M 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 6.61 | =SB | ||||||||||
2 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 6.61 | PB | ||||||||||
3 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.63 | PB | ||||||||||
4 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 6.65 | PB | ||||||||||
5 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.73 | |||||||||||
6 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.76 | |||||||||||
Finale 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
Markus Leemet Markus Leemet ('93) | 93 | EST | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 6.62 | PB | ||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.73 | =SB | ||||||||||
2 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 6.68 | PB | ||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 6.79 | |||||||||||
3 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 6.71 | PB | ||||||||||
3 | Malik Elion Malik Elion | USA | 6.93 | SB | |||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 6.74 | |||||||||||
4 | Ja'von Douglas Ja'von Douglas ('99) | 99 | USA | 6.97 | PB | ||||||||||
5 | Myles Valentine Myles Valentine ('97) | 97 | USA | 6.75 | |||||||||||
6 | Shannon Patterson Shannon Patterson ('96) | 96 | USA | 6.87 | =SB | ||||||||||
7 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 6.88 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.64 | PB | ||||||||||
1 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 6.81 | PB | ||||||||||
2 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.70 | |||||||||||
2 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 6.84 | SB | ||||||||||
3 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.70 | SB | ||||||||||
3 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.85 | |||||||||||
4 | J Johnson J Johnson ('98) | 98 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
5 | Lawrence Harris Lawrence Harris | USA | 6.78 | PB | |||||||||||
6 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.81 | |||||||||||
7 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 6.85 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 6.61 | SB | ||||||||||
1 | J Johnson J Johnson ('98) | 98 | USA | 6.78 | |||||||||||
2 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 6.67 | SB | ||||||||||
2 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 6.69 | =PB | ||||||||||
3 | Alex Sands Alex Sands ('98) | 98 | USA | 6.96 | |||||||||||
4 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 6.70 | |||||||||||
4 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 6.98 | PB | ||||||||||
5 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 6.72 | |||||||||||
6 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 6.83 | SB | ||||||||||
7 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 6.84 | |||||||||||
8 | Isaiah Taylor Isaiah Taylor ('97) | 97 | USA | 6.91 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 6.74 | |||||||||||
2 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 6.83 | |||||||||||
3 | Shannon Patterson Shannon Patterson ('96) | 96 | USA | 6.87 | =SB | ||||||||||
4 | Lawrence Harris Lawrence Harris | USA | 6.90 | ||||||||||||
5 | Isaiah Taylor Isaiah Taylor ('97) | 97 | USA | 6.92 | |||||||||||
6 | Maicel Uibo Maicel Uibo ('92) | 92 | EST | 7.28 | SB | ||||||||||
Indledende 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 6.64 | =PB | ||||||||||
2 | Joseph Tay Joseph Tay ('97) | 97 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Douglas Cameron Douglas ('98) | 98 | USA | 6.97 | SB | ||||||||||
4 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 6.97 | |||||||||||
Indledende 6 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 6.70 | |||||||||||
2 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 6.77 | |||||||||||
3 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 6.86 | |||||||||||
4 | Dontavian Smith Dontavian Smith ('97) | 97 | USA | 6.94 | |||||||||||
M 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Omar McLeod Omar McLeod ('94) | 94 | JAM | 20.76 | SB | ||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 21.07 | |||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 21.16 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 20.87 | PB | ||||||||||
2 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 21.13 | |||||||||||
3 | Lawrence Harris Lawrence Harris | USA | 21.87 | PB | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 20.95 | PB | ||||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 21.12 | |||||||||||
3 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 21.93 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Rai Benjamin Rai Benjamin ('97) | 97 | ANT | 20.97 | SB | ||||||||||
2 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 21.38 | PB | ||||||||||
3 | Elijah Morrow Elijah Morrow ('95) | 95 | USA | 21.40 | |||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 20.99 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.45 | |||||||||||
3 | Alex Sands Alex Sands ('98) | 98 | USA | 21.47 | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 21.27 | |||||||||||
2 | Shannon Patterson Shannon Patterson ('96) | 96 | USA | 21.36 | |||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jelani Walker Jelani Walker ('98) | 98 | JAM | 21.34 | PB | ||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jared Bane Jared Bane ('96) | 96 | USA | 21.72 | |||||||||||
2 | Michael Davenport Michael Davenport ('97) | 97 | USA | 21.79 | |||||||||||
3 | Malik Elion Malik Elion | USA | 22.00 | ||||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 21.93 | |||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Tyson Spears Tyson Spears ('98) | 98 | USA | 22.10 | |||||||||||
M 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Norman Michael Norman ('97) | 97 | USA | 45.00 | PB | ||||||||||
2 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 45.56 | PB | ||||||||||
3 | Ricky Morgan Ricky Morgan ('96) | 96 | USA | 46.15 | PB | ||||||||||
4 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 46.45 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 45.02 | NR | PB | |||||||||
2 | Jeffrey Green Jeffrey Green ('95) | 95 | USA | 45.87 | PB | ||||||||||
3 | Randall Ceneus Randall Ceneus ('96) | 96 | USA | 47.11 | SB | ||||||||||
4 | Richard Rose Richard Rose ('96) | 96 | USA | 47.81 | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | 46.54 | |||||||||||
2 | O'Jay Ferguson O'Jay Ferguson ('93) | 93 | BAH | 47.06 | PB | ||||||||||
3 | Ari Cogdell Ari Cogdell ('97) | 97 | USA | 48.13 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 46.58 | |||||||||||
2 | Cordell Lamb Cordell Lamb ('96) | 96 | USA | 46.89 | |||||||||||
3 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 47.52 | |||||||||||
4 | Manteo Mitchell Manteo Mitchell ('87) | 87 | USA | 48.43 | |||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Will Allen Will Allen ('97) | 97 | USA | 46.78 | PB | ||||||||||
2 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 47.76 | |||||||||||
3 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 48.20 | |||||||||||
4 | Teray Smith Teray Smith ('94) | 94 | BAH | 48.55 | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 47.25 | SB | ||||||||||
2 | Deonte Tolbert Deonte Tolbert | USA | 47.43 | PB | |||||||||||
3 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 47.69 | |||||||||||
4 | Henri Delauze Henri Delauze ('97) | 97 | BAH | 48.67 | SB | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Okeem Williams Okeem Williams ('96) | 96 | JAM | 47.47 | PB | ||||||||||
2 | Edrick Floréal Jr Edrick Floréal Jr ('95) | 95 | CAN | 47.63 | PB | ||||||||||
3 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 47.85 | |||||||||||
4 | Ben Jean-Boni Ben Jean-Boni | USA | 48.23 | ||||||||||||
5 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 48.28 | |||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alfred Shirley Alfred Shirley | USA | 47.93 | ||||||||||||
2 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 48.50 | SB | ||||||||||
3 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 48.58 | ||||||||||||
4 | Michael Davenport Michael Davenport ('97) | 97 | USA | 48.89 | PB | ||||||||||
5 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 48.93 | |||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 48.02 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Pietsch Daniel Pietsch ('96) | 96 | USA | 48.16 | |||||||||||
3 | Brandon Thomas Brandon Thomas ('98) | 98 | USA | 48.40 | SB | ||||||||||
4 | Jelani Walker Jelani Walker ('98) | 98 | JAM | 48.43 | PB | ||||||||||
5 | Tiondre Toomer Tiondre Toomer ('98) | 98 | USA | 48.68 | PB | ||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Abdur-Rahmaan Kelly Abdur-Rahmaan Kelly | USA | 48.29 | PB | |||||||||||
2 | Deron Gordon Deron Gordon ('96) | 96 | JAM | 48.53 | PB | ||||||||||
Finale K 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Outlaw Brandon Outlaw ('99) | 99 | USA | 48.32 | |||||||||||
2 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 48.84 | PB | |||||||||||
Finale L 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Miles Mingo Miles Mingo ('99) | 99 | USA | 48.35 | PB | ||||||||||
Finale M 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Anthony Brooks Anthony Brooks ('98) | 98 | USA | 48.39 | PB | ||||||||||
Finale N 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 48.49 | SB | ||||||||||
2 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 48.80 | PB | ||||||||||
3 | Jared Bane Jared Bane ('96) | 96 | USA | 49.00 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:47.37 | PB | ||||||||||
2 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:48.43 | |||||||||||
3 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:48.96 | PB | ||||||||||
4 | Robert Ford Robert Ford ('96) | 96 | USA | 1:49.16 | SB | ||||||||||
5 | John Lewis John Lewis ('97) | 97 | USA | 1:49.24 | |||||||||||
6 | Efraín Hernandez Efraín Hernandez ('97) | 97 | PUR | 1:49.51 | PB | ||||||||||
7 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:50.85 | |||||||||||
8 | JaQwae Ellison JaQwae Ellison ('97) | 97 | USA | 1:51.20 | SB | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 1:49.66 | PB | ||||||||||
2 | Kenya Small Kenya Small ('97) | 97 | CAN | 1:51.20 | |||||||||||
3 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:51.29 | |||||||||||
4 | Malik Epps Malik Epps | USA | 1:51.69 | ||||||||||||
5 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:52.01 | ||||||||||||
6 | Oliver Lloyd Oliver Lloyd ('96) | 96 | USA | 1:53.03 | |||||||||||
7 | Scott Cousino Scott Cousino | USA | 1:53.61 | PB | |||||||||||
8 | Kyle Francis Kyle Francis | USA | 1:53.75 | SB | |||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Dwyer Henry Dwyer Henry | USA | 1:52.68 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Shaughnessy Daniel Shaughnessy | USA | 1:54.48 | ||||||||||||
3 | Tyler Jones Tyler Jones ('97) | 97 | USA | 1:55.01 | PB | ||||||||||
5 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 1:57.09 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 1:53.00 | SB | ||||||||||
2 | Erik Armes Erik Armes | USA | 1:53.47 | SB | |||||||||||
3 | Nate Gordon Nate Gordon ('95) | 95 | USA | 1:54.42 | |||||||||||
4 | Ryan Buscaglia Ryan Buscaglia | USA | 1:54.64 | PB | |||||||||||
5 | Nick Boogades Nick Boogades ('99) | 99 | USA | 1:54.90 | |||||||||||
6 | Trey Quealy Trey Quealy | USA | 1:55.39 | SB | |||||||||||
M 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:59.12 | PB | ||||||||||
2 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:59.59 | PB | ||||||||||
3 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 4:03.37 | PB | ||||||||||
4 | Dwyer Henry Dwyer Henry | USA | 4:05.98 | PB | |||||||||||
5 | Wesley Pectol Wesley Pectol ('96) | 96 | USA | 4:06.30 | PB | ||||||||||
6 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 4:07.97 | PB | |||||||||||
7 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 4:09.64 | PB | |||||||||||
8 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 4:10.12 | PB | ||||||||||
Patrick Rohr Patrick Rohr ('92) | 92 | SUI | DNF | ||||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Clayton Taylor Clayton | USA | 4:09.78 | ||||||||||||
2 | Erik Armes Erik Armes | USA | 4:10.72 | PB | |||||||||||
3 | Drew Kelley Drew Kelley | USA | 4:11.77 | PB | |||||||||||
4 | Ian Cazares Ian Cazares ('95) | 95 | USA | 4:12.70 | |||||||||||
5 | Alex Miley Alex Miley ('99) | 99 | USA | 4:13.86 | PB | ||||||||||
6 | Josh Romine Josh Romine ('99) | 99 | USA | 4:14.35 | PB | ||||||||||
7 | Jonathan Pelham Jonathan Pelham ('97) | 97 | USA | 4:14.66 | PB | ||||||||||
8 | Tyler Jones Tyler Jones ('97) | 97 | USA | 4:15.34 | PB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 4:15.43 | |||||||||||
5 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 4:25.06 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 8:19.90 | PB | |||||||||||
2 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 8:20.12 | PB | |||||||||||
3 | Jon Moses Jon Moses ('95) | 95 | USA | 8:22.04 | SB | ||||||||||
4 | Matthew Thomas Matthew Thomas | USA | 8:23.87 | PB | |||||||||||
5 | Alex Miley Alex Miley ('99) | 99 | USA | 8:29.95 | |||||||||||
6 | Marshall Dillon Marshall Dillon ('98) | 98 | USA | 8:30.33 | PB | ||||||||||
7 | Nikhil Pulimood Nikhil Pulimood ('96) | 96 | USA | 8:30.82 | |||||||||||
8 | Paul Dellinger Paul Dellinger ('99) | 99 | USA | 8:32.98 | PB | ||||||||||
9 | Jacob Perry Jacob Perry | USA | 8:34.90 | ||||||||||||
10 | Jacob Slann Jacob Slann | USA | 8:36.62 | ||||||||||||
11 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 8:38.41 | PB | ||||||||||
12 | Daniel Navarro Daniel Navarro ('95) | 95 | USA | 8:38.81 | SB | ||||||||||
13 | Adam George Adam George | USA | 8:41.17 | PB | |||||||||||
14 | Mike Ungvarsky Mike Ungvarsky ('99) | 99 | USA | 8:43.80 | |||||||||||
15 | Jay Spieler Jay Spieler | USA | 8:46.08 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Brickell Josh Brickell | USA | 14:21.05 | PB | |||||||||||
2 | Eric Westog Eric Westog | USA | 14:31.49 | PB | |||||||||||
3 | James Quattlebaum James Quattlebaum ('95) | 95 | USA | 14:32.40 | PB | ||||||||||
4 | Daniel Southard Daniel Southard | USA | 14:38.39 | PB | |||||||||||
5 | Cole Hoff Cole Hoff ('98) | 98 | USA | 14:39.60 | PB | ||||||||||
6 | Michael Hans Michael Hans ('98) | 98 | USA | 14:43.21 | PB | ||||||||||
7 | Stephen Garrett Stephen Garrett ('97) | 97 | USA | 14:48.87 | SB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
2 | Omar McLeod Omar McLeod ('94) | 94 | JAM | 7.52 | |||||||||||
3 | Aleec Harris Aleec Harris ('90) | 90 | USA | 7.60 | SB | ||||||||||
4 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.61 | PB | ||||||||||
5 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 7.73 | |||||||||||
6 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.78 | |||||||||||
7 | Yanick Hart Yanick Hart ('93) | 93 | JAM | 7.79 | |||||||||||
8 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 7.80 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.56 | |||||||||||
1 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.92 | |||||||||||
2 | Aleec Harris Aleec Harris ('90) | 90 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||
2 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 8.05 | |||||||||||
3 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 7.81 | |||||||||||
3 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 8.43 | |||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
4 | Jack Lint Jack Lint ('96) | 96 | USA | 8.56 | |||||||||||
5 | Wellington Zaza Wellington Zaza ('95) | 95 | LBR | 7.95 | |||||||||||
5 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 8.91 | |||||||||||
6 | Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | 8.05 | |||||||||||
7 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 8.14 | |||||||||||
8 | Emmanuel Jackson Emmanuel Jackson ('97) | 97 | USA | 8.22 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Omar McLeod Omar McLeod ('94) | 94 | JAM | 7.46 | SB | ||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.76 | PB | ||||||||||
2 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 7.66 | |||||||||||
2 | Keishaun Limehouse Keishaun Limehouse | USA | 8.06 | ||||||||||||
3 | Yanick Hart Yanick Hart ('93) | 93 | JAM | 7.72 | SB | ||||||||||
3 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 8.38 | |||||||||||
4 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 7.76 | |||||||||||
5 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.78 | PB | ||||||||||
6 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 8.01 | |||||||||||
7 | Keishaun Limehouse Keishaun Limehouse | USA | 8.02 | ||||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 7.87 | |||||||||||
2 | Emmanuel Jackson Emmanuel Jackson ('97) | 97 | USA | 8.16 | |||||||||||
3 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 8.17 | |||||||||||
4 | Maicel Uibo Maicel Uibo ('92) | 92 | EST | 8.27 | SB | ||||||||||
5 | Andreas Ward Andreas Ward ('95) | 95 | USA | 8.29 | |||||||||||
6 | Wes Watkins Wes Watkins ('98) | 98 | USA | 8.43 | |||||||||||
M Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Randall Cunningham Randall Cunningham ('96) | 96 | USA | 2.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.15 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Christopher Garrick Christopher Garrick ('96) | 96 | USA | 2.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tye Williams Tye Williams ('96) | 96 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | DeVantre Young DeVantre Young ('96) | 96 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jatory Reid Jatory Reid | USA | 2.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Garrett Cragin Garrett Cragin | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jaron Brooks Jaron Brooks ('98) | 98 | USA | 2.05 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Esteban Suarez Esteban Suarez ('98) | 98 | USA | 4.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sam Young Sam Young | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 4.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Logan Freeman Logan Freeman | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Liam Dixon Liam Dixon | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nathan Harper Nathan Harper | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Simon Gyllensten Simon Gyllensten ('92) | 92 | SWE | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hunter Mallard Hunter Mallard ('99) | 99 | USA | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 7.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eric Sloan Eric Sloan ('94) | 94 | USA | 7.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chris McBride Chris McBride ('97) | 97 | USA | 7.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dominic Smallwood Dominic Smallwood ('95) | 95 | USA | 7.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 7.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 7.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ishmael Kamara Ishmael Kamara ('95) | 95 | USA | 7.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Wayne Northover Wayne Northover ('91) | 91 | JAM | 7.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Maicel Uibo Maicel Uibo ('92) | 92 | EST | 7.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 7.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ingar Bratseth-Kiplesund Ingar Bratseth-Kiplesund ('96) | 96 | NOR | 6.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Derrick Monroe Derrick Monroe ('97) | 97 | USA | 6.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Simon Gyllensten Simon Gyllensten ('92) | 92 | SWE | 6.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 6.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Markus Leemet Markus Leemet ('93) | 93 | EST | 6.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Christian FriisChristian Friis ('97) | 97 | USA | 6.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 6.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Sloan Eric Sloan ('94) | 94 | USA | 16.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alphonso Jordan Alphonso Jordan ('87) | 87 | USA | 16.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 16.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 15.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dominic Smallwood Dominic Smallwood ('95) | 95 | USA | 15.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 15.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 15.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 15.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hasani Knight Hasani Knight ('99) | 99 | USA | 15.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ishmael Kamara Ishmael Kamara ('95) | 95 | USA | 15.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zay Paschall Zay Paschall | USA | 14.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Darryl Shaw Darryl Shaw ('97) | 97 | USA | 14.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 14.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 14.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 14.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 20.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashinia Miller Ashinia Miller ('93) | 93 | JAM | 19.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Matt Katnik Matt Katnik ('96) | 96 | USA | 18.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nick Ponzio Nick Ponzio ('95) | 95 | USA | 18.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gian Piero Ragonesi Gian Piero Ragonesi ('95) | 95 | ITA | 18.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 18.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 17.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Nace Pleško Nace Pleško ('96) | 96 | SLO | 17.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 17.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 17.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 17.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Ben Beatty Ben Beatty ('97) | 97 | USA | 16.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tyson Fortenberry Tyson Fortenberry ('98) | 98 | USA | 15.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Benedict Draghi Benedict Draghi ('99) | 99 | USA | 15.94 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Evan Blaire Evan Blaire ('99) | 99 | USA | 15.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Maicel Uibo Maicel Uibo ('92) | 92 | EST | 14.53 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Davis Josh Davis ('95) | 95 | USA | 22.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 22.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 22.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 21.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 21.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 20.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 20.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 20.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Austin Cook Austin Cook ('92) | 92 | USA | 20.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 19.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Logan Bryer Logan Bryer ('96) | 96 | USA | 19.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 19.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 18.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alexander Larsson Alexander Larsson ('94) | 94 | SWE | 17.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Gian Piero Ragonesi Gian Piero Ragonesi ('95) | 95 | ITA | 17.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Usc Usc | USA | 3:01.98 | ||||||||||||
Zach Shinnick, Rai Benjamin, Ricky Morgan, Michael Norman | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:02.23 | ||||||||||||
Kunle Fasasi, Grant Holloway, Chantz Sawyers, Benjamin Lobo | |||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:02.95 | ||||||||||||
Robert Grant, Ilolo Izu, Devin Dixon, Mylik Kerley | |||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 3:06.93 | ||||||||||||
Mustaqeem Williams, Kwantreyl McConico, Ari Cogdell, Nathan Strother | |||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:07.36 | ||||||||||||
Cordell Lamb, Deonte Tolbert, John Lewis, Jeffrey Green | |||||||||||||||
6 | Miss State Miss State | USA | 3:08.49 | ||||||||||||
Juston Waters, Stephan James, Marco Arop, Rasheed Tatham | |||||||||||||||
7 | Florida Florida | USA | 3:11.49 | ||||||||||||
Jabari Hill, Cory Poole, Cole Johnson, Kyren Hollis | |||||||||||||||
K 60 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.23 | PB | ||||||||||
2 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 7.25 | SB | ||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.25 | PB | ||||||||||
4 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
5 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 7.31 | PB | ||||||||||
6 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 7.31 | |||||||||||
7 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 7.33 | PB | ||||||||||
8 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.36 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.31 | PB | ||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 7.37 | SB | ||||||||||
2 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 7.33 | |||||||||||
2 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 7.37 | |||||||||||
3 | Filippa Fotopoulou Filippa Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 7.59 | |||||||||||
4 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.37 | =SB | ||||||||||
4 | Carolyn Brown Carolyn Brown ('96) | 96 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||
5 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.41 | |||||||||||
5 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 7.68 | |||||||||||
6 | Kennedy Dennis Kennedy Dennis ('98) | 98 | USA | 7.45 | |||||||||||
6 | Pharist O'Neal Pharist O'Neal ('99) | 99 | USA | 7.73 | |||||||||||
7 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 7.50 | |||||||||||
8 | Ranaee Ricketts Ranaee Ricketts | JAM | 7.55 | ||||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 7.33 | PB | ||||||||||
1 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.41 | =PB | ||||||||||
2 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 7.35 | =PB | ||||||||||
2 | Kennedy Dennis Kennedy Dennis ('98) | 98 | USA | 7.53 | |||||||||||
3 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.39 | |||||||||||
3 | Virginia Kerley Virginia Kerley | USA | 7.66 | ||||||||||||
4 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 7.40 | PB | ||||||||||
4 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 7.71 | |||||||||||
5 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 7.53 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 7.30 | |||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.34 | |||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.30 | PB | ||||||||||
2 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 7.42 | |||||||||||
3 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 7.31 | |||||||||||
3 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
4 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.32 | |||||||||||
4 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 7.56 | |||||||||||
5 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.37 | PB | ||||||||||
5 | Brianna Hayden Brianna Hayden ('98) | 98 | USA | 7.65 | |||||||||||
6 | Angelica Collins Angelica Collins ('95) | 95 | USA | 7.49 | |||||||||||
7 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 7.57 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.39 | |||||||||||
2 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 7.43 | |||||||||||
3 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 7.46 | |||||||||||
4 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 7.56 | |||||||||||
5 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 7.58 | |||||||||||
6 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 7.64 | |||||||||||
Indledende 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.45 | |||||||||||
2 | Ranaee Ricketts Ranaee Ricketts | JAM | 7.54 | ||||||||||||
3 | Aiyanna Stiverne Aiyanna Stiverne ('95) | 95 | CAN | 7.57 | |||||||||||
4 | Ornella Livingston Ornella Livingston ('91) | 91 | JAM | 7.61 | SB | ||||||||||
5 | Raven Stewart Raven Stewart ('94) | 94 | USA | 7.70 | =PB | ||||||||||
Indledende 6 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Angelica Collins Angelica Collins ('95) | 95 | USA | 7.48 | |||||||||||
2 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 7.49 | |||||||||||
3 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 7.50 | |||||||||||
4 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 7.63 | |||||||||||
5 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 7.70 | |||||||||||
6 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 7.79 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 22.82 | SB | ||||||||||
2 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 23.08 | SB | ||||||||||
3 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.52 | SB | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 22.95 | PB | ||||||||||
2 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 22.99 | SB | ||||||||||
3 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.00 | PB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.12 | PB | ||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 23.25 | |||||||||||
3 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 24.15 | SB | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 23.19 | PB | ||||||||||
2 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 23.73 | PB | ||||||||||
3 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 23.95 | |||||||||||
4 | Deja Parrish Deja Parrish ('96) | 96 | USA | 24.62 | SB | ||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.20 | PB | ||||||||||
2 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 23.89 | PB | ||||||||||
3 | Ky Westbrook Ky Westbrook ('96) | 96 | USA | 23.99 | |||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 23.39 | PB | ||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.93 | PB | ||||||||||
3 | Virginia Kerley Virginia Kerley | USA | 24.04 | ||||||||||||
4 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 24.88 | PB | ||||||||||
5 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 25.56 | PB | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.77 | SB | ||||||||||
2 | Aiyanna Stiverne Aiyanna Stiverne ('95) | 95 | CAN | 23.94 | |||||||||||
3 | Courtney Blanden Courtney Blanden ('96) | 96 | USA | 24.17 | SB | ||||||||||
4 | India Lowe India Lowe | USA | 24.51 | SB | |||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 23.96 | PB | ||||||||||
2 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 24.65 | PB | ||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 24.02 | PB | ||||||||||
2 | Ama-Selina Tchume Ama-Selina Tchume ('95) | 95 | USA | 24.45 | SB | ||||||||||
3 | Nora McKiver Nora McKiver ('95) | 95 | USA | 24.45 | |||||||||||
4 | Ranaee Ricketts Ranaee Ricketts | JAM | 24.53 | ||||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 24.14 | PB | ||||||||||
2 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 24.55 | SB | ||||||||||
3 | Carolyn Brown Carolyn Brown ('96) | 96 | USA | 24.91 | =SB | ||||||||||
Finale K 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 24.22 | |||||||||||
2 | Kennedy Dennis Kennedy Dennis ('98) | 98 | USA | 24.30 | |||||||||||
3 | Angelica Collins Angelica Collins ('95) | 95 | USA | 24.47 | PB | ||||||||||
4 | Brianna Hayden Brianna Hayden ('98) | 98 | USA | 24.60 | |||||||||||
K 400 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 51.57 | |||||||||||
2 | Tovea Jenkins Tovea Jenkins ('92) | 92 | JAM | 52.12 | PB | ||||||||||
3 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 53.06 | SB | ||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Olivia James Olivia James ('94) | 94 | JAM | 53.72 | SB | ||||||||||
2 | Madeline Price Madeline Price ('95) | 95 | CAN | 54.18 | PB | ||||||||||
3 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 56.18 | SB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 54.09 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 54.55 | |||||||||||
3 | Mackenzie Kerr Mackenzie Kerr ('97) | 97 | USA | 55.24 | PB | ||||||||||
4 | Kayla Richardson Kayla Richardson ('98) | 98 | PHI | 56.09 | |||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 54.20 | PB | ||||||||||
2 | Shante Robinson Shante Robinson ('99) | 99 | USA | 55.46 | PB | ||||||||||
3 | Deja Parrish Deja Parrish ('96) | 96 | USA | 55.67 | SB | ||||||||||
4 | Kennedy Gillian Kennedy Gillian ('98) | 98 | USA | 56.96 | |||||||||||
Finale E 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 54.24 | PB | ||||||||||
2 | Glorilisha Carter Glorilisha Carter ('97) | 97 | USA | 55.13 | |||||||||||
3 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 55.61 | SB | ||||||||||
4 | Angelica Henderson Angelica Henderson ('96) | 96 | USA | 56.00 | PB | ||||||||||
Finale F 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 54.34 | PB | ||||||||||
2 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 54.95 | SB | ||||||||||
3 | Courtney Blanden Courtney Blanden ('96) | 96 | USA | 55.47 | SB | ||||||||||
Finale G 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 54.68 | |||||||||||
2 | Keturah Smith Keturah Smith | USA | 55.09 | ||||||||||||
3 | Kendra Clarke Kendra Clarke ('96) | 96 | CAN | 55.26 | |||||||||||
4 | Katrina Seymour Katrina Seymour ('93) | 93 | BAH | 55.57 | |||||||||||
Finale H 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Jefferson Anna Jefferson ('98) | 98 | USA | 54.87 | SB | ||||||||||
2 | Anna Sjoukje Runia Anna Sjoukje Runia ('95) | 95 | NED | 55.12 | PB | ||||||||||
3 | Nora McKiver Nora McKiver ('95) | 95 | USA | 56.84 | |||||||||||
4 | Domonique Hall Domonique Hall ('96) | 96 | USA | 56.87 | SB | ||||||||||
Finale I 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 55.05 | PB | ||||||||||
2 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 55.41 | SB | ||||||||||
3 | Arlicia Bush Arlicia Bush ('98) | 98 | USA | 56.87 | |||||||||||
Finale J 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 55.86 | PB | ||||||||||
Finale K 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Precious Holmes Precious Holmes ('95) | 95 | USA | 55.96 | SB | ||||||||||
2 | Hope Mazi Hope Mazi | USA | 56.28 | ||||||||||||
3 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 56.40 | |||||||||||
4 | Lauren Lawless Lauren Lawless | USA | 56.50 | ||||||||||||
5 | Erin Ford Erin Ford ('97) | 97 | USA | 56.91 | SB | ||||||||||
K 800 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:03.42 | SB | ||||||||||
2 | Fellan Ferguson Fellan Ferguson ('94) | 94 | JAM | 2:06.42 | PB | ||||||||||
3 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:06.92 | PB | ||||||||||
4 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:07.40 | SB | ||||||||||
5 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:08.70 | PB | |||||||||||
6 | Kristyn Williams Kristyn Williams ('94) | 94 | USA | 2:09.39 | SB | ||||||||||
7 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 2:09.99 | PB | ||||||||||
8 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 2:11.00 | |||||||||||
Finale B 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:06.54 | PB | ||||||||||
2 | Jean Jenkins Jean Jenkins | USA | 2:09.30 | PB | |||||||||||
3 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:10.69 | PB | ||||||||||
4 | Imani McGowan Imani McGowan ('97) | 97 | USA | 2:10.73 | SB | ||||||||||
5 | Katie Fortner Katie Fortner ('95) | 95 | USA | 2:10.80 | PB | ||||||||||
6 | Dana Maydew Dana Maydew ('96) | 96 | USA | 2:10.98 | PB | ||||||||||
7 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 2:14.69 | SB | ||||||||||
Finale C 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:12.75 | PB | |||||||||||
2 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 2:13.95 | PB | ||||||||||
3 | Halle McClintock Halle McClintock ('99) | 99 | USA | 2:15.17 | PB | ||||||||||
Finale D 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Leah Nugent Leah Nugent ('92) | 92 | JAM | 2:13.07 | PB | ||||||||||
2 | Leigha Torino Leigha Torino ('99) | 99 | USA | 2:13.68 | PB | ||||||||||
3 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 2:13.96 | PB | |||||||||||
4 | Madeline Kraft Madeline Kraft | USA | 2:14.11 | ||||||||||||
5 | Nicole Adams Nicole Adams ('97) | 97 | USA | 2:14.31 | PB | ||||||||||
6 | Gabrielle Richichi Gabrielle Richichi ('97) | 97 | USA | 2:14.45 | |||||||||||
7 | Tia Robinson Tia Robinson | USA | 2:15.08 | SB | |||||||||||
8 | Olivia Gwynn Olivia Gwynn ('97) | 97 | GBR | 2:19.26 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle McKinney Michelle McKinney | USA | 4:47.08 | PB | |||||||||||
4 | Olivia Gwynn Olivia Gwynn ('97) | 97 | GBR | 4:53.53 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 9:28.49 | PB | ||||||||||
2 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 9:44.85 | |||||||||||
3 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 9:59.75 | |||||||||||
4 | Sheridan Wilbur Sheridan Wilbur ('96) | 96 | USA | 10:07.01 | |||||||||||
5 | Tiffany Yue Tiffany Yue | USA | 10:07.32 | PB | |||||||||||
6 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 10:13.56 | PB | ||||||||||
K 5000 m Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Marketa Marcanikova Marketa Marcanikova | USA | 16:56.83 | PB | |||||||||||
2 | Elizabeth Dawson Elizabeth Dawson ('95) | 95 | USA | 16:57.47 | PB | ||||||||||
3 | Hailey Branch Hailey Branch ('95) | 95 | USA | 16:57.55 | PB | ||||||||||
4 | Avery Bussjager Avery Bussjager | USA | 17:05.61 | PB | |||||||||||
5 | Karis Jochen Karis Jochen ('94) | 94 | USA | 17:16.24 | SB | ||||||||||
6 | Lindsay Billings Lindsay Billings ('97) | 97 | USA | 17:26.15 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 7.72 | =AR | PB | |||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 7.95 | NR | PB | |||||||||
3 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
4 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 8.05 | PB | ||||||||||
5 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.09 | PB | ||||||||||
6 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 8.13 | |||||||||||
7 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.15 | =PB | ||||||||||
8 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 8.28 | |||||||||||
Indledende heats | 10.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.02 | =SB | ||||||||||
1 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 8.32 | SB | ||||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 8.02 | |||||||||||
2 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
3 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 8.19 | SB | ||||||||||
3 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 8.43 | |||||||||||
4 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.21 | PB | ||||||||||
4 | Sidney Marshall Sidney Marshall ('98) | 98 | JAM | 8.66 | =SB | ||||||||||
5 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 8.29 | PB | ||||||||||
5 | Funlayo Oluwole Funlayo Oluwole ('97) | 97 | USA | 8.69 | SB | ||||||||||
6 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 8.36 | |||||||||||
7 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 8.43 | SB | ||||||||||
8 | Alexis Woodley Alexis Woodley ('98) | 98 | USA | 8.44 | |||||||||||
Indledende 2 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
1 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 8.35 | SB | ||||||||||
2 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 8.15 | PB | ||||||||||
2 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 8.36 | |||||||||||
3 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 8.18 | |||||||||||
3 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 8.45 | |||||||||||
4 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 8.34 | SB | ||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
5 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 8.38 | |||||||||||
5 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 8.71 | |||||||||||
6 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 8.48 | |||||||||||
7 | Ciara Leonard Ciara Leonard ('97) | 97 | USA | 8.51 | |||||||||||
Indledende 3 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 7.81 | SB | ||||||||||
1 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.21 | =PB | ||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.16 | SB | ||||||||||
2 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 8.23 | |||||||||||
3 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 8.18 | |||||||||||
3 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 8.61 | |||||||||||
4 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 8.32 | |||||||||||
4 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 8.73 | |||||||||||
5 | Raven Stewart Raven Stewart ('94) | 94 | USA | 8.33 | |||||||||||
5 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 8.77 | |||||||||||
6 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.38 | |||||||||||
6 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 8.95 | |||||||||||
7 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 8.40 | |||||||||||
8 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.44 | |||||||||||
Indledende 4 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 8.39 | |||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.41 | |||||||||||
3 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 8.42 | |||||||||||
4 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 8.49 | |||||||||||
5 | Shante Robinson Shante Robinson ('99) | 99 | USA | 8.65 | |||||||||||
6 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 8.68 | SB | ||||||||||
7 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 9.02 | |||||||||||
Indledende 5 10.2. | 10.2. | ||||||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 8.24 | |||||||||||
2 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 8.34 | |||||||||||
3 | Raven Stewart Raven Stewart ('94) | 94 | USA | 8.42 | |||||||||||
4 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 8.77 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Jeannelle Scheper Jeannelle Scheper ('94) | 94 | LCA | 1.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Madeline Fagan Madeline Fagan ('96) | 96 | USA | 1.85 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Caroline Lawrence Caroline Lawrence | USA | 1.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erika Voyzey Erika Voyzey ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Bailey Weiland Bailey Weiland ('96) | 96 | USA | 1.70 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madison Heath Madison Heath ('95) | 95 | USA | 4.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Britainy Smith Britainy Smith | USA | 4.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laura Marty Laura Marty ('97) | 97 | USA | 4.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Becky Arbiv Becky Arbiv ('98) | 98 | USA | 4.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | 3.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emily Savage Emily Savage ('94) | 94 | USA | 3.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 3.95 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chesney Ward Chesney Ward ('98) | 98 | USA | 3.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sara Stevens Sara Stevens ('96) | 96 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Katie Freix Katie Freix | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Augusta Thomason Augusta Thomason | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Anna Eaton Anna Eaton ('96) | 96 | USA | 3.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 3.80 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Morgan Allen Morgan Allen | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kseniya Novikova Kseniya Novikova ('96) | 96 | RUS | 3.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Emerson Porter Emerson Porter | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chanice Porter Chanice Porter ('94) | 94 | JAM | 6.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bianca Stuart Bianca Stuart ('88) | 88 | BAH | 6.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Julienne McKee Julienne McKee ('91) | 91 | USA | 6.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Courtney Corrin Courtney Corrin ('97) | 97 | USA | 6.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Margaux Jones Margaux Jones ('97) | 97 | USA | 6.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madisen Richards Madisen Richards ('96) | 96 | USA | 6.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 5.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 5.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 5.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 5.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Amy Taintor Amy Taintor ('96) | 96 | USA | 5.88 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 5.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Mia Barron Mia Barron ('96) | 96 | USA | 5.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kelly McKee Kelly McKee ('97) | 97 | USA | 5.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 5.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 5.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Angelica Collins Angelica Collins ('95) | 95 | USA | 5.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 5.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Valerie Johnson Valerie Johnson | USA | 5.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 5.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 5.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Thea LaFond Thea LaFond ('94) | 94 | DMA | 13.87 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 13.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelly McKee Kelly McKee ('97) | 97 | USA | 12.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('96) | 96 | AUS | 12.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 12.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 12.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 12.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 12.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 12.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 12.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 12.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alexis Gannon Alexis Gannon ('95) | 95 | USA | 12.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Stefanie Aeschlimann Stefanie Aeschlimann ('97) | 97 | GER | 12.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Darlene Charles Darlene Charles | USA | 12.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Niara Hill Niara Hill | USA | 12.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Deja Hillman Deja Hillman ('96) | 96 | USA | 12.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 12.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 12.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 17.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Breana Jemison Breana Jemison ('93) | 93 | USA | 16.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 16.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 15.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 14.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 14.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anna Machovec Anna Machovec ('95) | 95 | USA | 14.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Brittany Jones Brittany Jones ('99) | 99 | USA | 13.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 13.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lauren Evans Lauren Evans | USA | 13.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 13.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 13.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 11.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 21.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alison Ondrusek Alison Ondrusek ('96) | 96 | USA | 21.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zakiya Rashid Zakiya Rashid ('97) | 97 | USA | 19.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jillian Shippee Jillian Shippee ('99) | 99 | USA | 19.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandria Cooke Alexandria Cooke | USA | 19.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lauren Evans Lauren Evans | USA | 18.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Pavla Kuklová Pavla Kuklová ('96) | 96 | CZE | 18.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carissa van Beek Carissa van Beek | USA | 18.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Wiggan Amara Wiggan Amara | USA | 18.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 18.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Savannah Marlow Savannah Marlow | USA | 17.46 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jontavia Dykes Jontavia Dykes ('95) | 95 | USA | 17.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Stefani Vukajlović Stefani Vukajlović ('96) | 96 | BIH | 16.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 10.2. Finale A Finale | Inde 10.2. | ||||||||||||||
1 | USC USC | USA | 3:27.56 | ||||||||||||
Kyra Constantine, Anna Cockrell, Deanna Hill, Kendall Ellis | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:32.05 | ||||||||||||
Sharrika Barnett, Taylor Manson, Lauryn Ghee, Brandeé Johnson | |||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:32.72 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Symone Darius, Tamara Clark, Takyera Roberson | |||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 3:32.90 | ||||||||||||
Brooklynn Broadwater, Shania Collins, Lenysse Dyer, Felicia Majors | |||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:37.15 | ||||||||||||
Olivia James, Kendra Clarke, Kamryn McIntosh, Fellan Ferguson | |||||||||||||||
6 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:37.54 | ||||||||||||
Julia Madubuike, Glorilisha Carter, Jarra Owens, Jazmine Fray | |||||||||||||||
7 | Duke Duke | USA | 3:38.17 | ||||||||||||
Madeline Price, Brittany Aveni, India Lowe, Mackenzie Kerr | |||||||||||||||
8 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:38.35 | ||||||||||||
Anna Sjoukje Runia, Michelle Atherley, Samantha Gonzalez, Symone Mason |