Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Watford GBR: BMC Grand Prix 27.6.2015

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Dale Clutterbuck
Dale Clutterbuck ('92)
GBR1:49.05
  
 
2
Gareth Warburton
Gareth Warburton ('83)
GBR1:49.37
  
 
3
Karl Griffin
Karl Griffin ('95)
IRL1:49.38
  
 
4
Niall Tuohy
Niall Tuohy ('89)
IRL1:49.49
  
 
5
Harry Fisher
Harry Fisher ('91)
GBR1:49.85
  
 
6
Richard Charles
Richard Charles ('94)
GBR1:50.90
  
 
7
Rory Graham-Watson
Rory Graham-Watson ('90)
GBR1:51.98
  
 
8
Ben Waterman
Ben Waterman ('93)
GBR1:52.10
  
 
9
Brad Mathas
Brad Mathas ('93)
NZL1:53.32
  
 
Finale B
1
Anthony Whiteman
Anthony Whiteman ('71)
GBR1:48.97
  
 SB
2
Zak Curran
Zak Curran ('93)
IRL1:49.30
  
 
3
Daniel Rowden
Daniel Rowden ('97)
GBR1:49.32
  
 PB
4
Cameron Boyek
Cameron Boyek ('93)
GBR1:49.76
  
 SB
5
Spencer Thomas
Spencer Thomas ('97)
GBR1:49.96
  
 
6
Ben Anderson
Ben Anderson ('91)
NZL1:52.30
  
 
7
Paul Goodall
Paul Goodall ('86)
GBR1:53.06
  
 
Finale C
1
Anthony Lieghio
Anthony Lieghio ('89)
IRL1:50.76
  
 
2
Cillian Kirwan
Cillian Kirwan ('96)
IRL1:51.29
  
 
3
Mark Hoy
Mark Hoy ('91)
IRL1:51.42
  
 
4
Sean Molloy
Sean Molloy ('95)
GBR1:52.57
  
 
5
Henry Tufnell
Henry Tufnell ('92)
GBR1:52.85
  
 
Finale D
1
Ben Greenwood
Ben Greenwood ('98)
GBR1:50.50
  
 
2
John Bird
John Bird ('92)
GBR1:50.62
  
 SB
3
Liam Dee
Liam Dee ('96)
GBR1:50.66
  
 PB
4
Mark Woodley
Mark Woodley ('88)
GBR1:51.02
  
 PB
5
Tom Syckelmoore
Tom Syckelmoore ('92)
GBR1:51.17
  
 SB
6Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)DEN1:51.53
  
 SB
7
Mark Berridge
Mark Berridge ('84)
GBR1:51.99
  
 SB
8
Canaan Solomon
Canaan Solomon ('98)
GBR1:52.79
  
 
9
Nathan Woodward
Nathan Woodward ('89)
GBR1:53.91
  
 PB
10
David Dempsey
David Dempsey ('91)
GBR1:53.94
  
 
Finale E
1
Hayden Carter
Hayden Carter ('91)
GBR1:51.02
  
 SB
2
Ben Rochford
Ben Rochford ('96)
GBR1:51.97
  
 SB
3
Darragh Lynch
Darragh Lynch ('93)
IRL1:52.08
  
 PB
4
Jacob Brown
Jacob Brown ('97)
GBR1:52.26
  
 PB
5
Louis Rawlings
Louis Rawlings ('96)
FRA1:52.38
  
 
6
Stephen Mackay
Stephen Mackay ('92)
GBR1:52.78
  
 
7
Andrew Walshe
Andrew Walshe ('94)
GBR1:52.83
  
 
8
Victor Nutakor
Victor Nutakor ('87)
GBR1:54.26
  
 PB
Finale F
1
Grant Muir
Grant Muir ('93)
GBR1:52.52
  
 SB
2
Daniel Neal
Daniel Neal ('96)
GBR1:53.65
  
 PB
3
Mark McDonald
Mark McDonald ('90)
IRL1:53.66
  
 SB
4
Cameron Bell
Cameron Bell ('99)
GBR1:53.83
  
 
5
Paul Scanlan
Paul Scanlan ('93)
IRL1:54.22
  
 
Finale G
1
Joe Saissi
Joe Saissi ('94)
GBR1:51.16
  
 PB
2
Sam Mitchell
Sam Mitchell ('88)
GBR1:51.24
  
 SB
3
Brian Kelly
Brian Kelly ('91)
IRL1:51.52
  
 SB
4
Paul White
Paul White ('95)
GBR1:52.77
  
 PB
5
Tom McKellar
Tom McKellar ('92)
GBR1:54.24
  
 PB
6
Aaron McGlynn
Aaron McGlynn 
IRL1:54.79
  
 PB
Finale H
1
Christopher Nilsson
Christopher Nilsson ('94)
SWE1:53.73
  
 PB
2
Massi Dendani
Massi Dendani ('94)
GBR1:54.02
  
 PB
3
Oliver Dane
Oliver Dane ('98)
GBR1:54.15
  
 PB
4
Callum Crawford-Walker
Callum Crawford-Walker ('98)
IRL1:54.28
  
 PB
5
Niall Geraghty
Niall Geraghty ('98)
GBR1:54.35
  
 PB
10
Mark Milner
Mark Milner 
IRL1:58.95
  
 
Finale I
1
Hizam Sheekh
Hizam Sheekh ('97)
GBR1:54.12
  
 PB
2
Benjamin Davies
Benjamin Davies ('99)
GBR1:54.47
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ross Murray
Ross Murray ('90)
GBR3:37.76
  
 SB
2
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR3:38.36
  
 SB
3
Thomas Farrell
Thomas Farrell ('91)
GBR3:38.57
  
 SB
4
Ross Millington
Ross Millington ('89)
GBR3:40.09
  
 PB
5
Llorenç Sales
Llorenç Sales ('88)
ESP3:40.17
  
 SB
6
Jake Wightman
Jake Wightman ('94)
GBR3:40.34
  
 SB
7
Luke Mathews
Luke Mathews ('95)
AUS3:40.58
  
 PB
8
Richard Weir
Richard Weir ('84)
GBR3:41.93
  
 PB
9
Andrew Heyes
Andrew Heyes ('90)
GBR3:42.75
  
 PB
10
Jonathan Mellor
Jonathan Mellor ('86)
GBR3:43.05
  
 SB
11
Jonathan Cook
Jonathan Cook ('87)
GBR3:43.40
  
 SB
12
Mukhtar Mohammed
Mukhtar Mohammed ('90)
GBR3:44.03
  
 SB
13
Frank Baddick
Frank Baddick ('85)
GBR3:44.03
  
 
14
David Bishop
David Bishop ('87)
GBR3:45.26
  
 SB
15
Robbie Fitzgibbon
Robbie Fitzgibbon ('96)
GBR3:45.71
  
 
16
John Coghlan
John Coghlan ('88)
IRL3:46.71
  
 
17
Jake Shelley
Jake Shelley ('91)
GBR3:47.05
  
 
18
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR3:47.67
  
 SB
19
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR3:51.54
  
 
Finale B
1
Tomas Cotter
Tomas Cotter ('90)
IRL3:43.31
  
 PB
2
Chris Warburton
Chris Warburton ('83)
GBR3:43.61
  
 SB
3
Daniel Studley
Daniel Studley ('92)
GBR3:43.82
  
 SB
4
Alex George
Alex George ('96)
GBR3:44.14
  
 PB
5
Jack Hallas
Jack Hallas ('91)
GBR3:44.78
  
 PB
6
James West
James West ('96)
GBR3:44.80
  
 PB
7
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR3:45.15
  
 PB
8
James McMurray
James McMurray ('95)
GBR3:45.46
  
 SB
9
Chris Parr
Chris Parr ('84)
GBR3:45.67
  
 SB
10
Daniel Cheeseman
Daniel Cheeseman ('93)
GBR3:48.01
  
 
11
Lewis Moses
Lewis Moses ('87)
GBR3:48.44
  
 SB
12
Ruairi Finnegan
Ruairi Finnegan ('94)
IRL3:50.52
  
 SB
13
Myles Edwards
Myles Edwards ('94)
GBR3:52.33
  
 
14
Andrew Coscoran
Andrew Coscoran ('96)
IRL3:52.47
  
 SB
15
Adam Bitchell
Adam Bitchell ('91)
GBR3:53.43
  
 
16
Gus Cockle
Gus Cockle ('97)
GBR3:53.55
  
 SB
Finale C
1
Michael Callegari
Michael Callegari ('94)
GBR3:44.02
  
 PB
2
Zac Randall
Zac Randall ('92)
GBR3:45.03
  
 PB
3
Josh Carr
Josh Carr ('94)
GBR3:45.60
  
 PB
4
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR3:46.58
  
 PB
5
Ryan McLeod
Ryan McLeod ('85)
GBR3:47.64
  
 SB
6
Adam Hickey
Adam Hickey ('88)
GBR3:48.62
  
 SB
7
Ian Williamson
Ian Williamson ('78)
GBR3:48.83
  
 
8
Richard Owens
Richard Owens ('90)
IRL3:48.85
  
 PB
9
Dale Colley
Dale Colley ('94)
GBR3:49.86
  
 
10
Archie Davis
Archie Davis ('98)
GBR3:50.00
  
 
11
David Proctor
David Proctor ('85)
GBR3:50.72
  
 
12
Andrew Wright
Andrew Wright ('95)
IRL3:52.03
  
 
Finale D
1
Lewis Lloyd
Lewis Lloyd ('94)
GBR3:46.34
  
 PB
2
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR3:47.29
  
 PB
3
Alex Brecker
Alex Brecker ('93)
GBR3:47.76
  
 PB
4
Keith Fallon
Keith Fallon ('93)
IRL3:49.19
  
 PB
5Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN3:49.64
  
 PB
6
Jack Williams
Jack Williams ('93)
CAN3:49.66
  
 
7
Michael Kershaw
Michael Kershaw ('90)
GBR3:49.76
  
 SB
8
Kevin McGrath
Kevin McGrath ('99)
IRL3:50.33
  
 PB
9
Eric Keogh
Eric Keogh ('90)
IRL3:50.44
  
 
10
Matthew White
Matthew White ('91)
GBR3:50.49
  
 PB
11
Tom Straw
Tom Straw ('91)
GBR3:53.16
  
 SB
13
Fionn Buttner
Fionn Buttner ('92)
IRL3:59.99
  
 PB
Finale E
1
Miles Weatherseed
Miles Weatherseed ('97)
GBR3:52.03
  
 PB
2
Luca Russo
Luca Russo ('93)
GBR3:52.59
  
 
3
Benedict Westhenry
Benedict Westhenry ('94)
GBR3:52.60
  
 
4
Andrew Mariani
Andrew Mariani ('89)
GBR3:52.73
  
 
5
Christopher Olley
Christopher Olley ('96)
GBR3:52.75
  
 
6
Edward Shepherd
Edward Shepherd ('93)
GBR3:53.11
  
 SB
7
Thomas George
Thomas George ('96)
GBR3:53.76
  
 
8
Ryan Buck
Ryan Buck ('92)
GBR3:54.03
  
 
9
Matthew Leach
Matthew Leach ('93)
GBR3:54.38
  
 
10
Steven Morrow
Steven Morrow ('87)
IRL3:54.39
  
 
Finale F
1
Jayme Rossiter
Jayme Rossiter ('91)
IRL3:49.12
  
 PB
2
James McCarthy
James McCarthy ('96)
GBR3:49.59
  
 PB
3
Ricky Harvie
Ricky Harvie ('95)
GBR3:50.47
  
 PB
4
Dave Ragan
Dave Ragan ('83)
GBR3:50.49
  
 SB
5
Patrick Dever
Patrick Dever ('96)
GBR3:51.15
  
 PB
6
Paddy Radley
Paddy Radley ('91)
GBR3:51.52
  
 SB
7
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE3:51.92
  
 PB
8
Linton Taylor
Linton Taylor ('95)
GBR3:52.15
  
 PB
9
Owen Hind
Owen Hind ('90)
GBR3:52.34
  
 PB
10
James Stockings
James Stockings ('95)
GBR3:52.36
  
 PB
11
Tom Bowerman
Tom Bowerman ('90)
GBR3:52.54
  
 PB
12
Jack Robertson
Jack Robertson ('95)
GBR3:52.80
  
 PB
13
Gavin McArdle
Gavin McArdle ('97)
GBR3:54.44
  
 
14
Kevin Chesser
Kevin Chesser ('93)
IRL3:55.83
  
 PB
Finale G
1
Kieran Wye
Kieran Wye ('95)
GBR3:52.56
  
 PB
2
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE3:53.11
  
 PB
3
Matthew Bennett
Matthew Bennett ('88)
GBR3:54.54
  
 PB
4
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:54.65
  
 PB
11
Sean Curran
Sean Curran ('97)
IRL3:56.72
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Marek Skorupa
Marek Skorupa ('91)
POL13:59.71
  
 PB
2
Jon Thewlis
Jon Thewlis ('85)
GBR13:59.85
  
 SB
3
Brandon Hargreaves
Brandon Hargreaves ('93)
IRL14:00.90
  
 PB
4
Rowan Axe
Rowan Axe ('91)
GBR14:02.84
  
 PB
5
Robin Lindgren
Robin Lindgren ('90)
SWE14:04.65
  
 PB
6Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)DEN14:04.95
  
 PB
7
Tom Fitzpatrick
Tom Fitzpatrick ('81)
IRL14:07.12
  
 
8
Dan Garbutt
Dan Garbutt ('88)
GBR14:11.32
  
 SB
9
Alastair Hay
Alastair Hay ('85)
GBR14:12.74
  
 PB
10
Dáire Bermingham
Dáire Bermingham ('87)
IRL14:13.43
  
 PB
11
Phillip Crout
Phillip Crout ('95)
GBR14:15.76
  
 PB
12
Joshua Grace
Joshua Grace ('93)
GBR14:16.68
  
 
13
Carl Smith
Carl Smith ('90)
GBR14:19.21
  
 SB
14
Matthew Bond
Matthew Bond ('82)
GBR14:19.90
  
 SB
15
Dominic Shaw
Dominic Shaw ('88)
GBR14:20.51
  
 PB
16
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR14:21.26
  
 PB
17
Alex Dunbar
Alex Dunbar ('92)
GBR14:26.95
  
 SB
18
Paul Whittaker
Paul Whittaker ('89)
GBR14:32.01
  
 SB
19
Ben Russell
Ben Russell ('89)
GBR14:33.54
  
 PB
20
Lewis Timmins
Lewis Timmins ('87)
GBR14:46.16
  
 
21
Hugh Armstrong
Hugh Armstrong ('94)
IRL14:57.29
  
 
Finale B
1
Alexander Yee
Alexander Yee ('98)
GBR14:09.18
  
 PB
2
Graham Rush
Graham Rush ('82)
GBR14:09.19
  
 PB
3
Nicholas Torry
Nicholas Torry ('77)
GBR14:21.37
  
 SB
4
Shane Robinson
Shane Robinson ('91)
GBR14:25.82
  
 PB
5
Alex Tovey
Alex Tovey ('89)
GBR14:26.78
  
 PB
6
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL14:28.16
  
 PB
7
John Eves
John Eves ('83)
IRL14:28.64
  
 PB
8
Lee van Haeften
Lee van Haeften ('90)
IRL14:28.65
  
 PB
9
Jonathan Glen
Jonathan Glen ('96)
GBR14:30.20
  
 PB
10
Russell Best
Russell Best ('90)
GBR14:32.25
  
 PB
11
Carl Hardman
Carl Hardman ('83)
GBR14:34.10
  
 SB
12
Craig Ruddy
Craig Ruddy ('88)
GBR14:34.60
  
 PB
13
Ben Alcock
Ben Alcock ('94)
GBR14:42.41
  
 
14
Robel Bahelbi
Robel Bahelbi ('93)
ERI14:43.02
  
 PB
15
Paolo Natali
Paolo Natali ('80)
ITA14:44.28
  
 SB
16
Stuart Gibson
Stuart Gibson ('83)
GBR14:44.54
  
 PB
Finale C
1
Alexander Teuten
Alexander Teuten ('92)
GBR14:22.79
  
 PB
2
Ross Skelton
Ross Skelton ('93)
GBR14:32.64
  
 PB
3
Joel Zachrisson
Joel Zachrisson ('94)
SWE14:35.80
  
 PB
4
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE14:36.02
  
 PB
5
Richard Allen
Richard Allen ('95)
GBR14:36.10
  
 PB
6
Chris Rainsford
Chris Rainsford ('89)
GBR14:36.79
  
 PB
7
Daniel Hallam
Daniel Hallam ('92)
GBR14:38.10
  
 PB
8
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL14:42.52
  
 PB
9
Conor Duffy
Conor Duffy ('92)
IRL14:43.93
  
 PB
18
Mark O'Sullivan
Mark O'Sullivan ('93)
IRL14:59.58
  
 PB
22
Evan Byrne
Evan Byrne ('97)
IRL15:16.46
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Ben Siwa
Ben Siwa ('89)
UGA8:49.70
  
 SB
2
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR8:51.89
  
 PB
3
Peter Huck
Peter Huck ('90)
GBR9:00.83
  
 SB
4
Ryan Driscoll
Ryan Driscoll ('94)
GBR9:03.82
  
 
5
Glen Watts
Glen Watts ('86)
GBR9:04.90
  
 SB
6
Chris Perry
Chris Perry ('90)
GBR9:05.86
  
 PB
7
Alex Milne
Alex Milne ('90)
GBR9:08.19
  
 PB
15
Brian Flanagan
Brian Flanagan ('97)
IRL9:52.52
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Angie Petty
Angie Petty ('91)
NZL2:00.62
  
 SB
2
Paulina Mikiewicz-Łapińska
Paulina Mikiewicz-Łapińska ('92)
POL2:02.44
  
 SB
3
Alexandra Bell
Alexandra Bell ('92)
GBR2:02.57
  
 PB
4
Katie Snowden
Katie Snowden ('94)
GBR2:02.99
  
 
5
Laura Weightman
Laura Weightman ('91)
GBR2:03.59
  
 SB
6
Leah Barrow
Leah Barrow ('93)
GBR2:04.06
  
 
7
Hannah England
Hannah England ('87)
GBR2:04.61
  
 SB
8
Rachel McClay
Rachel McClay ('92)
GBR2:04.64
  
 
Finale B
1
Katherine Marshall
Katherine Marshall ('92)
NZL2:05.56
  
 
2
Sally Smith
Sally Smith ('94)
GBR2:06.12
  
 
3
Revee Walcott-Nolan
Revee Walcott-Nolan ('95)
GBR2:06.48
  
 PB
4
Megan Edwards
Megan Edwards ('90)
GBR2:06.59
  
 
5
Lucy Yates
Lucy Yates ('90)
GBR2:07.71
  
 
6
Maria Thomas
Maria Thomas ('88)
GBR2:08.11
  
 
7
Lucy James
Lucy James ('92)
GBR2:09.16
  
 
8
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE2:10.64
  
 
9
Sophie Connor
Sophie Connor ('93)
GBR2:11.69
  
 
Finale C
1
Louise Shanahan
Louise Shanahan ('97)
IRL2:08.15
  
 PB
2
Joceline Monteiro
Joceline Monteiro ('90)
POR2:08.92
  
 SB
3
Carla Sweeney
Carla Sweeney ('98)
IRL2:10.03
  
 
4
Montana Jones
Montana Jones ('88)
GBR2:10.85
  
 SB
5
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:11.06
  
 
6
Fiona Kehoe
Fiona Kehoe ('82)
IRL2:12.17
  
 
Finale D
1
Emily Thompson
Emily Thompson 
GBR2:10.03
  
 PB
2
Sophie Mansfield
Sophie Mansfield ('97)
GBR2:11.51
  
 
3
Ellie Baker
Ellie Baker ('98)
GBR2:12.27
  
 
4
Kathy Evans
Kathy Evans ('84)
GBR2:13.31
  
 
5
Rachel Gibson
Rachel Gibson ('91)
IRL2:14.06
  
 
Finale E
1
Fiona De Mauny
Fiona De Mauny ('83)
GBR2:12.42
  
 PB
2
Niamh Markham
Niamh Markham ('95)
IRL2:12.66
  
 PB
3
Susannah Reid
Susannah Reid ('95)
GBR2:12.86
  
 PB
4
Isabel Dye
Isabel Dye ('98)
GBR2:13.25
  
 SB
5
Laura Mullin
Laura Mullin ('99)
GBR2:13.33
  
 SB
6
Rochelle Harrison
Rochelle Harrison ('91)
GBR2:13.54
  
 PB
7
Becky Hodgson
Becky Hodgson ('95)
GBR2:13.82
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Nancy Chepkwemoi
Nancy Chepkwemoi ('93)
KEN4:03.09
  
 PB
2
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR4:09.56
  
 PB
3
Melissa Courtney
Melissa Courtney ('93)
GBR4:09.74
  
 PB
4
Faye Fullerton
Faye Fullerton ('84)
GBR4:10.24
  
 PB
5
Steph Twell
Steph Twell ('89)
GBR4:12.14
  
 
6
Linden Hall
Linden Hall ('91)
AUS4:12.48
  
 PB
7
Julia Cooke
Julia Cooke ('88)
GBR4:12.49
  
 PB
8
Jenna Hill
Jenna Hill ('85)
GBR4:13.24
  
 PB
9
Lennie Waite
Lennie Waite ('86)
GBR4:15.33
  
 PB
10
Jemma Simpson
Jemma Simpson ('84)
GBR4:16.70
  
 SB
11
Jen Tan
Jen Tan ('91)
GBR4:20.06
  
 PB
12
Kate Avery
Kate Avery ('91)
GBR4:21.04
  
 SB
13
Claire Tarplee
Claire Tarplee ('88)
IRL4:30.65
  
 
Finale B
1
Molly Long
Molly Long ('96)
GBR4:20.44
  
 PB
2
Harriet Knowles-Jones
Harriet Knowles-Jones ('98)
GBR4:20.76
  
 PB
3
Gemma Kersey
Gemma Kersey ('92)
GBR4:21.60
  
 
4
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR4:22.96
  
 PB
5
Sarah McDonald
Sarah McDonald ('93)
GBR4:23.58
  
 SB
6
Amy O'Donoghue
Amy O'Donoghue ('94)
IRL4:24.08
  
 
7
Carolyn Plateau
Carolyn Plateau ('88)
GBR4:24.50
  
 PB
8
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL4:24.62
  
 PB
9
Naomi Taschimowitz
Naomi Taschimowitz ('89)
GBR4:24.96
  
 SB
10
Charlotte Green
Charlotte Green ('85)
GBR4:25.36
  
 
11
Sabrina Sinha
Sabrina Sinha ('99)
GBR4:25.57
  
 
12
Kelly Grant
Kelly Grant ('82)
GBR4:26.08
  
 SB
13
Suzi Boast
Suzi Boast ('90)
GBR4:26.56
  
 
14
Hollie Parker
Hollie Parker ('96)
GBR4:27.72
  
 PB
15
Grace Baker
Grace Baker ('96)
GBR4:29.41
  
 PB
16
Amy Hinchly
Amy Hinchly ('98)
GBR4:29.54
  
 
17
Becky Woods
Becky Woods ('88)
IRL4:29.82
  
 SB
18
Natalie Weir
Natalie Weir ('86)
GBR4:33.51
  
 SB
Finale C
1
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE4:27.41
  
 PB
2
Chloe Sharp
Chloe Sharp ('99)
GBR4:30.45
  
 PB
3
Ashley Berry
Ashley Berry ('92)
BER4:31.97
  
 PB
4
Yoyo Barnsley
Yoyo Barnsley ('99)
GBR4:32.90
  
 PB
5
Jodie Spencer
Jodie Spencer ('90)
GBR4:33.47
  
 PB
6
Rachel Humphreys
Rachel Humphreys ('85)
GBR4:33.72
  
 
7
Floren Scrafton
Floren Scrafton ('93)
GBR4:34.76
  
 SB
8
Sarah Mackness
Sarah Mackness ('85)
GBR4:35.39
  
 
9
Jo Locker
Jo Locker ('76)
GBR4:39.92
  
 PB
11
Claire Rafter
Claire Rafter 
IRL4:42.56
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Dominika Nowakowska
Dominika Nowakowska ('85)
POL15:29.26
  
 SB
2
Lauren Deadman
Lauren Deadman ('84)
GBR15:45.12
  
 PB
3
Rebecca Straw
Rebecca Straw ('95)
GBR16:03.25
  
 PB
4
Jenny Nesbitt
Jenny Nesbitt ('95)
GBR16:03.51
  
 PB
5
Paulina Kaczyńska
Paulina Kaczyńska ('91)
POL16:07.92
  
 
6
Ciara Durkan
Ciara Durkan ('86)
IRL16:10.37
  
 PB
7
Sophie Cowper
Sophie Cowper ('90)
GBR16:18.84
  
 PB
8
AnnMarie McGlynn
AnnMarie McGlynn ('80)
IRL16:19.06
  
 SB
9
Stacey Ward
Stacey Ward ('85)
GBR16:22.13
  
 PB
10
Rachael Chebet
Rachael Chebet ('96)
UGA16:33.07
  
 SB
11
Teresa Doherty
Teresa Doherty ('91)
IRL16:33.47
  
 PB
12
Shona Heaslip
Shona Heaslip ('94)
IRL16:33.93
  
 PB
13
Silvia Del Fava
Silvia Del Fava ('87)
ITA16:34.81
  
 
14
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE16:37.67
  
 PB
15
Natalia Waclawska
Natalia Waclawska ('91)
POL16:52.02
  
 SB
16
Laura-Jane Day
Laura-Jane Day ('91)
GBR16:52.80
  
 PB
17
Rosie Hiles
Rosie Hiles ('91)
GBR16:58.28
  
 
18
Emma Mitchell
Emma Mitchell ('93)
IRL17:00.41
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Juliet Chekwel
Juliet Chekwel ('90)
UGA9:48.01
  
 PB
2
Sara Treacy
Sara Treacy ('89)
IRL9:55.19
  
 
3
Iona Lake
Iona Lake ('93)
GBR9:56.64
  
 PB
4
Mariola Ślusarczyk
Mariola Ślusarczyk ('90)
POL10:16.98
  
 SB
5
Lizzy Janes
Lizzy Janes ('85)
GBR10:24.23
  
 SB
6
Tova Eurén Magnusson
Tova Eurén Magnusson ('94)
SWE10:25.27
  
 SB
7
Ronja Fjellner
Ronja Fjellner ('89)
SWE10:28.67
  
 
11
Liz Egan
Liz Egan ('79)
IRL11:41.36
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon