M 100 m 29.4. Vind: +2.9 Finale A Finale | 29.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tremayne Acy Tremayne Acy ('95) | 95 | USA | 10.13 | w | ||||||||||
2 | Gavin Smellie Gavin Smellie ('86) | 86 | CAN | 10.16 | w | ||||||||||
3 | Ben Williams Ben Williams ('92) | 92 | CAN | 10.21 | w | ||||||||||
4 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 10.48 | w | ||||||||||
5 | Shermund Allsop Shermund Allsop ('91) | 91 | TTO | 10.49 | w | ||||||||||
Finale B 29.4. Vind: +1.6 | 29.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Donte' Jackson Donte' Jackson ('95) | 95 | USA | 10.22 | PB | ||||||||||
2 | Bismark Boateng Bismark Boateng ('92) | 92 | CAN | 10.38 | SB | ||||||||||
3 | Segun Makinde Segun Makinde ('91) | 91 | CAN | 10.39 | SB | ||||||||||
4 | Dontae Richards-Kwok Dontae Richards-Kwok ('89) | 89 | CAN | 10.50 | SB | ||||||||||
5 | Craig Green Craig Green | USA | 10.87 | PB | |||||||||||
Finale C 29.4. Vind: +3.2 | 29.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 9.93 | w | ||||||||||
2 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 9.97 | w | ||||||||||
3 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 10.31 | w | ||||||||||
4 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.39 | w | ||||||||||
5 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.44 | w | ||||||||||
6 | Malik Elion Malik Elion | USA | 10.63 | w | |||||||||||
7 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 10.65 | w | ||||||||||
M 200 m 28.4. Vind: +4.4 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +4.4 | |||||||||||||
1 | Gavin Smellie Gavin Smellie ('86) | 86 | CAN | 20.52 | w | ||||||||||
2 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 20.95 | w | ||||||||||
3 | Will Allen Will Allen ('97) | 97 | USA | 20.96 | w | ||||||||||
4 | Segun Makinde Segun Makinde ('91) | 91 | CAN | 20.98 | w | ||||||||||
5 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 21.39 | w | ||||||||||
6 | Ari Cogdell Ari Cogdell ('97) | 97 | USA | 21.42 | w | ||||||||||
7 | Shermund Allsop Shermund Allsop ('91) | 91 | TTO | 21.54 | w | ||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +2.8 | 28.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 20.67 | w | ||||||||||
2 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 20.85 | w | ||||||||||
3 | Kevin Harris Kevin Harris ('95) | 95 | USA | 21.10 | w | ||||||||||
4 | Lamar Bruton Lamar Bruton ('95) | 95 | USA | 21.21 | w | ||||||||||
5 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 21.34 | w | ||||||||||
6 | Terry Jernigan Terry Jernigan ('96) | 96 | USA | 21.42 | w | ||||||||||
Finale C 28.4. Vind: -0.1 | 28.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 21.58 | PB | ||||||||||
2 | Malik Elion Malik Elion | USA | 21.70 | ||||||||||||
3 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 21.83 | |||||||||||
4 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 21.83 | PB | ||||||||||
5 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 21.88 | PB | ||||||||||
6 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 22.07 | |||||||||||
M 400 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 45.47 | PB | ||||||||||
2 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 46.13 | PB | ||||||||||
3 | Richard Rose Richard Rose ('96) | 96 | USA | 46.22 | PB | ||||||||||
4 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 46.35 | |||||||||||
5 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 46.66 | |||||||||||
6 | Jamarco Stephen Jamarco Stephen ('95) | 95 | PUR | 46.91 | |||||||||||
7 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 47.54 | SB | ||||||||||
8 | Philip Smith Philip Smith | USA | 48.36 | ||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Philip Osei Philip Osei ('90) | 90 | CAN | 46.14 | SB | ||||||||||
2 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.68 | PB | ||||||||||
3 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 48.46 | PB | ||||||||||
M 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 3:49.03 | |||||||||||
2 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 3:49.11 | =PB | ||||||||||
3 | Zach Long Zach Long | USA | 3:49.75 | ||||||||||||
4 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:54.74 | |||||||||||
M 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Perry Jacob Perry | USA | 14:49.22 | ||||||||||||
3 | Christian Farris Christian Farris | USA | 14:50.48 | ||||||||||||
4 | Ian Carter Ian Carter | USA | 14:53.01 | SB | |||||||||||
6 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 15:31.42 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 9:12.83 | |||||||||||
2 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 9:16.98 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 28.4. Vind: +2.3 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 13.50 | w | ||||||||||
2 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.52 | w | ||||||||||
3 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.89 | w | ||||||||||
4 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.96 | w | ||||||||||
5 | Angelo Goss Angelo Goss ('92) | 92 | USA | 14.08 | w | ||||||||||
6 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 14.19 | w | ||||||||||
7 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 14.69 | w | ||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +2.5 | 28.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Bland Keane Bland Keane ('94) | 94 | USA | 13.81 | w | ||||||||||
2 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 13.95 | w | ||||||||||
3 | Tyler Guillory Tyler Guillory ('98) | 98 | USA | 14.33 | w | ||||||||||
5 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('97) | 97 | USA | 15.64 | w | ||||||||||
M 400 m hæk 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 49.09 | PB | ||||||||||
2 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 49.78 | |||||||||||
3 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 51.20 | SB | ||||||||||
4 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 51.47 | PB | ||||||||||
5 | Travius Chambers Travius Chambers ('96) | 96 | USA | 51.57 | PB | ||||||||||
6 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 52.77 | |||||||||||
7 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 54.36 | SB | ||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Alfred Larry Alfred Larry ('93) | 93 | USA | 50.75 | |||||||||||
M Højdespring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Garrett Cragin Garrett Cragin | USA | 2.15 | ||||||||||||
2 | Xavier McAllister Xavier McAllister ('93) | 93 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
3 | Ken LeGassey Ken LeGassey ('94) | 94 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
4 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
5 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
6 | Milton Harrell Milton Harrell ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
7 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 2.06 | =PB | ||||||||||
8 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.06 | |||||||||||
9 | JaQuarius Wilson JaQuarius Wilson ('95) | 95 | USA | 1.86 | |||||||||||
M Stangspring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.32 | PB | |||||||||||
4 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.07 | |||||||||||
5 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.07 | |||||||||||
6 | Barclay Angle Barclay Angle ('94) | 94 | USA | 5.07 | PB | ||||||||||
7 | Jacob Zalesky Jacob Zalesky ('96) | 96 | USA | 4.92 | SB | ||||||||||
8 | Jonathon Nelsen Jonathon Nelsen ('95) | 95 | USA | 4.77 | |||||||||||
11 | JaQuarius Wilson JaQuarius Wilson ('95) | 95 | USA | 4.32 | |||||||||||
M Længdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Damar Forbes Damar Forbes ('90) | 90 | JAM | 8.17 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 7.99 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.93 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.65 | +1.1 | SB | |||||||||
5 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.62 | w | +3.0 | |||||||||
6 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 7.62 | w | +4.1 | |||||||||
7 | Abubakar Mohammed Abubakar Mohammed ('91) | 91 | GHA | 7.57 | +1.7 | SB | |||||||||
8 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 7.55 | w | +2.5 | |||||||||
9 | Jeffrey Prothro Jeffrey Prothro | USA | 7.44 | w | +4.4 | ||||||||||
10 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 7.32 | w | +2.3 | |||||||||
11 | Brandon Workman Brandon Workman ('96) | 96 | USA | 7.07 | w | +2.3 | |||||||||
12 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 6.96 | +0.9 | PB | |||||||||
M Trespring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jeffrey Prothro Jeffrey Prothro | USA | 16.28 | w | +3.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 15.97 | w | +2.8 | |||||||||
3 | Klyvens Delaunay Klyvens Delaunay ('94) | 94 | USA | 15.87 | w | +4.0 | |||||||||
4 | Romain Bourreau Romain Bourreau ('96) | 96 | FRA | 15.49 | w | +4.0 | |||||||||
5 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 14.99 | w | +4.9 | |||||||||
6 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 14.93 | +1.6 | ||||||||||
7 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 14.41 | w | +2.7 | |||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.68 | PB | ||||||||||
2 | Kyle Felpel Kyle Felpel ('93) | 93 | USA | 18.08 | |||||||||||
3 | Noah Castle Noah Castle | USA | 17.85 | PB | |||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 17.79 | |||||||||||
5 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 17.22 | |||||||||||
6 | Jeff Bartlett Jeff Bartlett | USA | 16.99 | ||||||||||||
7 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 16.96 | |||||||||||
8 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 16.83 | ||||||||||||
9 | Nathan Karr Nathan Karr | USA | 16.19 | ||||||||||||
10 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 15.86 | |||||||||||
12 | JaQuarius Wilson JaQuarius Wilson ('95) | 95 | USA | 11.65 | |||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 64.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 61.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeff Bartlett Jeff Bartlett | USA | 58.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Joe Williams Joe Williams ('94) | 94 | USA | 56.14 | |||||||||||
5 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 55.50 | |||||||||||
6 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 54.24 | PB | ||||||||||
7 | Noah Castle Noah Castle | USA | 53.38 | PB | |||||||||||
8 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 52.96 | |||||||||||
9 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 52.30 | |||||||||||
10 | Brody Gowing Brody Gowing | USA | 51.40 | SB | |||||||||||
13 | JaQuarius Wilson JaQuarius Wilson ('95) | 95 | USA | 39.70 | SB | ||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 68.86 | |||||||||||
2 | Cameron Brown Cameron Brown ('94) | 94 | USA | 68.18 | PB | ||||||||||
3 | Dempsey McGuigan Dempsey McGuigan ('93) | 93 | IRL | 67.48 | |||||||||||
4 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 66.26 | PB | |||||||||||
5 | David Cline David Cline | USA | 62.72 | ||||||||||||
6 | Austin Cook Austin Cook ('92) | 92 | USA | 62.60 | |||||||||||
7 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 61.24 | PB | ||||||||||
8 | Kevin Conway Kevin Conway ('94) | 94 | USA | 60.02 | |||||||||||
M Spydkast 800 gram 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 73.36 | |||||||||||
2 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 70.58 | |||||||||||
3 | Sam Hardin Sam Hardin ('94) | 94 | USA | 64.62 | |||||||||||
4 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 63.12 | |||||||||||
5 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 59.42 | |||||||||||
M 4 x 100 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 38.88 | ||||||||||||
Donte' Jackson, Nethaneel Mitchell-Blake, Tremayne Acy, Jaron Flournoy | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 38.95 | ||||||||||||
Roy Ejiakuekwu, Kemar Mowatt, Josh Washington, Kenzo Cotton | |||||||||||||||
3 | CAN | 39.19 | |||||||||||||
Gavin Smellie, Segun Makinde, Dontae Richards-Kwok, Ben Williams | |||||||||||||||
4 | Texas A&M Texas A&M | USA | 39.31 | ||||||||||||
Will Williams, Fred Kerley, Elijah Morrow, Jace Comick | |||||||||||||||
5 | Miss State Miss State | USA | 39.86 | ||||||||||||
Lawrence Crawford, Stephan James, Philip Smith, Charles Taylor | |||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 1:20.74 | ||||||||||||
Roy Ejiakuekwu, Obi Igbokwe, Josh Washington, Kenzo Cotton | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 1:22.31 | ||||||||||||
Michael Cherry, Akanni Hislop, Lamar Bruton, Tinashe Samuel Mutanga | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:00.74 | ||||||||||||
Richard Rose, Fred Kerley, Devin Dixon, Mylik Kerley | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:02.80 | ||||||||||||
Lamar Bruton, Jaron Flournoy, Blair Henderson, Michael Cherry | |||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:04.20 | ||||||||||||
Jamarco Stephen, Obi Igbokwe, Rhayko Schwartz, Eric Janise | |||||||||||||||
4 | Miss State Miss State | USA | 3:06.95 | ||||||||||||
Philip Smith, Juston Waters, Stephan James, Charles Taylor | |||||||||||||||
M 4 x 800 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 7:24.55 | ||||||||||||
Ian Cazares, Efraín Hernandez, Gaines Kinsey, JaQwae Ellison | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 7:33.21 | ||||||||||||
Cameron Griffith, Ethan Moehn, Austen Dalquist, Cale Wallace | |||||||||||||||
M 1000 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:11.94 | ||||||||||||
Fred Kerley, Elijah Morrow, Mylik Kerley, Devin Dixon | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:12.25 | ||||||||||||
Nethaneel Mitchell-Blake, Jaron Flournoy, Michael Cherry, Blair Henderson | |||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:15.38 | ||||||||||||
Kenzo Cotton, Josh Washington, Obi Igbokwe, Carlton Orange | |||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 3:17.13 | ||||||||||||
Christian Coleman, Mustaqeem Williams, Ari Cogdell, Zach Long | |||||||||||||||
M Distance Medley 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 9:48.93 | ||||||||||||
Jack Bruce, John Winn, Carlton Orange, Alex George | |||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 9:54.19 | ||||||||||||
Taylor Clayton, Ilolo Izu, Gaines Kinsey, Jon Bishop | |||||||||||||||
K 100 m 29.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 29.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.85 | PB | ||||||||||
2 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 11.05 | PB | ||||||||||
3 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 11.16 | PB | ||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.38 | PB | ||||||||||
5 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 11.50 | PB | ||||||||||
6 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.50 | SB | ||||||||||
7 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 11.56 | PB | ||||||||||
8 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 11.58 | |||||||||||
9 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.60 | |||||||||||
Finale B 29.4. Vind: +5.8 | 29.4. | Vind: +5.8 | |||||||||||||
1 | Crystal Emmanuel Crystal Emmanuel ('91) | 91 | CAN | 11.06 | w | ||||||||||
2 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 11.42 | w | ||||||||||
3 | Janel Pate Janel Pate ('96) | 96 | USA | 11.52 | w | ||||||||||
4 | Danielle Mitchell Danielle Mitchell ('94) | 94 | USA | 12.14 | w | ||||||||||
K 200 m 28.4. Vind: +2.6 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 22.88 | w | ||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 23.06 | w | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.06 | w | ||||||||||
4 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 23.25 | w | ||||||||||
5 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.39 | w | ||||||||||
6 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 23.40 | w | ||||||||||
7 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.91 | w | ||||||||||
Finale B 28.4. Vind: +3.2 | 28.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 23.22 | w | ||||||||||
2 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 23.23 | w | ||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.23 | w | ||||||||||
4 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 23.38 | w | ||||||||||
5 | Diamond Gause Diamond Gause ('94) | 94 | USA | 23.42 | w | ||||||||||
6 | Precious Hitchcock Precious Hitchcock ('94) | 94 | USA | 23.47 | w | ||||||||||
Finale C 28.4. Vind: +1.1 | 28.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 23.59 | PB | ||||||||||
2 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.72 | PB | ||||||||||
3 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.79 | |||||||||||
4 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 23.85 | |||||||||||
5 | Farah Jacques Farah Jacques ('90) | 90 | CAN | 23.87 | |||||||||||
6 | Shai Davis Shai Davis ('93) | 93 | CAN | 24.00 | SB | ||||||||||
7 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 24.00 | |||||||||||
8 | Whitney Rowe Whitney Rowe ('92) | 92 | CAN | 24.47 | SB | ||||||||||
Finale D 28.4. Vind: +3.1 | 28.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Deanna Tate Deanna Tate ('95) | 95 | USA | 23.91 | w | ||||||||||
2 | Domonique Williams Domonique Williams ('94) | 94 | TTO | 24.08 | w | ||||||||||
3 | Justice Sims Justice Sims ('98) | 98 | USA | 24.11 | w | ||||||||||
4 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 24.26 | w | ||||||||||
5 | Brianna Sims Brianna Sims ('95) | 95 | USA | 24.29 | w | ||||||||||
6 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 24.50 | w | ||||||||||
7 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 24.75 | w | ||||||||||
Finale E 28.4. Vind: +2.1 | 28.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 25.21 | w | ||||||||||
3 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 25.37 | w | ||||||||||
5 | Sarah Goodale Sarah Goodale ('95) | 95 | USA | 25.70 | w | ||||||||||
K 400 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 51.38 | PB | ||||||||||
2 | Keturah Smith Keturah Smith | USA | 53.03 | PB | |||||||||||
3 | Kadecia Baird Kadecia Baird ('95) | 95 | GUY | 53.15 | SB | ||||||||||
4 | Aisha Newsome Aisha Newsome ('94) | 94 | USA | 54.34 | PB | ||||||||||
5 | Sunkietra McAllister Sunkietra McAllister | USA | 54.41 | PB | |||||||||||
6 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 54.66 | |||||||||||
7 | Glorilisha Carter Glorilisha Carter ('97) | 97 | USA | 54.76 | PB | ||||||||||
8 | Jasmin Allen Jasmin Allen | USA | 55.79 | ||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Askana Lawrence Askana Lawrence ('96) | 96 | USA | 55.28 | |||||||||||
2 | Mercedes Mattix Mercedes Mattix ('96) | 96 | USA | 55.28 | SB | ||||||||||
3 | Amanda Crawford Amanda Crawford ('99) | 99 | GRN | 56.13 | |||||||||||
4 | Becca Schulte Becca Schulte ('98) | 98 | USA | 56.33 | |||||||||||
K 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 4:24.82 | |||||||||||
2 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 4:27.45 | |||||||||||
3 | Valerie Reina Valerie Reina ('94) | 94 | USA | 4:28.29 | SB | ||||||||||
4 | Erika Lewis Erika Lewis ('97) | 97 | USA | 4:29.37 | |||||||||||
5 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:31.45 | |||||||||||
6 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 4:31.65 | |||||||||||
7 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:34.38 | |||||||||||
8 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 4:34.43 | SB | ||||||||||
Finale B 29.4. | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 4:33.80 | PB | ||||||||||
2 | Haley Ward Haley Ward | USA | 4:33.88 | PB | |||||||||||
3 | Derry Kendall Derry Kendall | USA | 4:34.72 | PB | |||||||||||
4 | Danis Lizzy Danis Lizzy ('98) | 98 | USA | 4:35.25 | PB | ||||||||||
5 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 4:36.26 | PB | ||||||||||
6 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 4:36.75 | |||||||||||
7 | Emma Tucker Emma Tucker ('98) | 98 | USA | 4:36.93 | |||||||||||
8 | Tavyn Lovitt Tavyn Lovitt ('95) | 95 | USA | 4:37.84 | PB | ||||||||||
9 | Maddy Nikkel Maddy Nikkel ('96) | 96 | USA | 4:38.46 | |||||||||||
10 | Elisabeth Gaillet Elisabeth Gaillet ('95) | 95 | USA | 4:39.94 | SB | ||||||||||
K 5000 m 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Carmen Carlos Carmen Carlos ('95) | 95 | USA | 17:00.96 | |||||||||||
2 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 17:03.62 | ||||||||||||
3 | Logan Bishop Logan Bishop ('94) | 94 | USA | 17:29.83 | |||||||||||
K 3000 m forh. 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 10:19.99 | SB | ||||||||||
2 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 10:34.00 | PB | ||||||||||
3 | Emma Neigel Emma Neigel ('93) | 93 | CAN | 10:43.53 | |||||||||||
4 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:47.30 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 28.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.84 | |||||||||||
2 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 13.13 | SB | ||||||||||
3 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.35 | SB | ||||||||||
4 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.42 | |||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.62 | |||||||||||
6 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.64 | PB | ||||||||||
7 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 13.67 | |||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.35 | PB | ||||||||||
2 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 13.49 | PB | ||||||||||
3 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 13.71 | SB | ||||||||||
4 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.74 | PB | ||||||||||
Finale C 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 13.75 | PB | ||||||||||
2 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 13.85 | PB | ||||||||||
3 | Jeanette Paul Jeanette Paul ('98) | 98 | USA | 13.88 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||
5 | Zharia Moore Zharia Moore | USA | 14.13 | PB | |||||||||||
6 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 14.18 | |||||||||||
7 | Sarah Goodale Sarah Goodale ('95) | 95 | USA | 14.24 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Ka'lynn Jupiter Ka'lynn Jupiter ('95) | 95 | USA | 57.13 | SB | ||||||||||
2 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 57.44 | SB | ||||||||||
3 | Bryiana Richardson Bryiana Richardson ('95) | 95 | USA | 58.26 | SB | ||||||||||
4 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 58.95 | |||||||||||
5 | Lauren Lawless Lauren Lawless | USA | 59.34 | PB | |||||||||||
6 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 1:00.90 | |||||||||||
7 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 1:00.94 | |||||||||||
8 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 1:01.21 | |||||||||||
K Højdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.85 | |||||||||||
1 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.85 | |||||||||||
2 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.82 | |||||||||||
3 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.75 | |||||||||||
4 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 1.75 | |||||||||||
5 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 1.70 | |||||||||||
6 | Briana Kelly Briana Kelly ('94) | 94 | USA | 1.70 | |||||||||||
7 | Kara Erickson Kara Erickson | USA | 1.70 | ||||||||||||
8 | Lilli Williamson Lilli Williamson | USA | 1.70 | PB | |||||||||||
9 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 1.70 | |||||||||||
11 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 1.65 | |||||||||||
12 | Sarah Goodale Sarah Goodale ('95) | 95 | USA | 1.60 | SB | ||||||||||
K Stangspring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.37 | |||||||||||
2 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.22 | |||||||||||
3 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.22 | |||||||||||
4 | Sarah Bell Sarah Bell ('94) | 94 | USA | 4.07 | |||||||||||
5 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.07 | |||||||||||
6 | Katy McAuley Katy McAuley | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
7 | Emily Gunderson Emily Gunderson ('96) | 96 | USA | 4.07 | SB | ||||||||||
8 | Augusta Thomason Augusta Thomason | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
9 | Callie Watson Callie Watson ('95) | 95 | USA | 3.92 | |||||||||||
10 | Sara Stevens Sara Stevens ('96) | 96 | USA | 3.92 | |||||||||||
11 | Avery Stuchell Avery Stuchell ('98) | 98 | USA | 3.92 | PB | ||||||||||
12 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 3.72 | |||||||||||
13 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 3.72 | |||||||||||
14 | Nicole Kallenberger Nicole Kallenberger ('97) | 97 | USA | 3.72 | |||||||||||
15 | Lyndsey Acree Lyndsey Acree | USA | 3.72 | ||||||||||||
16 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 3.72 | |||||||||||
K Længdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 6.90 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.79 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 6.55 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Filippa Fotopoulou Filippa Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 6.46 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.39 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 6.38 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 6.28 | +2.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 6.24 | w | +2.8 | |||||||||
9 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 6.18 | w | +3.7 | |||||||||
10 | Ashlee Moore Ashlee Moore ('95) | 95 | USA | 5.97 | w | +2.7 | |||||||||
11 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 5.86 | +0.9 | PB | |||||||||
12 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5.78 | +1.3 | ||||||||||
13 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 5.71 | w | +3.3 | |||||||||
14 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 5.59 | +1.8 | PB | |||||||||
16 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 5.24 | +1.3 | ||||||||||
K Trespring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.36 | w | +4.1 | |||||||||
2 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 13.29 | w | +4.6 | |||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.14 | +1.8 | ||||||||||
4 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.95 | w | +5.9 | |||||||||
5 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 12.65 | w | +3.1 | |||||||||
6 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 12.43 | +1.4 | ||||||||||
7 | Lanae Newsome Lanae Newsome ('94) | 94 | USA | 12.30 | w | +8.0 | |||||||||
8 | Brielyn Rogers Brielyn Rogers ('95) | 95 | USA | 12.21 | w | +6.7 | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 17.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 17.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cassie Wertman Cassie Wertman ('93) | 93 | USA | 16.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 14.71 | |||||||||||
7 | Haley Reynolds Haley Reynolds | USA | 14.39 | ||||||||||||
8 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 13.93 | |||||||||||
9 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 13.67 | |||||||||||
10 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 13.65 | |||||||||||
11 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 13.49 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 56.84 | NR NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 56.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 54.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 52.34 | SB | ||||||||||
5 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 51.52 | PB | ||||||||||
6 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 49.68 | SB | ||||||||||
7 | Hannah Chappell Hannah Chappell | USA | 48.42 | PB | |||||||||||
8 | Holly Julifs Holly Julifs ('96) | 96 | USA | 46.92 | SB | ||||||||||
9 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 46.38 | |||||||||||
10 | Haley Reynolds Haley Reynolds | USA | 44.06 | ||||||||||||
11 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 42.44 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 65.26 | PB | ||||||||||
2 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 64.00 | |||||||||||
3 | Alison Ondrusek Alison Ondrusek ('96) | 96 | USA | 60.98 | |||||||||||
4 | Danielle McConnell Danielle McConnell ('94) | 94 | AUS | 60.64 | |||||||||||
5 | Candice Butler Candice Butler | USA | 59.00 | ||||||||||||
6 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 57.02 | PB | ||||||||||
7 | Carissa van Beek Carissa van Beek | USA | 56.00 | ||||||||||||
8 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 55.22 | |||||||||||
9 | Sidnie Wilder Sidnie Wilder ('95) | 95 | USA | 54.82 | |||||||||||
10 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 54.30 | |||||||||||
11 | Brandi Walker Brandi Walker | USA | 54.12 | ||||||||||||
K Spydkast 600 gram 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Rebekah Wales Rebekah Wales ('95) | 95 | USA | 56.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Audrey Malone Audrey Malone ('95) | 95 | USA | 52.68 | |||||||||||
3 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 50.24 | |||||||||||
4 | Kristen Clark Kristen Clark ('96) | 96 | USA | 48.14 | |||||||||||
5 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 47.64 | |||||||||||
6 | Shelby Poncik Shelby Poncik ('94) | 94 | USA | 44.22 | |||||||||||
7 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 43.16 | |||||||||||
12 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 32.96 | PB | ||||||||||
K 4 x 100 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.12 | ||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Jada Martin, Aleia Hobbs | |||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 43.01 | ||||||||||||
Diamond Spaulding, Jaevin Reed, Brenessa Thompson, Aaliyah Brown | |||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 43.17 | ||||||||||||
Vanessa Clerveaux, Diamond Gause, Symone Darius, Quanesha Burks | |||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 43.57 | ||||||||||||
Taliyah Brooks, Payton Chadwick, Daina Harper, Kiara Parker | |||||||||||||||
5 | CAN | 44.05 | |||||||||||||
Farah Jacques, Crystal Emmanuel, Shai Davis, Whitney Rowe | |||||||||||||||
6 | Ole Miss Ole Miss | USA | 44.64 | ||||||||||||
Nicole Henderson, Shannon Ray, Deanna Tate, Brianna Tate | |||||||||||||||
7 | Tennessee Tennessee | USA | 44.64 | ||||||||||||
Cidae'a Woods, Shania Collins, Lenysse Dyer, Maia McCoy | |||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 1:30.60 | ||||||||||||
Cassondra Hall, Rachel Misher, Kortnei Johnson, Jada Martin | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:27.72 | ||||||||||||
Briyahna Desrosiers, Kadecia Baird, Jazmine Fray, Jaevin Reed | |||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 3:28.65 | ||||||||||||
Takyera Roberson, Symone Darius, Diamond Gause, Domonique Williams | |||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 3:31.28 | ||||||||||||
Rachel Misher, Cassondra Hall, Kymber Payne, Travia Jones | |||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 3:32.11 | ||||||||||||
Kiara Parker, Daina Harper, Damajahnee Birch, Ceara Watson | |||||||||||||||
5 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:38.92 | ||||||||||||
Mercedes Mattix, Jolie Carbo, Aisha Newsome, Jasmin Allen | |||||||||||||||
K 4 x 800 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 8:33.97 | ||||||||||||
Ceara Watson, Carina Viljoen, Nikki Hiltz, Therese Haiss | |||||||||||||||
2 | Miss State Miss State | USA | 8:39.06 | ||||||||||||
Emma Tucker, Rhianwedd Price, Alon Lewis, Ffion Price | |||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 8:44.46 | ||||||||||||
Morgan Schuetz, Erika Lewis, Hollie Parker, Hannah Deworth | |||||||||||||||
4 | Texas A&M Texas A&M | USA | 8:46.97 | ||||||||||||
Katie Willard, Arin Rice, Hannah Campbell, Brittany Parker | |||||||||||||||
K Sprint Medley 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:39.04 | ||||||||||||
Diamond Spaulding, Brenessa Thompson, Jaevin Reed, Jazmine Fray | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:43.17 | ||||||||||||
Kortnei Johnson, Jada Martin, Travia Jones, Ruby Stauber | |||||||||||||||
3 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:48.14 | ||||||||||||
Shannon Ray, Brianna Tate, Jolie Carbo, Maddie McHugh | |||||||||||||||
K Distance Medley 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Miss State Miss State | USA | 11:20.59 | ||||||||||||
Ffion Price, Keturah Smith, Alon Lewis, Rhianwedd Price | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 11:30.83 | ||||||||||||
Carina Viljoen, Sydney Hammit, Alexandra Byrnes, Taylor Werner | |||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 11:46.91 | ||||||||||||
Arin Rice, Glorilisha Carter, Katie Willard, Hannah Campbell |