M 100 m 13.5. Vind: +1.1 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 9.99 | PB | |||||||||||
2 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.10 | PB | |||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.12 | PB | |||||||||||
4 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.14 | SB | |||||||||||
5 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 10.17 | PB | |||||||||||
6 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.18 | ||||||||||||
7 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 10.24 | ||||||||||||
8 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.30 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.5 | 12.5. | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.15 | PB | |||||||||||
2 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 10.17 | SB | |||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.21 | PB | |||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.39 | SB | |||||||||||
5 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.42 | PB | |||||||||||
6 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 10.59 | ||||||||||||
7 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 10.68 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +0.9 | 12.5. | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.27 | SB | |||||||||||
2 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 10.27 | ||||||||||||
3 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.32 | =PB | |||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.41 | ||||||||||||
5 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 10.60 | ||||||||||||
6 | Yohance Thomas Yohance Thomas | USA | 11.01 | SB | ||||||||||||
7 | Parker Howard Parker Howard | USA | 11.08 | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +1.1 | 12.5. | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.24 | ||||||||||||
2 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.33 | PB | |||||||||||
3 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 10.43 | ||||||||||||
4 | Michael Timpson Michael Timpson ('96) | 96 | USA | 10.44 | ||||||||||||
5 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 10.56 | ||||||||||||
6 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 10.75 | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +0.9 | 12.5. | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 10.08 | SB | |||||||||||
2 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.31 | ||||||||||||
3 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 10.37 | |||||||||||||
4 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 10.37 | PB | |||||||||||
5 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 10.40 | ||||||||||||
6 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 10.51 | ||||||||||||
M 200 m 13.5. Vind: +0.8 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.15 | PB | |||||||||||
2 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.25 | PB | |||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.33 | PB | |||||||||||
4 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.42 | ||||||||||||
5 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.43 | SB | |||||||||||
6 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 20.52 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 11.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.8 | 11.5. | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.47 | PB | |||||||||||
2 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.78 | ||||||||||||
3 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 21.21 | ||||||||||||
4 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 21.30 | SB | |||||||||||
5 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 21.53 | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.7 | 11.5. | Vind: +1.7 | ||||||||||||||
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.56 | ||||||||||||
2 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.73 | SB | |||||||||||
3 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 20.75 | SB | |||||||||||
4 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 20.94 | ||||||||||||
5 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 21.46 | |||||||||||||
6 | Raytez Jenkins Raytez Jenkins ('96) | 96 | USA | 21.50 | SB | |||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.9 | 11.5. | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.62 | w | |||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 20.64 | w | |||||||||||
3 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.92 | w | |||||||||||
4 | Edrick Floréal Jr Edrick Floréal Jr ('95) | 95 | CAN | 21.41 | w | |||||||||||
5 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 21.45 | w | ||||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +3.3 | 11.5. | Vind: +3.3 | ||||||||||||||
1 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.22 | w | |||||||||||
2 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.30 | w | |||||||||||
3 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 20.52 | w | |||||||||||
4 | Justes Nance Justes Nance ('98) | 98 | USA | 20.99 | w | |||||||||||
5 | Kevin Harris Kevin Harris ('95) | 95 | USA | 21.08 | w | |||||||||||
6 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 21.66 | w | |||||||||||
Indledende 5 11.5. Vind: +2.0 | 11.5. | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.52 | SB | |||||||||||
2 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 20.62 | |||||||||||||
3 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 20.87 | SB | |||||||||||
4 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 21.01 | PB | |||||||||||
5 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 21.46 | PB | |||||||||||
6 | Brian Evans Brian Evans ('98) | 98 | USA | 21.73 | ||||||||||||
M 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.28 | SB | |||||||||||
2 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 44.34 | PB | |||||||||||
3 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.05 | PB | |||||||||||
4 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.62 | PB | |||||||||||
5 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.71 | PB | |||||||||||
6 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 45.71 | PB | |||||||||||
7 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 45.86 | SB | |||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.61 | SB | |||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.08 | PB | |||||||||||
3 | Richard Rose Richard Rose ('96) | 96 | USA | 46.35 | ||||||||||||
4 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 47.53 | ||||||||||||
5 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 48.03 | ||||||||||||
6 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 48.39 | SB | |||||||||||
7 | Brian Evans Brian Evans ('98) | 98 | USA | 48.42 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 45.06 | SB | |||||||||||
2 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.00 | ||||||||||||
3 | Juston Waters Juston Waters ('96) | 96 | USA | 46.35 | PB | |||||||||||
4 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 46.70 | ||||||||||||
5 | Mylik Kerley Mylik Kerley ('96) | 96 | USA | 46.75 | SB | |||||||||||
6 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.07 | PB | |||||||||||
7 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 47.65 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.07 | SB | |||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.19 | ||||||||||||
3 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 46.99 | ||||||||||||
4 | Jamarco Stephen Jamarco Stephen ('95) | 95 | PUR | 47.74 | ||||||||||||
5 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 48.09 | ||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 45.06 | ||||||||||||
2 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 46.09 | PB | |||||||||||
3 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.94 | ||||||||||||
4 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 47.46 | ||||||||||||
5 | Stephan James Stephan James ('93) | 93 | GUY | 47.48 | ||||||||||||
6 | Josh Willingham Josh Willingham | USA | 48.25 | SB | ||||||||||||
7 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 48.76 | ||||||||||||
M 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:46.76 | ||||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:47.45 | SB | |||||||||||
3 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:47.83 | PB | |||||||||||
4 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:48.20 | PB | ||||||||||||
5 | Christopher Conrad Christopher Conrad ('99) | 99 | USA | 1:48.68 | PB | |||||||||||
6 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 1:49.29 | ||||||||||||
7 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:50.34 | ||||||||||||
8 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 1:50.91 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 1:49.89 | ||||||||||||
2 | Jeramey Hampton Jeramey Hampton ('96) | 96 | USA | 1:51.10 | ||||||||||||
3 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 1:51.38 | ||||||||||||
4 | Jack Wilkes Jack Wilkes ('95) | 95 | USA | 1:51.49 | ||||||||||||
5 | Cameron Cooper Cameron Cooper ('99) | 99 | USA | 1:52.85 | ||||||||||||
6 | Trey Quealy Trey Quealy | USA | 1:53.56 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:48.42 | ||||||||||||
2 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.87 | ||||||||||||
3 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 1:50.02 | PB | |||||||||||
4 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:50.65 | ||||||||||||
5 | Freddie Jackson III Freddie Jackson III ('98) | 98 | USA | 1:54.66 | SB | |||||||||||
6 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:55.15 | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Christopher Conrad Christopher Conrad ('99) | 99 | USA | 1:50.46 | ||||||||||||
2 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:51.33 | ||||||||||||
3 | Efraín Hernandez Efraín Hernandez ('97) | 97 | PUR | 1:51.71 | ||||||||||||
4 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:52.49 | ||||||||||||
5 | Scott Cousino Scott Cousino | USA | 1:55.75 | |||||||||||||
Indledende 4 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:48.23 | ||||||||||||
2 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:49.90 | |||||||||||||
3 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:50.57 | ||||||||||||
4 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:51.66 | ||||||||||||
5 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:53.76 | ||||||||||||
M 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:45.84 | ||||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:47.02 | ||||||||||||
3 | Zach Long Zach Long | USA | 3:47.53 | |||||||||||||
4 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 3:47.69 | ||||||||||||
5 | Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | 3:48.00 | ||||||||||||
6 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:48.71 | ||||||||||||
7 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:48.84 | ||||||||||||
8 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 3:49.39 | |||||||||||||
9 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 3:49.42 | ||||||||||||
10 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:51.12 | ||||||||||||
11 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 3:52.53 | ||||||||||||
12 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:52.93 | ||||||||||||
13 | Jack Beitter Jack Beitter ('96) | 96 | USA | 3:53.36 | ||||||||||||
14 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:53.46 | ||||||||||||
15 | Dwyer Henry Dwyer Henry | USA | 3:54.65 | |||||||||||||
16 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 3:55.76 | ||||||||||||
20 | Aaron Phelps Aaron Phelps ('93) | 93 | GBR | 4:08.06 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:47.03 | ||||||||||||
2 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:47.09 | ||||||||||||
3 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:47.31 | ||||||||||||
4 | Bryan Kamau Bryan Kamau ('95) | 95 | USA | 3:47.67 | ||||||||||||
5 | Dwyer Henry Dwyer Henry | USA | 3:47.81 | |||||||||||||
6 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:50.58 | ||||||||||||
7 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 3:51.12 | PB | |||||||||||
8 | Ben Goodman Ben Goodman | USA | 3:54.69 | PB | ||||||||||||
9 | Wesley Pectol Wesley Pectol ('96) | 96 | USA | 3:55.65 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 3:50.66 | ||||||||||||
2 | Jack Beitter Jack Beitter ('96) | 96 | USA | 3:51.42 | ||||||||||||
3 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 3:53.16 | PB | |||||||||||
4 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 3:54.49 | ||||||||||||
5 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:55.89 | ||||||||||||
6 | Aaron Phelps Aaron Phelps ('93) | 93 | GBR | 3:56.92 | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:53.04 | ||||||||||||
2 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:53.04 | ||||||||||||
3 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 3:53.06 | |||||||||||||
4 | Wesley Curles Wesley Curles ('95) | 95 | USA | 3:53.08 | ||||||||||||
5 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:53.67 | ||||||||||||
6 | Trevor Gilley Trevor Gilley ('94) | 94 | USA | 3:54.27 | ||||||||||||
M 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:48.49 | ||||||||||||
2 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 13:48.96 | SB | |||||||||||
3 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:53.70 | ||||||||||||
4 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:58.01 | ||||||||||||
5 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 14:01.28 | ||||||||||||
6 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 14:09.21 | ||||||||||||
7 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 14:13.32 | PB | |||||||||||
8 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 14:13.69 | SB | |||||||||||
9 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:14.14 | ||||||||||||
10 | Michael Coccia Michael Coccia ('98) | 98 | CAN | 14:26.21 | PB | |||||||||||
11 | Brandt Preston Brandt Preston | USA | 14:26.69 | PB | ||||||||||||
12 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 14:32.82 | SB | ||||||||||||
13 | Zach Long Zach Long | USA | 14:33.66 | |||||||||||||
14 | Austin Sprague Austin Sprague | USA | 14:34.54 | |||||||||||||
15 | Eric Westog Eric Westog | USA | 14:34.63 | |||||||||||||
16 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 14:43.43 | SB | |||||||||||
17 | Steven Jones Steven Jones | USA | 14:43.90 | |||||||||||||
18 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 14:43.91 | ||||||||||||
19 | Brandon Harvey Brandon Harvey | USA | 14:44.62 | PB | ||||||||||||
27 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 15:20.01 | ||||||||||||
M 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 29:16.64 | ||||||||||||
2 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 29:17.30 | ||||||||||||
3 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 29:19.20 | ||||||||||||
4 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 29:22.31 | ||||||||||||
5 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 29:48.24 | ||||||||||||
6 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 29:53.31 | ||||||||||||
7 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 30:05.09 | ||||||||||||
8 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 30:10.68 | ||||||||||||
9 | Andrew Ronoh Andrew Ronoh | KEN | 30:30.96 | |||||||||||||
10 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 31:05.52 | SB | |||||||||||
11 | Robinson Snider Robinson Snider ('98) | 98 | USA | 31:16.59 | PB | |||||||||||
12 | Eric Westog Eric Westog | USA | 31:28.42 | |||||||||||||
M 3000 m forh. 12.5. Finale A Finale | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Kyle Hosting Kyle Hosting | USA | 8:55.56 | |||||||||||||
2 | Raymond Gonzales Raymond Gonzales ('98) | 98 | USA | 8:57.51 | PB | |||||||||||
3 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 8:59.04 | PB | |||||||||||
4 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 9:00.08 | ||||||||||||
5 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 9:01.65 | PB | ||||||||||||
6 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 9:05.31 | |||||||||||||
7 | Seán Tobin Seán Tobin ('94) | 94 | IRL | 9:07.04 | ||||||||||||
8 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:11.41 | ||||||||||||
9 | Jonathan Pelham Jonathan Pelham ('97) | 97 | USA | 9:11.44 | PB | |||||||||||
10 | Brandon Harvey Brandon Harvey | USA | 9:14.27 | |||||||||||||
M 110 m hæk 13.5. Vind: +0.9 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.15 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.27 | PB | |||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.64 | ||||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.68 | PB | |||||||||||
5 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.87 | PB | |||||||||||
6 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 13.90 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +1.0 | 12.5. | Vind: +1.0 | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.32 | ||||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.47 | PB | |||||||||||
3 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 13.65 | PB | |||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.71 | PB | |||||||||||
5 | Tyler Guillory Tyler Guillory ('98) | 98 | USA | 13.95 | PB | |||||||||||
6 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.97 | ||||||||||||
7 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 14.04 | PB | |||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +2.3 | 12.5. | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.28 | w | |||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.39 | w | |||||||||||
3 | Xavier Coakley Xavier Coakley ('96) | 96 | BAH | 13.86 | w | |||||||||||
4 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.93 | w | |||||||||||
5 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 14.10 | w | |||||||||||
6 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 14.13 | w | |||||||||||
M 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 49.32 | SB | |||||||||||
2 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 49.46 | PB | |||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.09 | SB | |||||||||||
4 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.05 | SB | |||||||||||
5 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 51.07 | SB | |||||||||||
6 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 51.28 | SB | |||||||||||
7 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 51.44 | ||||||||||||
8 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 52.91 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 51.03 | ||||||||||||
2 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 51.18 | ||||||||||||
3 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 51.27 | PB | |||||||||||
4 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 52.55 | ||||||||||||
5 | Jordan Griffin Jordan Griffin | USA | 53.60 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 51.21 | SB | |||||||||||
2 | Jerrard Mason Jerrard Mason ('95) | 95 | BAR | 51.31 | SB | |||||||||||
3 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 51.56 | ||||||||||||
4 | Jackson Davis Jackson Davis | USA | 52.29 | |||||||||||||
5 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 52.75 | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.42 | ||||||||||||
2 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 51.07 | ||||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.23 | SB | |||||||||||
4 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 51.55 | ||||||||||||
5 | Vince Castillo Vince Castillo ('95) | 95 | USA | 52.83 | ||||||||||||
M Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.25 | =PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.25 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.22 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 2.22 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.19 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.19 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.16 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 2.16 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.16 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Jaron Brooks Jaron Brooks ('98) | 98 | USA | 2.16 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.16 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.11 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.11 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.06 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Garrett Cragin Garrett Cragin | USA | 2.06 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.55 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.40 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.30 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.30 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.20 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5.10 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.10 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 4.95 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 4.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Henry Barrett Henry Barrett ('98) | 98 | USA | 4.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Nathan Harper Nathan Harper | USA | 4.95 | =PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 4.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | NH | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 8.32 | w | +2.9 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Will Williams Will Williams ('95) | 95 | USA | 8.25 | w | +3.8 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 8.19 | w | +2.5 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 8.00 | w | +3.5 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 7.96 | +1.3 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.88 | w | +2.1 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.80 | w | +2.5 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.76 | w | +3.6 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 7.71 | +1.9 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar ('99) | 99 | FRA | 7.70 | 0.0 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.66 | +1.5 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Abubakar Mohammed Abubakar Mohammed ('91) | 91 | GHA | 7.63 | +1.6 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.57 | +1.5 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Travis Riley Travis Riley | JAM | 7.56 | +1.3 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 7.51 | +1.1 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.51 | +1.7 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.48 | w | +2.2 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
18 | Willie Reed Willie Reed ('96) | 96 | USA | 7.31 | w | +2.3 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
19 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 7.29 | +1.2 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
21 | Ingar Bratseth-Kiplesund Ingar Bratseth-Kiplesund ('96) | 96 | NOR | 6.10 | +0.9 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
M Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 16.91 | +0.6 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.42 | 0.0 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.23 | +1.3 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 16.13 | +0.9 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.86 | +0.5 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.71 | +1.3 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Rubin Owens Rubin Owens ('96) | 96 | USA | 15.67 | +0.4 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar ('99) | 99 | FRA | 15.59 | +0.1 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.30 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 15.06 | +1.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 14.85 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Fraquan Gaines Fraquan Gaines ('97) | 97 | USA | 14.84 | +0.9 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 14.73 | +0.6 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 14.55 | +0.6 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.88 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 20.77 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.79 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Noah Castle Noah Castle | USA | 19.24 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.18 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.17 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 18.85 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 18.85 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.65 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.44 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 17.81 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 17.65 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 17.44 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 16.37 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Benedict Draghi Benedict Draghi ('99) | 99 | USA | 16.08 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 15.89 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 59.87 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 59.05 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Noah Castle Noah Castle | USA | 56.82 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 56.74 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 56.58 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 56.41 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 54.44 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 54.16 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 54.11 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 53.26 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Evan Blaire Evan Blaire ('99) | 99 | USA | 52.95 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Cullen Prena Cullen Prena ('95) | 95 | USA | 52.71 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 52.62 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 51.90 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 51.70 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 51.67 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 50.62 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 75.92 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 74.19 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 72.52 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 69.87 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 69.57 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 68.14 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 67.05 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | David Cline David Cline | USA | 66.53 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 64.76 | SB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Cullen Prena Cullen Prena ('95) | 95 | USA | 64.25 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Logan Bryer Logan Bryer ('96) | 96 | USA | 63.57 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Alexander Larsson Alexander Larsson ('94) | 94 | SWE | 63.36 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 62.85 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Austin Cook Austin Cook ('92) | 92 | USA | 62.73 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Matthew Zajac Matthew Zajac ('96) | 96 | USA | 61.01 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 60.60 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 82.04 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Ioánnis Kiriazís Ioánnis Kiriazís ('96) | 96 | GRE | 80.33 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 75.09 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Justin Carter Justin Carter ('95) | 95 | USA | 66.69 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | John Putnam John Putnam | USA | 66.32 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Alex Springer Alex Springer | USA | 65.18 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 65.00 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Ethan Shalaway Ethan Shalaway ('94) | 94 | USA | 64.65 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Elijah Marta Elijah Marta ('95) | 95 | USA | 64.14 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
M Tikamp 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 7934 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7901 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 7723 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 7555 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Rauno Liitmäe Rauno Liitmäe ('94) | 94 | EST | 7524 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 7062 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Jason Edwards Jason Edwards ('98) | 98 | USA | 6569 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 38.76 | |||||||||||||
Kary Vincent, Renard Howell, Correion Mosby, Jaron Flournoy | ||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 38.76 | |||||||||||||
Roy Ejiakuekwu, Kemar Mowatt, Kevin Harris, Kenzo Cotton | ||||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 38.95 | |||||||||||||
Michael Timpson, Chantz Sawyers, Grant Holloway, Ryan Clark | ||||||||||||||||
4 | Georgia Georgia | USA | 39.33 | |||||||||||||
Raytez Jenkins, Cejhae Greene, Justes Nance, Kendal Williams | ||||||||||||||||
5 | Texas A&M Texas A&M | USA | 39.57 | |||||||||||||
Bryce Deadmon, Jace Comick, Kyree Johnson, Will Williams | ||||||||||||||||
6 | Tennessee Tennessee | USA | 39.73 | |||||||||||||
Malik Elion, Mustaqeem Williams, Darryl Harris, Nathan Strother | ||||||||||||||||
7 | Auburn Auburn | USA | 39.76 | |||||||||||||
Mark Rubalcaba, Raheem Chambers, Xavier Coakley, Chiason Tenkiang | ||||||||||||||||
8 | Miss State Miss State | USA | 39.80 | |||||||||||||
Juston Waters, Steven Jones, Karson Kowalchuk, RòDerick Spears | ||||||||||||||||
9 | Alabama Alabama | USA | 39.97 | |||||||||||||
Alizé Ford, Keitavious Walter, Ruebin Walters, Champion Allison | ||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:01.17 | |||||||||||||
Richard Rose, Bryce Deadmon, Ilolo Izu, Devin Dixon | ||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:01.98 | |||||||||||||
Jahnoy Thompson, Jaron Flournoy, Renard Howell, Correion Mosby | ||||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:02.17 | |||||||||||||
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers, Benjamin Lobo, Grant Holloway | ||||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 3:04.45 | |||||||||||||
Kemar Mowatt, Roy Ejiakuekwu, Hunter Woodhall, Obi Igbokwe | ||||||||||||||||
5 | Tennessee Tennessee | USA | 3:04.75 | |||||||||||||
Mustaqeem Williams, Darryl Harris, Malik Elion, Nathan Strother | ||||||||||||||||
6 | Miss State Miss State | USA | 3:05.95 | |||||||||||||
Vince Castillo, Juston Waters, Stephan James, Rasheed Tatham | ||||||||||||||||
K 100 m 13.5. Vind: +1.5 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.92 | SB | |||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 10.99 | PB | |||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.02 | PB | |||||||||||
4 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.04 | PB | |||||||||||
5 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.07 | SB | |||||||||||
6 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.12 | SB | |||||||||||
7 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.13 | PB | |||||||||||
8 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.29 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.8 | 12.5. | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.16 | SB | |||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.23 | PB | |||||||||||
3 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 11.52 | ||||||||||||
4 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 11.59 | ||||||||||||
5 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 11.69 | ||||||||||||
6 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 11.86 | ||||||||||||
7 | Justice Sims Justice Sims ('98) | 98 | USA | 11.93 | SB | |||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +0.5 | 12.5. | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 11.06 | PB | |||||||||||
2 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 11.30 | =PB | |||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.36 | PB | |||||||||||
4 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 11.37 | ||||||||||||
5 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 11.52 | PB | |||||||||||
6 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.70 | ||||||||||||
7 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 11.72 | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +1.1 | 12.5. | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.23 | ||||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.23 | ||||||||||||
3 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.31 | PB | |||||||||||
4 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 11.39 | SB | |||||||||||
5 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 11.61 | SB | |||||||||||
6 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 11.77 | ||||||||||||
7 | Tsai-Anne Joseph Tsai-Anne Joseph ('95) | 95 | TTO | 12.18 | ||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: +0.4 | 12.5. | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.93 | SB | |||||||||||
2 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.22 | PB | |||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.33 | SB | |||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.52 | ||||||||||||
5 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 11.53 | SB | |||||||||||
6 | Renee Shaw Renee Shaw ('98) | 98 | JAM | 11.81 | SB | |||||||||||
7 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 11.90 | ||||||||||||
Indledende 5 12.5. Vind: +0.8 | 12.5. | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.09 | SB | |||||||||||
2 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.13 | PB | |||||||||||
3 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.23 | SB | |||||||||||
4 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 11.74 | ||||||||||||
5 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.83 | ||||||||||||
6 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 11.95 | ||||||||||||
K 200 m 13.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.25 | PB | |||||||||||
2 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 22.47 | PB | |||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.64 | ||||||||||||
4 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 22.88 | ||||||||||||
5 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.95 | ||||||||||||
6 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.07 | ||||||||||||
7 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.11 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.5 | 11.5. | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.83 | ||||||||||||
2 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.14 | PB | |||||||||||
3 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 23.45 | ||||||||||||
4 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 23.66 | PB | |||||||||||
5 | Nicole Henderson Nicole Henderson ('95) | 95 | USA | 23.99 | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.9 | 11.5. | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.44 | PB | |||||||||||
2 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 23.60 | ||||||||||||
3 | Jenae Ambrose Jenae Ambrose ('97) | 97 | BAH | 24.00 | ||||||||||||
4 | Clay Regan Clay Regan | USA | 24.74 | |||||||||||||
5 | Tsai-Anne Joseph Tsai-Anne Joseph ('95) | 95 | TTO | 24.98 | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +1.9 | 11.5. | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 23.06 | ||||||||||||
2 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.08 | =SB | |||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.19 | PB | |||||||||||
4 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.60 | ||||||||||||
5 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 24.40 | ||||||||||||
6 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 24.55 | SB | |||||||||||
Indledende 4 11.5. Vind: +3.1 | 11.5. | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.80 | w | |||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 22.96 | w | |||||||||||
3 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 23.06 | w | |||||||||||
4 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 23.77 | w | |||||||||||
5 | Tatyana Mills Tatyana Mills | USA | 24.27 | w | ||||||||||||
Indledende 5 11.5. Vind: +3.1 | 11.5. | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 22.89 | w | |||||||||||
2 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 22.97 | w | |||||||||||
3 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 23.19 | w | |||||||||||
4 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 23.83 | w | |||||||||||
5 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 24.12 | w | |||||||||||
Indledende 6 11.5. Vind: +2.4 | 11.5. | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 22.40 | w | |||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 22.92 | w | |||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.11 | w | |||||||||||
4 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 23.66 | w | |||||||||||
5 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 24.05 | w | |||||||||||
K 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 50.69 | PB | |||||||||||
2 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 51.60 | PB | |||||||||||
3 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 51.67 | SB | |||||||||||
4 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 52.14 | PB | |||||||||||
5 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.26 | =PB | |||||||||||
6 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 52.93 | PB | |||||||||||
7 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 53.10 | SB | |||||||||||
8 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 53.43 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 52.94 | PB | |||||||||||
2 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 53.41 | ||||||||||||
3 | Askana Lawrence Askana Lawrence ('96) | 96 | USA | 54.27 | ||||||||||||
4 | Precious Holmes Precious Holmes ('95) | 95 | USA | 54.35 | SB | |||||||||||
5 | Orianna Shaw Orianna Shaw | USA | 55.38 | |||||||||||||
6 | Myra Mack Myra Mack | USA | 56.61 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 52.45 | ||||||||||||
2 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 53.33 | =SB | |||||||||||
3 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 53.48 | PB | |||||||||||
4 | Sydney Davis Sydney Davis ('97) | 97 | USA | 54.32 | PB | |||||||||||
5 | Mercedes Mattix Mercedes Mattix ('96) | 96 | USA | 55.54 | ||||||||||||
6 | Clay Regan Clay Regan | USA | 56.46 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 52.36 | PB | |||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.60 | ||||||||||||
3 | Keturah Smith Keturah Smith | USA | 54.39 | SB | ||||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 54.82 | SB | |||||||||||
5 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 55.15 | ||||||||||||
6 | Tatyana Mills Tatyana Mills | USA | 55.47 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.94 | ||||||||||||
2 | Taylor Sharpe Taylor Sharpe ('96) | 96 | CAN | 53.23 | SB | |||||||||||
3 | Glorilisha Carter Glorilisha Carter ('97) | 97 | USA | 54.31 | ||||||||||||
4 | Hope Mazi Hope Mazi | USA | 55.14 | |||||||||||||
5 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 55.83 | PB | |||||||||||
6 | Jasmin Allen Jasmin Allen | USA | 55.83 | |||||||||||||
Indledende 5 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 52.71 | SB | |||||||||||
2 | Jolie Carbo Jolie Carbo ('95) | 95 | USA | 53.59 | ||||||||||||
3 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 53.80 | PB | |||||||||||
4 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 54.68 | ||||||||||||
5 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 55.27 | ||||||||||||
6 | Aisha Newsome Aisha Newsome ('94) | 94 | USA | 55.86 | ||||||||||||
K 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:03.37 | ||||||||||||
2 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:03.55 | ||||||||||||
3 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:05.54 | SB | |||||||||||
4 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:07.58 | ||||||||||||
5 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:07.58 | |||||||||||||
6 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:07.66 | ||||||||||||
7 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:08.71 | ||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:06.24 | ||||||||||||
2 | Courtney Clayton Courtney Clayton ('95) | 95 | USA | 2:07.19 | SB | |||||||||||
3 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:08.39 | |||||||||||||
4 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:10.97 | ||||||||||||
5 | Nicole Adams Nicole Adams ('97) | 97 | USA | 2:11.60 | PB | |||||||||||
6 | Halle McClintock Halle McClintock ('99) | 99 | USA | 2:13.24 | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:07.20 | ||||||||||||
2 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:07.45 | ||||||||||||
3 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:08.68 | SB | |||||||||||
4 | Jean Jenkins Jean Jenkins | USA | 2:09.14 | |||||||||||||
5 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 2:12.36 | ||||||||||||
6 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:12.40 | SB | |||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:05.50 | ||||||||||||
2 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:08.03 | ||||||||||||
3 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:09.75 | ||||||||||||
4 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 2:11.61 | ||||||||||||
5 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:12.83 | |||||||||||||
K 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:18.79 | ||||||||||||
2 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 4:19.98 | ||||||||||||
3 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:21.25 | ||||||||||||
4 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:22.17 | ||||||||||||
5 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:24.52 | ||||||||||||
6 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 4:27.11 | ||||||||||||
7 | Lauren Perry Lauren Perry ('96) | 96 | USA | 4:28.05 | ||||||||||||
8 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:29.91 | ||||||||||||
9 | Kat Macneal Kat Macneal ('95) | 95 | USA | 4:30.73 | ||||||||||||
10 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 4:33.33 | ||||||||||||
11 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:39.09 | ||||||||||||
12 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 4:39.66 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:18.27 | ||||||||||||
2 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:21.36 | ||||||||||||
3 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 4:25.13 | ||||||||||||
4 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:25.82 | ||||||||||||
5 | Lauren Perry Lauren Perry ('96) | 96 | USA | 4:27.25 | SB | |||||||||||
6 | Derry Kendall Derry Kendall | USA | 4:30.43 | |||||||||||||
7 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:31.99 | |||||||||||||
8 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 4:32.51 | SB | ||||||||||||
9 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:37.88 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:21.15 | SB | |||||||||||
2 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 4:21.53 | ||||||||||||
3 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:24.88 | ||||||||||||
4 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 4:26.66 | ||||||||||||
5 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:28.05 | ||||||||||||
6 | Kat Macneal Kat Macneal ('95) | 95 | USA | 4:28.19 | ||||||||||||
7 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 4:28.67 | ||||||||||||
8 | Micah Huckabee Micah Huckabee ('96) | 96 | USA | 4:32.09 | PB | |||||||||||
9 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 4:34.95 | |||||||||||||
10 | Maddie Criscione Maddie Criscione ('96) | 96 | USA | 4:38.12 | ||||||||||||
K 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:58.14 | ||||||||||||
2 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 16:15.30 | ||||||||||||
3 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 16:20.79 | SB | |||||||||||
4 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 16:35.95 | SB | |||||||||||
5 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 16:42.36 | PB | |||||||||||
6 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 16:43.51 | SB | |||||||||||
7 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 16:45.67 | ||||||||||||
8 | Karis Jochen Karis Jochen ('94) | 94 | USA | 16:52.97 | ||||||||||||
9 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 16:56.74 | ||||||||||||
10 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 16:57.43 | PB | |||||||||||
11 | Sara Tsai Sara Tsai | USA | 16:57.96 | PB | ||||||||||||
12 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 16:58.90 | SB | |||||||||||
13 | Emily Bean Emily Bean ('96) | 96 | USA | 16:59.91 | ||||||||||||
14 | Antonia Hehr Antonia Hehr ('96) | 96 | GER | 17:01.37 | SB | |||||||||||
15 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 17:05.39 | ||||||||||||
16 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 17:06.37 | SB | |||||||||||
17 | McKenzie Yanek McKenzie Yanek ('98) | 98 | USA | 17:08.55 | SB | |||||||||||
18 | Nicole Rice Nicole Rice ('99) | 99 | USA | 17:10.15 | ||||||||||||
19 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 17:13.33 | SB | |||||||||||
20 | Megan Murray Megan Murray ('98) | 98 | USA | 17:17.88 | ||||||||||||
21 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 17:23.36 | ||||||||||||
22 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 17:25.55 | PB | |||||||||||
K 10000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Megan Cunningham Megan Cunningham ('95) | 95 | USA | 33:47.05 | ||||||||||||
2 | McKenzie Yanek McKenzie Yanek ('98) | 98 | USA | 35:03.33 | ||||||||||||
3 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 35:13.47 | SB | |||||||||||
4 | Karis Jochen Karis Jochen ('94) | 94 | USA | 35:24.07 | ||||||||||||
5 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 35:26.82 | SB | |||||||||||
6 | Nicole Rice Nicole Rice ('99) | 99 | USA | 35:34.82 | PB | |||||||||||
7 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 36:01.52 | PB | |||||||||||
8 | Emily Bean Emily Bean ('96) | 96 | USA | 36:05.81 | SB | |||||||||||
9 | Mailin Struck Mailin Struck ('96) | 96 | GER | 36:41.86 | SB | |||||||||||
10 | Avery Bussjager Avery Bussjager | USA | 36:49.80 | PB | ||||||||||||
11 | Regan Hime Regan Hime | USA | 37:01.42 | PB | ||||||||||||
12 | Kaitlin York Kaitlin York | USA | 37:22.34 | PB | ||||||||||||
K 3000 m forh. 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 10:05.58 | ||||||||||||
2 | Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | 10:06.00 | PB | |||||||||||
3 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 10:06.37 | SB | |||||||||||
4 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 10:08.88 | ||||||||||||
5 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 10:23.00 | ||||||||||||
6 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 10:27.30 | SB | |||||||||||
7 | Regan Hime Regan Hime | USA | 10:31.67 | |||||||||||||
8 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:40.82 | ||||||||||||
9 | Kacie Breeding Kacie Breeding | USA | 10:44.43 | |||||||||||||
10 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:46.62 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.5. Vind: +1.2 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.40 | AR | PB | ||||||||||
2 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 12.79 | PB | |||||||||||
3 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.84 | PB | |||||||||||
4 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 12.94 | PB | |||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.02 | PB | |||||||||||
6 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 13.13 | ||||||||||||
7 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.17 | ||||||||||||
8 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 13.21 | ||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +1.3 | 12.5. | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 12.93 | =PB | |||||||||||
2 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.10 | PB | |||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.20 | PB | |||||||||||
4 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 13.50 | PB | |||||||||||
5 | Jeanette Paul Jeanette Paul ('98) | 98 | USA | 13.68 | PB | |||||||||||
6 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.93 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +0.8 | 12.5. | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.99 | PB | |||||||||||
2 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 13.03 | PB | |||||||||||
3 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 13.12 | PB | |||||||||||
4 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.31 | PB | |||||||||||
5 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 13.74 | ||||||||||||
Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +1.6 | 12.5. | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.58 | =NR | =PB | ||||||||||
2 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 12.93 | SB | |||||||||||
3 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 13.21 | ||||||||||||
4 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.28 | ||||||||||||
5 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 13.51 | ||||||||||||
6 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 13.80 | ||||||||||||
7 | Funlayo Oluwole Funlayo Oluwole ('97) | 97 | USA | 14.18 | ||||||||||||
K 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 52.75 | WU20R | PB | ||||||||||
2 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 56.11 | ||||||||||||
3 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 57.19 | SB | |||||||||||
4 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 57.77 | PB | |||||||||||
5 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 58.28 | ||||||||||||
6 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 58.54 | PB | |||||||||||
7 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 59.46 | ||||||||||||
Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | |||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 54.85 | ||||||||||||
2 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 58.01 | ||||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 58.73 | ||||||||||||
4 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.80 | ||||||||||||
5 | Lauren Lawless Lauren Lawless | USA | 59.09 | |||||||||||||
6 | Monica Mosley Monica Mosley ('98) | 98 | USA | 1:00.70 | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 58.22 | ||||||||||||
2 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 58.28 | PB | |||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 58.42 | PB | |||||||||||
4 | Kaitlin Walker Kaitlin Walker ('95) | 95 | USA | 58.54 | ||||||||||||
5 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 1:01.34 | ||||||||||||
6 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 1:02.48 | ||||||||||||
K Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.83 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.75 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.75 | =PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Valeria Kostiuk Valeria Kostiuk ('97) | 97 | USA | 1.75 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.70 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Karissa Roman Karissa Roman | USA | 1.70 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.70 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.70 | =SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 1.65 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 1.65 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | NH | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | NH | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.50 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.35 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.25 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.25 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Hailey Sweatman Hailey Sweatman | USA | 4.15 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Sara Stevens Sara Stevens ('96) | 96 | USA | 4.05 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Britainy Smith Britainy Smith | USA | 4.05 | =PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Elizabeth Ramos Mata Elizabeth Ramos Mata | USA | 4.05 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Emily Savage Emily Savage ('94) | 94 | USA | 4.05 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Katy McAuley Katy McAuley | USA | 4.05 | SB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 4.05 | =PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.05 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Adele Blalock Adele Blalock | USA | 3.95 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 3.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Colleen Clancy Colleen Clancy ('98) | 98 | USA | 3.95 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 3.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Emily Gunderson Emily Gunderson ('96) | 96 | USA | 3.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
20 | Augusta Thomason Augusta Thomason | USA | 3.80 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Længdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.81 | +0.8 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.67 | +0.7 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.65 | +1.3 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.57 | +1.2 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.47 | 0.0 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.45 | +0.7 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.35 | +0.5 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Filippa Fotopoulou Filippa Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 6.20 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 6.16 | 0.0 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 6.14 | +0.9 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.13 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 6.06 | +0.9 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 6.04 | +0.2 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 6.03 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 5.99 | +0.5 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 5.97 | +1.3 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Kaira Simmons Kaira Simmons ('98) | 98 | USA | 5.87 | +0.1 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
18 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 5.86 | +0.1 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
18 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 5.86 | +1.3 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
20 | Lanae Newsome Lanae Newsome ('94) | 94 | USA | 5.65 | +0.8 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | NM | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 14.62 | +1.5 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 14.05 | +1.9 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.91 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 13.61 | +1.0 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Hanifah Abdulqadir Hanifah Abdulqadir | JAM | 13.30 | +1.0 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Jakayla Hand Jakayla Hand ('96) | 96 | USA | 13.24 | +0.1 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 13.19 | +1.2 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 13.14 | +0.4 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 13.13 | +1.6 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.00 | +1.8 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 13.00 | 0.0 | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 12.98 | +0.7 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('96) | 96 | AUS | 12.97 | w | +2.2 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.91 | +1.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.57 | 0.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
16 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.43 | w | +3.1 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
17 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.34 | +1.0 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
18 | Lanae Newsome Lanae Newsome ('94) | 94 | USA | 12.31 | +1.1 | SB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
19 | Deja Hillman Deja Hillman ('96) | 96 | USA | 12.28 | +1.6 | |||||||||||
| ||||||||||||||||
20 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.16 | w | +2.1 | ||||||||||
| ||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 17.97 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 17.35 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 17.23 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 16.92 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 16.13 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.82 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.75 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.57 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 14.93 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 14.41 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 14.37 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Anna Machovec Anna Machovec ('95) | 95 | USA | 14.24 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Emily Meier Emily Meier ('97) | 97 | USA | 13.44 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 13.36 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
15 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 13.30 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 55.92 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 55.05 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 54.91 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 52.35 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | 51.73 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 49.39 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 48.75 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 48.72 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 47.53 | PB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Holly Julifs Holly Julifs ('96) | 96 | USA | 46.76 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Jontavia Dykes Jontavia Dykes ('95) | 95 | USA | 46.25 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 44.92 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Alycia Springs Alycia Springs ('98) | 98 | USA | 44.32 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 44.05 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 66.19 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 66.15 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 61.23 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 60.55 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Brianna Smith Brianna Smith ('96) | 96 | USA | 59.63 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Danielle McConnell Danielle McConnell ('94) | 94 | AUS | 57.97 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Kendall Chavarria Kendall Chavarria ('98) | 98 | USA | 57.66 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 55.37 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Carissa van Beek Carissa van Beek | USA | 54.84 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Savannah Marlow Savannah Marlow | USA | 54.02 | SB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.5. Finale A Finale | 12.5. | |||||||||||||||
1 | Avione Allgood Avione Allgood ('93) | 93 | USA | 55.40 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 52.09 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Kristen Clark Kristen Clark ('96) | 96 | USA | 51.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 51.95 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 48.32 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 48.32 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Kendra Mitchell Kendra Mitchell ('95) | 95 | USA | 48.15 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Shelby Freedman Shelby Freedman | USA | 47.67 | SB | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Tianah List Tianah List ('98) | 98 | NZL | 46.80 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
10 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 44.26 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
11 | Noel Baker Noel Baker | USA | 44.18 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
12 | Megan Reed Megan Reed | USA | 43.83 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
13 | Allie Webb Allie Webb | USA | 43.43 | |||||||||||||
| ||||||||||||||||
14 | Tairyn Montgomery Tairyn Montgomery ('98) | 98 | USA | 43.38 | ||||||||||||
| ||||||||||||||||
K Syvkamp 11.5. Finale A Finale | 11.5. | |||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6074 | NR | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
2 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 5743 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
3 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5663 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
4 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5650 | NR | PB | ||||||||||
| ||||||||||||||||
5 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 5338 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
6 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 5043 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
7 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 4930 | SB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
8 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 4769 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
9 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 4754 | PB | |||||||||||
| ||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.05 | |||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Rachel Misher, Aleia Hobbs | ||||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 42.30 | |||||||||||||
Celera Barnes, Jasmine Camacho-Quinn, Kayelle Clarke, Kianna Gray | ||||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 43.26 | |||||||||||||
Kiara Parker, Jada Baylark, Janeek Brown, Taliyah Brooks | ||||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 43.27 | |||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, Symone Darius, Demi Washington | ||||||||||||||||
5 | Auburn Auburn | USA | 43.28 | |||||||||||||
Renee Shaw, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | ||||||||||||||||
6 | Tennessee Tennessee | USA | 43.30 | |||||||||||||
Alexis Duncan, Shania Collins, Lenysse Dyer, Maia McCoy | ||||||||||||||||
7 | Texas A&M Texas A&M | USA | 44.22 | |||||||||||||
Amber Ivy, Jarra Owens, Brenessa Thompson, Julia Madubuike | ||||||||||||||||
8 | South Carolina South Carolina | USA | 44.49 | |||||||||||||
Maiya Dendy, Stephanie Davis, Tatyana Mills, Amecia Pennamon | ||||||||||||||||
9 | Ole Miss Ole Miss | USA | 44.51 | |||||||||||||
Nicole Henderson, Jolie Carbo, Jeanette Paul, Shannon Ray | ||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | |||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:25.99 | |||||||||||||
Faith Ross, Jasmine Camacho-Quinn, Sydney McLaughlin-Levrone, Kayelle Clarke | ||||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:27.30 | |||||||||||||
Taylor Manson, Sharrika Barnett, Nikki Stephens, Taylor Sharpe | ||||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 3:28.02 | |||||||||||||
Rachel Misher, Zakiya Denoon, Kymber Payne, Cassondra Hall | ||||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 3:28.96 | |||||||||||||
Lenysse Dyer, Shania Collins, Maia McCoy, Felicia Majors | ||||||||||||||||
5 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:29.61 | |||||||||||||
Julia Madubuike, Glorilisha Carter, Jazmine Fray, Sammy Watson | ||||||||||||||||
6 | Alabama Alabama | USA | 3:29.71 | |||||||||||||
Daija Lampkin, Symone Darius, Katie Funcheon, Takyera Roberson | ||||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 3:31.15 | |||||||||||||
Morgan Burks-Magee, Kiara Parker, Jada Baylark, Sydney Davis | ||||||||||||||||
8 | Miss State Miss State | USA | 3:36.09 | |||||||||||||
Alon Lewis, Monica Mosley, Riley White, Keturah Smith | ||||||||||||||||
9 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:36.75 | |||||||||||||
Jolie Carbo, Jasmin Allen, Aisha Newsome, Mercedes Mattix |