M 100 m 26.3. Vind: +1.8 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wallace Spearmon Wallace Spearmon ('84) | 84 | USA | 10.30 | SB | ||||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.43 | PB | ||||||||||||
3 | Eli Minor Eli Minor ('96) | 96 | USA | 10.48 | PB | ||||||||||||
4 | Anthony Blakely Anthony Blakely ('93) | 93 | USA | 10.56 | SB | ||||||||||||
5 | Ryan Green Ryan Green | USA | 10.57 | SB | |||||||||||||
6 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 10.57 | SB | ||||||||||||
7 | Neil Braddy Neil Braddy ('91) | 91 | USA | 10.60 | PB | ||||||||||||
8 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 10.67 | SB | ||||||||||||
9 | Zach Riley Zach Riley ('93) | 93 | USA | 10.84 | SB | ||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +2.2 | 26.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Pierce Vincent Pierce Vincent ('93) | 93 | USA | 10.40 | w | ||||||||||||
2 | Chedlin Sageese Chedlin Sageese | USA | 10.51 | w | |||||||||||||
3 | Demetrius Shelton Demetrius Shelton ('93) | 93 | USA | 10.58 | w | ||||||||||||
4 | Niager Mathis Niager Mathis ('94) | 94 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
5 | Arlando Brewer-Johnson Arlando Brewer-Johnson ('96) | 96 | USA | 10.68 | w | ||||||||||||
6 | Johnathan Holder Johnathan Holder ('93) | 93 | TTO | 10.76 | w | ||||||||||||
7 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 10.82 | w | ||||||||||||
Finale C 26.3. Vind: +0.9 | 26.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Kevin Winters Kevin Winters | USA | 10.67 | PB | |||||||||||||
2 | Aaron Chier Aaron Chier | USA | 10.79 | ||||||||||||||
3 | Simon Imagbe Simon Imagbe | USA | 10.81 | PB | |||||||||||||
4 | Nick Dow Nick Dow | USA | 10.83 | SB | |||||||||||||
5 | Kendall Owens Kendall Owens | USA | 10.90 | PB | |||||||||||||
6 | Chris Martin Chris Martin ('94) | 94 | USA | 10.90 | PB | ||||||||||||
Finale D 26.3. Vind: +1.8 | 26.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 10.73 | PB | ||||||||||||
2 | Ine Dean Ine Dean | USA | 10.94 | PB | |||||||||||||
Finale E 26.3. Vind: +1.3 | 26.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Kevin Smith Kevin Smith ('89) | 89 | USA | 10.89 | SB | ||||||||||||
2 | Andre Searcy Andre Searcy | USA | 10.91 | PB | |||||||||||||
M 200 m 26.3. Vind: +1.6 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 20.86 | PB | ||||||||||||
2 | Alexander Richemond Alexander Richemond | USA | 21.13 | PB | |||||||||||||
3 | Anthony Blakely Anthony Blakely ('93) | 93 | USA | 21.24 | SB | ||||||||||||
4 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 21.48 | SB | ||||||||||||
5 | Ryan Green Ryan Green | USA | 21.68 | SB | |||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +2.8 | 26.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.96 | w | ||||||||||||
2 | Anthony Adderly Anthony Adderly | USA | 21.00 | w | |||||||||||||
3 | Malik Givens Malik Givens ('97) | 97 | USA | 21.42 | w | ||||||||||||
4 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 21.54 | w | ||||||||||||
5 | Niager Mathis Niager Mathis ('94) | 94 | USA | 21.69 | w | ||||||||||||
6 | Otugo Ananaba Otugo Ananaba | USA | 21.91 | w | |||||||||||||
Finale C 26.3. Vind: +2.9 | 26.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Pierce Vincent Pierce Vincent ('93) | 93 | USA | 21.18 | w | ||||||||||||
2 | Eli Minor Eli Minor ('96) | 96 | USA | 21.23 | w | ||||||||||||
3 | Chedlin Sageese Chedlin Sageese | USA | 21.61 | w | |||||||||||||
4 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 21.83 | w | ||||||||||||
Finale D 26.3. Vind: +1.9 | 26.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | 21.18 | PB | ||||||||||||
2 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 21.29 | PB | |||||||||||||
3 | Demetrius Shelton Demetrius Shelton ('93) | 93 | USA | 21.35 | PB | ||||||||||||
4 | Kendall Owens Kendall Owens | USA | 21.87 | PB | |||||||||||||
Finale E 26.3. Vind: +2.8 | 26.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Kevin Winters Kevin Winters | USA | 21.54 | w | |||||||||||||
2 | Aaron Chier Aaron Chier | USA | 21.75 | w | |||||||||||||
M 400 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | 47.56 | PB | ||||||||||||
2 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 47.95 | PB | |||||||||||||
3 | Tucker Davis Tucker Davis ('93) | 93 | USA | 48.97 | PB | ||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Jaquez Wilson Jaquez Wilson | USA | 48.01 | PB | |||||||||||||
2 | Dameon Morgan Dameon Morgan ('92) | 92 | USA | 48.06 | PB | ||||||||||||
3 | Tyler Jackson Tyler Jackson ('94) | 94 | USA | 48.42 | SB | ||||||||||||
4 | Brandon Singleton Brandon Singleton ('96) | 96 | USA | 48.59 | SB | ||||||||||||
5 | Holland Sherrer Holland Sherrer ('93) | 93 | USA | 48.87 | PB | ||||||||||||
Finale C 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kaden Griffin Kaden Griffin | USA | 48.55 | PB | |||||||||||||
M 800 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Alejandro Sanchez Alejandro Sanchez | USA | 1:51.30 | SB | |||||||||||||
2 | Noah Larsen Noah Larsen | USA | 1:52.40 | PB | |||||||||||||
3 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:52.67 | PB | |||||||||||||
4 | Ryan Wheatley Ryan Wheatley ('94) | 94 | USA | 1:53.19 | PB | ||||||||||||
5 | Matthew O'Connor Matthew O'Connor | USA | 1:53.22 | PB | |||||||||||||
6 | Trenton Daniels Trenton Daniels | USA | 1:54.36 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Simon Greiner Simon Greiner ('94) | 94 | USA | 3:48.17 | PB | ||||||||||||
2 | Andrew Pisechko Andrew Pisechko ('92) | 92 | USA | 3:49.48 | PB | ||||||||||||
3 | Sam Dickerson Sam Dickerson ('92) | 92 | USA | 3:49.82 | SB | ||||||||||||
4 | Cerake Geberkidane Cerake Geberkidane ('96) | 96 | USA | 3:50.06 | PB | ||||||||||||
5 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 3:50.13 | SB | ||||||||||||
6 | Marc Maton Marc Maton ('94) | 94 | USA | 3:50.80 | SB | ||||||||||||
7 | Brigham Hedges Brigham Hedges ('95) | 95 | USA | 3:51.83 | PB | ||||||||||||
8 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 3:52.45 | SB | ||||||||||||
9 | Luis Martinez Luis Martinez ('94) | 94 | USA | 3:53.40 | PB | ||||||||||||
10 | Anthoney Armstrong Anthoney Armstrong ('93) | 93 | USA | 3:53.52 | SB | ||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 3:54.16 | PB | |||||||||||||
2 | Dan Roe Dan Roe ('94) | 94 | USA | 3:54.56 | PB | ||||||||||||
3 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 3:54.70 | SB | ||||||||||||
4 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:54.93 | PB | ||||||||||||
5 | Kyle Larkin Kyle Larkin ('95) | 95 | IRL | 3:54.98 | PB | ||||||||||||
M 3000 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Brady Johnson Brady Johnson ('94) | 94 | USA | 8:24.74 | PB | ||||||||||||
2 | Braydon Rennie Braydon Rennie ('97) | 97 | CAN | 8:25.20 | PB | ||||||||||||
3 | Ollie Lockley Ollie Lockley ('93) | 93 | GBR | 8:25.66 | SB | ||||||||||||
4 | Marc Dubrick Marc Dubrick ('94) | 94 | USA | 8:31.62 | PB | ||||||||||||
5 | Jay Ort Jay Ort ('97) | 97 | CAN | 8:32.29 | SB | ||||||||||||
6 | Adam Roderique Adam Roderique ('94) | 94 | USA | 8:32.41 | PB | ||||||||||||
7 | Keith Meyer Keith Meyer | USA | 8:36.04 | PB | |||||||||||||
8 | Ellis Coon Ellis Coon ('96) | 96 | USA | 8:37.33 | PB | ||||||||||||
9 | Paul Raymond Paul Raymond | USA | 8:38.56 | PB | |||||||||||||
10 | Luke Padesky Luke Padesky | USA | 8:41.02 | PB | |||||||||||||
11 | Nathan Cook Nathan Cook | USA | 8:42.28 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 26.3. Vind: +2.7 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Davon Anderson Davon Anderson ('96) | 96 | USA | 14.07 | w | ||||||||||||
2 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 14.10 | w | ||||||||||||
3 | Jermaine Jones Jermaine Jones | USA | 14.17 | w | |||||||||||||
4 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 14.19 | w | ||||||||||||
5 | Jacob James Jacob James ('94) | 94 | USA | 14.27 | w | ||||||||||||
6 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +3.0 | 26.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Kion Joseph Kion Joseph ('94) | 94 | BAR | 14.23 | w | ||||||||||||
M 400 m hæk 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | LaRon Bennett LaRon Bennett ('82) | 82 | USA | 51.62 | |||||||||||||
2 | Kadeem Williams Kadeem Williams | USA | 52.11 | SB | |||||||||||||
3 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 52.75 | SB | ||||||||||||
4 | Kion Joseph Kion Joseph ('94) | 94 | BAR | 52.87 | SB | ||||||||||||
5 | Sydne Davis Sydne Davis | USA | 53.28 | SB | |||||||||||||
6 | Hudson Priebe Hudson Priebe | USA | 53.52 | SB | |||||||||||||
Finale C 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kiara Jones Kiara Jones ('89) | 89 | USA | 1:01.12 | PB | ||||||||||||
M Højdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 2.17 | PB | ||||||||||||
2 | Jah-Nhai Perinchief Jah-Nhai Perinchief ('97) | 97 | BER | 2.11 | SB | ||||||||||||
3 | Ken LeGassey Ken LeGassey ('94) | 94 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||||
4 | Austin Chippeaux Austin Chippeaux ('95) | 95 | USA | 2.00 | |||||||||||||
5 | Alex Campbell Alex Campbell | USA | 2.00 | ||||||||||||||
M Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||||
2 | Cole Phillips Cole Phillips ('94) | 94 | USA | 5.05 | SB | ||||||||||||
3 | Hayden Bugner Hayden Bugner ('96) | 96 | USA | 5.05 | PB | ||||||||||||
4 | Andrew Pope Andrew Pope ('93) | 93 | USA | 4.90 | PB | ||||||||||||
5 | Chris Peters Chris Peters ('93) | 93 | USA | 4.90 | PB | ||||||||||||
6 | Barclay Angle Barclay Angle ('94) | 94 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||||
7 | Dylan Rush Dylan Rush ('95) | 95 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||||
8 | Tyler Knight Tyler Knight ('94) | 94 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||||
9 | Luke Darrough Luke Darrough | USA | 4.60 | PB | |||||||||||||
Zach Kudlinski Zach Kudlinski | USA | NH | |||||||||||||||
M Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 7.91 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jah-Nhai Perinchief Jah-Nhai Perinchief ('97) | 97 | BER | 7.50 | +1.2 | PB | |||||||||||
3 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 7.48 | w | +3.1 | |||||||||||
4 | Brandon Workman Brandon Workman ('96) | 96 | USA | 7.44 | +1.3 | SB | |||||||||||
5 | Jared Belardo Jared Belardo ('96) | 96 | USA | 7.44 | +0.6 | PB | |||||||||||
6 | Kurt Jenner Kurt Jenner ('93) | 93 | AUS | 7.40 | +1.7 | SB | |||||||||||
7 | Simon Imagbe Simon Imagbe | USA | 7.33 | w | +2.4 | ||||||||||||
8 | Odaine Lewis Odaine Lewis ('96) | 96 | JAM | 7.25 | +1.4 | PB | |||||||||||
9 | Paul Akintade Paul Akintade ('96) | 96 | USA | 7.18 | +1.5 | PB | |||||||||||
10 | Kevin Smith Kevin Smith | USA | 7.04 | w | +2.3 | ||||||||||||
Denroc Dixon Denroc Dixon | JAM | NM | |||||||||||||||
M Trespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Tony Carodine Tony Carodine ('94) | 94 | USA | 15.77 | +0.4 | PB | |||||||||||
2 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 15.44 | +1.5 | PB | |||||||||||
3 | Jared Belardo Jared Belardo ('96) | 96 | USA | 15.39 | +0.2 | PB | |||||||||||
4 | Adama Mbye Adama Mbye | USA | 14.85 | +1.1 | SB | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 17.96 | |||||||||||||
2 | Devin Randall Devin Randall ('93) | 93 | USA | 17.37 | PB | ||||||||||||
3 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 17.25 | PB | |||||||||||||
4 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 17.04 | PB | ||||||||||||
5 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 16.68 | PB | ||||||||||||
6 | Jamal Whittaker Jamal Whittaker ('96) | 96 | USA | 16.56 | SB | ||||||||||||
7 | Stevon Crooks Stevon Crooks | JAM | 16.22 | PB | |||||||||||||
8 | Greg Block Greg Block | USA | 16.11 | PB | |||||||||||||
Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 55.71 | PB | ||||||||||||
2 | Kevin Farley Kevin Farley ('93) | 93 | USA | 54.18 | |||||||||||||
3 | Kevin Conway Kevin Conway ('94) | 94 | USA | 51.21 | SB | ||||||||||||
4 | Devin Randall Devin Randall ('93) | 93 | USA | 50.55 | SB | ||||||||||||
5 | Ricky Nelson Ricky Nelson ('97) | 97 | USA | 50.00 | PB | ||||||||||||
Jamal Whittaker Jamal Whittaker ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Dempsey McGuigan Dempsey McGuigan ('93) | 93 | IRL | 68.05 | |||||||||||||
2 | Nathan Loe Nathan Loe ('93) | 93 | USA | 62.02 | SB | ||||||||||||
Jamal Whittaker Jamal Whittaker ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Reinhardt van Zyl Reinhardt van Zyl ('94) | 94 | RSA | 66.30 | SB | ||||||||||||
2 | Alexander Pascal Alexander Pascal ('94) | 94 | CAY | 64.35 | SB | ||||||||||||
M Tikamp 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 7438 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lane Austell Lane Austell ('93) | 93 | USA | 7298 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 7281 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Blake Seitz Blake Seitz ('92) | 92 | USA | 6867 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 26.3. Vind: +0.9 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Khadija Suleman Khadija Suleman ('93) | 93 | NGR | 11.39 | PB | ||||||||||||
2 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 11.54 | =PB | ||||||||||||
3 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.64 | SB | ||||||||||||
4 | Marissa Kurtimah Marissa Kurtimah ('94) | 94 | CAN | 11.65 | SB | ||||||||||||
5 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.69 | PB | ||||||||||||
6 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 11.69 | PB | ||||||||||||
7 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 11.80 | SB | ||||||||||||
8 | Carly Carper Carly Carper | USA | 11.88 | SB | |||||||||||||
9 | Shekara Boakye Shekara Boakye | USA | 12.17 | SB | |||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +1.5 | 26.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.42 | PB | ||||||||||||
2 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 11.54 | PB | ||||||||||||
3 | Asha Cave Asha Cave ('97) | 97 | BAR | 11.76 | PB | ||||||||||||
4 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.84 | SB | ||||||||||||
5 | Ariel Jackson Ariel Jackson ('94) | 94 | BAR | 11.90 | SB | ||||||||||||
6 | Porsha Shirley Porsha Shirley | USA | 12.03 | PB | |||||||||||||
7 | Alyssa Felton Alyssa Felton ('93) | 93 | USA | 12.12 | SB | ||||||||||||
8 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 12.25 | SB | |||||||||||||
Finale C 26.3. Vind: +2.8 | 26.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Sabrina Mason Sabrina Mason | JAM | 11.97 | w | |||||||||||||
2 | Megan Harris Megan Harris ('97) | 97 | USA | 12.06 | w | ||||||||||||
3 | Deja Young Deja Young ('96) | 96 | USA | 12.09 | w | ||||||||||||
4 | Angie Vailas Angie Vailas ('94) | 94 | USA | 12.10 | w | ||||||||||||
Finale D 26.3. Vind: +2.2 | 26.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Raianna Maples Raianna Maples ('95) | 95 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
2 | Ivory Cassell Ivory Cassell | USA | 12.18 | w | |||||||||||||
3 | Taryn Rolle Taryn Rolle ('96) | 96 | BAH | 12.24 | w | ||||||||||||
K 200 m 26.3. Vind: +3.9 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Taylor Ellis-Watson Taylor Ellis-Watson ('93) | 93 | USA | 22.70 | w | ||||||||||||
2 | Khadija Suleman Khadija Suleman ('93) | 93 | NGR | 23.37 | w | ||||||||||||
3 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 23.48 | w | ||||||||||||
4 | Shavonne Husbands Shavonne Husbands ('94) | 94 | BAR | 23.59 | w | ||||||||||||
5 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 23.62 | w | ||||||||||||
6 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 23.75 | w | ||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +2.3 | 26.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.81 | w | ||||||||||||
2 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 24.06 | w | ||||||||||||
3 | Kiannah Alexander Kiannah Alexander ('94) | 94 | USA | 24.15 | w | ||||||||||||
4 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 24.16 | w | ||||||||||||
5 | Sabrina Mason Sabrina Mason | JAM | 24.58 | w | |||||||||||||
Finale C 26.3. Vind: +2.0 | 26.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 23.98 | SB | ||||||||||||
2 | Carly Carper Carly Carper | USA | 24.36 | SB | |||||||||||||
3 | Alex Gochenour Alex Gochenour ('93) | 93 | USA | 24.45 | PB | ||||||||||||
4 | Kadisha Francois Kadisha Francois ('96) | 96 | USA | 24.46 | PB | ||||||||||||
Finale D 26.3. Vind: +2.1 | 26.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Deja Young Deja Young ('96) | 96 | USA | 24.62 | w | ||||||||||||
2 | Jacqueline Obi Jacqueline Obi ('94) | 94 | USA | 24.87 | w | ||||||||||||
3 | Quin Patterson Quin Patterson | USA | 24.92 | w | |||||||||||||
Finale E 26.3. Vind: +3.5 | 26.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Rai Ahmed-Green Rai Ahmed-Green | USA | 24.71 | w | |||||||||||||
2 | Raianna Maples Raianna Maples ('95) | 95 | USA | 24.79 | w | ||||||||||||
K 400 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Chrishuna Williams Chrishuna Williams ('93) | 93 | USA | 53.47 | SB | ||||||||||||
2 | Rian Robinson Rian Robinson | USA | 54.65 | PB | |||||||||||||
3 | Jessica Oranika Jessica Oranika ('94) | 94 | USA | 55.15 | SB | ||||||||||||
4 | Ayooluwa Adewole Ayooluwa Adewole ('93) | 93 | USA | 55.55 | SB | ||||||||||||
5 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 56.21 | SB | ||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | O'neisha Glover O'neisha Glover | USA | 56.12 | PB | |||||||||||||
2 | Mercedes Mattix Mercedes Mattix ('96) | 96 | USA | 56.14 | SB | ||||||||||||
3 | Deanna Tate Deanna Tate ('95) | 95 | USA | 56.27 | SB | ||||||||||||
4 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 56.49 | PB | ||||||||||||
5 | Morgan Prather Morgan Prather | USA | 56.89 | PB | |||||||||||||
6 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 56.97 | PB | ||||||||||||
Finale C 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Shatia Hubbard Shatia Hubbard ('97) | 97 | USA | 56.33 | PB | ||||||||||||
Finale D 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Chanelle Ricketts Chanelle Ricketts | USA | 56.80 | PB | |||||||||||||
2 | Amira Coleman Amira Coleman ('97) | 97 | USA | 56.98 | PB | ||||||||||||
K 800 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Anna Boyert Anna Boyert ('93) | 93 | USA | 2:09.01 | SB | ||||||||||||
2 | Taylor Corder Taylor Corder | USA | 2:09.07 | PB | |||||||||||||
3 | Leanne Zimmer Leanne Zimmer ('95) | 95 | USA | 2:10.59 | PB | ||||||||||||
4 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:10.60 | PB | ||||||||||||
5 | Montené Speight Montené Speight ('92) | 92 | GBR | 2:11.52 | PB | ||||||||||||
6 | Faheema Scraders Faheema Scraders ('97) | 97 | BER | 2:13.89 | SB | ||||||||||||
7 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:15.00 | SB | ||||||||||||
K 1500 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Dominique Scott Dominique Scott ('92) | 92 | RSA | 4:15.61 | SB | ||||||||||||
2 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 4:24.39 | PB | ||||||||||||
3 | Valerie Reina Valerie Reina ('94) | 94 | USA | 4:26.34 | PB | ||||||||||||
4 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 4:28.29 | PB | ||||||||||||
5 | Abbie Hetherington Abbie Hetherington ('95) | 95 | GBR | 4:29.62 | SB | ||||||||||||
6 | Aurora Dybedokken Aurora Dybedokken ('95) | 95 | NOR | 4:30.58 | SB | ||||||||||||
7 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 4:30.66 | PB | ||||||||||||
8 | Cindy Forde Cindy Forde ('95) | 95 | BAR | 4:33.66 | PB | ||||||||||||
9 | Natalie Baker Natalie Baker ('93) | 93 | USA | 4:33.79 | PB | ||||||||||||
10 | Emilea Finley Emilea Finley ('93) | 93 | USA | 4:34.54 | PB | ||||||||||||
11 | Teylar Adelsberger Teylar Adelsberger ('94) | 94 | USA | 4:35.83 | PB | ||||||||||||
12 | Sidney Hirsch Sidney Hirsch ('94) | 94 | USA | 4:36.85 | PB | ||||||||||||
13 | Taylor Scholl Taylor Scholl | USA | 4:37.83 | PB | |||||||||||||
14 | Katie Spencer Katie Spencer | USA | 4:39.13 | PB | |||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Maddy Nikkel Maddy Nikkel ('96) | 96 | USA | 4:38.14 | PB | ||||||||||||
2 | Leanne Pompeani Leanne Pompeani ('96) | 96 | AUS | 4:39.79 | PB | ||||||||||||
K 3000 m 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 9:37.64 | PB | ||||||||||||
2 | Leanne Pompeani Leanne Pompeani ('96) | 96 | AUS | 9:51.31 | PB | ||||||||||||
3 | Aubree Worden Aubree Worden ('92) | 92 | USA | 9:57.96 | PB | ||||||||||||
4 | Avery Culpepper Avery Culpepper | USA | 10:06.79 | PB | |||||||||||||
5 | Lycia Hollon Lycia Hollon ('94) | 94 | USA | 10:10.90 | PB | ||||||||||||
6 | Bailee Cofer Bailee Cofer | USA | 10:12.02 | PB | |||||||||||||
7 | Kayla Deighan Kayla Deighan ('93) | 93 | CAN | 10:13.15 | PB | ||||||||||||
K 3000 m forh. 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Halie Mechels Halie Mechels | USA | 10:42.34 | PB | |||||||||||||
2 | Megan West Megan West | USA | 10:43.44 | SB | |||||||||||||
3 | Stacie Taylor Stacie Taylor ('95) | 95 | GBR | 10:46.86 | PB | ||||||||||||
4 | Annika Sisson Annika Sisson ('96) | 96 | USA | 10:57.32 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 26.3. Vind: +1.2 Finale A Finale | 26.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Alex Gochenour Alex Gochenour ('93) | 93 | USA | 13.21 | SB | ||||||||||||
2 | Taylor Larch-Miller Taylor Larch-Miller ('94) | 94 | USA | 13.23 | PB | ||||||||||||
3 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 13.24 | SB | ||||||||||||
4 | Mary Young Mary Young ('96) | 96 | USA | 13.74 | SB | ||||||||||||
5 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 13.89 | PB | ||||||||||||
6 | Oarabile Babolayi Oarabile Babolayi ('92) | 92 | BOT | 14.06 | SB | ||||||||||||
7 | Danielle Riggins Danielle Riggins ('96) | 96 | USA | 14.19 | SB | ||||||||||||
8 | Alyssa Felton Alyssa Felton ('93) | 93 | USA | 14.19 | SB | ||||||||||||
Finale B 26.3. Vind: +1.4 | 26.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 13.33 | PB | ||||||||||||
2 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 13.70 | PB | ||||||||||||
3 | Destani Welch Destani Welch ('93) | 93 | USA | 13.98 | PB | ||||||||||||
4 | Tasha Frazier Tasha Frazier | USA | 13.99 | PB | |||||||||||||
5 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 14.13 | |||||||||||||
6 | Racquel Moses Racquel Moses ('94) | 94 | USA | 14.21 | SB | ||||||||||||
K 400 m hæk 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Brianna Swinton Brianna Swinton ('94) | 94 | USA | 59.04 | PB | ||||||||||||
2 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 59.06 | PB | ||||||||||||
3 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 59.10 | SB | ||||||||||||
4 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 59.49 | PB | ||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Virginia Hill Virginia Hill ('94) | 94 | USA | 59.86 | PB | ||||||||||||
2 | Shani Adams Shani Adams ('93) | 93 | BAR | 1:00.63 | SB | ||||||||||||
3 | Lori Foltz Lori Foltz | USA | 1:01.19 | SB | |||||||||||||
4 | Mary Young Mary Young ('96) | 96 | USA | 1:01.70 | |||||||||||||
5 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 1:01.99 | SB | ||||||||||||
Finale C 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
2 | Cydney Fogle Cydney Fogle ('95) | 95 | USA | 1:02.89 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Karissa Roman Karissa Roman | USA | 1.70 | SB | |||||||||||||
2 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||||
3 | Ashley Petersen Ashley Petersen ('94) | 94 | USA | 1.70 | |||||||||||||
K Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.30 | PB | ||||||||||||
3 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.20 | SB | ||||||||||||
4 | Megan Zimlich Megan Zimlich ('93) | 93 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||||
5 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||||
6 | Alyssa Applebee Alyssa Applebee ('94) | 94 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
7 | Ariel Voskamp Ariel Voskamp ('92) | 92 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
8 | Kathryn McAuley Kathryn McAuley ('96) | 96 | USA | 3.85 | =PB | ||||||||||||
9 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 3.70 | PB | ||||||||||||
10 | Page Stuhlsatz Page Stuhlsatz ('92) | 92 | USA | 3.70 | PB | ||||||||||||
11 | Rayce Albino Rayce Albino ('97) | 97 | USA | 3.70 | SB | ||||||||||||
12 | Callie Watson Callie Watson ('95) | 95 | USA | 3.70 | |||||||||||||
13 | Meg Loontjer Meg Loontjer ('93) | 93 | USA | 3.70 | PB | ||||||||||||
Sierra Maddox Sierra Maddox ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
K Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 6.19 | +2.0 | PB | |||||||||||
2 | Annastacia Forrester Annastacia Forrester ('96) | 96 | JAM | 6.07 | +1.8 | SB | |||||||||||
3 | Kayla Bell Kayla Bell ('93) | 93 | USA | 5.88 | w | +3.1 | |||||||||||
4 | Daijha Heron Daijha Heron ('96) | 96 | CAN | 5.84 | +1.6 | PB | |||||||||||
5 | Robiann Broomfield Robiann Broomfield ('92) | 92 | USA | 5.73 | +1.9 | SB | |||||||||||
Tasha Frazier Tasha Frazier | USA | NM | |||||||||||||||
Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
K Trespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Kayla Bell Kayla Bell ('93) | 93 | USA | 12.29 | w | +3.0 | |||||||||||
2 | Brittney Gibbs Brittney Gibbs ('96) | 96 | CAN | 12.20 | +1.3 | PB | |||||||||||
3 | Taryn Rolle Taryn Rolle ('96) | 96 | BAH | 12.15 | +1.9 | SB | |||||||||||
Annastacia Forrester Annastacia Forrester ('96) | 96 | JAM | NM | ||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 18.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chase Ealey Chase Ealey ('94) | 94 | USA | 17.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 16.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alexis Chiles Alexis Chiles | USA | 14.78 | PB | |||||||||||||
5 | Claire Nolan Claire Nolan | USA | 14.70 | PB | |||||||||||||
6 | Katie Kehl Katie Kehl ('95) | 95 | USA | 14.31 | PB | ||||||||||||
7 | Aaliah Herron Aaliah Herron | USA | 14.26 | PB | |||||||||||||
8 | Megan Lauzon Megan Lauzon | USA | 13.49 | PB | |||||||||||||
9 | Paden Wachter Paden Wachter | USA | 13.14 | PB | |||||||||||||
Catherine Jakich Catherine Jakich | USA | NM | |||||||||||||||
Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
Micah Dennis Micah Dennis ('92) | 92 | USA | NM | ||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 55.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Michelle Tomlin Michelle Tomlin | USA | 48.36 | PB | |||||||||||||
2 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 52.38 | PB | ||||||||||||
3 | Katie Kehl Katie Kehl ('95) | 95 | USA | 47.53 | PB | ||||||||||||
4 | Megan Lauzon Megan Lauzon | USA | 46.87 | PB | |||||||||||||
5 | Baylor Reese Baylor Reese | USA | 44.60 | PB | |||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 56.91 | PB | ||||||||||||
2 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 54.55 | SB | ||||||||||||
3 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 54.44 | PB | ||||||||||||
Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | NM | ||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Ayesha Champagnie Ayesha Champagnie ('96) | 96 | JAM | 47.11 | |||||||||||||
2 | Megan Honas Megan Honas ('95) | 95 | USA | 44.91 | |||||||||||||
K Syvkamp 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Victoria Jackson Victoria Jackson ('89) | 89 | USA | 4986 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Katie Cassidy Katie Cassidy ('95) | 95 | USA | 4957 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Holly Pattie-Belleli Holly Pattie-Belleli ('94) | 94 | GBR | 4803 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Ole Miss Ole Miss | USA | 44.40 | ||||||||||||||
Nicole Henderson, Shannon Ray, Brianna Tate, Khadija Suleman | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Missouri Missouri | USA | 3:38.44 | ||||||||||||||
Sandrae Farquharson, Laquisha Jackson, Jacqueline Obi, Valerie Thames |