Født: 11 juli 2009
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.20 i | PB | 4 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
8.14 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
8.06 i | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
7.93 i | PB | 2 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
7.87 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
5.05 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 13.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.97 i | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
4.68 i | 10 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:41.91 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||
Conrad Rohde, Magnus Abildgaard Kofoed Pablo Orellana, Raphaël Stefani |
60 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.61 i | PB | 1 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
8.57 i | PB | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
8.54 i | PB | 6 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
8.50 i | PB | 1 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
8.58 i | 2 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||
100 m [1] | ||||||||||||
13.67 | PB | 6 | 15 h1 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | -0.2 | |||||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [2] | ||||||||||||
11.18 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
11.18 i | =PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.31 i | PB | 8 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.49 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.59 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||||||
|
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.32 i | PB | 3 | h1 | København | København | 15.1.22 | ||||||
9.15 i | PB | 1 | C | København | København | 15.1.22 | ||||||
9.10 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
9.09 i | PB | 2 | 13 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
9.08 i | PB | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||
8.65 w | 3 | 13 h9 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +2.3 | ||||||
80 m [5] | ||||||||||||
11.69 | PB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.2 | |||||
11.76 | 3 | 13 h1 | København | København | 21.5.22 | +1.5 | ||||||
11.76 | 4 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.3 | ||||||
11.68 | PB | 3 | 13 h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -0.5 | |||||
11.43 | PB | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +1.2 | |||||
200 m [5] | ||||||||||||
30.93 | PB | 3 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.4 | |||||
29.20 w | 2 | 13 | København | København | 22.5.22 | +3.0 | ||||||
29.04 | PB | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | +1.9 | |||||
29.03 | PB | 2 | 13 rC | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.9 | |||||
29.54 | 4 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.6 | ||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
15.33 | PB | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | |||||
Længdespring 1 m zone [8] | ||||||||||||
4.20 i | PB | 1 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.33 i | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.23 i | 6 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.48 | PB | 4 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.78 | PB | 3 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.3 | |||||
| ||||||||||||
4.69 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -0.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.56 | 26 | 13 | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 19.6.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.52 | 2 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||||||
6.11 | PB | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
5.92 | 43 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | |||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.87 | Skive | 2.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.67 | Glostrup | 29.4.23 | -0.2 | |
200 m | |||||
Ude | 29.03 | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.9 | |
Længdespring | |||||
Inde | 5.05 | Helsingør | 13.1.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.43 | Frederiksberg | 4.6.22 | +1.2 | |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 11.18 | Helsingør | 7.1.23 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.33 | Lyngby | 18.9.22 | +1.3 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.78 | København | 21.5.22 | +0.3 | |
Inde | 4.33 | Ballerup | 22.1.22 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.11 | Frederiksberg | 5.6.22 |
60 m: | 16 |
80 m: | 5 |
100 m: | 1 |
200 m: | 5 |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m: | 2 |
: | 1 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 8 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 4 | 15 | 7.87 | 2 | 15 h3 | 7.93 |
Længdespring | |||||||
iDMU | 2024 | 10 | 15 | 4.68 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 15 | 1:41.91 |