Født: 16 september 2008
Klub: Herlufsholm Gymnastikforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.40 i | PB | 2 | 17 C | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
25.35 i | PB | 3 | 17 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
400 m [2] | ||||||||
58.36 i | PB | 2 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
56.78 i | PB | 2 | 17 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.32 i | PB | 5 | 15 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||
100 m [11] | |||||||||
12.78 w | 3 | 15 h2 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +3.6 | |||
13.31 | PB | 7 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | -0.1 | ||
12.99 | PB | 5 | 15 h1 | København | København | 20.5.23 | +0.8 | ||
12.79 w | 4 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.0 | |||
12.71 w | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.6 | |||
13.08 | 4 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |||
13.09 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.2 | |||
12.36 w | 5 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | ||
12.91 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 11.9.23 | -1.1 | ||
12.37 w | 5 | 15 h1 | Greve | Greve | 24.9.23 | +2.1 | |||
12.56 w | 7 | 15 | Greve | Greve | 24.9.23 | +3.1 | |||
200 m [5] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
27.34 i | 1 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||
27.31 i | PB | 3 | 15 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
26.91 | PB | 1 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | ||
26.87 | PB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.5 | ||
25.49 | PB | 3 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | +2.0 | ||
300 m [5] | |||||||||
44.18 | 2 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | ||||
41.18 | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
41.22 | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||
40.71 | PB | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
42.22 | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 11.9.23 | ||||
[1] | |||||||||
2:09.93 | PB | 2 | 17 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||
HG Atletik TM | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:04.88 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
HG Atletik TM | |||||||||
Mohamud Daher, Lance Christian Aabo Magnus Vielsøe-Nielsen, Christoffer Banke Jørgensen |
60 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.30 i | PB | 6 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||
100 m [3] | ||||||||||
14.30 | PB | 4 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | -1.1 | |||
13.57 | PB | 7 | 15 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.3 | |||
13.66 | 6 | 15 | Greve | Greve | 25.9.22 | 0.0 | ||||
200 m [3] | ||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||
31.44 i | 3 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||
29.5h | 3 | 15 B | Næstved | Næstved | 7.7.22 | +0.7 | ||||
28.00 | PB | 10 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.7 | |||
300 m [2] | ||||||||||
45.49 | PB | 9 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||
44.71 | PB | 6 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||
800 m [4] | ||||||||||
2:50.2h | PB | 3 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||
2:34.55 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||
2:35.81 | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | |||||
2:28.22 | PB | 10 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||
Længdespring [3] | ||||||||||
3.55 i | PB | 11 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||
| ||||||||||
3.74 | PB | 3 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | -0.5 | |||
| ||||||||||
3.74 | =PB | 3 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | -0.5 | |||
| ||||||||||
NM | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | 0.0 | |||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||
15.76 | PB | 4 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||
| ||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||
12.14 | PB | 4 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||
| ||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||
2:04.94 | PB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||
HG Atletik TM | ||||||||||
Magnus Vielsøe-Nielsen, Birk Kryger Mads Vielsøe-Nielsen, Christoffer Banke Jørgensen |
80 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.70 | PB | 7 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.3 | |||||
12.80 | 5 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.7 | ||||||
100 m [3] | ||||||||||||
15.67 w | 7 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.2 | ||||||
15.97 w | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.1 | ||||||
15.04 | PB | 6 | B | Tårnby | Tårnby | 1.10.21 | +0.6 | |||||
200 m [1] | ||||||||||||
31.78 w | 8 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.3 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
50.34 | PB | 3 | Tårnby | Tårnby | 1.10.21 | |||||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:18.3h | 1 | 13 | Næstved | Næstved | 20.5.21 | |||||||
600 m [2] | ||||||||||||
2:09.87 | PB | 6 | 13 | København | København | 14.8.21 | ||||||
2:03.06 | PB | 7 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
3.23 | PB | 2 | 13 | Næstved | Næstved | 19.4.21 | -0.6 | |||||
| ||||||||||||
3.80 | PB | 8 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.8 | |||||
| ||||||||||||
3.68 | 14 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | ||||||
3.65 | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +1.6 | ||||||
| ||||||||||||
3.56 | 12 | 13 | København | København | 14.8.21 | +0.2 | ||||||
|
60 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.46 i | PB | 7 | 12 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | |||
10.4h | 4 | 19 | Næstved | Næstved | 18.6.20 | -0.7 | |||
80 m [3] | |||||||||
13.8h | 2 | 12 | Næstved | Næstved | 18.6.20 | -0.8 | |||
13.61 | PB | 5 | 12 h1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.0 | ||
13.67 | 4 | 12 rB | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.2 | |||
200 m [2] | |||||||||
38.2h | 3 | 19 | Næstved | Næstved | 18.6.20 | -1.8 | |||
36.02 | PB | 5 | 12 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.9 | ||
800 m [1] | |||||||||
3:53.4h | PB | 3 | Næstved | Næstved | 2.7.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [2] | |||||||||
3.16 i | PB | 16 | 12 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | |||
|
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.24 i | PB | 6 | 10 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
2.56 i | PB | 20 | 10 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.32 | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.91 | Næstved | 11.9.23 | -1.1 | |
200 m | |||||
Ude | 25.49 | Greve | 23.9.23 | +2.0 | |
Inde | 25.35 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Inde | 56.78 | Skive | 2.3.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:28.22 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.74 | Næstved | 7.7.22 | -0.5 | |
Inde | 3.55 | Ballerup | 22.1.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.70 | Hvidovre | 13.6.21 | +1.3 | |
300 m | |||||
Ude | 40.71 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:03.06 | Greve | 26.9.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.80 | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.8 | |
Inde | 3.16 | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 15.76 | Næstved | 7.7.22 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 12.14 | Næstved | 7.7.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:04.88 | Hvidovre | 3.9.23 |
60 m: | 5 |
80 m: | 5 |
100 m: | 17 |
200 m: | 13 |
300 m: | 8 |
400 m: | 3 |
600 m: | 2 |
800 m: | 5 |
Længdespring: | 3 |
Længdespring 1 m zone: | 8 |
Diskoskast 1.0 kg: | 1 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 15 h2 | 12.36 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 15 B | 44.71 | |||
DMU | 2023 | 5 | 15 | 40.71 | |||
800 m | |||||||
DMU | 2022 | 10 | 15 B | 2:28.22 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 2 | 17 | 2:04.94 | |||
DMU | 2023 | 2 | 17 | 2:04.88 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 15 D | 27.31 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 F | 25.35 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 C | 56.78 |