Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Beijing CHN: 53rd Beijing University Games 14‐17.5.2015

M 100 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Yang Yang 
Yang Yang  ('91)
CHN10.44
  
  Division 1
2
Zhang Song 
Zhang Song  ('95)
CHN10.65
  
  Division 1
3
Wang Kang 
Wang Kang  ('92)
CHN10.80
  
  Division 1
4
Lu Zhongkun 
Lu Zhongkun  
CHN10.83
  
  Division 1
5
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN10.87
  
  Division 1
6
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN10.88
  
  Division 1
7
Wang Yafei 
Wang Yafei  ('92)
CHN10.91
  
  Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Yang Yang 
Yang Yang  ('91)
CHN10.48
  
  Division 1
2
Zhang Song 
Zhang Song  ('95)
CHN10.52
  
 PB Division 1
3
Wang Kang 
Wang Kang  ('92)
CHN10.68
  
  Division 1
4
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN10.71
  
 SB Division 1
5
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN10.72
  
 PB Division 1
6
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN10.72
  
 PB Division 1
7
Zhang Junpeng 
Zhang Junpeng  ('91)
CHN10.74
  
  Division 1
8
Lu Zhongkun 
Lu Zhongkun  
CHN10.75
  
 SB Division 1
9
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN10.75
  
 PB Division 1
10
Wang Yafei 
Wang Yafei  ('92)
CHN10.77
  
 SB Division 1
11
Li Zhipeng 
Li Zhipeng  ('95)
CHN10.79
  
 SB Division 1
12
He Jiayong 
He Jiayong  ('95)
CHN10.87
  
 PB Division 1
13
Sun Libing 
Sun Libing  ('90)
CHN10.92
  
 SB Division 1
14
Wang Zhongpu 
Wang Zhongpu  ('91)
CHN10.95
  
 PB Division 1
15
Guan Jian 
Guan Jian  ('90)
CHN10.96
  
 SB Division 1
16
Ceng Jia 
Ceng Jia  
CHN10.97
  
 PB Division 1
17
Zhang Xinwei 
Zhang Xinwei  ('94)
CHN10.97
  
 SB Division 1
18
Liang Zhu 
Liang Zhu  
CHN10.99
  
 PB Division 1
19
Liu Hui 
Liu Hui  
CHN11.02
  
 PB Division 1
20
Xu Yanze 
Xu Yanze  
CHN11.04
  
 PB Division 1
21
Cao Yu 
Cao Yu  
CHN11.07
  
 PB Division 1
22
Ma Yang 
Ma Yang  
CHN11.08
  
 PB Division 1
M 200 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN21.27
  
 =PB Division 1
1
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN21.47
  
  Division 1
2
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN21.48
  
  Division 1
3
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN21.49
  
 PB Division 1
4
Zhang Xinwei 
Zhang Xinwei  ('94)
CHN21.50
  
 SB Division 1
5
Wang Kang 
Wang Kang  ('92)
CHN21.52
  
  Division 1
6
Lu Zhongkun 
Lu Zhongkun  
CHN21.70
  
  Division 1
7
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN22.02
  
  Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Wang Yu 
Wang Yu  ('94)
CHN21.27
  
 PB Division 1
2
Ma Jingwei 
Ma Jingwei  ('95)
CHN21.35
  
 PB Division 1
3
Wang Kang 
Wang Kang  ('92)
CHN21.38
  
 SB Division 1
4
Yang Zhanlin 
Yang Zhanlin  ('91)
CHN21.43
  
 SB Division 1
5
Lu Zhongkun 
Lu Zhongkun  
CHN21.56
  
 SB Division 1
6
Zhang Xinwei 
Zhang Xinwei  ('94)
CHN21.61
  
  Division 1
7
Gao Ze 
Gao Ze  ('94)
CHN21.62
  
 PB Division 1
8
Guan Jian 
Guan Jian  ('90)
CHN21.64
  
 SB Division 1
9
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN21.68
  
 SB Division 1
10
He Jiayong 
He Jiayong  ('95)
CHN21.84
  
  Division 1
11
Wu Lei 
Wu Lei  ('96)
CHN21.90
  
 PB Division 1
12
Yang Zeping 
Yang Zeping  ('94)
CHN21.90
  
 PB Division 1
13
Yang Yang 
Yang Yang  ('91)
CHN21.95
  
 PB Division 1
14
Liang Zhu 
Liang Zhu  
CHN21.99
  
 PB Division 1
15
Wang Zhongpu 
Wang Zhongpu  ('91)
CHN22.02
  
 SB Division 1
16
Wang Yafei 
Wang Yafei  ('92)
CHN22.10
  
 SB Division 1
M 400 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN46.39
  
 PB Division 1
2
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN46.61
  
 PB Division 1
3
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN47.06
  
 SB Division 1
4
Yang Zeping 
Yang Zeping  ('94)
CHN47.88
  
  Division 1
5
Wu Lei 
Wu Lei  ('96)
CHN47.91
  
 PB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Li Runyu 
Li Runyu  ('94)
CHN47.37
  
  Division 1
2
Yang Zeping 
Yang Zeping  ('94)
CHN47.47
  
 PB Division 1
3
Guo Zhongze 
Guo Zhongze  ('96)
CHN47.57
  
 PB Division 1
4
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN47.93
  
  Division 1
5
Wu Lei 
Wu Lei  ('96)
CHN47.96
  
 PB Division 1
6
Chen Junwen 
Chen Junwen  ('93)
CHN48.64
  
 SB Division 1
7
Li Xinyang 
Li Xinyang  ('92)
CHN48.73
  
 SB Division 1
8
Xia Lulu 
Xia Lulu  ('92)
CHN48.84
  
 SB Division 1
9
Liu Hao 
Liu Hao  ('92)
CHN48.85
  
  Division 1
10
Yan Liqiang 
Yan Liqiang  ('94)
CHN49.02
  
 PB Division 1
M 800 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Xie Zhaofu 
Xie Zhaofu  ('92)
CHN1:52.12
  
  Division 1
2
Liu Bao 
Liu Bao  ('92)
CHN1:52.91
  
  Division 1
3
Ren Aifeng 
Ren Aifeng  
CHN1:53.18
  
 SB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Zhao Haolin 
Zhao Haolin  
CHN1:54.81
  
  Division 1
2
Xie Zhaofu 
Xie Zhaofu  ('92)
CHN1:55.92
  
  Division 1
M 1500 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Minglei 
Wang Minglei  ('94)
CHN3:49.05
  
 PB Division 1
M 5000 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Jin Chao 
Jin Chao  ('90)
CHN14:44.14
  
 SB Division 1
M 110 m hæk    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Mengqi 
Wang Mengqi  ('94)
CHN14.46
  
 PB Division 1
2
Ke Siyuan 
Ke Siyuan  
CHN14.48
  
 PB Division 1
3
Bian Fenglu 
Bian Fenglu  ('93)
CHN14.60
  
 SB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Ke Siyuan 
Ke Siyuan  
CHN14.60
  
 SB Division 1
M 400 m hæk    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Xun Zhizhun 
Xun Zhizhun  ('92)
CHN50.95
  
 PB Division 1
2
Yan Liqiang 
Yan Liqiang  ('94)
CHN52.91
  
 SB Division 1
3
Li Jian 
Li Jian  ('93)
CHN53.18
  
  Division 1
4
Ju Zhu 
Ju Zhu  ('96)
CHN53.33
  
 PB Division 1
5
An Jing 
An Jing  ('91)
CHN54.26
  
  Division 1
6
Gao Tian 
Gao Tian  ('94)
CHN54.33
  
 PB Division 1
M Højdespring    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Bai Min 
Bai Min  ('94)
CHN2.16
  
 PB Division 1
2
Wang Yu 
Wang Yu  ('91)
CHN2.12
  
  Division 1
2
Wang Guanpeng 
Wang Guanpeng  ('94)
CHN2.12
  
 SB Division 1
3
Gao Woqi 
Gao Woqi  ('95)
CHN2.04
  
  Division 1
4
Wang Hongteng 
Wang Hongteng  
CHN2.04
  
 PB Division 1
5
Fan Zhixin 
Fan Zhixin  
CHN2.00
  
 SB Division 1
5
Cheng Kaiwei 
Cheng Kaiwei  ('95)
CHN2.00
  
  Division 1
7
Wang Yijie 
Wang Yijie  
CHN2.00
  
 PB Division 1
M Længdespring    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Li Zhipeng 
Li Zhipeng  ('95)
CHN7.71
  
 =SB Division 1
1
Ding Yifeng 
Ding Yifeng  
CHN7.01
  
 PB Division 2
2
Dong Geng 
Dong Geng  ('95)
CHN7.58
  
 PB Division 1
2
Liu Ying 
Liu Ying  ('95)
CHN7.39
  
 SB Division 1
3
Zhang Yangfeng 
Zhang Yangfeng  
CHN7.43
  
 SB Division 1
3
Li Pangshuai 
Li Pangshuai  ('92)
CHN7.34
  
 SB Division 1
4
Geng Bo 
Geng Bo  ('94)
CHN7.21
  
 PB Division 1
5
Hu Zunbin 
Hu Zunbin  ('95)
CHN7.19
  
 PB Division 1
6
Ren Yulong 
Ren Yulong  
CHN7.03
  
 PB Division 1
7
Tang Hao 
Tang Hao  ('96)
CHN6.98
  
 PB Division 1
M Trespring    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Li Pangshuai 
Li Pangshuai  ('92)
CHN15.92
  
 SB Division 1
2
Tang Hao 
Tang Hao  ('96)
CHN15.37
  
 PB Division 1
3
Ma Haosen 
Ma Haosen  ('91)
CHN15.30
  
 SB Division 1
4
Gao Dongdong 
Gao Dongdong  
CHN15.23
  
 SB Division 1
5
Cui Yucong 
Cui Yucong  
CHN14.76
  
 PB Division 1
6
Zhang Qi 
Zhang Qi  
CHN14.75
  
 PB Division 1
7
Ren Yulong 
Ren Yulong  
CHN14.56
  
 PB Division 1
M Kuglestød 7.26 kg    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Sun Shuai 
Sun Shuai  ('96)
CHN18.32
  
 PB Division 1
2
Guo Jingwei 
Guo Jingwei  
CHN17.93
  
 PB Division 1
3
Zuo Shihao 
Zuo Shihao  ('91)
CHN17.61
  
 SB Division 1
M Diskoskast 2.0 kg    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wei Zidong 
Wei Zidong  ('95)
CHN54.56
  
 SB Division 1
2
Luo Teng 
Luo Teng  ('93)
CHN53.40
  
 PB Division 1
3
Liu Jia 
Liu Jia  ('94)
CHN50.36
  
 PB Division 1
M Hammerkast 7.26 kg    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Shao Guote 
Shao Guote  
CHN61.27
  
 PB Division 1
M Spydkast 800 gram    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Sun Zhenhua 
Sun Zhenhua  ('91)
CHN68.99
  
 SB Division 1
2
Yin Xuguang 
Yin Xuguang  
CHN67.76
  
 PB Division 1
3
Gu Jinhui 
Gu Jinhui  
CHN66.28
  
 PB Division 1
4
Ceng Qinghao 
Ceng Qinghao  ('92)
CHN63.65
  
  Division 1
M Tikamp    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Gong Kewei 
Gong Kewei  ('94)
CHN7144
  
 PB Division 1
2
Chen Tong 
Chen Tong  ('90)
CHN7036
  
 SB Division 1
3
Sun Gang 
Sun Gang  ('87)
CHN7014
  
 SB Division 1
3
Shi Jianjun 
Shi Jianjun  ('91)
CHN6652
  
  Division 1
4
Ren Lei 
Ren Lei  
CHN6512
  
 PB Division 1
6
Chen Chuangye 
Chen Chuangye  ('94)
CHN5628
  
 SB Division 1
M 10000 m kapgang    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Geng Yudong 
Geng Yudong  ('94)
CHN42:16.29
  
 PB Division 1
1
Lu Guiyan 
Lu Guiyan  ('91)
CHN43:45.89
  
 SB Division 1
2
Lin Dexin 
Lin Dexin  ('92)
CHN44:19.56
  
 SB Division 1
M 20000 m kapgang    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Li Chengfa 
Li Chengfa  ('92)
CHN1:29:42.42
  
 PB Division 1
2
Lin Dexin 
Lin Dexin  ('92)
CHN1:30:16.94
  
 PB Division 1
3
Geng Yudong 
Geng Yudong  ('94)
CHN1:31:47.71
  
 PB Division 1
K 100 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Hou Xiaoyan 
Hou Xiaoyan  ('92)
CHN12.08
  
 PB Division 1
2
Zhang Yifan 
Zhang Yifan  
CHN12.22
  
 PB Division 1
3
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN12.25
  
 PB Division 1
4
Wang Qian 
Wang Qian  ('93)
CHN12.27
  
 PB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Hou Xiaoyan 
Hou Xiaoyan  ('92)
CHN12.10
  
 PB Division 1
K 200 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Zhan Qingqing 
Zhan Qingqing  ('96)
CHN24.36
  
  Division 1
1
Teng Jiayu 
Teng Jiayu  ('96)
CHN24.88
  
 PB Division 1
2
Zhang Yifan 
Zhang Yifan  
CHN25.00
  
  Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Zhan Qingqing 
Zhan Qingqing  ('96)
CHN24.36
  
  Division 1
2
Zhang Yifan 
Zhang Yifan  
CHN24.96
  
 PB Division 1
K 400 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Yang Huizhen 
Yang Huizhen  ('92)
CHN53.89
  
  Division 1
1
Jiang Dan 
Jiang Dan  ('96)
CHN55.61
  
 PB Division 1
2
Chen Huijuan 
Chen Huijuan  ('94)
CHN56.57
  
 PB Division 1
3
Shi Yujia 
Shi Yujia  
CHN56.64
  
 PB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Yang Huizhen 
Yang Huizhen  ('92)
CHN53.89
  
  Division 1
K 800 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Meng Fanhui 
Meng Fanhui  ('94)
CHN2:08.93
  
 =PB Division 1
1
Chen Huijuan 
Chen Huijuan  ('94)
CHN2:12.72
  
  Division 1
2
Shi Jingran 
Shi Jingran  
CHN2:14.08
  
 PB Division 1
3
Yao Jienuo 
Yao Jienuo  ('93)
CHN2:14.68
  
  Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Meng Fanhui 
Meng Fanhui  ('94)
CHN2:08.93
  
 PB Division 1
K 1500 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Jiahui 
Wang Jiahui  ('95)
CHN4:31.57
  
  Division 1
2
Meng Fanhui 
Meng Fanhui  ('94)
CHN4:33.15
  
 PB Division 1
2
Yao Jienuo 
Yao Jienuo  ('93)
CHN4:35.05
  
  Division 1
K 5000 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Jiahui 
Wang Jiahui  ('95)
CHN16:39.78
  
 PB Division 1
2
Gan Xue 
Gan Xue  
CHN16:44.96
  
 PB Division 1
3
Wang Yue 
Wang Yue  ('95)
CHN16:48.19
  
 PB Division 1
4
Sun Lamei 
Sun Lamei  ('91)
CHN17:21.13
  
 SB Division 1
K 10000 m    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Zhu Yingying 
Zhu Yingying  ('88)
CHN35:16.66
  
 SB Division 1
1
Gan Xue 
Gan Xue  
CHN35:17.41
  
 PB Division 1
2
Wang Yue 
Wang Yue  ('95)
CHN36:06.65
  
 PB Division 1
3
Sun Lamei 
Sun Lamei  ('91)
CHN37:13.11
  
 SB Division 1
4
Zhu Lin 
Zhu Lin  
CHN37:19.95
  
 PB Division 1
K 3000 m forh.    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Cao Xiaoping 
Cao Xiaoping  
CHN10:51.24
  
 SB Division 1
K 100 m hæk 84.0 cm    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN14.04
  
 SB Division 1
Indledende ?
17.5.
17.5.
1
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN14.33
  
  Division 1
K 400 m hæk    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Yuke 
Wang Yuke  ('94)
CHN1:01.04
  
 SB Division 1
2
Wen Tianyou 
Wen Tianyou  
CHN1:02.34
  
 PB Division 1
K Højdespring    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Lin 
Wang Lin  
CHN1.84
  
 PB Division 1
1
Qi Lin 
Qi Lin  ('92)
CHN1.72
  
 SB Division 1
2
Zhang Luyu 
Zhang Luyu  ('94)
CHN1.72
  
  Division 1
K Længdespring    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Li Sirui 
Li Sirui  ('96)
CHN6.20
  
 PB Division 1
2
Li Ying 
Li Ying  ('94)
CHN6.14
  
 PB Division 1
3
Sun Yan 
Sun Yan  ('91)
CHN6.02
  
 SB Division 1
4
Zhou Qianqian 
Zhou Qianqian  ('95)
CHN5.99
  
 SB Division 1
5
Gong Yin 
Gong Yin  
CHN5.69
  
 PB Division 1
6
Zou Qingping 
Zou Qingping  ('95)
CHN5.65
  
 PB Division 1
7
Zou Chang 
Zou Chang  ('96)
CHN5.62
  
 PB Division 1
K Trespring     
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Sun Yan 
Sun Yan  ('91)
CHN13.61
  
 SB Division 1
2
Li Sirui 
Li Sirui  ('96)
CHN13.34
  
 PB Division 1
3
Li Ying 
Li Ying  ('94)
CHN13.04
  
 PB Division 1
4
Zhou Qianqian 
Zhou Qianqian  ('95)
CHN13.04
  
 SB Division 1
5
Zou Chang 
Zou Chang  ('96)
CHN12.45
  
 PB Division 1
6
Jiang Yutong 
Jiang Yutong  
CHN12.21
  
 PB Division 1
7
Wang Xiaofei 
Wang Xiaofei  
CHN12.01
  
 SB Division 1
K Kuglestød 4.0 kg    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Gao Yang 
Gao Yang  ('93)
CHN17.72
  
  Division 1
1
Li Fei 
Li Fei  
CHN15.79
  
 PB Division 1
2
Shi Xuewei 
Shi Xuewei  ('93)
CHN14.01
  
 SB Division 1
3
Li Yue 
Li Yue  ('89)
CHN13.95
  
 SB Division 1
K Diskoskast 1.0 kg    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Wang Lan 
Wang Lan  ('93)
CHN54.93
  
  Division 1
2
Wang Zelin 
Wang Zelin  
CHN44.51
  
 PB Division 1
3
Jin Qi 
Jin Qi  
CHN42.92
  
 PB Division 1
K Spydkast 600 gram    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Huang Mingyue 
Huang Mingyue  ('95)
CHN55.14
  
 PB Division 1
2
Fang Liwei 
Fang Liwei  ('96)
CHN52.31
  
 PB Division 1
3
Zhang Xiaomeng 
Zhang Xiaomeng  
CHN49.61
  
 PB Division 1
4
Li Yajing 
Li Yajing  
CHN46.43
  
 PB Division 1
5
Yang Saisai 
Yang Saisai  ('95)
CHN45.99
  
 SB Division 1
K Syvkamp    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Li Weijian 
Li Weijian  ('93)
CHN5394
  
 SB Division 1
1
Chen Yan 
Chen Yan  ('94)
CHN5012
  
 SB Division 1
2
Gu Jiaming 
Gu Jiaming  ('95)
CHN4711
  
  Division 1
2
Yang Boying 
Yang Boying  ('95)
CHN4644
  
 SB Division 1
3
Zhang Ruxin 
Zhang Ruxin  
CHN4632
  
 PB Division 1
4
Yu Xiaoxuan 
Yu Xiaoxuan  ('91)
CHN4591
  
 SB Division 1
5
Tang Meng 
Tang Meng  
CHN4514
  
 PB Division 1
7
Wang Xue 
Wang Xue  ('96)
CHN4009
  
 PB Division 1
K 5000 m kapgang    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Liang Rui 
Liang Rui  ('94)
CHN23:31.89
  
 SB Division 1
1
Li Jingjing 
Li Jingjing  ('92)
CHN23:59.91
  
 SB Division 1
K 10000 m kapgang    
17.5.

Finale A

Finale
17.5.
1
Liang Rui 
Liang Rui  ('94)
CHN48:19.35
  
 SB Division 1
1
Li Jingjing 
Li Jingjing  ('92)
CHN49:29.69
  
 SB Division 1
2
Gao Hongjing 
Gao Hongjing  
CHN50:07.83
  
 PB Division 1
3
Liu Ruhong 
Liu Ruhong  ('91)
CHN50:27.34
  
 SB Division 1
4
Wang Haiyan 
Wang Haiyan  ('93)
CHN50:46.35
  
 SB Division 1
5
Zhang Jing 
Zhang Jing  ('96)
CHN51:03.07
  
 PB Division 1
6
Cao Wenjun 
Cao Wenjun  ('92)
CHN51:12.58
  
 PB Division 1

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive