Født: 2008
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.22 i | PB | 4 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||
100 m [2] | |||||||||
12.72 w | 4 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.8 | ||
13.31 | SB | 1 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +1.3 | ||
200 m [1] | |||||||||
26.18 | PB | 1 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | -0.4 | |
Længdespring [2] | |||||||||
4.27 i | SB | 9 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||
| |||||||||
4.65 | SB | 9 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -1.2 | ||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [2] | |||||||||
47.85 | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Oliver Someya Elklint, Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen | |||||||||
47.53 | 1 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | ||||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Oliver Someya Elklint, Conrad Rohde Isaiah Ortega Harry, Oliver Anakin Mikkelsen | |||||||||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:41.23 | SB | 1 | 15 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Isaiah Ortega Harry, Conrad Rohde Oliver Someya Elklint, Oliver Anakin Mikkelsen | |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:05.72 | SB | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Oliver Someya Elklint, Isaiah Ortega Harry Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen |
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.35 i | PB | 5 | h2 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
8.45 i | 2 | B | København | København | 18.12.21 | |||||||||
8.59 i | 5 | 15 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||||
8.37 i | 5 | 15 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||||
100 m [6] | ||||||||||||||
13.33 | PB | 7 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.1 | |||||||
13.03 w | 2 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.3 | ||||||||
13.12 | PB | 4 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.6 | |||||||
13.27 | 4 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.3 | ||||||||
13.19 | 5 | 15 h4 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.8 | ||||||||
13.16 | 7 | 15 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -2.1 | |||||||
200 m [3] | ||||||||||||||
28.33 i | PB | 2 | 15 F | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
27.54 | PB | 5 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | -1.2 | |||||||
27.60 | 15 | 15 B | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | 0.0 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.25 i | PB | 6 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||||
4.23 i | PB | 10 | 14 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.37 i | PB | 15 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||||
| ||||||||||||||
4.62 | PB | 3 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -1.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.73 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | +0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
4.30 | 6 | 15 | København | København | 21.5.22 | -0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.38 | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.36 | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.49 | 13 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -2.9 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
4.64 i | PB | 2 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [3] | ||||||||||||||
6.36 | 5 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.59 | 6 | 15 | København | København | 21.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.57 | 11 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.05 i | PB | 2 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [2] | ||||||||||||||
22.95 | PB | 7 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
23.35 | PB | 4 | 15 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
46.26 | 1 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Oliver Someya Elklint, Nikolaj Krüger Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:41.99 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Oliver Someya Elklint, Mads Vincentsen Oliver Anakin Mikkelsen, Thor Knudsen |
80 m [11] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.87 w | 2 | 13 rB | København | København | 9.5.21 | +4.4 | ||||||
10.96 | PB | 4 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.3 | |||||
11.06 | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.9 | ||||||
11.02 | 3 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.7 | ||||||
11.05 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.4 | ||||||
11.01 | 1 | 13 h2 | København | København | 14.8.21 | +1.0 | ||||||
11.07 w | 3 | 13 | København | København | 14.8.21 | +2.9 | ||||||
11.03 | 1 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.6 | ||||||
10.98 | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | -1.1 | ||||||
10.91 | PB | 1 | 13 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.7 | |||||
10.97 | 2 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | 0.0 | ||||||
100 m [1] | ||||||||||||
13.36 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +2.0 | |||||
200 m [2] | ||||||||||||
29.13 | PB | 2 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +1.8 | |||||
27.47 w | 4 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.3 | ||||||
600 m [1] | ||||||||||||
2:04.32 | SB | 6 | 13 | København | København | 29.5.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||||
4.37 | =PB | - | 13 | København | København | 25.4.21 | +1.3 | |||||
4.67 w | 3 | 13 | København | København | 25.4.21 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.48 w | 7 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.7 | ||||||
4.40 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.45 | PB | 4 | 13 | København | København | 14.8.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.66 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.9 | |||||
| ||||||||||||
4.68 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.96 | PB | 3 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.3 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
6.33 | PB | 9 | 13 | København | København | 29.4.21 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||
21.55 | PB | 7 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
21.22 | 11 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
51.74 | 1 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Oliver Someya Elklint, Johan Dahl Kokkegård William Thøgersen, Oliver Anakin Mikkelsen | ||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||
45.04 | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Oliver Someya Elklint, Johan Dahl Kokkegård Oliver Anakin Mikkelsen, William Thøgersen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:00.19 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Samuel Grønlund Brix, Sofus Houman-Prassé Mads Augustinus Rasmussen, Oliver Someya Elklint |
60 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.87 i | PB | 1 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
8.79 i | PB | 1 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
8.94 i | 1 | 12 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | |||||||||
8.70 i | PB | 2 | 12 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||||
8.80 i | 5 | 13 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
8.84 i | 3 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
80 m [9] | ||||||||||||||
11.43 | PB | 3 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.8 | |||||||
11.31 w | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.4 | ||||||||
11.33 w | 2 | 13 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +2.6 | ||||||||
11.45 | 1 | 13 rB | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | 0.0 | ||||||||
11.06 | PB | 3 | 13 | København | København | 4.9.20 | +1.3 | |||||||
11.18 | 4 | 13 | København | København | 4.9.20 | +0.4 | ||||||||
11.2h w | 5 | 13 | København | København | 17.9.20 | +2.1 | ||||||||
11.13 | 1 | 12 h2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.2 | ||||||||
11.12 | 1 | 12 rA | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.3 | ||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
14.11 | PB | 6 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.4 | |||||||
13.97 | PB | 6 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.4 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
28.84 w | 4 | 12 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +2.3 | ||||||||
600 m [1] | ||||||||||||||
2:03.37 | PB | 5 | 13 | København | København | 5.9.20 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||
11.91 i | 1 | 12 h1 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||||
11.68 i | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | |||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||
15.32 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | |||||||
15.70 | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | -0.4 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.15 i | =PB | 6= | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||||
4.11 i | PB | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.26 i | PB | 6 | 12 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.05 i | 14 | 13 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
4.33 | PB | 8 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |||||||
| ||||||||||||||
4.08 | 9 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | 0.0 | ||||||||
4.33 w | 6 | 13 | København | København | 17.9.20 | +2.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.05 | PB | 15 | 13 | København | København | 17.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.10 | PB | 6 | 13 | København | København | 22.9.20 | ||||||||
|
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.07 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
9.00 i | PB | 1 | 11 h6 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
8.92 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
8.97 i | 2 | 11 h8 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.10 i | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||||
3.66 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
3.76 i | PB | 4 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.22 | Ballerup | 28.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.12 | Hvidovre | 11.6.22 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.18 | Hvidovre | 3.9.23 | -0.4 | |
Inde | 28.33 | Skive | 6.3.22 | ||
Højdespring | |||||
Inde | 1.25 | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.73 | Tårnby | 8.5.22 | +0.8 | |
Inde | 4.37 | Skive | 6.3.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.91 | Greve | 26.9.21 | -0.7 | |
600 m | |||||
Ude | 2:03.37 | København | 5.9.20 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.32 | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.96 | Greve | 26.9.21 | +1.3 | |
Inde | 4.64 | København | 18.12.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.33 | København | 29.4.21 | ||
Inde | 7.05 | København | 18.12.21 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 21.55 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 23.35 | København | 22.5.22 |
60 m: | 15 |
80 m: | 20 |
100 m: | 11 |
200 m: | 7 |
600 m: | 2 |
: | 2 |
: | 2 |
Højdespring: | 4 |
Længdespring: | 10 |
Længdespring 1 m zone: | 17 |
Kuglestød 4.0 kg: | 3 |
Kuglestød 3.0 kg: | 4 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 4 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 h3 | 13.16 | |||
DMU | 2023 | 4 | 15 h4 | 12.72 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 15 C | 26.18 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 13 | 15 | 4.49 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 1 | 15 | 46.26 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2023 | 1 | 15 | 2:05.72 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 5 | 15 h1 | 8.37 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 15 F | 28.33 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 15 | 15 | 4.37 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 1 | 15 | 1:41.99 |