Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Beijing CHN: 54th Beijing University Games 12‐15.5.2016

M 100 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Yang Yang 
Yang Yang  ('91)
CHN10.55
  
 
2
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN10.65
  
 
3
Jiang Hengnan 
Jiang Hengnan  ('95)
CHN10.74
  
 
4
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN10.85
  
 
5
Li Zhipeng 
Li Zhipeng  ('95)
CHN10.89
  
 
6
Zhang Song 
Zhang Song  ('95)
CHN10.92
  
 
7
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN10.94
  
 
8
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN10.96
  
 
9
Zhou Limingfei 
Zhou Limingfei  
CHN11.80
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN10.68
  
 
Yang Yang 
Yang Yang  ('91)
CHN10.70
  
 
Jiang Hengnan 
Jiang Hengnan  ('95)
CHN10.74
  
 
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN10.75
  
 SB
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN10.85
  
 
Zhang Song 
Zhang Song  ('95)
CHN10.88
  
 SB
Zhou Limingfei 
Zhou Limingfei  
CHN10.97
  
 PB
Li Zhipeng 
Li Zhipeng  ('95)
CHN10.98
  
 
Chen Xihang 
Chen Xihang  
CHN10.99
  
 PB
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN11.00
  
 
Wang Yafei 
Wang Yafei  ('92)
CHN11.02
  
 
He Jiayong 
He Jiayong  ('95)
CHN11.06
  
 
Xu Jiayong 
Xu Jiayong  
CHN11.08
  
 PB
M 200 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN21.06
  
 SB
2
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN21.17
  
 
3
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN21.47
  
 
4
Zhou Limingfei 
Zhou Limingfei  
CHN21.59
  
 
5
Meng Yifei 
Meng Yifei  ('96)
CHN21.80
  
 
6
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN21.84
  
 
7
Chang Pengben 
Chang Pengben  ('88)
CHN21.92
  
 
8
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN21.94
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN21.19
  
 SB
Chang Pengben 
Chang Pengben  ('88)
CHN21.52
  
 SB
Zhou Limingfei 
Zhou Limingfei  
CHN21.53
  
 PB
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN21.55
  
 
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN21.63
  
 
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN21.69
  
 
Meng Yifei 
Meng Yifei  ('96)
CHN21.73
  
 PB
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN21.84
  
 SB
Jiang Hengnan 
Jiang Hengnan  ('95)
CHN21.91
  
 
He Jiayong 
He Jiayong  ('95)
CHN21.91
  
 
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN21.9h
  
 
Wang Yafei 
Wang Yafei  ('92)
CHN22.12
  
 
M 400 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN46.53
  
 SB
2
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN46.73
  
 PB
3
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN47.07
  
 SB
4
Chang Pengben 
Chang Pengben  ('88)
CHN47.44
  
 
5
Yang Zeping 
Yang Zeping  ('94)
CHN47.72
  
 
6
Meng Yifei 
Meng Yifei  ('96)
CHN47.85
  
 PB
7
Wu Lei 
Wu Lei  ('96)
CHN48.72
  
 
8
Zhang Mengmeng 
Zhang Mengmeng  ('95)
CHN49.67
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN47.53
  
 
Chang Pengben 
Chang Pengben  ('88)
CHN47.90
  
 
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN47.99
  
 
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN48.04
  
 SB
Meng Yifei 
Meng Yifei  ('96)
CHN48.17
  
 SB
Yang Zeping 
Yang Zeping  ('94)
CHN48.17
  
 
Wu Lei 
Wu Lei  ('96)
CHN48.48
  
 
Zhang Mengmeng 
Zhang Mengmeng  ('95)
CHN48.94
  
 PB
M 800 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhou Guangcai 
Zhou Guangcai  ('96)
CHN1:48.99
  
 PB
2
Xie Zhaofu 
Xie Zhaofu  ('92)
CHN1:49.31
  
 PB
3
You Junjie 
You Junjie  ('96)
CHN1:52.09
  
 PB
4
Teng Haining 
Teng Haining  ('93)
CHN1:52.65
  
 
5
Bian Wenxin 
Bian Wenxin  ('96)
CHN1:53.27
  
 PB
Indledende ?
15.5.
15.5.
Teng Haining 
Teng Haining  ('93)
CHN1:54.32
  
 
You Junjie 
You Junjie  ('96)
CHN1:54.48
  
 
Bian Wenxin 
Bian Wenxin  ('96)
CHN1:54.88
  
 PB
Xie Zhaofu 
Xie Zhaofu  ('92)
CHN1:56.96
  
 
M 1500 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
You Junjie 
You Junjie  ('96)
CHN3:53.91
  
 PB
2
Teng Haining 
Teng Haining  ('93)
CHN3:56.07
  
 
3
Wang Minglei 
Wang Minglei  ('94)
CHN3:56.83
  
 
M 5000 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Hao 
Wang Hao  ('95)
CHN14:32.20
  
 SB
2
Ceng Yanan 
Ceng Yanan  
CHN14:55.45
  
 PB
M 3000 m forh.    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Minglei 
Wang Minglei  ('94)
CHN9:34.57
  
 PB
M 110 m hæk    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhang Shuai 
Zhang Shuai  ('96)
CHN14.48
  
 PB
2
Wang Mengqi 
Wang Mengqi  ('94)
CHN14.49
  
 
M 400 m hæk    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN51.46
  
 
2
Yan Liqiang 
Yan Liqiang  ('94)
CHN51.69
  
 PB
3
Chen Junwen 
Chen Junwen  ('93)
CHN53.51
  
 PB
4
Ju Zhu 
Ju Zhu  ('96)
CHN53.68
  
 SB
5
Li Haitao 
Li Haitao  ('90)
CHN53.75
  
 
6
Li Zhilong 
Li Zhilong  ('88)
CHN54.02
  
 SB
7
Ren Jie 
Ren Jie  
CHN54.29
  
 PB
M Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Gao Woqi 
Gao Woqi  ('95)
CHN2.04
  
 
2
Bai Min 
Bai Min  ('94)
CHN2.04
  
 SB
3
Cheng Kaiwei 
Cheng Kaiwei  ('95)
CHN2.00
  
 
4
Zhang Kai 
Zhang Kai  ('91)
CHN2.04
  
 SB
M Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Li Zhipeng 
Li Zhipeng  ('95)
CHN7.86
  
 PB
2
Hu Zunbin 
Hu Zunbin  ('95)
CHN7.49
  
 PB
3
Dong Geng 
Dong Geng  ('95)
CHN7.48
  
 
4
Geng Bo 
Geng Bo  ('94)
CHN7.47
  
 PB
5
Liu Ying 
Liu Ying  ('95)
CHN7.37
  
 SB
6
Liu Mingxuan 
Liu Mingxuan  ('97)
CHN7.24
  
 PB
7
Zhang Huailiang 
Zhang Huailiang  
CHN7.13
  
 PB
8
Tang Hao 
Tang Hao  ('96)
CHN7.09
  
 PB
10
Gao Dongdong 
Gao Dongdong  
CHN7.02
  
 PB
11
Li Pangshuai 
Li Pangshuai  ('92)
CHN6.91
  
 SB
M Trespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Liu Mingxuan 
Liu Mingxuan  ('97)
CHN15.94
  
 
2
Li Pangshuai 
Li Pangshuai  ('92)
CHN15.55
  
 SB
3
Tang Hao 
Tang Hao  ('96)
CHN15.51
  
 
4
Zhang Qi 
Zhang Qi  
CHN14.91
  
 PB
5
Gao Dongdong 
Gao Dongdong  
CHN14.84
  
 SB
6
Ren Yulong 
Ren Yulong  
CHN14.76
  
 PB
7
Gao Woqi 
Gao Woqi  ('95)
CHN14.59
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Sun Shuai 
Sun Shuai  ('96)
CHN18.05
  
 
2
Dai Mingyao 
Dai Mingyao  
CHN16.64
  
 PB
3
Wang Zhouyi 
Wang Zhouyi  ('95)
CHN15.69
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wei Zidong 
Wei Zidong  ('95)
CHN55.43
  
 SB
2
Luo Teng 
Luo Teng  ('93)
CHN54.41
  
 PB
3
Liu Jia 
Liu Jia  ('94)
CHN48.62
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Shao Guote 
Shao Guote  
CHN57.37
  
 SB
M Spydkast 800 gram    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Sun Zhenhua 
Sun Zhenhua  ('91)
CHN68.87
  
 SB
2
Dai Li 
Dai Li  ('91)
CHN66.64
  
 
3
Chen Kui 
Chen Kui  ('95)
CHN63.82
  
 PB
4
Yin Xuguang 
Yin Xuguang  
CHN63.58
  
 SB
M Tikamp    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Gong Kewei 
Gong Kewei  ('94)
CHN6741
  
 
2
Chen Tong 
Chen Tong  ('90)
CHN6627
  
 
M 10000 m kapgang    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Li Chengfa 
Li Chengfa  ('92)
CHN44:25.30
  
 PB
2
Lin Dexin 
Lin Dexin  ('92)
CHN44:52.86
  
 SB
3
Lu Guiyan 
Lu Guiyan  ('91)
CHN44:54.00
  
 SB
M 20000 m kapgang    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Lin Dexin 
Lin Dexin  ('92)
CHN1:33:23.51
  
 SB
2
Li Chengfa 
Li Chengfa  ('92)
CHN1:37:09.77
  
 SB
K 100 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN12.37
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN12.27
  
 
K 200 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN24.41
  
 PB
2
Zhang Yifan 
Zhang Yifan  
CHN25.02
  
 SB
3
Jiang Dan 
Jiang Dan  ('96)
CHN25.09
  
 PB
4
Hou Xiaoyan 
Hou Xiaoyan  ('92)
CHN25.19
  
 PB
Indledende ?
15.5.
15.5.
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN24.94
  
 
K 400 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Jiang Dan 
Jiang Dan  ('96)
CHN55.60
  
 PB
2
Chen Huijuan 
Chen Huijuan  ('94)
CHN57.49
  
 SB
K 800 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Chen Huijuan 
Chen Huijuan  ('94)
CHN2:12.99
  
 SB
2
Meng Fanhui 
Meng Fanhui  ('94)
CHN2:14.04
  
 =SB
3
Yang Xue 
Yang Xue  ('97)
CHN2:14.05
  
 
4
Yao Jienuo 
Yao Jienuo  ('93)
CHN2:14.50
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Meng Fanhui 
Meng Fanhui  ('94)
CHN2:14.04
  
 SB
K 1500 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Jiahui 
Wang Jiahui  ('95)
CHN4:32.91
  
 
2
Yang Xue 
Yang Xue  ('97)
CHN4:36.85
  
 
3
Yao Jienuo 
Yao Jienuo  ('93)
CHN4:37.34
  
 
K 5000 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhu Lin 
Zhu Lin  
CHN17:00.06
  
 PB
2
Wang Jiahui 
Wang Jiahui  ('95)
CHN17:21.1h
  
 SB
3
Guan Yaxin 
Guan Yaxin  ('96)
CHN17:27.14
  
 PB
4
Wang Yue 
Wang Yue  ('95)
CHN17:38.26
  
 SB
K 10000 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhu Lin 
Zhu Lin  
CHN34:36.62
  
 PB
2
Guan Yaxin 
Guan Yaxin  ('96)
CHN35:16.89
  
 PB
3
Liu Hong 
Liu Hong  
CHN36:41.41
  
 PB
4
Pu Duo 
Pu Duo  ('96)
CHN37:03.63
  
 SB
5
Yang Yuan 
Yang Yuan  
CHN37:46.27
  
 PB
6
Zhang Linran 
Zhang Linran  
CHN37:48.26
  
 PB
K 3000 m forh.    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Yue 
Wang Yue  ('95)
CHN11:00.25
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN14.07
  
 
Indledende ?
15.5.
15.5.
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN14.17
  
 
K 400 m hæk    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN1:02.07
  
 SB
K Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Li Yujing 
Li Yujing  ('96)
CHN1.72
  
 PB
2
Wu Yin 
Wu Yin  ('94)
CHN1.72
  
 SB
3
Shi Yuwei 
Shi Yuwei  
CHN1.68
  
 PB
4
Feng Yuanyuan 
Feng Yuanyuan  ('93)
CHN1.68
  
 SB
K Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Li Ying 
Li Ying  ('94)
CHN6.09
  
 
2
Zou Chang 
Zou Chang  ('96)
CHN5.74
  
 
3
Zhou Qianqian 
Zhou Qianqian  ('95)
CHN5.74
  
 SB
4
Li Sirui 
Li Sirui  ('96)
CHN5.64
  
 SB
5
Zou Qingping 
Zou Qingping  ('95)
CHN5.54
  
 SB
K Trespring     
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Li Ying 
Li Ying  ('94)
CHN13.13
  
 
2
Sun Yan 
Sun Yan  ('91)
CHN12.77
  
 
3
Zhang Xuelin 
Zhang Xuelin  ('96)
CHN12.50
  
 PB
4
Zou Chang 
Zou Chang  ('96)
CHN12.50
  
 PB
5
Zhou Qianqian 
Zhou Qianqian  ('95)
CHN12.49
  
 SB
6
Li Yujing 
Li Yujing  ('96)
CHN12.00
  
 SB
7
Dong Jingjing 
Dong Jingjing  
CHN11.99
  
 PB
8
Li Sirui 
Li Sirui  ('96)
CHN11.95
  
 
9
Zang Tianqing 
Zang Tianqing  
CHN11.94
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Yan Jiaqi 
Yan Jiaqi  
CHN15.23
  
 PB
2
Li Fei 
Li Fei  
CHN15.06
  
 SB
3
Xie Yuchen 
Xie Yuchen  ('96)
CHN13.06
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Xie Yuchen 
Xie Yuchen  ('96)
CHN55.32
  
 
2
Wang Lan 
Wang Lan  ('93)
CHN52.49
  
 
3
Li Shuting 
Li Shuting  
CHN46.54
  
 PB
4
Jin Qi 
Jin Qi  
CHN42.31
  
 SB
5
Wang Zelin 
Wang Zelin  
CHN41.01
  
 SB
K Spydkast 600 gram    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Su Lingdan 
Su Lingdan  ('97)
CHN51.04
  
 
2
Huang Mingyue 
Huang Mingyue  ('95)
CHN49.79
  
 
3
Yang Saisai 
Yang Saisai  ('95)
CHN49.14
  
 PB
4
Li Yajing 
Li Yajing  
CHN45.71
  
 SB
K Syvkamp    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Chen Yan 
Chen Yan  ('94)
CHN4882
  
 SB
2
Zhang Qi 
Zhang Qi  
CHN4535
  
 PB
K 5000 m kapgang    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhang Yan 
Zhang Yan  ('97)
CHN23:06.93
  
 PB
2
Li Jingjing 
Li Jingjing  ('92)
CHN23:44.31
  
 SB
3
Gao Hongjing 
Gao Hongjing  
CHN24:03.40
  
 PB
K 10000 m kapgang    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Zhang Yan 
Zhang Yan  ('97)
CHN50:30.34
  
 SB
2
Li Jingjing 
Li Jingjing  ('92)
CHN51:23.55
  
 SB
3
Han Xue 
Han Xue  ('95)
CHN51:40.65
  
 PB
4
Gao Hongjing 
Gao Hongjing  
CHN52:19.02
  
 SB
5
Liu Ruhong 
Liu Ruhong  ('91)
CHN53:29.89
  
 SB
6
Ma Zihan 
Ma Zihan  
CHN54:42.06
  
 PB
7
Yan Peiling 
Yan Peiling  
CHN54:57.79
  
 PB
M Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Lü Xinyu 
Lü Xinyu  
CHN6.92
  
 PB
M Trespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1
Lü Xinyu 
Lü Xinyu  
CHN15.27
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive