Født: 27 maj 1979
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:00.31 i | PB | 1 | 45 | DMM | Randers | DMM, Randers | 3.2.24 | |
800 m [1] | ||||||||
2:15.82 i | PB | 4 | Randers | Randers | 13.1.24 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:17.11 | SB | 3 | Randers | Randers | 8.6.23 | |||
2:16.04 | SB | 3 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | |||
2:15.20 | SB | 5 | C | Viborg | Viborg | 24.8.23 | ||
2:17.17 | 10 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
1500 m [1] | ||||||||
4:43.96 | PB | 7 | B | Viby | Viby | 10.5.23 | ||
3000 m [2] | ||||||||
10:30.08 i | PB | 2 | 40 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.2.23 | |
10:44.16 | PB | 4 | Herning | Herning | 13.5.23 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:01.36 | SB | 5 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||
Flemming Jørgensen, Jonas Sørensen Nico Schumacher, Jonathan Sass Møller |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:17.43 i | PB | 4 | Randers | Randers | 14.12.21 | |||
2:18.34 i | 3 | Randers | Randers | 9.1.22 | ||||
2:24.63 | SB | 1 | Randers | Randers | 8.6.22 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:20.31 | SB | 3 | Randers | Randers | 16.6.21 |
3000 m forh. [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:28.72 | PB | 4 | Randers | Randers | 21.6.20 | |||
Stangspring [1] | ||||||||
2.20 | PB | 5 | cB | Randers | Randers | 2.8.20 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:11.18 i | SB | Skive | Skive | 30.1.10 | ||||
4:06.42 i | SB | Skive | Skive | 13.2.10 | ||||
4:02.35 i | SB | Skive | Skive | 28.2.10 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.21 | PB | Aalborg | Aalborg | 13.9.09 | -1.8 | |||
200 m [1] | ||||||||
24.41 | PB | Århus | Århus | 14.6.09 | -2.0 | |||
800 m [4] | ||||||||
1:58.5h | SB | Odense | Odense | 16.5.09 | ||||
1:57.77 | PB | Århus | Århus | 19.5.09 | ||||
1:58.9h | Århus | Århus | 9.6.09 | |||||
2:00.45 | Århus | Århus | 23.6.09 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.97 | PB | Odense | Odense | 16.5.09 | 0.0 | |||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||
7.36 | PB | Aalborg | Aalborg | 13.9.09 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.83 | PB | Århus | Århus | 5.6.08 | ||||
54.91 | Århus | Århus | 10.6.08 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.21 | PB | 3 | DM | Odense | DM, Odense | 31.7.05 | ||
1500 m [1] | ||||||||
3:57.21 i | PB | 5 | h1 | NC | Malmö/A, SWE | NC, Malmö/A, SWE | 12.2.05 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.21 | Aalborg | 13.9.09 | -1.8 | |
200 m | |||||
Ude | 24.41 | Århus | 14.6.09 | -2.0 | |
400 m | |||||
Ude | 53.83 | Århus | 5.6.08 | ||
Inde | 1:00.31 | Randers | 3.2.24 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:57.77 | Århus | 19.5.09 | ||
Inde | 2:15.82 | Randers | 13.1.24 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:43.96 | Viby | 10.5.23 | ||
Inde | 3:57.21 | Malmö/A, SWE | 12.2.05 | 41 | |
3000 m | |||||
Ude | 10:44.16 | Herning | 13.5.23 | ||
Inde | 10:30.08 | Randers | 5.2.23 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 12:28.72 | Randers | 21.6.20 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 2.20 | Randers | 2.8.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.97 | Odense | 16.5.09 | 0.0 | |
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 7.36 | Aalborg | 13.9.09 |
100 m: | 1 |
200 m: | 1 |
400 m: | 3 |
800 m: | 14 |
1500 m: | 5 |
3000 m: | 2 |
3000 m forh.: | 1 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DM | 2005 | 3 | 1:58.21 | |
Masters | ||||
Inde | ||||
400 m | ||||
DMM | 2024 | 1 | 45 | 1:00.31 |
3000 m | ||||
DMM | 2023 | 2 | 40 | 10:30.08 |