M 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 6.59 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 6.63 | SB | ||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.65 | SB | ||||||||||
4 | Brandon Carnes Brandon Carnes ('95) | 95 | USA | 6.67 | |||||||||||
5 | Senoj Givans Senoj Givans ('93) | 93 | JAM | 6.70 | |||||||||||
6 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.71 | |||||||||||
7 | Tremayne Acy Tremayne Acy ('95) | 95 | USA | 6.72 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Carnes Brandon Carnes ('95) | 95 | USA | 6.60 | |||||||||||
2 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 6.64 | =PB | ||||||||||
3 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.78 | |||||||||||
4 | Kenshard Hamilton Kenshard Hamilton | USA | 6.79 | SB | |||||||||||
5 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 6.82 | |||||||||||
6 | Deshawn Marshall Deshawn Marshall ('94) | 94 | USA | 6.85 | |||||||||||
7 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 6.95 | ||||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 6.68 | |||||||||||
2 | Tremayne Acy Tremayne Acy ('95) | 95 | USA | 6.69 | SB | ||||||||||
3 | Edward Clarke Edward Clarke ('95) | 95 | JAM | 6.76 | SB | ||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.77 | |||||||||||
5 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 6.83 | SB | ||||||||||
6 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 6.88 | PB | ||||||||||
7 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 6.93 | |||||||||||
8 | Logan Daily Logan Daily | USA | 6.95 | ||||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Senoj Givans Senoj Givans ('93) | 93 | JAM | 6.70 | |||||||||||
2 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.71 | |||||||||||
3 | Malik Givens Malik Givens ('97) | 97 | USA | 6.74 | |||||||||||
4 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 6.78 | SB | ||||||||||
5 | Vinnie Saucer Vinnie Saucer ('95) | 95 | USA | 6.82 | |||||||||||
6 | Trevin Chambers Trevin Chambers ('97) | 97 | USA | 6.83 | |||||||||||
7 | Malik Wilson Malik Wilson ('95) | 95 | USA | 6.85 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 6.67 | |||||||||||
2 | Just'N Thymes Just'N Thymes ('94) | 94 | USA | 6.69 | PB | ||||||||||
3 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 6.73 | |||||||||||
4 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 6.76 | |||||||||||
5 | Christian Brissett Christian Brissett ('97) | 97 | USA | 6.80 | |||||||||||
6 | Charles Anumnu Charles Anumnu ('95) | 95 | USA | 6.84 | |||||||||||
7 | James Clark James Clark | USA | 6.89 | ||||||||||||
Prelim 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tremayne Acy Tremayne Acy ('95) | 95 | USA | 6.71 | |||||||||||
2 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 6.80 | |||||||||||
3 | James Clark James Clark | USA | 6.85 | ||||||||||||
4 | Robert Harris Robert Harris | USA | 6.92 | ||||||||||||
Prelim 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Malik Givens Malik Givens ('97) | 97 | USA | 6.80 | |||||||||||
2 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 6.82 | ||||||||||||
3 | Craig Green Craig Green | USA | 6.89 | ||||||||||||
4 | Kyle Webb Kyle Webb ('95) | 95 | BER | 6.89 | |||||||||||
Prelim 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 6.77 | |||||||||||
2 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 6.80 | PB | ||||||||||
3 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.82 | |||||||||||
4 | Vinnie Saucer Vinnie Saucer ('95) | 95 | USA | 6.83 | |||||||||||
5 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 6.84 | |||||||||||
6 | Aobakwe Malau Aobakwe Malau ('98) | 98 | BOT | 6.97 | =SB | ||||||||||
Prelim 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 6.76 | |||||||||||
2 | Malik Wilson Malik Wilson ('95) | 95 | USA | 6.87 | |||||||||||
3 | Aaron Mallett Aaron Mallett ('94) | 94 | USA | 6.88 | |||||||||||
4 | Gawaine Williams Gawaine Williams ('95) | 95 | JAM | 6.92 | |||||||||||
Prelim 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 6.78 | =SB | ||||||||||
2 | Edward Clarke Edward Clarke ('95) | 95 | JAM | 6.79 | |||||||||||
3 | Deshawn Marshall Deshawn Marshall ('94) | 94 | USA | 6.87 | |||||||||||
Prelim 6 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Brissett Christian Brissett ('97) | 97 | USA | 6.79 | |||||||||||
2 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 6.86 | PB | ||||||||||
3 | Bennie Wesley Bennie Wesley ('94) | 94 | USA | 6.95 | |||||||||||
4 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.97 | |||||||||||
Prelim 7 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Just'N Thymes Just'N Thymes ('94) | 94 | USA | 6.70 | |||||||||||
2 | Kenshard Hamilton Kenshard Hamilton | USA | 6.76 | SB | |||||||||||
3 | Charles Anumnu Charles Anumnu ('95) | 95 | USA | 6.85 | |||||||||||
4 | Logan Daily Logan Daily | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
5 | Trevin Chambers Trevin Chambers ('97) | 97 | USA | 6.89 | |||||||||||
6 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 7.00 | |||||||||||
M 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 20.96 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.03 | SB | ||||||||||
3 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 21.15 | PB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kevin Harris Kevin Harris ('95) | 95 | USA | 21.01 | PB | ||||||||||
2 | Zyaire Clemes Zyaire Clemes ('95) | 95 | USA | 21.01 | |||||||||||
3 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 21.25 | SB | ||||||||||
4 | Malcolm Dotson Malcolm Dotson | USA | 21.58 | ||||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Carnes Brandon Carnes ('95) | 95 | USA | 21.03 | PB | ||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 21.07 | PB | ||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 21.19 | SB | ||||||||||
3 | Christian Brissett Christian Brissett ('97) | 97 | USA | 21.53 | PB | ||||||||||
4 | Zach Johnson Zach Johnson ('87) | 87 | USA | 21.87 | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Trevin Chambers Trevin Chambers ('97) | 97 | USA | 21.16 | PB | ||||||||||
2 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 21.66 | PB | ||||||||||
3 | Malik Givens Malik Givens ('97) | 97 | USA | 21.80 | PB | ||||||||||
4 | Kenshard Hamilton Kenshard Hamilton | USA | 21.93 | PB | |||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Deshawn Marshall Deshawn Marshall ('94) | 94 | USA | 21.20 | PB | ||||||||||
2 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 21.45 | SB | ||||||||||
3 | Jacarias Martin Jacarias Martin ('96) | 96 | USA | 21.66 | SB | ||||||||||
4 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 21.83 | SB | ||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jamal Pitts Jamal Pitts | USA | 21.35 | PB | |||||||||||
2 | Kyle Webb Kyle Webb ('95) | 95 | BER | 21.35 | PB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Curtis Brown Curtis Brown ('95) | 95 | USA | 21.64 | |||||||||||
2 | Jared Ganschow Jared Ganschow | USA | 21.80 | ||||||||||||
3 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 21.96 | |||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Junior Charles Junior Charles ('96) | 96 | GRN | 21.72 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Atkinson Jordan Atkinson | USA | 21.74 | ||||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Antwuan Musgrove Antwuan Musgrove ('96) | 96 | USA | 21.73 | |||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 21.99 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | AJ Boully AJ Boully ('92) | 92 | USA | 46.69 | PB | ||||||||||
2 | Jamarco Stephen Jamarco Stephen ('95) | 95 | PUR | 46.99 | SB | ||||||||||
3 | D'Khari Hicks D'Khari Hicks | USA | 48.68 | PB | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 46.74 | SB | ||||||||||
2 | Zyaire Clemes Zyaire Clemes ('95) | 95 | USA | 47.01 | PB | ||||||||||
3 | Shawndail McLaren Shawndail McLaren ('95) | 95 | JAM | 47.79 | PB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 47.15 | PB | ||||||||||
2 | Steven Champlin Steven Champlin ('96) | 96 | USA | 47.38 | SB | ||||||||||
3 | Wallace Spearmon Wallace Spearmon ('84) | 84 | USA | 47.50 | SB | ||||||||||
4 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 47.86 | |||||||||||
5 | Reinhard Ndlovu Reinhard Ndlovu ('93) | 93 | ZIM | 48.55 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 47.36 | PB | ||||||||||
2 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 48.11 | |||||||||||
3 | Chancellor Stephenson Chancellor Stephenson ('97) | 97 | USA | 48.37 | PB | ||||||||||
4 | Nick Uruburu Nick Uruburu ('95) | 95 | USA | 48.39 | |||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Caleb Dickson Caleb Dickson ('97) | 97 | USA | 47.42 | PB | ||||||||||
2 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 48.10 | ||||||||||||
3 | Chris Irvin Chris Irvin | USA | 48.32 | ||||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Collin Hofacker Collin Hofacker ('97) | 97 | USA | 47.53 | PB | ||||||||||
2 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 47.62 | PB | ||||||||||
3 | Kyle Fearrington Kyle Fearrington ('98) | 98 | PUR | 47.93 | PB | ||||||||||
4 | Tyler Jackson Tyler Jackson ('94) | 94 | USA | 48.08 | =PB | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.81 | PB | ||||||||||
2 | Jared Ganschow Jared Ganschow | USA | 48.59 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Atkinson Jordan Atkinson | USA | 48.79 | ||||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Singleton Brandon Singleton ('96) | 96 | USA | 48.14 | PB | ||||||||||
2 | Travius Chambers Travius Chambers ('96) | 96 | USA | 48.45 | |||||||||||
3 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 48.63 | |||||||||||
4 | Steven Simpkins Steven Simpkins | USA | 48.91 | ||||||||||||
5 | Momodou Jobe Momodou Jobe | USA | 48.94 | ||||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Okeem Williams Okeem Williams ('96) | 96 | JAM | 48.20 | SB | ||||||||||
2 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 48.51 | ||||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 48.48 | PB | |||||||||||
2 | Shayne Rodney Shayne Rodney ('95) | 95 | USA | 48.83 | PB | ||||||||||
3 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 48.84 | PB | ||||||||||
4 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 48.90 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:52.53 | SB | |||||||||||
2 | Mark Sheridan Mark Sheridan ('96) | 96 | USA | 1:53.47 | |||||||||||
3 | Ben Goodma Ben Goodma | USA | 1:53.53 | ||||||||||||
4 | Chris Ibarra Chris Ibarra ('94) | 94 | USA | 1:53.98 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Gordon Kowalkowski Gordon Kowalkowski | USA | 1:53.02 | PB | |||||||||||
2 | Calvin Miller Calvin Miller | USA | 1:53.11 | PB | |||||||||||
3 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:53.69 | PB | |||||||||||
4 | Jack Quinn Jack Quinn | USA | 1:54.17 | PB | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:53.94 | PB | |||||||||||
2 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 1:54.08 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marc Dubrick Marc Dubrick ('94) | 94 | USA | 4:12.61 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 8:08.22 | PB | ||||||||||
2 | Kyle Hosting Kyle Hosting | USA | 8:14.11 | PB | |||||||||||
3 | Brigham Hedges Brigham Hedges ('95) | 95 | USA | 8:31.34 | PB | ||||||||||
4 | Omero Rodriguez Omero Rodriguez | USA | 8:32.56 | PB | |||||||||||
5 | Carter Persyn Carter Persyn ('97) | 97 | USA | 8:33.71 | PB | ||||||||||
6 | Jason Ortega Jason Ortega | USA | 8:33.87 | PB | |||||||||||
7 | Sheldon Keence Sheldon Keence ('94) | 94 | USA | 8:34.87 | PB | ||||||||||
M 5000 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Ollie Lockley Ollie Lockley ('93) | 93 | GBR | 14:33.22 | PB | ||||||||||
2 | Jimmy Shipley Jimmy Shipley | USA | 14:36.63 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
2 | Aaron Mallett Aaron Mallett ('94) | 94 | USA | 7.64 | PB | ||||||||||
3 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 7.74 | =PB | ||||||||||
4 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.80 | |||||||||||
5 | Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | 7.84 | |||||||||||
6 | Rhys Phillips Rhys Phillips ('93) | 93 | BAR | 7.88 | =SB | ||||||||||
7 | Spencer Dunkerley-Offor Spencer Dunkerley-Offor ('95) | 95 | USA | 7.98 | |||||||||||
8 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 8.00 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 7.82 | |||||||||||
2 | Spencer Dunkerley-Offor Spencer Dunkerley-Offor ('95) | 95 | USA | 7.83 | |||||||||||
3 | Bland Keane Bland Keane ('94) | 94 | USA | 7.89 | PB | ||||||||||
4 | Jon Rus Jon Rus | USA | 8.07 | ||||||||||||
5 | Caleb Chambliss Caleb Chambliss | USA | 8.26 | ||||||||||||
6 | Ibn Short Ibn Short ('95) | 95 | USA | 8.29 | |||||||||||
7 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 8.33 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
2 | Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | 7.87 | |||||||||||
3 | Rhys Phillips Rhys Phillips ('93) | 93 | BAR | 7.88 | SB | ||||||||||
4 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 7.94 | |||||||||||
5 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 8.06 | |||||||||||
6 | Marques Burgman Marques Burgman | USA | 8.13 | ||||||||||||
7 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 8.16 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.64 | |||||||||||
2 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 7.84 | PB | ||||||||||
3 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 7.97 | |||||||||||
4 | Darien Tennon Darien Tennon | USA | 8.01 | ||||||||||||
5 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 8.06 | ||||||||||||
6 | Isaiah Oliver Isaiah Oliver ('96) | 96 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||
7 | Steven Jazdyk Steven Jazdyk | USA | 8.22 | PB | |||||||||||
8 | Dorian Williams Dorian Williams | USA | 8.32 | ||||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Mallett Aaron Mallett ('94) | 94 | USA | 7.80 | |||||||||||
2 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 7.95 | SB | ||||||||||
3 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 7.98 | |||||||||||
4 | Cole Phillips Cole Phillips | USA | 8.09 | ||||||||||||
5 | William Watson William Watson | USA | 8.13 | PB | |||||||||||
6 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 8.15 | |||||||||||
7 | George Patrick George Patrick ('98) | 98 | USA | 8.19 | PB | ||||||||||
8 | Lane Austell Lane Austell ('93) | 93 | USA | 8.39 | |||||||||||
Prelim 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 7.88 | |||||||||||
2 | Rhys Phillips Rhys Phillips ('93) | 93 | BAR | 7.95 | |||||||||||
3 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 8.03 | PB | ||||||||||
4 | Ibn Short Ibn Short ('95) | 95 | USA | 8.29 | |||||||||||
5 | Lane Austell Lane Austell ('93) | 93 | USA | 8.29 | =PB | ||||||||||
6 | Kodie Artner Kodie Artner ('93) | 93 | USA | 8.31 | |||||||||||
Prelim 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Darien Tennon Darien Tennon | USA | 7.89 | PB | |||||||||||
2 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 8.00 | |||||||||||
3 | Caleb Chambliss Caleb Chambliss | USA | 8.12 | ||||||||||||
4 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 8.14 | |||||||||||
5 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 8.30 | |||||||||||
Prelim 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 7.92 | =PB | ||||||||||
2 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 8.05 | ||||||||||||
3 | Dorian Williams Dorian Williams | USA | 8.23 | SB | |||||||||||
4 | Marques Burgman Marques Burgman | USA | 8.29 | ||||||||||||
5 | Cole Phillips Cole Phillips | USA | 8.32 | ||||||||||||
Prelim 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Bland Keane Bland Keane ('94) | 94 | USA | 7.96 | |||||||||||
2 | William Watson William Watson | USA | 8.10 | PB | |||||||||||
3 | Jon Rus Jon Rus | USA | 8.13 | ||||||||||||
4 | George Patrick George Patrick ('98) | 98 | USA | 8.18 | PB | ||||||||||
5 | Truvaurnie Proctor Truvaurnie Proctor | USA | 8.41 | ||||||||||||
6 | Jaron Thomas Jaron Thomas ('95) | 95 | USA | 8.43 | |||||||||||
Prelim 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Veteto Justin Veteto ('96) | 96 | USA | 7.97 | |||||||||||
2 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 8.05 | |||||||||||
3 | Steven Jazdyk Steven Jazdyk | USA | 8.23 | ||||||||||||
4 | Isaiah Oliver Isaiah Oliver ('96) | 96 | USA | 8.40 | |||||||||||
M Højdespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Paul Galas Paul Galas ('96) | 96 | CAN | 2.12 | |||||||||||
2 | Kingsley Ogbonna Kingsley Ogbonna ('95) | 95 | USA | 2.12 | |||||||||||
3 | Treyton Harris Treyton Harris ('97) | 97 | USA | 2.12 | |||||||||||
4 | Dean White Dean White | USA | 2.08 | ||||||||||||
5 | Eric Blackman Eric Blackman ('94) | 94 | USA | 2.08 | =SB | ||||||||||
6 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.08 | SB | ||||||||||
7 | Carl Williams Carl Williams | USA | 2.04 | ||||||||||||
8 | Tyler Frank Tyler Frank | USA | 2.04 | ||||||||||||
9 | Kwaume McGee Kwaume McGee | USA | 2.04 | ||||||||||||
10 | Spencer McCloud Spencer McCloud | USA | 2.04 | ||||||||||||
11 | Blaine Listach Blaine Listach ('97) | 97 | USA | 2.00 | |||||||||||
Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | NH | |||||||||||||
M Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.30 | NR NU20R | PB | |||||||||
2 | Jake David Jake David | USA | 5.20 | PB | |||||||||||
3 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 4.90 | |||||||||||
4 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 4.90 | |||||||||||
5 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||
6 | Tommy Dial Tommy Dial ('96) | 96 | USA | 4.90 | |||||||||||
7 | Connor Stevens Connor Stevens | USA | 4.90 | ||||||||||||
8 | Chase Pennewell Chase Pennewell ('98) | 98 | USA | 4.90 | |||||||||||
Lane Austell Lane Austell ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||
Reed Rightmer Reed Rightmer ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
M Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.60 | SB | ||||||||||
2 | Greg Vann Greg Vann ('96) | 96 | USA | 7.47 | SB | ||||||||||
3 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.44 | SB | ||||||||||
4 | Brandon Workman Brandon Workman ('96) | 96 | USA | 7.40 | PB | ||||||||||
5 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
6 | Saahir Bethea Saahir Bethea ('96) | 96 | USA | 7.36 | PB | ||||||||||
7 | Keneil Grant Keneil Grant ('93) | 93 | JAM | 7.34 | |||||||||||
8 | Treyton Harris Treyton Harris ('97) | 97 | USA | 7.34 | SB | ||||||||||
9 | Dominic Smallwood Dominic Smallwood ('95) | 95 | USA | 7.24 | |||||||||||
10 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.20 | =SB | ||||||||||
11 | Antwan Dickerson Antwan Dickerson ('94) | 94 | USA | 7.19 | |||||||||||
12 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 7.19 | SB | ||||||||||
13 | Jace Attuso Jace Attuso ('98) | 98 | USA | 7.18 | |||||||||||
14 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 7.10 | |||||||||||
15 | Matthew Garrison Matthew Garrison ('95) | 95 | USA | 7.08 | |||||||||||
16 | Derrick Monroe Derrick Monroe ('97) | 97 | USA | 7.08 | |||||||||||
17 | Jared Kerr Jared Kerr ('95) | 95 | CAN | 7.05 | |||||||||||
18 | Isaiah Oliver Isaiah Oliver ('96) | 96 | USA | 7.00 | SB | ||||||||||
Abubakar Mohammed Abubakar Mohammed ('91) | 91 | GHA | NM | ||||||||||||
M Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 16.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.76 | PB | ||||||||||
3 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.66 | PB | ||||||||||
4 | Dominic Smallwood Dominic Smallwood ('95) | 95 | USA | 15.55 | PB | ||||||||||
5 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 15.41 | SB | ||||||||||
6 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 15.25 | |||||||||||
7 | Nick Phynn Nick Phynn ('94) | 94 | JAM | 15.23 | |||||||||||
8 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 15.22 | |||||||||||
9 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 15.07 | SB | ||||||||||
10 | Justin Hall Justin Hall ('98) | 98 | USA | 14.94 | PB | ||||||||||
11 | Marcus Mitchell Marcus Mitchell | USA | 14.94 | ||||||||||||
12 | Jaden Purnell Jaden Purnell ('97) | 97 | USA | 14.86 | |||||||||||
13 | Ashton Butler Ashton Butler ('95) | 95 | BAH | 14.65 | |||||||||||
Dexter Neboh Dexter Neboh ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nicolai Ceban Nicolai Ceban ('95) | 95 | MDA | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Avery Meyers Avery Meyers ('93) | 93 | USA | 18.63 | |||||||||||
3 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 18.17 | |||||||||||
4 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 18.14 | |||||||||||
5 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 17.89 | |||||||||||
6 | Luke Lewis Luke Lewis ('95) | 95 | USA | 17.72 | |||||||||||
7 | Emmanuel Onyia Emmanuel Onyia ('93) | 93 | JAM | 17.40 | |||||||||||
8 | Zach Loesch Zach Loesch | USA | 17.17 | ||||||||||||
9 | Darby Maier Darby Maier | USA | 17.07 | ||||||||||||
10 | Chadrick Dacosta Chadrick Dacosta ('94) | 94 | JAM | 16.95 | SB | ||||||||||
11 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 16.90 | PB | ||||||||||
12 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 16.89 | ||||||||||||
13 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 16.67 | |||||||||||
14 | Brandon Lombardino Brandon Lombardino ('95) | 95 | USA | 16.42 | |||||||||||
15 | Garrett Coalson Garrett Coalson | USA | 16.19 | ||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 23.44 | PB | ||||||||||
2 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 20.05 | |||||||||||
Charles Nguyen Charles Nguyen ('94) | 94 | CAN | NM | ||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Utah State Utah State | USA | 3:07.23 | ||||||||||||
2 | Purdue Purdue | USA | 3:07.85 | ||||||||||||
3 | Albany Albany | USA | 3:08.83 | ||||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:08.85 | ||||||||||||
K 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.19 | |||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.22 | |||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.24 | PB | ||||||||||
4 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 7.27 | |||||||||||
5 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 7.28 | |||||||||||
6 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.31 | |||||||||||
7 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 7.32 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 7.25 | =PB | ||||||||||
2 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 7.32 | |||||||||||
3 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 7.39 | SB | ||||||||||
4 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 7.39 | PB | ||||||||||
5 | Taylor Bennett Taylor Bennett ('97) | 97 | USA | 7.40 | SB | ||||||||||
6 | Sydnei Murphy Sydnei Murphy ('96) | 96 | USA | 7.53 | |||||||||||
7 | Marika Brown Marika Brown ('95) | 95 | USA | 7.54 | |||||||||||
8 | Kiera Brown Kiera Brown ('95) | 95 | USA | 7.57 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.26 | |||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.32 | |||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.36 | PB | ||||||||||
4 | Destinee Brown Destinee Brown ('94) | 94 | USA | 7.43 | SB | ||||||||||
5 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 7.44 | |||||||||||
6 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 7.46 | |||||||||||
7 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 7.52 | |||||||||||
8 | Safia Bright Safia Bright ('95) | 95 | GHA | 7.58 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 7.26 | PB | ||||||||||
2 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 7.30 | |||||||||||
3 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 7.35 | SB | ||||||||||
4 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 7.46 | |||||||||||
5 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.48 | =PB | ||||||||||
6 | L'Shunique Hamilton L'Shunique Hamilton ('97) | 97 | USA | 7.51 | |||||||||||
7 | Ngozi Musa Ngozi Musa ('96) | 96 | SLE | 7.53 | SB | ||||||||||
8 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 7.58 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 7.23 | |||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.33 | |||||||||||
3 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 7.35 | PB | ||||||||||
4 | Carmiesha Cox Carmiesha Cox ('95) | 95 | BAH | 7.39 | |||||||||||
5 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.44 | |||||||||||
6 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 7.52 | PB | ||||||||||
7 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 7.54 | |||||||||||
8 | Tiffani Johnson Tiffani Johnson | USA | 7.58 | ||||||||||||
Prelim 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
2 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 7.41 | |||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.46 | PB | ||||||||||
4 | Ngozi Musa Ngozi Musa ('96) | 96 | SLE | 7.53 | =SB | ||||||||||
5 | Sydnei Murphy Sydnei Murphy ('96) | 96 | USA | 7.54 | |||||||||||
6 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 7.64 | |||||||||||
7 | Juanita Mainoo Juanita Mainoo ('96) | 96 | USA | 7.74 | |||||||||||
Prelim 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Bennett Taylor Bennett ('97) | 97 | USA | 7.50 | |||||||||||
2 | Tiffani Johnson Tiffani Johnson | USA | 7.53 | ||||||||||||
3 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 7.53 | |||||||||||
4 | Kiera Brown Kiera Brown ('95) | 95 | USA | 7.54 | PB | ||||||||||
5 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 7.68 | |||||||||||
Prelim 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 7.30 | PB | ||||||||||
2 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 7.56 | |||||||||||
3 | Tianna Valentine Tianna Valentine ('94) | 94 | USA | 7.57 | |||||||||||
4 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 7.58 | |||||||||||
5 | Halimah Barlow Halimah Barlow ('98) | 98 | USA | 7.61 | |||||||||||
6 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 7.67 | PB | ||||||||||
7 | Omotayo Abolaji Omotayo Abolaji ('98) | 98 | NGR | 7.74 | |||||||||||
Prelim 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Destinee Brown Destinee Brown ('94) | 94 | USA | 7.46 | |||||||||||
2 | Carmiesha Cox Carmiesha Cox ('95) | 95 | BAH | 7.48 | |||||||||||
3 | Marika Brown Marika Brown ('95) | 95 | USA | 7.50 | =PB | ||||||||||
4 | L'Shunique Hamilton L'Shunique Hamilton ('97) | 97 | USA | 7.53 | |||||||||||
5 | Bianca Brazil Bianca Brazil | USA | 7.60 | ||||||||||||
6 | Rajon O'Quinn Rajon O'Quinn ('96) | 96 | USA | 7.68 | |||||||||||
7 | Alexis Barnes Alexis Barnes | USA | 7.76 | ||||||||||||
Prelim 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 7.42 | |||||||||||
2 | Safia Bright Safia Bright ('95) | 95 | GHA | 7.53 | |||||||||||
3 | Bria Carter Bria Carter ('94) | 94 | USA | 7.60 | |||||||||||
4 | Tori Williams Tori Williams ('94) | 94 | USA | 7.61 | |||||||||||
5 | Dayleen Santana Dayleen Santana ('96) | 96 | PUR | 7.62 | |||||||||||
Prelim 6 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.37 | |||||||||||
2 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 7.39 | =PB | ||||||||||
3 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 7.52 | =PB | ||||||||||
4 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
5 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 7.62 | |||||||||||
6 | Lexie Lewis Lexie Lewis | USA | 7.76 | ||||||||||||
Prelim 7 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 7.41 | |||||||||||
2 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 7.43 | |||||||||||
3 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
4 | Briana Guillory Briana Guillory ('97) | 97 | USA | 7.59 | |||||||||||
5 | Chloe Akin-Otiko Chloe Akin-Otiko ('97) | 97 | USA | 7.64 | =PB | ||||||||||
6 | Beatrice Hannan Beatrice Hannan | USA | 7.64 | ||||||||||||
7 | Ciera Jones Ciera Jones ('93) | 93 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 23.22 | PB | ||||||||||
2 | Destinee Brown Destinee Brown ('94) | 94 | USA | 23.60 | PB | ||||||||||
3 | Destinee Gause Destinee Gause ('94) | 94 | USA | 24.31 | SB | ||||||||||
4 | Halimah Barlow Halimah Barlow ('98) | 98 | USA | 24.52 | |||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Pettigrew Cameron Pettigrew ('95) | 95 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
2 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 23.90 | SB | ||||||||||
3 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | USA | 24.32 | SB | ||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Shauna Helps Shauna Helps ('96) | 96 | JAM | 23.56 | PB | ||||||||||
2 | Aaliyah Barnes Aaliyah Barnes ('95) | 95 | USA | 23.64 | PB | ||||||||||
3 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 23.82 | PB | ||||||||||
4 | Daye Shon Roberson Daye Shon Roberson ('95) | 95 | USA | 24.44 | |||||||||||
Finale D 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tori Williams Tori Williams ('94) | 94 | USA | 23.60 | SB | ||||||||||
2 | Briana Guillory Briana Guillory ('97) | 97 | USA | 23.86 | PB | ||||||||||
3 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 23.99 | |||||||||||
Finale E 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 23.60 | PB | ||||||||||
2 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.90 | PB | ||||||||||
3 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 23.99 | PB | ||||||||||
4 | Autumne Franklin Autumne Franklin ('94) | 94 | USA | 24.78 | SB | ||||||||||
Finale F 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 23.74 | PB | ||||||||||
2 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 24.31 | PB | ||||||||||
3 | Tiffani Johnson Tiffani Johnson | USA | 24.50 | ||||||||||||
Finale G 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 23.79 | PB | ||||||||||
2 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 24.02 | SB | ||||||||||
3 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 24.29 | |||||||||||
4 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 24.91 | PB | ||||||||||
Finale H 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 24.21 | PB | ||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 24.34 | SB | ||||||||||
3 | Jade Miller Jade Miller ('95) | 95 | USA | 24.67 | PB | ||||||||||
Finale I 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | L'Shunique Hamilton L'Shunique Hamilton ('97) | 97 | USA | 24.23 | |||||||||||
2 | Beatrice Hannan Beatrice Hannan | USA | 24.32 | ||||||||||||
3 | Juanita Mainoo Juanita Mainoo ('96) | 96 | USA | 24.56 | |||||||||||
Finale J 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Safia Bright Safia Bright ('95) | 95 | GHA | 24.33 | PB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 24.58 | PB | ||||||||||
Finale K 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 24.33 | PB | ||||||||||
2 | Medinah Spencer Medinah Spencer | USA | 24.50 | ||||||||||||
3 | Alexandria Peters Alexandria Peters | USA | 24.56 | ||||||||||||
Finale L 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Hernandez Alexis Hernandez ('95) | 95 | USA | 24.65 | PB | ||||||||||
2 | Agnes Abrocquah Agnes Abrocquah | GHA | 24.83 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 53.83 | PB | ||||||||||
2 | Madeline Kopp Madeline Kopp ('95) | 95 | USA | 54.17 | SB | ||||||||||
3 | Brianna Swinton Brianna Swinton ('94) | 94 | USA | 55.91 | |||||||||||
4 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 56.32 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 53.83 | PB | ||||||||||
2 | Nicole Montgomery Nicole Montgomery ('96) | 96 | USA | 54.14 | PB | ||||||||||
3 | Alexis Hernandez Alexis Hernandez ('95) | 95 | USA | 54.31 | PB | ||||||||||
4 | Shaquania Dorsett Shaquania Dorsett ('97) | 97 | BAH | 54.44 | PB | ||||||||||
5 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 55.95 | PB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.85 | PB | ||||||||||
2 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 54.69 | SB | ||||||||||
3 | Kiana Hawn Kiana Hawn ('95) | 95 | USA | 55.45 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 54.02 | PB | ||||||||||
2 | Karrington Winters Karrington Winters ('97) | 97 | USA | 54.48 | |||||||||||
3 | Jade Miller Jade Miller ('95) | 95 | USA | 54.63 | |||||||||||
4 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 54.74 | PB | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Victoria Powell Victoria Powell ('98) | 98 | USA | 54.63 | PB | ||||||||||
2 | Payton Baker Payton Baker ('95) | 95 | USA | 55.29 | =PB | ||||||||||
3 | Alexandria Peters Alexandria Peters | USA | 56.45 | SB | |||||||||||
4 | Ambra Wesley Ambra Wesley ('94) | 94 | USA | 56.50 | PB | ||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sara Limp Sara Limp | USA | 54.77 | ||||||||||||
2 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 54.78 | |||||||||||
3 | Sunkietra McAllister Sunkietra McAllister | USA | 56.19 | PB | |||||||||||
4 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 56.25 | PB | ||||||||||
5 | Askana Lawrence Askana Lawrence ('96) | 96 | USA | 56.35 | |||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mia Mukes Mia Mukes | USA | 54.82 | PB | |||||||||||
2 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 55.14 | |||||||||||
3 | Taylor Rockwell Taylor Rockwell | USA | 55.99 | ||||||||||||
4 | Jhane' King Jhane' King ('97) | 97 | USA | 56.26 | PB | ||||||||||
5 | Jahneya Mitchell Jahneya Mitchell | USA | 56.41 | PB | |||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mariah Kuykendoll Mariah Kuykendoll ('98) | 98 | USA | 55.27 | PB | ||||||||||
2 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 55.30 | PB | ||||||||||
3 | Mackenzie Kerr Mackenzie Kerr ('97) | 97 | USA | 55.79 | PB | ||||||||||
4 | Adriana Newell Adriana Newell ('95) | 95 | USA | 56.19 | PB | ||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Gillian Kennedy Gillian ('98) | 98 | USA | 56.25 | PB | ||||||||||
2 | Bryiana Richardson Bryiana Richardson ('95) | 95 | USA | 56.27 | PB | ||||||||||
3 | Danielle Coleman Danielle Coleman ('96) | 96 | USA | 56.92 | SB | ||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tamani Wilson Tamani Wilson ('98) | 98 | USA | 56.29 | |||||||||||
2 | Myia Dorsey Myia Dorsey ('98) | 98 | ISV | 56.68 | |||||||||||
3 | Adria Parker Adria Parker | USA | 56.72 | SB | |||||||||||
4 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 56.76 | PB | ||||||||||
5 | Amira Coleman Amira Coleman ('97) | 97 | USA | 56.78 | |||||||||||
K 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dorie Dalzell Dorie Dalzell | USA | 2:11.13 | PB | |||||||||||
2 | Maygen Smith Maygen Smith ('96) | 96 | USA | 2:11.23 | PB | ||||||||||
3 | Sydne Fowler Sydne Fowler ('97) | 97 | USA | 2:12.22 | SB | ||||||||||
4 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:12.56 | SB | ||||||||||
5 | Emily Jeacock Emily Jeacock | USA | 2:14.41 | SB | |||||||||||
K 3000 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 9:36.13 | PB | ||||||||||
2 | Sidney Hirsch Sidney Hirsch ('94) | 94 | USA | 9:52.82 | SB | ||||||||||
3 | Micah Huckabee Micah Huckabee ('96) | 96 | USA | 10:01.25 | SB | ||||||||||
4 | Gintarė Zenkevičiūtė Gintarė Zenkevičiūtė ('93) | 93 | LTU | 10:06.55 | SB | ||||||||||
5 | Natalie Baker Natalie Baker ('93) | 93 | USA | 10:10.73 | PB | ||||||||||
6 | Megan Cunningham Megan Cunningham ('95) | 95 | USA | 10:13.20 | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.98 | PB | ||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.02 | =SB | ||||||||||
3 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.08 | |||||||||||
4 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.08 | SB | ||||||||||
5 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||
6 | Peta Gaye Williams Peta Gaye Williams ('95) | 95 | JAM | 8.15 | PB | ||||||||||
7 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 8.26 | |||||||||||
8 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 8.32 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
2 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 8.21 | SB | ||||||||||
3 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 8.29 | |||||||||||
4 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.41 | |||||||||||
6 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.42 | |||||||||||
7 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.43 | |||||||||||
8 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 8.77 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.15 | |||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.21 | |||||||||||
3 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.27 | |||||||||||
4 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 8.36 | SB | ||||||||||
5 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 8.38 | |||||||||||
6 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 8.40 | |||||||||||
7 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.41 | |||||||||||
8 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 8.48 | =PB | ||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.14 | |||||||||||
2 | Peta Gaye Williams Peta Gaye Williams ('95) | 95 | JAM | 8.17 | PB | ||||||||||
3 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 8.26 | |||||||||||
4 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 8.34 | |||||||||||
5 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 8.39 | |||||||||||
6 | Nicole Setterington Nicole Setterington ('95) | 95 | CAN | 8.41 | |||||||||||
7 | Christine London Christine London ('95) | 95 | USA | 8.53 | |||||||||||
8 | Ariel Jones Ariel Jones ('95) | 95 | USA | 8.70 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.20 | |||||||||||
2 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 8.25 | PB | ||||||||||
3 | Olivia Haggerty Olivia Haggerty ('95) | 95 | USA | 8.29 | |||||||||||
4 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 8.30 | SB | ||||||||||
5 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
6 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.43 | |||||||||||
7 | Ryann McEnany Ryann McEnany | USA | 8.44 | ||||||||||||
8 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 8.49 | PB | ||||||||||
Prelim 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 8.30 | =SB | ||||||||||
2 | Olivia Haggerty Olivia Haggerty ('95) | 95 | USA | 8.42 | |||||||||||
3 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 8.50 | |||||||||||
4 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 8.65 | |||||||||||
5 | Cece Jackson Cece Jackson ('95) | 95 | USA | 8.68 | |||||||||||
6 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 8.71 | ||||||||||||
Prelim 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 8.06 | PB | ||||||||||
2 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
3 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 8.34 | |||||||||||
4 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 8.35 | PB | ||||||||||
5 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 8.49 | |||||||||||
6 | Bianca Brazil Bianca Brazil | USA | 8.56 | PB | |||||||||||
Prelim 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 8.29 | |||||||||||
2 | Ariel Jones Ariel Jones ('95) | 95 | USA | 8.37 | |||||||||||
3 | Ryann McEnany Ryann McEnany | USA | 8.49 | ||||||||||||
4 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 8.56 | |||||||||||
5 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 8.62 | ||||||||||||
6 | Ashlee Moore Ashlee Moore ('95) | 95 | USA | 8.64 | SB | ||||||||||
Prelim 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.37 | |||||||||||
2 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 8.40 | |||||||||||
3 | Christine London Christine London ('95) | 95 | USA | 8.44 | |||||||||||
4 | Nicole Setterington Nicole Setterington ('95) | 95 | CAN | 8.46 | |||||||||||
5 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 8.59 | |||||||||||
6 | Shantyra Delaney Shantyra Delaney ('94) | 94 | USA | 8.61 | |||||||||||
Prelim 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 8.34 | |||||||||||
2 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.43 | |||||||||||
3 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 8.44 | |||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.45 | |||||||||||
5 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 8.46 | PB | ||||||||||
6 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 8.53 | |||||||||||
Prelim 6 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.30 | |||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.31 | PB | ||||||||||
3 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 8.47 | PB | ||||||||||
4 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 8.53 | PB | ||||||||||
5 | Alex Gochenour Alex Gochenour ('93) | 93 | USA | 8.63 | |||||||||||
K Højdespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||
2 | Anika Hibbard Anika Hibbard ('97) | 97 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
3 | Karissa Roman Karissa Roman | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||
4 | Gillian Urycki Gillian Urycki ('98) | 98 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||
Aubrianna Lantrip Aubrianna Lantrip ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
K Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Brigham Emily Brigham ('95) | 95 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||
2 | Andrianna Jacobs Andrianna Jacobs ('97) | 97 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||
3 | Ariel Lieghio Ariel Lieghio ('92) | 92 | USA | 4.15 | SB | ||||||||||
4 | Meagan Gray Meagan Gray ('97) | 97 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||
5 | Laura Marty Laura Marty ('97) | 97 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||
6 | Alexis Romero Alexis Romero ('96) | 96 | USA | 4.15 | PB | ||||||||||
7 | Tiffany Richeson Tiffany Richeson | USA | 4.05 | ||||||||||||
8 | Madison Mills Madison Mills ('94) | 94 | USA | 3.95 | |||||||||||
9 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.85 | =PB | ||||||||||
10 | Makiah Hunt Makiah Hunt ('98) | 98 | CAN | 3.85 | |||||||||||
11 | Hunter Wilkes Hunter Wilkes ('94) | 94 | USA | 3.75 | |||||||||||
12 | Elizabeth Ramos Mata Elizabeth Ramos Mata | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
13 | Nicole Breske Nicole Breske ('98) | 98 | USA | 3.75 | |||||||||||
14 | Andrea Willis Andrea Willis ('98) | 98 | USA | 3.75 | |||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 6.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 6.16 | SB | ||||||||||
3 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.12 | PB | ||||||||||
4 | Sydnei Murphy Sydnei Murphy ('96) | 96 | USA | 6.11 | |||||||||||
5 | Viershanie Latham Viershanie Latham ('95) | 95 | USA | 6.09 | =SB | ||||||||||
6 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 6.03 | PB | ||||||||||
7 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 5.95 | PB | ||||||||||
8 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.93 | |||||||||||
9 | Courtney Corrin Courtney Corrin ('97) | 97 | USA | 5.91 | |||||||||||
10 | Ashlee Moore Ashlee Moore ('95) | 95 | USA | 5.85 | |||||||||||
11 | Zuliat Alli Zuliat Alli | USA | 5.84 | ||||||||||||
12 | Madisen Richards Madisen Richards ('96) | 96 | USA | 5.76 | |||||||||||
13 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 5.75 | |||||||||||
14 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 5.75 | |||||||||||
15 | Ariane Nelson Ariane Nelson ('94) | 94 | USA | 5.75 | |||||||||||
16 | Amani Nesmith Amani Nesmith | USA | 5.75 | SB | |||||||||||
17 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 5.70 | |||||||||||
18 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 5.70 | PB | ||||||||||
19 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 5.69 | PB | ||||||||||
20 | Yamani Hunter Yamani Hunter ('97) | 97 | USA | 5.68 | |||||||||||
21 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 5.66 | PB | |||||||||||
22 | Melissa-Maree Farrington Melissa-Maree Farrington ('95) | 95 | AUS | 5.65 | |||||||||||
23 | Jaden Mattox Jaden Mattox | USA | 5.65 | ||||||||||||
Teesa Mpagi Teesa Mpagi | USA | NM | |||||||||||||
April Sinkler April Sinkler ('89) | 89 | USA | NM | ||||||||||||
K Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Toliver Rachel Toliver ('94) | 94 | USA | 12.62 | SB | ||||||||||
2 | Ebony Luster Ebony Luster | USA | 12.58 | ||||||||||||
3 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 12.43 | ||||||||||||
4 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 12.35 | SB | ||||||||||
5 | Tonye'cia Burks Tonye'cia Burks ('96) | 96 | USA | 12.35 | |||||||||||
6 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 12.34 | |||||||||||
7 | Kirsten Burnett Kirsten Burnett ('95) | 95 | USA | 12.23 | SB | ||||||||||
8 | Sydnei Murphy Sydnei Murphy ('96) | 96 | USA | 12.11 | |||||||||||
9 | Mollie Gribbin Mollie Gribbin ('94) | 94 | IRL | 12.05 | SB | ||||||||||
Yamani Hunter Yamani Hunter ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
Najuana Strickland Najuana Strickland | USA | NM | |||||||||||||
Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
2 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 17.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 16.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 16.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jamesia Milton Jamesia Milton ('94) | 94 | USA | 15.17 | PB | ||||||||||
6 | Alisha Bahler Alisha Bahler ('94) | 94 | USA | 14.82 | |||||||||||
7 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 14.81 | |||||||||||
8 | Kellion Knibb Kellion Knibb ('93) | 93 | JAM | 14.73 | |||||||||||
9 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 14.54 | |||||||||||
10 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 14.44 | |||||||||||
11 | Kiona Bradshaw Kiona Bradshaw | USA | 14.32 | PB | |||||||||||
12 | Katie Kehl Katie Kehl ('95) | 95 | USA | 14.28 | SB | ||||||||||
13 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 13.13 | |||||||||||
14 | Alexandrea Adams Alexandrea Adams ('97) | 97 | USA | 13.05 | SB | ||||||||||
Cion Hicks Cion Hicks ('94) | 94 | USA | 17.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Loesch Sarah Loesch ('95) | 95 | USA | 19.95 | |||||||||||
2 | Chinwe Igwe Chinwe Igwe ('94) | 94 | USA | 19.78 | PB | ||||||||||
3 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 19.66 | |||||||||||
4 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 19.20 | PB | ||||||||||
5 | Jamesia Milton Jamesia Milton ('94) | 94 | USA | 19.00 | SB | ||||||||||
6 | Ashley Bryant Ashley Bryant ('95) | 95 | USA | 18.64 | PB | ||||||||||
7 | Jontavia Dykes Jontavia Dykes ('95) | 95 | USA | 18.08 | |||||||||||
8 | Veronika Kaňuchová Veronika Kaňuchová ('93) | 93 | SVK | 17.63 | PB | ||||||||||
9 | Alisha Bahler Alisha Bahler ('94) | 94 | USA | 17.44 | |||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | USA | 3:35.87 | |||||||||||||
2 | Ohio State Ohio State | USA | 3:38.76 | ||||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Duke Duke | USA | 3:36.30 | ||||||||||||
2 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:37.69 | ||||||||||||
Finale C 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 3:38.54 | ||||||||||||
M 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Just'N Thymes Just'N Thymes ('94) | 94 | USA | 20.47 | PB | ||||||||||
2 | Rondell Sorrillo Rondell Sorrillo ('86) | 86 | TTO | 20.49 | PB | ||||||||||
3 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 20.81 | |||||||||||
4 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 20.92 | |||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.49 | PB | ||||||||||
2 | Michael Norman Michael Norman ('97) | 97 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.87 | |||||||||||
4 | Nick Gray Nick Gray ('97) | 97 | USA | 21.01 | |||||||||||
M 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.84 | SB | ||||||||||
2 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.16 | PB | ||||||||||
3 | Ricky Morgan Ricky Morgan ('96) | 96 | USA | 46.41 | PB | ||||||||||
4 | Aldrich Bailey Aldrich Bailey ('94) | 94 | USA | 46.69 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 46.29 | PB | ||||||||||
2 | Byron Robinson Byron Robinson ('95) | 95 | USA | 46.34 | SB | ||||||||||
3 | George Caddick George Caddick ('94) | 94 | GBR | 46.52 | =PB | ||||||||||
4 | Lamar Bruton Lamar Bruton ('95) | 95 | USA | 47.17 | |||||||||||
M 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Vince Crisp Vince Crisp ('97) | 97 | USA | 1:48.96 | PB | ||||||||||
2 | Charles Jones Charles Jones ('95) | 95 | USA | 1:49.09 | SB | ||||||||||
3 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:50.97 | PB | ||||||||||
4 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:51.36 | SB | ||||||||||
M 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Uģis Jocis Uģis Jocis ('93) | 93 | LAT | 4:05.20 | PB | ||||||||||
2 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 4:06.89 | PB | ||||||||||
3 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 4:08.86 | PB | ||||||||||
4 | Jason Engel Jason Engel | USA | 4:09.51 | PB | |||||||||||
5 | Tj Sugg Tj Sugg ('97) | 97 | USA | 4:09.81 | PB | ||||||||||
6 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 4:13.57 | |||||||||||
M Højdespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | JaCorian Duffield JaCorian Duffield ('92) | 92 | USA | 2.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Matthew Campbell Matthew Campbell ('94) | 94 | JAM | 2.20 | PB | ||||||||||
4 | Trey Culver Trey Culver ('96) | 96 | USA | 2.16 | |||||||||||
5 | Allex Austin Allex Austin ('93) | 93 | USA | 2.16 | |||||||||||
6 | Ryan Ingraham Ryan Ingraham ('93) | 93 | BAH | 2.16 | SB | ||||||||||
7 | Ken LeGassey Ken LeGassey ('94) | 94 | USA | 2.16 | SB | ||||||||||
8 | Ed'Ricus Williams Ed'Ricus Williams ('94) | 94 | USA | 2.16 | =PB | ||||||||||
9 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.04 | |||||||||||
Xavier McAllister Xavier McAllister ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||
Randall Cunningham Randall Cunningham ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
M Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.70 | AU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nick Meyer Nick Meyer ('95) | 95 | USA | 5.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Albright Jake Albright ('93) | 93 | USA | 5.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aaron Owens Aaron Owens ('94) | 94 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nick Maestretti Nick Maestretti ('93) | 93 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Paulo Benavides Paulo Benavides ('97) | 97 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Everette Favor Everette Favor ('94) | 94 | USA | 5.30 | |||||||||||
8 | Kyle Pater Kyle Pater ('94) | 94 | USA | 5.20 | |||||||||||
9 | Justin Estala Justin Estala | USA | 5.20 | ||||||||||||
10 | Dylan Bell Dylan Bell ('93) | 93 | USA | 5.20 | |||||||||||
Steven Cahoy Steven Cahoy ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||
Andrew Irwin Andrew Irwin ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||
M Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 8.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Travonn White Travonn White ('95) | 95 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Laderrick Ward Laderrick Ward ('92) | 92 | USA | 7.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Felix Obi Felix Obi ('94) | 94 | USA | 7.37 | |||||||||||
O'Shea Wilson O'Shea Wilson ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||
M Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 17.19 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hayden McClain Hayden McClain ('95) | 95 | USA | 16.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Felix Obi Felix Obi ('94) | 94 | USA | 16.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kaiwan Culmer Kaiwan Culmer ('96) | 96 | BAH | 16.06 | |||||||||||
6 | Barden Adams Barden Adams ('96) | 96 | USA | 16.01 | PB | ||||||||||
7 | Montel Nevers Montel Nevers ('96) | 96 | GBR | 15.58 | SB | ||||||||||
8 | Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | 15.52 | |||||||||||
9 | Javier Lowe Javier Lowe ('97) | 97 | JAM | 15.48 | PB | ||||||||||
10 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 15.18 | |||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:04.88 | ||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:05.68 | ||||||||||||
3 | Baylor Baylor | USA | 3:06.14 | ||||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:04.95 | ||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:05.14 | ||||||||||||
3 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:05.49 | ||||||||||||
4 | Iowa Iowa | USA | 3:05.62 | ||||||||||||
K 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 22.74 | PB | ||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.26 | PB | ||||||||||
3 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 23.57 | |||||||||||
4 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 23.87 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 22.95 | SB | ||||||||||
2 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 22.97 | PB | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.25 | PB | ||||||||||
4 | Ama Pipi Ama Pipi ('95) | 95 | GBR | 23.26 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 52.13 | PB | ||||||||||
2 | Letícia de Souza Letícia de Souza ('96) | 96 | BRA | 52.54 | NR | PB | |||||||||
3 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 52.65 | PB | ||||||||||
4 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 53.13 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Pettigrew Cameron Pettigrew ('95) | 95 | USA | 52.45 | PB | ||||||||||
2 | Zola Golden Zola Golden ('97) | 97 | USA | 52.80 | PB | ||||||||||
3 | Amalie Hammild Iuel Amalie Hammild Iuel ('94) | 94 | NOR | 52.92 | |||||||||||
4 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 53.23 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alena Brooks Alena Brooks ('91) | 91 | TTO | 2:05.12 | PB | ||||||||||
2 | Rachel Weber Rachel Weber ('95) | 95 | USA | 2:05.59 | PB | ||||||||||
3 | Whitney Adams Whitney Adams ('95) | 95 | USA | 2:07.01 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:07.51 | PB | |||||||||||
5 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 2:09.54 | |||||||||||
6 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:13.97 | |||||||||||
K 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Kamilos Jessica Kamilos ('93) | 93 | USA | 4:41.88 | SB | ||||||||||
2 | Sarah Kanney Sarah Kanney | USA | 4:50.00 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Zarriea Willis Zarriea Willis ('96) | 96 | USA | 1.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eleonora Omoregie Eleonora Omoregie ('96) | 96 | ITA | 1.80 | |||||||||||
3 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.80 | |||||||||||
4 | Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | 1.75 | |||||||||||
5 | Carlie Queen Carlie Queen ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||
6 | Amalie Hammild Iuel Amalie Hammild Iuel ('94) | 94 | NOR | 1.75 | SB | ||||||||||
7 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
8 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||
9 | Rajon O'Quinn Rajon O'Quinn ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
K Stangspring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emily Grove Emily Grove ('93) | 93 | USA | 4.40 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.35 | PB | ||||||||||
5 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.35 | PB | ||||||||||
6 | Annie Rhodes Annie Rhodes ('95) | 95 | USA | 4.30 | |||||||||||
7 | Laura Taylor Laura Taylor ('96) | 96 | USA | 4.15 | =PB | ||||||||||
8 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.15 | |||||||||||
9 | Natalya Bartnovskaya Price Natalya Bartnovskaya Price ('89) | 89 | RUS | 4.15 | |||||||||||
10 | Madison Heath Madison Heath ('95) | 95 | USA | 4.05 | |||||||||||
Kenzie Shell Kenzie Shell ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 6.41 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 6.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tierra Williams Tierra Williams ('95) | 95 | USA | 6.26 | SB | ||||||||||
6 | Margaux Jones Margaux Jones ('97) | 97 | USA | 6.26 | |||||||||||
7 | Jogailė Petrokaitė Jogailė Petrokaitė ('95) | 95 | LTU | 6.25 | |||||||||||
8 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.17 | SB | ||||||||||
9 | Baileh Simms Baileh Simms ('95) | 95 | CAN | 6.12 | |||||||||||
10 | Claudette Allen Claudette Allen ('95) | 95 | JAM | 6.03 | |||||||||||
11 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 6.03 | PB | ||||||||||
12 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 5.82 | |||||||||||
K Trespring Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 13.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.44 | SB | ||||||||||
4 | Viershanie Latham Viershanie Latham ('95) | 95 | USA | 13.33 | PB | ||||||||||
5 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 13.22 | |||||||||||
6 | Jazzy Black Jazzy Black ('94) | 94 | USA | 13.20 | |||||||||||
7 | Brianna Richardson Brianna Richardson ('94) | 94 | USA | 13.07 | SB | ||||||||||
8 | Tierra Williams Tierra Williams ('95) | 95 | USA | 12.87 | |||||||||||
9 | April Sinkler April Sinkler ('89) | 89 | USA | 12.84 | SB | ||||||||||
10 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.47 | SB | ||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:32.33 | ||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 3:32.73 | ||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:32.81 | ||||||||||||
4 | Florida Florida | USA | 3:38.12 | ||||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Purdue Purdue | USA | 3:34.48 | ||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 3:34.60 | ||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 3:36.21 | ||||||||||||
4 | Kansas Kansas | USA | 3:36.61 | ||||||||||||
M 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Wallace Spearmon Wallace Spearmon ('84) | 84 | USA | 20.69 | SB | ||||||||||
2 | Marqueze Washington Marqueze Washington ('93) | 93 | USA | 20.70 | PB | ||||||||||
3 | Tyrese Cooper Tyrese Cooper | 00 | USA | 21.12 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marqueze Washington Marqueze Washington ('93) | 93 | USA | 45.63 | PB | ||||||||||
2 | Tyrese Cooper Tyrese Cooper | 00 | USA | 46.01 | WU18B | PB | |||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kyle Collins Kyle Collins ('94) | 94 | USA | 46.35 | PB | ||||||||||
2 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 46.39 | PB | ||||||||||
3 | Brady Martin Brady Martin ('92) | 92 | USA | 47.00 | SB | ||||||||||
4 | Dejuan Frye Dejuan Frye ('96) | 96 | USA | 48.07 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde 11.2. Finale A Finale | Inde 11.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Bennett Taylor Bennett ('97) | 97 | USA | 23.00 | PB | ||||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.14 | PB | ||||||||||
3 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 23.61 | SB | ||||||||||
Finale B 11.2. | 11.2. | ||||||||||||||
1 | Savannah Roberson Savannah Roberson ('96) | 96 | USA | 23.48 | PB | ||||||||||
2 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 23.50 | SB | ||||||||||
3 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Chrisann Gordon Chrisann Gordon ('94) | 94 | JAM | 51.71 | SB | ||||||||||
2 | Chrishuna Williams Chrishuna Williams ('93) | 93 | USA | 52.02 | PB | ||||||||||
3 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 53.01 | PB | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sparkle McKnight Sparkle McKnight ('91) | 91 | TTO | 52.65 | SB | ||||||||||
2 | Dominique Blake Dominique Blake ('87) | 87 | JAM | 52.91 | PB | ||||||||||
3 | Travia Jones Travia Jones ('95) | 95 | CAN | 52.92 | PB | ||||||||||
4 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 53.96 | PB |