Født: 2009
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.27 i | PB | 8 | 14 h2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
30.66 i | PB | 2 | 14 D | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.49 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.47 i | 5 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||||
9.02 i | PB | 4 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
9.89 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 12.11.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:58.56 i | 1 | 15 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | |||||||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||||
Viktor Orri Friduson, Oliver Skov Pedersen Luca Korsgaard Nicholson, Athur Sakstrup Ho |
60 m [5] | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.60 i | PB | 3 | 13 h2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||||||||||||
9.93 i | 4 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||||||||||||
10.16 i | 6 | 13 h1 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||||||||||
9.38 i | PB | 2 | 13 rD | Randers | Randers | 14.3.22 | ||||||||||||||||
9.69 i | 2 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | |||||||||||||||||
80 m [5] | ||||||||||||||||||||||
12.0h w | 3 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | |||||||||||||||||
12.14 | PB | 3 | 13 h3 | Randers | Randers | 4.6.22 | -0.8 | |||||||||||||||
12.74 | 3 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.8 | ||||||||||||||||
11.75 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | +0.4 | |||||||||||||||
12.0h w | 5 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 2.10.22 | |||||||||||||||||
200 m [3] | ||||||||||||||||||||||
33.53 i | PB | 4 | 13 rB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||||||||||||
32.96 | PB | 1 | 12 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | -0.2 | |||||||||||||||
31.42 | PB | 3 | 13 rB | Randers | Randers | 5.6.22 | -0.6 | |||||||||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||||||||||
3:07.14 i | PB | 2 | 13 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||||||||||||
Højdespring [11] | ||||||||||||||||||||||
1.42 i | PB | 4 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.12.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.28 i | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.30 i | 4 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.25 i | 1 | 13 | Randers | Randers | 14.3.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.35 | SB | 2 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.37 | PB | 1 | 13 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.41 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.47 | PB | 2 | 13 | Korsør | Korsør | 4.9.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.35 | 1 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.45 | 1 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 2.10.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||||||||||
3.52 i | PB | 20 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.29 i | 6 | 13 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.31 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.06 w | 2 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
3.98 | 6 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.9 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [9] | ||||||||||||||||||||||
7.39 i | PB | 9 | 13 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.79 i | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.40 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 14.3.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
8.60 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 26.3.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.79 | PB | 1 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
7.85 | PB | 1 | 13 | Viborg | Viborg | 19.5.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.57 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.47 | 2 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.02 | 1 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [2] | ||||||||||||||||||||||
19.30 | PB | 1 | 13 | Hvide Sande | Hvide Sande | 30.4.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
18.13 | 3 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spydkast 400 gram [4] | ||||||||||||||||||||||
22.13 | PB | 7 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
23.81 | PB | 4 | 13 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
18.92 | 1 | 13 | Randers | Randers | 17.9.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
22.78 | 3 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 2.10.22 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||||||||||
45.96 | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||||||||||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||||||||||||
Athur Sakstrup Ho, Albert Krejberg Luca Korsgaard Nicholson, Viktor Orri Friduson |
80 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.08 | PB | 4 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.3 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
3:17.10 | PB | 1 | 12 | Randers | Randers | 7.9.21 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.36 | PB | 2 | 12 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.33 | 1 | 12 | Randers | Randers | 7.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.58 | PB | 8 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||
20.22 | PB | 6 | 12 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
19.44 | 1 | 12 | Randers | Randers | 7.9.21 | |||||||||
|
40 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.4h i | 1 | 10 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | |||||||||
60 m [3] | ||||||||||||||
10.72 i | PB | 8 | 11 h5 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 30.11.19 | ||||||||
10.56 i | PB | 7 | 11 h1 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||||
10.13 w | 4 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
2:23.18 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.21 i | PB | 9 | 11 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | ||||||||
1.25 i | PB | 1 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.25 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
2.99 i | PB | 34 | 11 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 30.11.19 | ||||||||
3.35 i | PB | 1 | 10 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | ||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||||
6.82 i | PB | 11 | 11 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 30.11.19 | ||||||||
6.81 i | 1 | 10 | Silkeborg | Silkeborg | 17.12.19 | |||||||||
7.13 i | PB | 6 | 11 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.71 | PB | 1 | 11 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.27 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.42 | Randers | 5.6.22 | -0.6 | |
Inde | 30.66 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 3:17.10 | Randers | 7.9.21 | ||
Inde | 3:07.14 | Aarhus | 23.1.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.47 | Korsør | 4.9.22 | ||
Inde | 1.49 | Randers | 12.11.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.75 | Randers | 17.9.22 | +0.4 | |
600 m | |||||
Ude | 2:23.18 | Silkeborg | 4.10.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.06 | Hvide Sande | 30.4.22 | ||
Inde | 4.31 | Randers | 26.3.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.71 | Silkeborg | 4.10.20 | ||
Inde | 7.13 | Randers | 15.2.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Inde | 9.02 | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 9.57 | Randers | 5.6.22 | ||
Inde | 9.89 | Randers | 12.11.22 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 19.30 | Hvide Sande | 30.4.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 23.81 | Korsør | 3.9.22 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 45.96 | Randers | 4.6.22 |
40 m: | 1 |
60 m: | 9 |
80 m: | 6 |
200 m: | 4 |
600 m: | 1 |
800 m: | 2 |
Højdespring: | 18 |
Længdespring 1 m zone: | 8 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 10 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 6 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |