Født: 2008
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.17 i | PB | 5 | D | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | ||||||||
8.01 i | PB | 3 | 17 h1 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||
7.99 i | PB | 5 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||
8.05 i | 7 | 17 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.55 i | =PB | 2 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.65 i | PB | 8 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||||
4.69 i | PB | 9 | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.14 i | PB | 5 | 17 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.59 i | 16 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [2] | ||||||||||||||
9.10 i | PB | 2 | 17 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.75 i | 11 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:37.91 i | SB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Gustav Odgaard, Carl Emil Sehestedt Bohn Linus Holst Sørensen, Theo Gervang |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.61 i | PB | 5 | D | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||||
8.60 i | PB | 3 | 15 h2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
8.72 i | 7 | B | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||||||
100 m [2] | ||||||||||||||
13.14 | PB | 5 | 15 h1 | Odense | Odense | 3.6.23 | +0.6 | |||||||
13.18 | 2 | 15 B | Herning | Herning | 23.9.23 | -0.1 | ||||||||
300 m [2] | ||||||||||||||
43.26 | PB | 2 | 22 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | ||||||||
41.74 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.55 i | PB | 3 | 15 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.55 i | =PB | 2 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.50 i | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.55 | PB | 5 | 15 B | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | 5 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.55 | =PB | 2 | 15 B | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||
NM i | Skive | Skive | 14.1.23 | |||||||||||
4.47 i | PB | 7 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.43 i | 16 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.84 | PB | 5 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | -2.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.85 | PB | 12 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.1 | ||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [7] | ||||||||||||||
7.21 i | PB | 11 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.97 i | PB | 3 | 15 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.49 i | PB | 12 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||||
| ||||||||||||||
9.03 | PB | 1 | 15 | Herning | Herning | 13.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.84 | PB | 4 | 15 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.16 | 9 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.26 | PB | 1 | 15 B | Herning | Herning | 23.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||||
28.99 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
29.70 | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
27.85 | 10 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
54.45 | SB | 3 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert Aksel Jul Jakobsen, Kaleb Berling | ||||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:29.59 | SB | 2 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Kaleb Berling, Aksel Jul Jakobsen Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert |
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.09 i | PB | 2 | 15 B | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||
9.09 i | =PB | 5 | 15 h3 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||||
9.27 i | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | |||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
13.90 | PB | 8 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | +0.9 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
29.04 | PB | 6 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | -2.2 | |||||||
300 m [1] | ||||||||||||||
44.89 | PB | 2 | 15 C | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:37.32 | PB | 6 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.40 | PB | 6 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | =PB | 8 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||||
3.84 i | PB | 15 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.45 | PB | 12 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.8 | |||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
4.07 i | PB | 2 | 13 | Aarhus | Aarhus | 30.11.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | ||||||||||||||
6.21 | PB | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.52 | PB | 6 | 15 B | Herning | Herning | 24.9.22 | ||||||||
|
80 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.60 | PB | 6 | 13 h2 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.7 | ||
12.88 | 4 | 13 | Viby | Viby | 15.8.21 | +1.6 | |||
600 m [1] | |||||||||
2:02.46 | PB | 7 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||
Længdespring 1 m zone [1] | |||||||||
3.58 w | 12 | 13 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||
| |||||||||
4 x 80 m stafet [1] | |||||||||
46.30 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | |||||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.99 | Aarhus | 27.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.14 | Odense | 3.6.23 | +0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 29.04 | Randers | 5.6.22 | -2.2 | |
800 m | |||||
Ude | 2:37.32 | Herning | 21.5.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.55 | Herning | 13.5.23 | ||
Inde | 1.65 | Skive | 2.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.85 | Hvidovre | 3.9.23 | +1.1 | |
Inde | 5.14 | Aarhus | 28.1.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.60 | Randers | 19.6.21 | +0.7 | |
300 m | |||||
Ude | 41.74 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:02.46 | Randers | 19.6.21 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.58 | Randers | 19.6.21 | ||
Inde | 4.07 | Aarhus | 30.11.21 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 10.26 | Herning | 23.9.23 | ||
Inde | 8.49 | Skive | 5.3.23 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Inde | 9.10 | Aarhus | 28.1.24 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 29.70 | Aarhus | 23.8.23 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 46.30 | Randers | 19.6.21 |
60 m: | 10 |
80 m: | 2 |
100 m: | 3 |
200 m: | 1 |
300 m: | 3 |
600 m: | 1 |
800 m: | 1 |
Højdespring: | 11 |
Længdespring: | 10 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 9 |
Kuglestød 5.0 kg: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
300 m | |||||||
DMU | 2023 | 6 | 15 | 41.74 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 12 | 15 | 4.85 | |||
Kuglestød 4.0 kg | |||||||
DMU | 2023 | 9 | 15 | 9.16 | |||
Spydkast 600 gram | |||||||
DMU | 2023 | 10 | 15 | 27.85 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 7 | 17 h4 | 8.05 | |||
Højdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 15 | 1.50 | |||
iDMU | 2024 | 8 | 17 | 1.65 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 16 | 15 | 4.43 | |||
iDMU | 2024 | 16 | 17 | 4.59 | |||
Kuglestød 4.0 kg | |||||||
iDMU | 2023 | 12 | 15 | 8.49 | |||
Kuglestød 5.0 kg | |||||||
iDMU | 2024 | 11 | 17 | 8.75 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 1:37.91 |