Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: DTU indl. vest 28.5.2016

M 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM11.21
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.78
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.78
  
 
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK7711.91
  
 PB
Zaki DhamacZaki Dhamac ('99)Aalborg AM12.22
  
 PB
Rasmus Outzen VejlgårdRasmus Outzen Vejlgård SAK7712.28
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190012.41
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.50
  
 PB
Jonas JensenJonas Jensen ('98)Odense Atletik 12.52
  
 PB
Aske AlrøeAske Alrøe ('01)Aalborg AM12.82
  
 PB
Andreas Hvass NeergaardAndreas Hvass Neergaard ('99)Skive AM13.03
  
 SB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM13.07
  
 PB
Jeppe S EspersenJeppe S Espersen ('01)Skive AM13.43
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM14.92
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 39.08
  
 SB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190039.15
  
 PB
Adrian ChavarryAdrian Chavarry ('01)Aarhus 190041.23
  
 PB
Jeppe S EspersenJeppe S Espersen ('01)Skive AM43.08
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)SAK7744.40
  
 PB
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM49.71
  
 
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK53.18
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM51.61
  
 SB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 190055.55
  
 PB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK7756.17
  
 SB
Jonas JensenJonas Jensen ('98)Odense Atletik 56.40
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 57.19
  
 PB
Andreas Hvass NeergaardAndreas Hvass Neergaard ('99)Skive AM58.32
  
 PB
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1:00.40
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:13.20
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:17.36
  
 
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK772:27.38
  
 PB
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM2:31.13
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK772:35.41
  
 PB
Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19002:37.22
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM2:38.78
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:16.30
  
 
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK774:28.29
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM4:28.30
  
 PB
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:36.30
  
 
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM4:41.39
  
 SB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:50.11
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK779:10.98
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:39.03
  
 
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK11:08.20
  
 PB
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM11:53.65
  
 
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM12:20.00
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 190015:54.04
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM16:38.25
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM16:50.05
  
 PB
Rasmus KristensenRasmus Kristensen ('97)Odense Atletik 16:50.45
  
 PB
Therence MugishaTherence Mugisha ('98)SAK7717:50.91
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 190018:01.13
  
 SB
Martin Fløystrup JensenMartin Fløystrup Jensen ('96)Odense Atletik 21:16.46
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.45
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190015.61
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7716.27
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM17.69
  
 SB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM17.93
  
 PB
Ali SepasAli Sepas ('01)Aalborg AM18.96
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7720.68
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM20.78
  
 PB
William BonfilsWilliam Bonfils ('03)Viborg AM22.16
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1.84
  
 PB
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK771.81
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.81
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.75
  
 PB
Laurits Holm OlesenLaurits Holm Olesen ('01)Skive AM1.73
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771.70
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.70
  
 
Magnus Nøhr ShawMagnus Nøhr Shaw ('02)Aalborg AM1.67
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)SAK771.50
  
 PB
Thien An Michael TranThien An Michael Tran ('97)Aarhus 19001.45
  
 SB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.35
  
 
William BonfilsWilliam Bonfils ('03)Viborg AM1.20
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.00
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 3.00
  
 
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja3.00
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 2.90
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19002.70
  
 SB
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM2.70
  
 PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19002.50
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK772.30
  
 =PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM2.00
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM6.09
0.0
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.01
0.0
  
 
Laurits Holm OlesenLaurits Holm Olesen ('01)Skive AM5.83
-0.9
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19005.81
+0.4
  
 SB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK775.62
0.0
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19005.45
-0.5
  
 PB
Adrian ChavarryAdrian Chavarry ('01)Aarhus 19005.29
-0.5
  
 PB
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM5.26
-1.6
  
 PB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK775.24
-0.8
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK774.42
-0.7
  
 
Ali SepasAli Sepas ('01)Aalborg AM4.33
-1.6
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM3.71
-1.8
  
 PB
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM3.51
-1.7
  
 SB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM3.28
-1.6
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja13.64
-0.8
  
 PB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM12.69
+1.2
  
 
Kasper BangKasper Bang ('97)Aarhus 190011.81
-0.9
  
 SB
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK7711.70
-2.2
  
 PB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM11.56
0.0
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta11.39
+1.7
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja48.67
  
 PB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM40.60
  
 PB
Casper Urth NygaardCasper Urth Nygaard ('98)Randers Freja34.42
  
 PB
Rasmus Outzen VejlgårdRasmus Outzen Vejlgård SAK7734.15
  
 PB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM32.89
  
 PB
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 31.73
  
 PB
Kasper BangKasper Bang ('97)Aarhus 190025.96
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.54
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.64
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM12.72
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM13.36
  
 PB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 13.51
  
 SB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 190013.54
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM13.64
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)Viborg AM13.81
  
 SB
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 190013.96
  
 SB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM14.07
  
 
Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro14.12
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM14.24
  
 PB
Ann-Sofie BradalAnn-Sofie Bradal ('04)SAK7714.27
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM14.33
  
 PB
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 190014.48
  
 SB
Caroline LundCaroline Lund ('97)Randers Freja14.50
  
 PB
Astrid Kjær RengAstrid Kjær Reng Odense Atletik 14.65
  
 
Cecilie PetersenCecilie Petersen ('02)Randers Freja14.97
  
 PB
Thilde S. KnudsenThilde S. Knudsen ('01)SAK7715.22
  
 SB
Kristine MartinsenKristine Martinsen ('04)Odense Atletik 15.57
  
 PB
Cara FiddyCara Fiddy ('99)Randers Freja16.92
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190043.33
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM44.38
  
 
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM44.91
  
 PB
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM46.98
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)SAK7747.59
  
 PB
Cathrine BrundCathrine Brund ('02)Randers Freja47.81
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM49.23
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190049.45
  
 PB
Thilde S. KnudsenThilde S. Knudsen ('01)SAK7750.42
  
 PB
Souhur Dahir Jama RooblehSouhur Dahir Jama Roobleh ('99)Odense Atletik 51.69
  
 PB
Laura Birch NielsenLaura Birch Nielsen ('01)AK Holstebro54.08
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM54.97
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM57.37
  
 PB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190057.98
  
 PB
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM59.97
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:01.71
  
 SB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:03.84
  
 SB
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:04.31
  
 SB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM1:05.47
  
 
Cara FiddyCara Fiddy ('99)Randers Freja1:10.56
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:19.52
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19002:32.13
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK772:40.08
  
 PB
Cathrine BrundCathrine Brund ('02)Randers Freja2:42.64
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 2:44.64
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:45.99
  
 
Karoline TougaardKaroline Tougaard ('02)HGF AM2:54.00
  
 
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro3:08.93
  
 PB
Annika NordtugAnnika Nordtug ('02)Skive AM3:32.79
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5:12.23
  
 PB
Souhur Dahir Jama RooblehSouhur Dahir Jama Roobleh ('99)Odense Atletik 5:15.27
  
 PB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja5:16.99
  
 PB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19005:22.00
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM11:20.20
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM11:40.37
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM11:54.12
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM12:58.46
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 190013:06.99
  
 SB
Karoline TougaardKaroline Tougaard ('02)HGF AM13:38.46
  
 PB
Laura Birch NielsenLaura Birch Nielsen ('01)AK Holstebro15:28.32
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja19:11.99
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF19:15.90
  
 PB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190022:00.96
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190015.28
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM15.96
  
 PB
Caroline G S JohansenCaroline G S Johansen ('98)Aarhus 190016.11
  
 PB
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM16.46
  
 
Amalie Bang PetersenAmalie Bang Petersen ('98)Randers Freja17.92
  
 SB
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)Randers Freja18.08
  
 PB
Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)Odense Atletik 20.29
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.45
  
 PB
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 13.06
  
 PB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro13.89
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7714.02
  
 PB
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190014.02
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro14.12
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM14.67
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM15.37
  
 SB
Anna SkipperAnna Skipper ('04)Viborg AM15.65
  
 PB
Elisabeth RusikeElisabeth Rusike ('02)Randers Freja16.53
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM16.64
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.56
  
 SB
Karoline Winther MortensenKaroline Winther Mortensen Aalborg AM1.55
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.55
  
 PB
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM1.53
  
 SB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 1.50
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.50
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.47
  
 
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.44
  
 =PB
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)SAK771.41
  
 PB
Amalie Bang PetersenAmalie Bang Petersen ('98)Randers Freja1.35
  
 SB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19001.35
  
 PB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001.35
  
 SB
Gertrud VølundGertrud Vølund Odense Atletik 1.30
  
 SB
Astrid Kjær RengAstrid Kjær Reng Odense Atletik 1.30
  
 SB
Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19001.30
  
 PB
Lea SimmelsgaardLea Simmelsgaard ('02)SAK771.25
  
 SB
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM1.25
  
 
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.20
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19001.20
  
 PB
Nadia PedersenNadia Pedersen ('01)Randers Freja1.10
  
 SB
Anna DalagerAnna Dalager ('03)Odense Atletik 1.05
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)Odense Atletik 3.00
  
 
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.80
  
 
Sofia SkjødtSofia Skjødt Randers Freja2.50
  
 PB
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM2.50
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro2.40
  
 PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.30
  
 PB
Kamille FrostKamille Frost ('02)Randers Freja2.30
  
 PB
Hanne HansenHanne Hansen ('97)Aarhus 19002.10
  
 SB
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 2.00
  
 PB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja1.90
  
 SB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM1.90
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM1.80
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19005.15
-0.1
  
 SB
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)Randers Freja5.07
-1.7
  
 PB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19004.94
-2.0
  
 SB
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM4.84
-2.0
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.51
-0.8
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19004.50
-0.4
  
 SB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 4.46
-1.7
  
 
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM4.44
+0.3
  
 PB
Maria Roed BrodersenMaria Roed Brodersen ('99)Skive AM4.43
-2.0
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro4.41
0.0
  
 PB
Ann-Sofie BradalAnn-Sofie Bradal ('04)SAK774.40
+1.5
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro4.37
-1.8
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK774.37
+1.7
  
 
Karoline Winther MortensenKaroline Winther Mortensen Aalborg AM4.26
-1.1
  
 SB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 4.23
-2.6
  
 PB
Sofie RønhoffSofie Rønhoff ('04)Randers Freja4.12
+0.8
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19004.10
-2.0
  
 
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM4.00
+1.2
  
 PB
Ditte Hyldahl SvenningsenDitte Hyldahl Svenningsen ('02)Skive AM3.98
0.0
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM3.59
-0.8
  
 SB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja3.21
0.0
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190035.42
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM32.98
  
 PB
Nina SkovNina Skov ('97)Skive AM25.25
  
 PB
Therese R JohansenTherese R Johansen ('99)Aarhus Fremad21.08
  
 SB
Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja19.29
  
 PB
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 18.98
  
 PB
Nicoline ReicheNicoline Reiche Aalborg AM17.90
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190053.13
  
 PB
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik50.22
  
 PB
Nina SkovNina Skov ('97)Skive AM46.63
  
 SB
Sofie JørgensenSofie Jørgensen ('99)Randers Freja35.13
  
 PB
Nicoline ReicheNicoline Reiche Aalborg AM17.06
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190041.30
  
 SB
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM36.12
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM34.67
  
 PB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 24.82
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM24.67
  
 
Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja21.60
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 190019.33
  
 PB

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021