Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 6‐8.7.2018

M 800 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
5
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE2:10.4h
  
 PB
K 60 m    
8.7. Vind: -1.1

Finale A

Finale
8.7.Vind: -1.1
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN9.01
  
 PB
K 80 m    
8.7. Vind: +3.3

Finale A

Finale
8.7.Vind: +3.3
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE9.81 w
  
 
Finale B
8.7. Vind: +1.9
8.7.Vind: +1.9
3
Titti Ewertzh
Titti Ewertzh ('03)
SWE10.76
  
 PB
K 100 m    
8.7. Vind: +0.9

Finale A

Finale
8.7.Vind: +0.9
2
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.50
  
 PB
5
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE12.71 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 2
8.7. Vind: +0.9
8.7.Vind: +0.9
4
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE12.73
  
 SB
5
Josefine Olsson
Josefine Olsson ('98)
SWE13.07
  
 SB
K 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
6
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE1:02.73
  
 SB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN58.83
  
 PB
Nina HalkierNina Halkier ('02)DEN1:00.88
  
 PB
Maja FelbyMaja Felby ('02)DEN1:02.36
  
 PB
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)DEN1:04.55
  
 SB
Finale B
8.7.
8.7.
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE1:05.24
  
 SB
K 600 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN1:42.24
  
 
K 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
4
Tilde Axelsson Fröjdenlund
Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03)
SWE2:26.75
  
 PB
K Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
2
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE5.28
0.0
  
 PB
3
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE5.48
+1.2
  
 PB
5
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE5.34
+1.0
  
 PB
5
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE4.95
0.0
  
 SB
9
Claudia Spanier
Claudia Spanier ('98)
SWE5.44 w
+2.8
  
 
K Trespring     
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE9.94
+1.5
  
 PB
Nova Barrett
Nova Barrett ('04)
SWE9.62
+1.1
  
 PB
1
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE11.32
+1.1
  
 PB
3
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE10.32 w
+4.1
  
 
8
Nova Barrett
Nova Barrett ('04)
SWE9.94 w
+3.2
  
 
9
Emma Svensson
Emma Svensson ('03)
SWE9.78 w
+3.7
  
 
10
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE9.76 w
+4.3
  
 
13
Alva Sandahl
Alva Sandahl ('04)
SWE9.55 w
+4.9
  
 
K Trespring extra    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Hanna Gille
Hanna Gille ('96)
SWE11.79 w
+2.5
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN9.37
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
Martha DueMartha Due ('03)DEN20.04
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN32.00
  
 
K Spydkast 400 gram    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN23.63
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN23.03
  
 
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN22.13
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN16.74
  
 
K Spydkast 500 gram    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN18.54
  
 
P19 100 m    
Indledende heats8.7.
Indledende 2
8.7. Vind: +1.8
8.7.Vind: +1.8
2
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE12.94
  
 SB
D17 100 m    
Indledende heats8.7.
Indledende 3
8.7. Vind: +0.8
8.7.Vind: +0.8
6
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE11.95
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +1.4
7.7.Vind: +1.4
4
Lucas Kristenson
Lucas Kristenson ('01)
SWE16.71
  
 =PB
P17 100 m    
8.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
8.7.Vind: +2.9
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE12.38 w
  
 
3
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE12.56 w
  
 
Finale B
8.7. Vind: +2.5
8.7.Vind: +2.5
1
Laura Iversen
Laura Iversen ('02)
SWE12.78 w
  
 
2
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE12.79 w
  
 
5
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE13.12 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +2.4
8.7.Vind: +2.4
2
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE12.80 w
  
 
Indledende 2
8.7. Vind: +1.3
8.7.Vind: +1.3
2
Olivia Österling Strömstedt
Olivia Österling Strömstedt ('01)
SWE12.93
  
 PB
Indledende 3
8.7. Vind: +1.9
8.7.Vind: +1.9
2
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE12.72
  
 PB
4
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE13.23
  
 PB
Indledende 4
8.7. Vind: +1.6
8.7.Vind: +1.6
1
Emily Capobianco
Emily Capobianco ('01)
SWE12.70
  
 SB
P17 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
2
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE58.59
  
 PB
6
Linn Skoog
Linn Skoog ('02)
SWE1:01.36
  
 PB
7
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE1:01.49
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
2
Emilia Münchmeyer
Emilia Münchmeyer ('02)
SWE33.50
  
 PB
P15 80 m    
8.7. Vind: +4.7

Finale A

Finale
8.7.Vind: +4.7
1
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE10.18 w
  
 
6
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE10.49 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +0.8
8.7.Vind: +0.8
3
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE10.74
  
 PB
Indledende 2
8.7. Vind: -0.3
8.7.Vind: -0.3
1
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE10.61
  
 PB
Indledende 5
8.7. Vind: +2.8
8.7.Vind: +2.8
3
Ella Feldthusen
Ella Feldthusen ('03)
SWE10.87 w
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
3
Lovisa Hörnström
Lovisa Hörnström ('03)
SWE32.76
  
 PB
P14 80 m    
8.7. Vind: +3.3

Finale A

Finale
8.7.Vind: +3.3
3
Filippa Palmås
Filippa Palmås ('04)
SWE10.42 w
  
 
4
Lovis Mathisson
Lovis Mathisson ('04)
SWE10.46 w
  
 
8
Ida Kühnel Pappila
Ida Kühnel Pappila ('04)
SWE10.55 w
  
 
Finale B
8.7. Vind: +2.7
8.7.Vind: +2.7
1
Angelina Hooks
Angelina Hooks ('04)
SWE10.49 w
  
 
2
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.60 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: -0.9
8.7.Vind: -0.9
1
Lovis Mathisson
Lovis Mathisson ('04)
SWE10.60
  
 PB
Indledende 2
8.7. Vind: +0.2
8.7.Vind: +0.2
2
Ida Kühnel Pappila
Ida Kühnel Pappila ('04)
SWE10.64
  
 PB
Indledende 3
8.7. Vind: -0.7
8.7.Vind: -0.7
3
Angelina Hooks
Angelina Hooks ('04)
SWE10.80
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint