Født: 14 oktober 2002
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.21 i | SB | 4 | h4 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||
7.23 i | 5= | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||
7.16 i | PB | 5 | h1 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
7.29 i | 5 | Skive | Skive | 3.2.24 | ||||
7.25 i | 1 | Odense | Odense | 5.2.24 | ||||
7.16 i | =PB | 8 | h1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | |
200 m [2] | ||||||||
22.99 i | PB | 1 | Odense | Odense | 6.2.24 | |||
22.87 i | PB | 2 | h4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:34.99 i | PB | 4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||
Peter Rasmussen, Frederik Grud Agerbæk Madsen Louis Vitus Borlund, Rasmus Søsted Andersen |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.19 w | 3 | 22 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.4 | |
11.58 | SB | 7 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | -0.7 |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.32 i | PB | 1 | h1 | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
7.35 i | 4 | C | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
7.28 i | PB | 3 | 22 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
7.19 i | PB | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
100 m [9] | ||||||||
10.91 w | 2 | h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.1 | ||
10.86 w | 3 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.7 | |||
11.04 w | 2 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +3.2 | ||
11.09 w | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +4.9 | |||
11.01 | PB | 2 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.4 | |
10.92 | PB | 8 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | ||
11.14 | 6 | h1 | CoAG | København | CoAG, København | 16.6.22 | -0.5 | |
10.83 w | 6 | 22 B | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | +5.2 | |
11.79 | 5 | 22 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -2.4 | |
200 m [2] | ||||||||
22.55 | PB | 1 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +0.8 | |
23.06 | 4 | Odense | Odense | 3.9.22 | -4.2 | |||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
40.25 | 1 | 22 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | ||
Denmark | ||||||||
Rasmus Søsted Andersen, Rasmus Thornbjerg Klausen Mikkel Johansson, Tobias Andersson | ||||||||
44.15 | PB | 3 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
Odense Atletik - O.G.F. | ||||||||
Christian Andreassen, Peter Rasmussen Abdirisak Ahmed Mahamad, Rasmus Søsted Andersen |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.45 | PB | 2 | Odense | Odense | 2.9.21 | +1.7 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.16 | Skive | 3.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 10.92 | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 22.55 | Hvidovre | 12.6.22 | +0.8 | |
Inde | 22.87 | Odense | 17.2.24 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 44.15 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:34.99 | Odense | 17.2.24 |
60 m: | 10 |
100 m: | 12 |
200 m: | 4 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
DMi | 2024 | 8 | h1 | 7.16 | |||
200 m | |||||||
DMi | 2024 | 2 | h4 | 22.87 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2024 | 4 | 1:34.99 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 22 h1 | 11.79 | |||
DMU | 2023 | 7 | 22 | 11.58 | 3 | 22 h2 | 11.19 |
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 22 | 7.19 | 3 | 22 h1 | 7.28 |