Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DMU hold finale 22.9.2018
Ballerup Atletik Stadion

K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.37
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM1.80
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK30.13
  
 
D19 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta11.02
  
 
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Aalborg AM12.00
  
 
3Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta12.06
  
 
4Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM12.07
  
 
5Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190012.10
  
 
6Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK13.72
  
 PB
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Rasmus Rose HansenRasmus Rose Hansen ('99)Skive AM50.89
  
 PB
2Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta51.77
  
 PB
3Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190051.86
  
 
4Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta52.39
  
 
5Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM56.96
  
 
6Victor HeeVictor Hee ('01)BAK57.44
  
 PB
Finale B
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM54.86
  
 
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta4:06.52
  
 
2Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:07.02
  
 
3Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:12.78
  
 
4Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:14.12
  
 
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:14.78
  
 PB
6Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:20.39
  
 
7Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta4:23.77
  
 
8Pietro PizzolatoPietro Pizzolato ('01)Aalborg AM4:24.23
  
 PB
9Victor HeeVictor Hee ('01)BAK4:38.57
  
 
D19 5000 m    

Finale A

Finale
1Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 190015:29.12
  
 
2Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta15:40.85
  
 PB
3Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta15:52.32
  
 PB
4Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM16:01.49
  
 
5Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM16:45.45
  
 
6Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM16:46.39
  
 PB
7Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK17:43.79
  
 SB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta14.60
  
 
2Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.91
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta16.32
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.84
  
 
 
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
 XO
1.81
  O
1.84
 XO
1.87
XXX
  
2Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.65
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXX
      
3Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.65
  
 
 
1.50
  O
1.60
 XO
1.65
  O
1.70
XXX
    
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.60
  
 
 
1.50
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
5Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM1.60
  
 PB
 
1.45 =PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65
XXX
   
6Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.60
  
 
 
1.60
 XO
1.65
XXX
      
7Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM1.45
  
 PB
 
1.45 PB
  O
1.50
XXX
      
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.70
  
 
 
4.00
 XO
4.30
  O
4.50
XXO
4.70
  O
4.90
XXX
   
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.00
  
 
 
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
 XO
4.30
XXX
    
3Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.80
  
 
 
3.40
  O
3.70
 XO
3.80
 XO
3.90
XXX
    
4Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19003.60
  
 
 
3.60
XXO
3.70
XXX
3.80
XXX
     
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.20
  
 =PB
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20 =PB
 XO
3.40
XXX
    
5Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.20
  
 
 
3.20
 XO
3.40
XXX
      
7August WinterAugust Winter ('01)Skive AM3.00
  
 =PB
 
3.00 =PB
 XO
3.20
XXX
      
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.70
-0.2
  
 
 
  X6.64  X  X6.70  X  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.20
0.0
  
 
 
  X5.956.02  X  X6.20  
3William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.06
0.0
  
 PB
 
5.95  X  X5.81  X6.06 PB  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.66
0.0
  
 
 
5.54  X5.665.535.565.62  
5Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Aalborg AM5.48
+0.3
  
 PB
 
5.48 PB5.164.99  X5.30  X  
6Rasmus Rose HansenRasmus Rose Hansen ('99)Skive AM5.17
0.0
  
 PB
 
4.83 PB3.014.105.17 PB    
7Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK4.70
0.0
  
 PB
 
4.45 PB4.70 PB4.653.714.70 =PB3.79  
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190012.61
-0.3
  
 
 
12.2912.2912.4712.5312.6112.30  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta12.18
+0.4
  
 PB
 
11.94 PB  X12.18 PB12.1511.80  X  
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.11
+1.1
  
 
 
11.7112.11  X  X  X  X  
4Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta11.39
+0.5
  
 
 
10.72  X10.8710.0711.39  X  
5August WinterAugust Winter ('01)Skive AM10.43
+0.1
  
 PB
 
10.43 PB  X  X  X  X  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta17.04
  
 
 
15.5516.7617.04  X  X  X  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK13.67
  
 PB
 
12.7112.4512.7113.3413.67 PB  X  
3Mads LundMads Lund Sparta13.01
  
 
 
12.20  X12.4713.0112.88  X  
4Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta11.69
  
 
 
  X11.0311.69  X11.11  X  
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik11.35
  
 
 
10.5011.3410.7411.35  X  X  
6Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM6.79
  
 SB
 
5.85 SB6.06 SB6.79 SB6.426.456.79 =SB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta58.88
  
 
 
  X  X55.63  X58.8858.57  
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK42.02
  
 
 
  X40.4640.7640.2342.0241.90  
3Mads LundMads Lund Sparta37.50
  
 
 
33.9137.5035.37  X    
4Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190035.32
  
 SB
 
32.9431.6934.31 SB  X35.32 SB35.09  
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM28.10
  
 PB
 
27.47 PB  X  X  X25.6428.10 PB  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM64.31
  
 
 
64.31  X61.84  X61.3159.94  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK54.07
  
 
 
54.0752.89  X  X52.55  X  
3Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190035.27
  
 SB
 
  X30.8532.0435.27 SB33.06  X  
4Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC20.00
  
 SB
 
  X16.76 SB  X20.00 SB19.28  X  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta59.87
  
 
 
50.64  X  X  X59.8757.79  
2Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta48.24
  
 SB
 
41.54 SB41.3842.91 SB  X48.24 SB46.52  
3Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK46.41
  
 
 
  X41.54  X46.4144.30  X  
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190043.60
  
 
 
  X40.9443.60  X  X  X  
5Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM29.24
  
 PB
 
24.84 PB29.24 PB  X  X  X  X  
P19 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.33
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.39
  
 
3Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM12.74
  
 =SB
4Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta12.82
  
 
5Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM12.94
  
 
6Promise LaursenPromise Laursen Hvidovre AM13.12
  
 
Finale B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM13.17
  
 
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.38
  
 
3Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.39
  
 
4Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM13.82
  
 
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta58.46
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM59.55
  
 
3Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1:04.97
  
 
4Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19001:05.58
  
 =PB
5Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:06.21
  
 
Finale B
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.38
  
 
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:38.97
  
 
2Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:58.91
  
 
3Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta5:02.60
  
 
4Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM5:08.35
  
 
5Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK5:13.98
  
 
6Nina HalkierNina Halkier ('02)Køge Atletik5:25.31
  
 PB
7Lisa Margareta JohannessonLisa Margareta Johannesson ('02)Hvidovre AM5:41.67
  
 =PB
8Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19006:16.76
  
 =PB
P19 5000 m    

Finale A

Finale
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:44.42
  
 
2Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM19:35.32
  
 PB
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM19:49.78
  
 
4Matilde WillerMatilde Willer Sparta19:54.18
  
 PB
5Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK20:03.53
  
 =PB
6Eja Joest HarbeckEja Joest Harbeck ('02)Hvidovre AM22:58.34
  
 =PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.54
  
 PB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM14.60
  
 =PB
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK15.32
  
 
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.58
  
 
5Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM18.03
  
 =SB
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM15.73
  
 
2Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta18.13
  
 
3Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM18.35
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.57
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
XXX
  
2Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK1.54
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54 =SB
 XO
1.57
XXX
 
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.54
  
 =SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54 =SB
XXO
1.57
XXX
 
4Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.54
  
 
 
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXX
   
5Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.51
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXX
   
6Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM1.51
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51 PB
XXO
1.54
  X
   
7Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.48
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51
XXX
   
8Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
9Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.70
  
 PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
  O
3.70 PB
 XO
3.80
XXX
  
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.50
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
3Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.30
  
 
 
3.00
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
    
4Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.90
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
     
5Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2.60
  
 
 
2.40
  O
2.60
 XO
2.80
XXX
     
6Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM2.40
  
 
 
2.20
  O
2.40
 XO
2.60
XXX
     
7Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta2.40
  
 =SB
 
2.00
  O
2.20
 XO
2.40 =SB
 XO
2.60
XXX
    
8Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM2.20
  
 
 
2.20
  O
2.40
XXX
      
9Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.20
  
 
 
2.00
  O
2.20
XXO
2.40
XXX
     
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.73
-0.9
  
 PB
 
  X  X5.255.275.73 PB5.42  
2Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.32
0.0
  
 
 
4.765.165.285.32  X  X  
3Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.09
+0.1
  
 
 
  X  X  X4.915.09  X  
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM4.87
-1.5
  
 
 
4.654.744.534.744.824.87  
5Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM4.83
-2.6
  
 
 
  X4.49  X4.444.604.83  
6Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19004.82
+1.5
  
 =PB
 
  X  X4.614.714.82 =PB  X  
7Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM4.80
+1.5
  
 
 
4.584.804.754.704.724.74  
8Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.69
-1.5
  
 
 
  X4.694.55  X4.583.14  
9Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK4.59
-0.9
  
 
 
4.59  X  X4.224.26  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM12.86
  
 
 
12.62  X12.86  X12.74  X  
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.62
  
 
 
  X10.9010.6311.6211.2311.21  
3Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.36
  
 
 
10.4510.5311.36  X10.73  X  
4Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK9.69
  
 
 
9.49  X9.57  X9.189.69  
5Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.52
  
 
 
9.458.95  X9.529.099.00  
6Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM8.58
  
 PB
 
8.10 PB8.26 PB  X8.58 PB  X  X  
7Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK8.54
  
 
 
  X7.958.54  X  X  X  
8Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19007.72
  
 PB
 
7.72 PB7.48  X  X  X  X  
9Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM6.77
  
 PB
 
6.38 PB6.77 PB  X6.276.716.73  
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM49.18
  
 
 
46.2347.4847.9649.1841.5948.31  
2Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta37.77
  
 
 
37.7736.0436.0933.3033.2636.30  
3Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190033.15
  
 
 
33.15  X  X  X  X30.91  
4Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM30.69
  
 
 
  X21.9230.6927.5623.7828.20  
5Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK28.33
  
 
 
26.5728.33  X  X25.1125.35  
6Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM24.72
  
 
 
24.4422.37  X22.6524.7221.41  
7Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM16.99
  
 SB
 
16.99 SB16.9415.6315.3016.4316.56  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM52.50
  
 
 
52.5048.7950.5251.7347.21  X  
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM49.34
  
 
 
  X  X  X49.34  X  X  
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta48.29
  
 =PB
 
44.0546.11  X47.1648.29 =PB45.62  
4Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK38.62
  
 =PB
 
38.62 =PB36.2135.0237.28  X36.10  
5Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK30.13
  
 
 
  X  X  X  X  X30.13  
6Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM24.10
  
 
 
24.1021.4923.3223.6722.9122.74  
7Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190023.27
  
 
 
19.9822.50  X21.0223.2722.52  
8Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM22.57
  
 =PB
 
21.60  X22.57 =PB21.6521.6019.21  
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM29.57
  
 PB
 
26.6324.9229.57 PB28.1225.96  X  
2Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta28.82
  
 
 
  X26.6327.6027.4928.82  X  
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM28.43
  
 
 
28.4323.19  X27.2426.2023.60  
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta28.08
  
 PB
 
  X28.08 PB  X27.35  X  X  
5Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 190025.60
  
 =PB
 
25.60 =PB24.52  X  X  X24.16  
6Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM24.72
  
 PB
 
  X  X24.41 PB19.8221.3324.72 PB  
7Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK23.04
  
 PB
 
  X23.04 PB16.23  X20.36  X  
8Caroline LarsenCaroline Larsen ('01)Hvidovre AM20.38
  
 =SB
 
  X20.38 =SB  X  X  X  X  
9Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM19.25
  
 PB
 
16.93 PB15.3817.05 PB19.25 PB16.8015.47  
D15 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF12.30
  
 PB
2Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta12.38
  
 
3Nicolai AndersenNicolai Andersen ('04)Amager AC12.77
  
 
4Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK8012.85
  
 
5Rasmus IngemannRasmus Ingemann ('03)Aarhus 190012.90
  
 
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.46
  
 
2Sofus HansenSofus Hansen ('03)Aarhus 190012.90
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta37.85
  
 
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF38.62
  
 
3Nicolai AndersenNicolai Andersen ('04)Amager AC40.50
  
 
4Casper Brown NielsenCasper Brown Nielsen ('03)SIK8044.56
  
 PB
Finale B
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta37.98
  
 PB
2Rasmus IngemannRasmus Ingemann ('03)Aarhus 190040.35
  
 PB
3Jonas Binderup AndersenJonas Binderup Andersen ('03)Amager AC45.06
  
 PB
4Marius Ulfkjer ØstergaardMarius Ulfkjer Østergaard ('04)SIK8045.11
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:14.57
  
 
2Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM2:16.70
  
 
3Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:17.78
  
 
4Lukas HarberLukas Harber ('04)Sparta2:17.94
  
 
5Marius Ulfkjer ØstergaardMarius Ulfkjer Østergaard ('04)SIK802:33.20
  
 
6Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002:40.10
  
 PB
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1Lucas RavnLucas Ravn ('04)Sparta9:50.48
  
 PB
2Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM10:11.90
  
 
3Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF10:15.99
  
 
4Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC10:29.69
  
 PB
5Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 190011:14.08
  
 
6Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF11:47.68
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC14.55
  
 
2Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta14.68
  
 
3Rasmus HolmRasmus Holm ('04)Aarhus 190015.09
  
 PB
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF15.42
  
 PB
5Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)SIK8016.49
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 18.18
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta1.85
  
 
 
1.70
  O
1.76
  O
1.79
 XO
1.82
 XO
1.85
  O
1.88
XXX
  
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.82
  
 
 
1.64
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
XXO
1.82
XXO
1.85
XXX
 
3Jakob NissenJakob Nissen ('03)Aarhus 19001.70
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73
XXX
    
4Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.58
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61
XXX
    
5Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
6Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
    
7Casper Brown NielsenCasper Brown Nielsen ('03)SIK801.40
  
 
 
1.35
XXO
1.40
 XO
1.45
XXX
     
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.10
  
 =PB
 
2.40
  O
2.60
XXO
2.80
  O
3.00
  O
3.10 =PB
  O
3.20
XXX
  
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.10
  
 =PB
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
XXO
3.10 =PB
 XO
3.20
XXX
  
3Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)SIK802.60
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60 =PB
XXO
2.70
XXX
   
4Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002.20
  
 PB
 
1.80
 XO
2.00 =PB
  O
2.20 PB
  O
2.40
XXX
    
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF NH
  
 
 
2.20
XXX
       
Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta NH
  
 
 
2.40
XXX
       
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.12
+0.4
  
 
 
6.056.086.126.015.716.06  
2Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF5.81
0.0
  
 
 
5.815.605.535.685.655.73  
3Rasmus HolmRasmus Holm ('04)Aarhus 19005.29
-0.2
  
 PB
 
5.29 PB5.104.674.904.635.28  
4Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK805.03
0.0
  
 
 
4.96  X  X  X  X5.03  
5Sofus HansenSofus Hansen ('03)Aarhus 19004.86
0.0
  
 PB
 
4.37 PB4.86 PB  X  X  X4.60  
6Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC4.27
0.0
  
 PB
 
  X  X  X  X  X4.27 PB  
7Jonas Binderup AndersenJonas Binderup Andersen ('03)Amager AC4.23
+0.2
  
 =PB
 
  X4.23 =PB4.21  X4.224.10  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta12.70
  
 PB
 
12.70 PB11.3711.8211.7911.7710.91  
2William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF11.55
  
 PB
 
11.01 PB11.41 PB11.0011.3811.1111.55 PB  
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19009.13
  
 PB
 
7.05 PB7.94 PB7.95 PB8.00 PB7.399.13 PB  
4Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 19008.92
  
 
 
8.928.738.458.828.508.77  
5Otto Brekling BrushøjOtto Brekling Brushøj ('05)Amager AC8.91
  
 PB
 
7.978.36 PB7.998.198.56 PB8.91 PB  
6Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 8.57
  
 =PB
 
7.958.57 =PB8.348.498.268.45  
7Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.39
  
 PB
 
7.11 PB7.38 PB6.647.39 PB6.757.17  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta48.29
  
 PB
 
39.28  X43.83  X37.8748.29 PB  
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta32.47
  
 PB
 
  X26.79  X21.64  X32.47 PB  
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC31.73
  
 
 
31.73  X  X  X  X  X  
4Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 23.77
  
 PB
 
23.77 PB20.02  X  X  X20.92  
5Jakob NissenJakob Nissen ('03)Aarhus 190022.55
  
 PB
 
22.55 PB  X  X  X22.4019.98  
6Elias Uth LauritzenElias Uth Lauritzen ('04)KIF19.59
  
 PB
 
18.56 PB19.59 PB  X19.33  X  X  
7Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190019.57
  
 PB
 
18.77 PB15.1916.2418.43  X19.57 PB  
8Mads FarumMads Farum ('04)SIK8017.82
  
 
 
17.82  X16.0716.60  X  X  
9Otto Brekling BrushøjOtto Brekling Brushøj ('05)Amager AC14.35
  
 PB
 
  X14.35 PB  X  X  X  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta52.87
  
 
 
43.33  X  X46.5752.8749.76  
2Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta31.12
  
 PB
 
31.12 PB       
3Mads FarumMads Farum ('04)SIK8030.72
  
 
 
28.2630.54  X30.4830.7228.97  
4William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF27.30
  
 
 
27.3026.3726.9226.4123.8526.10  
5Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC27.25
  
 
 
26.0724.6727.25  X  X24.70  
6Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190024.13
  
 =PB
 
  X  X19.13 SB24.13 =PB22.3821.66  
7Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190022.12
  
 PB
 
18.81 PB20.25 PB  X21.84 PB22.12 PB20.75  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC42.90
  
 PB
 
37.5139.1442.90 PB40.2739.7933.80  
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta41.27
  
 
 
37.7135.9838.2938.8236.5641.27  
3Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF38.47
  
 PB
 
35.1437.05 PB35.4638.17 PB38.38 PB38.47 PB  
4Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 33.63
  
 PB
 
29.9633.63 PB  X30.6529.4133.24  
5Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 190029.82
  
 PB
 
22.6425.60  X26.7129.82 PB27.24  
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta25.79
  
 
 
22.90  X22.5225.7920.33  X  
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P15 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.47
  
 =PB
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM13.26
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.34
  
 
7Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM13.65
  
 
9Michelle RutherfordMichelle Rutherford ('03)KIF13.99
  
 
10Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro14.23
  
 =PB
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.49
  
 
5Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK13.50
  
 
6Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM13.62
  
 
8Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF13.88
  
 PB
11Trine BjergTrine Bjerg ('03)Viborg AM15.15
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta41.47
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro41.48
  
 
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM43.86
  
 
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK44.34
  
 
5Michelle RutherfordMichelle Rutherford ('03)KIF45.47
  
 =PB
6Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM45.89
  
 
Finale B
1Olivia KellbergOlivia Kellberg ('03)BAK50.09
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:18.54
  
 
2Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:18.86
  
 
3Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:19.18
  
 
4Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM2:20.44
  
 
5Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK2:25.67
  
 
6Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF2:25.70
  
 
7Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF2:26.54
  
 PB
8Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM2:27.11
  
 =PB
9Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:27.76
  
 
10Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:48.10
  
 
11Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro2:53.29
  
 =PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta10:28.79
  
 
2Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:38.57
  
 
3Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta11:06.33
  
 
4Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM11:11.27
  
 PB
5Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM11:29.44
  
 
6Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK12:06.06
  
 PB
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF12:38.70
  
 
8Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro12:58.52
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro11.94
  
 
2Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande13.04
  
 
3Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF13.39
  
 
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta13.46
  
 
5Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK13.63
  
 =PB
6Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.37
  
 
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM14.89 w
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta16.90 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekah Robbin-CokerRebekah Robbin-Coker ('03)AK Holstebro1.59
  
 
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
 XO
1.62
XXX
  
2Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.53
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
3Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.47
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
4Emma FoldagerEmma Foldager ('04)Viborg AM1.44
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
  
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
     
5Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.41
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
XXX
  
7Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
8Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
9Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
    
10Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.15
  
 
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro2.80
  
 
 
2.70
 XO
2.80
  O
2.90
XXX
     
2Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50 PB
XXO
2.60 PB
  O
2.70
XXX
   
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2.50
  
 
 
2.20
 XO
2.40
XXO
2.50
  O
2.60
XXX
    
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.00
  
 
 
1.80
  O
2.00
  O
2.20
XXX
     
5Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF2.00
  
 PB
 
1.60 =PB
 XO
2.00 PB
XXO
2.20
XXX
     
6Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM1.80
  
 
 
1.80
  O
2.00
XXX
      
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta NH
  
 
 
1.80
XXX
       
Emma FoldagerEmma Foldager ('04)Viborg AM NH
  
 
 
1.40
XXX
       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.45
+0.7
  
 PB
 
5.13  X5.45 PB5.255.255.04  
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.02
-2.7
  
 
 
  X4.89  X  X5.024.79  
3Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta4.99
+1.8
  
 PB
 
4.99 PB4.914.88  X  X4.90  
4Rebekah Robbin-CokerRebekah Robbin-Coker ('03)AK Holstebro4.88
+0.4
  
 
 
4.564.484.614.88  X4.62  
5Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK4.84
+0.4
  
 
 
  X  X4.714.504.844.80  
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.56
+1.2
  
 
 
  X4.564.363.934.32  X  
7Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF4.46
-1.3
  
 
 
4.464.454.424.344.364.26  
8Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM4.26
-1.7
  
 
 
  X  X4.26     
9Trine BjergTrine Bjerg ('03)Viborg AM4.08
+0.7
  
 =SB
 
3.954.08 =SB4.063.86  X4.06  
10Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande3.93
-0.1
  
 PB
 
3.85 PB3.86 PB3.93 PB3.663.713.80  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM10.73
  
 
 
9.5010.1810.7310.0110.62  X  
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.71
  
 PB
 
10.71 PB9.868.878.88  X9.60  
3Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta10.53
  
 
 
9.3310.53  X  X  X9.62  
4Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande10.36
  
 
 
10.1410.0610.2110.2210.0410.36  
5Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta9.91
  
 
 
8.999.919.389.62  X9.38  
6Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro8.48
  
 =PB
 
8.148.48 =PB  X7.847.668.46  
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.41
  
 PB
 
7.99 PB8.41 PB7.938.297.52  X  
8Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF8.30
  
 PB
 
7.407.367.347.628.30 PB7.04  
9Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Randers Freja6.88
  
 
 
6.706.88  X  X  X  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro36.59
  
 
 
  X21.0636.21  X36.59  X  
2Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM33.54
  
 
 
32.3933.54  X32.8030.21  X  
3Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM31.58
  
 
 
27.3527.95  X31.58  X  X  
4Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta23.39
  
 
 
21.76  X  X23.3921.55  X  
5Maria Fai Lyngholm DalagerMaria Fai Lyngholm Dalager ('03)Viborg AM20.57
  
 SB
 
17.79 SB20.44 SB19.6220.57 SB20.0318.05  
6Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta20.26
  
 
 
  X19.3720.2616.0117.42  X  
7Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF19.36
  
 
 
19.36  X16.6817.0817.76  X  
8Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM19.28
  
 PB
 
  X19.28 PB  X17.4618.6216.66  
9Ronja Bøgelund LaursenRonja Bøgelund Laursen ('03)BAK18.87
  
 PB
 
13.49 PB16.60 PB16.89 PB17.75 PB18.87 PB15.04  
10Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF16.66
  
 PB
 
  X16.66 PB  X  X  X  X  
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK NM
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM44.02
  
 PB
 
  X44.02 PB42.6542.4140.9142.08  
2Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF42.83
  
 PB
 
  X  X40.67 PB42.83 PB  X  X  
3Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro39.56
  
 
 
39.56  X  X  X  X  X  
4Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM33.22
  
 PB
 
33.22 PB  X  X  X  X  X  
5Ronja Bøgelund LaursenRonja Bøgelund Laursen ('03)BAK26.46
  
 PB
 
25.00 PB25.82 PB26.07 PB26.15 PB25.3526.46 PB  
6Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta22.03
  
 PB
 
22.03 PB  X  X20.4519.20  X  
7Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta20.48
  
 PB
 
18.85 PB19.02 PB20.48 PB19.34  X  X  
8Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK18.88
  
 PB
 
15.86 PB17.20 PB18.23 PB18.88 PB15.9517.65  
9Maria Fai Lyngholm DalagerMaria Fai Lyngholm Dalager ('03)Viborg AM15.43
  
 SB
 
  X11.83 SB14.74 SB14.76 SB15.43 SB  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro37.88
  
 
 
  X37.8832.7831.0534.5835.25  
2Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM32.65
  
 
 
26.1528.6025.6830.8130.1832.65  
3Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF32.56
  
 
 
32.5630.05  X30.80  X  X  
4Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta28.28
  
 
 
26.0726.6628.2826.2427.32  X  
5Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM27.68
  
 
 
23.6326.4227.3427.6826.85  X  
6Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta22.64
  
 
 
  X22.64  X  X20.30  X  
7Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM22.58
  
 
 
22.58  X  X21.64  X  X  
8Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK16.52
  
 PB
 
  X16.52 PB15.23  X  X  X  
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021