Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kortrijk BEL: Guldendensporenmeeting 14.7.2018

M 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED10.23
  
 
2
Yuki Koike
Yuki Koike ('95)
JPN10.24
  
 
3
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.25
  
 
4
Shota Iizuka
Shota Iizuka ('91)
JPN10.31
  
 SB
5
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.33
  
 
6
Thando Roto
Thando Roto ('95)
RSA10.45
  
 
7
Takuya Kawakami
Takuya Kawakami ('95)
JPN10.56
  
 
8
Jeremy Dodson
Jeremy Dodson ('87)
SAM10.64
  
 
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Ben Bassaw
Ben Bassaw ('89)
FRA10.48
  
 
2
Jeffrey Vanan
Jeffrey Vanan ('92)
SUR10.52
  
 
3
Lionel Degavre
Lionel Degavre ('95)
BEL10.76
  
 PB
4
Simon Blok
Simon Blok ('94)
NED10.84
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
RSA10.40
  
 
2
Shota Iizuka
Shota Iizuka ('91)
JPN10.41
  
 SB
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.49
  
 
4
Thando Roto
Thando Roto ('95)
RSA10.52
  
 
5
Takuya Kawakami
Takuya Kawakami ('95)
JPN10.52
  
 
6
Jeffrey Vanan
Jeffrey Vanan ('92)
SUR10.76
  
 
7
Lionel Degavre
Lionel Degavre ('95)
BEL10.94
  
 
M 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED20.28
  
 SB
2
Yuki Koike
Yuki Koike ('95)
JPN20.29
  
 PB
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED20.46
  
 SB
4
Jun Yamashita
Jun Yamashita ('97)
JPN20.61
  
 
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED20.46
  
 PB
2
Fode Sissoko
Fode Sissoko ('96)
MLI20.52
  
NR PB
3
Jeremy Dodson
Jeremy Dodson ('87)
SAM20.72
  
 SB
4
Ben Bassaw
Ben Bassaw ('89)
FRA20.75
  
 
Finale C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR20.78
  
 PB
2
James Gladman
James Gladman ('93)
GBR20.93
  
 PB
3
Jeffrey Vanan
Jeffrey Vanan ('92)
SUR21.14
  
 
4
Lionel Degavre
Lionel Degavre ('95)
BEL21.30
  
 PB
Finale D
Vind: -3.7
Vind: -3.7
1
Simon Blok
Simon Blok ('94)
NED22.14
  
 
Finale E
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Massimo Renson
Massimo Renson ('96)
BEL22.16
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Fitzroy Dunkley
Fitzroy Dunkley ('93)
JAM46.18
  
 
2
Teddy Atine
Teddy Atine ('85)
FRA46.44
  
 SB
3
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.44
  
 
4
Marcus Chambers
Marcus Chambers ('94)
USA47.45
  
 
5
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
RSA47.77
  
 
Finale B
1
Fethi Benchaa
Fethi Benchaa ('88)
ALG46.43
  
 SB
2Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN46.90
  
 
3
Josh Ledger
Josh Ledger ('97)
NZL48.23
  
 
Romel Lewis
Romel Lewis ('88)
JAM DQ
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Colby Alexander
Colby Alexander ('91)
USA1:46.09
  
 PB
2
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:46.46
  
 
3
Jesse Garn
Jesse Garn ('93)
USA1:46.60
  
 
4
Sam Prakel
Sam Prakel ('94)
USA1:46.75
  
 PB
5
Mouad Zahafi
Mouad Zahafi ('98)
MAR1:46.92
  
 PB
6
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:47.02
  
 
7
Robby Andrews
Robby Andrews ('91)
USA1:51.07
  
 
Arthur Bruyneel
Arthur Bruyneel ('94)
BEL DNF
  
 
Mohammed Laalou
Mohammed Laalou ('90)
MAR DNF
  
 
Kyle Langford
Kyle Langford ('96)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Said Aden Said
Said Aden Said ('93)
QAT1:46.62
  
 SB
2
Marius Probst
Marius Probst ('95)
GER1:47.56
  
 PB
3
Markus Einan
Markus Einan ('97)
NOR1:47.67
  
 
4
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:48.49
  
 
5
Drew Hunter
Drew Hunter ('97)
USA1:48.57
  
 PB
6
Aymeric Lusine
Aymeric Lusine ('95)
FRA1:49.01
  
 
7
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:50.10
  
 SB
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
RSA DNF
  
 
Vincent Ciattei
Vincent Ciattei ('95)
USA DNF
  
 
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG DNF
  
 
Finale C
1
James Preston
James Preston ('97)
NZL1:48.44
  
 
2
Tony van Diepen
Tony van Diepen ('96)
NED1:49.09
  
 
3
Jürgen Wielart
Jürgen Wielart ('92)
NED1:49.48
  
 
4
Finley Bigg
Finley Bigg ('98)
GBR1:49.50
  
 
5
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:50.68
  
 
Fitzroy Dunkley
Fitzroy Dunkley ('93)
JAM DNF
  
 
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA DNF
  
 
Finale D
1
John Fitzsimons
John Fitzsimons ('98)
IRL1:49.06
  
 SB
2
Sean Molloy
Sean Molloy ('95)
GBR1:49.63
  
 
3
Cameron Proceviat
Cameron Proceviat ('93)
CAN1:49.85
  
 SB
4
Rolands Jierķis
Rolands Jierķis ('95)
LAT1:51.17
  
 
5
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE1:51.93
  
 
6
Dan Block
Dan Block ('91)
CAN1:52.52
  
 
7
Satoshi Takami
Satoshi Takami ('87)
JPN1:53.29
  
 
8
Kenta Umetani
Kenta Umetani ('96)
JPN1:54.42
  
 
Finale E
1
Alexis Regent
Alexis Regent ('99)
FRA1:50.62
  
 PB
2
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT1:51.42
  
 PB
3
Mathias Sanctorum
Mathias Sanctorum ('93)
BEL1:51.47
  
 PB
4
Sacha Cultru
Sacha Cultru ('99)
FRA1:51.72
  
 
5
Andrew Leblanc
Andrew Leblanc ('98)
CAN1:51.97
  
 
6
Elon Abergel
Elon Abergel ('99)
ISR1:52.21
  
 
7
Flynn Palmer
Flynn Palmer ('99)
NZL1:52.58
  
 
8
Alexandre Giraud
Alexandre Giraud ('89)
FRA1:52.87
  
 
9
Clement Houcke
Clement Houcke ('96)
FRA1:54.65
  
 SB
Finale F
1
Josh Pütz
Josh Pütz ('96)
LUX1:51.74
  
 PB
2
Elias Schreml
Elias Schreml 
GER1:52.06
  
 PB
3
Julien Gillet
Julien Gillet ('93)
BEL1:52.15
  
 SB
4
Simon Descamps
Simon Descamps ('98)
FRA1:52.34
  
 PB
5
Benoît Looten
Benoît Looten ('95)
FRA1:52.92
  
 PB
6
Nate Riech
Nate Riech ('95)
CAN1:52.95
  
 PB
7
Robert Hewison
Robert Hewison ('97)
IRL1:53.28
  
 PB
8
Lucas Peiffert
Lucas Peiffert ('98)
FRA1:53.58
  
 SB
9
Kevin De Kerpel
Kevin De Kerpel ('88)
BEL1:53.86
  
 PB
10
Francois Ducourant
Francois Ducourant ('95)
FRA1:54.01
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sean McGorty
Sean McGorty ('95)
USA3:36.61
  
 PB
2
Sammy Kirongo
Sammy Kirongo ('94)
KEN3:38.48
  
 PB
3
Rob Napolitano
Rob Napolitano ('94)
PUR3:38.74
  
 PB
4
Johnny Gregorek
Johnny Gregorek ('91)
USA3:39.61
  
 
5
Amos Bartelsmeyer
Amos Bartelsmeyer ('94)
USA3:39.64
  
 PB
6
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED3:40.06
  
 SB
7
Brimin Kiprotich
Brimin Kiprotich ('99)
KEN3:40.25
  
 
8
Graham Crawford
Graham Crawford ('92)
USA3:40.65
  
 
9
Lawi Kosgei
Lawi Kosgei ('99)
KEN3:41.70
  
 
10
Michael Kibet
Michael Kibet ('99)
KEN3:42.54
  
 
11
Henry Wynne
Henry Wynne ('95)
USA3:43.32
  
 SB
12
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
BEL3:45.03
  
 
13
Garrett O'Toole
Garrett O'Toole ('96)
USA3:45.14
  
 
14
Chad Noelle
Chad Noelle ('93)
USA3:45.80
  
 
15
Robert Denault
Robert Denault ('93)
CAN3:48.10
  
 
16
Ryoji Tatezawa
Ryoji Tatezawa ('97)
JPN3:50.78
  
 
17
Thomas Riva
Thomas Riva ('92)
CAN3:53.91
  
 
Ayman Zahafi
Ayman Zahafi ('97)
MAR DNF
  
 
Finale B
1
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED3:42.04
  
 
2
Ossama Meslek
Ossama Meslek ('97)
ITA3:43.02
  
 
3
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED3:43.39
  
 
4
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR3:43.72
  
 
5
Clemens Bleistein
Clemens Bleistein ('90)
GER3:44.77
  
 
6
Lander Tijtgat
Lander Tijtgat ('83)
BEL3:44.80
  
 SB
7
Hazuma Hattori
Hazuma Hattori ('95)
JPN3:45.17
  
 SB
8
George Kelly
George Kelly ('93)
USA3:45.32
  
 PB
9
Justin Kent
Justin Kent ('92)
CAN3:45.39
  
 
10
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR3:45.42
  
 SB
11
Ben Moynihan
Ben Moynihan ('94)
NZL3:46.21
  
 
12
Uģis Jocis
Uģis Jocis ('93)
LAT3:47.16
  
 
13
Austin Anaya
Austin Anaya ('96)
USA3:48.18
  
 
14
Victor Palumbo
Victor Palumbo ('93)
USA3:50.01
  
 
15
Matthew Manning
Matthew Manning ('98)
NZL3:50.57
  
 
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN DNF
  
 
Finale C
1
Nick Harris
Nick Harris ('94)
USA3:42.29
  
 PB
2
Jacob Thomson
Jacob Thomson ('94)
USA3:43.15
  
 PB
3
Samuel Vincent
Samuel Vincent ('92)
USA3:44.17
  
 PB
4
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA3:44.57
  
 PB
5
William Fuller
William Fuller ('97)
GBR3:45.22
  
 
6
Diego Estrada
Diego Estrada ('89)
USA3:45.86
  
 SB
7
Chiharu Nakagawa
Chiharu Nakagawa ('86)
JPN3:45.99
  
 SB
8
Jack Williams
Jack Williams ('93)
CAN3:47.15
  
 
9
Jelmer van der Linden
Jelmer van der Linden ('96)
NED3:47.29
  
 
10Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN3:48.28
  
 
11
Jennen Mortier
Jennen Mortier ('97)
BEL3:50.16
  
 SB
12
Julian Oey
Julian Oey ('92)
AUS3:59.04
  
 SB
Jordan Mann
Jordan Mann ('93)
USA DNF
  
 
Finale D
1
Benjamin Enzema
Benjamin Enzema ('89)
GEQ3:46.14
  
NR PB
2
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST3:46.33
  
 SB
3
Nuno Lopes
Nuno Lopes ('87)
POR3:46.60
  
 PB
4
Jack Keelan
Jack Keelan ('95)
USA3:47.35
  
 SB
5
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL3:47.68
  
 PB
6
Steffen Baxheinrich
Steffen Baxheinrich ('99)
GER3:48.52
  
 PB
6
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE3:57.07
  
 SB
7
Tom Elmer
Tom Elmer ('97)
SUI3:49.36
  
 
8
Jonas Beverungen
Jonas Beverungen ('90)
GER3:49.52
  
 
9
Jean-Pierre Weerts
Jean-Pierre Weerts ('86)
BEL3:52.88
  
 
10
Romain Hesschentier
Romain Hesschentier ('85)
FRA3:53.18
  
 PB
11
Bryce Anderson
Bryce Anderson ('96)
AUS3:53.70
  
 SB
12
Michael Wilms
Michael Wilms ('87)
GER3:54.03
  
 SB
13
Guillaume Binet
Guillaume Binet ('87)
FRA3:57.00
  
 SB
Maximilian Feist
Maximilian Feist ('99)
GER DNF
  
 
Will Crocker
Will Crocker ('93)
USA DNF
  
 
Finale E
1
Nils Voigt
Nils Voigt ('97)
GER3:55.19
  
 PB
2
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL3:55.91
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Isaac Updike
Isaac Updike ('92)
USA8:25.38
  
 PB
2
Ahmed Abdelwahed
Ahmed Abdelwahed ('96)
ITA8:26.02
  
 PB
3
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA8:27.72
  
 SB
4
Eric Peñalver
Eric Peñalver ('93)
ESP8:28.69
  
 
5
Josh Thompson
Josh Thompson ('93)
USA8:30.29
  
 PB
6
Tripp Hurt
Tripp Hurt ('92)
USA8:30.69
  
 PB
7
Mason Ferlic
Mason Ferlic ('93)
USA8:35.41
  
 SB
8
Kosei Yamaguchi
Kosei Yamaguchi ('91)
JPN8:37.81
  
 
9
Taisei Ogino
Taisei Ogino ('97)
JPN8:47.77
  
 
10
Ryuma Aoki
Ryuma Aoki ('97)
JPN8:47.87
  
 PB
11
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP8:53.47
  
 SB
William Atger
William Atger ('94)
FRA DNF
  
 
Youssef Boussiane
Youssef Boussiane ('94)
MAR DNF
  
 
Mathijs Casteele
Mathijs Casteele ('89)
BEL DNF
  
 
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE DNF
  
 
Brian Shrader
Brian Shrader ('91)
USA DNF
  
 
Ibrahim Chakir
Ibrahim Chakir ('94)
ESP DNF
  
 
Víctor Ruiz
Víctor Ruiz ('93)
ESP DNF
  
 
Luís Miguel Borges
Luís Miguel Borges ('94)
POR DNF
  
 
Giuseppe Gerratana
Giuseppe Gerratana ('92)
ITA DNF
  
 
Alberts Blajs
Alberts Blajs ('95)
LAT DNF
  
 
Bert Misplon
Bert Misplon ('88)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Luca Sinn
Luca Sinn ('96)
AUT8:48.38
  
 
2
Ryan Driscoll
Ryan Driscoll ('94)
GBR8:54.65
  
 
3Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN9:02.01
  
 
4
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT9:05.41
  
 
5
Camille Duret
Camille Duret ('86)
FRA9:07.99
  
 
6
Umberto Contran
Umberto Contran ('95)
ITA9:09.10
  
 SB
7
James Beeks
James Beeks ('98)
GBR9:16.04
  
 
8
Ali Babaci
Ali Babaci ('92)
FRA9:19.94
  
 
9
Josh Lunn
Josh Lunn ('92)
GBR9:27.56
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.68
  
 
2
Aleec Harris
Aleec Harris ('90)
USA13.73
  
 
3
Johnathan Cabral
Johnathan Cabral ('92)
CAN13.81
  
 
4
Andrew Riley
Andrew Riley ('88)
JAM13.83
  
 
5
Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias ('95)
FRA13.88
  
 
6
Max Hairston
Max Hairston ('94)
USA14.11
  
 
7Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN14.16
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Tyler Mason
Tyler Mason ('95)
JAM13.65
  
 SB
2
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA13.91
  
 
3
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL13.95
  
 
4
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED14.27
  
 
5
Mael Pomponne
Mael Pomponne ('93)
FRA14.43
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ju Eun-Jae 
Ju Eun-Jae  ('93)
KOR7.75
+0.1
  
 
2
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT7.51
+1.2
  
 
3
Bryson Patterson
Bryson Patterson ('95)
CAN7.21
+0.7
  
 
4
Guillaume Fleuter
Guillaume Fleuter ('90)
FRA7.01
+0.6
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Remi Malengreaux
Remi Malengreaux ('95)
BEL62.99
  
 
K 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Kimberlyn Duncan
Kimberlyn Duncan ('91)
USA11.57
  
 
2
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL11.71
  
 
3
Bowien Jansen
Bowien Jansen ('98)
NED11.74
  
 PB
4
Janice Babel
Janice Babel ('92)
NED11.75
  
 
5
Jolene Jacobs
Jolene Jacobs ('92)
NAM11.75
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Marijke Boogerd
Marijke Boogerd ('97)
NED11.77
  
 =PB
2
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.10
  
 
3
Emma Suhonen
Emma Suhonen ('91)
FIN12.27
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1
Janice Babel
Janice Babel ('92)
NED11.98
  
 
2
Bowien Jansen
Bowien Jansen ('98)
NED11.99
  
 
3
Marijke Boogerd
Marijke Boogerd ('97)
NED12.24
  
 
4
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE12.24
  
 
5
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL12.25
  
 
Indledende 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1
Emma Suhonen
Emma Suhonen ('91)
FIN12.35
  
 
K 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Kimberlyn Duncan
Kimberlyn Duncan ('91)
USA22.92
  
 
2
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL23.58
  
 
3
Aminatou Seyni
Aminatou Seyni ('96)
NIG23.75
  
 PB
4
Karin Okoliye
Karin Okoliye ('94)
BUL23.89
  
 PB
5
Janice Babel
Janice Babel ('92)
NED24.11
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED24.87
  
 SB
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Emma Suhonen
Emma Suhonen ('91)
FIN25.15
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Aminatou Seyni
Aminatou Seyni ('96)
NIG51.23
  
NR PB
2
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL52.25
  
 PB
3
Raphaela Boaheng Lukudo
Raphaela Boaheng Lukudo ('94)
ITA52.68
  
 
4
Tjipekapora Herunga
Tjipekapora Herunga ('88)
NAM53.46
  
 SB
5
Marta Milani
Marta Milani ('87)
ITA53.93
  
 
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL54.15
  
 SB
1
Flavie Vanbesien
Flavie Vanbesien ('95)
BEL56.57
  
 PB
2
Josefin Magnusson
Josefin Magnusson ('89)
SWE54.57
  
 
3
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED54.62
  
 
4
Paulien Couckuyt
Paulien Couckuyt ('97)
BEL55.65
  
 PB
5
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL55.77
  
 PB
6
Laura Chantrayne
Laura Chantrayne ('93)
FRA55.81
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Jenna Westaway
Jenna Westaway ('94)
CAN2:01.70
  
 
2
Lauren Johnson
Lauren Johnson ('87)
USA2:01.70
  
 
3
Meg Manley
Meg Manley ('93)
USA2:01.98
  
 PB
4
Sarah Schmidt
Sarah Schmidt ('96)
GER2:02.04
  
 SB
5
Cory McGee
Cory McGee ('92)
USA2:02.13
  
 
6
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:03.35
  
 
7
Alena Brooks
Alena Brooks ('91)
TTO2:04.01
  
 
8
Maité Bouchard
Maité Bouchard ('95)
CAN2:04.93
  
 
9
Danaïd Prinsen
Danaïd Prinsen ('97)
NED2:06.55
  
 
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Līga Velvere
Līga Velvere ('90)
LAT2:01.21
  
 PB
2
Emily Lipari
Emily Lipari ('92)
USA2:03.00
  
 PB
3
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA2:03.30
  
 SB
4
Justine Fedronic
Justine Fedronic ('91)
FRA2:03.44
  
 
5
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:03.45
  
 
6
Halyna Syshko
Halyna Syshko ('91)
UKR2:04.45
  
 SB
7
Laurence Côté
Laurence Côté ('91)
CAN2:05.69
  
 
8
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA2:05.83
  
 
9
Tanja Spill
Tanja Spill ('95)
GER2:09.60
  
 
Aminatou Seyni
Aminatou Seyni ('96)
NIG DNF
  
 
Finale C
1
Megan Mansy
Megan Mansy ('94)
USA2:03.77
  
 PB
2
Adrea Propp
Adrea Propp ('92)
CAN2:04.88
  
 
3
Danielle Aragon
Danielle Aragon ('94)
USA2:04.93
  
 SB
4
Manon Fage
Manon Fage ('92)
FRA2:06.76
  
 
5
Carole Rieb
Carole Rieb ('89)
FRA2:07.15
  
 
6
Airi Ikezaki
Airi Ikezaki ('98)
JPN2:07.18
  
 
7
Devan Wiebe
Devan Wiebe ('93)
CAN2:07.82
  
 
8
Alaine Tate
Alaine Tate ('92)
USA2:11.77
  
 
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Tamara Harris
Tamara Harris ('93)
CAN2:08.05
  
 SB
2
Zoe Therese Bedouin
Zoe Therese Bedouin ('91)
FRA2:08.71
  
 
3
Nisrine Masrhalmi
Nisrine Masrhalmi ('96)
NED2:08.96
  
 SB
4
Flora Poupenez
Flora Poupenez 
FRA2:09.80
  
 PB
5
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:10.62
  
 SB
6
Michele De Smet
Michele De Smet ('99)
BEL2:13.29
  
 PB
Finale E
1
Paula Grech
Paula Grech ('92)
MLT2:14.76
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Karissa Schweizer
Karissa Schweizer ('96)
USA4:06.77
  
 PB
2
Vanessa Fraser
Vanessa Fraser ('95)
USA4:09.74
  
 PB
3
Katelyn Ayers
Katelyn Ayers ('95)
CAN4:09.74
  
 PB
4
Dana Giordano
Dana Giordano ('93)
USA4:10.81
  
 
5
Madeline Hills
Madeline Hills ('87)
AUS4:11.31
  
 SB
6
Geneviève Lalonde
Geneviève Lalonde ('91)
CAN4:11.65
  
 SB
7
Cristina Espejo
Cristina Espejo ('94)
ESP4:12.21
  
 PB
8
Katrina Coogan
Katrina Coogan ('93)
USA4:12.84
  
 PB
9
Mariah Kelly
Mariah Kelly ('91)
CAN4:13.75
  
 
10
Mel Lawrence
Mel Lawrence ('89)
USA4:13.83
  
 
11
Helen Schlachtenhaufen
Helen Schlachtenhaufen ('95)
USA4:15.49
  
 
12
Maddie Alm
Maddie Alm ('93)
USA4:18.09
  
 
13
Sarah MacPherson
Sarah MacPherson ('91)
CAN4:19.45
  
 
14
Ayla Granados
Ayla Granados ('91)
USA4:22.82
  
 
Meg Manley
Meg Manley ('93)
USA DNF
  
 
Finale B
1
Oumaima Saoud
Oumaima Saoud ('96)
MAR4:12.36
  
 PB
2
Tori Gerlach
Tori Gerlach ('94)
USA4:14.84
  
 PB
3
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE4:14.93
  
 PB
4
María Pía Fernández
María Pía Fernández ('95)
URU4:15.73
  
 
5
Heather MacLean
Heather MacLean ('95)
USA4:17.36
  
 PB
6
Erin Teschuk
Erin Teschuk ('94)
CAN4:18.22
  
 
7
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips ('93)
NED4:19.26
  
 SB
8
Kimberly Johansen
Kimberly Johansen ('94)
GBR4:19.76
  
 
9
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:26.32
  
 
10Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:29.49
  
 
Laurence Côté
Laurence Côté ('91)
CAN DNF
  
 
Finale C
1
Julia van Velthoven
Julia van Velthoven ('94)
NED4:18.63
  
 PB
2
Stephanie Herrick
Stephanie Herrick ('87)
USA4:21.25
  
 PB
3
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA4:21.39
  
 PB
4
Samantha Murphy
Samantha Murphy ('92)
CAN4:21.65
  
 
5
Alycia Butterworth
Alycia Butterworth ('92)
CAN4:22.35
  
 SB
6
Kirsten Lee
Kirsten Lee ('93)
CAN4:22.39
  
 
7
Linda Wrede
Linda Wrede ('93)
GER4:22.99
  
 
8
Elina Sujew
Elina Sujew ('90)
GER4:23.26
  
 SB
9Julie MathisenJulie Mathisen ('93)NOR4:24.56
  
 
10
Nokoka Hosaka
Nokoka Hosaka ('97)
JPN4:25.40
  
 SB
11
Claire Palou
Claire Palou ('01)
FRA4:28.55
  
 
12
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:28.92
  
 
Alaine Tate
Alaine Tate ('92)
USA DNF
  
 
Finale D
1
Wakana Kabasawa
Wakana Kabasawa ('99)
JPN4:30.18
  
 
2
Febe Triest
Febe Triest 
BEL4:33.19
  
 SB
3
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL4:39.11
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Lonah Chemtai Salpeter
Lonah Chemtai Salpeter ('88)
ISR15:17.81
  
NR PB
2
Konstanze Klosterhalfen
Konstanze Klosterhalfen ('97)
GER15:19.93
  
 SB
3
Lauren Paquette
Lauren Paquette ('86)
USA15:22.32
  
 
4
Mao Ichiyama
Mao Ichiyama ('97)
JPN15:36.11
  
 SB
5
Katarzyna Rutkowska
Katarzyna Rutkowska ('94)
POL15:37.31
  
 PB
6
Denise Krebs
Denise Krebs ('87)
GER15:46.50
  
 
7
Yuka Suzuki
Yuka Suzuki ('99)
JPN15:48.92
  
 
8
Shona Heaslip
Shona Heaslip ('94)
IRL15:50.38
  
 PB
9
Kaori Morita
Kaori Morita ('95)
JPN15:58.59
  
 
10
Natsuki Sekiya
Natsuki Sekiya ('97)
JPN16:19.29
  
 
11
Yuki Akiyama
Yuki Akiyama ('98)
JPN16:27.35
  
 PB
12
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR17:01.33
  
 
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE DNF
  
 
Tara Palm
Tara Palm ('85)
AUS DNF
  
 
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE DNF
  
 
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Erica Bougard
Erica Bougard ('93)
USA12.95
  
 
2
MacKenzie Hill
MacKenzie Hill ('86)
USA13.17
  
 
3
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.52
  
 
4
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.92
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz DEN16.06
  
 
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Hanne Maudens
Hanne Maudens ('97)
BEL14.22
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Solene Guiloineau
Solene Guiloineau ('92)
FRA4.33
  
 PB
2
Rachel Hyink
Rachel Hyink ('98)
CAN3.93
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Sha'Keela Saunders
Sha'Keela Saunders ('93)
USA6.88 w
+2.3
  
 
2
Kylie Price
Kylie Price ('93)
USA6.36
+1.2
  
 
3
Kendell Williams
Kendell Williams ('95)
USA6.31
+0.4
  
 
4
Erica Bougard
Erica Bougard ('93)
USA6.27
0.0
  
 
5
Maite Beernaert
Maite Beernaert ('01)
BEL6.08
+0.1
  
 
6
Danylle Kurywchak
Danylle Kurywchak ('94)
USA5.79
+1.9
  
 PB
7
Aasha Marler
Aasha Marler ('92)
USA5.78
-1.0
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL63.60
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint