M 100 m 28.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.22 | SB | ||||||||||
1 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 10.45 | |||||||||||
2 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 10.29 | SB | ||||||||||
2 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.47 | |||||||||||
3 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.37 | |||||||||||
3 | Marvin Morgan Marvin Morgan ('99) | 99 | USA | 10.59 | =PB | ||||||||||
4 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 10.42 | |||||||||||
4 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.62 | |||||||||||
5 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 10.43 | =SB | ||||||||||
5 | Joshuwa Holloman Joshuwa Holloman | USA | 10.85 | ||||||||||||
6 | Marvin Morgan Marvin Morgan ('99) | 99 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||
6 | Ed'Treon Wilcox Ed'Treon Wilcox | USA | 10.86 | ||||||||||||
7 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.64 | |||||||||||
7 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 10.87 | ||||||||||||
8 | Bennie Wesley Bennie Wesley ('94) | 94 | USA | 10.89 | |||||||||||
Finale B 28.4. Vind: -0.4 | 28.4. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
2 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.45 | |||||||||||
3 | Cravont Charleston Cravont Charleston ('98) | 98 | USA | 10.52 | |||||||||||
4 | John Lewis John Lewis ('96) | 96 | USA | 10.55 | |||||||||||
5 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 10.63 | ||||||||||||
6 | Carrington Akosa Carrington Akosa | USA | 10.75 | ||||||||||||
7 | Troy Pride Troy Pride | USA | 10.76 | ||||||||||||
8 | Justin Kimble Justin Kimble | USA | 10.78 | ||||||||||||
9 | Felipe Custodio Felipe Custodio | USA | 10.95 | ||||||||||||
M 1 mile 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Dumford Jacob Dumford ('94) | 94 | USA | 4:00.00 | PB | ||||||||||
2 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 4:01.95 | =PB | ||||||||||
3 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 4:02.03 | PB | |||||||||||
4 | Jeremy Hernandez Jeremy Hernandez ('96) | 96 | USA | 4:02.52 | =PB | ||||||||||
M 5000 m | |||||||||||||||
Finale 1 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
3 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 14:00.07 | PB | ||||||||||
4 | Aaron Baumgarten Aaron Baumgarten | USA | 14:00.22 | PB | |||||||||||
5 | Michael Crozier Michael Crozier ('93) | 93 | USA | 14:07.87 | PB | ||||||||||
6 | Hugo Milner Hugo Milner ('98) | 98 | GBR | 14:09.18 | PB | ||||||||||
7 | Grant O'Connor Grant O'Connor | USA | 14:10.60 | PB | |||||||||||
8 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 14:12.92 | PB | ||||||||||
9 | Matt Grossman Matt Grossman ('98) | 98 | USA | 14:13.44 | PB | ||||||||||
10 | Nick Raymond Nick Raymond | USA | 14:14.00 | PB | |||||||||||
11 | Dylan Gearinger Dylan Gearinger ('97) | 97 | USA | 14:14.68 | PB | ||||||||||
12 | Jeremy Spiezio Jeremy Spiezio ('96) | 96 | USA | 14:15.63 | SB | ||||||||||
13 | John McGowan John McGowan ('95) | 95 | USA | 14:16.29 | PB | ||||||||||
14 | Steven Jones Steven Jones | USA | 14:19.10 | ||||||||||||
15 | Billy Bund Billy Bund ('95) | 95 | USA | 14:19.24 | PB | ||||||||||
16 | Lahsene Bouchikhi Lahsene Bouchikhi ('93) | 93 | BEL | 14:19.58 | SB | ||||||||||
17 | Isaac Garcia-Cassani Isaac Garcia-Cassani | USA | 14:23.79 | SB | |||||||||||
18 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 14:24.50 | PB | ||||||||||
19 | Jacob Lee Jacob Lee ('98) | 98 | USA | 14:24.82 | PB | ||||||||||
20 | Donovan Glavin Donovan Glavin | USA | 14:27.84 | PB | |||||||||||
21 | Tyler Spear Tyler Spear | USA | 14:31.55 | PB | |||||||||||
22 | Alaeldin Tirba Alaeldin Tirba | USA | 14:36.51 | ||||||||||||
23 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 14:38.02 | ||||||||||||
24 | Dietrich Mosel Dietrich Mosel | USA | 14:38.54 | PB | |||||||||||
Finale 2 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
5 | Christian Bowles Christian Bowles ('97) | 97 | USA | 14:16.70 | PB | ||||||||||
6 | Liam Harris Liam Harris ('97) | 97 | IRL | 14:18.17 | PB | ||||||||||
7 | John Aho John Aho ('99) | 99 | USA | 14:21.08 | PB | ||||||||||
8 | Matthew Munns Matthew Munns ('95) | 95 | USA | 14:21.47 | PB | ||||||||||
9 | Isaac Harding Isaac Harding ('98) | 98 | USA | 14:21.67 | SB | ||||||||||
10 | Paul Power Paul Power ('97) | 97 | USA | 14:22.35 | PB | ||||||||||
11 | Nicholas Golebiowski Nicholas Golebiowski | USA | 14:22.65 | PB | |||||||||||
12 | Jake Brumfield Jake Brumfield | USA | 14:25.45 | PB | |||||||||||
13 | Ian Mickool Ian Mickool | USA | 14:26.37 | PB | |||||||||||
14 | Henry Woods Henry Woods | USA | 14:26.94 | SB | |||||||||||
15 | Marc Steinsberger Marc Steinsberger ('93) | 93 | GER | 14:27.64 | SB | ||||||||||
16 | Samuel Chauvin Samuel Chauvin | USA | 14:27.78 | PB | |||||||||||
17 | Nikhil Pulimood Nikhil Pulimood ('96) | 96 | USA | 14:30.26 | |||||||||||
18 | Christian Hubaker Christian Hubaker ('98) | 98 | USA | 14:30.41 | PB | ||||||||||
19 | Aaron Groff Aaron Groff ('98) | 98 | USA | 14:30.82 | PB | ||||||||||
20 | Christopher Alfond Christopher Alfond ('98) | 98 | USA | 14:30.96 | PB | ||||||||||
21 | Kevin Lapsansky Kevin Lapsansky | USA | 14:32.55 | PB | |||||||||||
22 | Rob Morro Rob Morro ('97) | 97 | USA | 14:32.66 | PB | ||||||||||
23 | Matthew Pereira Matthew Pereira ('98) | 98 | USA | 14:33.07 | PB | ||||||||||
24 | Alexander Roth Alexander Roth | USA | 14:34.95 | PB | |||||||||||
25 | Paul Dellinger Paul Dellinger ('99) | 99 | USA | 14:40.82 | PB | ||||||||||
26 | Andrew Hally Andrew Hally | USA | 14:45.85 | ||||||||||||
27 | Zakeer Ahmad Zakeer Ahmad | 00 | USA | 14:47.74 | PB | ||||||||||
Finale 3 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
2 | Ryan Peck Ryan Peck | USA | 14:38.25 | ||||||||||||
3 | Josh Dyrland Josh Dyrland | USA | 14:38.45 | PB | |||||||||||
4 | Kevin Vinolas Kevin Vinolas | USA | 14:38.55 | PB | |||||||||||
5 | John Tolbert John Tolbert | USA | 14:38.60 | PB | |||||||||||
6 | Vann Moffett Vann Moffett | USA | 14:38.73 | PB | |||||||||||
7 | Bryce Descavish Bryce Descavish | USA | 14:38.94 | PB | |||||||||||
8 | Josh Romine Josh Romine ('99) | 99 | USA | 14:40.41 | PB | ||||||||||
9 | David Fitzgerald David Fitzgerald | USA | 14:40.68 | PB | |||||||||||
10 | Ryan Pitner Ryan Pitner ('96) | 96 | USA | 14:43.50 | PB | ||||||||||
11 | Evan Feigel Evan Feigel | USA | 14:44.79 | PB | |||||||||||
12 | Zach Lefever Zach Lefever ('98) | 98 | USA | 14:47.54 | PB | ||||||||||
13 | Patrick Watson Patrick Watson | USA | 14:48.60 | PB | |||||||||||
20 | James Bailey James Bailey ('83) | 83 | GBR | 15:04.68 | |||||||||||
25 | Otto Kingstedt Otto Kingstedt ('94) | 94 | SWE | 15:21.94 | SB | ||||||||||
M 10000 m 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Kutch Ryan Kutch ('98) | 98 | USA | 29:43.54 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Avery Cameron Avery ('97) | 97 | NZL | 29:44.84 | PB | ||||||||||
3 | Adam Craig Adam Craig ('95) | 95 | GBR | 29:50.13 | SB | ||||||||||
4 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 29:52.13 | PB | ||||||||||
5 | Meshack Kipchirchir Meshack Kipchirchir | KEN | 30:07.12 | PB | |||||||||||
6 | Tanner Shaw Tanner Shaw ('95) | 95 | USA | 30:36.12 | PB | ||||||||||
7 | Austin Wicker Austin Wicker | USA | 30:42.03 | PB | |||||||||||
8 | Alex Burks Alex Burks | USA | 30:42.79 | ||||||||||||
9 | Zach Seiger Zach Seiger | USA | 30:43.95 | PB | |||||||||||
10 | Christian Alberico Christian Alberico | USA | 30:44.28 | PB | |||||||||||
11 | Nicholas Arnecke Nicholas Arnecke | USA | 30:44.62 | PB | |||||||||||
12 | Brent Kennedy Brent Kennedy | USA | 30:47.47 | ||||||||||||
13 | Martin Barr Martin Barr ('98) | 98 | USA | 30:48.27 | PB | ||||||||||
14 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 31:14.24 | PB | ||||||||||
15 | Tyler Fisher Tyler Fisher | USA | 31:17.56 | PB | |||||||||||
16 | Michael Scarlett Michael Scarlett | USA | 31:18.89 | PB | |||||||||||
17 | Carson Strom Carson Strom ('96) | 96 | USA | 31:21.30 | PB | ||||||||||
18 | Jacob Branch Jacob Branch ('98) | 98 | USA | 31:42.72 | SB | ||||||||||
M 3000 m forh. 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
3 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 8:57.99 | PB | ||||||||||
4 | Geoffrey Cheruiyot Geoffrey Cheruiyot ('94) | 94 | KEN | 9:00.39 | SB | ||||||||||
5 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 9:00.54 | PB | ||||||||||
6 | Perrin Hagge Perrin Hagge | USA | 9:03.83 | PB | |||||||||||
7 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 9:04.20 | PB | |||||||||||
8 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 9:07.98 | PB | ||||||||||
9 | Trent Lancaster Trent Lancaster | USA | 9:08.60 | PB | |||||||||||
10 | Louis Corgliano Louis Corgliano | USA | 9:12.01 | ||||||||||||
11 | Alex Grady Alex Grady ('94) | 94 | USA | 9:13.54 | |||||||||||
12 | Sean Sullivan Sean Sullivan | USA | 9:14.87 | PB | |||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Kevin Veltre Kevin Veltre | USA | 9:07.35 | PB | |||||||||||
2 | Josh Higgins Josh Higgins ('98) | 98 | USA | 9:07.99 | PB | ||||||||||
3 | James Abrahams James Abrahams ('98) | 98 | USA | 9:10.03 | PB | ||||||||||
4 | Nathan Nadal Nathan Nadal | USA | 9:11.84 | PB | |||||||||||
5 | Dan Huben Dan Huben ('96) | 96 | USA | 9:14.65 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk 28.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.72 | SB | ||||||||||
2 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.80 | PB | ||||||||||
3 | Juan Scott Juan Scott ('97) | 97 | USA | 13.87 | |||||||||||
4 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 13.88 | |||||||||||
5 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 13.94 | PB | ||||||||||
6 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 13.99 | PB | ||||||||||
7 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 14.07 | |||||||||||
8 | Dashaun Jackson Dashaun Jackson ('97) | 97 | USA | 14.22 | |||||||||||
9 | Mason Guzman-Sanchez Mason Guzman-Sanchez | USA | 14.27 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.4. Vind: +0.3 | 27.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.99 | |||||||||||
2 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||
3 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 14.40 | |||||||||||
4 | Jordan Samuels Jordan Samuels ('96) | 96 | USA | 14.46 | =SB | ||||||||||
5 | Bobby Cooks Bobby Cooks | USA | 14.46 | ||||||||||||
6 | Herbert Wise III Herbert Wise III ('98) | 98 | USA | 14.55 | |||||||||||
7 | Rohan Cole Rohan Cole ('97) | 97 | JAM | 14.55 | |||||||||||
8 | Trevor Knowles Trevor Knowles ('96) | 96 | USA | 14.73 | PB | ||||||||||
Indledende 2 27.4. Vind: +1.9 | 27.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.78 | |||||||||||
2 | Juan Scott Juan Scott ('97) | 97 | USA | 13.83 | SB | ||||||||||
3 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 14.03 | |||||||||||
4 | Mason Guzman-Sanchez Mason Guzman-Sanchez | USA | 14.20 | PB | |||||||||||
5 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 14.22 | |||||||||||
6 | Shyheim Wright Shyheim Wright ('98) | 98 | USA | 14.47 | |||||||||||
7 | Marcus Brown Marcus Brown ('97) | 97 | JAM | 14.48 | |||||||||||
Indledende 3 27.4. Vind: +1.1 | 27.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 13.97 | |||||||||||
2 | Kirk Lewis Kirk Lewis ('95) | 95 | BAH | 14.10 | |||||||||||
3 | Dashaun Jackson Dashaun Jackson ('97) | 97 | USA | 14.19 | SB | ||||||||||
4 | Kordell Williams Kordell Williams ('96) | 96 | USA | 14.29 | |||||||||||
5 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 14.32 | |||||||||||
6 | Devonte Findlay Devonte Findlay | USA | 14.48 | ||||||||||||
M 400 m hæk 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 51.23 | |||||||||||
2 | Chad Miller Chad Miller ('96) | 96 | JAM | 51.35 | |||||||||||
3 | Demar Murray Demar Murray ('91) | 91 | JAM | 51.47 | |||||||||||
4 | Deron Gordon Deron Gordon ('96) | 96 | JAM | 51.73 | |||||||||||
5 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 51.79 | |||||||||||
6 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.85 | |||||||||||
7 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 52.33 | |||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Levingston Isaiah Levingston ('98) | 98 | USA | 51.93 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Salemo Anthony Salemo | USA | 52.61 | SB | |||||||||||
3 | Boaz Madeus Boaz Madeus ('99) | 99 | HAI | 52.78 | |||||||||||
4 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 53.00 | |||||||||||
5 | Keegan Hughes Keegan Hughes ('98) | 98 | USA | 53.19 | PB | ||||||||||
6 | Chris Mesiano Chris Mesiano | USA | 53.62 | ||||||||||||
7 | Caleb Lloyd Caleb Lloyd | USA | 53.79 | ||||||||||||
8 | Jamal Cody Jamal Cody | USA | 53.80 | SB | |||||||||||
Finale C 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 52.00 | |||||||||||
2 | Walter Briggs Walter Briggs | USA | 52.24 | PB | |||||||||||
3 | Vince Castillo Vince Castillo ('95) | 95 | USA | 52.29 | SB | ||||||||||
4 | Stanley Davis Stanley Davis ('96) | 96 | USA | 52.59 | |||||||||||
5 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 52.73 | |||||||||||
6 | Jovan Brown Jovan Brown ('98) | 98 | USA | 52.77 | |||||||||||
7 | Davian Baker Davian Baker ('96) | 96 | JAM | 53.53 | |||||||||||
Finale D 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Kemario Eldemire Kemario Eldemire ('96) | 96 | JAM | 52.22 | |||||||||||
2 | Jay Stone Jay Stone ('95) | 95 | USA | 53.53 | |||||||||||
4 | Simon Gyllensten Simon Gyllensten ('92) | 92 | SWE | 54.69 | |||||||||||
M Højdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Devin Bradham Devin Bradham ('97) | 97 | USA | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dakarai Hightower Dakarai Hightower ('94) | 94 | USA | 2.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kareem Roberts Kareem Roberts ('95) | 95 | TTO | 2.16 | NR | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kingsley Ogbonna Kingsley Ogbonna ('95) | 95 | USA | 2.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carlington Moulton Carlington Moulton ('95) | 95 | JAM | 2.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Samuel Shoultz Samuel Shoultz | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Monroe Michael Monroe ('96) | 96 | USA | 2.12 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Harrison Escoffery Harrison Escoffery | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jeffrey-Jon Tucker Jeffrey-Jon Tucker | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Matthew Birzer Matthew Birzer | USA | 2.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jatory Reid Jatory Reid | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hunter Holton Hunter Holton | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chris Wray Chris Wray | USA | 2.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Arnaldo Morales Arnaldo Morales | PUR | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Charles Wilson-Adams Charles Wilson-Adams | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Thaddeus Okon Thaddeus Okon | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rivers Ridout Rivers Ridout ('96) | 96 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Edwin Matthews Edwin Matthews | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alex White Alex White | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Fredrik Löfgren Fredrik Löfgren ('94) | 94 | SWE | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Spencer Hay Spencer Hay ('98) | 98 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jahvar Edwards Jahvar Edwards | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jacob Kelly Jacob Kelly ('99) | 99 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Colt Sessions Colt Sessions | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Jack Fitzgerald Jack Fitzgerald | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Daniel Claxton Daniel Claxton ('99) | 99 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Rino Tonelli Rino Tonelli | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Áron Szenczy Áron Szenczy ('94) | 94 | HUN | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Robert O'Brien Robert O'Brien ('97) | 97 | USA | 5.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lee Bares Lee Bares ('94) | 94 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Craig Hunter Craig Hunter ('94) | 94 | USA | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Vladimir Popusoi Vladimir Popusoi | USA | 4.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Steven Jazdyk Steven Jazdyk | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ben Stewart Ben Stewart | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Brandon Raguz Brandon Raguz | USA | 4.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matthew Fay Matthew Fay ('97) | 97 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nathan Fisher Nathan Fisher | USA | 4.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bryce Simpson Bryce Simpson | USA | 4.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Colin Etchen Colin Etchen | USA | 4.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Travis Fountain Travis Fountain | USA | 4.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lucas Kelley Lucas Kelley ('97) | 97 | USA | 4.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Dean Mcdonald Dean Mcdonald | USA | 4.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.65 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shown-D Thompson Shown-D Thompson ('97) | 97 | JAM | 7.61 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Treyton Harris Treyton Harris ('97) | 97 | USA | 7.56 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jared Kerr Jared Kerr ('95) | 95 | CAN | 7.44 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Malik Moffett Malik Moffett ('94) | 94 | USA | 7.44 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Darrow Kyle Darrow ('95) | 95 | USA | 7.39 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emanuel Archibald Emanuel Archibald ('94) | 94 | GUY | 7.32 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Thomas Cheval Thomas Cheval ('95) | 95 | USA | 7.28 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lloyd Hylton Lloyd Hylton ('94) | 94 | USA | 7.21 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Terrel Davis Terrel Davis ('98) | 98 | USA | 7.07 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Antwan Dickerson Antwan Dickerson ('94) | 94 | USA | 6.95 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Ta'riq Thomas Ta'riq Thomas ('95) | 95 | USA | 7.29 | +0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cristian Constantin Cristian Constantin ('96) | 96 | ROU | 7.27 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.25 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 7.20 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 6.92 | +1.0 | ||||||||||
5 | Ishmael Kamara Ishmael Kamara ('95) | 95 | USA | 7.19 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mande Semon Mande Semon | USA | 7.15 | +1.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Victor Cotto Victor Cotto ('99) | 99 | PUR | 7.12 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gaston Assoua Gaston Assoua ('95) | 95 | USA | 7.07 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kobe-Jordan Rhooms Kobe-Jordan Rhooms ('99) | 99 | JAM | 7.04 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | John Jones John Jones | USA | 7.02 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 6.98 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kollin Smith Kollin Smith ('99) | 99 | USA | 6.96 | +0.2 | ||||||||||
12 | Dwayne Lee Dwayne Lee | USA | 6.98 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daiquain Watson Daiquain Watson | USA | 6.97 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 6.78 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | David Oluwadara David Oluwadara ('95) | 95 | NGR | 15.81 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 15.67 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 15.65 | +0.3 | ||||||||||
3 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.54 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 15.53 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 15.49 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lane Russell Lane Russell | USA | 15.25 | -2.9 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tobi Tella Tobi Tella ('98) | 98 | USA | 14.89 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tobi Tella Tobi Tella ('98) | 98 | USA | 14.42 | +0.6 | ||||||||||
8 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 14.68 | -1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bryce Williams Bryce Williams ('96) | 96 | USA | 14.56 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Anthony Applequist Anthony Applequist ('95) | 95 | USA | 15.63 | +1.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tevin Dunn Tevin Dunn ('98) | 98 | JAM | 15.43 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tevin Dunn Tevin Dunn ('98) | 98 | JAM | 15.07 | -0.9 | ||||||||||
3 | Justin Williams Justin Williams | USA | 15.16 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | D.J. Ledell D.J. Ledell | USA | 14.94 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ta'riq Thomas Ta'riq Thomas ('95) | 95 | USA | 14.83 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dontavious Patrick Dontavious Patrick | USA | 14.80 | +1.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 14.60 | -1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carlos Vanzego Carlos Vanzego | USA | 14.46 | -0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Luke Grodeska Luke Grodeska ('98) | 98 | USA | 16.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | John Barber John Barber ('49) | 49 | USA | 16.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zach Purcilly Zach Purcilly | USA | 16.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Russell Bowman Russell Bowman | USA | 16.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Grant Voeks Grant Voeks ('97) | 97 | USA | 16.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 16.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Anu Awonusi Anu Awonusi ('97) | 97 | IRL | 16.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Addlesberger Ryan Addlesberger | USA | 16.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dominic Walton Dominic Walton | USA | 16.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Max Adams Max Adams ('98) | 98 | USA | 16.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Daniel Forjan Daniel Forjan | USA | 16.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | John Fiorello John Fiorello | USA | 15.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Spencer McKeough Spencer McKeough | USA | 15.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | John Stefan John Stefan ('99) | 99 | USA | 15.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tyson Fortenberry Tyson Fortenberry ('98) | 98 | USA | 15.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Henry Sise Henry Sise | USA | 15.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Gregory Thompson Gregory Thompson ('94) | 94 | GBR | 61.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 60.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eric Mellusi Eric Mellusi | USA | 57.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 56.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Noah Agwu Noah Agwu | USA | 53.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | John Mooers John Mooers | USA | 53.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 52.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bryan Bjerk Bryan Bjerk ('95) | 95 | USA | 52.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jon Yohman Jon Yohman ('94) | 94 | USA | 50.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 50.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tyson Fortenberry Tyson Fortenberry ('98) | 98 | USA | 50.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Kelly Cook Jr. Kelly Cook Jr. ('99) | 99 | USA | 51.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryson Kasper Bryson Kasper | USA | 50.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Kubiatowicz Jake Kubiatowicz | USA | 50.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | David Carlson David Carlson | USA | 44.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | USA | 68.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Shigo Morgan Shigo ('96) | 96 | USA | 68.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Shanahan Michael Shanahan ('94) | 94 | USA | 67.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tom Parker Tom Parker ('94) | 94 | GBR | 63.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aléxios Prodanás Aléxios Prodanás ('97) | 97 | GRE | 63.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Logan Kusky Logan Kusky ('98) | 98 | USA | 60.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 61.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cameron Thompson Cameron Thompson ('98) | 98 | USA | 60.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brandon Amo Brandon Amo | USA | 60.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 73.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 72.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seth Zuidema Seth Zuidema | USA | 68.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Biddle Michael Biddle ('98) | 98 | USA | 66.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zaavan Richards Zaavan Richards ('95) | 95 | JAM | 66.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Najair Jackson Najair Jackson ('96) | 96 | JAM | 65.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | John Putnam John Putnam | USA | 65.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 64.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Carter Justin Carter ('95) | 95 | USA | 67.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elijah Shalaway Elijah Shalaway | USA | 66.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tony White Tony White | USA | 64.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christian Pavlovich Christian Pavlovich | USA | 63.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Adrian Mitchell Adrian Mitchell ('96) | 96 | JAM | 63.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Grant Jones Grant Jones | USA | 63.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 62.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Derek Trott Derek Trott | USA | 62.92 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 38.95 | ||||||||||||
John Lewis, Mario Burke, Nicholas Alexander, Cameron Burrell | |||||||||||||||
2 | UTech UTech | JAM | 39.39 | ||||||||||||
3 | G.C. Foster (Q>) G.C. Foster (Q>) | JAM | 39.47 | ||||||||||||
4 | N.C. Central N.C. Central | USA | 39.94 | ||||||||||||
Issac Roberts, Deontae Williams, Blake Hartsfield, Gordon Lewis | |||||||||||||||
5 | Troy Troy | USA | 40.25 | ||||||||||||
Jared Hayes, Kewin Delis, Cameron Rice, Amir Harris | |||||||||||||||
6 | Coppin State Coppin State | USA | 40.28 | ||||||||||||
Keshaun Hodges, Joseph Amoah, Martin Owusu-Antwi, Aaron Lewis | |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | UWI UWI | JAM | 39.97 | ||||||||||||
2 | Boston University Boston University | USA | 40.09 | ||||||||||||
Justin Flynn, Chiebuka Onwuzurike, Jordan Love, Cameron Nurse | |||||||||||||||
3 | Navy Navy | USA | 40.21 | ||||||||||||
Aaron Watson, Devin Enslen, Evan Lexo, Demetrius Lanier | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 2 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | UTech UTech | JAM | 40.48 | ||||||||||||
Indledende 3 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 40.07 | ||||||||||||
John Lewis, Mario Burke, Nicholas Alexander, Cameron Burrell | |||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 1:22.91 | ||||||||||||
Adedamola Adeniji, Jaquez Torian, Lamarco Petty, Solomon Afful | |||||||||||||||
2 | MICO MICO | JAM | 1:23.01 | ||||||||||||
3 | G.C. Foster (Q>) G.C. Foster (Q>) | JAM | 1:23.23 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 2 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | MICO MICO | JAM | 1:23.45 | ||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 3:01.82 | ||||||||||||
Amere Lattin, Mario Burke, Cameron Burrell, Kahmari Montgomery | |||||||||||||||
2 | Auburn Auburn | USA | 3:03.52 | ||||||||||||
Xavier Coakley, Akeem Bloomfield, Chiason Tenkiang, Nathon Allen | |||||||||||||||
3 | Miss State Miss State | USA | 3:04.61 | ||||||||||||
Vince Castillo, Juston Waters, Rasheed Tatham, Stephan James | |||||||||||||||
4 | Rutgers Rutgers | USA | 3:04.67 | ||||||||||||
Jermaine Griffith, Boaz Madeus, Izaiah Brown, Taj Burgess | |||||||||||||||
5 | Penn State Penn State | USA | 3:05.13 | ||||||||||||
Kier Miner, Xavier Smith, Sam Reiser, Isaiah Harris | |||||||||||||||
6 | Clemson Clemson | USA | 3:06.95 | ||||||||||||
Cordell Lamb, Nate Gordon, John Lewis, Jeffrey Green | |||||||||||||||
7 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 3:07.71 | ||||||||||||
Tyler Underwood, Tyler Johnson, Owen Richardson, Tyler Brown | |||||||||||||||
8 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:08.43 | ||||||||||||
Dante Watson, Ade Jones-Roundtree, Ken Brosier, Lonzell Feagin | |||||||||||||||
9 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 3:08.74 | ||||||||||||
Adedamola Adeniji, Andrew Ifiok Umoh, Jaquez Torian, Trevon Sanders | |||||||||||||||
Finale C 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Hampton Hampton | USA | 3:09.90 | ||||||||||||
Brenan Garrett, Justin Beatty, Jerrick Powell, Jaelen Williams | |||||||||||||||
2 | Maryland Maryland | USA | 3:10.41 | ||||||||||||
Aaron Robinson, Alex Leto, TJ Bleichner, Kameron Jones | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Auburn Auburn | USA | 3:07.72 | ||||||||||||
Joshua Burks, Akeem Bloomfield, Chiason Tenkiang, Nathon Allen | |||||||||||||||
2 | Rutgers Rutgers | USA | 3:08.17 | ||||||||||||
Alanzo Aris, Izaiah Brown, Boaz Madeus, Taj Burgess | |||||||||||||||
3 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:10.12 | ||||||||||||
Ade Jones-Roundtree, Dante Watson, Ken Brosier, Lonzell Feagin | |||||||||||||||
Indledende 2 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 3:08.92 | ||||||||||||
Cordell Lamb, Nate Gordon, Deron Gordon, Jeffrey Green | |||||||||||||||
2 | Penn State Penn State | USA | 3:10.55 | ||||||||||||
Kier Miner, Xavier Smith, Gary Ross, Sam Reiser | |||||||||||||||
Indledende 3 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 3:08.62 | ||||||||||||
Amere Lattin, Quivell Jordan-Bacot, Thomas Alcorn, Kahmari Montgomery | |||||||||||||||
2 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 3:09.97 | ||||||||||||
Tyler Underwood, Tyler Johnson, Owen Richardson, Tyler Brown | |||||||||||||||
M 4 x 800 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Miss State Miss State | USA | 7:14.16 | ||||||||||||
Daniel Nixon, Kenya Small, Marco Arop, Dejon Devroe | |||||||||||||||
2 | Indiana Indiana | USA | 7:15.24 | ||||||||||||
Jordan Huntoon, Teddy Browning, Daniel Kuhn, Cooper Williams | |||||||||||||||
3 | Georgia Tech Georgia Tech | USA | 7:18.18 | ||||||||||||
Bennett Hillier, Andres Littig, Gabriel Darosa, Avery Bartlett | |||||||||||||||
4 | Penn State Penn State | USA | 7:19.60 | ||||||||||||
Billy McDevitt, Jordan Makins, Gary Ross, Isaiah Harris | |||||||||||||||
5 | Georgetown Georgetown | USA | 7:21.97 | ||||||||||||
Joshua Bell, Rauch Padhal, Charles Cooper, Rey Rivera | |||||||||||||||
6 | Notre Dame Notre Dame | USA | 7:25.74 | ||||||||||||
Elijah Silva, Kirk Hansen, Clayton Goldman, Yared Nuguse | |||||||||||||||
7 | Princeton Princeton | USA | 7:25.76 | ||||||||||||
Franklin Aririguzoh, Noah Kauppila, Sam Ellis, Joshua Ingalls | |||||||||||||||
8 | Clemson Clemson | USA | 7:26.88 | ||||||||||||
Oliver Lloyd, Malik Epps, Mpho Makofane, John Lewis | |||||||||||||||
9 | Columbia Columbia | USA | 7:27.37 | ||||||||||||
Brian Mcgovern, Jackson Storey, Sam Ritz, Josiah Langstaff | |||||||||||||||
10 | St. Joseph's (Pa.) St. Joseph's (Pa.) | USA | 7:28.52 | ||||||||||||
Steve Thompson, Dan Ferraiolo, Dylan Eddinger, Rory Houston | |||||||||||||||
11 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 7:32.30 | ||||||||||||
Dante Watson, Billy Caldwell, Drew Glick, Matt McGoey | |||||||||||||||
12 | La Salle La Salle | USA | 7:32.76 | ||||||||||||
Nathan Gillis, Nicholas Smart, Anthony Hawthorne, Chris Sanders | |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Hampton Hampton | USA | 7:27.40 | ||||||||||||
Stanley Davis, Wesley Kirui, Emmanuel Too, Geoffrey Mccullough | |||||||||||||||
2 | New Hampshire New Hampshire | USA | 7:30.62 | ||||||||||||
Aaron Dobe, Matthew Adams, Joseph Poggi, William Ulrich | |||||||||||||||
3 | Rutgers Rutgers | USA | 7:32.16 | ||||||||||||
Eric Barnes, Sean Martinek, Jared Skalski, Jason Schweizer | |||||||||||||||
4 | Albany Albany | USA | 7:32.54 | ||||||||||||
Evan Degraw, Matthew JeanPierre, Austin Sperl, Joe Somerville | |||||||||||||||
5 | Northeastern Northeastern | USA | 7:33.32 | ||||||||||||
Jay Navin, Jonathan Prus, Marc Rienas, Connor Donovan | |||||||||||||||
6 | Bloomfield Bloomfield | USA | 7:33.43 | ||||||||||||
Giovianni Aracena, Luiliam Texiera, Isaiah Curbelo, Daveigh Brooks | |||||||||||||||
7 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 7:34.90 | ||||||||||||
Roderic Wilson, Csaba Matkó, Caleb Hess, Tom Jozwiak | |||||||||||||||
8 | Franklin Pierce Franklin Pierce | USA | 7:35.18 | ||||||||||||
Hugo Arlabosse, Joshua Ercolini, Dage Minors, Jon Holmes | |||||||||||||||
9 | Rider Rider | USA | 7:36.61 | ||||||||||||
Brook Wilson, Danniel Belay, Tom Long, Anthony Ardino | |||||||||||||||
10 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 7:37.52 | ||||||||||||
Mitchell Towne, Peter Cooke, Jonathan Fee, Sean Torpy | |||||||||||||||
M 4 x Mile 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 16:23.75 | ||||||||||||
Logan Wetzel, Ben Malone, Andrew Marston, Casey Comber | |||||||||||||||
2 | Georgetown Georgetown | USA | 16:24.22 | ||||||||||||
Jack Salisbury, Nicholas Wareham, Spencer Brown, Amos Bartelsmeyer | |||||||||||||||
3 | Princeton Princeton | USA | 16:25.16 | ||||||||||||
Conor Lundy, Garrett O'Toole, Noah Kauppila, William Paulson | |||||||||||||||
4 | Iona Iona | USA | 16:25.26 | ||||||||||||
Ehab El-Sandali, Gilbert Kirui, Liam Dee, Chartt Miller | |||||||||||||||
5 | Adams State Adams State | USA | 16:26.06 | ||||||||||||
Austin Anaya, Elias Gedyon, George Kelly, Sydney Gidabuday | |||||||||||||||
M 1000 m stafet 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Penn State Penn State | USA | 3:15.25 | ||||||||||||
Xavier Smith, Malik Moffett, Kier Miner, Isaiah Harris | |||||||||||||||
2 | Clemson Clemson | USA | 3:15.52 | ||||||||||||
Cordell Lamb, Trevious Frazier, Jeffrey Green, John Lewis | |||||||||||||||
3 | Miss State Miss State | USA | 3:15.70 | ||||||||||||
Juston Waters, Karson Kowalchuk, Stephan James, Dejon Devroe | |||||||||||||||
4 | Duke Duke | USA | 3:16.52 | ||||||||||||
Jacob Sobota, Miles Mingo, Steven Solomon, Matt Wisner | |||||||||||||||
5 | G.C. Foster (Q>) G.C. Foster (Q>) | JAM | 3:17.33 | ||||||||||||
M Distance Medley 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 9:34.37 | ||||||||||||
Ben Malone, Brian Faust, Ville Lampinen, Casey Comber | |||||||||||||||
2 | Notre Dame Notre Dame | USA | 9:35.18 | ||||||||||||
Jacob Dumford, Zachary Zajdel, Kirk Hansen, Yared Nuguse | |||||||||||||||
3 | Princeton Princeton | USA | 9:35.74 | ||||||||||||
William Paulson, Joshua Freeman, Joshua Ingalls, Garrett O'Toole | |||||||||||||||
4 | Indiana Indiana | USA | 9:36.89 | ||||||||||||
Cooper Williams, Zubin Percy Muncherji, Daniel Kuhn, Joseph Murphy | |||||||||||||||
5 | Georgetown Georgetown | USA | 9:38.54 | ||||||||||||
Spencer Brown, Nate Alleyne, Rey Rivera, Amos Bartelsmeyer | |||||||||||||||
6 | Penn State Penn State | USA | 9:41.76 | ||||||||||||
Owen Wing, Jordan Makins, Billy McDevitt, Colin Abert | |||||||||||||||
7 | Columbia Columbia | USA | 9:42.39 | ||||||||||||
Sam Ritz, Jackson Storey, Josiah Langstaff, Spencer Haik | |||||||||||||||
K 100 m 28.4. Vind: +0.5 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.31 | SB | ||||||||||
2 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 11.32 | SB | ||||||||||
3 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 11.35 | |||||||||||
4 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.45 | |||||||||||
5 | Taylor McCorkle Taylor McCorkle ('96) | 96 | USA | 11.64 | SB | ||||||||||
6 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 11.70 | SB | |||||||||||
7 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 11.81 | PB | ||||||||||
8 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 11.96 | |||||||||||
9 | Megan Grabowski Megan Grabowski | USA | 11.97 | ||||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.4. Vind: -0.1 | 27.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 11.70 | |||||||||||
2 | Taylor McCorkle Taylor McCorkle ('96) | 96 | USA | 11.90 | |||||||||||
3 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 11.97 | |||||||||||
4 | Sierra Smith Sierra Smith ('97) | 97 | USA | 12.08 | SB | ||||||||||
5 | Essance Sample Essance Sample | USA | 12.26 | ||||||||||||
Indledende 2 27.4. Vind: -0.2 | 27.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 11.85 | ||||||||||||
2 | Megan Grabowski Megan Grabowski | USA | 12.05 | ||||||||||||
3 | Ariele Adams Ariele Adams ('99) | 99 | USA | 12.11 | |||||||||||
4 | Trudy-Ann Williamson Trudy-Ann Williamson ('97) | 97 | JAM | 12.12 | |||||||||||
5 | Keishawnna Burts Keishawnna Burts | USA | 12.13 | ||||||||||||
Indledende 3 27.4. Vind: +0.5 | 27.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 11.44 | SB | ||||||||||
2 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.53 | |||||||||||
3 | Torie Robinson Torie Robinson ('96) | 96 | USA | 11.62 | SB | ||||||||||
4 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 12.02 | |||||||||||
5 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 12.11 | |||||||||||
6 | Michaela Butler Michaela Butler | USA | 12.21 | ||||||||||||
K 1 mile 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:50.71 | SB | ||||||||||
K 3000 m 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 9:16.20 | PB | |||||||||||
2 | Catarina Rocha Catarina Rocha ('94) | 94 | USA | 9:19.72 | PB | ||||||||||
3 | Danielle Orie Danielle Orie ('99) | 99 | USA | 9:23.22 | PB | ||||||||||
4 | Abby Hong Abby Hong | USA | 9:24.28 | PB | |||||||||||
5 | Gabrielle Orie Gabrielle Orie ('99) | 99 | USA | 9:25.52 | PB | ||||||||||
6 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 9:26.00 | PB | ||||||||||
7 | Jackie Katzman Jackie Katzman ('95) | 95 | USA | 9:27.48 | PB | ||||||||||
8 | Maria Scavuzzo Maria Scavuzzo ('96) | 96 | USA | 9:28.36 | PB | ||||||||||
9 | Hannah Reinhardt Hannah Reinhardt ('98) | 98 | USA | 9:35.43 | PB | ||||||||||
10 | Carly Davis Carly Davis ('97) | 97 | USA | 9:38.62 | PB | ||||||||||
11 | Antonia Hehr Antonia Hehr ('96) | 96 | GER | 9:39.78 | PB | ||||||||||
12 | Cara Sherman Cara Sherman ('97) | 97 | USA | 9:40.33 | PB | ||||||||||
13 | Sam Shields Sam Shields | USA | 9:41.10 | PB | |||||||||||
14 | Ashleigh Crawford Ashleigh Crawford | USA | 9:41.30 | PB | |||||||||||
15 | Sarah Forman Sarah Forman | USA | 9:41.53 | SB | |||||||||||
16 | Miranda Thompson Miranda Thompson ('99) | 99 | CAN | 9:41.63 | PB | ||||||||||
17 | Martha MacDonald Martha MacDonald ('99) | 99 | CAN | 9:42.37 | SB | ||||||||||
18 | Katie Leisher Katie Leisher | USA | 9:54.78 | PB | |||||||||||
19 | Maura Henderson Maura Henderson | USA | 9:58.10 | PB | |||||||||||
20 | Nora Raher Nora Raher | USA | 10:01.82 | PB | |||||||||||
21 | Alex DeCicco Alex DeCicco | USA | 10:04.50 | PB | |||||||||||
22 | Joslin Sellers Joslin Sellers | USA | 10:08.39 | PB | |||||||||||
23 | Kiera Nealon Kiera Nealon | USA | 10:12.07 | PB | |||||||||||
K 5000 m | |||||||||||||||
Finale 1 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
3 | Kathryn Munks Kathryn Munks ('98) | 98 | USA | 16:23.15 | PB | ||||||||||
4 | Ryen Frazier Ryen Frazier ('97) | 97 | USA | 16:28.74 | SB | ||||||||||
5 | Bella Burda Bella Burda ('97) | 97 | USA | 16:29.34 | SB | ||||||||||
6 | Amanda Beach Amanda Beach ('99) | 99 | USA | 16:32.17 | PB | ||||||||||
7 | Alexandria Ortega Alexandria Ortega | USA | 16:39.09 | PB | |||||||||||
8 | Jenny Delsignore Jenny Delsignore | USA | 16:41.23 | PB | |||||||||||
9 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 16:41.33 | |||||||||||
10 | Niamh O'Connor Niamh O'Connor ('96) | 96 | IRL | 16:41.72 | PB | ||||||||||
11 | Maria Coffin Maria Coffin ('99) | 99 | USA | 16:44.40 | PB | ||||||||||
12 | Jaime Lord Jaime Lord | USA | 16:52.65 | SB | |||||||||||
13 | Gillian Meeks Gillian Meeks | USA | 16:54.92 | PB | |||||||||||
14 | Mary Prouty Mary Prouty ('96) | 96 | USA | 16:57.24 | PB | ||||||||||
15 | Veronica Wheeler Veronica Wheeler | USA | 16:58.93 | PB | |||||||||||
16 | Maggie Drazba Maggie Drazba ('95) | 95 | USA | 17:05.26 | SB | ||||||||||
17 | Brooke Starn Brooke Starn | USA | 17:27.52 | ||||||||||||
Finale 2 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
2 | Dani Martino Dani Martino | USA | 16:47.85 | PB | |||||||||||
3 | Joice Jebor Joice Jebor | KEN | 16:49.73 | PB | |||||||||||
4 | Alesha Vovk Alesha Vovk ('96) | 96 | USA | 16:51.02 | PB | ||||||||||
5 | Gabrielle Richichi Gabrielle Richichi ('97) | 97 | USA | 16:52.65 | PB | ||||||||||
6 | Clare Schoen Clare Schoen | USA | 16:54.45 | PB | |||||||||||
7 | Rachel Kigen Rachel Kigen | USA | 16:54.61 | PB | |||||||||||
8 | Felicia Körner Felicia Körner ('96) | 96 | GER | 16:54.75 | SB | ||||||||||
9 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 16:55.54 | PB | ||||||||||
10 | Ashleigh Simonis Ashleigh Simonis ('98) | 98 | RSA | 16:55.79 | PB | ||||||||||
11 | Ellie Clawson Ellie Clawson | USA | 16:58.43 | PB | |||||||||||
12 | Rebecca Grusby Rebecca Grusby | USA | 17:00.89 | PB | |||||||||||
13 | Hana Herndon Hana Herndon ('99) | 99 | USA | 17:03.32 | PB | ||||||||||
14 | Mary Visca Mary Visca | USA | 17:04.79 | PB | |||||||||||
15 | Kara McKenna Kara McKenna ('88) | 88 | USA | 17:06.59 | PB | ||||||||||
16 | Karli Visconto Karli Visconto | USA | 17:07.30 | PB | |||||||||||
17 | Olivia Ryan Olivia Ryan | USA | 17:11.38 | ||||||||||||
18 | Lindsay Billings Lindsay Billings ('97) | 97 | USA | 17:12.29 | PB | ||||||||||
19 | Sarah Wills Sarah Wills | USA | 17:12.86 | ||||||||||||
20 | Haley Hasty Haley Hasty | USA | 17:15.60 | PB | |||||||||||
21 | Lauren Jacob Lauren Jacob | USA | 17:16.86 | PB | |||||||||||
22 | Hayley Collins Hayley Collins ('99) | 99 | USA | 17:17.28 | PB | ||||||||||
23 | Colleen Openshaw Colleen Openshaw | USA | 17:21.19 | PB | |||||||||||
24 | Sofia Canning Sofia Canning | USA | 17:22.91 | PB | |||||||||||
K 10000 m 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 33:25.24 | SB | ||||||||||
2 | Taryn Cordani Taryn Cordani | USA | 33:44.06 | PB | |||||||||||
3 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 33:48.25 | PB | ||||||||||
4 | Stephanie Peterson Stephanie Peterson ('98) | 98 | USA | 35:14.21 | PB | ||||||||||
5 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 35:31.04 | SB | ||||||||||
6 | Brianna O'Brien Brianna O'Brien ('99) | 99 | USA | 35:46.86 | PB | ||||||||||
7 | Emily Thompson Emily Thompson | 00 | GBR | 35:59.46 | PB | ||||||||||
8 | Fiona Davis Fiona Davis | USA | 36:10.21 | PB | |||||||||||
9 | Kristen Homeyer Kristen Homeyer | USA | 37:21.77 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 28.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 28.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.20 | PB | ||||||||||
2 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 13.23 | PB | |||||||||||
3 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.24 | PB | ||||||||||
4 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.27 | PB | ||||||||||
5 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.41 | PB | ||||||||||
6 | Sara Gardner Sara Gardner | USA | 13.51 | PB | |||||||||||
7 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.72 | |||||||||||
8 | Tehya Noell Tehya Noell ('96) | 96 | USA | 13.89 | |||||||||||
Indledende heats | 27.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.4. Vind: +0.1 | 27.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Gabbi Cunningham Gabbi Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.36 | |||||||||||
2 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.54 | |||||||||||
3 | Sara Gardner Sara Gardner | USA | 13.72 | ||||||||||||
4 | Grace Cronin Grace Cronin | USA | 14.08 | ||||||||||||
5 | Allyson Goff Allyson Goff ('96) | 96 | USA | 14.15 | SB | ||||||||||
Indledende 2 27.4. Vind: -1.1 | 27.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.76 | |||||||||||
2 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.78 | |||||||||||
3 | Brittany Stenekes Brittany Stenekes ('98) | 98 | CAN | 13.87 | |||||||||||
4 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 14.06 | PB | |||||||||||
5 | Ally Saccone Ally Saccone ('95) | 95 | USA | 14.14 | |||||||||||
6 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 14.17 | |||||||||||
7 | Sarah Jones Sarah Jones ('99) | 99 | USA | 14.26 | PB | ||||||||||
8 | Malika Houston Malika Houston ('98) | 98 | USA | 14.42 | |||||||||||
Indledende 3 27.4. Vind: +0.8 | 27.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.58 | SB | ||||||||||
2 | Janelle Perry Janelle Perry | USA | 13.69 | ||||||||||||
3 | Tehya Noell Tehya Noell ('96) | 96 | USA | 13.88 | PB | ||||||||||
4 | Ebonee Jackson Ebonee Jackson | USA | 13.91 | PB | |||||||||||
5 | Breanne Bygrave Breanne Bygrave ('98) | 98 | USA | 13.97 | |||||||||||
6 | Amber Eles Amber Eles | USA | 14.24 | ||||||||||||
7 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 14.46 | |||||||||||
8 | Aysha Muhammad Aysha Muhammad | USA | 14.49 | ||||||||||||
K 400 m hæk 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Shannon Kalawan Shannon Kalawan ('97) | 97 | JAM | 57.30 | |||||||||||
2 | Candice McLeod Candice McLeod ('96) | 96 | JAM | 57.78 | PB | ||||||||||
3 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 58.73 | |||||||||||
4 | Jordan Shead Jordan Shead ('95) | 95 | USA | 59.43 | SB | ||||||||||
5 | Laila Ismail Laila Ismail ('96) | 96 | USA | 1:00.37 | |||||||||||
6 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 1:00.54 | |||||||||||
7 | Morgan Harvey Morgan Harvey ('95) | 95 | USA | 1:01.25 | |||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Medinah Spencer Medinah Spencer | USA | 58.76 | PB | |||||||||||
2 | Riley Knebes Riley Knebes ('96) | 96 | USA | 1:00.99 | PB | ||||||||||
3 | Breanna Phillips Breanna Phillips ('99) | 99 | USA | 1:01.35 | SB | ||||||||||
4 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 1:01.56 | |||||||||||
5 | Rachael Dececco Rachael Dececco ('95) | 95 | USA | 1:02.14 | |||||||||||
6 | Jada Wilson Jada Wilson | USA | 1:02.25 | ||||||||||||
7 | Grace Cronin Grace Cronin | USA | 1:02.64 | ||||||||||||
8 | Debbie Boerke Debbie Boerke | USA | 1:02.88 | ||||||||||||
9 | Tia Livingston Tia Livingston ('98) | 98 | USA | 1:04.76 | |||||||||||
Finale C 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Brittany Burg Brittany Burg | USA | 59.98 | PB | |||||||||||
2 | Autumn Smith Autumn Smith | USA | 1:01.45 | PB | |||||||||||
3 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 1:01.50 | |||||||||||
4 | Jeyland Valentin Jeyland Valentin | USA | 1:01.73 | ||||||||||||
5 | Thaila Cooper Thaila Cooper | USA | 1:01.91 | ||||||||||||
6 | Nadia Hackett Nadia Hackett ('99) | 99 | USA | 1:02.50 | SB | ||||||||||
7 | Meghan Barnes Meghan Barnes | USA | 1:03.12 | ||||||||||||
Finale D 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Julia Barron Julia Barron | USA | 1:00.96 | ||||||||||||
2 | Kristina Cherrington Kristina Cherrington | USA | 1:02.11 | ||||||||||||
3 | Christina Quigley Christina Quigley | USA | 1:02.79 | ||||||||||||
4 | Betty Jackson Betty Jackson ('98) | 98 | USA | 1:03.13 | |||||||||||
5 | Asia Jinks Asia Jinks ('99) | 99 | USA | 1:03.28 | |||||||||||
Finale E 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Danielle Burns Danielle Burns ('98) | 98 | USA | 1:00.99 | |||||||||||
2 | Emma Taylor Emma Taylor | USA | 1:01.20 | SB | |||||||||||
3 | Ebonee Jackson Ebonee Jackson | USA | 1:01.78 | ||||||||||||
4 | Noreen Byrne Noreen Byrne | USA | 1:02.11 | PB | |||||||||||
5 | Madysen Hunter Madysen Hunter | USA | 1:02.89 | ||||||||||||
Finale F 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Christiana Dougan Christiana Dougan | USA | 1:01.96 | ||||||||||||
2 | Elyse Skerpon Elyse Skerpon ('95) | 95 | USA | 1:02.05 | |||||||||||
3 | Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | 1:02.33 | |||||||||||
4 | Torisha LaForce Torisha LaForce | USA | 1:02.61 | PB | |||||||||||
5 | Chenoa Sebastian Chenoa Sebastian | USA | 1:02.76 | PB | |||||||||||
6 | Cynthia Aroke Cynthia Aroke | USA | 1:02.99 | ||||||||||||
K Højdespring 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Peyton Malizia Anna Peyton Malizia ('97) | 97 | USA | 1.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Megan McCloskey Megan McCloskey ('96) | 96 | USA | 1.78 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Regan Lewis Regan Lewis ('96) | 96 | USA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.74 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Natrena Hooper Natrena Hooper ('91) | 91 | GUY | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aisha Brown Aisha Brown | USA | 1.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Iesha Hamm Iesha Hamm | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Magaly Tshipopo Magaly Tshipopo ('93) | 93 | FRA | 1.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayla Nesbitt-McEwen Kayla Nesbitt-McEwen | USA | 1.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 1.67 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Katherine Pitman Katherine Pitman ('94) | 94 | USA | 4.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | 4.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hannah Mulhern Hannah Mulhern ('96) | 96 | USA | 4.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashley Bailey Ashley Bailey ('97) | 97 | USA | 3.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicole Macco Nicole Macco | USA | 3.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Katie Jones Katie Jones ('99) | 99 | USA | 3.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney King Sydney King | USA | 3.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Taylor Weaver Taylor Weaver | USA | 3.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samantha Beyar Samantha Beyar | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Casey Sturts Casey Sturts | USA | 3.80 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grace Baldessaro Grace Baldessaro | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amanda McNelis Amanda McNelis ('99) | 99 | USA | 3.65 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Thurnherr Taylor Thurnherr | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Moriah Fitzgerald Moriah Fitzgerald | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Katherine Schroeder Katherine Schroeder | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Michelle Rubinetti Michelle Rubinetti | USA | 3.65 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Madison Falvey Madison Falvey | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Zoe Early Zoe Early ('98) | 98 | USA | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Adele Blalock Adele Blalock | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lauren Zaglifa Lauren Zaglifa | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Charlsie Bowen Charlsie Bowen | USA | 3.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Tissanna Hickling Tissanna Hickling ('98) | 98 | JAM | 6.46 | w | +3.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
1 | Tissanna Hickling Tissanna Hickling ('98) | 98 | JAM | 6.22 | -1.9 | ||||||||||
2 | Keishorea Armstrong Keishorea Armstrong | USA | 6.44 | w | +5.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keishorea Armstrong Keishorea Armstrong | USA | 6.14 | +1.9 | SB | ||||||||||
3 | Jessica Noble Jessica Noble ('97) | 97 | JAM | 6.26 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.24 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kayla Richardson Kayla Richardson ('98) | 98 | PHI | 6.04 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 6.00 | w | +3.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 5.82 | -0.3 | |||||||||||
7 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 5.97 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maddie Holmberg Maddie Holmberg ('96) | 96 | USA | 5.87 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Dominique Cleggett Dominique Cleggett | USA | 6.19 | +0.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 6.04 | +1.8 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magaly Tshipopo Magaly Tshipopo ('93) | 93 | FRA | 5.98 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magaly Tshipopo Magaly Tshipopo ('93) | 93 | FRA | 5.42 | +1.1 | ||||||||||
4 | Erica Graham Erica Graham ('96) | 96 | USA | 5.96 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erica Graham Erica Graham ('96) | 96 | USA | 5.64 | +0.2 | ||||||||||
5 | Anointing Onuoha Anointing Onuoha | USA | 5.92 | +0.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camille Dickson Camille Dickson | USA | 5.88 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 5.86 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 5.83 | +1.7 | ||||||||||
8 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 5.84 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jaelan Leonard Jaelan Leonard ('98) | 98 | USA | 5.84 | -0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Julia Lyons Julia Lyons | USA | 5.81 | +0.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 5.81 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Asia Young Asia Young ('98) | 98 | USA | 5.78 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ijeoma Uche Ijeoma Uche ('99) | 99 | USA | 5.77 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 5.76 | +0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alexis Turley-Young Alexis Turley-Young | USA | 5.75 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Oniesha Clarke Oniesha Clarke | USA | 5.74 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jenna Jungels Jenna Jungels ('98) | 98 | USA | 5.73 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Valerie Johnson Valerie Johnson | USA | 5.71 | w | +3.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Valerie Johnson Valerie Johnson | USA | 5.61 | +0.9 | |||||||||||
19 | Amber Conyers Amber Conyers | USA | 5.70 | +0.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Peyton Wade Peyton Wade ('96) | 96 | USA | 5.69 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Peyton Wade Peyton Wade ('96) | 96 | USA | 5.64 | +1.6 | ||||||||||
21 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 5.69 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Natalia Hinton Natalia Hinton ('94) | 94 | USA | 5.68 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Malika Houston Malika Houston ('98) | 98 | USA | 5.68 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
24 | Taylor Middleton Taylor Middleton ('98) | 98 | USA | 5.67 | -1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Chanyce Powell Chanyce Powell | USA | 5.66 | +0.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Faleesha Dowe Faleesha Dowe ('95) | 95 | USA | 5.64 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
27 | Christina Cropper Christina Cropper | USA | 5.63 | +1.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 5.62 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Barbara Biney Barbara Biney | USA | 5.61 | w | +2.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Barbara Biney Barbara Biney | USA | 5.51 | +0.7 | |||||||||||
30 | Randi Bohler Randi Bohler | USA | 5.60 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.34 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 13.04 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 12.88 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 12.73 | +0.4 | ||||||||||
4 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 12.31 | +0.7 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.30 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tonye'cia Burks Tonye'cia Burks ('96) | 96 | USA | 12.18 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaylyn Gordon Kaylyn Gordon ('96) | 96 | USA | 12.17 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Maryam Hassan Maryam Hassan ('98) | 98 | USA | 12.49 | +0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 12.46 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Melany Belot Melany Belot | USA | 12.37 | +0.8 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dana Bramble Dana Bramble | USA | 12.36 | -0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leah Blackall Leah Blackall | USA | 12.29 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amber Edwards Amber Edwards | USA | 12.22 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 12.06 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
1 | Lauren Coleman Lauren Coleman ('97) | 97 | USA | 15.68 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Indi Jackson Indi Jackson | USA | 15.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Victoire Kothor Victoire Kothor | USA | 15.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abbey Kapitan Abbey Kapitan | USA | 15.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 15.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nora Monie Nora Monie ('97) | 97 | CMR | 15.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Indiya Summerville Indiya Summerville | USA | 14.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 14.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 14.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Allison Taub Allison Taub | USA | 14.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tara Belinsky Tara Belinsky | USA | 13.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 13.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Erin Sample Erin Sample | USA | 13.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 13.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 13.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ashanti Curry Ashanti Curry | USA | 13.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Tyefah Saunders Tyefah Saunders ('98) | 98 | JAM | 13.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kiyanna Thomas Kiyanna Thomas | USA | 13.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jennifer Lee Jennifer Lee | USA | 13.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Celeste Pipia Celeste Pipia | USA | 13.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Amarys Berry Amarys Berry ('97) | 97 | USA | 13.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brittany Curtin Brittany Curtin ('99) | 99 | USA | 13.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 13.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Ericka Budd Ericka Budd | USA | 13.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 56.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isheka Binns Isheka Binns ('96) | 96 | JAM | 55.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 53.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 52.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 52.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 51.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 50.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 49.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 49.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 54.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 53.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jaevyn Wortham Jaevyn Wortham ('96) | 96 | USA | 50.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 49.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tiara DeRosa Tiara DeRosa ('98) | 98 | BER | 48.91 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Brittany Curtin Brittany Curtin ('99) | 99 | USA | 48.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elena Marchand Elena Marchand | USA | 48.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Phontavia Sawyer Phontavia Sawyer | USA | 47.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 46.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jessy Page Jessy Page | USA | 44.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ashley Elder Ashley Elder | USA | 44.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Allison Taub Allison Taub | USA | 43.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 43.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 42.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ashley Berry Ashley Berry | USA | 42.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Ashley Bryant Ashley Bryant ('95) | 95 | USA | 62.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leia Mistowski Leia Mistowski ('96) | 96 | USA | 61.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nycia Ford Nycia Ford | USA | 60.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rachel Bergeron Rachel Bergeron | USA | 60.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 60.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Scaife Taylor Scaife ('96) | 96 | USA | 59.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma O'Hara Emma O'Hara ('95) | 95 | IRL | 59.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ksenia Safonova Ksenia Safonova ('93) | 93 | EST | 58.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alicia Hester Alicia Hester | USA | 56.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 56.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 55.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rachel Wilson Rachel Wilson | USA | 54.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 60.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 59.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amaris Blount Amaris Blount | USA | 56.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kennisha Okereke Kennisha Okereke | USA | 56.55 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Reneese Batson Reneese Batson | USA | 56.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nyla Woods Nyla Woods ('96) | 96 | USA | 55.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 54.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maura Fiamoncini Maura Fiamoncini ('99) | 99 | USA | 53.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 52.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 51.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabrielle Kearney Gabrielle Kearney ('96) | 96 | USA | 50.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 49.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stephanie Sievers Stephanie Sievers ('97) | 97 | USA | 47.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Danielle Steff Danielle Steff ('99) | 99 | USA | 47.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mary Kate Duncan Mary Kate Duncan | USA | 45.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Shelby Freedman Shelby Freedman | USA | 44.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Amanda Myers Amanda Myers | USA | 43.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Madison Smith Madison Smith ('92) | 92 | USA | 42.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Finale B 27.4. | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Taryn Ashby Taryn Ashby ('98) | 98 | USA | 46.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Patrick Hannah Patrick | USA | 45.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Audrey Miller Audrey Miller | USA | 45.59 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rosemary Campbell Rosemary Campbell ('98) | 98 | USA | 45.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Riley Schwietz Riley Schwietz ('95) | 95 | USA | 44.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gabrielle Diederich Gabrielle Diederich ('98) | 98 | USA | 43.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 42.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kendra Mitchell Kendra Mitchell ('95) | 95 | USA | 42.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Leah Wolf Leah Wolf | USA | 42.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Samantha Moravsky Samantha Moravsky | USA | 42.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Auburn Auburn | USA | 44.14 | ||||||||||||
Renee Shaw, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | |||||||||||||||
2 | G.C. Foster G.C. Foster | JAM | 44.56 | ||||||||||||
3 | Albany Albany | USA | 44.83 | ||||||||||||
Taahira Butterfield, Chanel Smith, Dayleen Santana, Stephanie Osuji | |||||||||||||||
4 | Clemson Clemson | USA | 44.85 | ||||||||||||
Torie Robinson, Rebekah Smith, Ebony Williams, Sidney Marshall | |||||||||||||||
5 | Houston Houston | USA | 45.00 | ||||||||||||
Essance Sample, Ariele Adams, Samiyah Samuels, Brianne Bethel | |||||||||||||||
Indledende heats | 26.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Auburn Auburn | USA | 44.02 | ||||||||||||
Renee Shaw, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | |||||||||||||||
Indledende 5 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | G.C. Foster G.C. Foster | JAM | 44.87 | ||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Oklahoma Oklahoma | USA | 1:32.41 | ||||||||||||
Leya Buchanan, Amanda Van Buren, Ja'Leesa Giles, Medinah Spencer | |||||||||||||||
2 | G.C. Foster G.C. Foster | JAM | 1:33.16 | ||||||||||||
3 | Penn State Penn State | USA | 1:33.86 | ||||||||||||
Deja Davis, Keianna Albury, Kiara Lester, Maddie Nickal | |||||||||||||||
4 | Middle Tennessee State Middle Tennessee State | USA | 1:34.78 | ||||||||||||
Abike Egbeniyi, Loveth Odia, Cecilia Francis, Ofonime Odiong | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Duke Duke | USA | 3:32.43 | ||||||||||||
India Lowe, Mackenzie Kerr, Brittany Aveni, Madeline Price | |||||||||||||||
2 | Clemson Clemson | USA | 3:32.79 | ||||||||||||
Kendra Clarke, Ebony Williams, Kamryn McIntosh, Fellan Ferguson | |||||||||||||||
3 | Utech Utech | JAM | 3:33.14 | ||||||||||||
4 | Penn Penn | USA | 3:36.52 | ||||||||||||
Cecil Ene, Caroline O'Neil, Candace Taylor, Uche Nwogwugwu | |||||||||||||||
5 | Maryland Maryland | USA | 3:37.98 | ||||||||||||
Xahria Santiago, Dai'lyn Merriweather, Cheyenne Jones, Jai'lyn Merriweather | |||||||||||||||
6 | St. Augustine's St. Augustine's | USA | 3:38.20 | ||||||||||||
Ade Hunter, Amanda Crawford, Leah Barker, Shannon Kalawan | |||||||||||||||
7 | Columbia Columbia | USA | 3:38.70 | ||||||||||||
Iman Sule, Terri Turner, Sydney Petersen, Akua Obeng-Akrofi | |||||||||||||||
8 | Connecticut Connecticut | USA | 3:38.84 | ||||||||||||
Susan Aneno, Kristina Cherrington, Katie Foley | |||||||||||||||
Finale B 28.4. | 28.4. | ||||||||||||||
1 | South Carolina South Carolina | USA | 3:37.30 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Precious Holmes, Tatyana Mills, Briana Haith | |||||||||||||||
2 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 3:37.31 | ||||||||||||
Michaela Nelms, Micah Johnston, Keypathwa Gibson, Jasmine Jones | |||||||||||||||
3 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 3:38.20 | ||||||||||||
Morgan Harvey, Nikki Scherer, Laila Ismail, Desiree Garland | |||||||||||||||
Indledende heats | 26.4. | ||||||||||||||
Indledende 2 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Duke Duke | USA | 3:37.53 | ||||||||||||
India Lowe, Mackenzie Kerr, Brittany Aveni, Madeline Price | |||||||||||||||
2 | Utech Utech | JAM | 3:38.73 | ||||||||||||
K 4 x 800 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 8:19.98 | ||||||||||||
Kelsey Margey, Rachel McArthur, McKenna Keegan, Síofra Cléirigh Büttner | |||||||||||||||
2 | Indiana Indiana | USA | 8:25.79 | ||||||||||||
Joely Pinkston, Kelsey Harris, Brenna Calder, Kendell Wiles | |||||||||||||||
3 | USA | 8:32.55 | |||||||||||||
Allie Wilson, Brianna Stratz, Kyra Velock, Chandi Piiru | |||||||||||||||
4 | Penn Penn | USA | 8:35.12 | ||||||||||||
Mikayla Schneider, Katie Devore, Nia Akins, Rachel Stremme | |||||||||||||||
5 | Vanderbilt Vanderbilt | USA | 8:41.71 | ||||||||||||
Courtney Clayton, Ginger Hutton, Derry Kendall, Reagan Bustamante | |||||||||||||||
6 | Richmond Richmond | USA | 8:44.32 | ||||||||||||
Maria Acosta, Marisa Ruskan, Brooke Fazio, Haley Preschutti | |||||||||||||||
7 | Penn State Penn State | USA | 8:46.84 | ||||||||||||
Greta Lindsley, Grace Trucilla, Marissa Sheva, Frances Bull | |||||||||||||||
8 | Clemson Clemson | USA | 8:47.07 | ||||||||||||
Imani McGowan, Grace Stalnaker, Dana Maydew, Katie Fortner | |||||||||||||||
9 | Columbia Columbia | USA | 8:47.90 | ||||||||||||
Annie Fanta, Libby Kokes, McKenzie Sup, Jillian Murray | |||||||||||||||
K 4 x 1500 m stafet 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 17:35.48 | ||||||||||||
Kelsey Margey, Kaley Ciluffo, Lauren Ryan, Nicole Hutchinson | |||||||||||||||
2 | Indiana Indiana | USA | 17:41.32 | ||||||||||||
Brenna Calder, Kelsey Harris, Haley Harris, Katherine Receveur | |||||||||||||||
3 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 17:42.74 | ||||||||||||
Sydney Meyers, Alsu Lennemann, Jordann McDermitt, Natalie Cizmas | |||||||||||||||
K Sprint Medley 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Clemson Clemson | USA | 3:45.05 | ||||||||||||
Torie Robinson, Rebekah Smith, Fellan Ferguson, Kamryn McIntosh | |||||||||||||||
2 | Connecticut Connecticut | USA | 3:47.41 | ||||||||||||
Jiana Baker, Toni Brown, Susan Aneno | |||||||||||||||
3 | Penn State Penn State | USA | 3:47.80 | ||||||||||||
Keianna Albury, Kiara Lester, Deja Davis, Danae Rivers | |||||||||||||||
4 | Duke Duke | USA | 3:48.85 | ||||||||||||
India Lowe, Madeline Price, Mackenzie Kerr, Brittany Aveni | |||||||||||||||
5 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 3:50.11 | ||||||||||||
Cecilia Francis, Ofonime Odiong, Jocelyn Assafuah, Abike Egbeniyi | |||||||||||||||
K Distance Medley 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Villanova Villanova | USA | 11:01.94 | ||||||||||||
Nicole Hutchinson, McKenna Keegan, Rachel McArthur, Síofra Cléirigh Büttner | |||||||||||||||
2 | Notre Dame Notre Dame | USA | 11:03.71 | ||||||||||||
Kelly Hart, Jordan Shead, Samantha Murray, Jessica Harris | |||||||||||||||
3 | Penn State Penn State | USA | 11:09.15 | ||||||||||||
Greta Lindsley, Deja Davis, Victoria Tachinski, Danae Rivers | |||||||||||||||
4 | Clemson Clemson | USA | 11:11.29 | ||||||||||||
Kamryn McIntosh, Kendra Clarke, Fellan Ferguson, Grace Stalnaker | |||||||||||||||
5 | Indiana Indiana | USA | 11:13.98 | ||||||||||||
Haley Harris, Natalie Price, Kendell Wiles, Katherine Receveur | |||||||||||||||
6 | Cornell Cornell | USA | 11:15.38 | ||||||||||||
Shannon Hugard, Jinjer Pearce, Leya Salis, Annie Taylor | |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 27.4. Finale A Finale | 27.4. | ||||||||||||||
1 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 20.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Willie Morrison Willie Morrison ('96) | 96 | USA | 19.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 19.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jon Yohman Jon Yohman ('94) | 94 | USA | 17.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ben Peterson Ben Peterson ('97) | 97 | USA | 17.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 17.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Kim Ryan Kim | USA | 17.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sean Brennan Sean Brennan | USA | 16.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 16.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 16.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 16.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sunflower Greene Sunflower Greene | USA | 15.94 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 15.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 15.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lauren Evans Lauren Evans | USA | 15.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | 15.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 15.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 15.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | USA | 38.39 | |||||||||||||
LeShon Collins, Justin Gatlin, Tevin Hester, Justin Walker | |||||||||||||||
2 | USA | 38.72 | |||||||||||||
Blake Smith, Bryce Robinson, Jeff Demps, Remontay McClain | |||||||||||||||
3 | JAM | 39.17 | |||||||||||||
Nesta Carter, Tyquendo Tracey, O'Shane Bailey, Jevaughn Minzie | |||||||||||||||
4 | GUY | 41.16 | |||||||||||||
Jeremy Bascom, Winston George, Victor Adonis Owen, Adam Harris | |||||||||||||||
5 | HAI | 42.68 | |||||||||||||
Shnyden Pierre, Elancieux Wagner, Karl Cajuste, Ricky Francois | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | USA | 3:01.31 | |||||||||||||
Marqueze Washington 46.4, Michael Cherry 44.5, Marcus Chambers 44.84, Mike Berry 45.57 | |||||||||||||||
2 | BAH | 3:02.54 | |||||||||||||
Ramon Miller 46.5, Teray Smith 45.8, Michael Mathieu 45.96, Alonzo Russell 44.29 | |||||||||||||||
3 | JAM | 3:03.12 | |||||||||||||
Peter Matthews 46.3, Demish Gaye 45.2, Jamari Rose 46.19, Jermaine Gayle 45.38 | |||||||||||||||
4 | USA | 3:04.87 | |||||||||||||
Brycen Spratling 46.8, Calvin Smith 45.0, Najee Glass 47.49, Kyle Collins 45.55 | |||||||||||||||
5 | GUY | 3:11.01 | |||||||||||||
Winston George 46.0, Arinze Chance 46.1, Ken Nelson 46.73, Stayon Wilson 52.19 | |||||||||||||||
CAN | DNF | ||||||||||||||
Ben Ayesu-Attah, Nathan George, Joshua Cunningham, Philip Osei | |||||||||||||||
M 1000 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | USA | 3:14.91 | |||||||||||||
Cordero Gray, Bryce Robinson, Je'von Hutchinson 46.1, Jesse Garn 1:47.42 | |||||||||||||||
2 | CAN | 3:19.03 | |||||||||||||
Tremaine Harris, Joshua Cunningham, Austin Cole 46.3, Mohand Zine Khelaf 1:50.95 | |||||||||||||||
3 | HAI | 3:27.96 | |||||||||||||
Karl Cajuste, Mica-Jonathan Petit-Homme, Olivier McDaniel 47.3, Moise Joseph 1:57.43 | |||||||||||||||
4 | GUY | 3:31.77 | |||||||||||||
Akeen Stewart, Emanuel Archibald, Revon Williams 51.2, Samuel Lynch 1:58.06 | |||||||||||||||
JAM | DQ | ||||||||||||||
Everton Clarke, Martin Manley, Marzel Miller 45.7, Daniel Glave 1:49.41 | |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | JAM | 43.14 | |||||||||||||
Gayon Evans, Kerron Stewart, Schillonie Calvert-Powell, Jura Levy | |||||||||||||||
2 | USA | 43.18 | |||||||||||||
Aaliyah Brown, Kimberlyn Duncan, Destinee Brown, Kyra Jefferson | |||||||||||||||
3 | USA | 43.71 | |||||||||||||
Destiny Carter, Tawanna Meadows, Asha Ruth, Candace Hill | |||||||||||||||
4 | GUY | 46.40 | |||||||||||||
Shenika King, Jasmine Abrams, Chante Moore, Jenea McCammon | |||||||||||||||
TTO | DNF | ||||||||||||||
Kai Selvon, Reyare Thomas, Kamaria Durant, Khalifa St. Fort | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | USA | 3:26.73 | |||||||||||||
Jaide Stepter Baynes 51.1, Jasmine Blocker 51.1, Kendra Chambers 53.10, Daina Harper 51.38 | |||||||||||||||
2 | JAM | 3:28.59 | |||||||||||||
Christine Day 51.5, Anastasia Le-Roy 51.7, Ronda Whyte 52.89, Tiffany James 52.47 | |||||||||||||||
3 | USA | 3:32.94 | |||||||||||||
T'Shelia Mungo 52.9, Kiah Seymour 52.1, Asha Ruth 52.89, Gabrielle Farquharson 55.01 | |||||||||||||||
4 | World All-Stars World All-Stars | MIX | 3:36.09 | ||||||||||||
Pariis Garcia 54.2, Yanique Haye-Smith 52.2, Shenika King 54.74, Marissa Gale 54.92 | |||||||||||||||
K Sprint Medley 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | USA | 1:35.20 | |||||||||||||
Destinee Brown, Aaliyah Brown, Kimberlyn Duncan, Raevyn Rogers 50.48 | |||||||||||||||
2 | TTO | 1:37.42 | |||||||||||||
Khalifa St. Fort, Reyare Thomas, Kai Selvon, Sparkle McKnight 52.14 | |||||||||||||||
3 | JAM | 1:38.31 | |||||||||||||
Sherone Simpson, Gayon Evans, Verone Chambers, Kaliese Carter 52.54 | |||||||||||||||
4 | BAH | 1:39.03 | |||||||||||||
Sheniqua Ferguson, Tamara Myers, Tynia Gaither, Katrina Seymour 52.65 | |||||||||||||||
5 | GUY | 1:42.36 | |||||||||||||
Jasmine Abrams, Chante Moore, Shenika King, Jenea McCammon 54.12 | |||||||||||||||
6 | USA | 1:46.18 | |||||||||||||
Destiny Carter, Tawanna Meadows, Gabrielle Farquharson, Kendra Chambers 1:00.67 | |||||||||||||||
M 1 mile 28.4. Finale A Finale | 28.4. | ||||||||||||||
1 | Johnny Gregorek Johnny Gregorek ('91) | 91 | USA | 3:54.94 | PB | ||||||||||
2 | Colby Alexander Colby Alexander ('91) | 91 | USA | 3:56.07 | SB | ||||||||||
3 | Rob Napolitano Rob Napolitano ('94) | 94 | PUR | 3:59.80 | PB | ||||||||||
4 | Travis Mahoney Travis Mahoney ('90) | 90 | USA | 3:59.96 | SB | ||||||||||
5 | Jacob Dumford Jacob Dumford ('94) | 94 | USA | 4:00.00 | =PB | ||||||||||
6 | Chris Hatler Chris Hatler ('94) | 94 | USA | 4:00.54 | PB | ||||||||||
7 | Andy Bayer Andy Bayer ('90) | 90 | USA | 4:00.65 | SB | ||||||||||
8 | Charlie Marquardt Charlie Marquardt ('94) | 94 | USA | 4:01.56 | SB | ||||||||||
9 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 4:01.95 | PB | ||||||||||
10 | Michael O'Donnell Michael O'Donnell | USA | 4:02.03 | =PB | |||||||||||
11 | Jeremy Hernandez Jeremy Hernandez ('96) | 96 | USA | 4:02.52 | PB | ||||||||||
12 | Sam Penzenstadler Sam Penzenstadler ('92) | 92 | USA | 4:05.36 | SB | ||||||||||
13 | Nick Ross Nick Ross ('91) | 91 | USA | 4:05.40 | |||||||||||
14 | Ernie Pitone Ernie Pitone ('95) | 95 | USA | 4:08.51 | PB | ||||||||||
15 | James Gowans James Gowans ('95) | 95 | USA | 4:10.74 | SB | ||||||||||
Sam McEntee Sam McEntee ('92) | 92 | AUS | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 26.4. Finale A Finale | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Amy Cashin Amy Cashin ('94) | 94 | AUS | 9:59.40 | PB | ||||||||||
2 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 10:09.55 | PB | ||||||||||
3 | Colett Rampf Colett Rampf ('91) | 91 | GER | 10:10.28 | SB | ||||||||||
4 | Rolanda Bell Rolanda Bell ('87) | 87 | PAN | 10:11.71 | SB | ||||||||||
5 | Kira Garry Kira Garry ('93) | 93 | USA | 10:18.88 | SB | ||||||||||
6 | Julie Friend Julie Friend ('95) | 95 | USA | 10:19.12 | PB | ||||||||||
7 | Ashley Laureano Ashley Laureano ('94) | 94 | PUR | 10:24.54 | SB | ||||||||||
8 | Paige Kouba Paige Kouba ('94) | 94 | USA | 10:25.12 | SB | ||||||||||
9 | Kelly Hayes Kelly Hayes ('95) | 95 | USA | 10:25.37 | |||||||||||
10 | Alex Harris Alex Harris ('99) | 99 | USA | 10:25.69 | SB | ||||||||||
11 | Briar Brumley Briar Brumley ('96) | 96 | USA | 10:28.45 | |||||||||||
12 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 10:29.51 | PB | ||||||||||
13 | Autumn Eastman Autumn Eastman | USA | 10:35.16 | ||||||||||||
14 | Hailey Gollnick Hailey Gollnick ('96) | 96 | USA | 10:56.37 | |||||||||||
Finale B 26.4. | 26.4. | ||||||||||||||
1 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 10:25.55 | PB | ||||||||||
2 | Julianna Catania Julianna Catania | USA | 10:28.23 | PB | |||||||||||
3 | Lexa Barrott Lexa Barrott | USA | 10:30.72 | PB | |||||||||||
4 | Lisa Bennatan Lisa Bennatan ('96) | 96 | FRA | 10:35.34 | PB | ||||||||||
5 | Laura Leff Laura Leff ('96) | 96 | USA | 10:36.16 | |||||||||||
6 | Alexandra Huntsman Alexandra Huntsman | USA | 10:44.20 | PB | |||||||||||
7 | Laurel Fisher Laurel Fisher ('98) | 98 | USA | 10:45.88 | |||||||||||
8 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 10:47.54 | |||||||||||
9 | Erin Holzbaur Erin Holzbaur | USA | 10:50.07 | SB | |||||||||||
10 | Jordan Casey Jordan Casey | USA | 10:51.90 | PB | |||||||||||
11 | Caroline Smith Caroline Smith | USA | 10:52.51 | PB | |||||||||||
12 | Maria Anderson Maria Anderson | USA | 10:56.39 | PB | |||||||||||
13 | Tasha Freed Tasha Freed | USA | 10:56.62 | SB | |||||||||||
14 | Melanie Vlasic Melanie Vlasic ('96) | 96 | USA | 10:58.03 | |||||||||||
15 | Courtney Naser Courtney Naser | USA | 10:58.51 |