Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Atleter 2021

Mænd
Atlet Resultater
Carl Althoff-Andersen20084
Karl Folke Ankjær20085
Sebastian Baan200725
Furkan Caliskan20092
Mark Christiansen20132
Elliot Crillesen20112
Magnus Barrendol Dalhammer20094
Louie Gyllenberg Bur Dall20122
Mads Erting20026
Asger Dannevang Gjersøe20121
Mathias Malte Hammer Kruse Gundel20084
Zacharias Albert Gustafsen20042
Sigurd Henriksen20131
Theodor Henriksen20121
Roald Rousing Holm20112
Marius Schjelde Husum20132
Lucas Levring Jakobsen200730
Mogens Uhd Jepsen19434
Mikkel Panduro Johansson200729
Oskar Karlsmark20104
Emil Kristensen20045
Bertram Wolff Larsen20064
Hugo Løvenstjerne201019
Romeo Harboe Matthison-Hansen20084
Emil Feld Nielsen20112
Vilas Fjeldsøe Olsen20095
Kerem Ozbudak20103
Albert Redestam201039
Albert Reinholdt20084
Gustav Scharling20122
Viggo Svenningsen19606
Arn Sylvander20097
Anton Moth Søndergaard20083
Alexander Tye20112
Charlie Tye20122
Aurelijus Varnas Larsen20133
Kvinder
Atlet Resultater
Marie Agergaard20051
Bianca Baan200715
Alberte Halberg Bredgaard20062
Natasha Burkal20066
Marie Correll Christensen20121
Nanna Rye Gefke20051
Emilie Humbey20042
Liseli Kamwi20041
Anette Lauritsen19511
Louise Pedersen20111
Esther Fløe Rasmussen200911
Christine Redestam19728
Filippa Redestam200829
Lilly Bruus Rim20126
Ingrid Sigfusson20073
Lucy Linh Simonsen20103
Molly Lena Simonsen20134
Annika Vinther200415
Mathilde Wegner20104
Regitze Kammer Wittenkamp20115

Helsingør If, Atletik

23.10.2021 Helsingør, Helsingør mesterskaberne i sprint
M 60 m: 1) Mikkel Panduro Johansson 8.52, 2) Lucas Levring Jakobsen 8.66
1.10.2021 Tårnby, Lysstævne
M 60 m (-0.4): 4) Albert Redestam 8.52;
M 100 m Finale B (+0.6): 2) Sebastian Baan 13.06, 3) Albert Redestam 13.64;
M 300 m Finale B: 4) Sebastian Baan 42.65, 5) Albert Redestam 45.04, 6) Lucas Levring Jakobsen 45.17;
M 800 m: 4) Lucas Levring Jakobsen 2:33.92;
M 3000 m: 3) Emil Kristensen 10:19.51;
K 60 m (0.0): 4) Filippa Redestam 9.34;
K 100 m Finale B (-0.1): 8) Filippa Redestam 16.33
24‐26.9.2021 Greve, Afslutningsstævne
D15 100 m Finale B (26.9, -1.8): 4) Mikkel Panduro Johansson 13.79, Indledende 1 (26.9, -2.1): 2) Mikkel Panduro Johansson 13.65;
D15 200 m (25.9, +4.2): 6) Sebastian Baan 25.78w, Finale B (25.9, +3.8): 5) Mikkel Panduro Johansson 28.16w, 6) Lucas Levring Jakobsen 28.22w;
D15 Længdespring (25.9): 9) Sebastian Baan 4.77w (+2.7), 11) Lucas Levring Jakobsen 4.36 (+1.1);
P13 Spydkast 400 gram (25.9): 8) Filippa Redestam 22.60;
D11 200 m (25.9, +2.3): 1) Albert Redestam 27.66w;
D11 Længdespring 1 m zone (25.9): 1) Albert Redestam 4.98w
11‐12.9.2021 Hvidovre, DM ungdom
D17 5000 m (12.9): 2) Emil Kristensen 18:19.08;
D17 1000 m stafet (12.9): 6) Helsingør If, Atletik 2:26.68 (Lucas  Levring  Jakobsen,  Bertram  Wolff  Larsen,  Sebastian  Baan,  Mikkel  Panduro  Johansson);
P17 100 m (11.9, +1.7): 8) Annika Vinther 13.07, Indledende 1 (11.9, +0.8): 4) Annika Vinther 13.13;
P17 200 m Finale B (12.9, +2.8): 6) Annika Vinther 27.79w;
P17 1500 m (11.9): 8) Emilie Humbey 5:46.49;
D15 200 m Finale B (12.9, +2.4): 5) Sebastian Baan 25.85w, 7) Lucas Levring Jakobsen 28.06w;
D15 300 m Finale B (11.9): 6) Sebastian Baan 42.56, 7) Lucas Levring Jakobsen 44.96, 8) Mikkel Panduro Johansson 45.15;
D15 300 m hæk 76.2 cm (11.9): 4) Bertram Wolff Larsen 45.32;
D15 Længdespring (11.9): 12) Sebastian Baan 4.46 (+1.4), 13) Lucas Levring Jakobsen 4.21 (+1.9), 16) Mikkel Panduro Johansson 3.48 (+1.7);
D15 1000 m stafet (12.9):  Helsingør If, Atletik 2:26.68 (Lucas  Levring  Jakobsen,  Bertram  Wolff  Larsen,  Sebastian  Baan,  Mikkel  Panduro  Johansson);
P15 100 m Indledende 4 (11.9, +2.1): 3) Natasha Burkal 13.61w;
P15 200 m (12.9, +2.7): 7) Natasha Burkal 28.41w
4.9.2021 Lyngby, Østdanske Holdmesterskaber for Ungdom
D15 100 m (-1.2): 5) Sebastian Baan 13.89;
D15 300 m Finale B: 3) Lucas Levring Jakobsen 44.10;
D15 Længdespring: 4) Lucas Levring Jakobsen 4.73 (+0.7), 7) Sebastian Baan 4.43 (-0.6);
P15 100 m (-2.0): 3) Natasha Burkal 13.91;
D13 80 m Finale B (-0.5): 2) Albert Redestam 11.18;
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (0.0): 5) Vilas Fjeldsøe Olsen 18.60;
D13 Højdespring: 6) Arn Sylvander 1.20;
D13 Længdespring 1 m zone: 3) Albert Redestam 4.69;
D13 Spydkast 400 gram: 6) Arn Sylvander 22.02, 10) Vilas Fjeldsøe Olsen 18.17;
P13 Højdespring: 6) Filippa Redestam 1.31;
P13 Kuglestød 2.0 kg: 3) Filippa Redestam 9.18
4.9.2021 Greve, DT Master Finale
M Kuglestød 5.0 kg: 2) Viggo Svenningsen 9.04;
M Hammerkast 5.0 kg: 2) Viggo Svenningsen 30.15
28.8.2021 Helsingør, Nordsjællandsk ungdomsstævne
D19 1500 m: 5) Mads Erting 4:49.96;
P19 100 m (+2.5): 5) Annika Vinther 13.24w;
D17 100 m (+2.3): 4) Mikkel Panduro Johansson 13.39w, Finale B (+2.2): 2) Sebastian Baan 13.45w, 3) Albert Redestam 13.47w, Indledende 1 (+2.2): 4) Mikkel Panduro Johansson 13.69w, Indledende 2 (+1.5): 1) Sebastian Baan 13.63;
D17 300 m: 2) Lucas Levring Jakobsen 44.37, 3) Mikkel Panduro Johansson 44.54, 4) Sebastian Baan 44.84;
P17 1500 m: 3) Emilie Humbey 5:51.43;
D15 200 m (+4.0): 3) Albert Redestam 27.84w, 4) Lucas Levring Jakobsen 28.04w, Finale B (+3.5): 3) Hugo Løvenstjerne 35.68w;
P13 Længdespring 1 m zone Finale B: 5) Esther Fløe Rasmussen 3.25;
P13 Spydkast 400 gram: 2) Filippa Redestam 22.54, 4) Esther Fløe Rasmussen 16.54;
D11 60 m (+0.9): 2) Hugo Løvenstjerne 10.53, 4) Aurelijus Varnas Larsen 11.16, 5) Oskar Karlsmark 12.67;
D11 Længdespring 1 m zone: 1) Hugo Løvenstjerne 3.27, 4) Oskar Karlsmark 2.19, Finale B: 2) Albert Redestam 4.50;
D11 Boldkast 145 gram: 3) Hugo Løvenstjerne 34.68, 4) Oskar Karlsmark 20.77;
P11 60 m (+2.6): 1) Mathilde Wegner 10.32w, 2) Lucy Linh Simonsen 11.11w, 3) Lilly Bruus Rim 11.20w, 4) Molly Lena Simonsen 12.27w;
P11 Længdespring 1 m zone: 5) Mathilde Wegner 2.76w, 6) Lucy Linh Simonsen 2.66;
P11 Boldkast 145 gram: 1) Mathilde Wegner 29.64, 4) Lucy Linh Simonsen 12.40;
D9 Længdespring 1 m zone: 2) Aurelijus Varnas Larsen 3.08;
D9 Boldkast 145 gram: 2) Aurelijus Varnas Larsen 21.73;
P9 Længdespring 1 m zone: 1) Lilly Bruus Rim 2.85w, 2) Molly Lena Simonsen 2.25w;
P9 Boldkast 145 gram: 1) Lilly Bruus Rim 14.78, 2) Molly Lena Simonsen 12.26
19.8.2021 Tårnby, Tårnby TRACKS
M 5000 m Finale B: 1) Mads Erting 18:26.24
14‐15.8.2021 København, Sparta Copenhagen Games 2021
P17 100 m Indledende 2 (14.8, +3.9): 1) Annika Vinther 13.30w;
P17 200 m (15.8, +1.2): 5) Annika Vinther 28.25;
D15 100 m Indledende 3 (14.8, +3.3): 4) Mikkel Panduro Johansson 13.35w, 5) Lucas Levring Jakobsen 13.91w;
D15 300 m (14.8): 6) Mikkel Panduro Johansson 45.33, 7) Lucas Levring Jakobsen 45.54;
D15 Længdespring (14.8): 5) Lucas Levring Jakobsen 4.27 (+1.0);
P13 80 m Indledende 2 (14.8, +2.4): 4) Filippa Redestam 12.05w;
P13 Spydkast 400 gram (14.8): 6) Filippa Redestam 24.16;
D11 60 m (14.8, w): 1) Albert Redestam 8.67w, Indledende 1 (14.8, w): 1) Albert Redestam 8.68w;
D11 400 m (14.8): 1) Albert Redestam 1:05.19;
D11 Boldkast 145 gram (14.8): 8) Albert Redestam 31.14
4.8.2021 København, Tracks Østerbro
M 3000 m Finale C: 5) Mads Erting 10:30.15
2‐4.7.2021 Helsingborg, Öresundsspelen
P13 60 m Finale B (3.7, 0.0): 4) Filippa Redestam 9.34;
P13 Længdespring 1 m zone (3.7): 9) Filippa Redestam 3.92w;
P13 Kuglestød 2.0 kg (3.7): 3) Filippa Redestam 8.66
20.6.2021 Ballerup, Øst Danske Mesterskaber Ungdom
M22 5000 m: 2) Emil Kristensen 17:56.90, 4) Mads Erting 18:10.71;
P17 3000 m: 4) Alberte Halberg Bredgaard 12:26.84;
D15 200 m Finale B (-3.6): 2) Mikkel Panduro Johansson 28.27, 3) Sebastian Baan 28.35;
D15 Længdespring: 10) Lucas Levring Jakobsen 4.28 (+0.5), 11) Mikkel Panduro Johansson 4.12 (0.0);
D15 1000 m stafet: 4) Helsingør If, Atletik 2:36.89 (Mikkel  Panduro  Johansson,  Sebastian  Baan,  Lucas  Levring  Jakobsen,  Anton  Moth  Søndergaard);
P13 Kuglestød 2.0 kg: 7) Filippa Redestam 8.89;
P13 Spydkast 400 gram: 4) Filippa Redestam 25.22
P12 Kuglestød 2.0 kg: 4) Esther Fløe Rasmussen 6.00;
P12 Spydkast 400 gram: 2) Esther Fløe Rasmussen 19.53
19.6.2021 Ballerup, Øst Danske Mesterskaber Ungdom
P17 100 m (0.0): 7) Annika Vinther 13.47, Indledende 1 (-2.0): 4) Annika Vinther 13.68;
D15 100 m Indledende 1 (-2.1): 5) Lucas Levring Jakobsen 14.18, Indledende 3 (-0.1): 4) Mikkel Panduro Johansson 13.57;
D15 300 m: 2) Mikkel Panduro Johansson 45.21;
D15 1500 m: 7) Lucas Levring Jakobsen 5:22.00;
P15 100 m Indledende 3 (-0.2): 3) Bianca Baan 14.46;
P15 Højdespring: 5) Bianca Baan 1.38
P13 200 m (0.0): 3) Filippa Redestam 30.14;
P13 Stangspring: 1) Filippa Redestam 2.10;
P13 Diskoskast 0.75 kg: 3) Filippa Redestam 14.01
16.6.2021 Ballerup, DT master, Sjælland Nord, 2. runde
M 100 m (-0.7): 3) Christine Redestam 15.71;
M 800 m: 7) Anette Lauritsen 4:03.41;
M Kuglestød 5.0 kg: 2) Viggo Svenningsen 8.29;
M Hammerkast 5.0 kg: 1) Viggo Svenningsen 28.24;
M Spydkast 500 gram: 3) Mogens Uhd Jepsen 15.46;
K Højdespring: 3) Christine Redestam 1.15
12‐13.6.2021 Hvidovre, Copenhagen Open
K 100 m Finale B (12.6, +1.2): 4) Annika Vinther 13.32, Indledende 2 (12.6, +3.2): 5) Annika Vinther 12.94w;
D15 100 m Finale C (12.6, +3.0): 1) Mikkel Panduro Johansson 13.03w, 4) Sebastian Baan 13.56w, Indledende 2 (12.6, +0.4): 7) Mikkel Panduro Johansson 13.17, Indledende 3 (12.6, +1.0): 7) Sebastian Baan 13.40;
D15 300 m (12.6): 3) Sebastian Baan 45.61;
D15 1500 m (12.6): 8) Lucas Levring Jakobsen 5:19.91;
D15 Længdespring (12.6): 9) Lucas Levring Jakobsen 3.93 (+0.9), 11) Mikkel Panduro Johansson 3.71w (+4.2);
P15 100 m Finale C (12.6, +4.1): 5) Bianca Baan 13.96w, Indledende 3 (12.6, +2.3): 4) Bianca Baan 14.13w;
P15 Højdespring (12.6): 6) Bianca Baan 1.35
P13 Kuglestød 2.0 kg (13.6): 5) Filippa Redestam 9.29;
D11 60 m (13.6, +0.2): 1) Albert Redestam 8.54, Indledende 1 (13.6, -0.4): 1) Albert Redestam 8.57;
D11 100 m (12.6, +5.2): 1) Albert Redestam 13.53w, 1) Albert Redestam 13.62w;
D11 200 m (13.6, +1.5): 1) Albert Redestam 28.10;
D11 300 m (12.6): 1) Albert Redestam 46.55;
D11 Længdespring 1 m zone (13.6): 1) Albert Redestam 4.84w
5‐6.6.2021 Frederiksberg, Eurotrack 2021
P17 100 m (5.6, -0.8): 3) Annika Vinther 13.44, Indledende 1 (5.6, -4.2): 3) Annika Vinther 13.51;
D15 100 m (5.6, +0.7): 5) Sebastian Baan 13.77, Indledende 1 (5.6, -3.6): 4) Sebastian Baan 13.94;
D15 200 m Finale B (6.6, -1.3): 1) Lucas Levring Jakobsen 28.88;
D15 Længdespring (6.6): 3) Lucas Levring Jakobsen 4.34 (+1.0);
P15 100 m Indledende 3 (5.6, -3.9): 3) Bianca Baan 14.63;
P15 Højdespring (5.6): 4) Bianca Baan 1.30;
D13 200 m (6.6, -0.9): 2) Albert Redestam 27.98;
P13 80 m (5.6, -0.9): 2) Filippa Redestam 11.63, Indledende 1 (5.6, -1.8): 1) Filippa Redestam 12.00;
P13 200 m (6.6, +0.1): 3) Filippa Redestam 30.01;
P13 Kuglestød 2.0 kg (6.6): 3) Filippa Redestam 9.49;
P13 Spydkast 400 gram (5.6): 2) Filippa Redestam 25.73;
D11 60 m (5.6, +1.0): 1) Albert Redestam 8.50, Indledende 1 (5.6, -1.0): 1) Albert Redestam 8.72;
D11 1000 m (5.6): 4) Hugo Løvenstjerne 3:59.55;
D11 Højdespring (5.6): 4) Hugo Løvenstjerne 1.05;
D11 Længdespring 1 m zone (6.6): 1) Albert Redestam 4.70
27.5.2021 Helsingør, UU mellemdistance
M 400 m: 1) Albert Redestam 1:08.1h, 2) Bianca Baan 1:17.1h, 3) Regitze Kammer Wittenkamp 1:18.8h, 4) Hugo Løvenstjerne 1:21.6h, 5) Magnus Barrendol Dalhammer 1:23.2h, 6) Karl Folke Ankjær 1:26.7h, 7) Vilas Fjeldsøe Olsen 1:27.6h, 8) Arn Sylvander 1:32.7h, 9) Carl Althoff-Andersen 1:40.5h, 10) Mathias Malte Hammer Kruse Gundel 1:45.2h, 11) Furkan Caliskan 2:11.1h;
M 800 m: 1) Emil Kristensen 2:22.8h, 2) Mads Erting 2:26.7h, 3) Alberte Halberg Bredgaard 2:53.5h, 4) Regitze Kammer Wittenkamp 3:14.3h, 5) Hugo Løvenstjerne 3:16.6h, 6) Magnus Barrendol Dalhammer 3:17.1h
25.5.2021 Hillerød, Masters DT 1. runde Hillerød
M Kuglestød 5.0 kg: 1) Viggo Svenningsen 7.85;
M Hammerkast 5.0 kg: 1) Viggo Svenningsen 27.72;
K 100 m (+1.1): 3) Christine Redestam 15.50;
K Højdespring: 1) Christine Redestam 1.15
25.5.2021 Hvidovre, Springstævne
P15 Højdespring: 1) Bianca Baan 1.25, 2) Filippa Redestam 1.25
20.5.2021 Helsingør, UU spydkast
P15 Spydkast 500 gram: 1) Ingrid Sigfusson 15.25, 2) Bianca Baan 14.18;
D13 Spydkast 400 gram: 1) Arn Sylvander 25.18, 1) Carl Althoff-Andersen 17.03, 2) Karl Folke Ankjær 18.85, 3) Vilas Fjeldsøe Olsen 17.86, 5) Romeo Harboe Matthison-Hansen 16.86, 6) Albert Reinholdt 12.90, 7) Magnus Barrendol Dalhammer 11.50;
P13 Spydkast 400 gram: 1) Filippa Redestam 23.98, 2) Esther Fløe Rasmussen 15.48;
D11 Spydkast 400 gram: 1) Albert Redestam 14.97;
P11 Spydkast 400 gram: 1) Regitze Kammer Wittenkamp 11.95
K45 Spydkast 600 gram: 1) Christine Redestam 19.10
13.5.2021 Helsingør, UU højde
K Højdespring: 1) Bianca Baan 1.35, 2) Filippa Redestam 1.30, 3) Christine Redestam 1.10, 4) Esther Fløe Rasmussen 1.10;
D15 Højdespring: 1) Mikkel Panduro Johansson 1.25, 2) Albert Redestam 1.15, 3) Hugo Løvenstjerne 1.05
13.5.2021 Frederiksberg, EM-forberedelses stævne
M 1500 m Finale B: 5) Mads Erting 5:08.48
9.5.2021 Ballerup, Klubstævne
P17 100 m (-2.5): 4) Annika Vinther 13.85
6.5.2021 Helsingør, UU Sprint Helsingør
D17 100 m (0.0): 1) Mikkel Panduro Johansson 13.7h, 2) Annika Vinther 13.8h, 3) Natasha Burkal 14.3h, 4) Sebastian Baan 14.4h, 5) Lucas Levring Jakobsen 14.7h, 6) Bianca Baan 15.1h, 7) Ingrid Sigfusson 17.0h
D13 80 m (+0.3): 1) Albert Reinholdt 13.5h, 2) Mathias Malte Hammer Kruse Gundel 14.0h, 3) Karl Folke Ankjær 14.6h, 4) Romeo Harboe Matthison-Hansen 14.7h, 5) Carl Althoff-Andersen 15.6h
D11 60 m (+1.5): 1) Albert Redestam 8.9h, 2) Kerem Ozbudak 10.2h, 3) Hugo Løvenstjerne 10.9h
29.4.2021 Helsingør, UU kugle og bold
P15 Kuglestød 3.0 kg: 1) Bianca Baan 6.77, 2) Ingrid Sigfusson 4.33;
D13 Kuglestød 3.0 kg: 1) Karl Folke Ankjær 6.32, 2) Romeo Harboe Matthison-Hansen 5.65, 3) Mathias Malte Hammer Kruse Gundel 5.58, 4) Arn Sylvander 5.08, 5) Anton Moth Søndergaard 4.65, 6) Albert Reinholdt 4.55, 7) Furkan Caliskan 4.37;
P13 Kuglestød 2.0 kg: 1) Filippa Redestam 8.83, 2) Esther Fløe Rasmussen 6.72;
P13 Boldkast 145 gram: 1) Esther Fløe Rasmussen 29.47;
D11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Kerem Ozbudak 7.45, 2) Albert Redestam 6.05, 3) Hugo Løvenstjerne 5.39;
D11 Boldkast 145 gram: 1) Kerem Ozbudak 34.40, 2) Hugo Løvenstjerne 32.29, 3) Albert Redestam 26.37, 4) Oskar Karlsmark 21.50, 5) Alexander Tye 20.77, 6) Emil Feld Nielsen 20.02, 7) Roald Rousing Holm 15.46, 8) Elliot Crillesen 14.52;
P11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Regitze Kammer Wittenkamp 4.11;
P11 Boldkast 145 gram: 1) Louise Pedersen 26.12, 2) Regitze Kammer Wittenkamp 21.43;
D9 Boldkast 145 gram: 1) Asger Dannevang Gjersøe 21.90, 2) Louie Gyllenberg Bur Dall 20.54, 3) Sigurd Henriksen 20.10, 4) Marius Schjelde Husum 16.50, 5) Mark Christiansen 15.23, 6) Gustav Scharling 14.58, 7) Charlie Tye 13.58;
P9 Boldkast 145 gram: 1) Lilly Bruus Rim 8.80
K45 Kuglestød 4.0 kg: 1) Christine Redestam 7.50
22.4.2021 Helsingør, UU Længde
D15 Længdespring: 1) Sebastian Baan 4.11 (0.0), 2) Lucas Levring Jakobsen 4.07w (+3.2), 3) Mikkel Panduro Johansson 4.02w (+3.6);
P15 Længdespring: 1) Liseli Kamwi 3.18 (+1.8)
P14 Længdespring: 1) Bianca Baan 4.14w (+3.2);
D13 Længdespring 1 m zone: 1) Arn Sylvander 4.09w, 2) Karl Folke Ankjær 3.53w, 3) Vilas Fjeldsøe Olsen 3.51, 4) Mathias Malte Hammer Kruse Gundel 3.45, 5) Romeo Harboe Matthison-Hansen 3.35w, 6) Magnus Barrendol Dalhammer 3.28, 7) Albert Reinholdt 3.25w, 8) Carl Althoff-Andersen 3.06w;
P13 Længdespring 1 m zone: 1) Esther Fløe Rasmussen 3.62w;
D11 Længdespring 1 m zone: 1) Albert Redestam 4.43w, 2) Hugo Løvenstjerne 3.32w, 3) Alexander Tye 2.82, 4) Emil Feld Nielsen 2.82, 5) Roald Rousing Holm 2.70, 6) Elliot Crillesen 2.20
D9 Længdespring 1 m zone: 1) Louie Gyllenberg Bur Dall 2.78, 2) Marius Schjelde Husum 2.58w, 3) Mark Christiansen 2.52, 4) Theodor Henriksen 2.50, 5) Charlie Tye 2.31, 6) Gustav Scharling 2.02;
P9 Længdespring 1 m zone: 1) Marie Correll Christensen 3.01, 2) Lilly Bruus Rim 2.66
5.4.2021 Helsingør, Påskestævne
D17 100 m (+0.8): 1) Zacharias Albert Gustafsen 12.8h, 2) Annika Vinther 13.9h, 3) Natasha Burkal 14.2h;
D17 200 m (+2.0): 1) Zacharias Albert Gustafsen 25.3h, 2) Mikkel Panduro Johansson 28.5h, 3) Albert Redestam 28.7h, 4) Natasha Burkal 28.8h;
D17 1500 m: 1) Emil Kristensen 5:05.7h, 2) Lucas Levring Jakobsen 5:52.7h, 3) Anton Moth Søndergaard 6:01.8h, 4) Hugo Løvenstjerne 8:17.5h;
P17 Spydkast 500 gram: 1) Marie Agergaard 21.96, 2) Nanna Rye Gefke 21.80;
D15 100 m (-0.8): 1) Mikkel Panduro Johansson 13.9h, 2) Albert Redestam 14.2h, 3) Lucas Levring Jakobsen 14.6h, 4) Bianca Baan 14.9h, 5) Hugo Løvenstjerne 17.4h, 6) Esther Fløe Rasmussen 17.6h
D13 Spydkast 400 gram: 1) Arn Sylvander 19.80;
P13 Spydkast 400 gram: 1) Filippa Redestam 19.40, 2) Esther Fløe Rasmussen 18.27