Født: 2007
Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
100 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.0h | 2 | 22 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | -2.5 | |||
Kuglestød 4.0 kg [1] | |||||||||
7.35 | SB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 23.5.22 | |||
|
100 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.2h | 4 | 15 | Herlev | Herlev | 3.5.21 | +1.8 | ||||||||
14.01 | PB | 5 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | +1.6 | |||||||
300 m [2] | ||||||||||||||
46.30 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
46.47 | 4 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | |||||||||
400 m [1] | ||||||||||||||
1:08.83 | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:33.71 | PB | 3 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.40 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | ||||||||
1.40 | =PB | 2 | 15 C | Herlev | Herlev | 16.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.45 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.55 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.45 | 3 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
3.64 | PB | 3 | 15 | Herlev | Herlev | 19.4.21 | +0.6 | |||||||
| ||||||||||||||
4.29 | PB | 4 | 15 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.25 | - | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +0.5 | ||||||||
4.26 w | 13 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [3] | ||||||||||||||
7.53 | PB | 2 | 15 | Herlev | Herlev | 28.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.97 | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.77 | 4 | 15 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||||
12.94 | PB | 4 | 15 | Herlev | Herlev | 17.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||||
55.7h | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.5.21 | |||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Noah Bank, Mads Laurits Nejsum Clausen Lake Axen, Karlo Emil Lüders | ||||||||||||||
53.54 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Carl-Emil Jensen, Karlo Emil Lüders Mads Laurits Nejsum Clausen, Noah Bank | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:34.30 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Carl-Emil Jensen, Karlo Emil Lüders Mads Laurits Nejsum Clausen, Noah Bank |
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.62 i | PB | 2 | 13 h4 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
9.57 i | PB | 8 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
80 m [2] | ||||||||||||||
12.32 | PB | 2 | 13 rB | Herlev | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |||||||
13.0h w | 4 | 13 | København | København | 21.9.20 | +2.1 | ||||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
2:04.41 OT i | 5 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||||||
2:02.2h | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 15.6.20 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
3:48.32 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 28.9.20 | ||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||||
17.17 | PB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 28.9.20 | 0.0 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.20 i | PB | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 i | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | PB | 1 | 13 | København | København | 21.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 28.9.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.63 i | PB | 29 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.83 i | PB | 13 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.86 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
7.45 | PB | 3 | 13 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.21 | 2 | 13 | København | København | 23.9.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
10.25 | PB | 5 | 13 | København | København | 23.9.20 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.57 | Ballerup | 18.1.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.01 | Herlev | 25.8.21 | +1.6 | |
400 m | |||||
Ude | 1:08.83 | Ballerup | 9.5.21 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:33.71 | Ballerup | 20.6.21 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:48.32 | Herlev | 28.9.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.55 | Herlev | 25.8.21 | ||
Inde | 1.30 | Ballerup | 19.1.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.29 | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | |
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 53.54 | Ballerup | 19.6.21 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.32 | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |
300 m | |||||
Ude | 46.30 | Ballerup | 19.6.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:02.2h | Herlev | 15.6.20 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 17.17 | Herlev | 28.9.20 | 0.0 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.86 | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | |
Inde | 3.83 | Ballerup | 18.1.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 7.53 | Herlev | 28.4.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.45 | Herlev | 26.8.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 10.25 | København | 23.9.20 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 12.94 | Herlev | 17.5.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:34.30 | Ballerup | 20.6.21 |
60 m: | 2 |
80 m: | 2 |
100 m: | 3 |
300 m: | 2 |
400 m: | 1 |
600 m: | 2 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 10 |
Længdespring: | 4 |
Længdespring 1 m zone: | 3 |
Kuglestød 4.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Spydkast 600 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 1 |