Født: 19 juni 2008
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
200 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.81 | PB | 4 | 15 D | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.7 | |||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:17.20 i | PB | 6 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||||||
2:12.67 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
5.24 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.27 | SB | 5 | 15 | København | København | 20.5.23 | -0.5 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [13] | ||||||||||||
10.39 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
10.68 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
| ||||||||||||
9.85 i | 6 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
10.56 i | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
11.40 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
11.29 | 1 | 15 | København | København | 20.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
10.43 | 4 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||||||
| ||||||||||||
11.67 | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
11.72 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||
| ||||||||||||
11.34 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | |||||||
| ||||||||||||
11.42 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
12.21 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
12.10 | 3 | 15 | Greve | Greve | 24.9.23 | |||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [2] | ||||||||||||
27.41 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
24.70 | 4 | 15 | København | København | 21.5.23 | |||||||
| ||||||||||||
Hammerkast 4.0 kg [2] | ||||||||||||
29.50 | PB | 1 | 15 | København | København | 11.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
28.48 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:37.83 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Villy Reedtz Funder, William Thøgersen Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.28 i | SB | 3 | h3 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
9.05 i | PB | 2 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
8.90 i | PB | 1 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
100 m [3] | ||||||||||||||
13.23 | PB | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.4 | |||||||
13.36 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | -0.1 | ||||||||
13.52 | 6 | 15 h1 | Greve | Greve | 25.9.22 | -1.3 | ||||||||
200 m [4] | ||||||||||||||
29.53 i | PB | 4 | 15 E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
27.53 | PB | 4 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.2 | |||||||
27.14 w | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.4 | ||||||||
26.77 | PB | 13 | 15 C | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | |||||||
300 m [4] | ||||||||||||||
42.48 | PB | 4 | 15 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
42.18 | PB | 4 | 14 B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | ||||||||
42.00 | PB | 6 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||||
41.66 | PB | 4 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |||||||
800 m [5] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
2:27.15 i | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
2:28.03 i | PB | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||||||
2:20.15 | PB | 8 | B | København | København | 22.5.22 | ||||||||
2:21.86 | 2 | 14 B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | |||||||||
2:16.01 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||||
1500 m [2] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
5:10.19 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||||
5:06.74 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
4.34 i | PB | 3 | 15 | København | København | 30.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.24 i | 9 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.28 | PB | 4 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [7] | ||||||||||||||
8.19 i | PB | 3 | 15 | København | København | 30.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.94 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
7.92 i | 10 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.38 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.23 | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.00 | PB | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.65 | PB | 5 | 15 | Greve | Greve | 25.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.0 kg [3] | ||||||||||||||
19.15 | PB | 4 | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
NM | 15 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | ||||||||||
20.29 | PB | 6 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||||
|
80 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.42 w | 2 | 13 h1 | København | København | 14.8.21 | +2.2 | ||||||||
11.22 w | 6 | 13 | København | København | 14.8.21 | +2.9 | ||||||||
11.45 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | |||||||
11.66 | 6 | 13 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.7 | ||||||||
11.80 | 10 | 13 rB | Greve | Greve | 26.9.21 | -1.7 | ||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.09 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +2.0 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
29.50 | PB | 2 | 13 rB | København | København | 15.8.21 | +1.5 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
46.59 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:47.85 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
1:44.56 | PB | 3 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [6] | ||||||||||||||
15.19 | PB | 2 | 13 h2 | København | København | 15.8.21 | +1.0 | |||||||
14.71 | PB | 5 | 13 | København | København | 15.8.21 | +2.0 | |||||||
15.16 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | -0.1 | ||||||||
14.52 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |||||||
13.97 w | 3 | 13 rB | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | ||||||||
14.58 w | 2 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.30 | PB | 6 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||||
4.22 | PB | 8 | 13 | København | København | 14.8.21 | -0.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.45 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | -0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
4.36 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.31 | 7 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | +0.5 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.23 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
17.75 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
49.87 | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Villy Reedtz Funder, Anton Maaløe Sofus Houman-Prassé, Samuel Grønlund Brix | ||||||||||||||
Femkamp D13 [1] | ||||||||||||||
2.621 | PB | 6 | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
15.16/-0.1 7.23 4.45/-0.3 17.75 1:47.85 |
60 m [5] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | PB | 3 | 13 h1 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
9.47 i | PB | 4 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
9.49 i | 7 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
9.34 i | PB | 18 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
9.18 i | PB | 11 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||
12.00 | PB | 5 | 13 | København | København | 4.9.20 | +1.3 | |||||||
12.4h w | 18 | 13 | København | København | 17.9.20 | +2.1 | ||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
30.91 w | 6 | 12 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +2.3 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
1:58.74 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
1:56.65 | PB | 4 | 13 | København | København | 5.9.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
12.44 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
17.01 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | +0.5 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.16 | PB | 10 | 13 | København | København | 5.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||||
4.01 i | PB | 17 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.19 i | PB | 11 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
3.96 i | 10 | 13 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
4.01 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.20 | PB | 9 | 13 | København | København | 4.9.20 | +1.1 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||||||||
4.56 i | PB | 16 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
5.39 | PB | multi | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.77 | 19 | 13 | København | København | 17.9.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.91 | PB | 7 | 13 | København | København | 22.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
12.34 | PB | 7 | 13 | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||||
NM | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||||
14.90 | PB | 6 | 13 | København | København | 22.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Femkamp D13 [1] | ||||||||||||||
1.457 | PB | 8 | 13 | København | København | 29.8.20 | ||||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.90 | Helsingør | 5.2.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.23 | Tårnby | 1.9.22 | -0.4 | |
200 m | |||||
Ude | 25.81 | Tårnby | 7.5.23 | -0.7 | |
Inde | 29.53 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:16.01 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:12.67 | Skive | 4.3.23 | ||
1500 m | |||||
Inde | 5:06.74 | Skive | 6.3.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.30 | Greve | 25.9.21 | ||
Inde | 1.35 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.28 | Greve | 24.9.22 | 0.0 | |
Inde | 5.24 | Helsingør | 7.1.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.45 | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | |
300 m | |||||
Ude | 41.66 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:44.56 | Greve | 26.9.21 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 12.44 | Helsingør | 7.3.20 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.52 | Lyngby | 4.9.21 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.45 | København | 21.8.21 | -0.3 | |
Inde | 4.19 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 12.21 | Lyngby | 16.9.23 | ||
Inde | 10.68 | Helsingør | 4.2.23 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.23 | København | 21.8.21 | ||
Inde | 4.56 | Helsingør | 1.2.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 12.34 | Greve | 26.9.20 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 27.41 | Tårnby | 6.5.23 | ||
Hammerkast 4.0 kg | |||||
Ude | 29.50 | København | 11.5.23 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 17.75 | København | 21.8.21 | ||
Femkamp D13 | |||||
Ude | 2.621 | København | 21.8.21 |
60 m: | 8 |
80 m: | 7 |
100 m: | 4 |
200 m: | 7 |
300 m: | 5 |
600 m: | 4 |
800 m: | 7 |
1500 m: | 2 |
: | 1 |
: | 7 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring: | 5 |
Længdespring 1 m zone: | 9 |
Kuglestød 4.0 kg: | 20 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Diskoskast 1.0 kg: | 5 |
Hammerkast 4.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 3 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Femkamp D13: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m | ||||
DMU | 2022 | 4 | 15 B | 41.66 |
800 m | ||||
DMU | 2022 | 7 | 15 | 2:16.01 |
Kuglestød 4.0 kg | ||||
DMU | 2023 | 5 | 15 | 11.42 |
Hammerkast 4.0 kg | ||||
DMU | 2023 | 4 | 15 | 28.48 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2022 | 7 | 15 | 2:28.03 |
iDMU | 2023 | 4 | 15 | 2:12.67 |
1500 m | ||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 B | 5:06.74 |
Kuglestød 4.0 kg | ||||
iDMU | 2022 | 10 | 15 | 7.92 |
iDMU | 2023 | 7 | 15 | 10.56 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2023 | 1 | 15 | 1:37.83 |