Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

DM Kvalifikation









Loading...
M 100 m (24)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
110.22A   Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSestriere31.7.2022
210.24   Frederik Schou-Nielsen 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
310.25   Emil Mader Kjær 99, Skive A.M.99Skive A.M.Hvidovre11.6.2022
410.27A   Tobias Gorgone Larsen 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbSestriere31.7.2022
510.28   Kojo Musah 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg25.6.2022
610.37   Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbLeverkusen28.8.2022
710.46   Emil Frænde 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
810.50   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
910.51   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikHvidovre10.6.2023
910.51   Valentin Jensen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbOslo15.6.2023
1110.52   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHvidovre10.6.2023
1210.54   Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1310.56   Rasmus Thornbjerg Klausen 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHolbæk30.8.2022
1410.58   Jakub Sikorski (u) 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
1510.64   Hector Wandt 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbEvreux29.5.2022
1510.64   Peter Andersson 99, Greve Atletik99Greve AtletikHvidovre10.6.2023
1710.69   Steffen Udengaard Knudsen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
1810.70   Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
1810.70   Rinalds Valts Zarins (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbJõhvi16.6.2023
2010.77   Christian Daniel Nørskov 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaOdense3.6.2023
2010.77   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
2210.83   Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM04HG Atletik TMKøbenhavn13.8.2022
2210.83   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikHvidovre10.6.2023
2410.86   Frankly Dadey 99, Greve Atletik99Greve AtletikHvidovre11.6.2022
2510.87   Sebastian Abildgaard Glyb 05, Holte Atletik05Holte AtletikKøbenhavn20.5.2023
2610.91   Peter Rasmussen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
2610.91   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
2610.91   Hans Christian Dirch Corlin 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
2910.92   Rasmus Søsted Andersen 02, Odense Atletik - O.G.F.02Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
2910.92   Neloo Falck 03, KIF - København03KIF - KøbenhavnFrederiksberg3.6.2023
2910.92   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup17.6.2023
3210.93   Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion99Kolding KFUM Atletik og MotionKolding9.6.2022
3210.93   Marius Glenner-Frandsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnHolbæk30.8.2022
3410.94   Jonathan Khan 98, KIF - København98KIF - KøbenhavnHvidovre11.6.2022
3510.95   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikNerja26.5.2022
3510.95   Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
3510.95   Jacob Vejgaard Laustsen 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHvidovre10.6.2023
3810.98   Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
3810.98   Karl Mfeketo 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
4010.99   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
4010.99   Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
M 200 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
120.53   Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
220.64   Benjamin Lobo 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
320.74   Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbGenève11.6.2022
421.06   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionMalmö/S17.7.2022
521.11   Kojo Musah 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
621.28   Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
721.32   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikLa Chaux-de-Fonds3.7.2022
821.51   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionSkopje29.5.2022
921.60   Hector Wandt 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbMulhouse17.7.2022
1021.72   Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubGöteborg/U19.6.2022
1121.76   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðTórshavn20.4.2023
1221.80   Neloo Falck 03, KIF - København03KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2023
1321.85   Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbOdense4.6.2023
1421.96   Steffen Udengaard Knudsen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbOordegem27.5.2023
1522.05   Nick Ekelund-Arenander 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionHelsingborg9.7.2022
1522.05   Rasmus Overgaard Madsen 92, Randers Sportsklub Freja92Randers Sportsklub FrejaAalborg24.5.2023
1722.09   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikHvidovre11.9.2022
1822.14   Christian Andersson 06, Greve Atletik06Greve AtletikHvidovre11.6.2023
1922.21   Carl Lund Larsen 05, Vejle Idrætsforening05Vejle IdrætsforeningHvidovre11.9.2022
2022.22   Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
2022.22   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikHvidovre11.9.2022
2222.23   Thomas Jersild Olsen 01, Holte Atletik01Holte AtletikHvidovre11.9.2022
2322.25   Adam Skytte 06, KIF - København06KIF - KøbenhavnHvidovre11.6.2023
2422.28   Christian Daniel Nørskov 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaOdense4.6.2023
2522.33   Simon Larsen 05, Esbjerg Atletik og Motion05Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg17.6.2023
2622.35   Iasonas Koniaris 97, KIF - København97KIF - KøbenhavnFrederiksberg5.6.2022
2722.38   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
2822.49   Magnus Antonio Askov-Hansen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbAarhus14.6.2023
2922.55   Rasmus Søsted Andersen 02, Odense Atletik - O.G.F.02Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre12.6.2022
2922.55   Valentin Jensen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbOslo14.5.2023
3122.56   Hans Christian Dirch Corlin 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbBallerup18.6.2023
3222.57   Christoph Hansen (u) 92, FIF atletik og motion92FIF atletik og motionKøbenhavn13.8.2022
3222.57   Jacob Vejgaard Laustsen 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg17.6.2023
3422.58   Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
3522.60   Karl Mfeketo 96, Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbGreve6.8.2022
3622.63   Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM04HG Atletik TMFrederiksberg23.8.2022
3722.70   Jacob Chua Ziska 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
3722.70   Zacharias Albert Gustafsen 04, Helsingør If, Atletik04Helsingør If, AtletikHvidovre11.9.2022
3922.73   Asger Østerby 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg17.6.2023
4022.74   Mikkel Klejnstrup 86, Hvidovre Atletik & Motion86Hvidovre Atletik & MotionHalmstad3.7.2022
M 400 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
145.50   Benjamin Lobo 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbMünchen15.8.2022
246.00   Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKuortane17.6.2023
347.24   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðKøbenhavn27.5.2023
447.32   Nick Ekelund-Arenander 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionEslöv21.5.2022
548.29   Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg4.6.2022
648.31   Iasonas Koniaris 97, KIF - København97KIF - KøbenhavnThessaloníki25.6.2022
748.37   Luis Felipe Maillet 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
848.64   Thomas Jersild Olsen 01, Holte Atletik01Holte AtletikBallerup17.6.2023
948.73   Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubGöteborg/U18.6.2022
1048.84   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbCali1.8.2022
1148.99   Carl Bäckström Nielsen 07, Amager Atletik Club07Amager Atletik ClubBallerup17.6.2023
1249.02   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1349.14   Jonathan Kure Friis 97, KIF - København97KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
1449.27   Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1549.35   Mathias A. Olsen 91, KIF - København91KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2022
1649.44   Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2023
1749.53   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
1849.66   Jacob Chua Ziska 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn20.5.2023
1949.69   Christoffer Banke Jørgensen 07, HG Atletik TM07HG Atletik TMBallerup17.6.2023
2049.70   Nicolai Trock Hartling 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2150.00   Rasmus Overgaard Madsen 92, Randers Sportsklub Freja92Randers Sportsklub FrejaAalborg6.9.2022
2250.03   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
2350.20   Sebastian Kordt Lassen 93, 93Glostrup30.4.2022
2450.40   Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHerning24.9.2022
2550.42   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn13.8.2022
2650.46   Leon Johannesen 02, Bragdið02BragdiðTórshavn18.4.2023
2650.46   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNorman OK12.5.2023
2850.50   Andreas Tissier 04, KIF - København04KIF - KøbenhavnKøbenhavn20.5.2023
2950.53   Tummas Sjóvará 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnTórshavn2.9.2022
3050.57   Magnus Antonio Askov-Hansen 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2022
3150.84   Gustav Stetkær Bohr 05, Holte Atletik05Holte AtletikBallerup17.6.2023
3251.12   Carl Lund Larsen 05, Vejle Idrætsforening05Vejle IdrætsforeningHvidovre10.9.2022
3351.32   Eiri Jógvansson Glerfoss 05, Bragdið05BragdiðTórshavn17.6.2023
3451.48   Simon Tjalve 04, Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre10.6.2023
3551.50   Jakob Rose-Hansen 02, Skive A.M.02Skive A.M.Randers4.6.2022
3651.55   Abdirisak Ahmed Mahamad 96, Odense Atletik - O.G.F.96Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
3751.73   Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeFrederiksberg4.6.2023
3851.74   Mads Vielsøe-Nielsen 05, HG Atletik TM05HG Atletik TMHvidovre10.6.2023
3951.75   Mikkel Klejnstrup 86, Hvidovre Atletik & Motion86Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg4.6.2022
4051.84   Carl August Allerød 03, Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionRanders4.6.2022
M 800 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
11:48.79   Kristian Uldbjerg Hansen 96, Aarhus Gymnastikforening af 188096Aarhus Gymnastikforening af 1880København28.5.2023
21:50.72   Christoffer Frost-Jensen Johansen 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubAalborg26.6.2022
31:51.10   Andreas Holst Lange 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnKøbenhavn28.5.2023
41:51.11   Nick Jensen 91, Vejle Idrætsforening91Vejle IdrætsforeningGöteborg/S30.7.2022
51:51.21   Jacob Ejby Stengaard 94, Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.Aalborg26.6.2022
61:51.69   Jonathan Drechsler Sigvardsen 04, Viborg Atletik og Motionsforening04Viborg Atletik og MotionsforeningMannheim3.7.2022
71:52.15   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus18.5.2022
81:52.49   Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbFrederiksberg3.6.2023
91:53.87   Nicolai Trock Hartling 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
101:54.52   Yusuf Alin 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
111:54.92   Mathias Lundkvist 93, FIF atletik og motion93FIF atletik og motionKøbenhavn22.5.2022
121:55.13   Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 188002Aarhus Gymnastikforening af 1880Wien14.5.2022
131:55.32   Laust Kaastrup Kjær 05, Silkeborg Atletik Klub 7705Silkeborg Atletik Klub 77Hvidovre11.6.2023
141:55.54   Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde04Idrætsklubben Hellas, RoskildeHvidovre11.9.2022
151:56.17   Jonathan Makwarth 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnKøbenhavn3.5.2022
161:56.20   Samuel Ettrup Larsen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
171:56.38   Jakob Rose-Hansen 02, Skive A.M.02Skive A.M.Hvidovre11.6.2023
181:56.41   Christian Abild Larsen 93, Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus18.5.2022
191:56.52   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Odense3.9.2022
201:56.72   Lucas Søgaard Hjortkjær 02, Idrætsklubben Hellas, Roskilde02Idrætsklubben Hellas, RoskildeHvidovre11.6.2023
211:56.8h   Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening04Haderslev Idræts-foreningKøbenhavn14.6.2022
221:57.11   Frederik Fürstenberg Böll 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
231:57.16   Hjalte Dalskov 05, Bagsværd Atletik Club05Bagsværd Atletik ClubHvidovre11.6.2023
241:57.2h   Jeppe Sidenius 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.6.2022
251:57.41   Noah Kurzmann Skibsted 99, Aarhus Gymnastikforening af 188099Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus14.6.2023
261:57.47   Lauge Rasmussen 03, Trongårdens Idræts Forening03Trongårdens Idræts ForeningHvidovre11.6.2023
271:57.62   Simon Mortensen Kirkeby 06, Skive A.M.06Skive A.M.Herning13.5.2023
281:57.71   Andrei-Stefan Ursea 05, Hvidovre Atletik & Motion05Hvidovre Atletik & MotionBallerup21.8.2022
291:58.33   Emil Hviid Pedersen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.6.2023
301:58.42   Nikolas Kraglund 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionViborg30.8.2022
311:58.96   Tito Phiri 82, Aarhus 1900 Atletik og Løb82Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.6.2023
321:59.54   Tommy Clark Andersen 99, Aarhus Fremad Atletik99Aarhus Fremad AtletikAarhus14.6.2023
331:59.85   Christian Østergaard Nielsen 97, Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Viborg16.5.2023
341:59.93   Carl August Allerød 03, Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg24.5.2023
352:00.18   Jacob Qvist Jensen 95, Aarhus Fremad Atletik95Aarhus Fremad AtletikAarhus14.6.2023
362:00.48   Jonathan M. Adamsen 95, KIF - København95KIF - KøbenhavnHvidovre12.6.2022
372:00.53   Aksel Lylloff Qvortrup 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnViborg16.5.2023
382:00.70   Runi Seloy 94, Bragdið94BragdiðAarhus14.6.2023
392:00.86   Sylvester Windahl 06, FIF Atletik og Motion06FIF Atletik og MotionFrederiksberg5.6.2022
402:01.51   Simon Tjalve 04, Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Odense4.6.2023
M 1500 m (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
13:37.65   Kristian Uldbjerg Hansen 96, Aarhus Gymnastikforening af 188096Aarhus Gymnastikforening af 1880Kuortane17.6.2023
23:41.38   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Stanford CA29.4.2022
33:41.73   Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
43:42.65   Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn16.6.2022
53:42.98   Christoffer Frost-Jensen Johansen 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubOordegem28.5.2022
63:43.51   Jacob Ejby Stengaard 94, Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.København16.6.2022
73:44.92   Nick Jensen 91, Vejle Idrætsforening91Vejle IdrætsforeningBelfast14.5.2022
83:46.23   Mikkel Dahl-Jessen 94, Aarhus Gymnastikforening af 188094Aarhus Gymnastikforening af 1880Stretford13.6.2023
93:51.06   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.København16.6.2022
103:52.22   Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Cleveland TN14.5.2022
113:53.20   Jonathan Makwarth 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnMalmö/S16.7.2022
123:53.61   Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
133:53.88   Christoffer Boll 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
143:53.8h   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
153:54.73   Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 188002Aarhus Gymnastikforening af 1880Karlsruhe20.5.2023
163:55.76   Jeppe Risvig 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Princeton NJ16.4.2022
173:56.31   Noah Kurzmann Skibsted 99, Aarhus Gymnastikforening af 188099Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg17.6.2023
183:56.39   Lasse Bjørn Jensen 05, Odense Atletik - O.G.F.05Odense Atletik - O.G.F.København7.6.2023
193:56.94   Gustav Bendsen 03, KIF - København03KIF - KøbenhavnKøbenhavn7.6.2023
203:57.35   Paul Hardiville (u) 01, Bagsværd Atletik Club01Bagsværd Atletik ClubOordegem28.5.2022
213:57.55   Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Mannheim2.7.2022
223:57.75   Gustav Mørch 02, Blovstrød - Løverne02Blovstrød - LøverneKøbenhavn7.6.2023
233:57.97   Samuel Emil Gobina Sigala 03, Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroAalborg25.6.2022
243:58.20   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroRichmond VA17.3.2023
253:58.23   Jeppe Sidenius 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbKøbenhavn3.5.2022
263:59.05   Martin Skytte Glerup 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Hvidovre10.9.2022
273:59.23   Jakob Vase Johannessen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus23.8.2022
283:59.50   Dean Cooper-Cunningham (u) 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
293:59.82   Victor Tvistholm Jørgensen 04, Greve Trim Motionsklub04Greve Trim MotionsklubHvidovre10.9.2022
304:00.82   Andreas Ahrndt Laursen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionOdense3.6.2023
314:01.16   Markus Kirk Kjeldsen 01, Silkeborg Atletik Klub 7701Silkeborg Atletik Klub 77København27.5.2023
324:01.19   Andreas Eidorff Madsen 00, Vejle Idrætsforening00Vejle IdrætsforeningLawrence KS29.4.2023
334:01.28   Andreas Bjerring 96, Aarhus Gymnastikforening af 188096Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby10.5.2023
344:01.67   Samuel Ettrup Larsen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
354:01.72   Simon Mortensen Kirkeby 06, Skive A.M.06Skive A.M.Odense3.6.2023
364:01.78   Christian Østergaard Nielsen 97, Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby10.5.2023
374:02.23   Joachim Rønsholt 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
384:02.49   Hjalte Dalskov 05, Bagsværd Atletik Club05Bagsværd Atletik ClubBagsværd17.5.2023
394:02.80   Marcus Rølling 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
404:02.89   Thor Friis Skifte 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd18.5.2022
M 5000 m (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
113:29.58   Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubManchester3.6.2022
213:44.45   Mikael Johnsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880København7.6.2023
313:46.36   Jonas Gertsen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Eugene OR5.5.2023
413:53.19   Mikkel Dahl-Jessen 94, Aarhus Gymnastikforening af 188094Aarhus Gymnastikforening af 1880København27.5.2023
513:54.73   Jakob Dybdal Abrahamsen 94, Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbStockholm/S21.5.2022
614:07.40   Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
714:08.77   Magnus Dewett 95, Herning Løbeklub95Herning LøbeklubStockholm/S21.5.2022
814:11.49   Christoffer Frost-Jensen Johansen 97, Bagsværd Atletik Club97Bagsværd Atletik ClubBagsværd17.5.2023
914:14.41   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroFairfax VA8.4.2023
1014:18.40   Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 188002Aarhus Gymnastikforening af 1880Oordegem27.5.2023
1114:20.79   Jeppe Risvig 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby10.5.2023
1214:21.11   Andreas Bock Bjørnsen 00, Aarhus Gymnastikforening af 188000Aarhus Gymnastikforening af 1880Oordegem27.5.2023
1314:28.65   Christoffer Boll 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbEagle Rock CA6.5.2023
1414:29.35   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg26.6.2022
1514:31.0h   Rune Bækgaard 88, Aarhus Gymnastikforening af 188088Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
1614:33.33   Mark Olsen 95, Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn23.8.2022
1714:34.10   Jens Søndergaard Jensen 86, Sparta Atletik og Løb86Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
1814:35.60   Mubaarik Ibrahim 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Aarhus14.6.2023
1914:40.15   Esben Hornum 89, Silkeborg Atletik Klub 7789Silkeborg Atletik Klub 77Aarhus23.8.2022
2014:41.89   Lasse Bjørn Jensen 05, Odense Atletik - O.G.F.05Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd17.5.2023
2114:42.48   Martin Egebjerg Olesen 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
2214:42.87   Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Aarhus23.8.2022
2314:43.1h   Peter Gerner Ejersbo 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Viby2.6.2022
2414:43.78   Samuel Gerner Ulriques 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
2514:44.36   Marcus Rønn 93, Blovstrød - Løverne93Blovstrød - LøverneKarlsruhe21.5.2022
2614:44.42   Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Hickory NC23.4.2022
2714:46.18   Martin Skytte Glerup 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Hvidovre11.9.2022
2814:46.8h   Esben Krogh Rasmussen 93, Bagsværd Atletik Club93Bagsværd Atletik ClubViby2.6.2022
2914:47.75   Victor Tvistholm Jørgensen 04, Greve Trim Motionsklub04Greve Trim MotionsklubHvidovre11.9.2022
3014:47.79   Patrick Fløe Hansen 00, Herning Løbeklub00Herning LøbeklubAarhus23.8.2022
3114:49.41   Jacob Rudjord Therkildsen 91, Aarhus Gymnastikforening af 188091Aarhus Gymnastikforening af 1880København23.8.2022
3214:49.49   Dean Cooper-Cunningham (u) 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbAarhus14.6.2023
3314:50.54   Anton Østdal 01, Bagsværd Atletik Club01Bagsværd Atletik ClubHvidovre11.9.2022
3414:51.06   Asbjørn Eller Skaarup 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
3514:53.77   Alex Mogensen 94, SÅN-Løberne94SÅN-LøberneKøbenhavn23.8.2022
3614:55.64   Gustav Krøll 96, Hechmann Racing Club96Hechmann Racing ClubTårnby16.8.2022
3714:57.02   Peter Hærvig Rønning 91, Bagsværd Atletik Club91Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn7.6.2023
3814:57.90   Andreas Bjerring 96, Aarhus Gymnastikforening af 188096Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus14.6.2023
3914:58.06   Joakim Bertelsen 04, Skive A.M.04Skive A.M.København7.6.2023
4014:58.92   Marcus Rølling 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
M 10000 m ()
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
128:45.60   Jonas Gertsen 98, Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Azusa CA14.4.2023
229:17.29   Jacob Sommer Simonsen 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Pace28.5.2022
329:59.41   Abdi Hakin Ulad 91, Hvidovre Atletik & Motion91Hvidovre Atletik & MotionAalborg24.6.2022
430:03.30   Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro98Athletikklubben HolstebroAmherst MA6.5.2023
530:17.32   Rune Bækgaard 88, Aarhus Gymnastikforening af 188088Aarhus Gymnastikforening af 1880Pace28.5.2022
631:15.47   Michael Jensen 87, Aarhus Gymnastikforening af 188087Aarhus Gymnastikforening af 1880Pace28.5.2022
731:26.01   Benjamin Savill 94, Hvidovre Atletik & Motion94Hvidovre Atletik & MotionLondon14.5.2022
831:39.58   Eskil Schøning 93, Aarhus Gymnastikforening af 188093Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg24.6.2022
931:41.42   Jens Søndergaard Jensen 86, Sparta Atletik og Løb86Sparta Atletik og LøbAalborg24.6.2022
1031:52.82   Asbjørn Eller Skaarup 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbAalborg24.6.2022
1131:55.16   Alexander Siedler Nielsen 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionTrier9.9.2022
1231:59.9h   Christian Stounberg 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
1332:04.55   Samuel Gerner Ulriques 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbAalborg24.6.2022
1432:18.9h   Christian Østergaard Nielsen 97, Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
1532:20.7h   Jonas Kvottrup Nielsen 92, Aarhus Gymnastikforening af 188092Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
1632:26.91   Martin Skytte Glerup 03, Silkeborg Atletik Klub 7703Silkeborg Atletik Klub 77Aalborg24.6.2022
1733:46.64   Jacob Dahl 88, Sparta Atletik og Løb88Sparta Atletik og LøbAalborg24.6.2022
1833:47.21   Kasper Laumann Hartlev 91, Blovstrød - Løverne91Blovstrød - LøverneBallerup26.8.2022
1934:17.90   Jakob Mørkeberg 80, Bagsværd Atletik Club80Bagsværd Atletik ClubBallerup26.8.2022
2034:18.72   Rene Quist Agger 81, Aalborg Atletik og Motion81Aalborg Atletik og MotionAalborg24.6.2022
2134:49.06   Rasmus Jessing 78, NBRO78NBROBallerup26.8.2022
2235:18.84   Jesper Greve 77, Houlkær Løb & Motion/VEXA77Houlkær Løb & Motion/VEXAAalborg24.6.2022
2335:30.9h   Nikolaj Mortensen 95, Nyvest Atletik95Nyvest AtletikRønne17.8.2022
2435:34.77   Rolf Traberg 70, Herlev Løbe- og Atletikklub70Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup26.8.2022
2535:39.87   Niels Hjølund 72, Bagsværd Atletik Club72Bagsværd Atletik ClubBallerup26.8.2022
2635:42.28   Bjarki Johannesen 92, Roysnið92RoysniðTórshavn12.8.2022
2735:54.42   Stefan Gudmundsson 70, Snik Atletik70Snik AtletikBallerup26.8.2022
2836:05.57   Thor Banke Hansen 74, NBRO74NBROBallerup26.8.2022
2936:10.95   Rune Bohn Jensen 74, Greve Trim Motionsklub74Greve Trim MotionsklubBallerup26.8.2022
3036:12.9h   Andreas Toft Mikkelsen 91, Viking Atletik91Viking AtletikRønne17.8.2022
3136:28.59   René Anda Nielsen 83, NBRO83NBROBallerup26.8.2022
3236:48.2h   Peter Harbo Jakobsen 79, Viking Atletik79Viking AtletikRønne17.8.2022
3336:55.87   Henry Olsen 64, Bragdið64BragdiðTórshavn12.8.2022
3436:55.95   Niels Ibsen 84, Sparta Atletik og Løb84Sparta Atletik og LøbBallerup26.8.2022
3537:54.59   Ronny Sommer Kjær 87, Herlev Løbe- og Atletikklub87Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup26.8.2022
3638:03.27   Lasse Olsen 87, Odense Atletik - O.G.F.87Odense Atletik - O.G.F.Ballerup26.8.2022
3738:20.95   Erik Hanson (u) 63, Køge Atletik63Køge AtletikBallerup26.8.2022
3838:47.6h   Mads Elleby 89, Viking Atletik89Viking AtletikRønne17.8.2022
3938:56.48   Jens Buch 56, Esbjerg Atletik og Motion56Esbjerg Atletik og MotionBallerup26.8.2022
4039:03.51   Peter Rosendal 60, Sparta Atletik og Løb60Sparta Atletik og LøbBallerup26.8.2022
M 3000 m forh. (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
18:29.12   Axel Vang Christensen 04, FIF Hillerød04FIF HillerødBergen8.6.2022
28:37.24   Jakob Dybdal Abrahamsen 94, Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbStanford CA29.4.2022
38:46.19   Ole Hesselbjerg 90, Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbDoha13.5.2022
48:56.33   Khavaquiah Rasmusen 92, Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbOordegem28.5.2022
59:02.50   Esben Krogh Rasmussen 93, Bagsværd Atletik Club93Bagsværd Atletik ClubTårnby8.5.2022
69:40.85   Paul Hardiville (u) 01, Bagsværd Atletik Club01Bagsværd Atletik ClubAalborg25.6.2022
79:44.89   Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
89:52.13   Jeppe Risvig 01, Aarhus Gymnastikforening af 188001Aarhus Gymnastikforening af 1880Odense4.6.2023
910:27.02   Mikkel Feldborg Nielsen 07, Idrætsklubben Hellas, Roskilde07Idrætsklubben Hellas, RoskildeTårnby7.5.2023
1010:39.93   Laurits Gade Strøyer Andersen 05, Blovstrød - Løverne05Blovstrød - LøverneBallerup17.6.2023
1110:54.29   Jonathan Birk Nielsen 05, Aalborg Atletik og Motion05Aalborg Atletik og MotionOdense4.6.2023
1212:42.19   Lars H. Bjerregaard 75, Greve Trim Motionsklub75Greve Trim MotionsklubBallerup27.8.2022
1314:00.44   Rasmus Bøje 77, Herlev Løbe- og Atletikklub77Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup27.8.2022
M 110 m hæk (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
114.38   Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
214.47   Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion98Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn28.5.2023
314.81   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
415.30   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
515.36   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNorman OK13.5.2023
615.37   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup17.6.2023
715.77   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Aalborg25.6.2022
815.91   Jan Wildeman (u) 99, KIF - København99KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
916.27   Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion02FIF atletik og motionGöteborg/U19.6.2022
1016.35   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaOdense3.9.2022
1116.36   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1216.45   Massin Ait Bouziad 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbHalmstad18.6.2023
1316.92   Till Maul 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
1416.96   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn11.5.2023
1517.15   Rune Drongesen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense3.9.2022
1618.32   Villads Clausen 98, Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubHvidovre11.6.2022
1720.54   Alex Tesch 80, Odense Atletik - O.G.F.80Odense Atletik - O.G.F.Odense3.9.2022
1821.09   Nick Ekelund-Arenander 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionOdense3.9.2022
M 400 m hæk (12)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
152.36   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn27.5.2023
253.01   Mathias A. Olsen 91, KIF - København91KIF - KøbenhavnAalborg26.6.2022
354.11   Jacob Aagaard Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg26.6.2022
454.24   Jan Wildeman (u) 99, KIF - København99KIF - KøbenhavnAalborg26.6.2022
555.07   Andreas Tissier 04, KIF - København04KIF - KøbenhavnHvidovre28.5.2022
655.21   Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHvidovre10.9.2022
757.08   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
857.67   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
959.67   Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde03Idrætsklubben Hellas, RoskildeHvidovre11.6.2023
101:00.26   Till Maul 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2023
111:00.96   Esben Ørum Madsen 05, Korsør Atletik & Motion05Korsør Atletik & MotionBallerup18.6.2023
121:01.95   Toke Toft Musabula Nielsen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense3.9.2022
131:03.77   Daniel Rømer Matthiesen 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionOdense3.9.2022
141:04.75   Villads Clausen 98, Amager Atletik Club98Amager Atletik ClubHvidovre11.6.2023
151:05.91   Bertram Sundland 05, KIF - København05KIF - KøbenhavnTårnby6.5.2023
161:11.88   Klaus Præst Jaqué 92, Aalborg Atletik og Motion92Aalborg Atletik og MotionAalborg26.6.2022
M Højdespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 1.80
12.03   Mads Moos Larsen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbNerja26.5.2022
22.02   Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHerning13.5.2023
32.00   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbOdense3.9.2022
41.96   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
51.95   Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion04Hvidovre Atletik & MotionHerlev14.6.2023
61.89   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
71.88   Kasper Birk 06, Hvidovre Atletik & Motion06Hvidovre Atletik & MotionHerning13.5.2023
81.86   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
81.86   Nicklas Gravgaard Nielsen 07, Sparta Atletik og Løb07Sparta Atletik og LøbBallerup18.6.2023
101.85   Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
111.84   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaKøbenhavn13.8.2022
111.84   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
111.84   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.København13.8.2022
141.82   Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
141.82   Conrad Severin Strømgaard 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
141.82   Till Maul 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
171.81   Jonas Danker Linnemann 00, Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre10.6.2023
181.80   August Skytte Christensen 07, Ballerup Atletik Klub07Ballerup Atletik KlubFrederiksberg4.6.2022
181.80   Jeppe Slot Stauning 84, Hvidovre Atletik & Motion84Hvidovre Atletik & MotionGreve8.6.2022
181.80   Christoffer Åndahl 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
181.80   Viggo Lind Toustrup 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb05Aarhus 1900 Atletik og LøbHerning13.5.2023
M Stangspring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 4.10
15.03   Aske Valdemar Petersen 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbSkara6.6.2023
25.00   Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbGöteborg/S17.6.2023
34.90   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
44.85   Jakob Holt Jensen 97, Aalborg Atletik og Motion97Aalborg Atletik og MotionAalborg17.6.2023
54.70   Mikkel Ringsted 96, KIF - København96KIF - KøbenhavnTårnby8.5.2022
54.70   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
74.60   Mathies Hartmann 95, Odense Atletik - O.G.F.95Odense Atletik - O.G.F.Aalborg25.6.2022
74.60   Julius Haansbæk Mortensen 05, Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbTäby/Tg29.6.2022
94.40   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbMalmö/S16.7.2022
104.31   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.København14.8.2022
114.30   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
114.30   Toke Staub Jørgensen 00, Odense Atletik - O.G.F.00Odense Atletik - O.G.F.Aalborg25.6.2022
114.30   Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionOdense3.9.2022
114.30   Jens Sørensen 91, Randers Sportsklub Freja91Randers Sportsklub FrejaRanders8.6.2023
154.22   Anders Nyborg 05, Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaRanders23.7.2022
164.20   Peter M. Adamsen 00, KIF - København00KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
164.20   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
M Længdespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 6.75
17.79   Andreas Trajkovski 93, Hvidovre Atletik & Motion93Hvidovre Atletik & MotionAthína24.5.2023
27.67   Sebastian Ree Pedersen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbGenève11.6.2022
37.46   Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
47.39   Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
57.32   Patrick Wolf 01, Esbjerg Atletik og Motion01Esbjerg Atletik og MotionKøbenhavn28.5.2023
67.23   Benjamin Gabrielsen 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbFrederiksberg5.6.2022
77.15   Jónas Gunnleivsson Isaksen 05, Bragdið05BragdiðJerusalem4.7.2022
87.04   Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2023
97.01   Lance Christian Aabo 06, HG Atletik TM06HG Atletik TMFrederiksberg4.6.2023
107.00   Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM04HG Atletik TMKøbenhavn22.5.2022
116.97   Eiri Jógvansson Glerfoss 05, Bragdið05BragdiðJerusalem4.7.2022
126.91   Frederik Andersson 01, Greve Atletik01Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
136.84   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
146.83   Torúr Mortensen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg24.6.2022
146.83   Daniel Wagner Jørgensen 93, Vejle Idrætsforening93Vejle IdrætsforeningAalborg24.6.2022
166.82   Kasper Andersson 97, Greve Atletik97Greve AtletikLa Chaux-de-Fonds17.8.2022
176.80   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
186.79   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
196.77   Mikkel Ringsted 96, KIF - København96KIF - KøbenhavnKøbenhavn10.8.2022
206.76   Dennis Mägi 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880Võru21.7.2022
216.75   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbCali1.8.2022
M Trespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 12.25
115.07   Dennis Mägi 95, Aarhus Gymnastikforening af 188095Aarhus Gymnastikforening af 1880København27.5.2023
214.81   Torúr Mortensen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn27.5.2023
314.34   Patrick Wolf 01, Esbjerg Atletik og Motion01Esbjerg Atletik og MotionAalborg26.6.2022
414.19   Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn11.5.2023
513.72   Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbOdense3.9.2022
613.67   Massin Ait Bouziad 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbGöteborg/U19.6.2022
713.59   Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaOdense4.6.2023
813.55   Anders Möller 77, Sparta Atletik og Løb77Sparta Atletik og LøbJönköping15.5.2022
913.48   Martin Johansen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders5.6.2022
1013.31   Miso Buha 03, Hvirlan03HvirlanTórshavn18.4.2023
1113.29   Kamoto Kamanga-Dyrbak 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbYeovil11.6.2022
1213.28   Mads Moos Larsen 95, Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense3.9.2022
1312.94   Till Maul 95, Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbHerlev14.6.2023
1412.63   Andreas Bjarnastein Antoft 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnTórshavn26.5.2022
1512.51   Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion04Hvidovre Atletik & MotionHerlev14.6.2023
M Kuglestød 7.26 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 12.00
119.06   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbFayetteville AR25.5.2022
216.76   Kenneth Mertz 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn27.5.2023
316.32   Mads Krogsgaard Nielsen 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionKøbenhavn27.5.2023
415.71   Christopher Holmbjerg Jensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
515.64   Matthias Hagen 97, Hvidovre Atletik & Motion97Hvidovre Atletik & MotionAalborg26.6.2022
615.53   Thor Sørensen 89, Aalborg Atletik og Motion89Aalborg Atletik og MotionAalborg26.6.2022
714.68   Emil Mikkelsen 90, Odense Atletik - O.G.F.90Odense Atletik - O.G.F.Odense3.9.2022
814.41   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionAalborg26.6.2022
914.09   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1013.69   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbViby10.5.2023
1113.67   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbBallerup18.5.2023
1213.66   Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja03Randers Sportsklub FrejaHaderslev3.6.2023
1313.61   Morten Nielsen 95, Esbjerg Atletik og Motion95Esbjerg Atletik og MotionHerning13.5.2023
1413.35   Sebastian Larsen 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
1513.27   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
1613.15   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg11.6.2022
1712.94   Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2023
1812.93   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.4.2022
1912.83   Niels Uth 74, Randers Sportsklub Freja74Randers Sportsklub FrejaTampere29.6.2022
2012.80   Malte Bank 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn11.5.2023
2112.60   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSeinäjoki11.6.2022
2212.28   Tobias Andersson 02, Greve Atletik02Greve AtletikKøbenhavn20.5.2023
2312.06   Tobias Riber Jakobsen 01, Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionAabenraa17.9.2022
M Diskoskast 2.0 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 38.00
158.13   Emil Mikkelsen 90, Odense Atletik - O.G.F.90Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.2022
253.99   Andreas Riber Thordahl 91, Køge Atletik91Køge AtletikBallerup18.5.2023
353.34   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbTulsa OK14.5.2022
448.68   Morten Nielsen 95, Esbjerg Atletik og Motion95Esbjerg Atletik og MotionVejle29.4.2023
547.94   Alexander Bertelsen 91, Aarhus 1900 Atletik og Løb91Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.9.2022
644.91   Mads Krogsgaard Nielsen 04, Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg19.6.2022
743.48   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
843.36   Christopher Holmbjerg Jensen 97, Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbHerlev14.6.2023
943.31   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre30.7.2022
1042.83   Maximilian Kluth (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus24.5.2023
1142.28   Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbHaderslev3.6.2023
1242.22   Emil Degn Pedersen 05, Greve atletik05Greve atletikGreve27.5.2023
1342.18   Kenneth Mertz 89, Hvidovre Atletik & Motion89Hvidovre Atletik & MotionBallerup18.5.2023
1441.60   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.4.2022
1541.23   Sebastian Larsen 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHaderslev3.6.2023
1640.68   Victor Bendix Beiter 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHerlev14.6.2023
1740.16   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbSeinäjoki12.6.2022
1839.01   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Haderslev3.6.2023
1938.98   Svend Christensen 58, Aarhus 1900 Atletik og Løb58Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.9.2022
2038.32   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbViby10.5.2023
2138.30   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionHvidovre11.6.2023
M Hammerkast 7.26 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 45.00
166.46   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionAalborg26.6.2022
262.53   Nicco Hattesen 02, Esbjerg Atletik og Motion02Esbjerg Atletik og MotionKøbenhavn27.5.2023
360.73   Kristoffer Thomsen 96, Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbVermillion SD22.4.2022
459.69   Brian Nielsen 84, Esbjerg Atletik og Motion84Esbjerg Atletik og MotionEsbjerg18.4.2022
558.37   Rasmus Jensen 99, Ballerup Atletik Klub99Ballerup Atletik KlubBallerup18.5.2023
656.58   Alexander Bertelsen 91, Aarhus 1900 Atletik og Løb91Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
754.62   Emanuel Hammann 99, KIF - København99KIF - KøbenhavnKøbenhavn11.5.2023
853.68   Frederik Degn Pedersen 05, Greve Atletik05Greve AtletikGreve4.6.2023
951.00   Tobias Riber Jakobsen 01, Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionAabenraa17.9.2022
1049.32   Victor Bendix Beiter 01, Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
1147.49   Lucas Søvang 03, Aaig - Atletik & Triathlon03Aaig - Atletik & TriathlonEsbjerg11.6.2022
1246.65   Nicolai Matthiesen 97, Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense24.4.2022
1345.79   Anders Jørgensen 67, Bagsværd Atletik Club67Bagsværd Atletik ClubBagsværd30.4.2022
M Spydkast 800 gram (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 52.00
179.90   Arthur Wiborg Petersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbWaco TX23.4.2022
268.32   Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbLeiria12.3.2023
367.66   Jacob Slipsager 93, Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
465.65   Vitus Lei Hansgaard 01, Trongårdens Idræts Forening01Trongårdens Idræts ForeningDenton TX8.4.2023
565.56   Jacob Binou Nielsen 00, Korsør Atletik & Motion00Korsør Atletik & MotionTårnby6.5.2023
665.42   Mikkel Simonsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbBallerup26.5.2022
764.45   Noah Birk Meissner 03, Skive A.M.03Skive A.M.Aalborg26.6.2022
864.34   Andreas Bertelsen 94, Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
962.00   Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbNorman OK13.5.2023
1061.21   Theodor Hennecke 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
1158.99   Sebastian Skovhauge 03, Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
1257.26   Mikkel Hansen 93, Trongårdens Idræts Forening93Trongårdens Idræts ForeningKøbenhavn22.5.2022
1356.88   Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.8.2022
1456.17   Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
1555.76   Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1654.64   Jes Ethelberg 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus24.5.2023
1752.95   Stefan Lehnert 99, Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre30.7.2022
M 5000 m kapgang (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
124:16.89   Asbjørn Birkelund 02, KIF - København02KIF - KøbenhavnAalborg26.6.2022
226:44.1h   Jacob Sørensen 74, Sdr Omme IF, Atletik & Motion74Sdr Omme IF, Atletik & MotionRanders10.6.2023
327:13.9h   Thomas Christensen 68, Phønix/VI3968Phønix/VI39Ballerup15.4.2023
429:03.0h+   Klaus Nygaard Jensen 64, KIF - København64KIF - KøbenhavnRanders10.6.2023
531:21.7h   Aksel V. Bendtsen 58, Aarhus 1900 Atletik og Løb58Aarhus 1900 Atletik og LøbBallerup10.9.2022
633:26.7h   Peer A. Jensen 57, Phønix/VI3957Phønix/VI39Ballerup15.4.2023
735:59.5h   Henrik Egede 59, Phønix/VI3959Phønix/VI39Ballerup15.4.2023
836:18.3h   John Milter Jacobsen 63, Phønix/VI3963Phønix/VI39Ballerup10.9.2022
K 100 m (24)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
111.32   Ida Kathrine Karstoft , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
211.44   Mathilde U. Kramer , Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
311.63   Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbRegensburg3.6.2023
411.70   Astrid Glenner-Frandsen , Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbPoznań27.5.2022
511.77   Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion02FIF atletik og motionHvidovre11.6.2022
611.78   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
711.79   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbRegensburg3.6.2023
811.83   Marie Høgh Larsen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
911.88   Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg25.6.2022
1011.96   Louise Østergård , Hvidovre Atletik & Motion94Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.6.2022
1112.02   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnBerlin27.5.2023
1212.03   Camilla Høgh Sørensen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionKøbenhavn20.5.2023
1312.05   Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1412.12   Viktoria Bindslev , KIF - København99KIF - KøbenhavnKøbenhavn20.5.2023
1512.16   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikNerja26.5.2022
1512.16   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionJerusalem4.7.2022
1712.19   Camilla Motzkus , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2022
1812.26   Zarah Buchwald , Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionHalmstad2.7.2022
1912.28   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
2012.31   Alma Søby Witt , KIF - København04KIF - KøbenhavnMannheim2.7.2022
2112.32   Maja Børregaard Voigt , Sparta Atletik og Løb07Sparta Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
2212.33   Anna Elisabeth Buhmann Pedersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
2312.34   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningHvidovre11.6.2022
2312.34   Anne Sofie Kirkegaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn11.5.2023
2512.39   Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
2612.46   Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHvidovre28.5.2022
2712.48   Amaya Kruse Jørgensen , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
2712.48   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeHvidovre28.5.2022
2912.49   Sarah Jansteen Eskesen , Ballerup Atletik Klub07Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
3012.51   Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningHalmstad2.7.2022
3012.51   Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbRaleigh NC24.3.2023
3212.52   Ronja Christophersen , Køge Atletik07Køge AtletikKøbenhavn20.5.2023
3312.53   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn21.5.2022
3412.59   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbFrederiksberg23.8.2022
3512.60   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2022
3512.60   Katrine Lund , KIF - København90KIF - KøbenhavnHvidovre11.6.2022
3712.61   Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
3712.61   Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubBallerup17.6.2023
3912.65   Sille Oksbroe Hejselbak , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbBallerup17.6.2023
4012.66   Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg3.6.2023
K 200 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
122.67   Ida Kathrine Karstoft , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbMadrid18.6.2022
223.30   Mette Graversgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbGenève10.6.2023
324.04   Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbAnnecy11.6.2023
424.21   Astrid Glenner-Frandsen , Sparta Atletik og Løb93Sparta Atletik og LøbSzczecin24.8.2022
524.32   Mathilde U. Kramer , Aarhus 1900 Atletik og Løb93Aarhus 1900 Atletik og LøbGöteborg/S30.7.2022
624.49   Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
724.62   Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion02FIF atletik og motionHvidovre12.6.2022
824.68   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnBallerup18.6.2023
924.69   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
1024.71   Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
1124.84   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn21.5.2023
1225.04   Louise Østergård , Hvidovre Atletik & Motion94Hvidovre Atletik & MotionOdense3.9.2022
1325.20   Zarah Buchwald , Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionHvidovre12.6.2022
1425.25   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1525.27   Amanda Sondrup Henriques , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
1625.38   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningRanders5.6.2022
1725.41   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnHvidovre28.5.2022
1825.47   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAalborg26.6.2022
1925.55   Ronja Christophersen , Køge Atletik07Køge AtletikKøbenhavn21.5.2023
1925.55   Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionBallerup18.6.2023
2125.59   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBorås10.6.2023
2225.67   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
2325.69   Camilla Motzkus , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre12.6.2022
2425.76   Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
2525.81   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbBorås10.6.2023
2625.83   Maja Felby , Køge Atletik02Køge AtletikFrederiksberg4.6.2023
2725.84   Anna Elisabeth Buhmann Pedersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
2825.91   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeFrederiksberg5.6.2022
2925.94   Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbBorås10.6.2023
3025.96   Amaya Kruse Jørgensen , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
3126.00   Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik05Holte AtletikHvidovre11.9.2022
3226.30   Lærke Blaabjerg Pedersen , Randers Sportsklub Freja04Randers Sportsklub FrejaHvidovre11.9.2022
3326.32   Sophia Bonde , KIF - København07KIF - KøbenhavnBerlin28.5.2023
3426.33   Vibe Konrad Olsen , Odense Atletik - O.G.F.07Odense Atletik - O.G.F.Odense4.6.2023
3426.33   Aliya Dahl , KIF - København07KIF - KøbenhavnBallerup18.6.2023
3626.37   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAKøbenhavn21.5.2022
3726.38   Oddvør Josephsen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionGöteborg/U19.6.2022
3726.38   Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Aalborg Atletik og Motion99Aalborg Atletik og MotionAalborg24.5.2023
3926.42   Rasmine Dyrgaard Tholstrup , Odense Atletik - O.G.F.07Odense Atletik - O.G.F.Odense4.6.2023
4026.43   Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubFrederiksberg5.6.2022
4026.43   Sarah Jansteen Eskesen , Ballerup Atletik Klub07Ballerup Atletik KlubFrederiksberg5.6.2022
4026.43   Thea Søgård Nissen , Kolding KFUM Atletik og Motion07Kolding KFUM Atletik og MotionOdense4.6.2023
K 400 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
154.50 mx   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbGreve6.8.2022
254.60   Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbHvidovre10.6.2023
355.00   Anne Sofie Kirkegaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn27.5.2023
455.33   Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbMalmö/S16.7.2022
555.41   Zarah Buchwald , Hvidovre Atletik & Motion95Hvidovre Atletik & MotionOordegem10.6.2023
656.19   Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionHvidovre10.9.2022
756.21   Anna Krab Scheibelein , KIF - København98KIF - KøbenhavnOslo15.6.2023
856.24   Louise Jørgensen , KIF - København91KIF - KøbenhavnHvidovre28.5.2022
956.28   Amanda Sondrup Henriques , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
1056.39   Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2022
1156.96   Caroline Aslerin , Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre10.6.2023
1257.09   Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening04Vejle IdrætsforeningHvidovre11.6.2022
1357.15   Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik05Holte AtletikKøbenhavn20.5.2023
1457.19   Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionHvidovre10.6.2023
1557.45   Celina Hagihara , KIF - København06KIF - KøbenhavnKøbenhavn21.5.2022
1658.21   Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn20.5.2023
1758.45   Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
1858.55   Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Aalborg Atletik og Motion99Aalborg Atletik og MotionTórshavn17.6.2023
1958.79   Maja Felby , Køge Atletik02Køge AtletikKøbenhavn20.5.2023
2058.92   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiTerre Haute IN15.4.2023
2159.12   Katrine Lund , KIF - København90KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2022
2259.14   Laura Kathrine Kornum , FIF Atletik og Motion98FIF Atletik og MotionFrederiksberg4.6.2022
2359.15   Celina Dyhring , KIF - København99KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2023
2459.18   Rebekka Hillingsø , KIF - København00KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2023
2559.32   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaGöteborg/U18.6.2022
2659.39   Oddvør Josephsen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionBerlin27.5.2023
2759.61   Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionHvidovre10.6.2023
2859.66   Vibe Konrad Olsen , Odense Atletik - O.G.F.07Odense Atletik - O.G.F.Odense3.6.2023
291:00.12   Louise Østergård , Hvidovre Atletik & Motion94Hvidovre Atletik & MotionFrederiksberg23.8.2022
301:00.20   Solvej Møller , Greve Atletik05Greve AtletikBallerup17.6.2023
311:00.32   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus23.8.2022
321:00.35   Amanda Paaske Frederiksen , Kolding KFUM Atletik og Motion07Kolding KFUM Atletik og MotionOdense3.6.2023
331:00.63   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2022
341:00.66   Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHvidovre10.9.2022
351:00.75   Rebekka Fuglø Poulsen , Treysti93TreystiTórshavn17.6.2023
361:00.85   Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik06HI Skanderborg AtletikAarhus18.5.2022
371:00.90   Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion02Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
381:01.17   Freja Isabel Knudsen , Sparta Atletik og Løb07Sparta Atletik og LøbBallerup17.6.2023
391:01.18   Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionAarhus18.5.2022
401:01.21   Maria Venborg , KIF - København91KIF - KøbenhavnAalborg25.6.2022
K 800 m (18)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
12:00.58   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbPápa6.9.2022
22:02.61 mx   Stina Troest , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbWageningen19.8.2022
32:04.34   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbOslo15.6.2023
42:04.39   Anna Juul , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbNashville TN3.6.2023
52:05.17   Mia Helene Mørck , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbPortland OR11.6.2022
62:07.81   Louise Jørgensen , KIF - København91KIF - KøbenhavnAalborg26.6.2022
72:08.80   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
82:10.04   Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik98Holte AtletikWichita KS14.5.2022
92:11.50   Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbWeinheim28.5.2022
102:12.78   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaHvidovre11.9.2022
112:13.23 mx   Line K Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus18.5.2022
122:13.68   Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbMannheim3.7.2022
132:13.72   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiBloomington IN5.5.2023
142:14.06   Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
152:14.12   Ellen Nørding Christensen , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionFrederiksberg3.6.2023
162:14.18   Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden06Atletikklubben HedenHvidovre11.9.2022
172:14.41   Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg15.6.2022
182:14.63   Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
192:14.96   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbGöteborg/U17.6.2022
202:15.71   Naomi Toft , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbNew Haven CT22.4.2023
212:16.04 mx   Caroline Aslerin , Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Odense21.8.2022
222:16.29   Signe Risvig , Skive A.M.07Skive A.M.Herning13.5.2023
232:16.51   Emilie Kirk Langschwager , Kolding KFUM Atletik og Motion04Kolding KFUM Atletik og MotionOdense4.6.2023
242:16.88   Amalie Boeck , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionGöteborg/U17.6.2022
252:17.39   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBorås11.6.2023
262:17.56   Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion01Aalborg Atletik og MotionHerning13.5.2023
272:18.21   Amanda Paaske Frederiksen , Kolding KFUM Atletik og Motion07Kolding KFUM Atletik og MotionHvidovre11.9.2022
282:18.46   Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion02Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn22.5.2022
292:19.06 mx   Matilda Elbæk Lindström , Aarhus Gymnastikforening af 188000Aarhus Gymnastikforening af 1880Viborg16.5.2023
302:19.39   Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHvidovre11.9.2022
312:19.66   Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 188003Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus14.6.2023
322:19.75   Ida Duelund , Haderslev Idræts-forening04Haderslev Idræts-foreningGöteborg/U17.6.2022
332:20.32   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
342:20.87   Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion03Kolding KFUM Atletik og MotionOdense4.6.2023
352:21.09   Marie B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion07Aalborg Atletik og MotionAarhus23.8.2022
362:21.12   Sophie Weymann , FIF Atletik og Motion95FIF Atletik og MotionBraunschweig18.6.2023
372:21.49   Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn14.8.2022
382:21.95   Laura Lund Nørgaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbFrederiksberg3.6.2023
392:22.43   Mathilde Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
402:22.53   Julie Hesselvig , Skive A.M.03Skive A.M.Odense4.6.2023
K 1500 m (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
14:11.90 mx   Stina Troest , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
24:15.35 mx   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
34:18.11   Anna Juul , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbPhiladelphia PA27.4.2023
44:19.59   Mia Helene Mørck , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbAzusa CA15.4.2023
54:23.47   Line K Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbNinove16.7.2022
64:25.63   Josephine Thestrup , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
74:26.62   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
84:27.14   Maria Larsen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
94:27.86   Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbPhiladelphia PA1.4.2023
104:27.93   Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik98Holte AtletikPrinceton NJ16.4.2022
114:33.52   Carolien Millenaar , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Durham NC8.4.2023
124:33.9h mx   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbViby2.6.2022
134:35.65   Marie-Louise Jørgensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
144:36.23   Emilie Kirk Langschwager , Kolding KFUM Atletik og Motion04Kolding KFUM Atletik og MotionHvidovre10.9.2022
154:36.27 mx   Klara Hansen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbTårnby16.8.2022
164:38.04   Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden06Atletikklubben HedenRanders4.6.2022
174:41.22   Naomi Toft , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbWilliamsburg VA31.3.2023
184:44.28   Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
194:45.74 mx   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaHerning24.9.2022
204:46.39   Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 188003Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg17.6.2023
214:46.54   Terese Uhre Kristiansen , Esbjerg Atletik og Motion06Esbjerg Atletik og MotionRanders4.6.2022
224:48.34 mx   Malene Meyer , adidas Runners Copenhagen92adidas Runners CopenhagenTårnby16.8.2022
234:48.68 mx   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningAalborg15.6.2022
244:49.44   Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion03Kolding KFUM Atletik og MotionOdense3.6.2023
254:49.85 mx   Rebekka Fuglø Poulsen , Treysti93TreystiTórshavn13.8.2022
264:50.05   Amanda Paaske Frederiksen , Kolding KFUM Atletik og Motion07Kolding KFUM Atletik og MotionHvidovre10.9.2022
274:52.41 mx   Victoria Rosberg , NBRO94NBROTårnby16.8.2022
284:52.95   Signe Risvig , Skive A.M.07Skive A.M.Randers4.6.2022
294:54.50   Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M.04Skive A.M.Skive18.8.2022
304:56.18   Katharina Zobel , Bagsværd Atletik Club07Bagsværd Atletik ClubHelsingborg9.7.2022
314:56.37   Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion04Aalborg Atletik og MotionOdense3.9.2022
324:56.51   Karoline Ejby Stengaard , Odense Atletik - O.G.F.96Odense Atletik - O.G.F.Jessheim2.6.2022
334:56.97   Louise Jørgensen , KIF - København91KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
345:00.1h mx   Emma Dyrup Kleist , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Viby2.6.2022
355:00.49   Amalie Boeck , FIF atletik og motion03FIF atletik og motionOdense3.9.2022
365:00.77   Astrid My Rønde Kristensen , Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre10.9.2022
375:00.80   Christina Aarestrup Shifris , Viborg Atletik og Motionsforening72Viborg Atletik og MotionsforeningSkive18.8.2022
385:03.32   Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbGöteborg/U18.6.2022
395:03.71 mx   Marie B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion07Aalborg Atletik og MotionHerning24.9.2022
405:05.48   Kristine Dahl Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus23.8.2022
K 5000 m (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
115:39.70   Nanna Bové , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbBergen3.6.2023
215:44.29   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKarlsruhe20.5.2023
316:04.88   Carolien Millenaar , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Winston-Salem NC21.4.2023
416:15.33   Anna Juul , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbStanford CA31.3.2023
516:16.39   Line K Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb96Aarhus 1900 Atletik og LøbKarlsruhe20.5.2023
616:32.83 mx   Sara Schou Kristensen , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus23.8.2022
716:35.79   Josephine Thestrup , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKarlsruhe21.5.2022
816:40.40 mx   Annie Saugstrup , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
916:43.03   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningPortland OR6.5.2023
1016:48.97   Klara Hansen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbRønne18.5.2022
1116:49.58   Marie-Louise Jørgensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
1216:51.90   Astrid My Rønde Kristensen , Odense Atletik - O.G.F.04Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.9.2022
1316:52.91   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbSkive18.8.2022
1416:57.93 mx   Katrine Risvig , Skive A.M.03Skive A.M.Aarhus14.6.2023
1517:01.98   Maria Larsen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
1617:06.57   Malene Meyer , adidas Runners Copenhagen92adidas Runners CopenhagenKøbenhavn23.8.2022
1717:07.68 mx   Monique Mallya Mechlenburg , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbViby10.5.2023
1817:12.06   Marlene Grønnegaard Them , Sparta Atletik og Løb86Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
1917:20.88 mx   Marie Holst Mørch , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
2017:20.94 mx   Karina Klok , Amager Atletik Club92Amager Atletik ClubKøbenhavn7.6.2023
2117:37.88 mx   Cecilie Katrine Hansen , Vejle Idrætsforening95Vejle IdrætsforeningBagsværd18.5.2022
2217:39.95   Mathilde Helms Kjær , Viking Atletik98Viking AtletikHouston TX22.4.2023
2317:42.29 mx   Lise Kandborg Sørensen , Aarhus Gymnastikforening af 188085Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus23.8.2022
2417:43.18   Louise Kjærulff Tietze , VO2RC93VO2RCKøbenhavn23.8.2022
2517:50.63 mx   Stine Muldbak Andersen , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
2617:52.97 mx   Laura Sandgaard , Aarhus Gymnastikforening af 188099Aarhus Gymnastikforening af 1880Aarhus23.8.2022
2717:53.27   Matilde Willer-Jørgensen , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbHvidovre11.9.2022
2817:54.18   Signe Hylleberg , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
2917:56.03   Victoria Rosberg , NBRO94NBROKøbenhavn23.8.2022
3017:57.49 mx   Camilla Sofie Linander , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.5.2022
3117:58.40   Caroline Christiansen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbOdense3.9.2022
3217:58.98   Camilla Prisak Pedersen , Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.København23.8.2022
3317:59.10 mx   Camilla Balle Bech , Bagsværd Atletik Club94Bagsværd Atletik ClubAarhus14.6.2023
3418:01.61 mx   Agnes Nørgård Kracht , Blovstrød - Løverne99Blovstrød - LøverneAarhus14.6.2023
3518:04.12   May Jensen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn23.8.2022
3518:04.12   Emily Greve Somerset , Aarhus Gymnastikforening af 188098Aarhus Gymnastikforening af 1880Odense3.9.2022
3718:17.60 mx   Signe Flarup Øllgaard , Hechmann Racing Club93Hechmann Racing ClubBagsværd18.5.2022
3818:21.46   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaOdense3.9.2022
3918:27.86mx   Christina Aarestrup Shifris , Viborg Atletik og Motionsforening72Viborg Atletik og MotionsforeningGreve4.9.2022
4018:30.75   Anne-Sophie Bork Rasmussen , Odense Atletik - O.G.F.97Odense Atletik - O.G.F.Odense3.9.2022
K 10000 m ()
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
133:54.07   Carolien Millenaar , Aarhus Gymnastikforening af 188097Aarhus Gymnastikforening af 1880Raleigh NC11.5.2023
234:36.87   Katrine Risvig , Skive A.M.03Skive A.M.London20.5.2023
335:08.67   Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening01Viborg Atletik og MotionsforeningWalnut CA13.4.2023
436:40.24   Karen Ehrenreich , Aarhus 1900 Atletik og Løb84Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg24.6.2022
537:25.81   Signe Hylleberg , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbLondon20.5.2023
637:41.06   Mathilde Helms Kjær , Viking Atletik98Viking AtletikAustin TX30.3.2023
739:04.33   Karina Klok , Amager Atletik Club92Amager Atletik ClubBallerup26.8.2022
839:29.93   Camilla Balle Bech , Bagsværd Atletik Club94Bagsværd Atletik ClubAalborg24.6.2022
939:31.68 mx   Helga Gudný Elíasdóttir (u) , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbGöteborg/S1.5.2023
1039:41.41   Camilla Prisak Pedersen , Odense Atletik - O.G.F.94Odense Atletik - O.G.F.Aalborg24.6.2022
1139:42.12   Camilla Sofie Linander , Sparta Atletik og Løb95Sparta Atletik og LøbAalborg24.6.2022
1239:48.05   Nanette Nikolajsen , Esbjerg Atletik og Motion00Esbjerg Atletik og MotionHickory NC15.4.2023
1339:49.08   Emily Greve Somerset , Aarhus Gymnastikforening af 188098Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg24.6.2022
1440:01.79   Cecilie Katrine Hansen , Vejle Idrætsforening95Vejle IdrætsforeningAalborg24.6.2022
1540:02.72   Signe Flarup Øllgaard , Hechmann Racing Club93Hechmann Racing ClubAalborg24.6.2022
1640:14.39   Laura Sandgaard , Aarhus Gymnastikforening af 188099Aarhus Gymnastikforening af 1880Aalborg24.6.2022
1748:04.08   Anni Vedel , Idrætsklubben Hellas, Roskilde65Idrætsklubben Hellas, RoskildeBallerup26.8.2022
1848:32.2hmx   Silvia Burgos , Sparta Atletik og Løb73Sparta Atletik og LøbHelsingborg26.5.2022
1951:55.99   Birgit Rødgaard-Jessen Lund , Herlev Løbe- og Atletikklub55Herlev Løbe- og AtletikklubBallerup26.8.2022
K 3000 m forh. (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
19:43.61   Juliane Hvid , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbGöteborg/S18.6.2023
29:58.13   Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbStorrs CT14.5.2022
310:02.69   Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
410:28.35   Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbTårnby7.5.2023
510:37.29   Mathilde Diekema Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb94Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg25.6.2022
611:33.61   Matilde Willer-Jørgensen , Sparta Atletik og Løb00Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
711:51.29   Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaMalmö/S17.7.2022
811:57.20   Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M.04Skive A.M.Göteborg/U17.6.2022
912:11.83   Laura Lund Nørgaard , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
1012:26.25   Mathilde Winther Hansen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionWichita KS7.4.2023
K 100 m hæk 84.0 cm (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
112.83   Mette Graversgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbSavona24.5.2023
213.27   Mathilde Heltbech , FIF atletik og motion95FIF atletik og motionPoznań27.5.2022
313.62   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikMalmö/S17.7.2022
413.66   Thea Haahr , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbMölndal13.8.2022
513.79   Ida Boel , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbMalmö/S17.7.2022
613.81   Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbAalborg25.6.2022
713.87   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
813.89   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
914.27   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.6.2023
1014.37   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1014.37   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBorås10.6.2023
1214.42   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1314.47   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
1414.69   Sandra Fürstenberg Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbTårnby7.5.2022
1514.83   Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHerning24.9.2022
1615.08   Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningEsbjerg18.6.2022
1715.22   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1815.48   Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening05Haderslev Idræts-foreningKøbenhavn20.5.2023
1915.59   Solvej Møller , Greve Atletik05Greve AtletikKøbenhavn21.5.2023
2015.81   Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHvidovre11.6.2022
2115.94   Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
2216.47   Anne Sofie Hyldtoft Olsen , KIF - København94KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
2318.03   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningHerning21.5.2022
2418.14   Rachel Enninful , Herning Gf, Atletik/Motion05Herning Gf, Atletik/MotionHerning24.9.2022
2519.32   Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion03Herning Gf, Atletik/MotionHerning24.9.2022
2619.35   Julie Hesselvig , Skive A.M.03Skive A.M.Herning24.9.2022
2720.39   Emma Surlykke Mogensen , Hvidovre Atletik & Motion03Hvidovre Atletik & MotionHvidovre11.9.2022
2820.98   Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion04Esbjerg Atletik og MotionHerning24.9.2022
2921.40   Mathilde Fogh , Randers Sportsklub Freja05Randers Sportsklub FrejaOdense3.9.2022
K 400 m hæk (12)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
157.04   Annemarie Nissen , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbGenève11.6.2022
257.71   Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbBudapest8.6.2023
359.50   Amanda Sondrup Henriques , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
41:02.74   Maria Biskopstø , Treysti02TreystiNormal IL13.5.2023
51:03.41   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
61:06.28   Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club06Amager Atletik ClubTårnby7.5.2022
71:06.88   Filippa B. Clemmensen , Trongårdens Idræts Forening07Trongårdens Idræts ForeningHvidovre11.6.2023
81:07.78   Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik06HI Skanderborg AtletikAalborg26.6.2022
91:08.04   Ingrid Olivarius Vølund , Sparta Atletik og Løb07Sparta Atletik og LøbBallerup18.6.2023
101:08.42   Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja02Randers Sportsklub FrejaAalborg26.6.2022
111:08.70   Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionOdense3.9.2022
121:09.06   April Webber Sørensen , FIF atletik og motion04FIF atletik og motionOdense3.9.2022
131:11.62   Manja Lund Jørgensen , Greve Atletik05Greve AtletikBallerup18.6.2023
141:13.26   Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb06Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
151:13.59   Julie Hesselvig , Skive A.M.03Skive A.M.Hvidovre10.9.2022
161:13.84mx   Sophie Mørch , Blovstrød - Løverne05Blovstrød - LøverneKøbenhavn11.5.2023
171:15.19   Wilma Birch Johansson , KIF - København99KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
181:18.91   Astrid Legård Have Rasmussen , Roar Atletik07Roar AtletikBallerup18.6.2023
191:23.41   Sophie Maertens , KIF - København07KIF - KøbenhavnBallerup18.6.2023
201:32.66   Katrine Espenhein , HVRunners06HVRunnersBallerup18.6.2023
K Højdespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 1.57
11.80   Katrine Fjerbæk Olsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbHammond LA16.4.2022
21.74   Rikke Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbHalmstad3.7.2022
31.73   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBorås10.6.2023
41.70   Sofie Albrechtsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
51.68   Tina Bischoff Gellin , Holte Atletik98Holte AtletikKøbenhavn22.5.2022
51.68   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn13.8.2022
51.68   Celina C.S. Jensen , Amager Atletik Club07Amager Atletik ClubFrederiksberg3.6.2023
81.67   Line Damsgaard Andersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
91.66   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
101.65   Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb06Aarhus 1900 Atletik og LøbGöteborg/U18.6.2022
101.65   Sandra Fürstenberg Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
121.64   Martyna Kresa (u) , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
121.64   Maja My Outzen Vejlgård , Silkeborg Atletik Klub 7707Silkeborg Atletik Klub 77Silkeborg6.6.2023
141.63   Isabel Josefina B. Farup , Holte Atletik05Holte AtletikFrederiksberg4.6.2022
151.61   Sara Olsen , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbLund13.7.2022
151.61   Anna Glinvad Krogh , Aalborg Atletik og Motion07Aalborg Atletik og MotionKøbenhavn13.8.2022
171.60   Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders4.6.2022
171.60   Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar , Bragdið01BragdiðGöteborg/U17.6.2022
171.60   Smilla Alex Hytholm Petersen , Holte Atletik04Holte AtletikBallerup20.8.2022
171.60   Maya Cecilie Fruergaard , Skive A.M.06Skive A.M.Hvidovre10.9.2022
171.60   Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbHvidovre10.9.2022
221.59   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
231.58   Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club05Amager Atletik ClubBallerup17.6.2023
241.57   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningKolding9.6.2022
241.57   Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion06FIF atletik og motionHvidovre10.9.2022
K Stangspring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 3.10
14.55   Caroline Bonde Holm , Sparta Atletik og Løb90Sparta Atletik og LøbMünchen17.8.2022
24.12   Line Renée Hyde , Sparta Atletik og Løb92Sparta Atletik og LøbTäby/Tg28.6.2022
34.01   Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn16.6.2022
43.80   Laura Grønbech , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTäby/Tg29.6.2022
53.70   Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbKøbenhavn27.5.2023
53.70   Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaOdense3.6.2023
73.60   Anne Sofie Hyldtoft Olsen , KIF - København94KIF - KøbenhavnKøbenhavn27.5.2022
73.60   Karen Sif Ársælsdóttir (u) , Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2023
93.40   Alberte Riber Jakobsen , Hvidovre Atletik & Motion01Hvidovre Atletik & MotionHvidovre18.8.2022
103.30   Sophie Bagger Bohn , Aarhus 1900 Atletik og Løb04Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders5.6.2022
113.17   Cathia Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja07Randers Sportsklub FrejaRanders23.7.2022
123.12   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubHvidovre12.6.2022
133.10   Helena S. Lang , Odense Atletik - O.G.F.98Odense Atletik - O.G.F.Hvidovre11.6.2023
K Længdespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 5.40
16.13   Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik03Greve AtletikKøbenhavn22.5.2022
16.13   Annette Juma Nielsen , KIF - København96KIF - KøbenhavnFrederiksberg4.6.2023
36.12   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn27.5.2023
46.10   Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbKøbenhavn7.6.2023
56.05   Mathilde Zeuthen Pedersen , KIF - København99KIF - KøbenhavnFrederiksberg5.6.2022
66.00   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAFrederiksberg5.6.2022
75.99   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
85.95   Laura Tølløse , Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2023
95.78   Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion06Aalborg Atletik og MotionHerning13.5.2023
105.76   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus14.6.2023
115.70   Janne Nielsen , Kolding KFUM Atletik og Motion93Kolding KFUM Atletik og MotionAarhus14.6.2023
125.67   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
135.66   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg7.5.2022
145.63   Nanna Bak Grubert , Ballerup Atletik Klub04Ballerup Atletik KlubFrederiksberg5.6.2022
155.59   Sandra Fürstenberg Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbFrederiksberg4.6.2023
165.58   Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbTårnby8.5.2022
165.58   Louise Bach Moore , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbFrederiksberg5.6.2022
165.58   Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde06Idrætsklubben Hellas, RoskildeHerning13.5.2023
195.56   Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb06Sparta Atletik og LøbBorås11.6.2023
205.49   Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbGrand Rapids MI4.5.2023
205.49   Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb03Aarhus 1900 Atletik og LøbViby10.5.2023
225.42   Amalie Thrane , Bagsværd Atletik Club03Bagsværd Atletik ClubFrederiksberg4.6.2023
235.41   Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub05Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
K Trespring (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 10.20
113.26   Janne Nielsen , Kolding KFUM Atletik og Motion93Kolding KFUM Atletik og MotionForbach29.5.2022
212.96   Isabell Paprotny , Aarhus 1900 Atletik og Løb97Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
312.66   Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBallerup20.8.2022
411.89   Nina Lund , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbAalborg26.6.2022
511.78   Annette Juma Nielsen , KIF - København96KIF - KøbenhavnOdense3.9.2022
611.52   Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbAllendale MI6.5.2022
711.41   Laura Tølløse , Sparta Atletik og Løb97Sparta Atletik og LøbOdense3.9.2022
811.27   Smilla Alex Hytholm Petersen , Holte Atletik04Holte AtletikBallerup20.8.2022
910.76   Bára Jógvansdóttir Glerfoss , Bragdið03BragdiðHvidovre12.6.2022
1010.71   Ida B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion07Aalborg Atletik og MotionHvidovre10.9.2022
1110.68   Katrin Marey Magnúsdóttir (u) , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningKópavogur11.6.2023
K Kuglestød 4.0 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 10.50
116.97   Thea Jensen , Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionBloomington IN26.5.2022
214.77   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn16.6.2022
314.63   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2022
413.82   Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionBallerup26.5.2022
512.93   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbHaderslev3.6.2023
612.50   Sandra Fürstenberg Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
712.48   Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHerning24.9.2022
812.16   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionBallerup18.5.2023
912.15   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Skive29.6.2022
1012.08   Sofie Albrechtsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb95Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense3.9.2022
1111.78   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1211.48   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTASeinäjoki11.6.2022
1311.46   Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup18.5.2023
1411.40   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn20.5.2023
1411.40   Amalie Sofie Nielsen , Sparta Atletik og Løb07Sparta Atletik og LøbBallerup17.6.2023
1611.31   Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M.06Skive A.M.Herning24.9.2022
1711.23   Lýdia Poula Simonsen , Hvirlan01HvirlanKlaksvík27.5.2023
1811.03   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubKøbenhavn21.5.2022
1910.98   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningVejle25.7.2022
2010.91   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense4.6.2023
2110.81   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningHerning24.9.2022
K Diskoskast 1.0 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 35.00
160.28   Lisa Brix Pedersen , Sparta Atletik og Løb96Sparta Atletik og LøbHvidovre12.6.2022
257.57   Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionBallerup26.5.2022
354.92   Kathrine Bebe , Sparta Atletik og Løb91Sparta Atletik og LøbAalborg26.6.2022
450.87   Niamh Fogarty (u) , Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionDunboyne25.2.2023
550.72   Anne Juul Jensen , Viking Atletik06Viking AtletikHalle21.5.2023
650.15   Thea Jensen , Hvidovre Atletik & Motion99Hvidovre Atletik & MotionOxford MS14.5.2022
746.09   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionTampere5.7.2022
842.64   Freja Veicherts , Sparta Atletik og Løb05Sparta Atletik og LøbBallerup26.5.2022
942.52   Tenna Riber Thordahl , Køge Atletik95Køge AtletikBallerup26.5.2022
1039.45   Cathrine Trodsøe , Odense Atletik - O.G.F.99Odense Atletik - O.G.F.Odense24.4.2022
1139.42   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionAabenraa17.9.2022
1237.73   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningVejle28.6.2022
1337.07   Vivian Kraft , Hvidovre Atletik & Motion66Hvidovre Atletik & MotionBallerup28.8.2022
1436.43   Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M.06Skive A.M.Ballerup18.5.2023
1535.50   Kristel Høj Walther , Odense Atletik - O.G.F.87Odense Atletik - O.G.F.Odense4.6.2022
1635.35   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Aabenraa17.9.2022
K Hammerkast 4.0 kg (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 42.00
174.22   Katrine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb99Sparta Atletik og LøbTrnava8.6.2022
263.78   Liv Winther , Sparta Atletik og Løb02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn28.5.2023
355.60   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Haderslev3.6.2023
454.45   Cæcilie Højer McClure , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre10.6.2023
552.98   Alberte Brogaard Jensen , Aalborg Atletik og Motion03Aalborg Atletik og MotionAalborg17.6.2023
651.84   Astrid T. Christensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbHaderslev3.6.2023
750.87   Katrine Fjerbæk Olsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb01Aarhus 1900 Atletik og LøbHammond LA15.4.2023
850.72   Annika Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro03Athletikklubben HolstebroHvidovre10.9.2022
950.38   Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion00Hvidovre Atletik & MotionAabenraa17.9.2022
1050.37   Maria Sløk , Hvidovre Atletik & Motion83Hvidovre Atletik & MotionToruń30.3.2023
1149.63   Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion06FIF atletik og motionHaderslev3.6.2023
1247.94   Ida Hother le Fevre , Bagsværd Atletik Club04Bagsværd Atletik ClubHvidovre10.6.2023
1347.15   Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening02Vejle IdrætsforeningVejle25.7.2022
1445.98   Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub02Ballerup Atletik KlubHvidovre11.6.2022
1545.57   Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M.03Skive A.M.Skive6.2.2023
1645.02   Anne Farum Kristensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb99Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense3.9.2022
1744.74   Guðrið Káradóttir Petersen , Hvirlan00HvirlanTórshavn21.4.2023
1844.37   Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M.06Skive A.M.Aalborg17.6.2023
1944.11   Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club06Bagsværd Atletik ClubBagsværd9.10.2022
2043.55   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionBallerup18.5.2023
2143.25   Thyra Stensgaard , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBallerup18.5.2023
2242.05   Johanne Vilsen , Holte Atletik04Holte AtletikKøbenhavn21.5.2022
K Spydkast 600 gram (16)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
Minimumresultat for kvalifikation 35.00
149.60   Liv Cantby , Korsør Atletik & Motion99Korsør Atletik & MotionWaco TX23.4.2022
247.72   Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb03Sparta Atletik og LøbBorås11.6.2023
346.97   Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening05Haderslev Idræts-foreningBallerup18.5.2023
445.47   Søs Sühler , Idrætsklubben Olympia04Idrætsklubben OlympiaBallerup18.5.2023
544.30   Caroline Bredsten Henriksen , FIF atletik og motion98FIF atletik og motionBålsta13.5.2023
643.43   Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb00Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense3.9.2022
742.28   Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb98Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
840.26   Malou Bonde , Idrætsklubben Olympia07Idrætsklubben OlympiaHaderslev3.6.2023
939.12   Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb98Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn22.5.2022
1038.87   Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja06Randers Sportsklub FrejaHerning24.9.2022
1138.83   Anne Lorenzen , Hvidovre Atletik & Motion02Hvidovre Atletik & MotionHaderslev3.6.2023
1238.66   Iben Pusle Dahl , Skive A.M.05Skive A.M.Malmö/S16.7.2022
1338.35   Sunniva Bogadóttir , Sparta Atletik og Løb01Sparta Atletik og LøbTórshavn3.9.2022
1437.79   Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening05Trongårdens Idræts ForeningBallerup18.5.2023
1537.64   Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb04Sparta Atletik og LøbBorås11.6.2023
1637.63   Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion00FIF atletik og motionBallerup18.5.2023
1736.91   Sandra Fürstenberg Böll , Sparta Atletik og Løb94Sparta Atletik og LøbFrederiksberg3.6.2023
1836.73   Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA03Slagelse Atletik DELTAKøbenhavn22.5.2022
1935.61   Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening06Vejle IdrætsforeningHerning24.9.2022
2035.53   Elin Niclasen , Hvirlan03HvirlanTórshavn14.8.2022
2135.36   Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb02Aarhus 1900 Atletik og LøbKøbenhavn21.5.2023
K 5000 m kapgang (15)
Ude resultater 15.4.2022-18.6.2023
139:26.5h   Birgit Klaproth (u) , Phønix/VI3973Phønix/VI39Ballerup15.4.2023

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive