M 100 m 13.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 9.97 | SB | ||||||||||||
2 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 9.99 | PB | ||||||||||||
3 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.20 | |||||||||||||
4 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 10.23 | SB | ||||||||||||
5 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.33 | =SB | ||||||||||||
6 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.44 | |||||||||||||
7 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.46 | |||||||||||||
8 | Donte' Jackson Donte' Jackson ('95) | 95 | USA | 10.49 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.7 | 12.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 10.03 | =SB | ||||||||||||
2 | Donte' Jackson Donte' Jackson ('95) | 95 | USA | 10.23 | |||||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.33 | SB | ||||||||||||
4 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 10.46 | SB | ||||||||||||
5 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 10.52 | |||||||||||||
6 | Seth Page Seth Page | USA | 10.68 | ||||||||||||||
7 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 10.68 | |||||||||||||
8 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 10.77 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.8 | 12.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.22 | SB | ||||||||||||
2 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.24 | PB | ||||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 10.24 | SB | ||||||||||||
4 | Tony Brown Tony Brown ('95) | 95 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||||
5 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 10.38 | =SB | ||||||||||||
6 | Charles Taylor Charles Taylor ('95) | 95 | USA | 10.56 | |||||||||||||
7 | Damien Daniels Damien Daniels | USA | 10.66 | ||||||||||||||
8 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 11.21 | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +0.4 | 12.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Odean Skeen Odean Skeen ('94) | 94 | JAM | 10.08 | |||||||||||||
2 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 10.38 | |||||||||||||
3 | Khalil Henderson Khalil Henderson ('94) | 94 | USA | 10.39 | |||||||||||||
4 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.52 | SB | ||||||||||||
5 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.52 | |||||||||||||
6 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.60 | |||||||||||||
7 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 10.82 | |||||||||||||
8 | Johnathan Holder Johnathan Holder ('93) | 93 | TTO | 10.96 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +0.9 | 12.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 10.07 | PB | ||||||||||||
2 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.27 | |||||||||||||
3 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 10.33 | PB | ||||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.50 | SB | ||||||||||||
5 | Kenshard Hamilton Kenshard Hamilton | USA | 10.71 | SB | |||||||||||||
6 | Malik Elion Malik Elion | USA | 10.76 | ||||||||||||||
7 | Yohance Thomas Yohance Thomas | USA | 10.92 | ||||||||||||||
M 200 m 13.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 19.98 | PB | ||||||||||||
2 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.09 | SB | ||||||||||||
3 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 20.22 | PB | ||||||||||||
4 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.30 | SB | ||||||||||||
5 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.65 | |||||||||||||
6 | Khalil Henderson Khalil Henderson ('94) | 94 | USA | 20.69 | SB | ||||||||||||
7 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 20.72 | SB | ||||||||||||
8 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 20.73 | SB | ||||||||||||
9 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.81 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +2.3 | 11.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.29 | w | ||||||||||||
2 | Josh Washington Josh Washington ('95) | 95 | USA | 20.31 | w | ||||||||||||
3 | David Winters David Winters ('94) | 94 | USA | 20.73 | w | ||||||||||||
4 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 21.25 | w | ||||||||||||
5 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 21.59 | w | ||||||||||||
6 | Damien Daniels Damien Daniels | USA | 21.69 | w | |||||||||||||
7 | Shayne Rodney Shayne Rodney ('95) | 95 | USA | 22.33 | w | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +2.6 | 11.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Nethaneel Mitchell-Blake Nethaneel Mitchell-Blake ('94) | 94 | GBR | 20.19 | w | ||||||||||||
2 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.54 | w | ||||||||||||
3 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 20.95 | w | ||||||||||||
4 | Craig Green Craig Green | USA | 21.11 | w | |||||||||||||
5 | Gabriel Blackman Gabriel Blackman ('96) | 96 | USA | 21.12 | w | ||||||||||||
6 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 21.39 | w | ||||||||||||
7 | Johnathan Holder Johnathan Holder ('93) | 93 | TTO | 22.04 | w | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.3 | 11.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.19 | w | ||||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.64 | w | ||||||||||||
3 | Charles Taylor Charles Taylor ('95) | 95 | USA | 21.05 | w | ||||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.16 | w | ||||||||||||
5 | Malik Elion Malik Elion | USA | 21.34 | w | |||||||||||||
6 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 21.87 | w | ||||||||||||
7 | Yohance Thomas Yohance Thomas | USA | 21.90 | w | |||||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +3.0 | 11.5. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.35 | w | ||||||||||||
2 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 20.47 | w | ||||||||||||
3 | Tinashe Samuel Mutanga Tinashe Samuel Mutanga ('93) | 93 | ZIM | 20.70 | w | ||||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.88 | w | ||||||||||||
5 | Ini-Oluwa Victor Oye Ini-Oluwa Victor Oye ('96) | 96 | NGR | 21.29 | w | ||||||||||||
6 | Seth Page Seth Page | USA | 21.53 | w | |||||||||||||
7 | Xavier Mulugata Xavier Mulugata ('97) | 97 | TTO | 21.90 | w | ||||||||||||
Indledende 5 11.5. Vind: +3.3 | 11.5. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Jereem Richards Jereem Richards ('94) | 94 | TTO | 19.98 | w | ||||||||||||
2 | Khalil Henderson Khalil Henderson ('94) | 94 | USA | 20.44 | w | ||||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.59 | w | ||||||||||||
4 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 20.63 | w | ||||||||||||
5 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 20.63 | w | ||||||||||||
6 | Will Allen Will Allen ('97) | 97 | USA | 20.82 | w | ||||||||||||
7 | Niager Mathis Niager Mathis ('94) | 94 | USA | 21.46 | w | ||||||||||||
M 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Fred Kerley Fred Kerley ('95) | 95 | USA | 44.30 | |||||||||||||
2 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.52 | PB | ||||||||||||
3 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 44.81 | PB | ||||||||||||
4 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.09 | |||||||||||||
5 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 45.60 | |||||||||||||
6 | Steven Gayle Steven Gayle ('94) | 94 | JAM | 46.04 | |||||||||||||
7 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 46.09 | |||||||||||||
8 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 46.33 | |||||||||||||
9 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.84 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Fred Kerley Fred Kerley ('95) | 95 | USA | 44.09 | PB | ||||||||||||
2 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 45.95 | SB | ||||||||||||
3 | Maurice Freeman Maurice Freeman ('93) | 93 | USA | 46.40 | |||||||||||||
4 | Ari Cogdell Ari Cogdell ('97) | 97 | USA | 47.00 | |||||||||||||
5 | Ayrian Evans Ayrian Evans ('93) | 93 | USA | 47.04 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Michael Cherry Michael Cherry ('95) | 95 | USA | 45.93 | |||||||||||||
2 | Lamar Bruton Lamar Bruton ('95) | 95 | USA | 46.38 | |||||||||||||
3 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 46.45 | |||||||||||||
4 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 46.76 | SB | ||||||||||||
5 | Ryan Bermudez Ryan Bermudez | USA | 46.82 | PB | |||||||||||||
6 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 47.39 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 45.25 | PB | ||||||||||||
2 | Steven Gayle Steven Gayle ('94) | 94 | JAM | 46.08 | |||||||||||||
3 | Rhayko Schwartz Rhayko Schwartz ('97) | 97 | USA | 46.55 | |||||||||||||
4 | Nick Uruburu Nick Uruburu ('95) | 95 | USA | 47.48 | |||||||||||||
5 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 47.84 | |||||||||||||
6 | Niager Mathis Niager Mathis ('94) | 94 | USA | 48.86 | PB | ||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 45.47 | =SB | ||||||||||||
2 | Richard Rose Richard Rose ('96) | 96 | USA | 46.35 | |||||||||||||
3 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 46.65 | |||||||||||||
4 | Jamarco Stephen Jamarco Stephen ('95) | 95 | PUR | 47.40 | |||||||||||||
5 | Reggie Glover Reggie Glover ('95) | 95 | USA | 47.83 | |||||||||||||
6 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.95 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 45.72 | |||||||||||||
2 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 45.73 | |||||||||||||
3 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 46.02 | PB | ||||||||||||
4 | Eric Janise Eric Janise ('93) | 93 | USA | 46.53 | |||||||||||||
5 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 47.56 | SB | |||||||||||||
6 | Josh Willingham Josh Willingham | USA | 48.56 | ||||||||||||||
M 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:45.71 | PB | ||||||||||||
2 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:46.14 | |||||||||||||
3 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 1:46.93 | SB | ||||||||||||
4 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:47.28 | SB | ||||||||||||
5 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:48.04 | |||||||||||||
6 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:48.45 | |||||||||||||
7 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:48.46 | PB | ||||||||||||
8 | JaQwae Ellison JaQwae Ellison ('97) | 97 | USA | 1:48.97 | SB | ||||||||||||
9 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:51.30 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Andrés Arroyo Andrés Arroyo ('95) | 95 | PUR | 1:48.31 | |||||||||||||
2 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:48.64 | |||||||||||||
3 | JaQwae Ellison JaQwae Ellison ('97) | 97 | USA | 1:50.55 | |||||||||||||
4 | Ryan Schnulle Ryan Schnulle ('93) | 93 | USA | 1:50.69 | |||||||||||||
5 | Gaines Kinsey Gaines Kinsey | USA | 1:51.72 | ||||||||||||||
6 | Ben Goodma Ben Goodma | USA | 1:53.39 | PB | |||||||||||||
7 | Mark Sheridan Mark Sheridan ('96) | 96 | USA | 1:53.81 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 1:51.45 | |||||||||||||
2 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:51.62 | |||||||||||||
3 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:51.95 | |||||||||||||
4 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:53.06 | |||||||||||||
5 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:53.38 | ||||||||||||||
6 | Andrew Harris Andrew Harris ('94) | 94 | USA | 1:55.94 | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:48.30 | |||||||||||||
2 | Blair Henderson Blair Henderson ('94) | 94 | USA | 1:48.41 | |||||||||||||
3 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:50.12 | |||||||||||||
4 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:50.56 | |||||||||||||
5 | Freddie Jackson III Freddie Jackson III ('98) | 98 | USA | 1:53.78 | |||||||||||||
6 | Erik Armes Erik Armes | USA | 1:54.67 | ||||||||||||||
M 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 3:52.90 | |||||||||||||
2 | Robbie Farnham-Rose Robbie Farnham-Rose ('94) | 94 | GBR | 3:53.36 | |||||||||||||
3 | Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | 3:54.05 | |||||||||||||
4 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 3:54.14 | |||||||||||||
5 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 3:54.70 | |||||||||||||
6 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:54.95 | |||||||||||||
7 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:55.05 | |||||||||||||
8 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:55.49 | |||||||||||||
9 | Alex George Alex George ('96) | 96 | GBR | 3:55.99 | |||||||||||||
10 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 3:56.52 | |||||||||||||
11 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 3:57.82 | |||||||||||||
12 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 3:59.79 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 3:46.14 | |||||||||||||
2 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:46.36 | SB | ||||||||||||
3 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:46.86 | |||||||||||||
4 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 3:47.28 | |||||||||||||
5 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 3:47.64 | |||||||||||||
6 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 3:49.48 | |||||||||||||
7 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 3:49.57 | ||||||||||||||
8 | Taylor Clayton Taylor Clayton | USA | 3:50.46 | PB | |||||||||||||
9 | Marc Dubrick Marc Dubrick ('94) | 94 | USA | 3:52.41 | |||||||||||||
10 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 3:54.72 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 3:50.90 | |||||||||||||
2 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:50.94 | |||||||||||||
3 | Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | 3:51.09 | |||||||||||||
4 | Zach Long Zach Long | USA | 3:51.62 | ||||||||||||||
5 | Mac Reynolds Mac Reynolds | USA | 3:51.63 | ||||||||||||||
6 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:52.41 | |||||||||||||
7 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:52.73 | |||||||||||||
8 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 3:56.46 | ||||||||||||||
9 | Aaron Phelps Aaron Phelps ('93) | 93 | GBR | 3:58.39 | |||||||||||||
10 | Adam Johnston Adam Johnston | USA | 3:59.86 | PB | |||||||||||||
11 | Mark Sheridan Mark Sheridan ('96) | 96 | USA | 4:03.93 | PB | ||||||||||||
12 | Freddie Jackson III Freddie Jackson III ('98) | 98 | USA | 4:05.37 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Alex George Alex George ('96) | 96 | GBR | 3:47.49 | |||||||||||||
2 | Robbie Farnham-Rose Robbie Farnham-Rose ('94) | 94 | GBR | 3:47.76 | |||||||||||||
3 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 3:47.81 | |||||||||||||
4 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 3:48.54 | |||||||||||||
5 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 3:48.99 | |||||||||||||
6 | Payton Ballard Payton Ballard ('94) | 94 | USA | 3:51.46 | |||||||||||||
7 | Erik Armes Erik Armes | USA | 3:53.47 | PB | |||||||||||||
8 | Caden Foos Caden Foos ('97) | 97 | USA | 3:54.77 | |||||||||||||
9 | Drew Kelley Drew Kelley | USA | 3:57.05 | ||||||||||||||
10 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:59.76 | |||||||||||||
11 | Ben Goodma Ben Goodma | USA | 4:05.38 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | MJ Erb MJ Erb ('94) | 94 | USA | 13:47.64 | PB | ||||||||||||
2 | Alex George Alex George ('96) | 96 | GBR | 13:53.83 | |||||||||||||
3 | Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | 13:53.93 | |||||||||||||
4 | Zach Long Zach Long | USA | 13:54.49 | PB | |||||||||||||
5 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 13:54.98 | |||||||||||||
6 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:57.79 | |||||||||||||
7 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 13:58.09 | PB | ||||||||||||
8 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 14:01.65 | PB | ||||||||||||
9 | Sid Vaughn Sid Vaughn ('94) | 94 | USA | 14:01.97 | PB | ||||||||||||
10 | Wes Gallagher Wes Gallagher ('94) | 94 | USA | 14:07.09 | SB | ||||||||||||
11 | Antibahs Kosgey Antibahs Kosgey | KEN | 14:08.64 | SB | |||||||||||||
12 | Austin Wells Austin Wells ('95) | 95 | USA | 14:15.04 | SB | ||||||||||||
13 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 14:15.53 | SB | ||||||||||||
14 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 14:21.73 | PB | ||||||||||||
15 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 14:22.35 | PB | ||||||||||||
16 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 14:22.64 | ||||||||||||||
17 | Ian Carter Ian Carter | USA | 14:24.99 | PB | |||||||||||||
18 | Drew White Drew White ('94) | 94 | USA | 14:26.37 | |||||||||||||
19 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 14:28.02 | PB | |||||||||||||
20 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 14:28.45 | |||||||||||||
21 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 14:30.45 | PB | ||||||||||||
22 | Mac Reynolds Mac Reynolds | USA | 14:35.68 | PB | |||||||||||||
23 | Jordan Cook Jordan Cook ('94) | 94 | USA | 14:36.07 | SB | ||||||||||||
24 | Brad Swiney Brad Swiney | USA | 14:36.46 | PB | |||||||||||||
25 | Christian Farris Christian Farris | USA | 14:36.84 | ||||||||||||||
26 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 14:37.68 | PB | ||||||||||||
27 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 14:38.31 | PB | |||||||||||||
28 | Christian Johnson Christian Johnson | USA | 14:39.81 | PB | |||||||||||||
29 | Gabe Harm Gabe Harm | USA | 14:45.20 | PB | |||||||||||||
30 | Mick Iacofano Mick Iacofano ('94) | 94 | USA | 14:45.26 | |||||||||||||
31 | Jon Moses Jon Moses ('95) | 95 | USA | 14:45.73 | SB | ||||||||||||
32 | Dajour Braxton Dajour Braxton ('97) | 97 | USA | 14:45.87 | |||||||||||||
33 | Redatu Semeon Redatu Semeon ('94) | 94 | USA | 14:48.08 | PB | ||||||||||||
34 | Wesley Robinson Wesley Robinson | USA | 14:49.05 | ||||||||||||||
35 | Marc Dubrick Marc Dubrick ('94) | 94 | USA | 14:49.75 | SB | ||||||||||||
36 | Robinson Snider Robinson Snider ('98) | 98 | USA | 14:54.14 | |||||||||||||
37 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 14:56.88 | PB | ||||||||||||
38 | Taylor Clayton Taylor Clayton | USA | 14:58.53 | PB | |||||||||||||
39 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 14:58.79 | PB | ||||||||||||
40 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 15:14.66 | PB | ||||||||||||
41 | Carlos Miranda Carlos Miranda ('94) | 94 | USA | 15:19.89 | |||||||||||||
M 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 30:25.24 | |||||||||||||
2 | Antibahs Kosgey Antibahs Kosgey | KEN | 30:25.27 | ||||||||||||||
3 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 30:27.69 | |||||||||||||
4 | Wes Gallagher Wes Gallagher ('94) | 94 | USA | 30:43.51 | |||||||||||||
5 | Ollie Lockley Ollie Lockley ('93) | 93 | GBR | 30:43.92 | |||||||||||||
6 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 30:49.07 | PB | ||||||||||||
7 | Ian Carter Ian Carter | USA | 30:57.12 | PB | |||||||||||||
8 | Dajour Braxton Dajour Braxton ('97) | 97 | USA | 31:09.72 | |||||||||||||
9 | Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | 31:10.30 | |||||||||||||
10 | Jon Moses Jon Moses ('95) | 95 | USA | 31:34.12 | |||||||||||||
11 | Christian Farris Christian Farris | USA | 31:45.84 | ||||||||||||||
12 | Mick Iacofano Mick Iacofano ('94) | 94 | USA | 31:50.67 | |||||||||||||
13 | Austin Wells Austin Wells ('95) | 95 | USA | 31:56.29 | |||||||||||||
14 | Jonathan Hulzebos Jonathan Hulzebos | USA | 32:01.90 | ||||||||||||||
15 | Robinson Snider Robinson Snider ('98) | 98 | USA | 32:07.46 | PB | ||||||||||||
16 | Kevin Wyss Kevin Wyss | USA | 32:14.39 | PB | |||||||||||||
17 | Eric Westog Eric Westog | USA | 32:56.35 | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | MJ Erb MJ Erb ('94) | 94 | USA | 8:48.07 | |||||||||||||
2 | Antibahs Kosgey Antibahs Kosgey | KEN | 8:54.94 | PB | |||||||||||||
3 | Redatu Semeon Redatu Semeon ('94) | 94 | USA | 8:55.99 | SB | ||||||||||||
4 | Sheldon Keence Sheldon Keence ('94) | 94 | USA | 8:57.19 | |||||||||||||
5 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 8:59.00 | PB | ||||||||||||
6 | Cale Wallace Cale Wallace ('94) | 94 | USA | 9:02.60 | |||||||||||||
7 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 9:05.97 | PB | |||||||||||||
8 | Christian Johnson Christian Johnson ('94) | 94 | USA | 9:07.66 | PB | ||||||||||||
9 | Gabe Harm Gabe Harm | USA | 9:14.96 | ||||||||||||||
M 110 m hæk 13.5. Vind: +0.2 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 13.37 | PB | ||||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.42 | PB | ||||||||||||
3 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.55 | PB | ||||||||||||
4 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.56 | |||||||||||||
5 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 13.73 | |||||||||||||
6 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.82 | PB | ||||||||||||
7 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 13.90 | PB | ||||||||||||
8 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.97 | =PB | ||||||||||||
9 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 14.00 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.7 | 12.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 13.52 | PB | ||||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.65 | |||||||||||||
3 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.89 | PB | ||||||||||||
4 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 14.38 | |||||||||||||
5 | Marques Burgman Marques Burgman | USA | 14.48 | ||||||||||||||
6 | Herbert Wise III Herbert Wise III ('98) | 98 | USA | 14.89 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: -0.5 | 12.5. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 13.62 | |||||||||||||
2 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.66 | PB | ||||||||||||
3 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 14.11 | |||||||||||||
4 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 14.31 | |||||||||||||
5 | Caleb Chambliss Caleb Chambliss | USA | 14.35 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +0.3 | 12.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.69 | |||||||||||||
2 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 13.82 | |||||||||||||
3 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.97 | PB | ||||||||||||
4 | Angelo Goss Angelo Goss ('92) | 92 | USA | 14.21 | |||||||||||||
5 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 14.42 | |||||||||||||
6 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 20.69 | |||||||||||||
M 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 48.79 | PB | ||||||||||||
2 | Eric Futch Eric Futch ('93) | 93 | USA | 48.82 | PB | ||||||||||||
3 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 49.15 | PB | ||||||||||||
4 | TJ Holmes TJ Holmes ('95) | 95 | USA | 50.50 | |||||||||||||
5 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.20 | |||||||||||||
6 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 51.34 | |||||||||||||
7 | Travius Chambers Travius Chambers ('96) | 96 | USA | 51.36 | |||||||||||||
8 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 51.42 | |||||||||||||
9 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 51.74 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Eric Futch Eric Futch ('93) | 93 | USA | 50.18 | |||||||||||||
2 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 50.56 | |||||||||||||
3 | Travius Chambers Travius Chambers ('96) | 96 | USA | 50.86 | PB | ||||||||||||
4 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 51.11 | PB | ||||||||||||
5 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 51.16 | SB | ||||||||||||
6 | Jordan Griffin Jordan Griffin | USA | 53.33 | ||||||||||||||
7 | Sherwayne Allen Sherwayne Allen ('97) | 97 | JAM | 54.87 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | TJ Holmes TJ Holmes ('95) | 95 | USA | 49.73 | |||||||||||||
2 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 50.22 | |||||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.04 | PB | ||||||||||||
4 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 51.34 | |||||||||||||
5 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 52.74 | SB | ||||||||||||
6 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 53.15 | |||||||||||||
7 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 53.33 | |||||||||||||
M Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.19 | |||||||||||||
3 | Tye Williams Tye Williams ('96) | 96 | USA | 2.15 | |||||||||||||
4 | Garrett Cragin Garrett Cragin | USA | 2.15 | ||||||||||||||
5 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.15 | SB | ||||||||||||
6 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.15 | =PB | ||||||||||||
7 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 2.10 | |||||||||||||
8 | Jaron Brooks Jaron Brooks ('98) | 98 | USA | 2.10 | SB | ||||||||||||
9 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.10 | ||||||||||||||
10 | Xavier McAllister Xavier McAllister ('93) | 93 | USA | 2.10 | |||||||||||||
11 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.05 | |||||||||||||
12 | Milton Harrell Milton Harrell ('98) | 98 | USA | 2.05 | |||||||||||||
13 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 2.00 | |||||||||||||
Grant Schumacher Grant Schumacher ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
M Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.32 | |||||||||||||
2 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.22 | |||||||||||||
3 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.22 | ||||||||||||||
4 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.22 | |||||||||||||
5 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.07 | PB | ||||||||||||
6 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.07 | |||||||||||||
7 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 5.07 | =SB | ||||||||||||
8 | Barclay Angle Barclay Angle ('94) | 94 | USA | 4.92 | |||||||||||||
9 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 4.92 | SB | ||||||||||||
Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
Simon Gyllensten Simon Gyllensten ('92) | 92 | SWE | NH | ||||||||||||||
Jacob Zalesky Jacob Zalesky ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
Jonathon Nelsen Jonathon Nelsen ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
Cameron Robichaux Cameron Robichaux ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
Aaron Owens Aaron Owens ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||||
M Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 8.13 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 8.03 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.97 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.91 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 7.85 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.73 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.72 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 7.71 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.65 | w | +2.4 | |||||||||||
10 | Travonn White Travonn White ('95) | 95 | USA | 7.52 | +0.4 | ||||||||||||
11 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 7.49 | w | +3.2 | |||||||||||
12 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.46 | w | +2.4 | |||||||||||
13 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 7.44 | +1.9 | ||||||||||||
14 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 7.41 | w | +2.1 | |||||||||||
15 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.37 | +1.2 | ||||||||||||
Emanuel Foster Emanuel Foster ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
M Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.33 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jeffrey Prothro Jeffrey Prothro | USA | 16.00 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 15.97 | +1.7 | PB | |||||||||||
4 | Clive Pullen Clive Pullen ('94) | 94 | JAM | 15.95 | 0.0 | ||||||||||||
5 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 15.79 | -0.5 | SB | |||||||||||
6 | Klyvens Delaunay Klyvens Delaunay ('94) | 94 | USA | 15.77 | 0.0 | SB | |||||||||||
7 | Jaron Brooks Jaron Brooks ('98) | 98 | USA | 15.26 | +1.6 | PB | |||||||||||
8 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 15.09 | 0.0 | ||||||||||||
9 | Romain Bourreau Romain Bourreau ('96) | 96 | FRA | 15.01 | 0.0 | ||||||||||||
10 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 14.71 | +1.3 | ||||||||||||
11 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 14.59 | +1.9 | ||||||||||||
12 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 14.59 | +0.3 | PB | |||||||||||
13 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 14.31 | -0.7 | ||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 19.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ben Bonhurst Ben Bonhurst ('96) | 96 | USA | 18.57 | |||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 18.45 | |||||||||||||
5 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.31 | |||||||||||||
6 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 17.94 | |||||||||||||
7 | Kyle Felpel Kyle Felpel ('93) | 93 | USA | 17.68 | |||||||||||||
8 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 17.62 | PB | ||||||||||||
9 | Noah Castle Noah Castle | USA | 17.59 | ||||||||||||||
10 | Jeff Bartlett Jeff Bartlett | USA | 16.73 | ||||||||||||||
11 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 16.50 | |||||||||||||
12 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 15.77 | |||||||||||||
Nathan Karr Nathan Karr | USA | NM | |||||||||||||||
Jason Bryan Jason Bryan ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 65.13 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Joe Williams Joe Williams ('94) | 94 | USA | 59.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 58.22 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 57.13 | |||||||||||||
5 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 57.08 | |||||||||||||
6 | Jeff Bartlett Jeff Bartlett | USA | 56.12 | ||||||||||||||
7 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 56.03 | PB | ||||||||||||
8 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 55.60 | |||||||||||||
9 | Kevin Conway Kevin Conway ('94) | 94 | USA | 54.13 | PB | ||||||||||||
10 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 54.04 | |||||||||||||
11 | Hayden Reed Hayden Reed ('94) | 94 | USA | 53.58 | |||||||||||||
12 | Noah Castle Noah Castle | USA | 52.69 | ||||||||||||||
13 | Christopher Olson Christopher Olson | USA | 48.70 | SB | |||||||||||||
14 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 48.65 | |||||||||||||
15 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 48.63 | |||||||||||||
16 | Tanner Buschmann Tanner Buschmann ('94) | 94 | USA | 45.64 | |||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 71.40 | NU23R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Johnnie Jackson Johnnie Jackson ('94) | 94 | USA | 70.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexandros Poursanidis Alexandros Poursanidis ('93) | 93 | CYP | 69.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Elias Håkansson Elias Håkansson ('92) | 92 | SWE | 69.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Dempsey McGuigan Dempsey McGuigan ('93) | 93 | IRL | 67.98 | |||||||||||||
6 | Clarence Gallop Clarence Gallop ('95) | 95 | USA | 65.71 | |||||||||||||
7 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 65.52 | ||||||||||||||
8 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 65.29 | |||||||||||||
9 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 65.02 | SB | ||||||||||||
10 | David Cline David Cline | USA | 63.87 | PB | |||||||||||||
11 | Austin Cook Austin Cook ('92) | 92 | USA | 63.82 | SB | ||||||||||||
12 | Alexander Larsson Alexander Larsson ('94) | 94 | SWE | 62.39 | |||||||||||||
13 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 61.69 | |||||||||||||
14 | Cameron Brown Cameron Brown ('94) | 94 | USA | 61.60 | |||||||||||||
15 | Ahren Bohanan Ahren Bohanan | USA | 60.39 | ||||||||||||||
16 | Patrick Kunza Patrick Kunza ('96) | 96 | USA | 58.87 | |||||||||||||
Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Ioánnis Kiriazís Ioánnis Kiriazís ('96) | 96 | GRE | 80.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Reinhardt van Zyl Reinhardt van Zyl ('94) | 94 | RSA | 77.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | McLean Lipschutz McLean Lipschutz ('94) | 94 | USA | 74.32 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 73.96 | |||||||||||||
5 | Sam Hardin Sam Hardin ('94) | 94 | USA | 73.38 | PB | ||||||||||||
6 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 66.98 | |||||||||||||
7 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 66.56 | |||||||||||||
8 | Alexander Pascal Alexander Pascal ('94) | 94 | CAY | 66.12 | |||||||||||||
9 | Ethan Shalaway Ethan Shalaway ('94) | 94 | USA | 65.52 | |||||||||||||
10 | Justin Carter Justin Carter ('95) | 95 | USA | 60.64 | |||||||||||||
M Tikamp 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 8539 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 7948 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Markus Leemet Markus Leemet ('93) | 93 | EST | 7720 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 7635 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7546 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Brad Culp Brad Culp ('93) | 93 | USA | 7279 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lane Austell Lane Austell ('93) | 93 | USA | 7179 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | JaQuarius Wilson JaQuarius Wilson ('95) | 95 | USA | 7177 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Peyton Moss Peyton Moss ('93) | 93 | USA | 6494 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 38.71 | ||||||||||||||
Donte' Jackson, Nethaneel Mitchell-Blake, Tinashe Samuel Mutanga, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 39.02 | ||||||||||||||
Roy Ejiakuekwu, Kemar Mowatt, Josh Washington, Kenzo Cotton | |||||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 39.20 | ||||||||||||||
Michael Timpson, Grant Holloway, Eric Futch, Ryan Clark | |||||||||||||||||
4 | Texas A&M Texas A&M | USA | 39.21 | ||||||||||||||
Robert Grant, Jace Comick, Elijah Morrow, Fred Kerley | |||||||||||||||||
5 | Auburn Auburn | USA | 39.27 | ||||||||||||||
Teray Smith, Khalil Henderson, Raheem Chambers, Odean Skeen | |||||||||||||||||
6 | Georgia Georgia | USA | 39.32 | ||||||||||||||
Kendal Williams, Cejhae Greene, Mecole Hardeman, Maurice Freeman | |||||||||||||||||
7 | Tennessee Tennessee | USA | 39.44 | ||||||||||||||
Darryl Harris, Christian Coleman, Malik Elion, Mustaqeem Williams | |||||||||||||||||
8 | South Carolina South Carolina | USA | 39.95 | ||||||||||||||
Devon Lewis, David Winters, Ryan Bermudez, Ncincihli Titi | |||||||||||||||||
Finale B 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 39.52 | ||||||||||||||
Steven Gayle, Jereem Richards, Will Allen, Tony Brown | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:00.72 | ||||||||||||||
Richard Rose, Fred Kerley, Robert Grant, Mylik Kerley | |||||||||||||||||
2 | Auburn Auburn | USA | 3:02.10 | ||||||||||||||
Randall Ceneus, Teray Smith, Akeem Bloomfield, Nathon Allen | |||||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:02.75 | ||||||||||||||
Will Allen, Jereem Richards, Skyler Bowden, Steven Gayle | |||||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:02.84 | ||||||||||||||
Michael Cherry, Jaron Flournoy, Blair Henderson, Lamar Bruton | |||||||||||||||||
5 | Florida Florida | USA | 3:03.08 | ||||||||||||||
Kunle Fasasi, Eric Futch, TJ Holmes, Grant Holloway | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 3:03.83 | ||||||||||||||
Rhayko Schwartz, Obi Igbokwe, Eric Janise, Jamarco Stephen | |||||||||||||||||
7 | Georgia Georgia | USA | 3:05.13 | ||||||||||||||
Reggie Glover, Ayrian Evans, Jeramey Hampton, Maurice Freeman | |||||||||||||||||
8 | Miss State Miss State | USA | 3:05.65 | ||||||||||||||
Stephan James, Rasheed Tatham, Charles Taylor, Juston Waters | |||||||||||||||||
9 | Tennessee Tennessee | USA | 3:06.66 | ||||||||||||||
Nathan Strother, Christian Coleman, Mustaqeem Williams, Ari Cogdell | |||||||||||||||||
K 100 m 13.5. Vind: +0.9 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 11.12 | |||||||||||||
2 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.13 | =PB | ||||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.23 | |||||||||||||
4 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.24 | |||||||||||||
5 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 11.25 | |||||||||||||
6 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.29 | |||||||||||||
7 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 11.29 | |||||||||||||
8 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 11.33 | |||||||||||||
9 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 11.34 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +1.7 | 12.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 11.02 | |||||||||||||
2 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 11.21 | PB | ||||||||||||
3 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 11.29 | |||||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.40 | |||||||||||||
5 | Katie Stone Katie Stone ('95) | 95 | USA | 11.54 | |||||||||||||
6 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.60 | |||||||||||||
7 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 11.65 | |||||||||||||
8 | Tsai-Anne Joseph Tsai-Anne Joseph ('95) | 95 | TTO | 11.91 | PB | ||||||||||||
9 | Tyra Massey Tyra Massey | USA | 12.09 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.4 | 12.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 11.25 | |||||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 11.34 | PB | ||||||||||||
3 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 11.35 | |||||||||||||
4 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.41 | |||||||||||||
5 | Shayla Sanders Shayla Sanders ('94) | 94 | USA | 11.42 | |||||||||||||
6 | Janel Pate Janel Pate ('96) | 96 | USA | 11.65 | |||||||||||||
7 | Justice Sims Justice Sims ('98) | 98 | USA | 11.70 | PB | ||||||||||||
8 | McKenzie Ethridge McKenzie Ethridge ('97) | 97 | USA | 12.26 | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +0.4 | 12.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.13 | PB | ||||||||||||
2 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.25 | SB | ||||||||||||
3 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 11.30 | PB | ||||||||||||
4 | Diamond Gause Diamond Gause ('94) | 94 | USA | 11.46 | SB | ||||||||||||
5 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.55 | |||||||||||||
6 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 11.56 | |||||||||||||
7 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.74 | |||||||||||||
8 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 11.81 | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +1.6 | 12.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.17 | |||||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.24 | |||||||||||||
3 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.40 | |||||||||||||
4 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 11.54 | |||||||||||||
5 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 11.71 | SB | ||||||||||||
6 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.74 | |||||||||||||
7 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 11.80 | |||||||||||||
K 200 m 13.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Kyra Jefferson Kyra Jefferson ('94) | 94 | USA | 22.74 | |||||||||||||
2 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 22.92 | =PB | ||||||||||||
3 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 23.01 | SB | ||||||||||||
4 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.03 | SB | ||||||||||||
5 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 23.13 | |||||||||||||
6 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 23.16 | |||||||||||||
7 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.19 | |||||||||||||
8 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.37 | SB | ||||||||||||
9 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 23.76 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.5 | 11.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Kyra Jefferson Kyra Jefferson ('94) | 94 | USA | 22.43 | SB | ||||||||||||
2 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 22.77 | PB | ||||||||||||
3 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 22.95 | PB | ||||||||||||
4 | Precious Hitchcock Precious Hitchcock ('94) | 94 | USA | 23.25 | SB | ||||||||||||
5 | Javianne Oliver Javianne Oliver ('94) | 94 | USA | 23.47 | PB | ||||||||||||
6 | Deanna Tate Deanna Tate ('95) | 95 | USA | 23.73 | PB | ||||||||||||
7 | Justice Sims Justice Sims ('98) | 98 | USA | 23.77 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.1 | 11.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 22.94 | NR | PB | |||||||||||
2 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 23.17 | PB | ||||||||||||
3 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 23.32 | PB | ||||||||||||
4 | Shayla Sanders Shayla Sanders ('94) | 94 | USA | 23.48 | |||||||||||||
5 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 23.58 | SB | ||||||||||||
6 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 23.76 | |||||||||||||
7 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 23.81 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +1.6 | 11.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Aaliyah Brown Aaliyah Brown ('95) | 95 | USA | 22.80 | SB | ||||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.04 | SB | ||||||||||||
3 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 23.11 | PB | ||||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.56 | |||||||||||||
5 | Janel Pate Janel Pate ('96) | 96 | USA | 23.83 | =PB | ||||||||||||
6 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.87 | |||||||||||||
7 | Tyra Massey Tyra Massey | USA | 24.75 | ||||||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +2.8 | 11.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | 22.64 | w | ||||||||||||
2 | Jada Martin Jada Martin ('95) | 95 | USA | 22.84 | w | ||||||||||||
3 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.10 | w | ||||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.11 | w | ||||||||||||
5 | Brianna Tate Brianna Tate ('95) | 95 | USA | 23.72 | w | ||||||||||||
6 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 23.90 | w | ||||||||||||
7 | Katie Stone Katie Stone ('95) | 95 | USA | 23.93 | w | ||||||||||||
Indledende 5 11.5. Vind: +2.4 | 11.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.50 | w | ||||||||||||
2 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 22.77 | w | ||||||||||||
3 | Diamond Gause Diamond Gause ('94) | 94 | USA | 23.01 | w | ||||||||||||
4 | Destinee Gause Destinee Gause ('94) | 94 | USA | 23.17 | w | ||||||||||||
5 | Rushell Harvey Rushell Harvey ('95) | 95 | USA | 23.81 | w | ||||||||||||
6 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 24.00 | w | ||||||||||||
K 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 52.16 | |||||||||||||
2 | Domonique Williams Domonique Williams ('94) | 94 | TTO | 52.54 | |||||||||||||
3 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.55 | |||||||||||||
4 | Travia Jones Travia Jones ('95) | 95 | CAN | 52.71 | |||||||||||||
5 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 52.75 | PB | ||||||||||||
6 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 52.94 | |||||||||||||
7 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 54.28 | |||||||||||||
8 | Kadecia Baird Kadecia Baird ('95) | 95 | GUY | 54.30 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Daina Harper Daina Harper ('95) | 95 | USA | 51.36 | PB | ||||||||||||
2 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.25 | |||||||||||||
3 | Kadecia Baird Kadecia Baird ('95) | 95 | GUY | 53.36 | |||||||||||||
4 | Sunkietra McAllister Sunkietra McAllister | USA | 55.04 | ||||||||||||||
5 | Sydney Wells Sydney Wells | USA | 55.94 | PB | |||||||||||||
6 | Becca Schulte Becca Schulte ('98) | 98 | USA | 55.95 | SB | ||||||||||||
7 | Aisha Newsome Aisha Newsome ('94) | 94 | USA | 56.33 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 52.71 | |||||||||||||
2 | Keturah Smith Keturah Smith | USA | 53.43 | ||||||||||||||
3 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 53.61 | |||||||||||||
4 | Catherine Reid Catherine Reid ('98) | 98 | GBR | 54.34 | SB | ||||||||||||
5 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 54.81 | |||||||||||||
6 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 54.82 | PB | ||||||||||||
7 | Jasmin Allen Jasmin Allen | USA | 56.10 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Travia Jones Travia Jones ('95) | 95 | CAN | 52.95 | |||||||||||||
2 | Alex Gholston Alex Gholston ('95) | 95 | USA | 53.37 | |||||||||||||
3 | Precious Holmes Precious Holmes ('95) | 95 | USA | 53.56 | SB | ||||||||||||
4 | Jolie Carbo Jolie Carbo ('95) | 95 | USA | 53.80 | |||||||||||||
5 | Glorilisha Carter Glorilisha Carter ('97) | 97 | USA | 54.91 | |||||||||||||
6 | Mercedes Mattix Mercedes Mattix ('96) | 96 | USA | 56.39 | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.29 | |||||||||||||
2 | Destinee Gause Destinee Gause ('94) | 94 | USA | 53.52 | SB | ||||||||||||
3 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 54.08 | |||||||||||||
4 | Laquisha Jackson Laquisha Jackson ('94) | 94 | USA | 54.64 | |||||||||||||
5 | Marisa Bellamy Marisa Bellamy ('93) | 93 | USA | 55.60 | |||||||||||||
6 | Maya Evans Maya Evans ('99) | 99 | USA | 55.88 | |||||||||||||
Indledende 5 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 52.51 | PB | ||||||||||||
2 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 52.86 | |||||||||||||
3 | Domonique Williams Domonique Williams ('94) | 94 | TTO | 53.05 | |||||||||||||
4 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 54.15 | |||||||||||||
5 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 54.81 | PB | ||||||||||||
6 | Aalayah Sanders Aalayah Sanders | USA | 56.71 | ||||||||||||||
K 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:02.00 | |||||||||||||
2 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:03.95 | |||||||||||||
3 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:04.12 | PB | ||||||||||||
4 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 2:06.09 | |||||||||||||
5 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:06.17 | |||||||||||||
6 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 2:07.10 | |||||||||||||
7 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:07.70 | |||||||||||||
8 | Ffion Price Ffion Price ('94) | 94 | GBR | 2:10.99 | |||||||||||||
9 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 2:19.63 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:05.77 | |||||||||||||
2 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 2:05.83 | PB | ||||||||||||
3 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 2:06.13 | PB | ||||||||||||
4 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:07.26 | PB | ||||||||||||
5 | Maddie Criscione Maddie Criscione ('96) | 96 | USA | 2:10.17 | SB | ||||||||||||
6 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:12.59 | ||||||||||||||
7 | Maddie Beaubien Maddie Beaubien | USA | 2:18.24 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:05.81 | |||||||||||||
2 | Ffion Price Ffion Price ('94) | 94 | GBR | 2:06.91 | SB | ||||||||||||
3 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 2:07.40 | PB | ||||||||||||
4 | Erika Lewis Erika Lewis ('97) | 97 | USA | 2:08.41 | PB | ||||||||||||
5 | Morgan Schuetz Morgan Schuetz ('94) | 94 | USA | 2:08.54 | |||||||||||||
6 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:09.18 | PB | ||||||||||||
7 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:09.62 | PB | ||||||||||||
8 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 2:11.85 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:05.66 | |||||||||||||
2 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:05.67 | |||||||||||||
3 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 2:06.26 | SB | ||||||||||||
4 | Katie Willard Katie Willard ('95) | 95 | USA | 2:07.70 | SB | ||||||||||||
5 | Kristyn Williams Kristyn Williams ('94) | 94 | USA | 2:08.87 | |||||||||||||
6 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:10.99 | |||||||||||||
7 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:11.07 | |||||||||||||
8 | Lydia Witty Lydia Witty | USA | 2:19.71 | ||||||||||||||
K 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:17.94 | |||||||||||||
2 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 4:18.42 | |||||||||||||
3 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:19.29 | |||||||||||||
4 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:19.94 | |||||||||||||
5 | Ffion Price Ffion Price ('94) | 94 | GBR | 4:22.72 | |||||||||||||
6 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:23.64 | |||||||||||||
7 | Emily Stevens Emily Stevens ('95) | 95 | USA | 4:24.19 | |||||||||||||
8 | Michelle McKinney Michelle McKinney | USA | 4:24.56 | ||||||||||||||
9 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 4:25.01 | |||||||||||||
10 | Rebekah Greene Rebekah Greene ('93) | 93 | NZL | 4:28.85 | |||||||||||||
11 | Kat Macneal Kat Macneal ('95) | 95 | USA | 4:30.64 | |||||||||||||
12 | Amber Johnson Amber Johnson ('95) | 95 | USA | 4:33.87 | |||||||||||||
13 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:43.01 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:21.66 | |||||||||||||
2 | Michelle McKinney Michelle McKinney | USA | 4:22.14 | PB | |||||||||||||
3 | Ffion Price Ffion Price ('94) | 94 | GBR | 4:22.90 | |||||||||||||
4 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:24.26 | PB | ||||||||||||
5 | Amber Johnson Amber Johnson ('95) | 95 | USA | 4:29.57 | |||||||||||||
6 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 4:31.35 | PB | |||||||||||||
7 | Derry Kendall Derry Kendall | USA | 4:33.73 | PB | |||||||||||||
8 | Maddie Criscione Maddie Criscione ('96) | 96 | USA | 4:37.68 | |||||||||||||
9 | Arin Rice Arin Rice ('94) | 94 | USA | 4:41.94 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:21.17 | |||||||||||||
2 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:21.41 | |||||||||||||
3 | Kat Macneal Kat Macneal ('95) | 95 | USA | 4:21.55 | PB | ||||||||||||
4 | Emily Stevens Emily Stevens ('95) | 95 | USA | 4:23.31 | |||||||||||||
5 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 4:30.77 | |||||||||||||
6 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 4:31.86 | |||||||||||||
7 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 4:38.66 | ||||||||||||||
8 | Emma Tucker Emma Tucker ('98) | 98 | USA | 4:40.78 | |||||||||||||
9 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 4:43.22 | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 4:21.94 | |||||||||||||
2 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:25.33 | |||||||||||||
3 | Rebekah Greene Rebekah Greene ('93) | 93 | NZL | 4:30.15 | |||||||||||||
4 | Erika Lewis Erika Lewis ('97) | 97 | USA | 4:32.20 | |||||||||||||
5 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 4:35.55 | |||||||||||||
6 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 4:38.16 | |||||||||||||
7 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 4:38.99 | |||||||||||||
8 | Courtney Kriegshauser Courtney Kriegshauser ('95) | 95 | USA | 4:44.89 | SB | ||||||||||||
K 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:51.76 | |||||||||||||
2 | Taylor Tubbs Taylor Tubbs ('95) | 95 | USA | 16:08.13 | PB | ||||||||||||
3 | Mary Alex England Mary Alex England ('94) | 94 | USA | 16:10.93 | PB | ||||||||||||
4 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 16:15.29 | |||||||||||||
5 | Valerie Reina Valerie Reina ('94) | 94 | USA | 16:18.06 | SB | ||||||||||||
6 | Brenda Kigen Brenda Kigen ('96) | 96 | KEN | 16:18.39 | PB | ||||||||||||
7 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 16:19.19 | |||||||||||||
8 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 16:20.97 | PB | ||||||||||||
9 | Veronica Eder Veronica Eder ('95) | 95 | USA | 16:20.97 | |||||||||||||
10 | Teylar Adelsberger Teylar Adelsberger ('94) | 94 | USA | 16:21.61 | PB | ||||||||||||
11 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 16:32.47 | |||||||||||||
12 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 16:39.20 | PB | |||||||||||||
13 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 16:39.45 | PB | ||||||||||||
14 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 16:42.63 | |||||||||||||
15 | Carmen Carlos Carmen Carlos ('95) | 95 | USA | 16:45.82 | |||||||||||||
16 | Anna Braswell Anna Braswell ('95) | 95 | USA | 16:50.98 | |||||||||||||
17 | Logan Bishop Logan Bishop ('94) | 94 | USA | 16:52.24 | PB | ||||||||||||
18 | Nicole Mello Nicole Mello ('95) | 95 | BRA | 16:52.73 | |||||||||||||
19 | Haley Ward Haley Ward | USA | 16:53.98 | ||||||||||||||
20 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 16:56.03 | PB | ||||||||||||
21 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 16:57.67 | |||||||||||||
22 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 17:00.20 | |||||||||||||
23 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 17:00.99 | PB | ||||||||||||
24 | Anna Nelson Anna Nelson ('95) | 95 | GBR | 17:02.56 | PB | ||||||||||||
25 | Hannah Capek Hannah Capek ('97) | 97 | USA | 17:03.57 | PB | ||||||||||||
26 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 17:07.76 | |||||||||||||
27 | Stephanie Peterson Stephanie Peterson ('98) | 98 | USA | 17:13.47 | |||||||||||||
28 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 17:23.05 | |||||||||||||
29 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 17:24.46 | PB | ||||||||||||
30 | Elisabeth Gaillet Elisabeth Gaillet ('95) | 95 | USA | 17:26.55 | |||||||||||||
31 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 17:31.28 | PB | ||||||||||||
32 | Mary Reiser Mary Reiser | USA | 17:33.82 | ||||||||||||||
33 | Erika Lewis Erika Lewis ('97) | 97 | USA | 17:38.35 | PB | ||||||||||||
34 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 17:46.72 | PB | |||||||||||||
35 | Devon Grisbaum Devon Grisbaum | USA | 17:47.30 | PB | |||||||||||||
36 | Hannah Thomas Hannah Thomas | USA | 17:52.85 | PB | |||||||||||||
37 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 18:00.05 | |||||||||||||
38 | Kenzley Defler Kenzley Defler ('96) | 96 | USA | 18:03.95 | |||||||||||||
K 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jamie Kempfer Jamie Kempfer | USA | 33:52.19 | ||||||||||||||
2 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 34:15.71 | PB | ||||||||||||
3 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 34:32.98 | PB | ||||||||||||
4 | Anna Braswell Anna Braswell ('95) | 95 | USA | 34:35.68 | |||||||||||||
5 | Mary Alex England Mary Alex England ('94) | 94 | USA | 34:40.61 | |||||||||||||
6 | Samantha Drop Samantha Drop ('98) | 98 | USA | 34:45.66 | PB | ||||||||||||
7 | Veronica Eder Veronica Eder ('95) | 95 | USA | 35:04.48 | |||||||||||||
8 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 35:23.80 | SB | ||||||||||||
9 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 35:37.61 | PB | |||||||||||||
10 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 35:40.10 | |||||||||||||
11 | Haley Ward Haley Ward | USA | 35:51.41 | PB | |||||||||||||
12 | Anna Nelson Anna Nelson ('95) | 95 | GBR | 35:57.45 | PB | ||||||||||||
13 | Hannah Capek Hannah Capek ('97) | 97 | USA | 35:59.40 | |||||||||||||
14 | Hailey Branch Hailey Branch ('95) | 95 | USA | 36:05.52 | PB | ||||||||||||
15 | Stephanie Peterson Stephanie Peterson ('98) | 98 | USA | 36:09.40 | PB | ||||||||||||
16 | Valerie Reina Valerie Reina ('94) | 94 | USA | 36:17.37 | SB | ||||||||||||
17 | Kenzley Defler Kenzley Defler ('96) | 96 | USA | 36:36.98 | SB | ||||||||||||
18 | Kaitlyn Fischer Kaitlyn Fischer ('94) | 94 | USA | 36:46.75 | |||||||||||||
19 | Elisabeth Gaillet Elisabeth Gaillet ('95) | 95 | USA | 36:53.36 | PB | ||||||||||||
20 | Kelsey Schrader Kelsey Schrader ('96) | 96 | USA | 37:01.57 | |||||||||||||
21 | Mary Reiser Mary Reiser | USA | 37:05.77 | SB | |||||||||||||
22 | Avery Bussjager Avery Bussjager | USA | 37:10.35 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 10:02.95 | PB | ||||||||||||
2 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 10:08.23 | PB | ||||||||||||
3 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 10:11.69 | PB | ||||||||||||
4 | Caroline McCaslin Caroline McCaslin ('94) | 94 | USA | 10:11.84 | PB | ||||||||||||
5 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 10:21.04 | PB | ||||||||||||
6 | Amy Hansen Amy Hansen ('95) | 95 | USA | 10:26.45 | PB | ||||||||||||
7 | Hannah Waggoner Hannah Waggoner ('95) | 95 | USA | 10:28.70 | |||||||||||||
8 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:31.78 | PB | ||||||||||||
9 | Hannah Brookover Hannah Brookover ('98) | 98 | USA | 10:37.18 | |||||||||||||
10 | Teylar Adelsberger Teylar Adelsberger ('94) | 94 | USA | 10:49.82 | |||||||||||||
11 | Morgan Ainslie Morgan Ainslie ('95) | 95 | USA | 11:28.24 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.5. Vind: +1.0 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.81 | |||||||||||||
2 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 12.92 | |||||||||||||
3 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 13.12 | |||||||||||||
4 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.24 | |||||||||||||
5 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 13.30 | |||||||||||||
6 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.30 | |||||||||||||
7 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 13.41 | |||||||||||||
8 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.41 | |||||||||||||
9 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 13.43 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.2 | 12.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 12.90 | SB | ||||||||||||
2 | Skylar Ross Ransom Skylar Ross Ransom ('95) | 95 | USA | 13.23 | PB | ||||||||||||
3 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 13.24 | |||||||||||||
4 | Ryann McEnany Ryann McEnany | USA | 13.65 | ||||||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.68 | |||||||||||||
6 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 13.71 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.9 | 12.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 13.12 | |||||||||||||
2 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.39 | |||||||||||||
3 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.50 | PB | ||||||||||||
4 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 13.59 | PB | ||||||||||||
5 | Funlayo Oluwole Funlayo Oluwole ('97) | 97 | USA | 13.96 | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +0.3 | 12.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.94 | |||||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.18 | SB | ||||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.20 | SB | ||||||||||||
4 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 13.37 | SB | ||||||||||||
5 | Taranisha Taylor Taranisha Taylor ('94) | 94 | USA | 14.32 | |||||||||||||
K 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Brockington Tyler Brockington ('94) | 94 | USA | 55.97 | PB | ||||||||||||
2 | Sashel Brown Sashel Brown ('94) | 94 | JAM | 56.86 | |||||||||||||
3 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 58.06 | |||||||||||||
4 | Bryiana Richardson Bryiana Richardson ('95) | 95 | USA | 58.51 | |||||||||||||
5 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 58.92 | |||||||||||||
6 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 59.30 | |||||||||||||
7 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 59.44 | |||||||||||||
8 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 1:01.13 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 57.14 | |||||||||||||
2 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 57.25 | SB | ||||||||||||
3 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 58.03 | |||||||||||||
4 | Lauren Lawless Lauren Lawless | USA | 1:00.14 | ||||||||||||||
5 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 1:01.72 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sashel Brown Sashel Brown ('94) | 94 | JAM | 56.45 | |||||||||||||
2 | Ka'lynn Jupiter Ka'lynn Jupiter ('95) | 95 | USA | 56.68 | SB | ||||||||||||
3 | Bryiana Richardson Bryiana Richardson ('95) | 95 | USA | 58.59 | |||||||||||||
4 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 1:00.36 | |||||||||||||
5 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 1:01.61 | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Brockington Tyler Brockington ('94) | 94 | USA | 57.28 | |||||||||||||
2 | Kiah Seymour Kiah Seymour ('94) | 94 | USA | 57.34 | |||||||||||||
3 | Valerie Thames Valerie Thames ('95) | 95 | USA | 58.06 | SB | ||||||||||||
4 | Kara Lyles Kara Lyles | USA | 1:00.29 | ||||||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 1:01.27 | SB | ||||||||||||
6 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 1:01.95 | |||||||||||||
K Højdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.88 | PB | ||||||||||||
2 | Madeline Fagan Madeline Fagan ('96) | 96 | USA | 1.88 | PB | ||||||||||||
3 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.84 | PB | ||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||||
5 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 1.80 | |||||||||||||
6 | Nakita Gray Nakita Gray ('94) | 94 | USA | 1.75 | |||||||||||||
7 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.75 | |||||||||||||
8 | Briana Kelly Briana Kelly ('94) | 94 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||||
9 | Karissa Roman Karissa Roman | USA | 1.70 | ||||||||||||||
10 | Kara Erickson Kara Erickson | USA | 1.70 | ||||||||||||||
11 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 1.70 | |||||||||||||
12 | Mary Terry Mary Terry ('97) | 97 | USA | 1.65 | |||||||||||||
13 | Sara Almen Sara Almen | USA | 1.65 | ||||||||||||||
14 | Juliana McIlveene Juliana McIlveene | USA | 1.65 | ||||||||||||||
15 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.65 | |||||||||||||
Lilli Williamson Lilli Williamson | USA | NH | |||||||||||||||
Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
K Stangspring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Lexi Weeks Lexi Weeks ('96) | 96 | USA | 4.45 | |||||||||||||
2 | Tori Weeks Tori Weeks ('96) | 96 | USA | 4.45 | |||||||||||||
3 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.37 | |||||||||||||
4 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.17 | |||||||||||||
5 | Sarah Bell Sarah Bell ('94) | 94 | USA | 4.02 | |||||||||||||
6 | Augusta Thomason Augusta Thomason | USA | 4.02 | ||||||||||||||
7 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 4.02 | PB | ||||||||||||
8 | Sara Stevens Sara Stevens ('96) | 96 | USA | 3.87 | |||||||||||||
9 | Katy McAuley Katy McAuley | USA | 3.87 | ||||||||||||||
10 | Yeoryia Stefanídi Yeoryia Stefanídi ('95) | 95 | GRE | 3.87 | |||||||||||||
Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | NH | |||||||||||||||
Emily Gunderson Emily Gunderson ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
Sandra Brown Sandra Brown ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
Callie Watson Callie Watson ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
Nicole Kallenberger Nicole Kallenberger ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
Jessie Johnson Jessie Johnson ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
K Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Quanesha Burks Quanesha Burks ('95) | 95 | USA | 6.82 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.75 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.69 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.67 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.44 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 6.40 | -1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.40 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kendell Williams Kendell Williams ('95) | 95 | USA | 6.37 | -1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 6.25 | +1.6 | SB | |||||||||||
10 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.21 | +0.7 | ||||||||||||
11 | Filippa Fotopoulou Filippa Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 6.20 | -0.6 | ||||||||||||
12 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.10 | +0.7 | SB | |||||||||||
13 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 6.02 | +1.0 | ||||||||||||
14 | Danielle Phillips Danielle Phillips ('95) | 95 | USA | 5.95 | -0.1 | ||||||||||||
15 | Leah Lott Leah Lott ('95) | 95 | USA | 5.92 | +0.9 | ||||||||||||
16 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5.90 | +1.3 | NR | PB | ||||||||||
17 | Lynnsey Brim Lynnsey Brim | USA | 5.78 | +0.4 | SB | ||||||||||||
18 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 5.69 | +0.3 | ||||||||||||
19 | Kaira Simmons Kaira Simmons ('98) | 98 | USA | 5.53 | +1.2 | ||||||||||||
Lanae Newsome Lanae Newsome ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||||
Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
Destiny Carter Destiny Carter ('92) | 92 | USA | NM | ||||||||||||||
K Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 13.95 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.56 | -0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Natasha Dicks Natasha Dicks ('95) | 95 | USA | 13.31 | 0.0 | ||||||||||||
4 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.26 | +0.1 | ||||||||||||
5 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.16 | -0.5 | PB | |||||||||||
6 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('96) | 96 | AUS | 12.99 | -0.9 | SB | |||||||||||
7 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 12.97 | 0.0 | ||||||||||||
8 | Nataliyah Friar Nataliyah Friar ('95) | 95 | USA | 12.96 | -0.9 | ||||||||||||
9 | Marshay Ryan Marshay Ryan ('95) | 95 | USA | 12.92 | 0.0 | ||||||||||||
10 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.63 | 0.0 | ||||||||||||
11 | Mollie Gribbin Mollie Gribbin ('94) | 94 | IRL | 12.52 | -1.1 | SB | |||||||||||
12 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.46 | -0.8 | ||||||||||||
13 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 12.15 | 0.0 | ||||||||||||
14 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 12.02 | -1.8 | ||||||||||||
15 | Brielyn Rogers Brielyn Rogers ('95) | 95 | USA | 12.01 | -1.2 | ||||||||||||
16 | Lanae Newsome Lanae Newsome ('94) | 94 | USA | 11.89 | 0.0 | ||||||||||||
17 | Shammai Ilis Shammai Ilis | USA | 11.89 | 0.0 | |||||||||||||
18 | Deja Hillman Deja Hillman ('96) | 96 | USA | 11.86 | -0.8 | ||||||||||||
19 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.81 | 0.0 | PB | |||||||||||
20 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 11.81 | -2.5 | ||||||||||||
Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 16.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 16.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 16.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.64 | PB | ||||||||||||
7 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 14.84 | |||||||||||||
8 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 14.50 | |||||||||||||
9 | Haley Reynolds Haley Reynolds | USA | 14.50 | ||||||||||||||
10 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 14.45 | |||||||||||||
11 | Cassie Wertman Cassie Wertman ('93) | 93 | USA | 14.34 | |||||||||||||
12 | Anna Machovec Anna Machovec ('95) | 95 | USA | 14.30 | |||||||||||||
13 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 13.45 | |||||||||||||
Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | NM | ||||||||||||||
Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | NM | ||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 56.58 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 54.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 52.01 | |||||||||||||
4 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 50.81 | |||||||||||||
5 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 50.69 | |||||||||||||
6 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 50.06 | |||||||||||||
7 | Hayden Merrick Hayden Merrick ('97) | 97 | USA | 49.31 | SB | ||||||||||||
8 | Jontavia Dykes Jontavia Dykes ('95) | 95 | USA | 48.79 | |||||||||||||
9 | Holly Julifs Holly Julifs ('96) | 96 | USA | 46.94 | SB | ||||||||||||
10 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 45.36 | |||||||||||||
11 | Hannah Chappell Hannah Chappell | USA | 44.71 | ||||||||||||||
12 | Haley Reynolds Haley Reynolds | USA | 39.58 | ||||||||||||||
13 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 37.03 | |||||||||||||
Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | NM | ||||||||||||||
Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 65.55 | |||||||||||||
2 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 63.79 | |||||||||||||
3 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 62.78 | |||||||||||||
4 | Danielle McConnell Danielle McConnell ('94) | 94 | AUS | 61.19 | |||||||||||||
5 | Brianna Heilsnis Brianna Heilsnis ('95) | 95 | USA | 60.87 | PB | ||||||||||||
6 | Alison Ondrusek Alison Ondrusek ('96) | 96 | USA | 59.91 | |||||||||||||
7 | Candice Butler Candice Butler | USA | 58.97 | ||||||||||||||
8 | Brandi Walker Brandi Walker | USA | 58.16 | ||||||||||||||
9 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 57.57 | |||||||||||||
10 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 56.52 | |||||||||||||
11 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 56.52 | |||||||||||||
12 | Asianna Covington Asianna Covington ('95) | 95 | CAN | 56.43 | |||||||||||||
13 | Sidnie Wilder Sidnie Wilder ('95) | 95 | USA | 53.39 | |||||||||||||
14 | Kierstin Williams Kierstin Williams | USA | 53.12 | PB | |||||||||||||
15 | Carissa van Beek Carissa van Beek | USA | 52.24 | ||||||||||||||
16 | Hayden Merrick Hayden Merrick ('97) | 97 | USA | 50.00 | |||||||||||||
17 | Savannah Marlow Savannah Marlow | USA | 48.65 | ||||||||||||||
18 | Jasmine Manigault Jasmine Manigault ('95) | 95 | USA | 48.47 | |||||||||||||
Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Rebekah Wales Rebekah Wales ('95) | 95 | USA | 58.23 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marija Vučenović Marija Vučenović ('93) | 93 | SRB | 55.93 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Audrey Malone Audrey Malone ('95) | 95 | USA | 55.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 55.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 53.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristen Clark Kristen Clark ('96) | 96 | USA | 52.27 | |||||||||||||
7 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 51.87 | PB | ||||||||||||
8 | Shelby Poncik Shelby Poncik ('94) | 94 | USA | 49.66 | |||||||||||||
9 | Megan Reed Megan Reed | USA | 48.67 | PB | |||||||||||||
10 | Kendra Mitchell Kendra Mitchell ('95) | 95 | USA | 45.06 | |||||||||||||
11 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 42.26 | |||||||||||||
12 | Olivia Hassler Olivia Hassler | USA | 40.96 | ||||||||||||||
13 | Christine Brigman Christine Brigman | USA | 39.60 | ||||||||||||||
14 | Tairyn Montgomery Tairyn Montgomery ('98) | 98 | USA | 39.01 | |||||||||||||
15 | Alex Enright Alex Enright ('96) | 96 | USA | 38.45 | |||||||||||||
K Syvkamp 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 6099 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Payton Stumbaugh Payton Stumbaugh ('95) | 95 | USA | 6023 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Leigha Brown Leigha Brown ('94) | 94 | USA | 5852 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 5820 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 5595 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5443 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Brittany Kelly Brittany Kelly ('95) | 95 | USA | 5438 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 5356 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sarah Goodale Sarah Goodale ('95) | 95 | USA | 5337 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ashlee Moore Ashlee Moore ('95) | 95 | USA | 5293 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 5153 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 4978 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 4683 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.56 | ||||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Jada Martin, Aleia Hobbs | |||||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 43.31 | ||||||||||||||
Diamond Spaulding, Jaevin Reed, Brenessa Thompson, Aaliyah Brown | |||||||||||||||||
3 | Auburn Auburn | USA | 43.35 | ||||||||||||||
Natalliah Whyte, Jonielle Smith, Sashel Brown, Jenae Ambrose | |||||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 43.49 | ||||||||||||||
Precious Hitchcock, Destiny Carter, Kayelle Clarke, Kianna Gray | |||||||||||||||||
5 | Florida Florida | USA | 43.96 | ||||||||||||||
Skylar Ross Ransom, Shayla Sanders, Destinee Gause, Kyra Jefferson | |||||||||||||||||
6 | Tennessee Tennessee | USA | 44.27 | ||||||||||||||
Cidae'a Woods, Shania Collins, Lenysse Dyer, Maia McCoy | |||||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 44.31 | ||||||||||||||
Jada Baylark, Payton Chadwick, Daina Harper, Kiara Parker | |||||||||||||||||
8 | Alabama Alabama | USA | 44.41 | ||||||||||||||
Janel Pate, Diamond Gause, Symone Darius, Quanesha Burks | |||||||||||||||||
Finale B 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Missouri Missouri | USA | 45.07 | ||||||||||||||
Maya Cody, Laquisha Jackson, Tsai-Anne Joseph, Sandrae Farquharson | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:29.83 | ||||||||||||||
Briyahna Desrosiers, Kadecia Baird, Jazmine Fray, Jaevin Reed | |||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:30.65 | ||||||||||||||
Taylor Sharpe, Kyra Jefferson, Destinee Gause, Sharrika Barnett | |||||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:30.94 | ||||||||||||||
Alex Gholston, Diamond Gause, Symone Darius, Domonique Williams | |||||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:31.08 | ||||||||||||||
Rachel Misher, Cassondra Hall, Kymber Payne, Travia Jones | |||||||||||||||||
5 | South Carolina South Carolina | USA | 3:35.46 | ||||||||||||||
Marisa Bellamy, Precious Holmes, Tyler Brockington, Kara Lyles | |||||||||||||||||
6 | Kentucky Kentucky | USA | 3:35.56 | ||||||||||||||
Sha'Keela Saunders, Precious Hitchcock, Kayelle Clarke, Kianna Gray | |||||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 3:36.13 | ||||||||||||||
Kiara Parker, Daina Harper, Sunkietra McAllister, Ceara Watson | |||||||||||||||||
8 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:38.60 | ||||||||||||||
Aisha Newsome, Jolie Carbo, Jasmin Allen, Mercedes Mattix | |||||||||||||||||
Finale B 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Missouri Missouri | USA | 3:37.00 | ||||||||||||||
Sandrae Farquharson, Laquisha Jackson, Sydney Wells, Valerie Thames |