Født: 23 april 1995
Klub: Københavns Idræts Forening
Tidligere klubber:
Bagsværd Atletik Club ‐31.10.2021
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
100 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.90 w | 8 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.2 | ||
11.62 w | 3 | D | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.1 | ||
11.94 w | 3 | C | København | København | 9.8.23 | +2.2 | ||
200 m [2] | ||||||||
24.03 w | 6 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.8 | ||
24.01 | SB | 4 | B | København | København | 9.8.23 | +1.0 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.64 i | PB | 4 | h2 | København | København | 30.1.22 | ||
7.86 i | 5 | København | København | 30.1.22 | ||||
100 m [9] | ||||||||
11.83 w | 6 | h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.1 | ||
12.14 | SB | 1 | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.22 | -0.8 | ||
11.62 | PB | 3 | h3 | København | København | 13.8.22 | +1.3 | |
11.69 | 2 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | -0.7 | ||
11.88 | 6 | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | -0.4 | |||
11.72 | 5 | h3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +1.4 | ||
11.80 | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.1 | ||
11.92 | 6 | h1 | Holbæk | Holbæk | 30.8.22 | 0.0 | ||
11.78 | 5 | Holbæk | Holbæk | 30.8.22 | +1.3 | |||
200 m [3] | ||||||||
23.83 | SB | 4 | B | København | København | 13.8.22 | -0.1 | |
23.77 | PB | 2 | C | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.1 | |
23.86 | 2 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | -1.4 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
43.54 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
KIF - København | ||||||||
Jonathan Kure Friis, Jonathan Khan Troels Kaas, Mikkel Ringsted |
100 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.79 | SB | 2 | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | +0.9 | ||
12.04 | 7 | h2 | Greve | Greve | 23.5.21 | +0.8 | ||
11.90 w | 2 | C | Greve | Greve | 23.5.21 | +3.1 | ||
12.23 | 3 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.1 | ||
11.91 w | 6 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.2 | ||
11.96 | 3 | E | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.3 | ||
12.13 | 3 | B | København | København | 4.8.21 | -1.3 | ||
12.08 | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | -0.9 | ||
200 m [4] | ||||||||
24.19 | SB | 2 | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | +0.7 | ||
23.92 | PB | 2 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.8 | |
23.79 | PB | 2 | D | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +0.6 | |
24.70 | 6 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | +0.1 | |||
400 m [1] | ||||||||
55.31 | PB | 7 | B | København | København | 4.8.21 |
100 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.59 w | 5 | h3 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +3.6 | ||
11.59 w | 5 | h1 | Greve | Greve | 12.7.20 | +4.3 | ||
11.83 w | 7 | Greve | Greve | 12.7.20 | +3.0 | |||
12.23 | SB | 8 | B | København | København | 27.7.20 | -1.9 | |
11.70 | PB | 3 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.8 | |
11.63 | PB | 2 | G | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +1.3 | |
11.89 | 3 | D | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | +2.0 | ||
11.96 | 7 | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | +0.8 | |||
11.94 | 5 | København | København | 15.9.20 | -0.6 | |||
200 m [3] | ||||||||
24.83 i | PB | 3 | h7 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |
23.99 | PB | 2 | E | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.8 | |
25.35 | 3 | B | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | 0.0 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.00 i | PB | 3 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |
Bagsværd Atletik Club | ||||||||
Sebastian Valentin Buschardt, Troels Kaas Christian Jørn Hansen, Christoffer Frost Johansen |
50 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.44 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
6.57 i | SB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
60 m [2] | ||||||||
7.80 i | PB | 1 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||
8.05 i | 1 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
100 m [8] | ||||||||
11.76 | PB | 5 | B | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | +1.6 | |
11.73 | PB | 5 | Amager | Amager | 28.5.19 | +1.7 | ||
11.81 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +1.4 | ||||
11.80 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.6 | ||||
12.03 | København | København | 13.6.19 | -1.5 | ||||
11.78 | København | København | 20.7.19 | +1.7 | ||||
11.92 | København | København | 10.8.19 | +1.0 | ||||
12.20 | Tårnby | Tårnby | 20.8.19 | 0.0 | ||||
200 m [2] | ||||||||
24.13 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +2.5 | ||||
24.22 | PB | København | København | 10.8.19 | +0.1 | |||
300 m [1] | ||||||||
40.15 | PB | Tårnby | Tårnby | 20.8.19 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.69 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.10.18 | -0.3 | |||
100 m [1] | ||||||||
12.20 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.10.18 | 0.0 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.44 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
60 m | |||||
Inde | 7.64 | København | 30.1.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.62 | København | 13.8.22 | +1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 23.77 | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.1 | |
Inde | 24.83 | Odense | 23.2.20 | ||
400 m | |||||
Ude | 55.31 | København | 4.8.21 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 43.54 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:37.00 | Odense | 23.2.20 | ||
60 m | |||||
Ude | 7.69 | Tårnby | 5.10.18 | -0.3 | |
300 m | |||||
Ude | 40.15 | Tårnby | 20.8.19 |
50 m: | 2 |
60 m: | 5 |
100 m: | 38 |
200 m: | 14 |
300 m: | 1 |
400 m: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMi | 2020 | 3 | h7 | 24.83 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2020 | 3 | B | 1:37.00 |