M 60 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 6.56 | |||||||||||
2 | Markesh Woodson Markesh Woodson ('93) | 93 | USA | 6.60 | |||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.63 | |||||||||||
4 | Jarrion Lawson Jarrion Lawson ('94) | 94 | USA | 6.68 | |||||||||||
5 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 6.69 | |||||||||||
6 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.70 | |||||||||||
7 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 6.72 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.62 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.69 | |||||||||||
3 | Kenshard Hamilton Kenshard Hamilton | USA | 6.72 | PB | |||||||||||
4 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 6.81 | SB | ||||||||||
5 | Tadashi Pinder Tadashi Pinder ('94) | 94 | BAH | 6.83 | SB | ||||||||||
6 | Darryl Brown Darryl Brown ('93) | 93 | USA | 6.86 | PB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 6.63 | |||||||||||
2 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 6.66 | PB | ||||||||||
3 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.75 | PB | ||||||||||
4 | Devin Jenkins Devin Jenkins ('94) | 94 | USA | 6.79 | |||||||||||
5 | Ahmed Ali Ahmed Ali ('93) | 93 | SUD | 6.90 | |||||||||||
6 | Yohance Thomas Yohance Thomas | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jarrion Lawson Jarrion Lawson ('94) | 94 | USA | 6.71 | |||||||||||
2 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 6.71 | |||||||||||
3 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 6.78 | |||||||||||
4 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 6.82 | |||||||||||
5 | Devon Lewis Devon Lewis ('95) | 95 | USA | 6.96 | |||||||||||
6 | Jeremy Harden Jeremy Harden ('94) | 94 | USA | 6.97 | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Donte' Jackson Donte' Jackson ('95) | 95 | USA | 6.63 | PB | ||||||||||
2 | Markesh Woodson Markesh Woodson ('93) | 93 | USA | 6.64 | |||||||||||
3 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 6.76 | |||||||||||
4 | Antwan Wright Antwan Wright ('93) | 93 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
5 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 6.84 | PB | ||||||||||
6 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 6.90 | SB | ||||||||||
M 200 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.53 | |||||||||||
2 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.66 | PB | ||||||||||
3 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 20.74 | |||||||||||
4 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 21.22 | |||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.54 | PB | ||||||||||
2 | Arman Hall Arman Hall ('94) | 94 | USA | 20.55 | =PB | ||||||||||
3 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.98 | |||||||||||
4 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 21.11 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.51 | PB | ||||||||||
2 | Ini-Oluwa Victor Oye Ini-Oluwa Victor Oye ('96) | 96 | NGR | 21.30 | PB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.76 | |||||||||||
2 | Arman Hall Arman Hall ('94) | 94 | USA | 20.79 | SB | ||||||||||
3 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 21.03 | PB | ||||||||||
4 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 21.53 | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.80 | |||||||||||
2 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 20.98 | PB | ||||||||||
3 | Ahmed Ali Ahmed Ali ('93) | 93 | SUD | 21.39 | =SB | ||||||||||
4 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 21.41 | PB | ||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 20.61 | PB | ||||||||||
2 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 21.06 | PB | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 21.08 | |||||||||||
2 | Maurice Freeman Maurice Freeman ('93) | 93 | USA | 21.21 | PB | ||||||||||
3 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 21.49 | PB | ||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.95 | |||||||||||
2 | Tadashi Pinder Tadashi Pinder ('94) | 94 | BAH | 21.83 | |||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Jenkins Devin Jenkins ('94) | 94 | USA | 21.15 | |||||||||||
2 | Reggie Glover Reggie Glover ('95) | 95 | USA | 21.47 | |||||||||||
3 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 21.52 | PB | ||||||||||
Indledende 8 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.92 | SB | ||||||||||
2 | Raytez Jenkins Raytez Jenkins ('96) | 96 | USA | 21.22 | PB | ||||||||||
3 | Khalil Henderson Khalil Henderson ('94) | 94 | USA | 21.38 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 45.78 | PB | ||||||||||
2 | Arman Hall Arman Hall ('94) | 94 | USA | 45.79 | SB | ||||||||||
3 | Fitzroy Dunkley Fitzroy Dunkley ('93) | 93 | JAM | 46.04 | PB | ||||||||||
4 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 46.72 | |||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Marqueze Washington Marqueze Washington ('93) | 93 | USA | 46.17 | |||||||||||
2 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 46.28 | |||||||||||
3 | Najee Glass Najee Glass ('94) | 94 | USA | 46.31 | |||||||||||
4 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.48 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.61 | PB | ||||||||||
2 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 46.08 | PB | ||||||||||
3 | Fitzroy Dunkley Fitzroy Dunkley ('93) | 93 | JAM | 46.24 | PB | ||||||||||
4 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 46.89 | PB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Cyril Grayson Cyril Grayson ('93) | 93 | USA | 47.34 | |||||||||||
2 | Ari Cogdell Ari Cogdell ('97) | 97 | USA | 47.70 | |||||||||||
3 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 47.76 | PB | ||||||||||
4 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 48.88 | PB | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 46.85 | |||||||||||
2 | Jamarco Stephen Jamarco Stephen ('95) | 95 | PUR | 47.31 | |||||||||||
3 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.93 | |||||||||||
4 | Ayrian Evans Ayrian Evans ('93) | 93 | USA | 48.41 | SB | ||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Najee Glass Najee Glass ('94) | 94 | USA | 46.11 | SB | ||||||||||
2 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.29 | PB | ||||||||||
3 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 46.50 | PB | ||||||||||
4 | Nick Uruburu Nick Uruburu ('95) | 95 | USA | 47.04 | SB | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Marqueze Washington Marqueze Washington ('93) | 93 | USA | 45.95 | |||||||||||
2 | Eric Futch Eric Futch ('93) | 93 | USA | 47.43 | |||||||||||
3 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 47.56 | PB | ||||||||||
4 | Deon Hickey Deon Hickey | USA | 47.77 | ||||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Lamar Bruton Lamar Bruton ('95) | 95 | USA | 47.07 | |||||||||||
2 | Fred Kerley Fred Kerley ('95) | 95 | USA | 47.24 | |||||||||||
3 | Ryan Bermudez Ryan Bermudez | USA | 47.39 | PB | |||||||||||
4 | Jussi Kanervo Jussi Kanervo ('93) | 93 | FIN | 48.96 | |||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Arman Hall Arman Hall ('94) | 94 | USA | 45.97 | SB | ||||||||||
2 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 46.60 | PB | ||||||||||
3 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 47.30 | |||||||||||
M 800 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Donavan Brazier Donavan Brazier ('97) | 97 | USA | 1:46.08 | |||||||||||
2 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:46.20 | AR | PB | |||||||||
3 | Hector Hernandez Hector Hernandez ('94) | 94 | PUR | 1:46.32 | PB | ||||||||||
4 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:49.10 | |||||||||||
5 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:49.31 | |||||||||||
6 | Andrew Pisechko Andrew Pisechko ('92) | 92 | USA | 1:49.66 | |||||||||||
7 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 1:49.86 | |||||||||||
8 | Ryan Thomas Ryan Thomas ('93) | 93 | USA | 1:53.28 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Donavan Brazier Donavan Brazier ('97) | 97 | USA | 1:46.74 | |||||||||||
2 | Hector Hernandez Hector Hernandez ('94) | 94 | PUR | 1:46.79 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Thomas Ryan Thomas ('93) | 93 | USA | 1:47.93 | PB | ||||||||||
4 | Andrew Pisechko Andrew Pisechko ('92) | 92 | USA | 1:48.60 | PB | ||||||||||
5 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:48.97 | PB | ||||||||||
6 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:49.51 | PB | ||||||||||
7 | JaQwae Ellison JaQwae Ellison ('97) | 97 | USA | 1:49.67 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:47.45 | |||||||||||
2 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:48.30 | PB | ||||||||||
3 | Kisean Smith Kisean Smith ('94) | 94 | USA | 1:48.70 | PB | ||||||||||
4 | Jacopo Lahbi Jacopo Lahbi ('93) | 93 | ITA | 1:49.07 | PB | ||||||||||
5 | Jack Wilkes Jack Wilkes ('95) | 95 | USA | 1:50.97 | |||||||||||
6 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:51.89 | PB | ||||||||||
7 | Isaac Trevino Isaac Trevino ('97) | 97 | USA | 1:52.47 | |||||||||||
8 | Mark Sheridan Mark Sheridan ('96) | 96 | USA | 1:53.03 | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:47.08 | PB | ||||||||||
2 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 1:47.95 | |||||||||||
3 | Christian Harrison Christian Harrison ('93) | 93 | USA | 1:49.01 | PB | ||||||||||
4 | Antonio Carter Antonio Carter ('93) | 93 | USA | 1:49.45 | PB | ||||||||||
5 | Efraín Hernandez Efraín Hernandez ('97) | 97 | PUR | 1:50.36 | =PB | ||||||||||
6 | Shane Dillon Shane Dillon ('97) | 97 | CAN | 1:51.73 | |||||||||||
7 | Ryan Schnulle Ryan Schnulle ('93) | 93 | USA | 1:52.78 | SB | ||||||||||
8 | Matt Rhorer Matt Rhorer ('94) | 94 | USA | 1:53.20 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 4:01.32 | |||||||||||
2 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 4:01.59 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 4:01.69 | SB | ||||||||||
4 | Will Crocker Will Crocker ('93) | 93 | USA | 4:01.71 | SB | ||||||||||
5 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 4:03.25 | PB | ||||||||||
6 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 4:03.29 | PB | ||||||||||
7 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 4:03.80 | PB | ||||||||||
8 | Lou Styles Lou Styles | USA | 4:03.86 | PB | |||||||||||
9 | Trevor Gilley Trevor Gilley ('94) | 94 | USA | 4:07.71 | |||||||||||
10 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 4:11.06 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 4:07.07 | |||||||||||
2 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 4:07.22 | |||||||||||
3 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 4:07.23 | |||||||||||
4 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 4:07.60 | PB | ||||||||||
5 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 4:09.41 | |||||||||||
6 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 4:11.46 | PB | ||||||||||
7 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 4:11.60 | PB | ||||||||||
8 | Wesley Pectol Wesley Pectol ('96) | 96 | USA | 4:12.31 | |||||||||||
9 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 4:12.78 | |||||||||||
10 | Tyler Woodrome Tyler Woodrome | USA | 4:13.60 | PB | |||||||||||
11 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 4:13.75 | PB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 4:06.06 | SB | ||||||||||
2 | Will Crocker Will Crocker ('93) | 93 | USA | 4:06.12 | SB | ||||||||||
3 | Lou Styles Lou Styles | USA | 4:06.13 | SB | |||||||||||
4 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 4:06.94 | PB | ||||||||||
5 | Trevor Gilley Trevor Gilley ('94) | 94 | USA | 4:07.05 | PB | ||||||||||
6 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 4:07.12 | |||||||||||
7 | Robbie Farnham-Rose Robbie Farnham-Rose ('94) | 94 | GBR | 4:07.82 | |||||||||||
8 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 4:11.64 | |||||||||||
9 | Ryan Teel Ryan Teel | USA | 4:12.15 | ||||||||||||
M 3000 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Walling Ryan Walling ('92) | 92 | USA | 8:08.55 | |||||||||||
2 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 8:09.42 | PB | ||||||||||
3 | Wes Gallagher Wes Gallagher ('94) | 94 | USA | 8:11.64 | SB | ||||||||||
4 | Andrew Ronoh Andrew Ronoh | KEN | 8:14.72 | PB | |||||||||||
5 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 8:15.86 | |||||||||||
6 | Gabe Gonzalez Gabe Gonzalez | USA | 8:17.09 | ||||||||||||
7 | Eddie Garcia Eddie Garcia ('92) | 92 | ISV | 8:18.13 | |||||||||||
8 | Zack Sims Zack Sims ('93) | 93 | USA | 8:20.24 | PB | ||||||||||
9 | Dan Roe Dan Roe ('94) | 94 | USA | 8:22.92 | |||||||||||
10 | Austin Wells Austin Wells ('95) | 95 | USA | 8:22.94 | |||||||||||
11 | Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | 8:26.33 | |||||||||||
12 | MJ Erb MJ Erb ('94) | 94 | USA | 8:27.93 | SB | ||||||||||
13 | Jimmy Clark Jimmy Clark ('92) | 92 | USA | 8:29.38 | |||||||||||
14 | Austin Whitelaw Austin Whitelaw ('93) | 93 | USA | 8:31.86 | |||||||||||
15 | Reilly Shaw Reilly Shaw ('95) | 95 | AUS | 8:40.80 | |||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Dajour Braxton Dajour Braxton ('97) | 97 | USA | 8:24.16 | PB | ||||||||||
2 | Josh Short Josh Short ('96) | 96 | USA | 8:24.85 | PB | ||||||||||
3 | Brandon Harvey Brandon Harvey | USA | 8:24.92 | PB | |||||||||||
4 | Jack Little Jack Little | USA | 8:26.96 | PB | |||||||||||
5 | Sid Vaughn Sid Vaughn ('94) | 94 | USA | 8:33.66 | SB | ||||||||||
6 | Tyler Schneider Tyler Schneider ('94) | 94 | USA | 8:42.76 | |||||||||||
M 5000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Walling Ryan Walling ('92) | 92 | USA | 13:56.77 | PB | ||||||||||
2 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 13:58.27 | PB | ||||||||||
3 | Jimmy Clark Jimmy Clark ('92) | 92 | USA | 14:01.43 | PB | ||||||||||
4 | Austin Whitelaw Austin Whitelaw ('93) | 93 | USA | 14:02.87 | PB | ||||||||||
5 | Gabe Gonzalez Gabe Gonzalez | USA | 14:04.22 | SB | |||||||||||
6 | Antibahs Kosgey Antibahs Kosgey | KEN | 14:10.62 | PB | |||||||||||
7 | Eddie Garcia Eddie Garcia ('92) | 92 | ISV | 14:10.83 | PB | ||||||||||
8 | Wes Gallagher Wes Gallagher ('94) | 94 | USA | 14:12.36 | PB | ||||||||||
9 | Andrew Ronoh Andrew Ronoh | KEN | 14:15.38 | PB | |||||||||||
10 | Austin Wells Austin Wells ('95) | 95 | USA | 14:17.19 | PB | ||||||||||
11 | MJ Erb MJ Erb ('94) | 94 | USA | 14:21.89 | PB | ||||||||||
12 | Jordan Cook Jordan Cook ('94) | 94 | USA | 14:35.71 | PB | ||||||||||
13 | Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | 14:41.10 | PB | ||||||||||
14 | Redatu Semeon Redatu Semeon ('94) | 94 | USA | 14:47.53 | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Moore Jordan Moore ('93) | 93 | USA | 7.60 | PB | ||||||||||
2 | Yanick Hart Yanick Hart ('93) | 93 | JAM | 7.71 | PB | ||||||||||
3 | Dondre Echols Dondre Echols ('93) | 93 | USA | 7.74 | |||||||||||
4 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 7.79 | |||||||||||
5 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.86 | |||||||||||
6 | Davon Anderson Davon Anderson ('96) | 96 | USA | 7.87 | |||||||||||
7 | Jermaine Collier Jermaine Collier ('93) | 93 | USA | 7.97 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Moore Jordan Moore ('93) | 93 | USA | 7.74 | |||||||||||
2 | Yanick Hart Yanick Hart ('93) | 93 | JAM | 7.75 | PB | ||||||||||
3 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.88 | |||||||||||
4 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 7.94 | |||||||||||
5 | Gary Ford Gary Ford ('92) | 92 | USA | 8.02 | |||||||||||
6 | Charles Graham Charles Graham ('97) | 97 | USA | 8.05 | |||||||||||
7 | Marques Burgman Marques Burgman | USA | 8.08 | PB | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 7.77 | PB | ||||||||||
2 | Dondre Echols Dondre Echols ('93) | 93 | USA | 7.80 | |||||||||||
3 | Davon Anderson Davon Anderson ('96) | 96 | USA | 7.83 | |||||||||||
4 | Jermaine Collier Jermaine Collier ('93) | 93 | USA | 7.89 | =SB | ||||||||||
5 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 8.05 | PB | ||||||||||
6 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 8.06 | |||||||||||
7 | Caleb Chambliss Caleb Chambliss | USA | 8.09 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ken LeGassey Ken LeGassey ('94) | 94 | USA | 2.19 | =PB | ||||||||||
2 | Shawn Johnson Shawn Johnson ('94) | 94 | USA | 2.16 | SB | ||||||||||
3 | Justin Fondren Justin Fondren ('94) | 94 | USA | 2.12 | |||||||||||
4 | Samuel McSwain Samuel McSwain | USA | 2.12 | ||||||||||||
5 | Xavier McAllister Xavier McAllister ('93) | 93 | USA | 2.07 | |||||||||||
6 | Branden Greene Branden Greene ('93) | 93 | USA | 2.07 | |||||||||||
7 | Tye Williams Tye Williams ('96) | 96 | USA | 2.07 | |||||||||||
8 | Garrett Cragin Garrett Cragin | USA | 2.02 | ||||||||||||
9 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.02 | |||||||||||
10 | Wesley Edwards Wesley Edwards | USA | 2.02 | ||||||||||||
Grant Schumacher Grant Schumacher ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
M Stangspring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chase Wolfle Chase Wolfle ('92) | 92 | USA | 5.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Blankenship Jake Blankenship ('94) | 94 | USA | 5.30 | |||||||||||
4 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.30 | |||||||||||
5 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||
6 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.15 | |||||||||||
7 | Cameron Robichaux Cameron Robichaux ('95) | 95 | USA | 5.15 | |||||||||||
8 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.00 | ||||||||||||
9 | Simon Gyllensten Simon Gyllensten ('92) | 92 | SWE | 5.00 | |||||||||||
10 | Jared Watkins Jared Watkins | USA | 5.00 | SB | |||||||||||
11 | Jonathon Nelsen Jonathon Nelsen ('95) | 95 | USA | 5.00 | |||||||||||
12 | Ocean Walters-Carlson Ocean Walters-Carlson | USA | 5.00 | PB | |||||||||||
Harry Glasser Harry Glasser | USA | NH | |||||||||||||
Drew McMichael Drew McMichael ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
Jacob Zalesky Jacob Zalesky ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
Nathan Harper Nathan Harper | USA | NH | |||||||||||||
Chadd Burns Chadd Burns ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
M Længdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jarrion Lawson Jarrion Lawson ('94) | 94 | USA | 8.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 7.58 | |||||||||||
4 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.55 | PB | ||||||||||
5 | Kurt Jenner Kurt Jenner ('93) | 93 | AUS | 7.54 | |||||||||||
6 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.46 | |||||||||||
7 | Michael Wamer Michael Wamer ('94) | 94 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
8 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.41 | |||||||||||
9 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 7.33 | SB | ||||||||||
10 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 7.22 | |||||||||||
11 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 7.20 | |||||||||||
12 | Latario Collie-Minns Latario Collie-Minns ('94) | 94 | BAH | 7.10 | |||||||||||
13 | Josh McCullan Josh McCullan | USA | 7.10 | ||||||||||||
14 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 7.09 | |||||||||||
15 | Tony Carodine Tony Carodine ('94) | 94 | USA | 7.01 | |||||||||||
M Trespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 16.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shawn Johnson Shawn Johnson ('94) | 94 | USA | 16.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Latario Collie-Minns Latario Collie-Minns ('94) | 94 | BAH | 16.23 | SB | ||||||||||
4 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 16.12 | |||||||||||
5 | Lathone Collie-Minns Lathone Collie-Minns ('94) | 94 | BAH | 15.95 | PB | ||||||||||
6 | Jeffrey Prothro Jeffrey Prothro | USA | 15.89 | PB | |||||||||||
7 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 15.66 | |||||||||||
8 | Tony Carodine Tony Carodine ('94) | 94 | USA | 15.62 | SB | ||||||||||
9 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 15.41 | |||||||||||
10 | Michael Wamer Michael Wamer ('94) | 94 | USA | 15.36 | |||||||||||
11 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 15.30 | PB | ||||||||||
12 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 15.23 | PB | ||||||||||
13 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 15.17 | |||||||||||
Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | NM | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Ashinia Miller Ashinia Miller ('93) | 93 | JAM | 20.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 18.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Felpel Kyle Felpel ('93) | 93 | USA | 18.60 | |||||||||||
4 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 18.47 | |||||||||||
5 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 18.10 | PB | ||||||||||
6 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 17.86 | |||||||||||
7 | Devin Randall Devin Randall ('93) | 93 | USA | 17.39 | SB | ||||||||||
8 | Hayden Reed Hayden Reed ('94) | 94 | USA | 17.14 | |||||||||||
9 | Jeff Bartlett Jeff Bartlett | USA | 17.04 | ||||||||||||
10 | Noah Castle Noah Castle | USA | 16.48 | PB | |||||||||||
11 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 16.42 | SB | ||||||||||
12 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 16.33 | PB | ||||||||||
Nathan Karr Nathan Karr | USA | NM | |||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Brown Cameron Brown ('94) | 94 | USA | 22.28 | |||||||||||
2 | Alexandros Poursanidis Alexandros Poursanidis ('93) | 93 | CYP | 20.93 | PB | ||||||||||
3 | David Collins David Collins | USA | 20.82 | PB | |||||||||||
4 | Elias Håkansson Elias Håkansson ('92) | 92 | SWE | 20.76 | SB | ||||||||||
5 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 20.68 | |||||||||||
6 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 20.65 | |||||||||||
7 | Dempsey McGuigan Dempsey McGuigan ('93) | 93 | IRL | 20.41 | |||||||||||
8 | David Cline David Cline | USA | 19.81 | PB | |||||||||||
9 | Nathan Loe Nathan Loe ('93) | 93 | USA | 19.66 | PB | ||||||||||
10 | Patrick Geers Patrick Geers ('94) | 94 | USA | 19.59 | |||||||||||
11 | Logan Bryer Logan Bryer ('96) | 96 | USA | 19.38 | |||||||||||
12 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 19.31 | |||||||||||
13 | Kevin Conway Kevin Conway ('94) | 94 | USA | 19.24 | |||||||||||
14 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 19.05 | |||||||||||
Clarence Gallop Clarence Gallop ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
M Syvkamp Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Garrett Scantling Garrett Scantling ('93) | 93 | USA | 6003 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 5792 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 5776 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 5651 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ibn Short Ibn Short ('95) | 95 | USA | 5508 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 5446 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 5336 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Daniel Martin Daniel Martin ('02) | 02 | USA | 5323 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexandre Asselin Alexandre Asselin ('93) | 93 | FRA | 5273 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ser Whitaker Ser Whitaker ('93) | 93 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Markus Leemet Markus Leemet ('93) | 93 | EST | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:04.02 | ||||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:07.07 | ||||||||||||
2 | Georgia Georgia | USA | 3:07.47 | ||||||||||||
K 60 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.18 | PB | ||||||||||
2 | Shayla Sanders Shayla Sanders ('94) | 94 | USA | 7.25 | |||||||||||
3 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.26 | PB | ||||||||||
4 | Jennifer Madu Jennifer Madu ('94) | 94 | USA | 7.27 | |||||||||||
5 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 7.28 | |||||||||||
6 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.33 | PB | ||||||||||
7 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 7.39 | |||||||||||
8 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 7.40 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jennifer Madu Jennifer Madu ('94) | 94 | USA | 7.26 | SB | ||||||||||
2 | Kali Davis-White Kali Davis-White ('94) | 94 | JAM | 7.39 | |||||||||||
3 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 7.42 | |||||||||||
4 | Precious Hitchcock Precious Hitchcock ('94) | 94 | USA | 7.46 | PB | ||||||||||
5 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.46 | PB | ||||||||||
6 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 7.48 | |||||||||||
7 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 7.53 | PB | ||||||||||
8 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 7.57 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.29 | |||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.35 | PB | ||||||||||
3 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 7.37 | |||||||||||
4 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 7.40 | NU20R | PB | |||||||||
5 | Vanessa Clerveaux Vanessa Clerveaux ('94) | 94 | HAI | 7.44 | |||||||||||
6 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 7.49 | SB | ||||||||||
7 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 7.61 | |||||||||||
8 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.66 | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 7.23 | PB | ||||||||||
2 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.29 | |||||||||||
3 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 7.40 | PB | ||||||||||
4 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 7.45 | |||||||||||
5 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 7.46 | PB | ||||||||||
6 | Gabby Gray Gabby Gray ('93) | 93 | USA | 7.50 | SB | ||||||||||
7 | Katie Stone Katie Stone ('95) | 95 | USA | 7.50 | PB | ||||||||||
8 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 7.56 | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Shayla Sanders Shayla Sanders ('94) | 94 | USA | 7.24 | |||||||||||
2 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 7.32 | PB | ||||||||||
3 | Khadija Suleman Khadija Suleman ('93) | 93 | NGR | 7.38 | PB | ||||||||||
4 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 7.41 | |||||||||||
5 | Diamond Gause Diamond Gause ('94) | 94 | USA | 7.46 | SB | ||||||||||
6 | Ahty Johnson Ahty Johnson ('93) | 93 | USA | 7.54 | SB | ||||||||||
7 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 7.58 | |||||||||||
8 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 7.66 | |||||||||||
K 200 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 22.45 | PB | ||||||||||
2 | Kyra Jefferson Kyra Jefferson ('94) | 94 | USA | 22.76 | |||||||||||
3 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.19 | PB | ||||||||||
4 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 23.58 | |||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 22.92 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Ellis-Watson Taylor Ellis-Watson ('93) | 93 | USA | 23.10 | |||||||||||
3 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 23.36 | |||||||||||
4 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 23.51 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 23.13 | |||||||||||
2 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 23.57 | PB | ||||||||||
3 | Khadija Suleman Khadija Suleman ('93) | 93 | NGR | 23.65 | PB | ||||||||||
4 | Ahty Johnson Ahty Johnson ('93) | 93 | USA | 24.23 | SB | ||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 23.43 | PB | ||||||||||
2 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 23.60 | |||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.22 | PB | ||||||||||
2 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.61 | PB | ||||||||||
3 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 24.27 | |||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.62 | |||||||||||
2 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 24.01 | PB | ||||||||||
3 | Glorilisha Carter Glorilisha Carter ('97) | 97 | USA | 24.64 | PB | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Ellis-Watson Taylor Ellis-Watson ('93) | 93 | USA | 22.99 | PB | ||||||||||
2 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 23.39 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 22.73 | PB | ||||||||||
2 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 23.79 | PB | ||||||||||
3 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 24.33 | PB | ||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kyra Jefferson Kyra Jefferson ('94) | 94 | USA | 22.79 | |||||||||||
2 | Shayla Sanders Shayla Sanders ('94) | 94 | USA | 23.47 | |||||||||||
3 | Precious Hitchcock Precious Hitchcock ('94) | 94 | USA | 23.81 | PB | ||||||||||
4 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 24.54 | |||||||||||
Indledende 8 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.53 | PB | ||||||||||
2 | Kali Davis-White Kali Davis-White ('94) | 94 | JAM | 23.60 | |||||||||||
3 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 24.27 | |||||||||||
4 | Gabby Gray Gabby Gray ('93) | 93 | USA | 24.81 | PB | ||||||||||
Indledende 9 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 23.38 | |||||||||||
2 | Diamond Gause Diamond Gause ('94) | 94 | USA | 23.86 | |||||||||||
3 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 23.88 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Ellis-Watson Taylor Ellis-Watson ('93) | 93 | USA | 51.84 | SB | ||||||||||
2 | Shamier Little Shamier Little ('95) | 95 | USA | 52.15 | SB | ||||||||||
3 | Claudia Francis Claudia Francis ('93) | 93 | USA | 52.50 | |||||||||||
4 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.79 | |||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | Briana Haith Briana Haith ('94) | 94 | USA | 52.34 | PB | ||||||||||
2 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 52.49 | PB | ||||||||||
3 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 52.69 | PB | ||||||||||
4 | Domonique Williams Domonique Williams ('94) | 94 | TTO | 53.19 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 52.73 | SB | ||||||||||
2 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 54.10 | PB | ||||||||||
3 | Sandrae Farquharson Sandrae Farquharson ('93) | 93 | JAM | 55.89 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Travia Jones Travia Jones ('95) | 95 | CAN | 53.40 | PB | ||||||||||
2 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 54.83 | PB | ||||||||||
3 | Jolie Carbo Jolie Carbo ('95) | 95 | USA | 55.46 | PB | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 53.56 | |||||||||||
2 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 54.45 | PB | ||||||||||
3 | Ayooluwa Adewole Ayooluwa Adewole ('93) | 93 | USA | 55.77 | PB | ||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Ellis-Watson Taylor Ellis-Watson ('93) | 93 | USA | 53.12 | |||||||||||
2 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 53.71 | |||||||||||
3 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 54.12 | PB | ||||||||||
4 | Ebony Crear Ebony Crear ('96) | 96 | USA | 55.38 | PB | ||||||||||
Indledende 5 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Erika Rucker Erika Rucker ('93) | 93 | USA | 53.34 | |||||||||||
2 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 53.80 | PB | ||||||||||
3 | Kimari Martin Kimari Martin ('94) | 94 | USA | 55.27 | |||||||||||
Indledende 6 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Briana Haith Briana Haith ('94) | 94 | USA | 52.77 | PB | ||||||||||
2 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 55.00 | |||||||||||
3 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 55.57 | |||||||||||
4 | Aisha Newsome Aisha Newsome ('94) | 94 | USA | 56.17 | PB | ||||||||||
Indledende 7 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Claudia Francis Claudia Francis ('93) | 93 | USA | 52.73 | |||||||||||
2 | Domonique Williams Domonique Williams ('94) | 94 | TTO | 53.22 | PB | ||||||||||
3 | Brianna Swinton Brianna Swinton ('94) | 94 | USA | 54.81 | SB | ||||||||||
Indledende 8 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Shamier Little Shamier Little ('95) | 95 | USA | 52.95 | |||||||||||
2 | Ashley Henry Ashley Henry ('93) | 93 | USA | 54.00 | |||||||||||
3 | Marisa Bellamy Marisa Bellamy ('93) | 93 | USA | 55.21 | |||||||||||
4 | Deanna Tate Deanna Tate ('95) | 95 | USA | 55.74 | PB | ||||||||||
Indledende 9 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.60 | PB | ||||||||||
2 | Monisa Dobbins Monisa Dobbins ('94) | 94 | USA | 54.75 | |||||||||||
3 | Kiannah Alexander Kiannah Alexander ('94) | 94 | USA | 54.95 | PB | ||||||||||
Indledende 10 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 53.04 | |||||||||||
2 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell ('95) | 95 | USA | 53.22 | PB | ||||||||||
3 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 55.78 | |||||||||||
4 | Sydney Wells Sydney Wells | USA | 57.00 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Schuetz Morgan Schuetz ('94) | 94 | USA | 2:05.68 | SB | ||||||||||
2 | Ariah Graham Ariah Graham ('94) | 94 | USA | 2:05.78 | PB | ||||||||||
3 | Katie Willard Katie Willard ('95) | 95 | USA | 2:06.61 | |||||||||||
4 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:08.79 | |||||||||||
5 | Kimberley Ficenec Kimberley Ficenec ('94) | 94 | CZE | 2:09.13 | SB | ||||||||||
6 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:09.41 | |||||||||||
7 | Leanne Zimmer Leanne Zimmer ('95) | 95 | USA | 2:09.42 | |||||||||||
8 | Madison Milhoan Madison Milhoan ('94) | 94 | USA | 2:09.65 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:07.28 | |||||||||||
2 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:09.25 | PB | ||||||||||
3 | Lydia Witty Lydia Witty | USA | 2:10.68 | PB | |||||||||||
4 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:11.71 | |||||||||||
5 | Devon Artis Devon Artis ('96) | 96 | USA | 2:13.08 | PB | ||||||||||
6 | Taylor Corder Taylor Corder | USA | 2:13.24 | PB | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Katie Willard Katie Willard ('95) | 95 | USA | 2:08.57 | |||||||||||
2 | Kimberley Ficenec Kimberley Ficenec ('94) | 94 | CZE | 2:09.33 | SB | ||||||||||
3 | Madison Milhoan Madison Milhoan ('94) | 94 | USA | 2:09.51 | PB | ||||||||||
4 | Hannah Deworth Hannah Deworth ('94) | 94 | USA | 2:11.41 | PB | ||||||||||
5 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:11.62 | PB | ||||||||||
6 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 2:13.50 | PB | |||||||||||
7 | Maya Evans Maya Evans ('99) | 99 | USA | 2:13.87 | PB | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Ariah Graham Ariah Graham ('94) | 94 | USA | 2:07.78 | PB | ||||||||||
2 | Leanne Zimmer Leanne Zimmer ('95) | 95 | USA | 2:09.22 | PB | ||||||||||
3 | Maddie Criscione Maddie Criscione ('96) | 96 | USA | 2:10.48 | PB | ||||||||||
4 | Katherine Delaney Katherine Delaney ('93) | 93 | USA | 2:11.54 | PB | ||||||||||
5 | Erika Lewis Erika Lewis ('97) | 97 | USA | 2:12.52 | PB | ||||||||||
6 | Reagan Anderson Reagan Anderson ('94) | 94 | USA | 2:13.96 | PB | ||||||||||
Indledende 4 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Schuetz Morgan Schuetz ('94) | 94 | USA | 2:07.96 | SB | ||||||||||
2 | Annika Sisson Annika Sisson ('96) | 96 | USA | 2:11.14 | |||||||||||
3 | Kristyn Williams Kristyn Williams ('94) | 94 | USA | 2:11.51 | |||||||||||
4 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 2:13.47 | |||||||||||
5 | Emily Stevens Emily Stevens ('95) | 95 | USA | 2:14.06 | PB | ||||||||||
6 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 2:15.05 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Marta Pen Freitas Marta Pen Freitas ('93) | 93 | POR | 4:38.21 | PB | ||||||||||
2 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:39.96 | PB | ||||||||||
3 | Jessica Kamilos Jessica Kamilos ('93) | 93 | USA | 4:40.90 | |||||||||||
4 | Taylor Tubbs Taylor Tubbs ('95) | 95 | USA | 4:41.43 | PB | ||||||||||
5 | Sara Barron Sara Barron ('94) | 94 | USA | 4:41.74 | PB | ||||||||||
6 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:42.93 | |||||||||||
7 | Meropi Panagiotou Meropi Panagiotou ('94) | 94 | CYP | 4:45.43 | |||||||||||
8 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:47.82 | |||||||||||
9 | Sara Tsai Sara Tsai | USA | 4:50.04 | ||||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Marta Pen Freitas Marta Pen Freitas ('93) | 93 | POR | 4:44.38 | PB | ||||||||||
2 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:44.53 | PB | ||||||||||
3 | Taylor Tubbs Taylor Tubbs ('95) | 95 | USA | 4:44.62 | |||||||||||
4 | Sara Barron Sara Barron ('94) | 94 | USA | 4:44.67 | SB | ||||||||||
5 | Sara Tsai Sara Tsai | USA | 4:46.74 | PB | |||||||||||
6 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:46.95 | PB | ||||||||||
7 | Rebekah Greene Rebekah Greene ('93) | 93 | NZL | 4:49.21 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:42.74 | SB | ||||||||||
2 | Meropi Panagiotou Meropi Panagiotou ('94) | 94 | CYP | 4:43.17 | NR | PB | |||||||||
3 | Ffion Price Ffion Price ('94) | 94 | GBR | 4:43.22 | PB | ||||||||||
4 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:43.23 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Kamilos Jessica Kamilos ('93) | 93 | USA | 4:44.03 | |||||||||||
K 3000 m Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsea Blaase Chelsea Blaase ('94) | 94 | USA | 9:20.57 | PB | ||||||||||
2 | Carmen Carlos Carmen Carlos ('95) | 95 | USA | 9:21.34 | PB | ||||||||||
3 | Marta Pen Freitas Marta Pen Freitas ('93) | 93 | POR | 9:22.18 | PB | ||||||||||
4 | Cornelia Griesche Cornelia Griesche ('93) | 93 | GER | 9:23.88 | PB | ||||||||||
5 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 9:27.51 | |||||||||||
6 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 9:28.14 | PB | ||||||||||
7 | Rachael Reddy Rachael Reddy ('96) | 96 | USA | 9:28.15 | PB | ||||||||||
8 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 9:29.53 | |||||||||||
9 | Teylar Adelsberger Teylar Adelsberger ('94) | 94 | USA | 9:32.59 | PB | ||||||||||
10 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 9:39.96 | PB | ||||||||||
11 | Antonia Hehr Antonia Hehr ('96) | 96 | GER | 9:40.50 | PB | ||||||||||
12 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 9:41.08 | SB | ||||||||||
13 | Britt Ummels Britt Ummels ('93) | 93 | NED | 9:41.74 | PB | ||||||||||
14 | Hannah Waggoner Hannah Waggoner ('95) | 95 | USA | 9:48.45 | |||||||||||
15 | Courtney Kriegshauser Courtney Kriegshauser ('95) | 95 | USA | 10:08.09 | |||||||||||
Finale B 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Tubbs Taylor Tubbs ('95) | 95 | USA | 9:34.65 | PB | ||||||||||
2 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 9:40.91 | PB | ||||||||||
3 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 9:45.67 | PB | ||||||||||
4 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 9:51.50 | PB | ||||||||||
5 | Nicole Mello Nicole Mello ('95) | 95 | BRA | 9:54.83 | PB | ||||||||||
6 | Jessica Rizor Jessica Rizor | USA | 10:06.98 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Chelsea Blaase Chelsea Blaase ('94) | 94 | USA | 16:22.32 | SB | ||||||||||
2 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 16:31.12 | PB | ||||||||||
3 | Cornelia Griesche Cornelia Griesche ('93) | 93 | GER | 16:32.36 | PB | ||||||||||
4 | Rachael Reddy Rachael Reddy ('96) | 96 | USA | 16:37.76 | PB | ||||||||||
5 | Vanessa Valentine Vanessa Valentine | USA | 16:40.06 | ||||||||||||
6 | Emily Bean Emily Bean ('96) | 96 | USA | 16:40.38 | PB | ||||||||||
7 | Veronica Eder Veronica Eder ('95) | 95 | USA | 16:40.43 | PB | ||||||||||
8 | Jamie Kempfer Jamie Kempfer | USA | 16:42.22 | PB | |||||||||||
9 | Jessica Kamilos Jessica Kamilos ('93) | 93 | USA | 16:44.60 | PB | ||||||||||
10 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 16:45.52 | PB | ||||||||||
11 | Caroline Pietrzyk Caroline Pietrzyk ('97) | 97 | USA | 16:48.48 | |||||||||||
12 | Valerie Reina Valerie Reina ('94) | 94 | USA | 16:49.58 | PB | ||||||||||
13 | Bo Ummels Bo Ummels ('93) | 93 | NED | 17:00.17 | PB | ||||||||||
14 | Molly McKenna Molly McKenna ('96) | 96 | USA | 17:02.85 | |||||||||||
15 | Karis Jochen Karis Jochen ('94) | 94 | USA | 17:06.49 | |||||||||||
16 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 17:10.35 | PB | ||||||||||
17 | Mary Reiser Mary Reiser | USA | 17:13.88 | PB | |||||||||||
18 | Aubree Worden Aubree Worden ('92) | 92 | USA | 17:16.15 | |||||||||||
19 | Ellyn Atkinson Ellyn Atkinson | USA | 17:17.31 | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 8.05 | PB | ||||||||||
2 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 8.10 | =PB | ||||||||||
3 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 8.15 | PB | ||||||||||
4 | Samantha Scarlett Samantha Scarlett ('93) | 93 | JAM | 8.18 | |||||||||||
5 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 8.19 | |||||||||||
6 | Vanessa Clerveaux Vanessa Clerveaux ('94) | 94 | HAI | 8.22 | |||||||||||
7 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.25 | |||||||||||
8 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.32 | |||||||||||
Indledende heats | 26.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 8.08 | |||||||||||
2 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 8.21 | |||||||||||
3 | Chanice Taylor-Chase Chanice Taylor-Chase ('93) | 93 | CAN | 8.31 | |||||||||||
4 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 8.38 | |||||||||||
5 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 8.43 | |||||||||||
6 | Alyssa Felton Alyssa Felton ('93) | 93 | USA | 8.54 | |||||||||||
7 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 8.67 | |||||||||||
Indledende 2 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 8.12 | |||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.29 | |||||||||||
3 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 8.33 | |||||||||||
4 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 8.35 | |||||||||||
5 | Ryann McEnany Ryann McEnany | USA | 8.46 | PB | |||||||||||
6 | Taranisha Taylor Taranisha Taylor ('94) | 94 | USA | 8.51 | |||||||||||
7 | Sashel Brown Sashel Brown ('94) | 94 | JAM | 8.59 | |||||||||||
8 | Racquel Moses Racquel Moses ('94) | 94 | USA | 8.63 | =PB | ||||||||||
Indledende 3 26.2. | 26.2. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Clerveaux Vanessa Clerveaux ('94) | 94 | HAI | 8.20 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.22 | PB | ||||||||||
3 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 8.23 | |||||||||||
4 | Samantha Scarlett Samantha Scarlett ('93) | 93 | JAM | 8.25 | |||||||||||
5 | Steyce McNeil Steyce McNeil ('94) | 94 | USA | 8.33 | SB | ||||||||||
6 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 8.48 | PB | ||||||||||
7 | Funlayo Oluwole Funlayo Oluwole ('97) | 97 | USA | 8.58 | |||||||||||
8 | Ebony Crear Ebony Crear ('96) | 96 | USA | 8.63 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Nakita Gray Nakita Gray ('94) | 94 | USA | 1.82 | =PB | ||||||||||
2 | Madeline Fagan Madeline Fagan ('96) | 96 | USA | 1.82 | |||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||
4 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.82 | |||||||||||
5 | Shanice Hall Shanice Hall ('93) | 93 | JAM | 1.78 | =PB | ||||||||||
6 | Claire Orcel Claire Orcel ('97) | 97 | BEL | 1.78 | SB | ||||||||||
7 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||
8 | Leontia Kallenou Leontia Kallenou ('94) | 94 | CYP | 1.78 | |||||||||||
9 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.73 | =PB | ||||||||||
10 | Annie Kunz Annie Kunz ('93) | 93 | USA | 1.73 | |||||||||||
Chanice Porter Chanice Porter ('94) | 94 | JAM | NH | ||||||||||||
Karissa Roman Karissa Roman | USA | NH | |||||||||||||
Ashlyn Hare Ashlyn Hare | USA | NH | |||||||||||||
K Stangspring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jessie Johnson Jessie Johnson ('93) | 93 | USA | 4.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.32 | |||||||||||
4 | Megan Zimlich Megan Zimlich ('93) | 93 | USA | 4.22 | PB | ||||||||||
5 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.22 | PB | ||||||||||
6 | Alyssa Applebee Alyssa Applebee ('94) | 94 | USA | 4.22 | PB | ||||||||||
7 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.12 | |||||||||||
8 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.12 | |||||||||||
9 | Yeoryia Stefanídi Yeoryia Stefanídi ('95) | 95 | GRE | 3.97 | |||||||||||
10 | Brittany Wooten Brittany Wooten ('94) | 94 | USA | 3.97 | |||||||||||
11 | Ariel Voskamp Ariel Voskamp ('92) | 92 | USA | 3.97 | |||||||||||
12 | Sarah Bell Sarah Bell ('94) | 94 | USA | 3.97 | |||||||||||
13 | Sara Stevens Sara Stevens ('96) | 96 | USA | 3.97 | |||||||||||
14 | Ariel Lachance Ariel Lachance ('93) | 93 | USA | 3.97 | PB | ||||||||||
Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
Anna Reed Anna Reed | USA | NH | |||||||||||||
Britainy Smith Britainy Smith | USA | NH | |||||||||||||
Kathryn McAuley Kathryn McAuley ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
Callie Watson Callie Watson ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
Sydney Rodkey Sydney Rodkey ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
Emily Gunderson Emily Gunderson ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
Megan McCabe Megan McCabe ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
K Længdespring Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 6.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chanice Porter Chanice Porter ('94) | 94 | JAM | 6.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.51 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.28 | |||||||||||
7 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 6.19 | |||||||||||
8 | Jennifer Madu Jennifer Madu ('94) | 94 | USA | 6.15 | |||||||||||
9 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 6.09 | |||||||||||
10 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.94 | PB | ||||||||||
11 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 5.88 | |||||||||||
12 | Marshay Ryan Marshay Ryan ('95) | 95 | USA | 5.88 | |||||||||||
13 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 5.88 | |||||||||||
14 | Lacey Dent Lacey Dent ('94) | 94 | USA | 5.86 | |||||||||||
15 | Natasha Dicks Natasha Dicks ('95) | 95 | USA | 5.77 | |||||||||||
16 | Lynnsey Brim Lynnsey Brim | USA | 5.77 | PB | |||||||||||
17 | Kaitlyn Taylor Kaitlyn Taylor ('94) | 94 | USA | 5.77 | |||||||||||
18 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 5.72 | SB | ||||||||||
19 | Alexis Murphy Alexis Murphy ('94) | 94 | USA | 5.65 | |||||||||||
20 | Chyna Ries Chyna Ries ('96) | 96 | USA | 5.65 | |||||||||||
K Trespring Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 14.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.38 | |||||||||||
4 | Natasha Dicks Natasha Dicks ('95) | 95 | USA | 13.35 | PB | ||||||||||
5 | Marshay Ryan Marshay Ryan ('95) | 95 | USA | 13.22 | =SB | ||||||||||
6 | Simone Charley Simone Charley ('95) | 95 | USA | 13.04 | |||||||||||
7 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('96) | 96 | AUS | 12.99 | PB | ||||||||||
8 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 12.77 | |||||||||||
9 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 12.64 | |||||||||||
10 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 12.56 | |||||||||||
11 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 12.55 | PB | ||||||||||
12 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 12.53 | PB | ||||||||||
13 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 12.41 | |||||||||||
14 | Deja Hillman Deja Hillman ('96) | 96 | USA | 12.32 | PB | ||||||||||
15 | Brielyn Rogers Brielyn Rogers ('95) | 95 | USA | 12.24 | |||||||||||
16 | Danielle Williams Danielle Williams ('94) | 94 | USA | 12.19 | PB | ||||||||||
17 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 12.09 | |||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 17.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cassie Wertman Cassie Wertman ('93) | 93 | USA | 17.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rachel Dincoff Rachel Dincoff ('93) | 93 | USA | 16.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 16.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Valentina Mužarić Valentina Mužarić ('92) | 92 | CRO | 16.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 15.80 | |||||||||||
7 | Becky Famurewa Becky Famurewa ('94) | 94 | USA | 15.53 | |||||||||||
8 | Adriana Brown Adriana Brown ('96) | 96 | USA | 15.08 | |||||||||||
9 | Shelbi Vaughan Shelbi Vaughan ('94) | 94 | USA | 13.84 | SB | ||||||||||
10 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 13.69 | PB | ||||||||||
11 | Micah Dennis Micah Dennis ('92) | 92 | USA | 13.62 | |||||||||||
12 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 13.54 | SB | ||||||||||
13 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 13.46 | |||||||||||
14 | Haley Reynolds Haley Reynolds | USA | 13.37 | ||||||||||||
Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Becky Famurewa Becky Famurewa ('94) | 94 | USA | 20.92 | |||||||||||
2 | Asianna Covington Asianna Covington ('95) | 95 | CAN | 20.76 | PB | ||||||||||
3 | Shelby Ashe Shelby Ashe ('93) | 93 | USA | 20.49 | SB | ||||||||||
4 | Jontavia Dykes Jontavia Dykes ('95) | 95 | USA | 19.27 | PB | ||||||||||
5 | Alison Ondrusek Alison Ondrusek ('96) | 96 | USA | 19.11 | PB | ||||||||||
6 | Shelbi Vaughan Shelbi Vaughan ('94) | 94 | USA | 18.94 | PB | ||||||||||
7 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 18.93 | PB | ||||||||||
8 | Brianna Heilsnis Brianna Heilsnis ('95) | 95 | USA | 18.32 | PB | ||||||||||
9 | Carissa van Beek Carissa van Beek | USA | 18.12 | ||||||||||||
10 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 17.85 | |||||||||||
11 | Jasmine Manigault Jasmine Manigault ('95) | 95 | USA | 17.60 | |||||||||||
12 | Marvalyn Vernon Marvalyn Vernon ('96) | 96 | USA | 17.48 | PB | ||||||||||
13 | Brandi Walker Brandi Walker | USA | 17.40 | ||||||||||||
14 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 17.37 | |||||||||||
K Femkamp Inde 26.2. Finale A Finale | Inde 26.2. | ||||||||||||||
1 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 4420 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 4376 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annie Kunz Annie Kunz ('93) | 93 | USA | 4277 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 4207 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alex Gochenour Alex Gochenour ('93) | 93 | USA | 4171 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 4148 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Xenia Rahn Xenia Rahn ('91) | 91 | GER | 4139 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 4116 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 3945 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chalese Davis Chalese Davis ('93) | 93 | USA | 3931 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Steyce McNeil Steyce McNeil ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 27.2. Finale A Finale | Inde 27.2. | ||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:30.56 | ||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:30.63 | ||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 3:31.50 | ||||||||||||
Finale B 27.2. | 27.2. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:33.50 | ||||||||||||
2 | Missouri Missouri | USA | 3:34.42 | ||||||||||||
3 | South Carolina South Carolina | USA | 3:35.17 |