Født: 2009
Klub: Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.61 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||
Kuglestød 3.0 kg [1] | |||||||||
7.95 i | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||
|
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.20 i | PB | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
9.19 i | PB | 3 | 13 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
9.25 i | 3 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
80 m [3] | ||||||||||||
12.56 | 4 | 13 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.7 | ||||||
11.9h | 2 | 13 rB | Herlev | Herlev | 23.5.22 | 0.0 | ||||||
12.17 | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.1 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
4.02 i | PB | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
3.71 i | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
3.79 | PB | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -1.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
6.48 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.18 | PB | 2 | 13 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.13 | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
20.84 | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||||
|
80 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.24 w | 4 | 13 h1 | København | København | 14.8.21 | +2.2 | ||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||
17.61 w | 8 | 13 rB | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | ||||||
16.92 w | 7 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | ||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||
3.48 | SB | 13 | 13 | København | København | 14.8.21 | -0.4 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||
21.87 | 6 | 13 | København | København | 14.8.21 | |||||||
| ||||||||||||
21.50 | 10 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
58.18 | PB | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | ||||||||||||
Jeppe From Gren, Albert Lysemose Nielsen Oliver Harton, Ask Jørgensen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:05.89 | PB | 3 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Idrætsklubben Hellas, Roskilde | ||||||||||||
Jeppe From Gren, Albert Lysemose Nielsen Oliver Harton, Ask Jørgensen |
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.56 i | PB | 4 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
8.56 i | =PB | 1 | 11 rB | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
60 m [6] | ||||||||||||
10.29 i | PB | 3 | 11 r3 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||
9.73 | PB | 2 | 11 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | +1.3 | |||||
9.59 | PB | 3 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -1.9 | |||||
9.80 w | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | |||||||
9.55 | PB | 5 | 11 r1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.1 | |||||
9.51 | PB | 6 | 11 r2 | Greve | Greve | 27.9.20 | +0.1 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
39.67 OT i | 3 | 11 r1 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||
35.36 | PB | 3 | 11 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | +0.2 | |||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:26.67 | PB | 10 | 11 | Greve | Greve | 27.9.20 | ||||||
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
11.78 i | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
13.77 i | 3 | 11 r1 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | |||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||
3.49 i | PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.55 | PB | 2 | 11 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
3.56 | PB | 6 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | +1.5 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||
6.31 i | PB | 8 | 11 | Ballerup | Ballerup | 27.12.19 | ||||||
| ||||||||||||
6.18 i | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
7.25 | PB | 2 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
6.84 | 8 | 11 | Greve | Greve | 27.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
14.49 i | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [2] | ||||||||||||
34 | PB | 1 | 11 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | ||||||
| ||||||||||||
30 | 5 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | |||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.56 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.61 | Ballerup | 18.12.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 35.36 | Slagelse | 15.8.20 | +0.2 | |
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 58.18 | Greve | 24.9.21 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.51 | Greve | 27.9.20 | +0.1 | |
600 m | |||||
Ude | 2:26.67 | Greve | 27.9.20 | ||
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 11.78 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.79 | Tårnby | 7.5.22 | -1.0 | |
Inde | 4.02 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.25 | Lyngby | 2.9.20 | ||
Inde | 6.31 | Ballerup | 27.12.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.18 | Herlev | 23.5.22 | ||
Inde | 7.95 | Ballerup | 18.12.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 34 | Slagelse | 15.8.20 |
50 m: | 2 |
60 m: | 10 |
80 m: | 4 |
200 m: | 2 |
600 m: | 1 |
: | 1 |
: | 1 |
: | 2 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 4 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |