 r1 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||||
14.01 i | PB | 1 | 11 r1 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.09 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.10 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.10 i | =PB | 8 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.16 i | PB | 17 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.80 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.90 | Randers | 30.1.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.85 | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 28.81 | Ballerup | 18.6.23 | +0.6 | |
Inde | 28.69 | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.42 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 1.47 | Helsingør | 7.1.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.57 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.9 | |
300 m | |||||
Ude | 48.06 | Berlin, GER | 4.6.22 | ||
50 m hæk 68.6 cm | |||||
Inde | 11.62 | Hvidovre | 8.12.19 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 14.51 | Helsingør | 1.2.20 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m | |||||
Inde | 14.01 | Helsingør | 9.3.19 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 17.56 | Lyngby | 4.9.21 | -0.1 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 3.16 | Helsingør | 9.3.19 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 4.86 | København | 24.10.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 11.02 | Lyngby | 18.9.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 17 | København | 24.10.20 |
50 m: | 2 |
60 m: | 11 |
80 m: | 5 |
100 m: | 5 |
200 m: | 14 |
300 m: | 2 |
600 m: | 1 |
50 m hæk 68.6 cm: | 2 |
: | 3 |
60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m: | 3 |
: | 1 |
Højdespring: | 43 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 2.0 kg: | 1 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 5 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 4 | 15 h3 | 13.68 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 4 | 15 E | 29.94 | |||
Højdespring | |||||||
DMU | 2023 | 10 | 15 | 1.42 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 | 56.51 | |||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 51.63 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 15 | 2:25.30 | |||
Inde | |||||||
Højdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 8= | 15 | 1.44 | |||
iDMU | 2023 | 9 | 15 | 1.44 | |||
iDMU | 2024 | 8 | 17 | 1.35 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 B | 1:54.18 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 15 | 1:54.05 |