Født: 13 juni 2006
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [3] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.48 i | SB | 5 | 19 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||
7.31 i | PB | 1 | 19 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||
7.47 i | 5 | 19 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||
200 m [7] | |||||||||
23.34 i | SB | 1 | 17 | Randers | Randers | 3.12.23 | |||
23.23 i | PB | 2 | 19 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||
23.36 i | 1 | 19 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||
23.54 i | 2 | 19 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||
24.01 i | 3 | h2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | |||
23.40 i | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||
23.78 i | 1 | 19 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||
Længdespring [1] | |||||||||
5.54 i | PB | 1 | 19 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||
|
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.44 i | PB | 2 | 17 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||
7.46 i | 3 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||
100 m [2] | ||||||||
11.59 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | +0.6 | |
11.68 | 1 | 19 B | Herning | Herning | 23.9.23 | 0.0 | ||
200 m [5] | ||||||||
23.54 i | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||
23.29 i | PB | 1 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
23.18 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | -0.8 | |
23.19 | 5 | 17 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +0.9 | ||
23.22 | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.6 | |
400 m [4] | ||||||||
52.58 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||
52.90 | 5 | 17 C | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | |||
53.19 | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
53.94 | 1 | 19 B | Herning | Herning | 23.9.23 | |||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
45.79 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen Nico Schumacher, Jonathan Sass Møller | ||||||||
45.34 | SB | 2 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:20.01 | SB | 1 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.63 i | PB | 2 | 16 h3 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
7.63 i | =PB | 6 | 16 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
7.76 i | 3 | 17 h1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||
7.81 i | 5 | 17 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||
7.53 i | PB | 3 | 17 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||
100 m [6] | ||||||||
11.54 | PB | 2 | 17 h1 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.7 | |
11.55 | 2 | 17 | Randers | Randers | 4.6.22 | -1.4 | ||
11.55 | 4 | 16 h5 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.8 | ||
11.48 | PB | 1 | 16 B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.7 | |
11.63 | 7 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | +1.0 | |
12.06 | 6 | 17 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.9 | |
200 m [6] | ||||||||
23.83 i | PB | 1 | 17 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||
23.79 i | PB | 1 | 17 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
22.96 | PB | 1 | 17 B | Randers | Randers | 5.6.22 | -0.6 | |
22.99 | 2 | 16 D | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.6 | ||
22.99 | 6 | h3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | -0.3 | |
23.51 | 6 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +0.3 | |
400 m [3] | ||||||||
55.59 i | PB | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
52.58 | PB | 1 | 17 C | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | ||
52.42 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
43.73 | SB | 2 | Randers | Randers | 4.6.22 | |||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza Thomas Sitm Madsen, Daniel K. Pedersen | ||||||||
45.73 | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | ||||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Max Kørner Andersen, Daniel K. Pedersen Thomas Sitm Bak, Jonathan Sass Møller | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:06.13 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne Thomas Sitm Madsen, Jonathan Sass Møller |
100 m [6] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.96 | PB | 1 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.7 | ||
12.04 | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | -1.0 | |||
12.26 | 1 | 15 | Randers | Randers | 7.9.21 | -0.3 | |||
11.78 w | 3 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +2.9 | ||
11.97 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.8 | ||
12.04 | 1 | 15 B | Herning | Herning | 25.9.21 | +0.9 | |||
200 m [2] | |||||||||
24.49 | PB | 1 | 15 h1 | Randers | Randers | 20.6.21 | -1.9 | ||
24.35 | PB | 8 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +1.4 | |
300 m [2] | |||||||||
38.68 | PB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
38.46 | PB | 1 | 15 | Herning | Herning | 25.9.21 | |||
Længdespring [2] | |||||||||
5.21 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 7.9.21 | 0.0 | ||
| |||||||||
5.24 w | 2 | 15 | Herning | Herning | 25.9.21 | +3.0 | |||
| |||||||||
Spydkast 600 gram [1] | |||||||||
24.75 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 7.9.21 | |||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [2] | |||||||||
48.14 | SB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen | |||||||||
47.68 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:15.17 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | |||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:14.25 | PB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
Randers Sportsklub Freja | |||||||||
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.07 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
7.89 i | PB | 2 | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
7.92 i | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||
7.98 i | 3 | 15 h2 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
8.02 i | 5 | 15 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||
7.87 i | PB | 5 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
100 m [1] | ||||||||
12.29 | PB | 4 | D | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | +0.1 | |
200 m [4] | ||||||||
25.13 i | PB | 1 | 15 r1 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||
25.25 i | 4 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
25.14 | PB | 1 | E | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | +1.0 | |
26.13 | 4 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | -1.2 | |
800 m [1] | ||||||||
2:27.10 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
5.02 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
7.71 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:46.25 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller Christoffer Ballisager, Thomas Sitm Madsen |
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.11 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | -0.8 | |||
10.43 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | -0.4 | |||
9.98 w | Randers | Randers | 28.9.19 | +2.9 | ||||
200 m [2] | ||||||||
27.54 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | +0.9 | |||
26.33 | PB | Randers | Randers | 28.9.19 | +0.3 | |||
300 m [2] | ||||||||
43.24 | PB | 2 | 15 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | ||
41.72 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:27.65 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.41 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 | |||
Hammerkast 4.0 kg [2] | ||||||||
14.82 | =PB | 3 | 15 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | ||
14.82 | =PB | Aalborg | Aalborg | 22.9.19 | ||||
Hammerkast 3.0 kg [1] | ||||||||
17.97 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.31 | Randers | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.48 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 22.96 | Randers | 5.6.22 | -0.6 | |
Inde | 23.23 | Randers | 13.1.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 52.42 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Inde | 55.59 | Skive | 5.3.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:27.65 | Sønderborg | 7.9.19 | ||
Inde | 2:27.10 | Randers | 27.11.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.21 | Randers | 7.9.21 | 0.0 | |
Inde | 5.54 | Randers | 23.3.24 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:46.25 | Skive | 1.3.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.43 | Herning | 21.9.19 | -0.4 | |
300 m | |||||
Ude | 38.46 | Herning | 25.9.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Inde | 5.02 | Randers | 27.11.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.71 | Randers | 27.11.19 | ||
Hammerkast 3.0 kg | |||||
Ude | 17.97 | Randers | 16.6.19 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 24.75 | Randers | 7.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:15.17 | Randers | 20.6.21 | ||
Ude | 2:06.13 | Hvidovre | 11.9.22 |
60 m: | 16 |
80 m: | 3 |
100 m: | 15 |
200 m: | 26 |
300 m: | 4 |
400 m: | 7 |
800 m: | 2 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Hammerkast 4.0 kg: | 2 |
Hammerkast 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 6 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 3 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2022 | 7 | h2 | 11.63 | |||
200 m | |||||||
DM | 2022 | 6 | h3 | 22.99 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2024 | 3 | h2 | 24.01 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 5 | 15 | 11.97 | 3 | 15 h3 | 11.78 |
DMU | 2022 | 6 | 17 h3 | 12.06 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2020 | 12 | 15 | 26.13 | |||
DMU | 2021 | 8 | 15 C | 24.35 | |||
DMU | 2022 | 6 | 17 | 23.51 | |||
DMU | 2023 | 7 | 17 | 23.22 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2021 | 1 | 15 | 38.68 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 17 | 52.42 | |||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 53.19 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 2 | 15 | 47.68 | |||
DMU | 2023 | 2 | 17 | 45.34 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 3 | 17 | 2:06.13 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 h2 | 7.87 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 17 h1 | 7.46 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 19 h3 | 7.47 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 4 | 15 B | 25.25 | |||
iDMU | 2022 | 1 | 17 D | 23.79 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 17 | 23.29 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 19 B | 23.40 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 17 B | 55.59 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 3 | 15 | 1:46.25 | |||
Ude | |||||||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 2:14.25 |