Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

DM Kvalifikation









Loading...
M 100 m (24)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
110.14   Kojo Musah 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
210.22   Kristoffer Hari 97, Hvidovre Track Club97Hvidovre Track ClubOdense26.6.2021
310.24   Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
310.24   Frederik Schou-Nielsen 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
510.25   Emil Mader Kjær 99, Skive A.M.99Skive A.M.Hvidovre11.6.2022
610.33   Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbGreve30.5.2021
710.50   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
810.54   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
810.54   Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1010.55   Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion99Kolding KFUM Atletik og MotionHvidovre11.9.2021
1110.57   Tobias Gorgone Larsen 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1210.59   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikHvidovre11.6.2022
1310.60   Steffen Udengaard Knudsen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
1310.60   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikHvidovre12.6.2021
1510.62   Rasmus Mohr Ernst 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Tårnby19.8.2021
1610.64   Hector Wandt 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbEvreux29.5.2022
1710.67   Rasmus Thornbjerg Klausen 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1810.74   Frankly Dadey 99, Greve Atletik99Greve AtletikHvidovre11.9.2021
1910.76   Patrick Monga Bifuko (u) 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbJessheim8.8.2021
2010.77   Peter Andersson 99, Greve Atletik99Greve AtletikHvidovre12.6.2021
2110.80   Jakub Sikorski (u) 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
2210.83   Rasmus Overgaard Madsen 92, Randers Sportsklub Freja92Randers Sportsklub FrejaHvidovre12.6.2021
2310.84   Valentin Jensen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbOslo16.6.2022
2410.88   Marius Glenner-Frandsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
2410.88   Rinalds Valts Zarins (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg15.6.2022
2610.90   Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn9.5.2021
2710.91   Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
2710.91   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
2910.92   Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
2910.92   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn21.5.2022
2910.92   Rasmus Søsted Andersen 02, Odense Atletik - O.G.F.02Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
3210.94   Jonathan Khan 98, KIF - København98KIF - KøbenhavnHvidovre11.6.2022
3310.95   Christoph Hansen (u) 92, FIF atletik og motion92FIF atletik og motionHvidovre12.6.2021
3310.95   Christian Daniel Nørskov 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaRanders4.6.2022
3510.96   Victor Kiplagat Kondrup 02, Kolding KFUM Atletik og Motion02Kolding KFUM Atletik og MotionRanders4.6.2022
3610.98   Simon Mathiasen 96, Hvidovre Track Club96Hvidovre Track ClubKøbenhavn8.6.2021
3610.98   Karl Mfeketo 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
3811.00   Christian Andersson 06, Greve Atletik06Greve AtletikHvidovre11.6.2022
3911.02   Benjamin Gabrielsen 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbTårnby19.8.2021
4011.03   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
M 200 m (18)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
120.49   Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
220.53A   Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNairobi20.8.2021
320.62   Kojo Musah 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbKladno15.6.2021
421.09   Frederik Schou-Nielsen 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbBergen18.9.2021
521.24   Emil Mader Kjær 99, Skive A.M.99Skive A.M.Merksem21.8.2021
621.32   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
721.36   Rasmus Overgaard Madsen 92, Randers Sportsklub Freja92Randers Sportsklub FrejaOdense27.6.2021
821.41   Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbFrederiksberg24.8.2021
921.42   Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
1021.43   Benjamin Lobo Vedel 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbFrederiksberg24.8.2021
1121.47   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikGreve30.5.2021
1221.51   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionSkopje29.5.2022
1221.51   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikHvidovre12.6.2022
1421.67   Nick Ekelund-Arenander 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionMalmö/S14.8.2021
1521.72   Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubGöteborg/U19.6.2022
1622.00   Neloo Falck 03, KIF - København03KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
1722.11   Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion99Kolding KFUM Atletik og MotionVejen27.5.2021
1822.15   Hector Wandt 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbCaen21.5.2022
1922.19   Marius Glenner-Frandsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
2022.22   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
2122.23   Kasper Olsen 91, Hvidovre Track Club91Hvidovre Track ClubGreve30.5.2021
2222.30   Patrick Monga Bifuko (u) 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbLillehammer27.6.2021
2322.31   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikHvidovre13.6.2021
2322.31   Victor Kiplagat Kondrup 02, Kolding KFUM Atletik og Motion02Kolding KFUM Atletik og MotionAarhus18.5.2022
2522.34   Christoph Hansen (u) 92, FIF atletik og motion92FIF atletik og motionHvidovre13.6.2021
2622.35   Iasonas Koniaris 97, FIF Atletik og Motion97FIF Atletik og MotionFrederiksberg5.6.2022
2722.36   Hans Christian Corlin 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.8.2021
2822.53   Luis F. Maillet 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHvidovre13.6.2021
2822.53   Christian Andersson 06, Greve Atletik06Greve AtletikHvidovre12.6.2022
3022.54   Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre13.6.2021
3122.55   Rasmus Søsted Andersen 02, Odense Atletik - O.G.F.02Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre12.6.2022
3122.55   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðGöteborg/U19.6.2022
3322.57   Mathias Astrup 99, Greve Atletik99Greve AtletikFrederiksberg24.8.2021
3422.58   Peter Andersson 99, Greve Atletik99Greve AtletikOdense27.6.2021
3522.70   Jacob Chua Ziska 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
3622.72   Frankly Dadey 99, Greve Atletik99Greve AtletikOdense27.6.2021
3622.72   Sebastian Kordt Lassen 93, FIF atletik og motion93FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
3822.74   Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
3922.76   Christian Daniel Nørskov 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaRanders5.6.2022
4022.77   Jacob Aagaard Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg8.5.2021
4022.77   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbFrederiksberg6.6.2021
M 400 m (18)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
145.52   Benjamin Lobo Vedel 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbGrosseto22.5.2022
245.93   Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbLa Chaux-de-Fonds14.8.2021
346.83   Nick Ekelund-Arenander 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg24.8.2021
448.29   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg4.6.2022
548.36   Mathias Astrup 99, Greve Atletik99Greve AtletikMerksem21.8.2021
648.66   Iasonas Koniaris 97, FIF Atletik og Motion97FIF Atletik og MotionFrederiksberg4.6.2022
748.72   Luis F. Maillet 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
848.73   Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubGöteborg/U18.6.2022
948.91   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
1049.01   Jeppe Ege Nielsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
1149.31   Kasper Olsen 91, Hvidovre Track Club91Hvidovre Track ClubKøbenhavn8.6.2021
1249.35   Mathias A. Olsen 91, FIF atletik og motion91FIF atletik og motionFrederiksberg4.6.2022
1349.53   Jonathan Kure Friis 97, KIF - København97KIF - KøbenhavnHvidovre12.6.2021
1449.64   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1549.67   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðGöteborg/U18.6.2022
1649.70   Nicolai Trock Hartling 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1749.75   Frederik Peschardt 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
1849.91   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikOslo25.8.2021
1949.94   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2050.01   Dánjal Dahl Ljósheim 00, Hvirlan00HvirlanGöteborg/U18.6.2022
2150.09   Sebastian Larvad 01, Hvidovre Track Club01Hvidovre Track ClubGöteborg/U10.7.2021
2250.20   Sebastian Kordt Lassen 93, FIF atletik og motion93FIF atletik og motionGlostrup30.4.2022
2350.35   Neloo Falck 03, KIF - København03KIF - KøbenhavnHvidovre11.9.2021
2450.50   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2550.57   Philip Braun 90, Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbGreve23.5.2021
2550.57   Magnus Askov-Hansen 03, FIF atletik og motion03FIF atletik og motionFrederiksberg4.6.2022
2750.70   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn8.6.2021
2850.84A   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNairobi20.8.2021
2950.89   Rasmus Overgaard Madsen 92, Randers Sportsklub Freja92Randers Sportsklub FrejaAalborg22.5.2021
3050.99   Thomas Jersild Olsen 01, Holte Atletik01Holte AtletikKøbenhavn8.6.2021
3151.08   Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHvidovre11.9.2021
3251.19   Joel Frederik von d'Ahé 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
3351.25   Søren A. Nørgaard 99, Kolding KFUM Atletik og Motion99Kolding KFUM Atletik og MotionRanders19.6.2021
3351.25   Mathias Lundkvist 93, FIF atletik og motion93FIF atletik og motionFrederiksberg24.8.2021
3551.47   Carl Lund Larsen 05, Vejle Idrætsforening05Vejle IdrætsforeningRanders4.6.2022
3651.50   Marius Glenner-Frandsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnGreve23.5.2021
3651.50   Jakob Rose Hansen 02, Skive A.M.02Skive A.M.Randers4.6.2022
3851.55   Abdirisak Ahmed Mahamad 96, Odense Atletik - O.G.F.96Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
3951.66   Andreas Tissier 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHerning25.9.2021
4051.75   Mikkel Klejnstrup 86, Hvidovre Atletik & Motion86Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg4.6.2022
M 800 m (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
11:47.13   Andreas Bube 87, Bagsværd Atletik Club87Bagsværd Atletik ClubOordegem29.5.2021
21:49.39   Benjamin Lobo Vedel 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
31:49.44   Christoffer Frost Johansen 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubOdense27.6.2021
41:49.55   Kristian Uldbjerg Hansen 96, Randers Sportsklub Freja96Randers Sportsklub FrejaKarlsruhe15.5.2021
51:50.89   Jonathan Drechsler Sigvardsen 04, Viborg Atletik og Motionsforening04Viborg Atletik og MotionsforeningMannheim4.7.2021
61:52.11   William Devantier 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKessel-Lo7.8.2021
71:52.15   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus18.5.2022
81:52.20   Jacob Ejby Stengaard 94, Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.Odense27.6.2021
91:52.39   Nick Jensen 91, Vejle Idrætsforening91Vejle IdrætsforeningCelle Ligure22.7.2021
101:53.87   Nicolai Trock Hartling 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
111:54.92   Mathias Lundkvist 93, FIF atletik og motion93FIF atletik og motionKøbenhavn22.5.2022
121:55.04   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Berlin9.6.2021
131:55.13   Elias Shifris 02, Viborg Atletik og Motionsforening02Viborg Atletik og MotionsforeningWien14.5.2022
141:55.39   Rasmus Gregersen 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Odense6.5.2021
151:55.79   Andreas Holst Lange 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnFrederiksberg6.6.2021
161:56.17   Jonathan Makwarth 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnKøbenhavn3.5.2022
171:56.22   Samuel Ettrup Larsen 00, Esbjerg Atletik og Motion00Esbjerg Atletik og MotionHvidovre12.6.2022
181:56.41   Christian Abild Larsen 93, Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus18.5.2022
191:56.47   Jacob Aagaard Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg19.6.2021
201:56.72   Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde04Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn22.5.2022
211:56.8h   Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening04Haderslev Idræts-foreningKøbenhavn14.6.2022
221:57.2h   Jeppe Sidenius 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2022
231:57.36   Søren Bøge Edlund Jøhnk 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn15.8.2021
241:57.58   Rasmus Meldgaard Kristensen 96, Aalborg Atletik og Motion96Aalborg Atletik og MotionAalborg19.6.2021
251:58.01   Aksel Lylloff Qvortrup 00, Silkeborg Atletik Klub 7700Silkeborg Atletik Klub 77Odense27.6.2021
261:58.21   Alexander Krogh Johansen 88, Aarhus Gymnastikforening af 188088Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg19.6.2021
271:58.40   Frederik Fürstenberg 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.8.2021
281:58.46   Lucas Søgaard Hjortkjær 02, Idrætsklubben Hellas, Roskilde02Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn22.5.2022
291:58.88   Thor Friis Skifte 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense18.5.2021
301:58.96   Khavaquiah Rasmusen 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn4.8.2021
311:59.0h   Andreas Nors Rebstrup 00, Aalborg Atletik og Motion00Aalborg Atletik og MotionAarhus8.6.2021
321:59.26   Carl August Allerød 03, Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg24.4.2021
331:59.29   Christian Lindgreen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn4.8.2021
341:59.46   Nikolas Kraglund 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionHvidovre12.6.2022
351:59.63   Roberto Sanchez 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg24.4.2021
361:59.65   Tito Phiri 82, Aarhus 1900 Atletik og Løb82Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg15.6.2022
372:00.48   Jonas Lyngvald Schmidt 01, Odense Atletik - O.G.F.01Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre12.9.2021
372:00.48   Jonathan M. Adamsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnHvidovre12.6.2022
392:00.86   Sylvester Windahl 06, FIF Atletik og Motion06FIF Atletik og MotionFrederiksberg5.6.2022
402:01.0h   Jakob Vase Johannessen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.6.2021
M 1500 m (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
13:39.55   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Jyväskylä2.6.2021
23:41.73   Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
33:42.5h   Mikkel Dahl-Jessen 94, Aarhus Gymnastikforening af 188094Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus7.9.2021
43:42.65   Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn16.6.2022
53:42.98   Christoffer Frost Johansen 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubOordegem28.5.2022
63:43.51   Jacob Ejby Stengaard 94, Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.København16.6.2022
73:44.30   Nick Jensen 91, Vejle Idrætsforening91Vejle IdrætsforeningHuizingen14.8.2021
83:44.49   William Devantier 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHuizingen14.8.2021
93:44.69   Andreas Bube 87, Bagsværd Atletik Club87Bagsværd Atletik ClubBagsværd11.5.2021
103:44.86   Kristian Uldbjerg Hansen 96, Randers Sportsklub Freja96Randers Sportsklub FrejaKarlsruhe21.5.2022
113:45.52   Markus Kirk Kjeldsen 01, Silkeborg Atletik Klub 7701Silkeborg Atletik Klub 77Göteborg/S2.6.2021
123:51.06   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.København16.6.2022
133:52.22   Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Cleveland TN14.5.2022
143:52.25   Martin Egebjerg Olesen 95, Hechmann Racing Club95Hechmann Racing ClubHvidovre12.6.2021
153:52.5h   Jakob Dybdal Abrahamsen 94, Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus7.9.2021
163:53.45   Rasmus Gregersen 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.2021
173:53.7h   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus7.9.2021
183:54.91   Jeppe Risvig 01, Skive A.M.01Skive A.M.Jersey City NJ15.5.2021
193:55.13   Jonathan Makwarth 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnFrederiksberg13.5.2021
203:56.07   Andreas Holst Lange 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnFrederiksberg13.5.2021
213:56.55   Magnus Dewett 95, Randers Sportsklub Freja95Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
223:56.9h   Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbViby2.6.2022
233:57.35   Paul Hardiville (u) 01, Bagsværd Atletik Club01Bagsværd Atletik ClubOordegem28.5.2022
243:57.87   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroRichmond VA18.3.2022
253:58.23   Jeppe Sidenius 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn3.5.2022
263:58.65   Elias Shifris 02, Viborg Atletik og Motionsforening02Viborg Atletik og MotionsforeningAarhus3.6.2021
273:58.72   Alexander Krogh Johansen 88, Aarhus Gymnastikforening af 188088Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus8.5.2021
283:59.27   Emil Aaskov Pallesen 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus3.6.2021
293:59.88   Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Aalborg15.6.2022
304:00.0h   Jakob Vase Johannessen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus7.9.2021
314:00.16   Christian Lykkeby Olsen 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbTokyo29.8.2021
324:01.25   Gustav Mørch 02, Blovstrød - Løverne02Blovstrød - LøverneEmporia KS8.5.2022
334:01.54   Richard Dion Jensen 85, Sparta Atletik og Løb85Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.7.2021
344:01.67   Samuel Ettrup Larsen 00, Esbjerg Atletik og Motion00Esbjerg Atletik og MotionRanders4.6.2022
354:01.93   Christian Abild Larsen 93, Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
364:02.1h   Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus7.9.2021
374:02.2h   Khavaquiah Rasmusen 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.9.2021
384:02.51   Dean Cooper-Cunningham (u) 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbAarhus3.6.2021
394:02.89   Thor Friis Skifte 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd18.5.2022
404:03.17   Samuel Emil Gobina Sigala 03, Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroRanders4.6.2022
M 5000 m (15)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
113:29.58   Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubManchester3.6.2022
213:40.78   Mikkel Dahl-Jessen 94, Aarhus Gymnastikforening af 188094Aarhus Gymnastikforening af 1880Oordegem29.5.2021
313:44.52   Axel Vang Christensen 04, FIF Hillerød04FIF HillerødOordegem29.5.2021
413:51.37   Jonas Gertsen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Eugene OR23.4.2021
513:52.60   Thijs Nijhuis 92, Viborg Atletik og Motionsforening92Viborg Atletik og MotionsforeningGöteborg/S2.6.2021
613:54.73   Jakob Dybdal Abrahamsen 94, Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbStockholm/S21.5.2022
713:55.59   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Göteborg/S2.6.2021
813:56.37   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880København24.8.2021
914:07.5h   Marcus Rønn 93, Blovstrød - Løverne93Blovstrød - LøverneBagsværd14.8.2021
1014:08.77   Magnus Dewett 95, Randers Sportsklub Freja95Randers Sportsklub FrejaStockholm/S21.5.2022
1114:18.26   Martin Egebjerg Olesen 95, Hechmann Racing Club95Hechmann Racing ClubKøbenhavn24.8.2021
1214:21.32   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.København24.8.2021
1314:21.82   Christian Birch Okkels 89, Hechmann Racing Club89Hechmann Racing ClubKøbenhavn24.8.2021
1414:23.39   Omar Hassan (u) 90, Aarhus Gymnastikforening af 188090Aarhus Gymnastikforening af 1880København24.8.2021
1514:31.0h   Rune Bækgaard 88, 88Viby2.6.2022
1614:31.18   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroRaleigh NC24.3.2022
1714:31.63   Mads Tærsbøl 92, Hvidovre Atletik & Motion92Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn1.6.2021
1814:38.65   Jacob Rudjord Therkildsen 91, Aarhus Fremad Atletik91Aarhus Fremad AtletikKøbenhavn24.8.2021
1914:41.89   Jens Søndergaard Jensen 86, Sparta Atletik og Løb86Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
2014:42.5h   Andreas Bock Bjørnsen 00, Herning Løbeklub00Herning LøbeklubViby2.6.2022
2114:44.42   Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Hickory NC23.4.2022
2214:46.20   Jakob Gade Pedersen 90, Team Hechmann Sport90Team Hechmann SportAalborg19.6.2021
2314:46.8h   Esben Krogh Rasmussen 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbViby2.6.2022
2414:47.06   Christoffer Boll 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbWien15.5.2021
2514:47.40   Morten Hesselbjerg 91, NBRO91NBROKøbenhavn24.8.2021
2614:47.91   Asbjørn Eller Skaarup 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
2714:48.09   Esben Hornum 89, Aarhus Fremad Atletik89Aarhus Fremad AtletikAalborg19.6.2021
2814:48.65   Jonas Fusager 81, Aarhus Fremad Atletik81Aarhus Fremad AtletikAalborg19.6.2021
2914:49.68   Dean Cooper-Cunningham (u) 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn1.6.2021
3014:52.7h   Simon Jørn Hansen 91, Aarhus 1900 Triathlon91Aarhus 1900 TriathlonRanders18.4.2021
3114:54.54   Thomas Svare Ehlers 89, NBRO89NBROKøbenhavn24.8.2021
3214:56.08   Søren Bøge Edlund Jøhnk 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn1.6.2021
3314:56.29   Abdi Hakin Ulad 91, Hvidovre Atletik & Motion91Hvidovre Atletik & MotionGreve4.9.2021
3414:57.09   Alex Mogensen 94, SÅN-Løberne94SÅN-LøberneKøbenhavn1.6.2021
3515:01.00   Mads Martinus Bredtoft 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
3615:03.16   Joachim Weel Rosbo 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn1.6.2021
3715:03.31   Yousef Bellouch 98, FIF atletik og motion98FIF atletik og motionKøbenhavn24.8.2021
3815:06.23   Joachim Sieverts Nielsen 97, FIF atletik og motion97FIF atletik og motionKøbenhavn24.8.2021
3915:06.84   Frederik Tronier Kapper 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
4015:07.4h   Benjamin Savill 94, Hechmann Racing Club94Hechmann Racing ClubEltham25.5.2022
M 10000 m (20)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
129:17.29   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Pace28.5.2022
229:38.74   Jonas Gertsen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Portland OR28.5.2021
329:49.51   Kristian Holm Jensen 97, Esbjerg Atletik og Motion97Esbjerg Atletik og MotionPhiladelphia PA24.4.2021
430:11.12   Rune Bækgaard 88, 88Odense25.6.2021
530:12.26   Andreas Schonberg Lommer 91, Odense Atletik - O.G.F.91Odense Atletik - O.G.F.Odense25.6.2021
630:40.00   Martin Egebjerg Olesen 95, Hechmann Racing Club95Hechmann Racing ClubOdense25.6.2021
730:41.88   Christian Birch Okkels 89, Hechmann Racing Club89Hechmann Racing ClubOdense25.6.2021
830:55.30   Richard Dion Jensen 85, Sparta Atletik og Løb85Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
930:56.72   Asbjørn Eller Skaarup 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
1030:57.58   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroRichmond VA8.5.2022
1131:07.2h   Jacob Rudjord Therkildsen 91, Aarhus Fremad Atletik91Aarhus Fremad AtletikAarhus8.6.2021
1231:15.47   Michael Jensen 87, Aarhus Gymnastikforening af 188087Aarhus Gymnastikforening af 1880Pace28.5.2022
1331:21.79   Magnus Højen 93, Viborg Atletik og Motionsforening93Viborg Atletik og MotionsforeningOslo15.6.2021
1431:22.7h   Thomas Svare Ehlers 89, NBRO89NBROKøbenhavn14.6.2021
1531:25.3h   Dean Cooper-Cunningham (u) 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
1631:29.0h   Jonas Fusager 81, Aarhus Fremad Atletik81Aarhus Fremad AtletikAarhus8.6.2021
1731:30.49   Søren Rohde 89, NBRO89NBROOdense25.6.2021
1831:42.08   Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Cleveland TN8.4.2022
1931:42.8h   Ulrik Heitmann 84, Aarhus 1900 Atletik og Løb84Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.6.2021
2031:55.4h   Eskil Schøning 93, Herning Løbeklub93Herning LøbeklubViby2.6.2022
2131:57.2h   Christian Østergaard Black 86, Esbjerg Atletik og Motion86Esbjerg Atletik og MotionAarhus8.6.2021
2231:59.9h   Christian Stounberg 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
2332:00.48   Morten Lynghøj 86, SG Atletik Svendborg86SG Atletik SvendborgOdense25.6.2021
2432:03.11   Kasper Laumann Hartlev 91, Hechmann Racing Club91Hechmann Racing ClubBallerup27.8.2021
2532:05.29   Alex Mogensen 94, SÅN-Løberne94SÅN-LøberneOdense25.6.2021
2632:18.9h   Christian Østergaard Nielsen 97, Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
2732:20.7h   Jonas Kvottrup Nielsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
2832:27.4h   Daniel Vestergaard 80, Aarhus Fremad Atletik80Aarhus Fremad AtletikAarhus8.6.2021
2932:53.71   Brian Strandby 76, Kolding Tri76Kolding TriBallerup27.8.2021
3032:58.5h   Kasper Pontoppidan Jensen 99, Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.København14.6.2021
3133:14.0h   Frederik Johan Rørvold-Jørgensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
3233:21.5h   Jonas Frimer Kristiansen 90, Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
3333:51.3h   Jakob Riis 82, Aarhus 1900 Atletik og Løb82Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.6.2021
3434:10.2h   Emil Lind-Holm 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
3534:42.56   Stefán Guðmundsson (u) 70, Snik Atletik70Snik AtletikBallerup27.8.2021
3634:45.06   Flemming Krabbenhoft 75, Aarhus Fremad Atletik75Aarhus Fremad AtletikBallerup27.8.2021
3734:56.99   Rikki Frederiksen 81, FIF atletik og motion81FIF atletik og motionBallerup27.8.2021
3835:02.32   Pelle Grønberg 71, Blovstrød - Løverne71Blovstrød - LøverneBallerup27.8.2021
3935:04.39   Rolf Traberg 70, Herlev Løbe- og Atletikklub70Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup27.8.2021
4035:06.16   Niels Hjølund 72, Bagsværd Atletik Club72Bagsværd Atletik ClubBallerup27.8.2021
M 3000 m forh. (8)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
18:20.42   Ole Hesselbjerg 90, Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbTurku8.6.2021
28:29.12   Axel Vang Christensen 04, FIF Hillerød04FIF HillerødBergen8.6.2022
38:30.53   Jakob Dybdal Abrahamsen 94, Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbOordegem29.5.2021
48:56.33   Khavaquiah Rasmusen 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbOordegem28.5.2022
59:02.50   Esben Krogh Rasmussen 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
69:22.67   Jakob Vase Johannessen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
79:27.30   Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense25.6.2021
89:28.13   Kasper Skov 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Odense25.6.2021
99:43.86   Jeppe Risvig 01, Skive A.M.01Skive A.M.Philadelphia PA24.4.2021
109:44.89   Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
1110:42.47   Malthe Poulsen 00, Blovstrød - Løverne00Blovstrød - LøverneHvidovre11.9.2021
1212:10.44   Flemming Jørgensen 69, Randers Sportsklub Freja69Randers Sportsklub FrejaRanders2.5.2021
1312:22.84   Florian Arensbach 01, Randers Sportsklub Freja01Randers Sportsklub FrejaRanders2.5.2021
1412:28.19   Lars H. Bjerregaard 75, Greve Trim Motionsklub75Greve Trim MotionsklubBallerup28.8.2021
1513:13.07   Rasmus Bøje 77, Herlev Løbe- og Atletikklub77Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup28.8.2021
M 110 m hæk (16)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
114.10   Andreas Martinsen 90, Aarhus 1900 Atletik og Løb90Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
214.49   Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbSkara6.6.2022
314.72   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionHvidovre11.6.2022
414.88   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
515.30   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
615.65   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSkara6.6.2022
715.69   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Aarhus5.9.2021
815.86   Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.8.2021
915.99   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbNeuwied15.5.2021
1016.27   Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion02FIF atletik og motionGöteborg/U19.6.2022
1116.36   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1217.06   Rune Drongesen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
1317.47   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
1417.49   Andreas Bjarnastein Antoft 02, Bragdið02BragdiðTórshavn9.7.2021
1517.51   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
1618.32   Villads Clausen 98, Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubHvidovre11.6.2022
1719.52   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.København22.8.2021
1820.60   Alex Tesch 80, Odense Atletik - O.G.F.80Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
M 400 m hæk (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
152.01   Nicolai Trock Hartling 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbStara Zagora19.6.2021
253.01   Jacob Aagaard Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
355.07   Andreas Tissier 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHvidovre28.5.2022
455.21   Jan Wildeman (u) 99, KIF - København99KIF - KøbenhavnHvidovre12.6.2022
555.41   Martin Johansen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
655.71   Mathias A. Olsen 91, FIF atletik og motion91FIF atletik og motionOdense27.6.2021
756.02   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Hvidovre11.9.2021
856.47   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionOdense27.6.2021
957.08   Toke Toft Musabula Nielsen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
1057.19   Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaOdense27.6.2021
1158.04   Peter Agerlund Christensen 03, Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAHvidovre11.9.2021
1258.17   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðTórshavn4.9.2021
1359.79   Klaus Præst Jaqué 92, Aalborg Atletik og Motion92Aalborg Atletik og MotionOdense27.6.2021
141:00.99   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
151:01.27   Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeTårnby7.5.2022
161:01.93   Viktor Bech Petersen 03, Amager Atletik Club03Amager Atletik ClubHvidovre12.6.2021
171:03.62   Mads Simonsen 00, Gentofte Idræts Klub00Gentofte Idræts KlubBallerup20.6.2021
181:03.86   Daniel Rømer Matthiesen 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.9.2021
191:03.95   Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M.06Skive A.M.Aarhus5.9.2021
201:04.89   Jan Swensson 77, Roar Atletik77Roar AtletikBallerup29.8.2021
M Højdespring (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
12.11   Mads Moos Larsen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
22.00   David Tony Gobina Sigala 05, Athletikklubben Holstebro05Athletikklubben HolstebroRanders19.6.2021
22.00   Christoffer Åndahl 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
22.00   Marius Hytholm Alex Petersen 01, Holte Atletik01Holte AtletikOdense26.6.2021
51.94   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.8.2021
51.94   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
71.91   Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
81.90   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaRanders19.6.2021
81.90   Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion04Hvidovre Atletik & MotionBallerup20.6.2021
81.90   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTallinn10.7.2021
81.90   Sebastian Dysterdich 95, Skive A.M.95Skive A.M.Aarhus5.9.2021
121.88   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
131.87   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.8.2021
141.86   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
141.86   Magnus Elsted 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
161.85   Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn15.5.2021
161.85   Daniel K. Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHerning25.9.2021
161.85   Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
191.84   Jakob Nissen Nielsen 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
191.84   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Randers19.6.2021
211.83   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionFrederiksberg5.6.2021
211.83   Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre12.9.2021
231.82   Conrad Severin Strømgaard 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
241.80   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionAalborg18.9.2021
241.80   Jeppe Slot Stauning 84, Hvidovre Atletik & Motion84Hvidovre Atletik & MotionGreve8.6.2022
261.79   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
271.78   Andreas Bjarnastein Antoft 02, Bragdið02BragdiðTórshavn19.6.2021
281.76   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn21.5.2022
281.76   Jonas Danker Linnemann 00, Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
301.75   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðTórshavn19.6.2021
301.75   Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion02FIF atletik og motionFrederiksberg2.10.2021
301.75   Oliver Fabricius Thomsen 03, FIF atletik og motion03FIF atletik og motionFrederiksberg2.10.2021
301.75   Timoléon Rescan 05, FIF atletik og motion05FIF atletik og motionNantes22.5.2022
341.74   Mads Elver Mørk 05, Allerød Atletik og Motion05Allerød Atletik og MotionHillerød15.6.2022
351.73   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
361.72   Nikolaj Fechtenburg 05, Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaRanders19.6.2021
371.71   Kasper Birk 06, Hvidovre Atletik & Motion06Hvidovre Atletik & MotionLyngby4.9.2021
371.71   Joel Frederik von d'Ahé 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
391.70   Alex Tesch 80, Odense Atletik - O.G.F.80Odense Atletik - O.G.F.Odense8.6.2021
391.70   Kenneth G. Thorsen 81, Hvidovre Atletik & Motion81Hvidovre Atletik & MotionHvidovre30.6.2021
391.70   Markus Køtlum 02, Bragdið02BragdiðTórshavn15.8.2021
391.70   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
M Stangspring (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
15.00   Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
25.00A   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNairobi21.8.2021
34.90   Aske Valdemar Petersen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
44.70   Toke Staub Jørgensen 00, Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.9.2021
44.70   Mikkel Ringsted 96, KIF - København96KIF - KøbenhavnTårnby8.5.2022
44.70   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
74.63   Mathies Hartmann 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
84.60   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionOdense27.6.2021
94.55   Julius Haansbæk Mortensen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
104.47   Peter M. Adamsen 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnKøbenhavn15.6.2021
114.33   Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbHvidovre13.6.2021
124.30   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
124.30   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
144.20   Jens Sørensen 91, Randers Sportsklub Freja91Randers Sportsklub FrejaGöteborg/U17.6.2022
154.10   Anders Nyborg 05, Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaRanders19.6.2021
164.00   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.København22.8.2021
164.00   Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionHvidovre11.9.2021
164.00   Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
193.97   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.6.2021
203.90   Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb05Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
213.83   Christoffer Holst Hahn 74, FIF atletik og motion74FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
223.80   Morten Kyndbøl 68, Odense Atletik - O.G.F.68Odense Atletik - O.G.F.Odense8.6.2021
223.80   Jonathan Thulstrup 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
223.80   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
223.80   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
263.70   Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaKøbenhavn21.8.2021
263.70   Kaspar Henriksen 03, Odense Atletik - O.G.F.03Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.9.2021
263.70   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
293.60   Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn16.5.2021
293.60   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.København22.8.2021
313.50   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaRanders5.6.2021
313.50   Kenneth G. Thorsen 81, Hvidovre Atletik & Motion81Hvidovre Atletik & MotionGreve4.9.2021
313.50   Joel Frederik von d'Ahé 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
313.50   Ole Holst Bjerregaard 73, HI Skanderborg Atletik73HI Skanderborg AtletikRanders8.6.2022
353.30   Hentie Swiegers 75, Hvidovre Atletik & Motion75Hvidovre Atletik & MotionGreve8.6.2022
363.23   Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubHvidovre13.6.2021
363.23   Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M.06Skive A.M.Aarhus5.9.2021
383.20   Michael Skifter Andersen 69, Slagelse Atletik DELTA69Slagelse Atletik DELTASlagelse30.5.2021
383.20   Victor Coldberg 06, Ballerup Atletik Klub06Ballerup Atletik KlubKøbenhavn21.8.2021
383.20   Per Andersen 62, Atletikforeningen Fremad Holbæk62Atletikforeningen Fremad HolbækRanders10.6.2022
M Længdespring (10)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
17.91   Sebastian Ree Pedersen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
27.83   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionOdense27.6.2021
37.57   Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
47.33   Tobias Jappe Bjerre 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
57.31   Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
67.23   Benjamin Gabrielsen 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
77.06   Patrick Wolf 01, Esbjerg Atletik og Motion01Esbjerg Atletik og MotionHouston TX26.3.2022
87.03   Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
97.00   Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM04HG Atletik TMKøbenhavn22.5.2022
106.98   Nicolai Lind Andersen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
116.92   Torúr Mortensen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
126.91   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
136.85   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðGöteborg/U17.6.2022
146.83   Eiri Jógvansson Glerfoss 05, Bragdið05BragdiðGöteborg/U17.6.2022
156.82   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
166.80   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
166.80   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
186.79   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
196.77   Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbFrederiksberg5.6.2022
206.74   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
216.72   Carl Johan Zachariae 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
216.72   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
236.71   Dennis Mägi 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Herning21.5.2022
246.70   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn21.5.2022
246.70   Thomas Christiansen 01, GIC - Atletik & Motion01GIC - Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
246.70   Massin Ait Bouziad 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbGöteborg/U17.6.2022
276.63   Magnus Askov-Hansen 03, FIF atletik og motion03FIF atletik og motionFrederiksberg6.6.2021
286.55   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
296.52   Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubBallerup9.5.2021
306.44   Joel Frederik von d'Ahé 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbHelsingør28.8.2021
316.41   William Korsgaard 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAalborg22.5.2021
316.41   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
336.40   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.København21.8.2021
346.39   Lance Christian Aabo 06, HG Atletik TM06HG Atletik TMFrederiksberg5.6.2022
346.39   Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb05Aarhus 1900 Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
366.36   Andreas Bjarnastein Antoft 02, Bragdið02BragdiðTórshavn14.8.2021
366.36   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.København21.8.2021
386.34   Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn15.5.2021
386.34   Robin Swann 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
386.34   Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
M Trespring (10)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
Minimumresultat for kvalifikation 13.50
115.45   Torúr Mortensen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbStara Zagora20.6.2021
215.11   Dennis Mägi 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Greve26.9.2021
315.03   Peder P. Nielsen 88, Sparta Atletik og Løb88Sparta Atletik og LøbAarhus5.9.2021
414.64   Patrick Wolf 01, Esbjerg Atletik og Motion01Esbjerg Atletik og MotionOdense26.6.2021
513.76   Mikkel Ringsted 96, KIF - København96KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
613.69   Miso Buha 03, Hvirlan03HvirlanOdense26.6.2021
713.67   Massin Ait Bouziad 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbGöteborg/U19.6.2022
813.55   Anders Möller 77, Sparta Atletik og Løb77Sparta Atletik og LøbJönköping15.5.2022
913.48   Martin Johansen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders5.6.2022
1013.10   Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup19.6.2021
1112.72   Mike Andersen 94, Atletikforeningen Fremad Holbæk94Atletikforeningen Fremad HolbækGreve26.9.2021
1212.63   Andreas Bjarnastein Antoft 02, Bragdið02BragdiðTórshavn26.5.2022
1312.59   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionOdense26.6.2021
M Kuglestød 7.26 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
119.54   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbDes Moines IA24.4.2021
217.10   Kenneth Mertz 89, FIF atletik og motion89FIF atletik og motionFrederiksberg6.6.2021
316.59   Casper Jørgensen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
415.88   Christopher Holmbjerg Jensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbKøbenhavn9.5.2021
515.35   Thor Sørensen 89, Aalborg Atletik og Motion89Aalborg Atletik og MotionHerning21.5.2022
614.53   Matthias Hagen 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionHvidovre4.6.2022
714.20   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
814.03   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionL’Alfas del Pi14.4.2022
913.73   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg13.6.2021
1013.69   Hans Barrett 99, Esbjerg Atletik og Motion99Esbjerg Atletik og MotionBagsværd21.8.2021
1113.62   Steffen Mertov 94, Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.Odense27.6.2021
1213.53   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
1313.51   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
1413.35   Sebastian Larsen 01, Amager Atletik Club01Amager Atletik ClubBallerup26.5.2022
1513.13   Stefan Miang Mortensen 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.4.2021
1613.02   Jeppe Emil Kristensen 99, Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Slagelse29.5.2021
1712.93   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.4.2022
1812.76   Mathias Peter Kveiborg 00, Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup24.5.2021
1812.76   Tobias Riber Jakobsen 01, Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.9.2021
2012.60   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
2112.57   Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
2212.49   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2312.48   Morten Nielsen 95, Esbjerg Atletik og Motion95Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg13.6.2021
2412.27   Niels Uth 74, Randers Sportsklub Freja74Randers Sportsklub FrejaRanders4.6.2022
2512.18   Rasmus Jensen 99, Ballerup Atletik Klub99Ballerup Atletik KlubBallerup13.5.2021
2611.76   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn21.5.2022
2711.68   Mathias Aastrup Jørgensen 99, Idrætsklubben Olympia99Idrætsklubben OlympiaHvidovre12.9.2021
2811.37   Mikael Chua Ziska 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.9.2021
2911.36   Hallur Simonsen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn9.7.2021
3011.13   Asger Østerby 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn21.8.2021
3111.03   Kasper Ekberg Villumsen 87, Hvidovre Atletik & Motion87Hvidovre Atletik & MotionHvidovre3.7.2021
3210.99   Aldis Maslobojevs 78, Vejle Idrætsforening78Vejle IdrætsforeningVejle16.5.2022
3310.92   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.København21.8.2021
3410.54   Thomas Christensen 72, Herlev Løbe- og Atletikklub72Herlev Løbe- og AtletikklubTårnby8.5.2022
3410.54   Rune Drongesen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus18.5.2022
3610.51   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg18.9.2021
3710.46   Sebastian Dysterdich 95, Skive A.M.95Skive A.M.Aarhus5.9.2021
3810.37   Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionRanders19.6.2021
3810.37   Victor Bendix Beiter 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbAlbufeira16.4.2022
4010.34   Jonas Dufresne 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
M Diskoskast 2.0 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
158.13   Emil Mikkelsen 90, Odense Atletik - O.G.F.90Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.2022
255.80   Casper Jørgensen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre13.6.2021
354.25   Andreas Riber Thordahl 91, Køge Atletik91Køge AtletikRønne13.7.2021
453.34   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbTulsa OK14.5.2022
545.97   Morten Nielsen 95, Esbjerg Atletik og Motion95Esbjerg Atletik og MotionOdense26.6.2021
645.85   Kenneth Mertz 89, FIF atletik og motion89FIF atletik og motionOdense26.6.2021
745.50   Hans Barrett 99, Esbjerg Atletik og Motion99Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg24.4.2021
844.89   Alexander Bertelsen 91, Aarhus 1900 Atletik og Løb91Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
943.87   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
1043.74   Mathias Peter Kveiborg 00, Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubOdense26.6.2021
1143.33   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
1241.60   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.4.2022
1341.39   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionBagsværd21.8.2021
1441.29   Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn1.8.2021
1541.05   Christopher Holmbjerg Jensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbRønne11.8.2021
1640.81   Thor Sørensen 89, Aalborg Atletik og Motion89Aalborg Atletik og MotionSkive31.5.2021
1740.16   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
1839.49   Sebastian Larsen 01, Amager Atletik Club01Amager Atletik ClubTårnby7.5.2022
1938.54   Matthias Hagen 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionL’Alfas del Pi14.4.2022
2038.23   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionKøbenhavn27.3.2022
2138.16   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikHvidovre13.6.2021
2237.31   Niels Uth 74, Randers Sportsklub Freja74Randers Sportsklub FrejaRanders10.10.2021
2336.08   Jakob Strand 83, Skive A.M.83Skive A.M.Aarhus5.9.2021
2435.91   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
2535.53   Jacob Tesch 80, Odense Atletik - O.G.F.80Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.2022
2635.10   Christoffer Holst Hahn 74, FIF atletik og motion74FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
2735.04   Kasper Ekberg Villumsen 87, Hvidovre Atletik & Motion87Hvidovre Atletik & MotionHvidovre3.7.2021
2834.98   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
2933.53   Victor Bendix Beiter 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
3033.51   Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionHvidovre12.9.2021
3133.32   Rune Drongesen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
3233.11   Mikael Chua Ziska 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre28.5.2022
3332.73   Nicolai Matthiesen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense24.4.2022
3432.66   Tobias Riber Jakobsen 01, Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionBagsværd21.8.2021
3532.53   Frederik Jensen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
3632.27   Tróndur Arge 94, Hvirlan94HvirlanTórshavn10.7.2021
3731.42   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionKøbenhavn16.5.2021
3830.95   Johannes Thorbjørn Hansen 02, Skive A.M.02Skive A.M.Skive15.6.2022
3930.31   Heri Ziska 67, Aarhus 1900 Atletik og Løb67Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn14.8.2021
4030.29   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.København22.8.2021
M Hammerkast 7.26 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
166.59   Hans Barrett 99, Esbjerg Atletik og Motion99Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg24.4.2021
263.98   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre28.5.2022
361.28   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg11.6.2022
460.73   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbVermillion SD22.4.2022
560.47   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg19.12.2021
660.16   Rasmus Jensen 99, Ballerup Atletik Klub99Ballerup Atletik KlubKøbenhavn15.4.2021
759.47   Alexander Bertelsen 91, Aarhus 1900 Atletik og Løb91Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus4.12.2021
856.49   Mathias Aastrup Jørgensen 99, Idrætsklubben Olympia99Idrætsklubben OlympiaGreve26.9.2021
955.98   Thor Sørensen 89, Aalborg Atletik og Motion89Aalborg Atletik og MotionAalborg22.5.2021
1054.96   Emanuel Hammann 99, KIF - København99KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
1153.61   Mathias Peter Kveiborg 00, Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup24.5.2021
1250.68   Tobias Riber Jakobsen 01, Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre25.9.2021
1350.59   Matthias Hagen 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionL’Alfas del Pi14.4.2022
1449.07   Nicolai Matthiesen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense25.4.2021
1548.90   Alexandru Cristian Miculita (u) 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
1647.49   Lucas Søvang 03, Aaig - Atletik & Triathlon03Aaig - Atletik & TriathlonEsbjerg11.6.2022
1745.79   Anders Jørgensen 67, Bagsværd Atletik Club67Bagsværd Atletik ClubBagsværd30.4.2022
1842.00   Morten Nielsen 95, Esbjerg Atletik og Motion95Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg6.10.2021
1941.85   Kenneth Mertz 89, FIF atletik og motion89FIF atletik og motionBagsværd21.8.2021
2041.41   Jakob Strand 83, Skive A.M.83Skive A.M.Aarhus5.9.2021
2137.71   Mik Radoor 72, Esbjerg Atletik og Motion72Esbjerg Atletik og MotionBallerup28.8.2021
2236.63   Victor Bendix Beiter 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
2336.17   Christoffer Holst Hahn 74, FIF atletik og motion74FIF atletik og motionFrederiksberg3.10.2021
2435.79   Sebastian Larsen 01, Amager Atletik Club01Amager Atletik ClubTårnby6.10.2021
2535.72   Mikael Chua Ziska 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre14.8.2021
2635.02   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionAalborg18.9.2021
2734.71   Lars Hansson 70, Amager Atletik Club70Amager Atletik ClubTårnby15.9.2021
2834.27   Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus21.9.2021
2933.37   Allan Kristensen 63, FIF atletik og motion63FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
3033.17   Tom O. Jensen 60, Esbjerg Atletik og Motion60Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg29.12.2021
3131.51   Jesper Hviid 70, Randers Sportsklub Freja70Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
3231.33   Heri Ziska 67, Aarhus 1900 Atletik og Løb67Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn15.8.2021
3331.29   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg18.9.2021
3429.81   Aldis Maslobojevs 78, Vejle Idrætsforening78Vejle IdrætsforeningOdense8.6.2021
3529.17   Hallur Simonsen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn8.7.2021
3628.54   Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAalborg18.9.2021
3728.10   Helgi Geyti 93, Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn26.5.2022
3827.73   Tróndur Arge 94, Hvirlan94HvirlanTórshavn8.7.2021
3926.52   Jeppe Emil Kristensen 99, Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
4026.08   Niels Uth 74, Randers Sportsklub Freja74Randers Sportsklub FrejaRanders8.6.2022
M Spydkast 800 gram (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
179.90   Arthur Wiborg Petersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbWaco TX23.4.2022
269.73   Jacob Slipsager 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbAarhus5.9.2021
368.78   Jacob Binou Nielsen 00, Korsør Atletik & Motion00Korsør Atletik & MotionBottnaryd11.7.2021
467.75   Sebastian R. Suurballe 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbMannheim4.7.2021
565.42   Mikkel Simonsen 02, Slagelse Atletik DELTA02Slagelse Atletik DELTABallerup26.5.2022
664.66   Vitus Lei Hansgaard 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbSan Antonio TX15.5.2022
764.34   Andreas Bertelsen 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
863.76   Matthias Hagen 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionBallerup13.5.2021
961.21   Theodor Hennecke 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
1059.56   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Pombal4.6.2022
1159.25A   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNairobi21.8.2021
1258.99   Sebastian Skovhauge 03, HI Skanderborg Atletik03HI Skanderborg AtletikBallerup26.5.2022
1357.90   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
1457.26   Mikkel Hansen 93, Gentofte Idræts Klub93Gentofte Idræts KlubKøbenhavn22.5.2022
1556.44   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
1654.86   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionBagsværd21.8.2021
1754.21   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1853.03   Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
1950.80   Thor Kjeldahl 01, Vejen Atletik Forening01Vejen Atletik ForeningVejen2.10.2021
2050.66   Jes Ethelberg 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus1.5.2021
2150.25   Mark Drongesen 00, Aalborg Atletik og Motion00Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
2250.03   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
2349.80   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikBallerup19.6.2021
2449.72   Waldemar Svejstrup 97, FIF atletik og motion97FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
2548.49   Jason Overgaard 01, Atletikforeningen Fremad Holbæk01Atletikforeningen Fremad HolbækHvidovre12.6.2021
2647.99   Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeKøbenhavn16.5.2021
2747.17   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
2847.04   Kasper Ekberg Villumsen 87, Hvidovre Atletik & Motion87Hvidovre Atletik & MotionHvidovre3.7.2021
2946.96   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg21.8.2021
3046.39   Mathias Peter Kveiborg 00, Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup24.5.2021
3145.84   Mike Dennis Aagaard Hansen 89, Ballerup Atletik Klub89Ballerup Atletik KlubBallerup17.4.2021
3245.56   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
3345.46   Rasmus Hjorth-Christensen 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Aarhus5.9.2021
3445.37   Benjamin Klein 02, Bagsværd Atletik Club02Bagsværd Atletik ClubBallerup13.5.2021
3545.13   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
3644.99   Oliver Shadwell 97, Randers Sportsklub Freja97Randers Sportsklub FrejaRanders15.5.2022
3744.37   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaHvidovre12.6.2021
3844.33   Till Maul 95, FIF atletik og motion95FIF atletik og motionFrederiksberg5.6.2021
3943.39   Christian Trier 93, FIF Atletik og Motion93FIF Atletik og MotionFrederiksberg3.10.2021
4043.24   Christopher Holmbjerg Jensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbBagsværd21.8.2021
M 5000 m kapgang (8)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
126:24.2h+   Asbjørn Birkelund 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnKøbenhavn18.9.2021
228:25.4h+   Thomas Christensen 68, Phønix/VI3968Phønix/VI39København18.9.2021
332:36.7h   Peer A. Jensen 57, Phønix/VI3957Phønix/VI39Lund22.8.2021
432:56.1h+   Klaus Nygaard Jensen 64, KIF - København64KIF - KøbenhavnKøbenhavn18.9.2021
534:51.4h   Henrik Egede 59, Phønix/VI3959Phønix/VI39København18.9.2021
635:20.2h   Birger S. Madsen 51, Phønix/VI3951Phønix/VI39København18.9.2021
K 100 m (24)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
111.32   Ida Kathrine Karstoft , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
211.40   Mathilde U. Kramer , FIF atletik og motion93FIF atletik og motionOdense26.6.2021
311.50   Astrid Glenner-Frandsen , Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
411.74   Louise Østergård , Randers Sportsklub Freja94Randers Sportsklub FrejaOdense26.6.2021
511.75   Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOordegem29.5.2021
611.77   Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion02FIF atletik og motionHvidovre11.6.2022
711.82   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
811.89   Line Holm Jensen , KIF - København00KIF - KøbenhavnKøbenhavn8.6.2021
912.05   Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1012.07   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnTårnby7.5.2022
1112.15   Camilla Høgh Sørensen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionKøbenhavn14.8.2021
1112.15   Marie Høgh Larsen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
1312.16   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikNerja26.5.2022
1412.17   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
1512.18   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionHvidovre11.9.2021
1512.18   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHerning21.5.2022
1712.19   Alma Søby Witt , KIF - København04KIF - KøbenhavnHvidovre11.9.2021
1712.19   Camilla Motzkus , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
1912.22   Mathilde Heltbech , FIF atletik og motion95FIF atletik og motionFrederiksberg24.8.2021
2012.29   Anne Sofie Kirkegaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
2112.33   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2112.33   Anna Pedersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
2312.34   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningHvidovre11.6.2022
2412.37   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnKøbenhavn14.8.2021
2512.39   Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
2612.40   Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHerning25.9.2021
2712.43   Terese Salling Hansen , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
2812.45   Anna Krab Scheibelein , KIF - København98KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
2912.46   Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHvidovre28.5.2022
3012.48   Amaya Kruse Jørgensen , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
3012.48   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeHvidovre28.5.2022
3212.52   Annette Juma Nielsen , KIF - København96KIF - KøbenhavnKøbenhavn14.8.2021
3312.55   Katrine Lund , KIF - København90KIF - KøbenhavnHvidovre12.6.2021
3412.61   Filippa Roug , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
3512.64   Lærke Sindal , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaRanders19.6.2021
3612.65   Emilie R Hansen , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTårnby19.8.2021
3712.67   Maria Selck , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
3812.68   Marie Qvist Jensen , Aarhus Fremad Atletik97Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
3812.68   Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F.03Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.9.2021
4012.73   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbSlagelse24.4.2021
K 200 m (18)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
122.67   Ida Kathrine Karstoft , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbMadrid18.6.2022
223.76   Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOordegem29.5.2021
323.96   Astrid Glenner-Frandsen , Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbKladno15.6.2021
424.10   Line Holm Jensen , KIF - København00KIF - KøbenhavnHvidovre13.6.2021
524.12   Mette Graversgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbKladno15.6.2021
624.15   Mathilde U. Kramer , FIF atletik og motion93FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
724.44   Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion02FIF atletik og motionHvidovre13.6.2021
824.45   Anne Sofie Kirkegaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbGreve30.5.2021
924.69   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
1024.71   Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
1124.93   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnHvidovre13.6.2021
1225.00   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnHvidovre13.6.2021
1325.02   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
1425.04   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHvidovre28.5.2022
1525.05   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionRanders20.6.2021
1625.20   Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
1625.20   Zarah Buchwald , Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
1825.38   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningRanders5.6.2022
1925.44   Anna Krab Scheibelein , KIF - København98KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
2025.45 mx   Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKøbenhavn4.8.2021
2125.50   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
2225.54   Camilla Motzkus , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense27.6.2021
2325.64   Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F.03Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre13.6.2021
2425.67   Maja Felby , Køge Atletik02Køge AtletikBallerup20.6.2021
2525.71   Katrine Lund , KIF - København90KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
2625.75   Alma Søby Witt , KIF - København04KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
2725.79   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.8.2021
2825.84   Anna Pedersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
2925.91   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeFrederiksberg5.6.2022
3025.92   Terese Salling Hansen , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
3125.99   Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.9.2021
3226.03   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
3326.04   Amaya Kruse Jørgensen , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
3426.18   Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik05Holte AtletikKøbenhavn15.8.2021
3526.24   Solvej Møller , Greve Atletik05Greve AtletikGreve30.5.2021
3626.28   Mathilde Zeuthen Pedersen , KIF - København99KIF - KøbenhavnHvidovre13.6.2021
3626.28   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
3826.29   Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbGöteborg/U19.6.2022
3926.31   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre13.6.2021
4026.33 mx   Marie Qvist Jensen , Aarhus Fremad Atletik97Aarhus Fremad AtletikAalborg12.8.2021
K 400 m (18)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
154.60   Anne Sofie Kirkegaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbFrederiksberg6.6.2021
254.72   Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbMannheim3.7.2021
354.81   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
455.65   Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
555.70   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
655.90   Line Holm Jensen , KIF - København00KIF - KøbenhavnAalborg24.4.2021
756.05   Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHerning25.9.2021
856.24   Louise Jørgensen , KIF - København91KIF - KøbenhavnHvidovre28.5.2022
956.77   Anna Krab Scheibelein , KIF - København98KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
1057.00   Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik05Holte AtletikHvidovre11.9.2021
1157.06   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
1257.09   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningHvidovre11.6.2022
1357.27   Mia Helene Mørck , Bagsværd Atletik Club99Bagsværd Atletik ClubEugene OR7.5.2021
1457.45   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnKøbenhavn21.5.2022
1557.47   Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
1657.80   Maja Felby , Køge Atletik02Køge AtletikOdense26.6.2021
1757.84   Katrine Lund , KIF - København90KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
1857.89   Zarah Buchwald , Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn21.5.2022
1958.10   Caroline Aslerin , Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
2058.48   Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion02Aalborg Atletik og MotionRanders19.6.2021
2158.76   Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionOdense26.6.2021
2258.98   Laura Kathrine Kornum , Aarhus Fremad Atletik98Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
2359.02   Nathalie Richter-Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
2459.10   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAalborg24.4.2021
2559.14   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiTórshavn14.8.2021
2659.28   Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Bragdið99BragdiðTórshavn14.8.2021
2759.32   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaGöteborg/U18.6.2022
2859.66   Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
2959.78   Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F.03Odense Atletik - O.G.F.Frederiksberg6.6.2021
3059.84   Ida Marie Hartmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
3159.98   Misja B. Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
321:00.08   Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbGreve23.5.2021
331:00.17   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionKøbenhavn4.8.2021
341:00.33   Camilla F. R. Nissen , Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
351:00.59   Sophie Weymann , FIF Atletik og Motion95FIF Atletik og MotionGöttingen18.6.2021
361:00.63   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2022
371:00.85   Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik06HI Skanderborg AtletikAarhus18.5.2022
381:00.96   Camilla Høgh Sørensen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionFrederiksberg24.8.2021
391:01.18   Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAarhus18.5.2022
401:01.23   Celina Dyhring , KIF - København99KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2022
K 800 m (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
12:03.86   Stina Troest , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbMerksem21.8.2021
22:05.17   Mia Helene Mørck , Bagsværd Atletik Club99Bagsværd Atletik ClubPortland OR11.6.2022
32:08.89   Louise Jørgensen , KIF - København91KIF - KøbenhavnOdense27.6.2021
42:08.96 mx   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
52:09.13   Anna Juul , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbNew Haven CT9.4.2022
62:09.21   Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
72:09.29   Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik98Holte AtletikJacksonville FL30.4.2021
82:10.32   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg19.6.2021
92:11.88   Line K Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
102:12.85   Helene Svane , Aarhus Fremad Atletik91Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
112:12.89   Dagmar Olsen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
122:13.25   Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg22.5.2021
132:14.06   Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
132:14.06   Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
152:14.18 mx   Josefine Rytter , Bagsværd Atletik Club94Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn4.8.2021
162:14.34   Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAalborg22.5.2021
172:14.63   Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
182:14.96   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbGöteborg/U17.6.2022
192:15.24   Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion02Aalborg Atletik og MotionOdense27.6.2021
202:16.43   Karen Krogh Johansen , Aarhus Gymnastikforening af 188087Aarhus Gymnastikforening af 1880Odense27.6.2021
212:16.88   Amalie Boeck , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionGöteborg/U17.6.2022
222:17.02   Emilie Kirk Langschwager , Kolding KFUM Atletik og Motion04Kolding KFUM Atletik og MotionKøbenhavn22.5.2022
232:17.07   Ellen Nørding Christensen , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
242:17.67   Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden06Atletikklubben HedenRanders5.6.2022
252:18.28   Rebekka Fuglø , Treysti93TreystiTórshavn29.5.2021
262:18.52   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiHvidovre13.6.2021
272:18.82   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaRanders5.6.2022
282:19.75   Ida Duelund , Haderslev Idræts-forening04Haderslev Idræts-foreningGöteborg/U17.6.2022
292:20.35   Sophie Weymann , FIF Atletik og Motion95FIF Atletik og MotionBremen12.9.2021
302:20.70   Naomi Toft , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbWormwood Scrubs7.7.2021
312:21.69   Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionRanders5.6.2022
322:22.32   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
332:22.41   Camilla F. R. Nissen , Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbFrederiksberg6.6.2021
342:22.44   Anna Diederich , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
352:22.45   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnKøbenhavn15.8.2021
362:22.58   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionKøbenhavn16.5.2021
372:22.79   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
382:24.33   Vibeka Eihilt Sivertsen , Treysti05TreystiTórshavn9.7.2021
392:24.55   Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion03Kolding KFUM Atletik og MotionKøbenhavn22.5.2022
402:24.65 mx   Sofia Thirup , Viborg Atletik og Motionsforening04Viborg Atletik og MotionsforeningAalborg21.8.2021
K 1500 m (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
14:19.18mx   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbFrederiksberg13.5.2021
24:20.30   Stina Troest , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbTårnby19.8.2021
34:21.02   Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbPhiladelphia PA1.5.2021
44:21.92   Mia Helene Mørck , Bagsværd Atletik Club99Bagsværd Atletik ClubEugene OR17.4.2021
54:22.56   Anna Juul , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbWilliamsburg VA14.5.2022
64:22.7h   Alberte Kjær Pedersen , Aarhus Gymnastikforening af 188098Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus27.4.2021
74:25.02 mx   Line K Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg12.8.2021
84:26.62   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
94:27.32   Josephine Thestrup , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
104:27.86   Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik98Holte AtletikTampa FL14.5.2021
114:28.27   Carolien Millenaar , Herning Løbeklub97Herning LøbeklubDurham NC8.4.2022
124:32.9hmx   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus7.9.2021
134:33.49   Maria Larsen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
144:34.32   Mathilde Meedom Larsen , Viborg Atletik og Motionsforening04Viborg Atletik og MotionsforeningMannheim3.7.2021
154:38.04   Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden06Atletikklubben HedenRanders4.6.2022
164:38.13   Emilie Kirk Langschwager , Kolding KFUM Atletik og Motion04Kolding KFUM Atletik og MotionRanders4.6.2022
174:46.54   Terese Uhre Kristiansen , Esbjerg Atletik og Motion06Esbjerg Atletik og MotionRanders4.6.2022
184:46.56   Lea Tybirk , Aarhus Fremad Atletik89Aarhus Fremad AtletikAalborg5.6.2021
194:47.31 mx   Matilde Willer , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.7.2021
204:48.68 mx   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningAalborg15.6.2022
214:48.95 mx   Naomi Toft , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbWormwood Scrubs27.4.2022
224:49.04   Freja Riegels Jakobsen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHvidovre11.9.2021
234:49.73 mx   Rebekka Fuglø , Treysti93TreystiTórshavn19.6.2021
244:49.80 mx   Mathilde Helms Kjær , Viking Atletik98Viking AtletikTårnby19.8.2021
254:50.46   Mie Hylling Axelsson , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
264:51.94   Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg5.6.2021
274:51.96 mx   Sofia Thirup , Viborg Atletik og Motionsforening04Viborg Atletik og MotionsforeningViborg12.10.2021
284:52.93 mx   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
294:53.28mx   Tine Østergaard , KIF - København00KIF - KøbenhavnFrederiksberg13.5.2021
304:54.19   Ida Duelund , Haderslev Idræts-forening04Haderslev Idræts-foreningHvidovre11.9.2021
314:56.11   Marie-Louise Jørgensen , Kolding KFUM Atletik og Motion03Kolding KFUM Atletik og MotionVejen2.10.2021
324:56.30   Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion03Kolding KFUM Atletik og MotionKolding9.6.2022
334:56.94 mx   Katrine Risvig , Skive A.M.03Skive A.M.Skive17.8.2021
344:57.62   Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionRanders19.6.2021
354:57.76   Frida Froberg , Aarhus Gymnastikforening af 188005Aarhus Gymnastikforening af 1880Randers19.6.2021
364:58.11 mx   Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAalborg12.8.2021
374:58.43   Anna Diederich , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
384:58.74mx   Alberte Brok , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbFrederiksberg13.5.2021
394:58.79mx   Elisabeth Møller Rønnstad , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbFrederiksberg13.5.2021
404:59.70   Amalie Boeck , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
K 5000 m (15)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
115:46.82   Laura Valgreen Petersen , Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.København8.6.2021
215:47.88   Anna Emilie Møller , Blovstrød - Løverne97Blovstrød - LøverneOdense27.6.2021
316:13.79   Helene Svane , Aarhus Fremad Atletik91Aarhus Fremad AtletikOdense27.6.2021
416:30.94   Maria Ahm , VO2RC98VO2RCDurham NC8.4.2022
516:35.79   Josephine Thestrup , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
616:36.24   Carolien Millenaar , Herning Løbeklub97Herning LøbeklubDurham NC8.4.2022
716:48.97   Klara Hansen , Hechmann Racing Club03Hechmann Racing ClubRønne18.5.2022
816:57.63   Maria Larsen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
917:07.98   Marie Holst Mørch , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
1017:08.08   Nanna Bové , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
1117:13.57   Sara Schou Kristensen , Blovstrød - Løverne97Blovstrød - LøverneOdense27.6.2021
1217:14.16mx   Kamilla Vallin , VO2RC93VO2RCKøbenhavn1.6.2021
1317:17.75   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningPortland OR14.5.2022
1417:20.10 mx   Annah Ritah , Peak4Ever94Peak4EverKøbenhavn23.5.2022
1517:22.3h mx   Caroline Christiansen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
1617:22.75   Stine Muldbak Andersen , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
1717:29.16mx   Lea Tybirk , Aarhus Fremad Atletik89Aarhus Fremad AtletikAarhus3.6.2021
1817:30.86   Josefine Rytter , Bagsværd Atletik Club94Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn24.8.2021
1917:31.85   Signe Hylleberg , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
2017:31.8h mx   Katrine Risvig , Skive A.M.03Skive A.M.Viby2.6.2022
2117:37.7h mx   Maria Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2021
2217:37.88 mx   Cecilie Katrine Hansen , Vejle Idrætsforening95Vejle IdrætsforeningBagsværd18.5.2022
2317:39.67mx   Freja Riegels Jakobsen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionKøbenhavn1.6.2021
2417:43.08   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
2517:45.52   Camilla Balle Bech , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn24.8.2021
2617:46.31 mx   Louise Kjærulff Tietze , VO2RC93VO2RCBagsværd11.5.2021
2717:53.43 mx   Annie Saugstrup , 96København23.5.2022
2817:57.49 mx   Camilla Sofie Linander , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
2917:59.07mx   Emilie Larsen , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus3.6.2021
3018:02.02mx   Matilde Willer , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbKøbenhavn1.6.2021
3118:06.15   Mathilde Helms Kjær , Viking Atletik98Viking AtletikKøbenhavn24.8.2021
3218:09.16mx   Benedikte Nyholm Bangsgaard , Aarhus Gymnastikforening af 188096Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus3.6.2021
3318:11.72 mx   Karina Klok , Amager Atletik Club92Amager Atletik ClubBagsværd18.5.2022
3418:12.38mx   Emma Aaen Hansen , 95København1.6.2021
3518:13.71   Emily Greve Somerset , Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
3618:15.70   Tine Østergaard , KIF - København00KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
3718:17.60 mx   Signe Flarup Øllgaard , Hechmann Racing Club93Hechmann Racing ClubBagsværd18.5.2022
3818:17.91 mx   May Jensen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbBagsværd18.5.2022
3918:20.0hmx   Annika Fabrin , Odense Atletik - O.G.F.96Odense Atletik - O.G.F.Svendborg11.6.2021
4018:20.15mx   Camilla Prisak Pedersen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn1.6.2021
K 10000 m (20)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
134:07.87   Maria Ahm , VO2RC98VO2RCCharlottesville VA22.4.2022
234:21.82   Carolien Millenaar , Herning Løbeklub97Herning LøbeklubRaleigh NC24.3.2022
336:01.17   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningWalnut CA14.4.2022
436:36.55   Emilie Christiansen , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Murfreesboro TN14.5.2021
537:18.49   Mathilde Helms Kjær , Viking Atletik98Viking AtletikAustin TX24.3.2022
637:36.97   Nanna Bové , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
737:57.71   Camilla Balle Bech , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
838:19.30   Lea Tybirk , Aarhus Fremad Atletik89Aarhus Fremad AtletikOdense25.6.2021
938:23.30   Hanna Leemreize (u) , Aarhus Fremad Atletik85Aarhus Fremad AtletikBallerup27.8.2021
1038:41.1hmx   Karina Klok , Amager Atletik Club92Amager Atletik ClubTårnby28.9.2021
1138:50.52   Kathrine Højgaard Hansen , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
1239:03.91   Henriette Nygaard , Aarhus Fremad Atletik96Aarhus Fremad AtletikOdense25.6.2021
1339:15.28 mx   Sarah Vallin (u) , Bragdið88BragdiðTórshavn8.7.2021
1442:45.07   Tove Schultz-Lorentzen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde60Idrætsklubben Hellas, RoskildeBallerup27.8.2021
1543:11.28 mx   Rigmor Napoleonsdótt Arge , Hvirlan69HvirlanTórshavn8.7.2021
1648:40.77   Benedicte Kastrup , Bagsværd Atletik Club66Bagsværd Atletik ClubBallerup27.8.2021
1749:40.83   Birgit Rødgaard-Jessen Lund , Herlev Løbe- og Atletikklub55Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup27.8.2021
K 3000 m forh. (8)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
19:31.99   Anna Emilie Møller , Blovstrød - Løverne97Blovstrød - LøverneTokyo1.8.2021
29:58.13   Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbStorrs CT14.5.2022
310:15.73   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
410:22.37   Carolien Millenaar , Herning Løbeklub97Herning LøbeklubMobile AL14.5.2021
510:27.06   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
610:38.38   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders15.5.2022
710:46.66   Juliane Hvid , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
811:24.62   Matilde Willer , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbOdense25.6.2021
911:42.19   Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M.04Skive A.M.Odense25.6.2021
1011:53.67   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaOdense25.6.2021
1112:50.68   Mathilde Winther , Blovstrød - Løverne02Blovstrød - LøverneHvidovre11.9.2021
1212:53.02   Wilma Birch Johansson , KIF - København99KIF - KøbenhavnHvidovre11.9.2021
K 100 m hæk 84.0 cm (16)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
112.89   Mette Graversgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbMadrid18.6.2022
213.27   Mathilde Heltbech , FIF atletik og motion95FIF atletik og motionPoznań27.5.2022
313.51   Thea Haahr , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbLahti19.8.2021
413.87   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
513.89   Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
613.90   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
714.00   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikKøbenhavn16.6.2022
814.02   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
914.13   Ida Boel , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1014.44   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
1114.47   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
1214.56   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
1314.58   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
1414.98   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1515.04   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1615.08   Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningEsbjerg18.6.2022
1715.71   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
1815.73   Anne Sofie Hyldtoft Olsen , KIF - København94KIF - KøbenhavnKøbenhavn29.5.2021
1915.80   Laura Grønbech , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
2015.81   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionHvidovre11.6.2022
2115.85   Mathilde Zeuthen Pedersen , KIF - København99KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
2216.02   Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
2316.05   Emilie Røntved Krukiewicz , Sæby Idrætsklub 8096Sæby Idrætsklub 80Odense26.6.2021
2416.14   Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2517.64   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiTórshavn15.8.2021
2618.03   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningHerning21.5.2022
2718.50   Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASlagelse13.8.2021
2818.70   Bonnie Liefting , Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Plymouth1.8.2021
2918.89   Emma Surlykke Mogensen , Hvidovre Atletik & Motion03Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.9.2021
3019.63   Mathilde Fogh , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
3119.89   Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion03Herning Gf, Atletik/MotionHerning25.9.2021
3219.95   Mathilde Winther , Blovstrød - Løverne02Blovstrød - LøverneGreve25.9.2021
3320.70   Ursula Weiglin , Aarhus Fremad Atletik01Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
3420.80   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Herning25.9.2021
K 400 m hæk (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
155.21   Sara Slott Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb87Aarhus 1900 Atletik og LøbFirenze10.6.2021
257.04   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbGenève11.6.2022
358.10   Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbGenève12.6.2021
459.75   Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
51:04.82   Nathalie Richter-Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
61:05.67   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiGöteborg/U17.6.2022
71:05.86   Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbOdense27.6.2021
81:06.28   Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club06Amager Atletik ClubTårnby7.5.2022
91:08.87   Signe Lehmann , Aalborg Atletik og Motion02Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
101:09.14   Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik06HI Skanderborg AtletikHvidovre28.5.2022
111:09.52   Anna Krab Scheibelein , KIF - København98KIF - KøbenhavnKøbenhavn29.5.2021
121:09.94   Misja B. Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.9.2021
131:11.84   Sophie Mørch , Blovstrød - Løverne05Blovstrød - LøverneHvidovre13.6.2021
141:12.11   Andrea Skovgaard Feldskov , SG Atletik Svendborg05SG Atletik SvendborgHvidovre11.9.2021
151:12.43   Manja Lund Jørgensen , Greve Atletik05Greve AtletikHvidovre11.9.2021
161:13.26   Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb06Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
171:13.59   Sofie Tidsvilde , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
181:15.36   Wilma Birch Johansson , KIF - København99KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
191:16.48   Anna Lena Espegaard , KIF - København05KIF - KøbenhavnHvidovre11.9.2021
201:19.45   Mathilde Winther , Blovstrød - Løverne02Blovstrød - LøverneHelsingør28.8.2021
211:22.68   Stine Sjøholtstrand , Aarhus Gymnastikforening af 188088Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus5.9.2021
K Højdespring (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
11.80   Katrine Fjerbæk Olsen , Skive A.M.01Skive A.M.Hammond LA16.4.2022
21.77   Rikke Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
31.75   Line Damsgaard Andersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
41.73   Sofie Albrechtsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
51.72   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
61.68   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
61.68   Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.9.2021
61.68   Tina Bischoff Gellin , Holte Atletik98Holte AtletikKøbenhavn22.5.2022
91.67   Martyna Kresa (u) , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
101.66   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
111.65   Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club05Amager Atletik ClubFrederiksberg5.6.2021
111.65   Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb06Aarhus 1900 Atletik og LøbGöteborg/U18.6.2022
131.63   Sara Olsen , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2021
131.63   Isabel Josefina B. Farup , Holte Atletik05Holte AtletikFrederiksberg4.6.2022
131.63   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
161.61   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbLjungby7.8.2021
171.60   Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaAalborg22.5.2021
171.60   Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAalborg5.6.2021
171.60   Maja Tange Nordlien , Holte Atletik06Holte AtletikBallerup19.6.2021
171.60   Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar , Bragdið01BragdiðTórshavn5.9.2021
171.60   Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion06FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
171.60   Maya Cecilie Fruergaard , Skive A.M.06Skive A.M.Aarhus5.9.2021
231.59   Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.8.2021
241.58   Lia Palmberg Nordhald , Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubBallerup9.5.2021
251.57   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningKolding9.6.2022
261.56   Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
261.56   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionFrederiksberg5.6.2021
261.56   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn21.8.2021
291.55   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
291.55   Mathilde Zeuthen Pedersen , KIF - København99KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
291.55   Adriana Oprea , Atletikklubben Brøndby06Atletikklubben BrøndbyTårnby7.5.2022
321.53   Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 7706Silkeborg Atletik Klub 77Silkeborg29.5.2021
321.53   Ieva Stonciute (u) , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHelsingør28.8.2021
321.53   Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening05Haderslev Idræts-foreningKøbenhavn21.5.2022
351.51   Anna Braad Olesen , Bagsværd Atletik Club05Bagsværd Atletik ClubBallerup19.6.2021
351.51   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
371.50   Christine Kjestrup Jørgensen , Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Silkeborg29.5.2021
371.50   Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus3.6.2021
371.50   Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaRanders19.6.2021
371.50   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.8.2021
371.50   Rosa Poulsen , Holte Atletik06Holte AtletikKøbenhavn21.8.2021
371.50   Lærke Elgaard Larsen , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubVejle8.9.2021
371.50   Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
K Stangspring (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
14.45   Caroline Bonde Holm , Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
24.30   Line Renée Hyde , Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbTäby/Tg2.7.2021
34.01   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
43.80   Caroline Ranners , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
53.62   Laura Grønbech , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
63.60   Anne Sofie Hyldtoft Olsen , KIF - København94KIF - KøbenhavnKøbenhavn27.5.2022
63.60   Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaGöteborg/U17.6.2022
83.50   Karen Sif Ársælsdóttir (u) , Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Odense18.6.2022
93.40   Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
103.30   Ida Lønne Jespersen , Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubHvidovre12.9.2021
103.30   Sophie Bagger Bohn , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders5.6.2022
123.22   Alberte Riber Jakobsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
133.12   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubHvidovre12.6.2022
143.00   Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionHvidovre12.9.2021
143.00   Helena S. Lang , Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Odense18.6.2022
162.95   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionFrederiksberg22.5.2021
172.80   Isabella Scherwin , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHvidovre12.9.2021
182.70   Lærke Elgaard Larsen , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubBallerup20.6.2021
192.62   Emma Rokkjer Langball , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
202.53   Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
212.40   Ria Nylander , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaRanders13.7.2021
212.40   Bonnie Liefting , Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Plymouth14.8.2021
232.30   Louise Sevelsted , Aarhus 1900 Atletik og Løb91Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders16.6.2021
232.30   Eva Fontenot , Aarhus 1900 Atletik og Løb71Aarhus 1900 Atletik og LøbSkive11.5.2022
251.80   Ellen Lindberg Lassen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionAalborg22.5.2021
261.55   Svana Hesselbjerg Hjersing , Fredericia Atletik Forening06Fredericia Atletik ForeningEsbjerg18.6.2022
K Længdespring (10)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
16.13   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
26.06   Annette Juma Nielsen , KIF - København96KIF - KøbenhavnStara Zagora20.6.2021
36.05   Mathilde Zeuthen Pedersen , KIF - København99KIF - KøbenhavnFrederiksberg5.6.2022
46.00   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAFrederiksberg5.6.2022
55.99   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
65.88   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
75.78   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.8.2021
85.74   Laura Tølløse , Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbFrederiksberg6.6.2021
85.74   Isabell Paprotny , Aarhus 1900 Atletik og Løb97Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
105.72   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
115.69   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionRanders19.6.2021
125.68   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
135.67   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
145.66   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg7.5.2022
155.64   Sophie Roessler , FIF atletik og motion96FIF atletik og motionFrederiksberg6.6.2021
165.63   Nanna Grubert , Ballerup Atletik Klub04Ballerup Atletik KlubFrederiksberg5.6.2022
175.60   Louise Bach Moore , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.8.2021
185.58   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionTårnby8.5.2022
195.51   Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHerning25.9.2021
205.46   Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbFrederiksberg6.6.2021
215.43   Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg8.5.2021
225.42   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeTårnby8.5.2022
235.41   Filippa Roug , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
245.39   Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHvidovre11.9.2021
245.39   Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
265.38   Stine Baandrup Tindbæk , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubGöteborg/U-U17.6.2022
275.34   Natalie Vaabengaard , Bagsværd Atletik Club02Bagsværd Atletik ClubBallerup9.5.2021
275.34   Laura Grønbech , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
295.29   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionFrederiksberg6.6.2021
295.29   Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHerning25.9.2021
315.25   Marie Qvist Jensen , Aarhus Fremad Atletik97Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
325.23   Amalie Thrane , Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubFrederiksberg5.6.2022
335.22   Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening05Haderslev Idræts-foreningKøbenhavn22.5.2022
345.19   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
345.19   Klara Lind Toustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders19.6.2021
345.19   Sophie Weymann , FIF Atletik og Motion95FIF Atletik og MotionLingen19.9.2021
375.18   Bjørk Nørremark , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn16.5.2021
375.18   Ditte Schmidt , Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
395.16   Sofie Tidsvilde , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionKøbenhavn4.8.2021
405.14   Maria Skov Kragh , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn29.5.2021
K Trespring (10)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
Minimumresultat for kvalifikation 11.50
113.26   Janne Nielsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbForbach29.5.2022
213.13   Isabell Paprotny , Aarhus 1900 Atletik og Løb97Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense26.6.2021
312.67   Katrine Holten Winther , KIF - København89KIF - KøbenhavnOdense26.6.2021
412.50   Annette Juma Nielsen , KIF - København96KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
512.46   Nina Lund , Vejle Idrætsforening01Vejle IdrætsforeningKøbenhavn29.5.2021
612.17   Kathrine Holst Hahn , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
711.81   Laura Tølløse , Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbKøbenhavn8.6.2021
811.52   Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbAllendale MI6.5.2022
911.50   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionOdense26.6.2021
1011.20   Smilla Hytholm Alex Petersen , Holte Atletik04Holte AtletikBallerup19.6.2021
1110.97   Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening05Trongårdens Idræts ForeningHvidovre11.9.2021
1210.93   Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Bragdið99BragdiðTórshavn15.8.2021
1310.76   Bára Jógvansdóttir Glerfoss , Bragdið03BragdiðHvidovre11.9.2021
1410.62   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionRanders20.6.2021
K Kuglestød 4.0 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
116.97   Thea Jensen , Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionBloomington IN26.5.2022
214.77   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn16.6.2022
314.63   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
413.82   Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionBallerup26.5.2022
513.80   Anna Sofia Mikkelsen , Odense Atletik - O.G.F.91Odense Atletik - O.G.F.Odense27.6.2021
613.34   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.5.2021
712.46   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.4.2021
812.33   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup19.6.2021
911.91   Sofie Albrechtsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus5.9.2021
1011.62   Lise Lotte Jepsen , Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd21.8.2021
1111.48   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
1211.34   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningHvidovre12.9.2021
1311.31   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
1411.30   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Skive15.6.2022
1511.26   Caroline Eckert (u) , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense27.6.2021
1611.25   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionBallerup26.5.2022
1711.05   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense27.6.2021
1811.03   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre12.9.2021
1811.03   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubKøbenhavn21.5.2022
2010.49   Anne Sofie Hyldtoft Olsen , KIF - København94KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
2110.48   Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
2210.38   Mette Overgaard Nielsen , Roar Atletik71Roar AtletikHvidovre7.8.2021
2310.26   Mathilde U. Kramer , FIF atletik og motion93FIF atletik og motionAarhus18.5.2022
2410.18   Margaret Darkwa , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubBallerup19.6.2021
2410.18   Emilie Plet Nielsen , Odense Atletik - O.G.F.96Odense Atletik - O.G.F.Odense24.4.2022
2610.11   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus8.5.2021
2710.04   Lýdia Poula Simonsen , Hvirlan01HvirlanTórshavn4.6.2022
289.83   Cæcilie Højer McClure , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre4.6.2022
299.47   Mette Graversgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus18.5.2022
309.23   Anne Lorenzen , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre25.9.2021
319.07   Alberte Brogaard Jensen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionHerning21.5.2022
329.02   Caroline Bredsten Henriksen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionFrederiksberg6.6.2021
338.77   Sofie Møller , Aarhus Fremad Atletik99Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
348.76   Elin Niclasen , Hvirlan03HvirlanTórshavn28.4.2021
358.71   Annika Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroHolstebro28.4.2021
368.64   Rebecca Nielsen , Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup10.6.2022
378.62   Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAKøbenhavn15.5.2021
388.19   Guðrið Káradóttir Petersen , Hvirlan00HvirlanTórshavn4.6.2022
398.18   Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAarhus5.9.2021
408.16   Lovisa Niclasen , Hvirlan77HvirlanTórshavn9.7.2021
K Diskoskast 1.0 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
161.29   Lisa Brix Pedersen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbVagos19.2.2022
258.10   Kathrine Bebe , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbHelsingborg22.5.2021
357.57   Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionBallerup26.5.2022
450.15   Thea Jensen , Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionOxford MS14.5.2022
545.64   Anne Juul Jensen , Viking Atletik06Viking AtletikKøbenhavn27.3.2022
644.34   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionGreve8.6.2022
742.64   Freja Veicherts , KIF - København05KIF - KøbenhavnBallerup26.5.2022
842.52   Tenna Riber Thordahl , Køge Atletik95Køge AtletikBallerup26.5.2022
941.07   Cathrine Trodsøe , Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Odense26.6.2021
1038.44   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningHvidovre12.9.2021
1137.71   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn2.9.2021
1236.45   Vivian Kraft , Hvidovre Atletik & Motion66Hvidovre Atletik & MotionBallerup26.5.2022
1336.03   Mette Overgaard Nielsen , Roar Atletik71Roar AtletikHvidovre3.7.2021
1435.50   Kristel Høj Walther , Odense Atletik - O.G.F.87Odense Atletik - O.G.F.Odense4.6.2022
1535.36   Lise Lotte Jepsen , Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd21.8.2021
1635.20   Sofie Froberg , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus26.5.2021
1734.92   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Skive10.5.2021
1834.38   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
1933.67   Anne Farum Kristensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders5.6.2022
2032.94   Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M.06Skive A.M.Herning21.5.2022
2132.38   Cæcilie Højer McClure , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre4.6.2022
2231.00   Rebekka Lütken , Atletikklubben Brøndby97Atletikklubben BrøndbyLöwenberg11.9.2021
2330.92   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Skive22.10.2021
2430.80   Astrid T. Christensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHvidovre12.9.2021
2530.51   Alberte Gravgaard , Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroHolstebro20.9.2021
2630.15   Anna Sofia Mikkelsen , Odense Atletik - O.G.F.91Odense Atletik - O.G.F.Odense18.7.2021
2729.80   Lýdia Poula Simonsen , Hvirlan01HvirlanTórshavn10.7.2021
2829.13   Rebecca Nielsen , Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup10.6.2022
2929.10   Janne Nielsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbPontoise22.5.2022
3028.77   Laura Czuba , Køge Atletik06Køge AtletikFrederiksberg5.6.2022
3128.45   Helena Svabo Ziska , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbTórshavn10.7.2021
3227.83   Martine Rørbøl Markussen , Bagsværd Atletik Club05Bagsværd Atletik ClubBagsværd9.10.2021
3327.77   Dorte Rousing , Randers Sportsklub Freja75Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
3427.47   Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening05Trongårdens Idræts ForeningHvidovre12.9.2021
3527.33   Guðrið Káradóttir Petersen , Hvirlan00HvirlanTórshavn10.7.2021
3627.10   Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub06Herlev Løbe- og AtletikklubTårnby7.5.2022
3727.09   Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club05Amager Atletik ClubBallerup13.5.2021
3826.69   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningRanders5.6.2022
3926.36   Dorte Ramlov , FIF Hillerød60FIF HillerødAabenraa2.7.2021
4026.10   Annika Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroAarhus17.4.2021
K Hammerkast 4.0 kg (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
174.22   Katrine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTrnava8.6.2022
262.59   Lise Lotte Jepsen , Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Aabenraa7.8.2021
360.83   Liv Nedergaard , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbLeiria13.3.2022
453.82   Katrine Fjerbæk Olsen , Skive A.M.01Skive A.M.Odense27.6.2021
550.12   Annika Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroHerning21.5.2022
650.01   Cæcilie Højer McClure , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre28.5.2022
747.95   Astrid T. Christensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn13.5.2022
847.38   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningHerning24.9.2021
946.34   Ida Hother le Fevre , Bagsværd Atletik Club04Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn21.5.2022
1046.26   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Skive13.6.2022
1146.14   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionL’Alfas del Pi14.4.2022
1246.06   Alberte Brogaard Jensen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg7.5.2022
1345.98   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
1443.09   Anne Farum Kristensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbHerning21.5.2022
1542.35   Guðrið Káradóttir Petersen , Hvirlan00HvirlanTórshavn26.5.2022
1642.05   Johanne Vilsen , Holte Atletik04Holte AtletikKøbenhavn21.5.2022
1741.89   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn15.4.2021
1841.26   Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club06Bagsværd Atletik ClubFrederiksberg3.10.2021
1941.25   Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M.06Skive A.M.Skive13.6.2022
2040.89   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionBagsværd21.8.2021
2139.94   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Skive15.6.2022
2239.44   Thyra Stensgaard , Atletikforeningen Fremad Holbæk03Atletikforeningen Fremad HolbækKøbenhavn8.5.2022
2338.81   Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion06FIF atletik og motionFrederiksberg3.10.2021
2435.40   Elisabeth Røddik Elsner , KIF - København06KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
2534.23   Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club05Amager Atletik ClubTårnby28.4.2021
2632.13   Mette Marie Jensen , Ballerup Atletik Klub01Ballerup Atletik KlubBallerup19.6.2021
2730.74   Rebecca Nielsen , Ballerup Atletik Klub00Ballerup Atletik KlubBallerup10.6.2022
2826.43   Elin Niclasen , Hvirlan03HvirlanTórshavn26.5.2022
2926.12   Anne Lorenzen , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre25.9.2021
3026.02   Kate Ladefoged , Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubTårnby15.9.2021
3125.59   Marie Møller Christiansen , Hvide Sande KFUM Atletik78Hvide Sande KFUM AtletikRanders16.6.2021
3223.68   Katja Andresen , Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubTårnby9.6.2021
3322.10   Dorte Rousing , Randers Sportsklub Freja75Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
3422.00   Ellen Andreasen , Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubTårnby28.4.2021
3521.41   Marie Mendgaard , Herning Gf, Atletik/Motion98Herning Gf, Atletik/MotionHerning21.5.2022
3621.35   Jasmin Boe Rasmussen , Greve Atletik00Greve AtletikGreve9.10.2021
3718.51   Bonnie Liefting , Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Par11.7.2021
3816.51   Randi Aagaard , Bragdið68BragdiðTingstäde2.10.2021
3915.21   Jannie Nielsen , Aalborg Atletik og Motion78Aalborg Atletik og MotionSkive31.5.2021
4013.28   Louise Rosenhøj Nielsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus4.12.2021
K Spydkast 600 gram (12)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
151.14   Liv Cantby , Korsør Atletik & Motion99Korsør Atletik & MotionStara Zagora19.6.2021
246.86   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
346.38   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbMannheim3.7.2021
443.23   Line Holm Jensen , KIF - København00KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
543.10   Caroline Bredsten Henriksen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionSollentuna11.6.2022
642.78   Elin Niclasen , Hvirlan03HvirlanHvidovre11.9.2021
742.53   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbOdense26.6.2021
840.33   Søs Sühler , Idrætsklubben Olympia04Idrætsklubben OlympiaMaribo 2.6.2021
939.12   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1038.65   Mette Overgaard Nielsen , Roar Atletik71Roar AtletikHvidovre7.8.2021
1138.60   Julia Tölle , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionAarhus5.9.2021
1237.39   Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening05Haderslev Idræts-foreningBallerup26.5.2022
1336.73   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAKøbenhavn22.5.2022
1435.90   Anne Lorenzen , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.9.2021
1535.75   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikHvidovre11.9.2021
1634.75   Lise Lotte Jepsen , Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd21.8.2021
1734.35   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionOdense26.6.2021
1834.12   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus1.5.2021
1933.55   Sandra Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.5.2021
2033.50   Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaAarhus5.9.2021
2133.10   Jasmin Boe Rasmussen , Greve Atletik00Greve AtletikGreve26.9.2021
2232.73   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.8.2021
2332.00   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningRanders19.6.2021
2431.59   Signe Boelsmand , Hvidovre Atletik & Motion91Hvidovre Atletik & MotionHvidovre28.5.2022
2531.37   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
2630.53   Smilla Mygind Kristensen , KIF - København04KIF - KøbenhavnAarhus5.9.2021
2730.02   Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus1.5.2021
2829.99   Tina Bischoff Gellin , Holte Atletik98Holte AtletikKøbenhavn22.5.2022
2929.66   Louise Busk Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionBallerup17.4.2021
3029.59   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Aarhus5.9.2021
3129.14   Lykke Bertelsen , Atletikklubben Heden04Atletikklubben HedenRanders4.6.2022
3228.87   Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening05Trongårdens Idræts ForeningLyngby3.10.2021
3327.60   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Bagsværd21.8.2021
3427.17   Liv Bertelsen , Atletikklubben Heden02Atletikklubben HedenAalborg21.8.2021
3526.59   Sunniva Bogadóttir , Hvirlan01HvirlanTórshavn14.5.2022
3626.57   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionGreve4.9.2021
3725.58   Lýdia Poula Simonsen , Hvirlan01HvirlanTórshavn14.5.2022
3825.44   Tinna Berg Jørgensen , Hvirlan99HvirlanTórshavn4.9.2021
3925.36   Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASlagelse23.4.2022
4024.89   Sofie Møller , Aarhus Fremad Atletik99Aarhus Fremad AtletikAarhus5.9.2021
K 5000 m kapgang (8)
Ude resultater 15.4.2021-19.6.2022
132:42.4h   Nadia Jin Storm , Phønix / VI39 Kapgang84Phønix / VI39 KapgangKøbenhavn18.9.2021
234:26.7h   Helle Jensen , Ballerup Atletik Klub63Ballerup Atletik KlubKøbenhavn18.9.2021
339:43.1h   Birgit Klaproth (u) , Phønix/VI3973Phønix/VI39København18.9.2021

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior