Født: 30 januar 1972
Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
100 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.87 | SB | 7 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -2.1 | ||||||||
13.70 | PB | 3 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | +1.6 | ||||||
14.28 | C | Greve | Greve | 4.9.22 | -2.1 | |||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
28.11 | PB | 3 | Greve | Greve | 8.6.22 | -1.3 | ||||||||
400 m [3] | ||||||||||||||
1:04.83 | SB | 8 | B | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | ||||||||
1:03.46 | PB | 1 | C | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | ||||||||
1:05.89 | 3 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | ||||||||
3000 m [1] | ||||||||||||||
12:30.96 | SB | 3 | B | Herlev | Herlev | 14.9.22 | ||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.45 | SB | 3 | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | SB | 3 | Greve | Greve | 8.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | 2 | 50 | Herlev | Herlev | 13.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.48 | 1 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.45 | Greve | Greve | 4.9.22 | |||||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
5.04 | PB | 1 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.59 | 3 | Hillerød | Hillerød | 11.5.22 | 0.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.91 | 2 | Greve | Greve | 8.6.22 | +1.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.05 | PB | 2 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | +0.2 | ||||||
| ||||||||||||||
4.30 | 1 | 50 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.75 | Greve | Greve | 4.9.22 | +1.1 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [1] | ||||||||||||||
9.34 | SB | 1 | 50 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 6.0 kg [1] | ||||||||||||||
8.20 | PB | 1 | 50 | Herlev | Herlev | 31.8.22 | ||||||||
|
100 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.1h | 2 | Herlev | Herlev | 3.5.21 | +0.9 | |||||||||
13.98 | PB | 2 | Slagelse | Slagelse | 19.5.21 | +0.1 | ||||||||
13.92 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | -0.2 | ||||||||
13.30 w | 8 | h2 | Greve | Greve | 25.9.21 | +4.7 | ||||||||
13.40 w | 7 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | |||||||||
13.81 | PB | 4 | B | Tårnby | Tårnby | 1.10.21 | +0.6 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
28.61 | PB | 2 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | +1.8 | ||||||
400 m [3] | ||||||||||||||
1:04.73 | PB | 3 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | |||||||||
1:05.76 | 3 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | ||||||||
1:03.97 | PB | 2 | C | Greve | Greve | 4.9.21 | ||||||||
3000 m [1] | ||||||||||||||
11:54.56 | PB | 6 | Herlev | Herlev | 15.9.21 | |||||||||
Højdespring [7] | ||||||||||||||
1.35 | SB | 3 | Herlev | Herlev | 12.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | SB | 2 | 45 | Slagelse | Slagelse | 19.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | =PB | 2 | 45 | Herlev | Herlev | 16.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | =PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.51 | PB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | 2 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.46 | 2 | B | Greve | Greve | 4.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
4.38 | SB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 19.4.21 | +0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
4.87 | PB | 1 | 45 | Slagelse | Slagelse | 19.5.21 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.83 | - | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | +1.0 | |||||||||
4.97 w | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | +2.7 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.80 | - | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | +2.0 | |||||||
4.86 w | 3 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | +2.1 | |||||||
| ||||||||||||||
4.78 | - | Greve | Greve | 4.9.21 | +1.4 | |||||||||
4.98 w | 3 | Greve | Greve | 4.9.21 | +4.3 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.85 | - | Greve | Greve | 25.9.21 | +1.2 | |||||||||
4.94 w | 3 | Greve | Greve | 25.9.21 | +3.2 | |||||||||
| ||||||||||||||
Trespring [2] | ||||||||||||||
8.97 | PB | 2 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | +1.1 | ||||||
| ||||||||||||||
10.05 | PB | 3 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 7.26 kg [2] | ||||||||||||||
7.66 | PB | 2 | 45 | Herlev | Herlev | 28.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.69 | PB | 2 | 45 | Herlev | Herlev | 25.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:33.22 | PB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Stig Falkenblad, Jakob Lind Tolborg Thomas Christensen, Stig Fog | ||||||||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||||||||
2:39.14 | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | ||||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Stig Falkenblad, Thomas Christensen Jakob Lind Tolborg, Rolf Traberg | ||||||||||||||
2:37.73 | 1 | 45 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | ||||||||
Herlev Løbe- og Atletikklub | ||||||||||||||
Stig Falkenblad, Thomas Christensen Jakob Lind Tolborg, Stig Fog |
100 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.04 | PB | 6 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | -1.9 | ||||||
400 m [2] | ||||||||||||||
1:13.11 | PB | 2 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | |||||||
1:09.71 | PB | 5 | 45 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.35 | PB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 30.6.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.48 | PB | 2 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 23.8.20 | |||||||
1.50 | PB | 2 | 45 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
4.54 | PB | 2 | 45 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 | +0.2 | ||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||||
7.04 | PB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.70 | Ballerup | 27.8.22 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 28.11 | Greve | 8.6.22 | -1.3 | |
400 m | |||||
Ude | 1:03.46 | Hillerød | 11.5.22 | ||
3000 m | |||||
Ude | 11:54.56 | Herlev | 15.9.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.51 | Herlev | 25.8.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.05 | Ballerup | 27.8.22 | +0.2 | |
Trespring | |||||
Ude | 10.05 | Greve | 26.9.21 | +1.0 | |
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 7.69 | Herlev | 25.8.21 | ||
Kuglestød 6.0 kg | |||||
Ude | 8.20 | Herlev | 31.8.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:33.22 | Herlev | 26.5.21 |
100 m: | 10 |
200 m: | 2 |
400 m: | 8 |
3000 m: | 2 |
Højdespring: | 15 |
Længdespring: | 17 |
Trespring: | 3 |
Kuglestød 6.0 kg: | 1 |
Kuglestød 7.26 kg: | 3 |
1000 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |
Masters | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMM | 2020 | 6 | 45 | 14.04 |
DMM | 2022 | 3 | 50 | 13.70 |
200 m | ||||
DMM | 2021 | 2 | 45 | 28.61 |
400 m | ||||
DMM | 2020 | 2 | 45 | 1:13.11 |
DMM | 2021 | 3 | 45 | 1:05.76 |
DMM | 2022 | 3 | 50 | 1:05.89 |
Højdespring | ||||
DMM | 2020 | 2 | 45 | 1.48 |
DMM | 2021 | 2 | 45 | 1.50 |
DMM | 2022 | 1 | 50 | 1.48 |
Længdespring | ||||
DMM | 2020 | 2 | 45 | 4.54 |
DMM | 2021 | 3 | 45 | 4.86 |
DMM | 2022 | 2 | 50 | 5.05 |
Trespring | ||||
DMM | 2021 | 2 | 45 | 8.97 |
DMM | 2022 | 1 | 50 | 9.34 |
1000 m stafet | ||||
DMM | 2021 | 1 | 45 | 2:37.73 |