M 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mouhamadou Fall Mouhamadou Fall ('92) | 92 | FRA | 10.36 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 10.53 | ||||||||||||
3 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 10.61 | SB | ||||||||||
4 | Dionee Marrero Dionee Marrero ('94) | 94 | USA | 10.75 | SB | ||||||||||
5 | John Jakeman John Jakeman ('84) | 84 | AUS | 10.88 | SB | ||||||||||
6 | Elijah Gilbert Elijah Gilbert | USA | 10.89 | ||||||||||||
7 | Kyle Farrell Kyle Farrell | BAR | 10.91 | ||||||||||||
8 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 10.95 | ||||||||||||
Finale B Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||||||||
1 | Karlos Logan Karlos Logan | USA | 10.87 | w | |||||||||||
M 200 m Vind: -1.7 Finale A Finale | Vind: -1.7 | ||||||||||||||
1 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 20.89 | PB | ||||||||||
2 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.05 | SB | |||||||||||
3 | Dartez Hamlin Dartez Hamlin ('97) | 97 | USA | 21.17 | SB | ||||||||||
4 | John Jakeman John Jakeman ('84) | 84 | AUS | 21.57 | SB | ||||||||||
5 | Marcus Flannigan Marcus Flannigan ('95) | 95 | USA | 21.58 | SB | ||||||||||
6 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 25.27 | |||||||||||
Finale B Vind: -0.7 | Vind: -0.7 | ||||||||||||||
1 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.44 | SB | |||||||||||
2 | Isaac Allanarem Isaac Allanarem | USA | 21.44 | PB | |||||||||||
3 | Dionee Marrero Dionee Marrero ('94) | 94 | USA | 21.47 | SB | ||||||||||
4 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 21.88 | =PB | |||||||||||
Finale C Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Travis Hugg Travis Hugg ('99) | 99 | USA | 21.80 | PB | ||||||||||
Finale D Vind: -3.6 | Vind: -3.6 | ||||||||||||||
1 | Casey Lewis Casey Lewis | USA | 22.10 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | 45.42 | PB | ||||||||||
2 | Asa Guevara Asa Guevara ('95) | 95 | TTO | 45.75 | PB | ||||||||||
3 | Isaac Allanarem Isaac Allanarem | USA | 47.19 | ||||||||||||
4 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 47.49 | PB | |||||||||||
5 | Ismael Daffe Ismael Daffe ('86) | 86 | FRA | 47.64 | SB | ||||||||||
6 | Kemarni Mighty Kemarni Mighty | USA | 48.52 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Darrien Wells Darrien Wells | USA | 47.39 | PB | |||||||||||
2 | Casey Lewis Casey Lewis | USA | 47.75 | PB | |||||||||||
3 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 48.30 | PB | ||||||||||
4 | Issac Gonzales Issac Gonzales | USA | 48.35 | PB | |||||||||||
5 | Kyle Mason Kyle Mason | USA | 49.00 | PB | |||||||||||
6 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 49.39 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Adriano Gumbs Adriano Gumbs ('97) | 97 | IVB | 47.54 | PB | ||||||||||
3 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 49.96 | PB | ||||||||||
5 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 50.46 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abrham Tesfamariam Abrham Tesfamariam | ERI | 1:50.47 | PB | |||||||||||
2 | David Moenning David Moenning | USA | 1:51.62 | PB | |||||||||||
3 | Nathan Hood Nathan Hood ('98) | 98 | GRN | 1:52.02 | PB | ||||||||||
4 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 1:53.51 | SB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ross Husch Ross Husch | USA | 3:55.99 | PB | |||||||||||
4 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 4:00.78 | SB | ||||||||||
M 2000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 5:58.81 | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 14.19 | SB | ||||||||||
2 | William Winfield William Winfield | USA | 14.54 | PB | |||||||||||
3 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 14.58 | PB | ||||||||||
4 | Tevin Mayfield Tevin Mayfield ('96) | 96 | USA | 14.60 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anthony Phelps Anthony Phelps | USA | 52.14 | ||||||||||||
2 | Marquis Hill Marquis Hill | USA | 52.94 | SB | |||||||||||
3 | Sergio Rios Sergio Rios ('91) | 91 | MEX | 52.94 | SB | ||||||||||
4 | Brandon Felix Brandon Felix | USA | 53.44 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Guillermo Matesanz Guillermo Matesanz ('97) | 97 | ESP | 53.55 | PB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mickaël Hanany Mickaël Hanany ('83) | 83 | FRA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.03 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Joaquin Castellanos Joaquin Castellanos | USA | 4.83 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nathaniel Wesolek Nathaniel Wesolek | USA | 4.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Colin Borner Colin Borner | USA | 4.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | 4.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Travis Hugg Travis Hugg ('99) | 99 | USA | 7.67 | -0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marcus Flannigan Marcus Flannigan ('95) | 95 | USA | 7.61 | -0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alvin McCray Alvin McCray | USA | 7.56 | +0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.47 | -1.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adrian King Adrian King | USA | 7.30 | +1.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rogers Willie Rogers Willie | USA | 7.27 | -0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bradley Fleurinord Bradley Fleurinord | USA | 7.25 | +0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Guillermo Matesanz Guillermo Matesanz ('97) | 97 | ESP | 7.24 | +1.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Donivan Ortega Donivan Ortega | USA | 7.17 | -0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.14 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Frederic Williams Frederic Williams | USA | 7.04 | +0.4 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cirr Davis Cirr Davis ('99) | 99 | USA | 6.95 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Yoann Rapinier Yoann Rapinier ('89) | 89 | FRA | 16.28 | +1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Warrick Campbell Warrick Campbell ('92) | 92 | USA | 15.23 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Darius King Darius King ('99) | 99 | USA | 14.74 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alvin McCray Alvin McCray | USA | 14.65 | +0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rogers Willie Rogers Willie | USA | 14.61 | +0.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cirr Davis Cirr Davis ('99) | 99 | USA | 14.51 | -1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Colby Stinson Colby Stinson | USA | 17.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 13.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
3 | Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | 38.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | New Mexico New Mexico | USA | 40.30 | ||||||||||||
Beau Clafton, Alejandro Goldston, Carlos Salcido, Jay Griffin | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Utep Utep | USA | 3:08.68 | ||||||||||||
Asa Guevara, Jonah Koech, Michael Saruni, Shakeem Smith | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +3.1 Finale A Finale | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Keosha Saunders Keosha Saunders | USA | 11.62 | w | |||||||||||
2 | Tyler Ragin Tyler Ragin | USA | 11.92 | w | |||||||||||
3 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 12.01 | w | ||||||||||
4 | Tope Williams Tope Williams | USA | 12.05 | w | |||||||||||
5 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 12.21 | w | ||||||||||
6 | Erynn Caldwell Erynn Caldwell | USA | 12.23 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 11.99 | PB | |||||||||||
2 | Rashan Darling Rashan Darling | BAH | 12.14 | PB | |||||||||||
3 | Johna Diggs Johna Diggs | USA | 12.26 | PB | |||||||||||
K 200 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 24.90 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: -0.9 | Vind: -0.9 | ||||||||||||||
1 | Osheen Erskine Osheen Erskine ('94) | 94 | JAM | 24.95 | SB | ||||||||||
2 | Nijah Roberson Nijah Roberson | USA | 24.97 | SB | |||||||||||
3 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 25.17 | |||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
4 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 26.77 | PB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Madison Gibson Madison Gibson | USA | 56.01 | SB | |||||||||||
2 | Dreshanae Rolle Dreshanae Rolle ('98) | 98 | BAH | 56.14 | SB | ||||||||||
3 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 56.30 | SB | |||||||||||
4 | Alexa Hokanson Alexa Hokanson | USA | 56.77 | SB | |||||||||||
5 | Lucile Gournet Lucile Gournet ('93) | 93 | FRA | 57.85 | SB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 2:09.80 | PB | |||||||||||
2 | Linda Cheruiyot Linda Cheruiyot ('95) | 95 | KEN | 2:13.02 | |||||||||||
3 | Kieran Casey Kieran Casey | USA | 2:13.07 | SB | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cristina Amberg Cristina Amberg | USA | 4:35.42 | SB | |||||||||||
2 | Sophie Seward Sophie Seward | USA | 4:39.19 | PB | |||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 10:08.90 | PB | |||||||||||
2 | Sarah Laverty Sarah Laverty ('93) | 93 | GBR | 10:23.46 | PB | ||||||||||
3 | Emily Martin Emily Martin | USA | 10:44.10 | SB | |||||||||||
K 2000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 6:37.89 | PB | ||||||||||
2 | Alondra Negrón Alondra Negrón ('98) | 98 | PUR | 6:51.07 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Osheen Erskine Osheen Erskine ('94) | 94 | JAM | 14.02 | SB | ||||||||||
2 | Sarah Root Sarah Root | USA | 14.03 | PB | |||||||||||
3 | Mahendra McWhite Mahendra McWhite | USA | 14.09 | ||||||||||||
4 | Briana Myers Briana Myers | USA | 14.21 | ||||||||||||
5 | Danielle Trought Danielle Trought | USA | 14.26 | PB | |||||||||||
6 | Lucia Mokrášová Lucia Mokrášová ('94) | 94 | SVK | 14.30 | SB | ||||||||||
7 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 14.61 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Yanique Bennett Yanique Bennett ('94) | 94 | CAN | 59.58 | SB | ||||||||||
2 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 1:01.78 | SB | ||||||||||
3 | Olivian Jackson Olivian Jackson | USA | 1:01.88 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Annie Topal Annie Topal ('96) | 96 | PNG | 1:03.11 | PB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maria Creech Maria Creech ('88) | 88 | USA | 1.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jennifer Johnson Jennifer Johnson | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 3.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kayla Finnegan Kayla Finnegan | USA | 6.11 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 6.05 | +1.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Fiona Barnes Fiona Barnes ('96) | 96 | JAM | 5.99 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tyler Ragin Tyler Ragin | USA | 5.79 | +1.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sarah Root Sarah Root | USA | 5.78 | +1.4 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Andrea Olstead Andrea Olstead | USA | 5.60 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lucia Mokrášová Lucia Mokrášová ('94) | 94 | SVK | 5.57 | +0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Laura Montes Laura Montes ('94) | 94 | MEX | 5.52 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andrea Olstead Andrea Olstead | USA | 12.32 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 12.10 | +0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tashay Hunter Tashay Hunter | USA | 12.03 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Allison Mady Allison Mady | USA | 13.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 11.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 9.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Shyledeen Smith Shyledeen Smith ('98) | 98 | JAM | 43.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michelle Traynham Michelle Traynham | USA | 47.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sharon Toako Sharon Toako ('92) | 92 | PNG | 45.53 | |||||||||||
|