19.11.2022 Korsør . Cross, DM Cross M Cross: 5) Jacob Ejby Stengaard 31:57, 10) Peter Gerner Ejersbo 32:22, 18) Robin Lenz Ostenfeldt 33:07, 22) Henrik Lau 21:18, 33) Patrick Falgren 34:45, 36) Micki Borgen Morell 35:27, 66) René L. Pedersen 25:28; K Cross: 17) Anne-Sophie Bork-Rasmussen 32:36, 19) Karoline Ejby Stengaard 33:13, 24) Emma Dela Skov 37:22; M22 Cross: 15) Micki Borgen Morell 35:27; K22 Cross: 4) Emma Dela Skov 37:22; M50 Cross: 1) Henrik Lau 21:18 M60 Cross: 2) René L. Pedersen 25:28
25.9.2022 Odense, H.C. Andersen Marathon M 10 km: 1) Jacob Ejby Stengaard 31:04, 5) Jonas Lyngvald Schmidt 34:53; M Halvmaraton: 1) Peter Gerner Ejersbo 1:08:49, 2) Patrick Falgren 1:13:44, 17) Christoffer Dall 1:19:38, 27) Claus Sander Sørensen 1:22:05, 44) Andreas Ottosen 1:24:20; M Maraton: 87) Peter Falk 3:09:11; K 10 km: 2) Karoline Ejby Stengaard 38:16, 3) Anne-Sophie Bork-Rasmussen 38:50; K Halvmarathon: 11) Annika Skov 1:32:59
24.9.2022 Herning, Vestdansk Holdmesterskab for Ungdom D13 80 m (0.0): 4) Andrea Feldballe Lindekilde 11.33, Finale D (-0.4): 3) Johannes Kousholt 11.93, 5) Kristian Lehmkuhl Knudsen 12.25; D13 1000 m Finale B: 8) Johannes Kousholt 4:05.29, 9) Magnus Rask Bak 4:12.21; D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (+1.9): 4) Magnus Rask Bak 16.65; D13 Højdespring Finale B: 5) Johannes Kousholt 1.30; D13 Længdespring 1 m zone: 3) Kristian Lehmkuhl Knudsen 3.85; D13 Spydkast 400 gram Finale B: 8) Kristian Lehmkuhl Knudsen 22.93, 12) Magnus Rask Bak 15.40; P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m Finale D (+0.8): 3) Sarah Pil Olesen 15.73; P13 Højdespring: 10) Sarah Pil Olesen 0.95; P13 Længdespring 1 m zone: 3) Andrea Feldballe Lindekilde 4.20; P13 Kuglestød 2.0 kg: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 10.65, 13) Sarah Pil Olesen 5.72
18.9.2022 København, CPH Half Marathon M Halvmaraton: 88) Jacob Ejby Stengaard 1:07:52, 90) Mubaarik Ibrahim 1:07:58, 183) Thor Friis Skifte 1:11:59, 272) Jonas Lyngvald Schmidt 1:14:31, 399) Stefan Mølgaard Dall 1:16:55; K Halvmarathon: 124) Anne-Sophie Bork Rasmussen 1:25:11, 143) Stine Vejstrup Madsen 1:26:13, 150) Karoline Ejby Stengaard 1:26:33
18.9.2022 København, DM Halvmarathon M Halvmaraton: 16) Jacob Ejby Stengaard 1:07:52, 17) Mubaarik Ibrahim 1:07:58, 57) Thor Friis Skifte 1:11:59, 80) Jonas Lyngvald Schmidt 1:14:31, 109) Stefan Mølgaard Dall 1:16:55; K Halvmarathon: 46) Anne-Sophie Bork Rasmussen 1:25:11, 52) Stine Vejstrup Madsen 1:26:13, 57) Karoline Ejby Stengaard 1:26:33
17.9.2022 Odense, Stang el Finale Odense M Stangspring: 1) Mathies Hartmann 4.40, 2) Morten Kyndbøl 3.70, 3) Kaspar Henriksen 3.60; K Stangspring: 1) Helena S. Lang 2.80
10‐11.9.2022 Hvidovre, DM Ungdom M22 100 m Indledende 1 (10.9, -2.4): 5) Rasmus Søsted Andersen 11.79; M22 800 m (11.9): 6) Jonas Lyngvald Schmidt 2:04.19; M22 1500 m (10.9): 7) Jonas Lyngvald Schmidt 4:15.68; M22 5000 m (11.9): 5) Jonas Lyngvald Schmidt 16:20.71 D19 100 m (10.9, -0.3): 8) Skjold Aallmann 11.48, Indledende 2 (10.9, -1.7): 4) Skjold Aallmann 11.55; D19 400 m (10.9): 4) Christian Andreassen 54.80; P19 100 m (10.9, -0.7): 4) Cecilie Carlsen 13.13; P19 200 m (11.9, +0.6): 4) Cecilie Carlsen 27.30; P19 400 m (10.9): 3) Caroline Aslerin 58.06; P19 800 m (11.9): 4) Caroline Aslerin 2:19.12 P17 200 m Finale C (11.9, +0.6): 1) Emilie Johansen 29.15; P17 400 m Finale B (10.9): 7) Emilie Johansen 1:05.42; D15 100 m Indledende 1 (10.9, -1.2): 6) Lucas Neckelmann 13.27; D15 Højdespring (11.9): Louis Vitus Borlund NH; D15 Længdespring (10.9): 6) Lucas Neckelmann 5.25 (+0.4), 10) Louis Vitus Borlund 4.96 (0.0); P15 100 m Semi 1 (10.9, -0.9): 5) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 13.55, Indledende 1 (10.9, -1.0): 2) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 13.41; P15 300 m hæk (10.9): 2) Vibe Konrad Olsen 47.95; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (11.9, -1.9): 3) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 12.85, 5) Vibe Konrad Olsen 12.94, Indledende 1 (11.9, -1.2): 2) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 12.83, Indledende 2 (11.9, 0.0): 2) Vibe Konrad Olsen 12.96; P15 Længdespring (10.9): 8) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 4.67 (-2.8), 9) Vibe Konrad Olsen 4.58 (+0.7)
4.9.2022 Greve, DT Masters, Finale M 100 m Finale C (-2.1): Henrik Johansen 13.51, Finale D (-3.0): Susanne Hedeager 18.74; M 400 m: Henrik Johansen 1:01.32, Finale B: Christina Trifonov Rexen 1:09.06, Finale E: Ruslan Trifonov 1:03.83; M 1500 m: René L. Pedersen 4:50.57, Finale B: Leif Møller Pedersen 7:16.56, Jette Andreasen 8:45.82; M 5000 m: Henrik Lau 17:00.91, Finale B: Jenny Isaksen 31:28.27, Jette Andreasen 31:28.28; M Højdespring: Jacob Tesch 1.50; M Stangspring: Morten Kyndbøl 3.70; M Længdespring: Jacob Tesch 4.74 (+2.0); M Kuglestød 7.26 kg: Emil Mikkelsen 13.21; M Diskoskast 2.0 kg: Emil Mikkelsen 53.13, Jacob Tesch 33.16; M Hammerkast 4.0 kg: Finn Malchau 34.67; M Hammerkast 6.0 kg: Ole Jeppesen 37.59; M Spydkast 700 gram: Ole Jeppesen 33.05, Allan K. Nielsen 40.22; K Højdespring Finale B: Susanne Hedeager 1.10, Rosa Pedersen 0.80; K Længdespring Finale B: Susanne Hedeager 2.80 (+1.8), Rosa Pedersen 2.13 (+1.4); K Kuglestød 3.0 kg: Lone Sørensen 7.37; K Diskoskast 1.0 kg: Lone Sørensen 24.69; K Hammerkast 3.0 kg: Lone Sørensen 31.26; K Spydkast 400 gram: Rosa Pedersen 11.38
3‐4.9.2022 Korsør , DGI landsmesterskaber D15 100 m (3.9, -3.8): 6) Frederik Therkildsen Mernild 18.87; D15 200 m (4.9, -1.9): 2) Louis Vitus Borlund 27.96; D15 Højdespring (3.9): 3) Louis Vitus Borlund 1.50; D15 Længdespring (3.9): 8) Frederik Therkildsen Mernild 3.13 (-3.5); P15 Diskoskast 0.75 kg (3.9): 1) Amalie Vestergaard 24.66; D13 80 m Finale B (3.9, -3.6): 2) Oliver Vesterager 11.61, 4) Johannes Kousholt 12.63; D13 800 m (3.9): 2) Oliver Vesterager 2:55.92; D13 Højdespring (4.9): 4) Johannes Kousholt 1.35; D13 Længdespring 1 m zone (3.9): 3) Oliver Vesterager 4.49, Johannes Kousholt NM; D13 Kuglestød 3.0 kg (3.9): 7) Johannes Kousholt 7.02; D13 Spydkast 400 gram (3.9): 5) Oliver Vesterager 22.62; P13 80 m (3.9, -3.6): 2) Andrea Feldballe Lindekilde 11.67, 7) Amalie Vestergaard 13.24; P13 800 m (3.9): 3) Andrea Feldballe Lindekilde 2:53.69; P13 Længdespring 1 m zone (4.9): 3) Andrea Feldballe Lindekilde 4.25, 6) Amalie Vestergaard 3.57; P13 Kuglestød 2.0 kg (3.9): 2) Andrea Feldballe Lindekilde 10.16, 3) Amalie Vestergaard 8.90; P13 Spydkast 400 gram (3.9): 3) Andrea Feldballe Lindekilde 24.29, 4) Amalie Vestergaard 19.08 P12 80 m (3.9, -5.6): 4) Katja Ravnkilde Holm 14.81, 5) Sarah Pil Olesen 15.24, Finale B (3.9, -3.3): 2) Naya Grimm 12.08; P12 800 m (3.9): 2) Katja Ravnkilde Holm 3:06.23; P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m (3.9, -2.1): 1) Naya Grimm 10.64, 5) Sarah Pil Olesen 15.76; P12 Højdespring (4.9): 1) Naya Grimm 1.49; P12 Længdespring 1 m zone (3.9): 2) Naya Grimm 4.44, 7) Katja Ravnkilde Holm 3.09, 9) Sarah Pil Olesen 2.51; P12 Kuglestød 2.0 kg (3.9): 7) Katja Ravnkilde Holm 5.54; P12 Spydkast 400 gram (3.9): 4) Sarah Pil Olesen 13.18, 5) Katja Ravnkilde Holm 11.45; P12 Boldkast 145 gram (4.9): 2) Naya Grimm 35.28, 3) Sarah Pil Olesen 27.29; D11 60 m (3.9, -5.4): 2) Victor Pliniussen 10.09; D11 400 m (3.9): 2) Victor Pliniussen 1:14.41; D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m (3.9, -2.7): 1) Victor Pliniussen 12.30; D11 Længdespring 1 m zone (3.9): 2) Victor Pliniussen 3.76; P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m (3.9, -1.1): 6) Nikoline Bjerrum 14.23; P11 Længdespring 1 m zone (3.9): 14) Nikoline Bjerrum 2.85; P11 Kuglestød 2.0 kg (3.9): 11) Nikoline Bjerrum 5.17; P11 Spydkast 400 gram (3.9): 5) Nikoline Bjerrum 10.74; P11 Boldkast 145 gram (4.9): 4) Nikoline Bjerrum 22.18 P10 60 m (3.9, -2.6): 1) Benedikte Therkilds Mernild 10.46; P10 400 m (3.9): 2) Benedikte Therkilds Mernild 1:24.52; P10 60 m hæk 68 cm, 7.65 m (3.9, -1.1): 1) Benedikte Therkilds Mernild 13.15; P10 Længdespring 1 m zone (3.9): 2) Benedikte Therkilds Mernild 3.30; P10 Boldkast 145 gram (4.9): 1) Benedikte Therkilds Mernild 22.62
3‐4.9.2022 Odense, DM Hold M 100 m (3.9, -3.1): 5) Peter Rasmussen 11.30; M 200 m (3.9, -4.2): 4) Rasmus Søsted Andersen 23.06; M 400 m (3.9): 5) Abdirisak Ahmed Mahamad 53.38; M 800 m (3.9): 2) Peter Gerner Ejersbo 1:56.52; M 1500 m (3.9): 2) Jacob Ejby Stengaard 3:59.75; M 5000 m (3.9): 4) Mubaarik Ibrahim 15:06.01; M 110 m hæk (3.9, -2.4): 7) Alex Tesch 20.54; M 400 m hæk Finale B (3.9): 3) Toke Toft Musabula Nielsen 1:01.95; M Højdespring (3.9): 7) Alex Tesch 1.70; M Stangspring (3.9): 1) Mathies Hartmann 4.50; M Længdespring (3.9): 6) Peter Rasmussen 6.53w (+4.0); M Trespring (3.9): Andri Snær Ólafsson NM; M Kuglestød 7.26 kg (3.9): 4) Emil Mikkelsen 14.68; M Diskoskast 2.0 kg (3.9): 1) Emil Mikkelsen 54.43; M Hammerkast 7.26 kg (3.9): 6) Steffen Mertov 42.39; M Spydkast 800 gram (3.9): 7) Rasmus Hjorth-Christensen 45.56; M 4 x 100 m stafet Finale B (3.9): 3) Odense Atletik - O.G.F. 44.15 (Christian Andreassen, Peter Rasmussen, Abdirisak Ahmed Mahamad, Rasmus Søsted Andersen); M 4 x 400 m stafet Finale B (3.9): 3) Odense Atletik - O.G.F. 3:35.28 (Toke Toft Musabula Nielsen, Jeppe Emil Kristensen, Christian Andreassen, Abdirisak Ahmed Mahamad); K 100 m (3.9, -1.4): 5) Camilla Motzkus 12.64; K 200 m (3.9, -0.8): 8) Cecilie Carlsen 27.71; K 400 m (3.9): 3) Caroline Aslerin 1:00.22; K 800 m (3.9): 7) Anne-Sophie Bork Rasmussen 2:38.65; K 1500 m (3.9): 7) Karoline Ejby Stengaard 5:01.80; K 5000 m (3.9): 5) Anne-Sophie Bork Rasmussen 18:30.75; K 400 m hæk (3.9): 7) Anna-Marie Petráková 1:14.35; K Højdespring (3.9): 7) Karen Sif Ársælsdóttir 1.50; K Stangspring (3.9): 2) Karen Sif Ársælsdóttir 3.45; K Trespring (3.9): 8) Sabrina Kjær Møller 9.37w (+2.4); K Kuglestød 4.0 kg (3.9): 5) Caroline Eckert 10.03; K Diskoskast 1.0 kg (3.9): 3) Cathrine Trodsøe 38.47; K Hammerkast 4.0 kg (3.9): 6) Nanna Adsbøll 31.36; K Spydkast 600 gram (3.9): 7) Louise Malmqvist 30.58; K 4 x 100 m stafet (3.9): 6) Odense Atletik-O.G.F. 50.08 (Cecilie Carlsen, Anna-Marie Petráková, Vibe Konrad Olsen, Camilla Motzkus); K 4 x 400 m stafet (3.9): 6) Odense Atletik-O.G.F. 4:12.71 (Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen, Vibe Konrad Olsen, Caroline Aslerin)
27.8.2022 Odense, Diskosstangspringsstævne M Stangspring: 1) Mathies Hartmann 4.50; K Stangspring: 1) Helena S. Lang 3.00; K Diskoskast 1.0 kg: 1) Cathrine Trodsøe 37.32; M30 Diskoskast 2.0 kg: 1) Emil Mikkelsen 55.18; K35 Diskoskast 1.0 kg: 1) Kristel Høj Walther 32.26; M40 Diskoskast 2.0 kg: 1) Jacob Tesch 33.68
23.8.2022 København, 5000&1 Nats PB M 5000 m: 5) Mubaarik Ibrahim 14:36.84, 8) Peter Gerner Ejersbo 14:53.26, Finale B: 1) Thor Friis Skifte 15:11.82, 8) Jonas Lyngvald Schmidt 15:46.73
23.8.2022 Frederiksberg, FIF sprint/stafetstævne M 100 m Indledende 1 (-0.9): 4) Skjold Aallmann 11.49; M 400 m Finale B: 2) Abdirisak Ahmed Mahamad 51.56, Finale C: 1) Christian Andreassen 55.66
21.8.2022 Odense, Landsdelsmesterskab D19 800 m: 1) Caroline Aslerin 2:16.04, 3) Louis Vitus Borlund 2:41.34, 4) Andrea Feldballe Lindekilde 3:00.76, 5) Oliver Vesterager 3:01.45, 7) Katja Ravnkilde Holm 3:11.72 D15 100 m (+1.3): 1) Louis Vitus Borlund 13.52, 3) Frederik Therkildsen Mernild 17.77; D15 Højdespring: 1) Louis Vitus Borlund 1.60; D15 Længdespring: 1) Louis Vitus Borlund 4.79w (w), 3) Frederik Therkildsen Mernild 3.25w (w) D13 80 m (w): 1) Oliver Vesterager 11.12w, 2) Kristian Lehmkuhl Knudsen 12.47w; D13 Højdespring: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 1.20; D13 Længdespring 1 m zone: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 3.67w, 1) Oliver Vesterager 4.44w; D13 Diskoskast 0.75 kg: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 16.89; D13 Spydkast 400 gram: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 21.96, 2) Oliver Vesterager 20.25; P13 80 m (w): 1) Andrea Feldballe Lindekilde 11.41w, 3) Amalie Vestergaard 12.88w, 5) Katja Ravnkilde Holm 14.31w, 6) Sarah Pil Olesen 14.46w; P13 Længdespring 1 m zone: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 4.27w, 3) Katja Ravnkilde Holm 2.86w, 4) Sarah Pil Olesen 2.80w; P13 Kuglestød 2.0 kg: 1) Amalie Vestergaard 9.55, 2) Andrea Feldballe Lindekilde 9.35, 4) Katja Ravnkilde Holm 5.34; P13 Diskoskast 0.75 kg: 1) Amalie Vestergaard 26.86, 2) Sarah Pil Olesen 12.95; P13 Spydkast 400 gram: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 26.39, 2) Amalie Vestergaard 22.90, 3) Sarah Pil Olesen 12.70, 4) Katja Ravnkilde Holm 9.68; D11 60 m (w): 1) Victor Pliniussen 9.73w, 7) August Bollmann Ipsen 11.08w, 8) Carl Viggo Borlund 12.22w, 9) Arthur Aristos Rexen Trifonov 12.37w; D11 Højdespring: 1) Victor Pliniussen 1.25; D11 Længdespring 1 m zone: 1) Victor Pliniussen 3.72w; D11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Victor Pliniussen 5.98; D11 Boldkast 145 gram: 1) Victor Pliniussen 38.16; P11 60 m (w): 1) Benedikte Therkilds Mernild 10.35w, 2) Frederikke Hoffmark-Nielsen 10.41w, 3) Mille Eggert Mortensen 10.50w, 4) Nikoline Bjerrum 10.69w, 6) Ingrid Hanghøi Jespersen 11.47w; P11 400 m: 2) Benedikte Therkilds Mernild 1:23.35, 3) Nikoline Bjerrum 1:26.79, 5) Ingrid Hanghøi Jespersen 1:29.80, 6) Morgan Dam Dam 1:42.62, 7) Freja Loa Karakaplan 1:44.82, 8) Elna Lundby 1:56.98, 9) Rose Dam 2:15.06; P11 Højdespring: 2) Nikoline Bjerrum 0.90, 3) Ingrid Hanghøi Jespersen 0.90; P11 Længdespring 1 m zone: 1) Frederikke Hoffmark-Nielsen 3.30w, 2) Mille Eggert Mortensen 3.22w, 4) Benedikte Therkilds Mernild 3.13w, 5) Nikoline Bjerrum 2.88w; P11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Nikoline Bjerrum 5.03; P11 Boldkast 145 gram: 1) Frederikke Hoffmark-Nielsen 25.87, 2) Mille Eggert Mortensen 24.04, 5) Ingrid Hanghøi Jespersen 19.74, 6) Nikoline Bjerrum 18.97; D9 Højdespring: Arthur Aristos Rexen Trifonov NH, August Bollmann Ipsen NH, Carl Viggo Borlund NH; D9 Længdespring 1 m zone: 3) August Bollmann Ipsen 2.96w, 5) Arthur Aristos Rexen Trifonov 2.29w, 6) Carl Viggo Borlund 2.26w; D9 Boldkast 145 gram: 3) August Bollmann Ipsen 26.79, 4) Carl Viggo Borlund 22.48, 6) Arthur Aristos Rexen Trifonov 14.62; P9 60 m (w): 3) Freja Loa Karakaplan 11.03w, 4) Morgan Dam Dam 11.81w, 6) Leah Pil Olesen 13.82w, 7) Elna Lundby 13.97w, 8) Rose Dam 15.93w; P9 Højdespring: Freja Loa Karakaplan NH, Morgan Dam Dam NH; P9 Længdespring 1 m zone: 2) Freja Loa Karakaplan 3.16w, 4) Morgan Dam Dam 2.45w, 6) Leah Pil Olesen 1.58w; P9 Boldkast 145 gram: 4) Morgan Dam Dam 13.90, 5) Freja Loa Karakaplan 11.12, 6) Leah Pil Olesen 9.80 P7 Længdespring 1 m zone: 1) Elna Lundby 1.71w, 2) Rose Dam 1.56w; P7 Boldkast 145 gram: 1) Elna Lundby 12.13, 2) Rose Dam 4.80
13‐14.8.2022 København, DM Mangekamp K 200 m Indledende 3 (13.8, +0.3): 3) Vibe Konrad Olsen 27.57; K 800 m (14.8): 2) Vibe Konrad Olsen 2:29.68; K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m Indledende 1 (13.8, +1.7): 2) Vibe Konrad Olsen 12.99; K Højdespring (13.8): 10) Vibe Konrad Olsen 1.34; K Længdespring (14.8): 7) Vibe Konrad Olsen 4.58 (0.0); K Kuglestød 3.0 kg (13.8): 8) Vibe Konrad Olsen 8.11; K Spydkast 500 gram (14.8): 10) Vibe Konrad Olsen 22.74
6‐7.8.2022 Aabenraa, Stævne trænings samling masters M 400 m (6.8): 3) René L. Pedersen 1:13.19; M 800 m (6.8): René L. Pedersen DNF M60 Hammerkast 5.0 kg (6.8): 3) Mogens Sørensen 21.74; K70 Diskoskast 1.0 kg (6.8): 1) Lone Sørensen 24.41; K70 Vægtkast 5.44 kg (6.8): 1) Lone Sørensen 12.72; K70 Hammerkast 3.0 kg (6.8): 1) Lone Sørensen 33.30
29.6‐10.7.2022 Tampere, World Masters Athletics Championships M50 1500 m (7.7): 10) Henrik Lau 4:33.82, Indledende 1 (5.7): 4) Henrik Lau 4:31.36; M50 10 km (8.7): 5) Henrik Lau 34:32; M50 Vægtkast 11.34 kg (2.7): Allan K. Nielsen NM; M50 Hammerkast 6.0 kg (30.6): 16) Allan K. Nielsen 31.43 M60 800 m (1.7): 3) René Lehmann Pedersen 2:15.52 NR60, Indledende 2 (30.6): 1) René Lehmann Pedersen 2:24.61; M60 1500 m (7.7): 13) René Lehmann Pedersen 5:02.55, Indledende 1 (5.7): 4) René Lehmann Pedersen 4:55.40; K70 Vægtkast 5.44 kg (1.7): 4) Lone Sørensen 12.58; K70 Hammerkast 3.0 kg (29.6): 2) Lone Sørensen 31.79
24‐26.6.2022 Aalborg, DM Senior M 100 m Indledende 1 (25.6, +0.3): 4) Peter Rasmussen 11.02; M 800 m (26.6): 3) Jacob Ejby Stengaard 1:51.21; M 1500 m (25.6): 3) Jacob Ejby Stengaard 3:45.91; M 5000 m (26.6): 6) Kasper Pontoppidan Jensen 16:11.18; M Stangspring (25.6): 4) Mathies Hartmann 4.60, 6) Toke Staub Jørgensen 4.30; M Diskoskast 2.0 kg (25.6): 1) Emil Mikkelsen 57.19; K 100 m Indledende 3 (25.6, -0.1): 4) Camilla Motzkus 12.46; K 200 m Indledende 2 (26.6, -0.5): 5) Anna-Marie Petráková 26.70; K 400 m Finale B (25.6): 1) Caroline Aslerin 57.71, 4) Anna-Marie Petráková 1:01.55; K Stangspring (26.6): 5) Karen Sif Ársælsdóttir 3.40
19.6.2022 Odense, Odenseløbet M 5 km: 1) Kasper Pontoppidan Jensen 15:52, 3) Stefan Mølgaard Dall 17:09, 5) Christoffer Dall 17:17; M 10 km: 4) Martin Eisemann de Almeida 34:29; M Halvmaraton: 2) Henrik Lau 1:15:41; K 5 km: 1) Karoline Ejby Stengaard 18:09, 2) Stine Vejstrup Madsen 18:42
16.6.2022 København, Copenhagen Athletics Games M 100 m Indledende 1 (-0.5): 6) Rasmus Søsted Andersen 11.14; M 1500 m: 10) Jacob Ejby Stengaard 3:43.51, 14) Peter Gerner Ejersbo 3:51.06; K 100 m Indledende 1 (0.0): 6) Camilla Motzkus 12.35
13.6.2022 Odense, 2. Nålestævne Odense D17 Kuglestød 5.0 kg: 1) Sigurd Bjørn Christensen 4.31 D15 100 m (+2.1): 1) Lucas Neckelmann 12.84w, 2) Louis Vitus Borlund 13.42w, 3) Sigurd Bjørn Christensen 14.46w, 4) Maxx Renbæk 14.66w, 5) Emil Johannes Andersen 16.12w, 6) Frederik Therkildsen Mernild 17.62w; D15 Længdespring: 1) Louis Vitus Borlund 4.33 (-2.8), 2) Sigurd Bjørn Christensen 4.05 (-2.4), 3) Maxx Renbæk 3.96 (-2.7), 4) Emil Johannes Andersen 3.19 (-0.6), 5) Frederik Therkildsen Mernild 3.10 (-1.6); P15 100 m (+3.3): 1) Vibe Konrad Olsen 13.35w, 2) Helena Aslerin 13.44w; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (+1.5): 1) Vibe Konrad Olsen 13.39; P15 Længdespring: 1) Vibe Konrad Olsen 4.56 (-1.8), 2) Helena Aslerin 4.35 (-2.1); P15 Kuglestød 3.0 kg: 1) Vibe Konrad Olsen 8.28, 2) Helena Aslerin 7.50; D13 80 m (w): 1) Oliver Vesterager 11.22w, 2) Anton Magne Seir 12.85w, 4) Aksel Mathias Christensen 14.52w, Finale B (w): 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 11.98w, 2) Elias Due 13.02w, 3) Arthur Broue Mikkelsen 14.76w, 4) Marco Rønn 15.21w; D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (w): 1) Anton Magne Seir 19.50w, 2) Arthur Broue Mikkelsen 20.10w, Finale B (w): 1) Elias Due 17.83w, 2) Kristian Lehmkuhl Knudsen 17.93w, 3) Aksel Mathias Christensen 17.98w; D13 Længdespring 1 m zone: 1) Oliver Vesterager 4.13w, 2) Kristian Lehmkuhl Knudsen 4.00w, 3) Elias Due 3.47w, 4) Aksel Mathias Christensen 3.36w, 6) Anton Magne Seir 2.97w, 7) Arthur Broue Mikkelsen 2.97w, 8) Marco Rønn 2.71w; D13 Kuglestød 3.0 kg: 1) Aksel Mathias Christensen 5.81, 2) Kristian Lehmkuhl Knudsen 5.63, 3) Anton Magne Seir 4.50, 5) Arthur Broue Mikkelsen 3.42, Elias Due DQ, Marco Rønn NM; P13 80 m (w): 1) Andrea Feldballe Lindekilde 11.04w, 2) Katja Ravnkilde Holm 13.70w, 3) Sarah Pil Olesen 14.73w; P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m (w): 1) Andrea Feldballe Lindekilde 13.63w, 2) Sarah Pil Olesen 14.98w; P13 Længdespring 1 m zone: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 4.31w, 3) Katja Ravnkilde Holm 3.10w, 5) Sarah Pil Olesen 2.93w; P13 Kuglestød 2.0 kg: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 9.66, 2) Sarah Pil Olesen 5.82, 3) Katja Ravnkilde Holm 5.25; D11 60 m (w): 1) Victor Pliniussen 9.58w, 2) Mads Andreas Mau 10.24w, 3) Sebastian Rivera Cehofski 10.70w, 4) Alvin Jensby 10.96w; D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m (w): 1) Victor Pliniussen 10.37w, 2) Mads Andreas Mau 12.03w, 3) Alvin Jensby 12.94w; D11 Længdespring 1 m zone: 1) Victor Pliniussen 3.67w, 2) Mads Andreas Mau 3.44w, 3) Sebastian Rivera Cehofski 2.82w, 4) Alvin Jensby 2.80w; D11 Boldkast 145 gram: 1) Victor Pliniussen 34.36, 3) Mads Andreas Mau 26.02, 4) Alvin Jensby 20.53, 5) Sebastian Rivera Cehofski 13.56; P11 60 m (w): 1) Mille Eggert Mortensen 10.20w, 3) Benedikte Therkilds Mernild 11.31w, 4) Ellen Stenmand Aastrup Bach 11.51w, 5) Olivia Røikjær Henriksen 11.64w, Finale B (w): 1) Frederikke Hoffmark-Nielsen 10.06w, 2) Mathilde Løbner Engberg 10.41w, 3) Nikoline Bjerrum 10.81w, 5) Ingrid Hanghøi Jespersen 11.61w, 6) Emilie Granhof Lyskjær 12.02w, Finale C (w): 1) Maya Witt Hochnowska 9.82w, 4) Frida Oksvang Funck 10.93w; P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m (w): 2) Ingrid Hanghøi Jespersen 12.14w, 4) Ellen Stenmand Aastrup Bach 13.97w, 5) Emilie Granhof Lyskjær 14.37w, 6) Olivia Røikjær Henriksen 14.70w, Finale B (w): 1) Maya Witt Hochnowska 11.14w, 2) Nikoline Bjerrum 11.56w, 4) Mathilde Løbner Engberg 12.85w, Finale C (w): 1) Benedikte Therkilds Mernild 11.35w, 2) Frederikke Hoffmark-Nielsen 11.74w, 3) Mille Eggert Mortensen 12.42w, 4) Frida Oksvang Funck 12.60w; P11 Længdespring 1 m zone: 1) Maya Witt Hochnowska 3.50w, 2) Benedikte Therkilds Mernild 3.30w, 3) Frederikke Hoffmark-Nielsen 3.20w, 4) Mathilde Løbner Engberg 3.20w, 5) Mille Eggert Mortensen 3.19w, 8) Frida Oksvang Funck 2.82w, 11) Ellen Stenmand Aastrup Bach 2.65w, 12) Emilie Granhof Lyskjær 2.53w, 13) Nikoline Bjerrum 2.51w, 14) Ingrid Hanghøi Jespersen 2.41w; P11 Boldkast 145 gram: 1) Frederikke Hoffmark-Nielsen 24.18, 3) Mille Eggert Mortensen 22.50, 5) Mathilde Løbner Engberg 21.00, 7) Ingrid Hanghøi Jespersen 19.35, 8) Nikoline Bjerrum 18.18, 9) Maya Witt Hochnowska 17.94, 10) Benedikte Therkilds Mernild 17.26, 11) Frida Oksvang Funck 16.04, 12) Ellen Stenmand Aastrup Bach 13.90, 13) Klara Maj Andersen 12.69, 14) Olivia Røikjær Henriksen 11.67, 15) Emilie Granhof Lyskjær 8.31; D9 60 m (w): 2) Ludvig Lundblad Price 10.90w, 4) Villum Bak Reenberg 12.37w, 5) Nikolaj Windel Christensen 17.06w, 6) Theodor Leonidas Rexen Trifonov 17.07w, Finale B (w): 4) Carl Viggo Borlund 12.41w, 5) Arthur Aristos Rexen Trifonov 12.84w; D9 Længdespring 1 m zone: 3) Ludvig Lundblad Price 2.93w, 5) Carl Viggo Borlund 2.66w, 7) Villum Bak Reenberg 2.47w, 8) Arthur Aristos Rexen Trifonov 2.32w, 10) Theodor Leonidas Rexen Trifonov 1.82w, 11) Nikolaj Windel Christensen 1.75w; D9 Boldkast 145 gram: 4) Villum Bak Reenberg 19.66, 6) Carl Viggo Borlund 16.26, 7) Arthur Aristos Rexen Trifonov 13.24, 8) Nikolaj Windel Christensen 5.91, 9) Theodor Leonidas Rexen Trifonov 5.01; P9 60 m (w): 2) Freja Loa Karakaplan 11.44w, 5) Morgan Dam Dam 11.84w, 6) Andrea Sølund Wahlgren 13.66w, Finale B (w): 2) Victoria Witt Hochnowska 12.02w, 3) Melek Sezer Yilmas 13.71w, 4) Laura Oxenvad 13.75w, 5) Elinborg Heinesen 15.54w, 6) Rose Dam 16.28w, Finale C (w): 4) Ellen Rosenlund Vestergaard 13.10w, 5) Leah Pil Olesen 13.67w; P9 Længdespring 1 m zone: 2) Freja Loa Karakaplan 2.80w, 6) Victoria Witt Hochnowska 2.52w, 9) Morgan Dam Dam 2.39w, 11) Melek Sezer Yilmas 1.69w, 12) Leah Pil Olesen 1.68w; P9 Boldkast 145 gram: 7) Victoria Witt Hochnowska 11.32, 8) Morgan Dam Dam 11.04, 10) Leah Pil Olesen 8.26 P8 Længdespring 1 m zone: 1) Elinborg Heinesen 2.85w, 2) Ellen Rosenlund Vestergaard 1.83w, 3) Andrea Sølund Wahlgren 1.78w, 4) Rose Dam 1.46w; P8 Boldkast 145 gram: 1) Rose Dam 6.57, 2) Andrea Sølund Wahlgren 6.26, 3) Ellen Rosenlund Vestergaard 4.80
11‐12.6.2022 Hvidovre, Copenhagen Open, 10 års jubilæum M 100 m (11.6, +1.6): 8) Rasmus Søsted Andersen 10.92, Finale B (11.6, +1.5): 2) Peter Rasmussen 10.91, Indledende 2 (11.6, +1.4): 2) Rasmus Søsted Andersen 11.01, Indledende 4 (11.6, -0.3): 4) Peter Rasmussen 11.09; M 200 m Finale B (12.6, +0.8): 1) Rasmus Søsted Andersen 22.55; M 400 m (11.6): 1) Abdirisak Ahmed Mahamad 51.55, Finale B (11.6): 1) Jeppe Emil Kristensen 53.08; M 800 m Finale B (12.6): 3) Abdirisak Ahmed Mahamad 2:04.08, 4) Jeppe Emil Kristensen 2:04.34; M Stangspring (12.6): 2) Mathies Hartmann 4.25; M Diskoskast 2.0 kg (12.6): 1) Emil Mikkelsen 55.57; K 100 m (11.6, +1.8): 5) Camilla Motzkus 12.19, Finale B (11.6, +3.2): 5) Anna-Marie Petráková 12.86w, 6) Cecilie Carlsen 13.05w, Indledende 1 (11.6, +0.2): 4) Anna-Marie Petráková 12.99, Indledende 2 (11.6, -1.0): 3) Camilla Motzkus 12.32, Indledende 4 (11.6, +0.2): 5) Cecilie Carlsen 12.99; K 200 m Finale B (12.6, +1.1): 5) Camilla Motzkus 25.69, 7) Anna-Marie Petráková 26.16, 8) Cecilie Carlsen 27.01; K 400 m Finale B (11.6): 1) Caroline Aslerin 58.10, 6) Sabrina Kjær Møller 1:06.77; K Stangspring (12.6): 6) Karen Sif Ársælsdóttir 3.42, Helena S. Lang NH
28.5.2022 Hvidovre, Copenhagen Athletics Festival M 100 m (+4.9): 4) Peter Rasmussen 10.71w, 5) Rasmus Søsted Andersen 11.09w, Indledende 2 (+3.2): 1) Peter Rasmussen 10.90w, 2) Rasmus Søsted Andersen 11.04w, Indledende 3 (+2.5): 5) Abdirisak Ahmed Mahamad 11.76w; M 200 m Finale B (+1.2): 3) Abdirisak Ahmed Mahamad 23.63; M 400 m Finale B: 2) Abdirisak Ahmed Mahamad 53.46; K 100 m Finale B (+2.3): 2) Anna-Marie Petráková 12.67w, Indledende 2 (+1.6): 1) Anna-Marie Petráková 12.85; K 200 m (+2.2): 2) Anna-Marie Petráková 26.11w
21‐22.5.2022 København, Sparta Copenhagen Games M 400 m Finale B (21.5): 6) Abdirisak Ahmed Mahamad 52.26; M Stangspring Finale B (21.5): 2) Mathies Hartmann 4.30; K 100 m Indledende 2 (21.5, +1.3): 4) Cecilie Carlsen 13.12; K 400 m Finale B (21.5): 5) Anna-Marie Petráková 1:02.64, 6) Cecilie Carlsen 1:03.70; K Stangspring Finale B (21.5): 4) Karen Sif Ársælsdóttir 3.40; D15 300 m hæk 76.2 cm (21.5): 1) Louis Vitus Borlund 49.54; D15 Højdespring (22.5): 2) Louis Vitus Borlund 1.63; D15 Længdespring (21.5): 3) Louis Vitus Borlund 4.71 (-0.3); P13 80 m (21.5, +0.8): 6) Andrea Feldballe Lindekilde 11.61, Indledende 4 (21.5, +1.5): 1) Andrea Feldballe Lindekilde 11.08; P13 600 m (21.5): 2) Andrea Feldballe Lindekilde 2:04.17; P13 Længdespring 1 m zone (22.5): 9) Andrea Feldballe Lindekilde 4.28; P13 Kuglestød 2.0 kg (22.5): 2) Andrea Feldballe Lindekilde 10.11; P13 Spydkast 400 gram (21.5): 4) Andrea Feldballe Lindekilde 19.96 P11 60 m Indledende 1 (21.5, +1.9): 5) Benedikte Therkilds Mernild 10.44; P11 Længdespring 1 m zone (22.5): 9) Benedikte Therkilds Mernild 3.27; D9 40 m (21.5, +2.3): 7) Carl Viggo Borlund 8.36w; D9 Længdespring 1 m zone (22.5): 6) Carl Viggo Borlund 2.58; P9 40 m (21.5, w): 8) Freja Loa Karakaplan 7.52w, Indledende 2 (21.5, +1.5): 3) Freja Loa Karakaplan 7.57
21‐22.5.2022 København, Mangekamps Tribute Sparta K 200 m (21.5, -0.8): 1) Vibe Konrad Olsen 27.30; K 800 m (22.5): 1) Vibe Konrad Olsen 2:32.13; K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (21.5, 0.0): 3) Vibe Konrad Olsen 13.47; K Højdespring (21.5): 3) Vibe Konrad Olsen 1.31; K Længdespring (22.5): 3) Vibe Konrad Olsen 4.46 (+0.4); K Kuglestød 3.0 kg (21.5): 3) Vibe Konrad Olsen 8.24; K Spydkast 500 gram (22.5): 2) Vibe Konrad Olsen 25.45
16.5.2022 Vejle, Masters holdkamp 1 vest/syd mix M 100 m (+0.6): 6) Svend Olsen 17.8h; M 400 m: 5) Svend Olsen 1:25.5h; M Kuglestød 3.0 kg: 1) Poul Husum Sørensen 6.99; M Hammerkast 6.0 kg: 1) Ole Jeppesen 39.36, 1) Allan K. Nielsen 34.92; M Spydkast 400 gram: 1) Jakob Petersen 24.86; M Spydkast 700 gram: 1) Allan K. Nielsen 38.59; M Spydkast 800 gram: 1) Jacob Tesch 36.42; K Spydkast 400 gram: 1) Rosa Pedersen 12.25
16.5.2022 Vejle, Masters holdkamp 1 vest/syd mænd M 100 m (+0.6): 2) Johnny Jensen 14.3h; M 400 m: 1) Henrik Johansen 1:00.3h; M 1500 m: 1) René L. Pedersen 5:00.9h, 3) Leif Møller Pedersen 7:15.0h; M 5000 m: 1) Henrik Lau 16:44.3h, 3) Henning Hansen 23:07.3h; M Stangspring: 1) Morten Kyndbøl 3.40; M Kuglestød 3.0 kg: 1) Jakob Petersen 9.16; M Kuglestød 6.0 kg: 1) Allan K. Nielsen 9.72; M Diskoskast 1.5 kg: 1) Ole Jeppesen 30.87; M Diskoskast 2.0 kg: 1) Jacob Tesch 33.18; M 1000 m stafet: 2) Odense Atletik - O.G.F. 2:31.6h (Johnny Jensen, René L. Pedersen, Henrik Lau, Henrik Johansen)
7‐8.5.2022 Tårnby, Tårnby Games M 100 m (7.5, +2.7): 3) Rasmus Søsted Andersen 10.86w, 4) Peter Rasmussen 10.92w, Indledende 2 (7.5, +3.1): 2) Rasmus Søsted Andersen 10.91w, 3) Peter Rasmussen 11.03w; M 300 m Finale B (8.5): 3) Abdirisak Ahmed Mahamad 37.17, 4) Jeppe Emil Kristensen 37.76, Finale D (8.5): 1) Peter Rasmussen 36.42, 4) René L. Pedersen 44.06; M 800 m (7.5): 6) René L. Pedersen 2:22.21, Finale B (7.5): 1) Jeppe Emil Kristensen 2:05.40; M 3000 m (8.5): 6) Henrik Lau 9:30.56; K 100 m (7.5, +2.3): 4) Camilla Motzkus 12.54w, Indledende 1 (7.5, +1.2): 2) Camilla Motzkus 12.38; K 300 m Finale B (8.5): 5) Sabrina Kjær Møller 45.28; K 800 m Finale B (7.5): 4) Sabrina Kjær Møller 2:36.88; K Stangspring (8.5): 2) Karen Sif Ársælsdóttir 3.20 P19 100 m (7.5, +2.7): 3) Sissel Lentz Christensen 13.23w; P19 200 m Finale B (8.5, -0.8): 3) Sissel Lentz Christensen 28.27
3.5.2022 Odense, Fjordagerløbet M 5 km: 1) Jacob Ejby Stengaard 14:39, 2) Peter Gerner Ejersbo 15:12, 3) Emil Deleuran Hansen 15:34, 4) Thor Friis Skifte 15:35, 5) Christian Blom Nass 15:39, 6) Kasper Pontoppidan Jensen 15:40, 7) Henrik Lau 16:11, 9) Stefan Mølgaard Dall 16:52; K 5 km: 1) Karoline Ejby Stengaard 18:26, 2) Anne-Sophie Bork Rasmussen 18:27, 3) Stine Vejstrup Madsen 19:15
24.4.2022 Odense, Kastestævne M Diskoskast 2.0 kg: 1) Emil Mikkelsen 57.71; M Spydkast 800 gram: 1) Thomas Jørgensen 42.40; M Kaste 5-kamp: 1) Nicolai Matthiesen 2261 (46.65 6.64 32.73 31.82 11.05); K Kuglestød 4.0 kg: 1) Emilie Plet Nielsen 10.18; K Diskoskast 1.0 kg: 1) Cathrine Trodsøe 39.45; D17 Hammerkast 5.0 kg: 1) Mathias Dam 28.68; P17 Hammerkast 3.0 kg: 1) Nanna Adsbøll 32.64; M Kuglestød 6.0 kg: 1) Allan K. Nielsen 9.72, 2) Lars Toftegaard Olsen 8.17; M Kuglestød 7.26 kg: 1) Nicolai Matthiesen 6.64; M Diskoskast 1.5 kg: 1) Allan K. Nielsen 32.35, 2) Lars Toftegaard Olsen 23.73; M Diskoskast 2.0 kg: 1) Nicolai Matthiesen 32.73; M Vægtkast 11.34 kg: 1) Lars Toftegaard Olsen 6.87, Allan K. Nielsen NM; M Vægtkast 15.89 kg: 1) Nicolai Matthiesen 11.05; M Hammerkast 6.0 kg: 1) Allan K. Nielsen 35.68, 2) Lars Toftegaard Olsen 17.10; M Hammerkast 7.26 kg: 1) Nicolai Matthiesen 46.65; M Spydkast 700 gram: 1) Allan K. Nielsen 42.30, 2) Lars Toftegaard Olsen 23.25; M Spydkast 800 gram: 1) Nicolai Matthiesen 31.82; K Kuglestød 3.0 kg: 1) Lone Sørensen 7.65; K Diskoskast 1.0 kg: 1) Lone Sørensen 25.62; K Vægtkast 5.44 kg: 1) Lone Sørensen 12.05; K Hammerkast 3.0 kg: 1) Lone Sørensen 32.60; K Spydkast 500 gram: 1) Lone Sørensen 12.86 K35 Diskoskast 1.0 kg: 1) Kristel Høj Walther 35.35; M40 Spydkast 800 gram: 1) Jacob Tesch 39.40
23.4.2022 Aarhus, DM 5K og 10K M 10 km: 33) Kasper Pontoppidan Jensen 32:18, 51) Thor Friis Skifte 32:54, 106) Christian Blom Nass 36:18, 125) Jonas Lyngvald Schmidt 37:01; K 10 km: 29) Emma Lyhn Støvring 39:54; M40 10 km: 8) Henrik Lau 33:24, 48) Thomas Josiasen 41:17
23.4.2022 Aarhus, Vinterturnering 6 M Väg: 4) Jacob Ejby Stengaard 17:05, 6) Peter Gerner Ejersbo 17:19, 7) Rasmus Gregersen 17:20, 24) Kasper Pontoppidan Jensen 18:21, 32) Christian Blom Nass 18:33, 56) Thor Friis Skifte 20:26; K Väg: 11) Karoline Ejby Stengaard 22:02, 13) Anne-Sophie Bork Rasmussen 22:25, 16) Emma Lyhn Støvring 22:46; M40 Väg: 4) Henrik Lau 20:07, 10) René L. Pedersen 21:39, 15) Henrik Johansen 22:42
26‐27.2.2022 Skive. Inde, DM Inde M 800 m (27.2): 4) Jacob Ejby Stengaard 1:57.35; M 1500 m (26.2): 3) Jacob Ejby Stengaard 3:51.69, 4) Peter Gerner Ejersbo 3:53.22, 7) Kasper Pontoppidan Jensen 4:07.63; M 3000 m (27.2): 8) Peter Gerner Ejersbo 8:19.44, 12) Kasper Pontoppidan Jensen 8:44.48; M Stangspring (26.2): 3) Toke Staub Jørgensen 4.80, 6) Mathies Hartmann 4.50; M 4 x 200 m stafet (27.2): 4) Odense Atletik - O.G.F. 1:37.29 (Jeppe Emil Kristensen, Jacob Ilbjerg Stengaard, Peter Gerner Ejersbo, Toke Staub Jørgensen); K 60 m Indledende 2 (26.2): 5) Sissel Lentz Christensen 8.59; K 200 m Indledende 2 (27.2): 3) Sissel Lentz Christensen 28.67, Indledende 4 (27.2): 2) Anna-Marie Petráková 27.39; K 400 m Finale C (26.2): 1) Caroline Aslerin 59.57; K Stangspring (27.2): 8) Karen Sif Ársælsdóttir 3.20
20.2.2022 Odense. Inde, Ungdomsstævne P19 400 m: 1) Caroline Aslerin 58.86; D17 60 m: 2) Ruben Vadh Winther 8.94; D17 200 m: 1) Ruben Vadh Winther 29.36; D17 Længdespring: 1) Ruben Vadh Winther 4.24 D15 60 m: 1) Louis Vitus Borlund 9.24, 2) Maxx Renbæk 9.66, 3) Sebastian Hansen Glem 10.18, 4) Frederik Therkildsen Mernild 11.08; D15 200 m: 1) Louis Vitus Borlund 30.82, 2) Frederik Therkildsen Mernild 38.14; D15 Længdespring: 1) Louis Vitus Borlund 3.73, 2) Maxx Renbæk 3.61, 3) Frederik Therkildsen Mernild 3.40, 4) Sebastian Hansen Glem 3.00; P15 60 m: 1) Helena Aslerin 8.61, 2) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 8.64, 3) Vibe Konrad Olsen 8.68, 4) Victoria Englund 9.31, 5) Leen Alakkad 10.23, Finale B: 1) Kirstine Finne Thomsen 10.33, 2) Eva Lise Werenberg Marcher 10.83; P15 200 m: 1) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 28.50, 2) Vibe Konrad Olsen 28.51, Finale B: 1) Kirstine Finne Thomsen 35.15, 2) Eva Lise Werenberg Marcher 37.35; P15 Længdespring: 1) Rasmine Dyrgaard Tholstrup 4.34, 2) Vibe Konrad Olsen 4.07, 3) Victoria Englund 3.91, 4) Helena Aslerin 3.43, 5) Kirstine Finne Thomsen 3.04, 6) Leen Alakkad 2.37, 7) Eva Lise Werenberg Marcher 2.19; D13 60 m: 1) Oliver Vesterager 9.14, 2) Valdemar Grau 10.31, Finale B: 1) Benjamin Dyrup 10.62, 2) Alexander Galakhov 16.06, Finale C: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 9.50, 2) Arthur Broue Mikkelsen 11.10, 3) Anton Magne Seir 12.34, 4) Marco Rønn 12.70; D13 Højdespring: 1) Valdemar Grau 1.30, 2) Kristian Lehmkuhl Knudsen 1.20, 3) Johannes Kousholt 1.15, 4) Benjamin Dyrup 1.05, 5) Oliver Vesterager 1.05, 5) Arthur Broue Mikkelsen 1.05, 7) Anton Magne Seir 1.05, 8) Alexander Galakhov 0.95, Marco Rønn NH; D13 Kuglestød 3.0 kg: 1) William Bror Neckelmann 6.97, 2) Valdemar Grau 6.74, 3) Johannes Kousholt 6.37, 4) Oliver Vesterager 5.79, 5) Kristian Lehmkuhl Knudsen 5.32, 6) Marco Rønn 3.93; P13 60 m: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 8.92; P13 Kuglestød 2.0 kg: 1) Andrea Feldballe Lindekilde 9.71, 2) Amalie Vestergaard 8.38; D11 60 m: 1) Victor Pliniussen 9.88, 2) Mads Andreas Mau 10.84, 3) Wilbert Frank Flyger 11.06, 4) Alvin Jensby 11.17, 5) Frede Jensen 11.65; D11 Længdespring 1 m zone: 1) Mads Andreas Mau 3.06, 2) Frede Jensen 2.82, 3) Wilbert Frank Flyger 2.80, 4) Alvin Jensby 2.64; D11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Wilbert Frank Flyger 5.20, 2) Mads Andreas Mau 4.70, 3) Frede Jensen 4.69, 4) Alvin Jensby 4.26; P11 60 m: 1) Mille Eggert Mortensen 10.56, 2) Frederikke Hoffmark-Nielsen 10.59, 3) Nikoline Bjerrum 10.85, 4) Mathilde Løbner Engberg 11.36, 5) Olivia Bohn 11.55, 6) Alia Alakkad 12.39, Finale B: 1) Maya Witt Hochnowska 10.15, 2) Benedikte Therkilds Mernild 10.68; P11 Længdespring 1 m zone: 1) Maya Witt Hochnowska 3.20, 2) Frederikke Hoffmark-Nielsen 3.15, 3) Mille Eggert Mortensen 3.03, 4) Olivia Bohn 3.03, 5) Mathilde Løbner Engberg 2.99, 6) Nikoline Bjerrum 2.94, 7) Benedikte Therkilds Mernild 2.85, 8) Alia Alakkad 2.02; P11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Mathilde Løbner Engberg 6.34, 2) Frederikke Hoffmark-Nielsen 5.41, 3) Mille Eggert Mortensen 5.38, 4) Olivia Bohn 4.96, 5) Nikoline Bjerrum 4.83, 6) Benedikte Therkilds Mernild 4.56, 7) Luca Guldbæk Troelsen 3.95, 8) Maya Witt Hochnowska 3.49, 9) Alia Alakkad 2.22; D9 60 m: 1) Vilbert Banke 11.52, 2) August Bollmann Ipsen 11.66, Finale B: 1) Johannes Møller Junggren 11.49, 2) Nikolaj Andreasen Lollesgaard 13.14, 3) Villum Bak Reenberg 13.15, 4) Carl Viggo Borlund 13.57, 5) Vitus Frank Flyger 13.72, 6) Arthur Aristos Rexen Trifonov 14.64; D9 Længdespring 1 m zone: 1) August Bollmann Ipsen 2.65, 2) Vilbert Banke 2.65, 3) Johannes Møller Junggren 2.59, 4) Villum Bak Reenberg 2.49, 5) Nikolaj Andreasen Lollesgaard 2.23, 6) Arthur Aristos Rexen Trifonov 2.18, 7) Carl Viggo Borlund 2.12, 8) Vitus Frank Flyger 2.10; D9 Kuglestød 2.0 kg: 1) Vilbert Banke 5.46, 2) Carl Viggo Borlund 5.22, 3) Nikolaj Andreasen Lollesgaard 4.72, 4) Villum Bak Reenberg 4.71, 5) August Bollmann Ipsen 4.20, 6) Arthur Aristos Rexen Trifonov 4.10, 7) Johannes Møller Junggren 3.39, 8) Vitus Frank Flyger 2.75; P9 60 m: 1) Anna Skovhaur 13.86, 2) Laura Oxenvad 15.12, 3) Pippi Nora Toftgaard Holst 15.78, Finale B: 1) Freja Loa Karakaplan 12.29, 2) Victoria Witt Hochnowska 12.93; P9 Længdespring 1 m zone: 1) Maya Witt Hochnowska 2.49, 2) Freja Loa Karakaplan 2.08; P9 Kuglestød 2.0 kg: 1) Victoria Witt Hochnowska 4.06, 2) Freja Loa Karakaplan 3.20 P7 Længdespring 1 m zone: 1) Pippi Nora Toftgaard Holst 1.96, 2) Anna Skovhaur 1.96, 3) Laura Oxenvad 1.83; P7 Kuglestød 2.0 kg: 1) Pippi Nora Toftgaard Holst 2.42, 2) Anna Skovhaur 2.30, 3) Laura Oxenvad 2.13
20‐27.2.2022 Braga. Inde, European Masters Indoor Championships M50 1500 m Finale C (26.2): 3) Henrik Lau 4:30.88; M50 3000 m (24.2): 6) Henrik Lau 9:24.21 NR50; M50 Vægtkast 11.34 kg (25.2): 9) Allan K. Nielsen 12.20; M50 Hammerkast 6.0 kg (21.2): 8) Allan K. Nielsen 32.91 M60 800 m (23.2): 4) René Lehmann Pedersen 2:18.38 NR60, Indledende 1 (22.2): 1) René Lehmann Pedersen 2:24.20; M60 1500 m Finale B (26.2): 2) René Lehmann Pedersen 4:46.52 NR60
19.2.2022 Randers, DGI Inde LM P15 60 m Indledende 1: 5) Victoria Englund 9.15; P15 Højdespring: 8) Victoria Englund 1.35; P15 Længdespring: 13) Victoria Englund 3.91; P15 Kuglestød 3.0 kg: 9) Victoria Englund 8.12; D13 60 m: 4) Oliver Vesterager 8.76, Indledende 1: 2) Oliver Vesterager 8.82; D13 800 m: 4) Oliver Vesterager 2:56.97; D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 3) Oliver Vesterager 12.27; D13 Længdespring 1 m zone: 5) Oliver Vesterager 4.23, 12) William Bror Neckelmann 3.15; D13 Kuglestød 3.0 kg: 7) William Bror Neckelmann 7.62; P13 60 m: 3) Andrea Feldballe Lindekilde 8.79, Indledende 2: 2) Andrea Feldballe Lindekilde 8.82; P13 800 m: 3) Andrea Feldballe Lindekilde 2:52.86; P13 Længdespring 1 m zone: 3) Andrea Feldballe Lindekilde 4.23; P13 Kuglestød 2.0 kg: 2) Andrea Feldballe Lindekilde 9.48, 3) Amalie Vestergaard 8.55; D12 60 m: 3) Kristian Lehmkuhl Knudsen 9.17, Indledende 2: Kristian Lehmkuhl Knudsen 9.12; D12 Højdespring: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 1.20; D12 Længdespring 1 m zone: 1) Kristian Lehmkuhl Knudsen 4.15; D12 Kuglestød 3.0 kg: 5) Kristian Lehmkuhl Knudsen 5.62; P12 60 m Indledende 2: 6) Sarah Pil Olesen 11.05; P12 Længdespring 1 m zone: 13) Sarah Pil Olesen 3.02; P12 Kuglestød 2.0 kg: 13) Sarah Pil Olesen 5.70; D11 60 m: 3) Victor Pliniussen 9.35; D11 800 m: 3) Victor Pliniussen 2:45.95; D11 Længdespring 1 m zone: 3) Victor Pliniussen 3.73; P11 60 m Indledende 2: 4) Nikoline Bjerrum 10.45, 5) Mathilde Løbner Engberg 10.72; P11 800 m: 8) Nikoline Bjerrum 3:33.18; P11 Højdespring: 8) Nikoline Bjerrum 0.90; P11 Længdespring 1 m zone: 12) Mathilde Løbner Engberg 3.11, 13) Nikoline Bjerrum 2.74; P11 Kuglestød 2.0 kg: 4) Mathilde Løbner Engberg 6.77, 12) Nikoline Bjerrum 4.86 P10 60 m: 4) Benedikte Therkilds Mernild 10.42, Indledende 1: 2) Benedikte Therkilds Mernild 10.37; P10 800 m: 1) Benedikte Therkilds Mernild 3:16.23; P10 Længdespring 1 m zone: 6) Benedikte Therkilds Mernild 3.00
5.2.2022 Odense. Inde, Odense Indoor M 60 m Finale C: 3) Peter Rasmussen 7.31, 4) Rasmus Søsted Andersen 7.35, Indledende 1: 1) Rasmus Søsted Andersen 7.32, 2) Peter Rasmussen 7.35; M 200 m: 2) Christian Andreassen 25.45, Finale B: 1) Peter Rasmussen 24.24, Finale C: 2) Jeppe Emil Kristensen 24.60; M 400 m: 2) Christian Andreassen 56.73, Finale B: 3) Jeppe Emil Kristensen 53.24; M 800 m: 2) Jacob Ejby Stengaard 1:54.61; M 1500 m Finale B: 2) Jacob Ejby Stengaard 3:53.05, 3) Peter Gerner Ejersbo 3:53.28, 4) Kasper Pontoppidan Jensen 4:09.10, Rasmus Gregersen DNF, Thor Friis Skifte DNF; M Stangspring: 2) Toke Staub Jørgensen 4.80, 4) Mathies Hartmann 4.20; K 60 m: 5) Sissel Lentz Christensen 8.47, 7) Emilie Johansen 9.02, Finale B: 7) Camilla Motzkus 8.03, Indledende 1: 6) Sissel Lentz Christensen 8.40, 8) Emilie Johansen 9.07, Indledende 2: 6) Camilla Motzkus 7.97; K 200 m: 1) Vibe Konrad Olsen 27.83, 3) Sissel Lentz Christensen 28.32, 4) Emilie Johansen 29.71, Finale B: 2) Anna-Marie Petráková 27.54; K 800 m: 9) Vibe Konrad Olsen 2:39.47; K Stangspring: 1) Karen Sif Ársælsdóttir 3.20, 2) Helena S. Lang 2.80, 3) Bonnie Liefting 2.30
5‐6.2.2022 Randers. Inde, DM Masters M30 1500 m (5.2): 4) Henrik Lau 4:37.40 M45 800 m (6.2): 2) Henrik Lau 2:18.12 M50 3000 m (6.2): 1) Henrik Lau 9:41.56; M50 Stangspring (5.2): Morten Kyndbøl 3.70 M55 800 m (6.2): 1) René L. Pedersen 2:19.54 NR60, 9) Leif Møller Pedersen 3:36.64; M55 Kuglestød 6.0 kg (5.2): 1) Allan K. Nielsen 10.14 M60 1500 m (5.2): 1) René L. Pedersen 4:54.60 NR60, 11) Leif Møller Pedersen 7:24.59; K90 Længdespring (5.2): 1) Rosa Pedersen 2.23; K90 Kuglestød 2.0 kg (5.2): 1) Rosa Pedersen 5.87
5‐6.2.2022 Randers, Vinterkast - DM Masters M55 Vægtkast 11.34 kg (5.2): 1) Allan K. Nielsen 12.32; M55 Hammerkast 6.0 kg (5.2): 1) Allan K. Nielsen 33.09 M70 Hammerkast 4.0 kg (5.2): 1) Finn Malchau 37.64; K70 Vægtkast 5.44 kg (5.2): 1) Lone Sørensen 13.12; K70 Hammerkast 3.0 kg (5.2): 1) Lone Sørensen 29.08