Født: 19 december 1993
Klub: Aarhus Fremad Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.83 i | PB | 4 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | |||
200 m [2] | ||||||||
24.09 i | SB | 1 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.24 | ||
24.08 i | SB | 3 | h5 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | |
400 m [4] | ||||||||
52.66 i | SB | 1 | B | Randers | Randers | 13.1.24 | ||
52.35 i | PB | 1 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||
52.20 i | PB | 1 | DMM | Randers | DMM, Randers | 3.2.24 | ||
52.33 i | 1 | C | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 |
200 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.26 i | PB | 2 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.2.23 | ||
23.97 i | PB | 2 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | ||
23.94 i | PB | 3 | h3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | |
400 m [9] | ||||||||
53.39 i | SB | 2 | Randers | Randers | 21.1.23 | |||
53.32 i | SB | 2 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.23 | ||
52.70 i | PB | 2 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
52.63 i | PB | 3 | B | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | |
54.13 | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 24.5.23 | |||
54.50 | 1 | Holstebro | Holstebro | 6.6.23 | ||||
52.52 | PB | 1 | B | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | ||
52.40 | PB | 2 | C | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |
52.25 | PB | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
46.44 | PB | 3 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Aarhus Fremad Atletik | ||||||||
Arash Shahrokhtash, Mads Brunsgaard Clausen Bjørn Baunwall, Peder Christian Mølbak | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:43.75 i | SB | 3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||
Aarhus Fremad Atletik | ||||||||
Niels Skrubbeltrang Pedersen, Bjørn Baunwall Harry Thiruchelvam, Peder Christian Mølbak | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:40.69 | PB | 3 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Aarhus Fremad Atletik | ||||||||
Bjørn Baunwall, Tommy Clark Andersen Peder Christian Mølbak, Mads Brunsgaard Clausen |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.94 i | PB | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 17.2.22 | ||
7.93 i | PB | 6 | B | Aarhus | Aarhus | 17.2.22 | ||
100 m [1] | ||||||||
12.22 w | 2= | Herning | Herning | 21.5.22 | +2.1 | |||
200 m [3] | ||||||||
24.63 i | PB | 1 | C | Randers | Randers | 9.1.22 | ||
24.32 i | PB | 2 | B | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
24.72 i | 3 | h2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
400 m [6] | ||||||||
53.70 i | PB | 1 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
53.26 i | PB | 2 | B | Skive | Skive | 12.2.22 | ||
53.32 i | 2 | B | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | ||
53.81 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 18.5.22 | |||
53.64 | PB | 3 | Aalborg | Aalborg | 15.6.22 | |||
53.36 | PB | 1 | Viby | Viby | 20.6.22 |
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.93 | PB | 9 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||||
| ||||||||||
Hammerkast 7.26 kg [1] | ||||||||||
14.03 | PB | 9 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||
48.52 | PB | 4 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
Aarhus Fremad Atletik | ||||||||||
William Burchardt Egendal, Jacob Qvist Jensen Harry Thiruchelvam, Bjørn Baunwall | ||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||
3:50.03 | PB | 5 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
Aarhus Fremad Atletik | ||||||||||
Jacob Qvist Jensen, Peter Christian Mølbak Bjørn Baunwall, Harry Thiruchelvam | ||||||||||
Cross 10 km [1] | ||||||||||
39:43 | 41 | DM | Korsør | DM, Korsør | 27.11.21 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.83 | Aalborg | 29.12.23 | ||
200 m | |||||
Inde | 23.94 | Randers | 19.2.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 52.25 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Inde | 52.20 | Randers | 3.2.24 | ||
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 7.93 | Aarhus | 5.9.21 | ||
Hammerkast 7.26 kg | |||||
Ude | 14.03 | Aarhus | 5.9.21 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 46.44 | Aarhus | 9.9.23 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:40.69 | Aarhus | 9.9.23 |
60 m: | 3 |
100 m: | 1 |
200 m: | 8 |
400 m: | 19 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
Hammerkast 7.26 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Cross: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m | |||||||
DM | 2023 | 2 | C | 52.40 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2021 | 4 | B | 48.52 | |||
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2021 | 5 | B | 3:50.03 | |||
Senior 23-39 år km cross | |||||||
DM | 2021 | 41 | 39:43 | ||||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2022 | 3 | h2 | 24.72 | |||
DMi | 2023 | 3 | h3 | 23.94 | |||
DMi | 2024 | 3 | h5 | 24.08 | |||
400 m | |||||||
DMi | 2022 | 2 | B | 53.32 | |||
DMi | 2023 | 3 | B | 52.63 | |||
DMi | 2024 | 1 | C | 52.33 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2023 | 3 | 1:43.75 | ||||
Masters | |||||||
200 m | |||||||
DMM | 2023 | 2 | 24.26 | ||||
DMM | 2024 | 1 | 24.09 | ||||
400 m | |||||||
DMM | 2023 | 2 | 53.32 | ||||
DMM | 2024 | 1 | 52.20 |