D17 Cross km 15.10. Finale A Finale | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jackson Muema Jackson Muema ('01) | 01 | KEN | 11:12 | |||||||||||||||||||
2 | Berihu Aregawi Berihu Aregawi ('01) | 01 | ETH | 11:13 | |||||||||||||||||||
3 | Oscar Chelimo Oscar Chelimo ('01) | 01 | UGA | 11:28 | |||||||||||||||||||
4 | Jean De Dieu Butoyi Jean De Dieu Butoyi ('02) | 02 | BDI | 11:31 | |||||||||||||||||||
5 | Francis Damiano Damasi Francis Damiano Damasi ('01) | 01 | TAN | 11:35 | |||||||||||||||||||
6 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 11:35 | |||||||||||||||||||
7 | Melese Nberet Melese Nberet ('01) | 01 | ETH | 11:38 | |||||||||||||||||||
8 | Nickson Pariken Nickson Pariken ('01) | 01 | KEN | 11:48 | |||||||||||||||||||
9 | Abraham Seme Abraham Seme ('01) | 01 | ETH | 11:51 | |||||||||||||||||||
10 | Kosuke Ishida Kosuke Ishida ('02) | 02 | JPN | 11:52 | |||||||||||||||||||
11 | Baptiste Guyon Baptiste Guyon ('01) | 01 | FRA | 11:53 | |||||||||||||||||||
12 | Djama Nabil Mahdi Djama Nabil Mahdi ('02) | 02 | DJI | 11:53 | |||||||||||||||||||
13 | Haben Ghebremariam Haben Ghebremariam ('02) | 02 | ERI | 11:54 | |||||||||||||||||||
14 | Denis Matheka Denis Matheka ('05) | 05 | KEN | 11:55 | |||||||||||||||||||
15 | Abel Yamane Abel Yamane ('02) | 02 | BRN | 11:56 | |||||||||||||||||||
16 | Evan Burke Evan Burke ('01) | 01 | CAN | 11:59 | |||||||||||||||||||
17 | Murdoch McIntyre Murdoch McIntyre ('01) | 01 | NZL | 12:03 | |||||||||||||||||||
18 | Adisu Guadia Adisu Guadia ('02) | 02 | ISR | 12:06 | |||||||||||||||||||
19 | Rintaro Kajiyama Rintaro Kajiyama ('01) | 01 | JPN | 12:10 | |||||||||||||||||||
20 | Pol Oriach Pol Oriach ('02) | 02 | ESP | 12:12 | |||||||||||||||||||
21 | César Gómez César Gómez ('01) | 01 | MEX | 12:14 | |||||||||||||||||||
22 | Ömer Amaçtan Ömer Amaçtan ('01) | 01 | TUR | 12:15 | |||||||||||||||||||
23 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 12:15 | |||||||||||||||||||
24 | Eemil Helander Eemil Helander ('01) | 01 | FIN | 12:15 | |||||||||||||||||||
25 | Farhan Mohamed Ibrahim Farhan Mohamed Ibrahim ('02) | 02 | DJI | 12:22 | |||||||||||||||||||
26 | Luke Young Luke Young ('01) | 01 | AUS | 12:28 | |||||||||||||||||||
27 | Clemens Erdmann Clemens Erdmann ('01) | 01 | GER | 12:29 | |||||||||||||||||||
28 | Leopoldo Rincón Leopoldo Rincón ('01) | 01 | MEX | 12:30 | |||||||||||||||||||
29 | Carlos Alberto Vilches Carlos Alberto Vilches ('01) | 01 | PUR | 12:32 | |||||||||||||||||||
30 | Etson Barros Etson Barros ('01) | 01 | POR | 12:33 | |||||||||||||||||||
31 | Louis Vandermessen Louis Vandermessen ('01) | 01 | BEL | 12:34 | |||||||||||||||||||
32 | Skyler York Skyler York ('01) | 01 | CAN | 12:35 | |||||||||||||||||||
33 | Hugo de Miguel Hugo de Miguel ('01) | 01 | ESP | 12:36 | |||||||||||||||||||
34 | Andrej Pauliny Andrej Pauliny ('01) | 01 | SVK | 12:36 | |||||||||||||||||||
35 | Layth Hakim Hussein Al-Bohaya Layth Hakim Hussein Al-Bohaya ('01) | 01 | IRQ | 12:38 | |||||||||||||||||||
36 | Gamil Al-Hamati Gamil Al-Hamati ('02) | 02 | YEM | 12:42 | |||||||||||||||||||
37 | Lucas Leite Lucas Leite ('02) | 02 | BRA | 12:43 | |||||||||||||||||||
38 | Le Tien Long Le Tien Long ('01) | 01 | VIE | 12:44 | |||||||||||||||||||
39 | Abdllah Jehad M. Almeleefi Abdllah Jehad M. Almeleefi ('01) | 01 | JOR | 12:46 | |||||||||||||||||||
40 | Julius Mäkinen Julius Mäkinen ('01) | 01 | FIN | 12:48 | |||||||||||||||||||
41 | Tarık Demir Tarık Demir ('01) | 01 | TUR | 12:48 | |||||||||||||||||||
42 | Meron Goitom Meron Goitom ('01) | 01 | ERI | 12:49 | |||||||||||||||||||
43 | Ondřej Hodboď Ondřej Hodboď ('01) | 01 | CZE | 12:52 | |||||||||||||||||||
44 | Oleksandr Honskyy Oleksandr Honskyy ('01) | 01 | UKR | 12:58 | |||||||||||||||||||
45 | Aime Phraditte Bakunzi Aime Phraditte Bakunzi ('01) | 01 | RWA | 13:01 | |||||||||||||||||||
46 | Kinley Tshering Kinley Tshering ('01) | 01 | BHU | 13:10 | |||||||||||||||||||
47 | Tefo Khoahla Tefo Khoahla ('02) | 02 | LES | 13:13 | |||||||||||||||||||
48 | Bence Apáti Bence Apáti ('01) | 01 | HUN | 13:14 | |||||||||||||||||||
49 | Corentin Tixier Corentin Tixier ('02) | 02 | FRA | 13:15 | |||||||||||||||||||
50 | Yusuf Ali Abdirashid Yusuf Ali Abdirashid ('02) | 02 | SOM | 13:42 | |||||||||||||||||||
51 | Dick Kapalu Dick Kapalu ('01) | 01 | VAN | 13:49 | |||||||||||||||||||
Francesco Guerra Francesco Guerra ('01) | 01 | ITA | DNF | ||||||||||||||||||||
Carmelo Cannizzaro Carmelo Cannizzaro ('01) | 01 | ITA | DNF | ||||||||||||||||||||
Hamdani Benahmed Hamdani Benahmed ('01) | 01 | ALG | DNF | ||||||||||||||||||||
Fayez Abdullah Al-Subaie Fayez Abdullah Al-Subaie ('01) | 01 | KSA | DNS | ||||||||||||||||||||
Mohammed Al-Suleimani Mohammed Al-Suleimani ('01) | 01 | OMA | DNS | ||||||||||||||||||||
Manuel Belo Amaral Ataide Manuel Belo Amaral Ataide ('01) | 01 | TLS | DNS | ||||||||||||||||||||
Hamza Sekhmani Hamza Sekhmani ('01) | 01 | MAR | DNS | ||||||||||||||||||||
Moukhtar Soule Moukhtar Soule ('01) | 01 | MTN | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 100 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. Vind: -2.7 | 12.10. | Vind: -2.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Lucas da Silva Lucas da Silva ('01) | 01 | BRA | 11.04 | |||||||||||||||||||
2 | Romar Stapleton Romar Stapleton ('02) | 02 | VIN | 11.16 | |||||||||||||||||||
3 | Sidiq Adi Ramli Sidiq Adi Ramli ('01) | 01 | INA | 11.26 | |||||||||||||||||||
4 | Tadeáš Formánek Tadeáš Formánek ('02) | 02 | CZE | 11.27 | |||||||||||||||||||
5 | Dominik Illovszky Dominik Illovszky ('02) | 02 | HUN | 11.33 | |||||||||||||||||||
6 | Timo Castrini Timo Castrini ('01) | 01 | SUI | 11.58 | |||||||||||||||||||
7 | Guy Robert Michel Guy Robert Michel ('01) | 01 | HAI | 11.99 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Marcelo Gomes Marcelo Gomes ('01) | 01 | CPV | 12.08 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 12.10. Vind: -2.0 | 12.10. | Vind: -2.0 | |||||||||||||||||||||
1 | Seiryo Ikeda Seiryo Ikeda ('02) | 02 | JPN | 10.82 | |||||||||||||||||||
2 | Issa Sangare Issa Sangare ('01) | 01 | MLI | 10.97 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Raphael Ngaguele Mberlina Raphael Ngaguele Mberlina ('01) | 01 | CMR | 10.98 | |||||||||||||||||||
4 | Mateo Vargas Mateo Vargas ('02) | 02 | PAR | 11.05 | |||||||||||||||||||
5 | Gary Rankin Gary Rankin ('01) | 01 | CAY | 11.33 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Noah Conteh Noah Conteh ('02) | 02 | SLE | 11.45 | |||||||||||||||||||
7 | Sunnyboy Barcon Sunnyboy Barcon ('01) | 01 | LBR | 11.76 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Andrii Vasyliev Andrii Vasyliev ('01) | 01 | UKR | 12.21 | |||||||||||||||||||
Finale 3 12.10. Vind: -2.3 | 12.10. | Vind: -2.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Luke Davids Luke Davids ('01) | 01 | RSA | 10.56 | |||||||||||||||||||
2 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 10.76 | |||||||||||||||||||
3 | Ahmed Muhanna Al-Marwani Ahmed Muhanna Al-Marwani ('01) | 01 | KSA | 10.94 | |||||||||||||||||||
4 | Mahdi Rezaei Mahdi Rezaei ('01) | 01 | IRI | 10.99 | |||||||||||||||||||
5 | Rafał Łupiński Rafał Łupiński ('01) | 01 | POL | 11.24 | |||||||||||||||||||
6 | Adam Ibadulla Adam Ibadulla ('02) | 02 | MDV | 11.88 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Ronward Hinarua Ronward Hinarua ('01) | 01 | SOL | 11.89 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 4 12.10. Vind: -2.5 | 12.10. | Vind: -2.5 | |||||||||||||||||||||
1 | Michali Everett Michali Everett ('01) | 01 | JAM | 10.94 | |||||||||||||||||||
2 | Muh.Fakhrul Abdul Aziz Muh.Fakhrul Abdul Aziz ('01) | 01 | MAS | 11.10 | |||||||||||||||||||
3 | He Yuhong He Yuhong ('01) | 01 | CHN | 11.15 | |||||||||||||||||||
4 | Luis Rodriguez Luis Rodriguez ('01) | 01 | PUR | 11.27 | |||||||||||||||||||
5 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 11.52 | |||||||||||||||||||
6 | Kanaee Saloa Tauia Kanaee Saloa Tauia ('01) | 01 | TUV | 11.95 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Vat Saisouly Vat Saisouly ('02) | 02 | LAO | 11.95 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 5 12.10. Vind: -1.8 | 12.10. | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Fabian Olbert Fabian Olbert ('01) | 01 | GER | 10.93 | |||||||||||||||||||
2 | Shelton St. Rose Shelton St. Rose ('01) | 01 | LCA | 11.01 | |||||||||||||||||||
3 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 11.03 | |||||||||||||||||||
4 | Darian Clarke Darian Clarke ('02) | 02 | BAR | 11.06 | |||||||||||||||||||
5 | Martin Loera Martin Loera ('01) | 01 | MEX | 11.39 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Bongumenzi Mbingo Bongumenzi Mbingo ('02) | 02 | SWZ | 11.70 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Fabio Moniz Fabio Moniz ('02) | 02 | STP | 11.82 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Iosefa Mauga Jr Iosefa Mauga Jr ('01) | 01 | ASA | 11.99 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 6 15.10. Vind: +1.7 | 15.10. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Guy Robert Michel Guy Robert Michel ('01) | 01 | HAI | 11.44 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Kanaee Saloa Tauia Kanaee Saloa Tauia ('01) | 01 | TUV | 11.45 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
3 | Vat Saisouly Vat Saisouly ('02) | 02 | LAO | 11.61 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Iosefa Mauga Jr Iosefa Mauga Jr ('01) | 01 | ASA | 11.61 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Marcelo Gomes Marcelo Gomes ('01) | 01 | CPV | 11.71 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Andrii Vasyliev Andrii Vasyliev ('01) | 01 | UKR | 42.46 | |||||||||||||||||||
Ronward Hinarua Ronward Hinarua ('01) | 01 | SOL | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 7 15.10. Vind: +3.8 | 15.10. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Noah Conteh Noah Conteh ('02) | 02 | SLE | 10.95 | w | ||||||||||||||||||
2 | Timo Castrini Timo Castrini ('01) | 01 | SUI | 10.97 | w | ||||||||||||||||||
3 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 11.01 | w | ||||||||||||||||||
4 | Bongumenzi Mbingo Bongumenzi Mbingo ('02) | 02 | SWZ | 11.18 | w | ||||||||||||||||||
5 | Adam Ibadulla Adam Ibadulla ('02) | 02 | MDV | 11.32 | w | ||||||||||||||||||
6 | Sunnyboy Barcon Sunnyboy Barcon ('01) | 01 | LBR | 11.33 | w | ||||||||||||||||||
7 | Fabio Moniz Fabio Moniz ('02) | 02 | STP | 11.40 | w | ||||||||||||||||||
Finale 8 15.10. Vind: +2.6 | 15.10. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Tadeáš Formánek Tadeáš Formánek ('02) | 02 | CZE | 10.59 | w | ||||||||||||||||||
2 | Sidiq Adi Ramli Sidiq Adi Ramli ('01) | 01 | INA | 10.59 | w | ||||||||||||||||||
3 | Romar Stapleton Romar Stapleton ('02) | 02 | VIN | 10.67 | w | ||||||||||||||||||
4 | Rafał Łupiński Rafał Łupiński ('01) | 01 | POL | 10.73 | w | ||||||||||||||||||
5 | Luis Rodriguez Luis Rodriguez ('01) | 01 | PUR | 10.77 | w | ||||||||||||||||||
6 | Dominik Illovszky Dominik Illovszky ('02) | 02 | HUN | 10.82 | w | ||||||||||||||||||
7 | Gary Rankin Gary Rankin ('01) | 01 | CAY | 10.83 | w | ||||||||||||||||||
8 | Martin Loera Martin Loera ('01) | 01 | MEX | 10.88 | w | ||||||||||||||||||
Finale 9 15.10. Vind: +2.6 | 15.10. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Mahdi Rezaei Mahdi Rezaei ('01) | 01 | IRI | 10.57 | w | ||||||||||||||||||
2 | Mateo Vargas Mateo Vargas ('02) | 02 | PAR | 10.61 | w | ||||||||||||||||||
3 | Lucas da Silva Lucas da Silva ('01) | 01 | BRA | 10.62 | w | ||||||||||||||||||
4 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 10.64 | w | ||||||||||||||||||
5 | Shelton St. Rose Shelton St. Rose ('01) | 01 | LCA | 10.70 | w | ||||||||||||||||||
6 | Muh.Fakhrul Abdul Aziz Muh.Fakhrul Abdul Aziz ('01) | 01 | MAS | 10.73 | w | ||||||||||||||||||
7 | He Yuhong He Yuhong ('01) | 01 | CHN | 10.75 | w | ||||||||||||||||||
8 | Darian Clarke Darian Clarke ('02) | 02 | BAR | 10.78 | w | ||||||||||||||||||
Finale 10 15.10. Vind: +3.4 | 15.10. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Luke Davids Luke Davids ('01) | 01 | RSA | 10.15 | w | ||||||||||||||||||
2 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 10.24 | w | ||||||||||||||||||
3 | Seiryo Ikeda Seiryo Ikeda ('02) | 02 | JPN | 10.30 | w | ||||||||||||||||||
4 | Michali Everett Michali Everett ('01) | 01 | JAM | 10.44 | w | ||||||||||||||||||
5 | Raphael Ngaguele Mberlina Raphael Ngaguele Mberlina ('01) | 01 | CMR | 10.51 | w | ||||||||||||||||||
6 | Fabian Olbert Fabian Olbert ('01) | 01 | GER | 10.59 | w | ||||||||||||||||||
7 | Issa Sangare Issa Sangare ('01) | 01 | MLI | 10.61 | w | ||||||||||||||||||
Ahmed Muhanna Al-Marwani Ahmed Muhanna Al-Marwani ('01) | 01 | KSA | DQ | w | |||||||||||||||||||
D17 200 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. Vind: -1.7 | 13.10. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Ali Anwar Al-Balushi Ali Anwar Al-Balushi ('02) | 02 | OMA | 21.63 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02) | 02 | DEN | 21.68 | |||||||||||||||||||
3 | Lucas Vilar Lucas Vilar ('01) | 01 | BRA | 21.68 | |||||||||||||||||||
4 | Lin Yu-Hsien Lin Yu-Hsien ('01) | 01 | TPE | 21.85 | |||||||||||||||||||
5 | Oliver Murcko Oliver Murcko ('01) | 01 | SVK | 21.91 | |||||||||||||||||||
6 | Nisar Ahmad Nisar Ahmad ('02) | 02 | IND | 22.08 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Sebastián Andrés Sebastián Andrés ('02) | 02 | COL | 22.59 | |||||||||||||||||||
Mohamed Mouigni Dahalane Mohamed Mouigni Dahalane ('01) | 01 | COM | DNF | ||||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. Vind: -0.2 | 13.10. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Antonio Watson Antonio Watson ('01) | 01 | JAM | 21.33 | |||||||||||||||||||
2 | Alexander Czysch Alexander Czysch ('01) | 01 | GER | 21.68 | |||||||||||||||||||
3 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 21.69 | |||||||||||||||||||
4 | Dominic Overend Dominic Overend ('02) | 02 | NZL | 21.75 | |||||||||||||||||||
5 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 21.84 | |||||||||||||||||||
6 | Bence Farkas Bence Farkas ('02) | 02 | HUN | 21.90 | |||||||||||||||||||
7 | Timothé Mumenthaler Timothé Mumenthaler ('02) | 02 | SUI | 21.98 | |||||||||||||||||||
Finale 3 13.10. Vind: +1.8 | 13.10. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Abdulaziz Salim Mohamed Abdulaziz Salim Mohamed ('01) | 01 | QAT | 21.10 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Sulayman Touray Sulayman Touray ('01) | 01 | GAM | 21.69 | |||||||||||||||||||
3 | Aurelien Larue Aurelien Larue ('01) | 01 | FRA | 21.73 | |||||||||||||||||||
4 | Adam Łukomski Adam Łukomski ('01) | 01 | POL | 21.97 | |||||||||||||||||||
5 | Mitja Kordež Mitja Kordež ('01) | 01 | SLO | 22.00 | |||||||||||||||||||
6 | Vesselin Jivkov Vesselin Jivkov ('01) | 01 | BUL | 22.00 | |||||||||||||||||||
7 | Jacob El Aida Chaffey Jacob El Aida Chaffey ('01) | 01 | MLT | 22.31 | |||||||||||||||||||
8 | Benjamin Ombenga Benjamin Ombenga ('01) | 01 | CAF | 22.51 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
Finale 4 16.10. Vind: +0.7 | 16.10. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Vesselin Jivkov Vesselin Jivkov ('01) | 01 | BUL | 21.47 | |||||||||||||||||||
2 | Mitja Kordež Mitja Kordež ('01) | 01 | SLO | 21.68 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Nisar Ahmad Nisar Ahmad ('02) | 02 | IND | 21.72 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Benjamin Ombenga Benjamin Ombenga ('01) | 01 | CAF | 21.79 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
5 | Jacob El Aida Chaffey Jacob El Aida Chaffey ('01) | 01 | MLT | 21.80 | NU20R NU18R | PB | |||||||||||||||||
6 | Sebastián Andrés Sebastián Andrés ('02) | 02 | COL | 21.89 | |||||||||||||||||||
Mohamed Mouigni Dahalane Mohamed Mouigni Dahalane ('01) | 01 | COM | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 5 16.10. Vind: +1.3 | 16.10. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Oliver Murcko Oliver Murcko ('01) | 01 | SVK | 21.19 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
2 | Bence Farkas Bence Farkas ('02) | 02 | HUN | 21.25 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
3 | Lin Yu-Hsien Lin Yu-Hsien ('01) | 01 | TPE | 21.37 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Dominic Overend Dominic Overend ('02) | 02 | NZL | 21.44 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Joakim Généreux Joakim Généreux ('01) | 01 | CAN | 21.44 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Aurelien Larue Aurelien Larue ('01) | 01 | FRA | 21.45 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Adam Łukomski Adam Łukomski ('01) | 01 | POL | 21.46 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Timothé Mumenthaler Timothé Mumenthaler ('02) | 02 | SUI | 21.62 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 6 16.10. Vind: +0.1 | 16.10. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Abdulaziz Salim Mohamed Abdulaziz Salim Mohamed ('01) | 01 | QAT | 20.68 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Lucas Vilar Lucas Vilar ('01) | 01 | BRA | 20.99 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Antonio Watson Antonio Watson ('01) | 01 | JAM | 21.08 | |||||||||||||||||||
4 | Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02) | 02 | DEN | 21.15 | |||||||||||||||||||
5 | Sulayman Touray Sulayman Touray ('01) | 01 | GAM | 21.29 | |||||||||||||||||||
6 | Ali Anwar Al-Balushi Ali Anwar Al-Balushi ('02) | 02 | OMA | 21.36 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Alexander Czysch Alexander Czysch ('01) | 01 | GER | 21.42 | |||||||||||||||||||
8 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 21.70 | |||||||||||||||||||
D17 400 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kennedy Luchembe Kennedy Luchembe ('01) | 01 | ZAM | 47.98 | |||||||||||||||||||
1 | Yusuf Anan Yusuf Anan ('02) | 02 | BRN | 52.37 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Yefim Tarassov Yefim Tarassov ('02) | 02 | KAZ | 48.93 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Solomon Diafo Solomon Diafo ('01) | 01 | GHA | 49.08 | |||||||||||||||||||
4 | Junior Rouse Junior Rouse ('01) | 01 | SKN | 50.33 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Wang Yu-hsuan Wang Yu-hsuan ('02) | 02 | TPE | 50.82 | |||||||||||||||||||
6 | Ludovic Ouceni Ludovic Ouceni ('01) | 01 | FRA | 58.15 | |||||||||||||||||||
Finale 2 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Luis Avilés Luis Avilés ('02) | 02 | MEX | 47.45 | |||||||||||||||||||
2 | Keegan Bell Keegan Bell ('01) | 01 | AUS | 49.58 | |||||||||||||||||||
3 | Douglas Da Silva Douglas Da Silva ('01) | 01 | BRA | 50.39 | |||||||||||||||||||
4 | Christel Rakotomalala Christel Rakotomalala ('01) | 01 | MAD | 54.31 | PB | ||||||||||||||||||
Malik John Malik John ('02) | 02 | IVB | DQ | ||||||||||||||||||||
Jared Sylvester Jared Sylvester ('01) | 01 | GRN | DQ | ||||||||||||||||||||
Berat Mustafa Berat Mustafa ('01) | 01 | MKD | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 3 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lorenzo Benati Lorenzo Benati ('02) | 02 | ITA | 48.58 | |||||||||||||||||||
2 | Bernat Erta Bernat Erta ('01) | 01 | ESP | 49.18 | |||||||||||||||||||
3 | Gnanzou Desire Kodjo Gnanzou Desire Kodjo ('01) | 01 | CIV | 50.47 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Raymond Oriakhi Raymond Oriakhi ('02) | 02 | BAH | 51.01 | |||||||||||||||||||
5 | Potchara Petchkaew Potchara Petchkaew ('01) | 01 | THA | 51.81 | |||||||||||||||||||
6 | Bernard Olesitse Bernard Olesitse | 00 | BOT | 52.04 | |||||||||||||||||||
Finale 4 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 47.60 | |||||||||||||||||||
2 | Ilyas Çanakçı Ilyas Çanakçı ('01) | 01 | TUR | 47.96 | |||||||||||||||||||
3 | D.M. Bogoda D.M. Bogoda ('01) | 01 | SRI | 48.52 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Evaldo Whitehorne Evaldo Whitehorne ('01) | 01 | JAM | 51.55 | |||||||||||||||||||
5 | Dalitso Gunde Dalitso Gunde ('02) | 02 | MAW | 53.88 | |||||||||||||||||||
Clevonte Lodge Clevonte Lodge ('02) | 02 | BER | DNF | ||||||||||||||||||||
Yusuf Anan Yusuf Anan ('02) | 02 | BRN | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 5 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
Malik John Malik John ('02) | 02 | IVB | DQ | ||||||||||||||||||||
Jared Sylvester Jared Sylvester ('01) | 01 | GRN | DQ | ||||||||||||||||||||
Clevonte Lodge Clevonte Lodge ('02) | 02 | BER | DNS | ||||||||||||||||||||
Berat Mustafa Berat Mustafa ('01) | 01 | MKD | DNS | ||||||||||||||||||||
Ludovic Ouceni Ludovic Ouceni ('01) | 01 | FRA | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 6 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Bernard Olesitse Bernard Olesitse | 00 | BOT | 49.04 | |||||||||||||||||||
2 | Raymond Oriakhi Raymond Oriakhi ('02) | 02 | BAH | 50.01 | |||||||||||||||||||
3 | Evaldo Whitehorne Evaldo Whitehorne ('01) | 01 | JAM | 50.93 | |||||||||||||||||||
4 | Potchara Petchkaew Potchara Petchkaew ('01) | 01 | THA | 51.19 | |||||||||||||||||||
5 | Christel Rakotomalala Christel Rakotomalala ('01) | 01 | MAD | 52.88 | PB | ||||||||||||||||||
Dalitso Gunde Dalitso Gunde ('02) | 02 | MAW | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 7 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Bernat Erta Bernat Erta ('01) | 01 | ESP | 48.13 | |||||||||||||||||||
2 | Douglas Da Silva Douglas Da Silva ('01) | 01 | BRA | 48.65 | |||||||||||||||||||
3 | Keegan Bell Keegan Bell ('01) | 01 | AUS | 49.05 | |||||||||||||||||||
4 | Junior Rouse Junior Rouse ('01) | 01 | SKN | 50.37 | |||||||||||||||||||
5 | Wang Yu-hsuan Wang Yu-hsuan ('02) | 02 | TPE | 50.54 | |||||||||||||||||||
6 | Gnanzou Desire Kodjo Gnanzou Desire Kodjo ('01) | 01 | CIV | 51.11 | |||||||||||||||||||
Finale 8 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kennedy Luchembe Kennedy Luchembe ('01) | 01 | ZAM | 46.36 | |||||||||||||||||||
2 | Luis Avilés Luis Avilés ('02) | 02 | MEX | 46.78 | |||||||||||||||||||
3 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 47.27 | |||||||||||||||||||
4 | Ilyas Çanakçı Ilyas Çanakçı ('01) | 01 | TUR | 47.82 | |||||||||||||||||||
5 | Lorenzo Benati Lorenzo Benati ('02) | 02 | ITA | 48.00 | |||||||||||||||||||
6 | Solomon Diafo Solomon Diafo ('01) | 01 | GHA | 48.47 | |||||||||||||||||||
7 | D.M. Bogoda D.M. Bogoda ('01) | 01 | SRI | 48.81 | |||||||||||||||||||
8 | Yefim Tarassov Yefim Tarassov ('02) | 02 | KAZ | 49.88 | |||||||||||||||||||
D17 800 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mehmet Çelik Mehmet Çelik ('01) | 01 | TUR | 1:50.83 | |||||||||||||||||||
2 | Francis Pesi Francis Pesi ('01) | 01 | KEN | 1:50.85 | |||||||||||||||||||
3 | Nandakumar Sreekiran Nandakumar Sreekiran ('01) | 01 | IND | 1:52.42 | |||||||||||||||||||
4 | Axel Vazquez Axel Vazquez ('02) | 02 | MEX | 1:52.44 | |||||||||||||||||||
5 | Elvin Josué Canales Elvin Josué Canales ('01) | 01 | HON | 1:52.52 | |||||||||||||||||||
6 | Eric Guzman Eric Guzman ('02) | 02 | ESP | 1:52.82 | |||||||||||||||||||
7 | Jenito Acirio Guezane Jenito Acirio Guezane ('01) | 01 | MOZ | 1:53.22 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Joseph Akoon Joseph Akoon ('02) | 02 | SSD | 1:54.54 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mohamed Abouettahery Mohamed Abouettahery ('01) | 01 | MAR | 1:51.17 | |||||||||||||||||||
2 | Cristian Gabriel Voicu Cristian Gabriel Voicu ('01) | 01 | ROU | 1:53.05 | |||||||||||||||||||
3 | Jakub Davidik Jakub Davidik ('02) | 02 | CZE | 1:53.75 | |||||||||||||||||||
4 | Adam Masaczyński Adam Masaczyński ('01) | 01 | POL | 1:53.82 | |||||||||||||||||||
5 | Paul Seyringer Paul Seyringer ('01) | 01 | AUT | 1:54.02 | |||||||||||||||||||
6 | Jovan Rosić Jovan Rosić ('02) | 02 | BIH | 1:55.14 | PB | ||||||||||||||||||
7 | João Miguel Peixoto João Miguel Peixoto ('01) | 01 | POR | 1:56.93 | |||||||||||||||||||
Samer Al-Jowhar Samer Al-Jowhar ('01) | 01 | JOR | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 3 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tasew Yada Tasew Yada ('01) | 01 | ETH | 1:49.38 | |||||||||||||||||||
2 | Mohamed Ali Gouaned Mohamed Ali Gouaned ('02) | 02 | ALG | 1:50.08 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Hamze Ali Hassan Hamze Ali Hassan ('01) | 01 | DJI | 1:51.12 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Anthony Vlatko Anthony Vlatko ('01) | 01 | AUS | 1:51.34 | |||||||||||||||||||
5 | Athanase Vyizigiro Athanase Vyizigiro ('01) | 01 | BDI | 1:52.27 | |||||||||||||||||||
6 | Pedro de Souza Pedro de Souza ('02) | 02 | BRA | 1:54.45 | |||||||||||||||||||
7 | Kimar Farquharson Kimar Farquharson ('01) | 01 | JAM | 1:57.51 | |||||||||||||||||||
8 | Manuel Jacinto Chivela Manuel Jacinto Chivela ('01) | 01 | ANG | 1:58.08 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Chester Durand Chester Durand ('01) | 01 | DMA | 2:06.49 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 4 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kimar Farquharson Kimar Farquharson ('01) | 01 | JAM | 1:52.09 | |||||||||||||||||||
2 | Samer Al-Jowhar Samer Al-Jowhar ('01) | 01 | JOR | 1:53.05 | |||||||||||||||||||
3 | Pedro de Souza Pedro de Souza ('02) | 02 | BRA | 1:55.18 | |||||||||||||||||||
4 | Manuel Jacinto Chivela Manuel Jacinto Chivela ('01) | 01 | ANG | 1:58.20 | |||||||||||||||||||
5 | João Miguel Peixoto João Miguel Peixoto ('01) | 01 | POR | 1:58.46 | |||||||||||||||||||
6 | Jovan Rosić Jovan Rosić ('02) | 02 | BIH | 2:01.76 | |||||||||||||||||||
7 | Chester Durand Chester Durand ('01) | 01 | DMA | 2:03.38 | PB | ||||||||||||||||||
Joseph Akoon Joseph Akoon ('02) | 02 | SSD | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 5 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Eric Guzman Eric Guzman ('02) | 02 | ESP | 1:53.46 | |||||||||||||||||||
2 | Axel Vazquez Axel Vazquez ('02) | 02 | MEX | 1:53.84 | |||||||||||||||||||
3 | Adam Masaczyński Adam Masaczyński ('01) | 01 | POL | 1:54.17 | |||||||||||||||||||
4 | Cristian Gabriel Voicu Cristian Gabriel Voicu ('01) | 01 | ROU | 1:54.18 | |||||||||||||||||||
5 | Jenito Acirio Guezane Jenito Acirio Guezane ('01) | 01 | MOZ | 1:54.72 | |||||||||||||||||||
6 | Jakub Davidik Jakub Davidik ('02) | 02 | CZE | 1:54.75 | |||||||||||||||||||
7 | Elvin Josué Canales Elvin Josué Canales ('01) | 01 | HON | 1:56.24 | |||||||||||||||||||
8 | Paul Seyringer Paul Seyringer ('01) | 01 | AUT | 2:02.19 | |||||||||||||||||||
9 | Nandakumar Sreekiran Nandakumar Sreekiran ('01) | 01 | IND | 2:06.51 | |||||||||||||||||||
Finale 6 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tasew Yada Tasew Yada ('01) | 01 | ETH | 1:50.38 | |||||||||||||||||||
2 | Mehmet Çelik Mehmet Çelik ('01) | 01 | TUR | 1:50.96 | |||||||||||||||||||
3 | Francis Pesi Francis Pesi ('01) | 01 | KEN | 1:51.02 | |||||||||||||||||||
4 | Mohamed Abouettahery Mohamed Abouettahery ('01) | 01 | MAR | 1:51.03 | |||||||||||||||||||
5 | Hamze Ali Hassan Hamze Ali Hassan ('01) | 01 | DJI | 1:51.55 | |||||||||||||||||||
6 | Mohamed Ali Gouaned Mohamed Ali Gouaned ('02) | 02 | ALG | 1:51.66 | |||||||||||||||||||
7 | Athanase Vyizigiro Athanase Vyizigiro ('01) | 01 | BDI | 1:52.78 | |||||||||||||||||||
8 | Anthony Vlatko Anthony Vlatko ('01) | 01 | AUS | 1:54.34 | |||||||||||||||||||
D17 1500 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jean De Dieu Butoyi Jean De Dieu Butoyi ('02) | 02 | BDI | 3:54.32 | |||||||||||||||||||
2 | Corentin Tixier Corentin Tixier ('02) | 02 | FRA | 3:55.20 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Lucas Leite Lucas Leite ('02) | 02 | BRA | 3:56.29 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Oleksandr Honskyy Oleksandr Honskyy ('01) | 01 | UKR | 3:56.39 | |||||||||||||||||||
5 | Kosuke Ishida Kosuke Ishida ('02) | 02 | JPN | 3:57.25 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Hugo de Miguel Hugo de Miguel ('01) | 01 | ESP | 3:59.53 | |||||||||||||||||||
7 | Manuel Belo Amaral Ataide Manuel Belo Amaral Ataide ('01) | 01 | TLS | 4:13.41 | |||||||||||||||||||
8 | Kinley Tshering Kinley Tshering ('01) | 01 | BHU | 4:15.15 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Tefo Khoahla Tefo Khoahla ('02) | 02 | LES | 4:32.98 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Moukhtar Soule Moukhtar Soule ('01) | 01 | MTN | 5:17.05 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Melese Nberet Melese Nberet ('01) | 01 | ETH | 3:52.95 | |||||||||||||||||||
2 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 3:53.75 | |||||||||||||||||||
3 | Meron Goitom Meron Goitom ('01) | 01 | ERI | 3:54.39 | |||||||||||||||||||
4 | Djama Nabil Mahdi Djama Nabil Mahdi ('02) | 02 | DJI | 3:55.04 | |||||||||||||||||||
5 | Luke Young Luke Young ('01) | 01 | AUS | 3:55.28 | |||||||||||||||||||
6 | Andrej Pauliny Andrej Pauliny ('01) | 01 | SVK | 3:56.08 | |||||||||||||||||||
7 | Nickson Pariken Nickson Pariken ('01) | 01 | KEN | 3:59.11 | |||||||||||||||||||
8 | Leopoldo Rincón Leopoldo Rincón ('01) | 01 | MEX | 4:00.28 | |||||||||||||||||||
9 | Hamdani Benahmed Hamdani Benahmed ('01) | 01 | ALG | 4:01.72 | |||||||||||||||||||
10 | Carlos Alberto Vilches Carlos Alberto Vilches ('01) | 01 | PUR | 4:05.93 | |||||||||||||||||||
11 | Bence Apáti Bence Apáti ('01) | 01 | HUN | 4:08.21 | |||||||||||||||||||
12 | Yusuf Ali Abdirashid Yusuf Ali Abdirashid ('02) | 02 | SOM | 4:08.66 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Tarık Demir Tarık Demir ('01) | 01 | TUR | 4:12.37 | |||||||||||||||||||
D17 3000 m 11.10. Finale A Finale | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Chelimo Oscar Chelimo ('01) | 01 | UGA | 8:08.20 | |||||||||||||||||||
2 | Berihu Aregawi Berihu Aregawi ('01) | 01 | ETH | 8:09.17 | |||||||||||||||||||
3 | Jackson Muema Jackson Muema ('01) | 01 | KEN | 8:09.95 | |||||||||||||||||||
4 | Evan Burke Evan Burke ('01) | 01 | CAN | 8:14.99 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Rintaro Kajiyama Rintaro Kajiyama ('01) | 01 | JPN | 8:22.15 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Haben Ghebremariam Haben Ghebremariam ('02) | 02 | ERI | 8:22.45 | |||||||||||||||||||
7 | Francesco Guerra Francesco Guerra ('01) | 01 | ITA | 8:24.27 | |||||||||||||||||||
8 | Ömer Amaçtan Ömer Amaçtan ('01) | 01 | TUR | 8:26.39 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Aime Phraditte Bakunzi Aime Phraditte Bakunzi ('01) | 01 | RWA | 8:26.70 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Clemens Erdmann Clemens Erdmann ('01) | 01 | GER | 8:29.27 | |||||||||||||||||||
11 | Adisu Guadia Adisu Guadia ('02) | 02 | ISR | 8:30.27 | |||||||||||||||||||
12 | Francis Damiano Damasi Francis Damiano Damasi ('01) | 01 | TAN | 8:30.91 | |||||||||||||||||||
13 | Layth Hakim Hussein Al-Bohaya Layth Hakim Hussein Al-Bohaya ('01) | 01 | IRQ | 8:39.44 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Julius Mäkinen Julius Mäkinen ('01) | 01 | FIN | 8:41.41 | |||||||||||||||||||
15 | Fayez Abdullah Al-Subaie Fayez Abdullah Al-Subaie ('01) | 01 | KSA | 8:45.61 | PB | ||||||||||||||||||
16 | Abdllah Jehad M. Almeleefi Abdllah Jehad M. Almeleefi ('01) | 01 | JOR | 8:45.95 | PB | ||||||||||||||||||
17 | Gamil Al-Hamati Gamil Al-Hamati ('02) | 02 | YEM | 8:52.07 | |||||||||||||||||||
18 | Dick Kapalu Dick Kapalu ('01) | 01 | VAN | 9:31.78 | PB | ||||||||||||||||||
D17 2000 m forh. 12.10. Finale A Finale | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Abraham Seme Abraham Seme ('01) | 01 | ETH | 5:34.94 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 5:44.56 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Louis Vandermessen Louis Vandermessen ('01) | 01 | BEL | 5:46.07 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Eemil Helander Eemil Helander ('01) | 01 | FIN | 5:46.41 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Abel Yamane Abel Yamane ('02) | 02 | BRN | 5:47.71 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Baptiste Guyon Baptiste Guyon ('01) | 01 | FRA | 5:50.18 | |||||||||||||||||||
7 | Denis Matheka Denis Matheka ('05) | 05 | KEN | 5:50.54 | |||||||||||||||||||
8 | Pol Oriach Pol Oriach ('02) | 02 | ESP | 5:51.67 | |||||||||||||||||||
9 | Ondřej Hodboď Ondřej Hodboď ('01) | 01 | CZE | 5:51.78 | |||||||||||||||||||
10 | Le Tien Long Le Tien Long ('01) | 01 | VIE | 5:51.79 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
11 | César Gómez César Gómez ('01) | 01 | MEX | 5:53.05 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Murdoch McIntyre Murdoch McIntyre ('01) | 01 | NZL | 5:55.07 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Skyler York Skyler York ('01) | 01 | CAN | 5:57.90 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Etson Barros Etson Barros ('01) | 01 | POR | 6:03.72 | |||||||||||||||||||
15 | Carmelo Cannizzaro Carmelo Cannizzaro ('01) | 01 | ITA | 6:07.10 | |||||||||||||||||||
Mohammed Al-Suleimani Mohammed Al-Suleimani ('01) | 01 | OMA | DNF | ||||||||||||||||||||
Hamza Sekhmani Hamza Sekhmani ('01) | 01 | MAR | DNF | ||||||||||||||||||||
Farhan Mohamed Ibrahim Farhan Mohamed Ibrahim ('02) | 02 | DJI | DQ | ||||||||||||||||||||
D17 110 m hæk 91.4 cm | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. Vind: +0.6 | 13.10. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Wong Lok Hei Wong Lok Hei ('01) | 01 | HKG | 13.74 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Nick Rüegg Nick Rüegg ('01) | 01 | SUI | 13.81 | |||||||||||||||||||
3 | Jiří Pechar Jiří Pechar ('01) | 01 | CZE | 14.16 | |||||||||||||||||||
4 | Martín Sáenz Martín Sáenz ('01) | 01 | CHI | 14.17 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Francisco Javier Francisco Javier ('01) | 01 | VEN | 14.40 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Abderahmane Zadi Abderahmane Zadi ('01) | 01 | ALG | 14.46 | |||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. Vind: +0.3 | 13.10. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Abderrazak Mouzdahir Abderrazak Mouzdahir ('01) | 01 | MAR | 13.76 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Kenny Fletcher Kenny Fletcher ('01) | 01 | FRA | 13.76 | |||||||||||||||||||
3 | Jakub Czak Jakub Czak ('01) | 01 | POL | 13.86 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Víctor Steiner Víctor Steiner ('01) | 01 | ESA | 13.86 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Ioánnis Kamarinós Ioánnis Kamarinós ('01) | 01 | GRE | 13.99 | |||||||||||||||||||
6 | Sione Tuihalamaka Sione Tuihalamaka ('01) | 01 | TGA | 16.15 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 13.10. Vind: +1.7 | 13.10. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Owaab Barrow Owaab Barrow ('01) | 01 | QAT | 13.33 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Marcos Ferreira Marcos Ferreira ('01) | 01 | BRA | 13.77 | |||||||||||||||||||
3 | Serhat Bulut Serhat Bulut ('01) | 01 | TUR | 13.94 | |||||||||||||||||||
4 | Adam Exley Adam Exley ('01) | 01 | CAN | 14.13 | |||||||||||||||||||
5 | Jesus Macho Jesus Macho ('01) | 01 | MEX | 14.46 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Dovidas Petkevicius Dovidas Petkevicius ('01) | 01 | LTU | 14.56 | |||||||||||||||||||
Finale 4 16.10. Vind: +0.1 | 16.10. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Jesus Macho Jesus Macho ('01) | 01 | MEX | 14.40 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Abderahmane Zadi Abderahmane Zadi ('01) | 01 | ALG | 14.50 | |||||||||||||||||||
3 | Dovidas Petkevicius Dovidas Petkevicius ('01) | 01 | LTU | 14.72 | |||||||||||||||||||
Francisco Javier Francisco Javier ('01) | 01 | VEN | DQ | ||||||||||||||||||||
Sione Tuihalamaka Sione Tuihalamaka ('01) | 01 | TGA | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 5 16.10. Vind: +1.6 | 16.10. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Serhat Bulut Serhat Bulut ('01) | 01 | TUR | 13.78 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Ioánnis Kamarinós Ioánnis Kamarinós ('01) | 01 | GRE | 13.80 | |||||||||||||||||||
3 | Jiří Pechar Jiří Pechar ('01) | 01 | CZE | 13.95 | |||||||||||||||||||
4 | Martín Sáenz Martín Sáenz ('01) | 01 | CHI | 14.00 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Adam Exley Adam Exley ('01) | 01 | CAN | 14.13 | |||||||||||||||||||
Finale 6 16.10. Vind: +1.2 | 16.10. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Owaab Barrow Owaab Barrow ('01) | 01 | QAT | 13.17 | AU18R | PB | |||||||||||||||||
2 | Kenny Fletcher Kenny Fletcher ('01) | 01 | FRA | 13.25 | NR | PB | |||||||||||||||||
3 | Wong Lok Hei Wong Lok Hei ('01) | 01 | HKG | 13.39 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Abderrazak Mouzdahir Abderrazak Mouzdahir ('01) | 01 | MAR | 13.57 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Marcos Ferreira Marcos Ferreira ('01) | 01 | BRA | 13.62 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Víctor Steiner Víctor Steiner ('01) | 01 | ESA | 13.63 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Jakub Czak Jakub Czak ('01) | 01 | POL | 13.72 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Nick Rüegg Nick Rüegg ('01) | 01 | SUI | 14.01 | |||||||||||||||||||
D17 400 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Haruto Deguchi Haruto Deguchi ('01) | 01 | JPN | 51.40 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Lindokuhle Gora Lindokuhle Gora ('01) | 01 | RSA | 51.70 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Pedro Garrido Pedro Garrido ('01) | 01 | ARG | 52.22 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Caio Alves Caio Alves ('01) | 01 | BRA | 52.27 | |||||||||||||||||||
5 | Martin Fraysse Martin Fraysse ('01) | 01 | FRA | 53.13 | |||||||||||||||||||
6 | Alejandro Gil Alejandro Gil ('01) | 01 | MEX | 54.89 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Rami Balti Rami Balti ('01) | 01 | TUN | 56.03 | |||||||||||||||||||
Eloi Kiendrebeogo Eloi Kiendrebeogo ('02) | 02 | BUR | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dániel Huller Dániel Huller ('01) | 01 | HUN | 51.98 | |||||||||||||||||||
2 | Mohamed Dahim Al Mouaoui Mohamed Dahim Al Mouaoui ('01) | 01 | KSA | 52.76 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Shanthamoi Brown Shanthamoi Brown ('01) | 01 | JAM | 53.87 | |||||||||||||||||||
4 | Thomas Throssell Thomas Throssell ('01) | 01 | AUS | 54.22 | |||||||||||||||||||
5 | Ignacio Sáez Ignacio Sáez ('02) | 02 | ESP | 55.05 | |||||||||||||||||||
6 | Chang Chun-Yu Chang Chun-Yu ('01) | 01 | TPE | 55.16 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Matthew Thompson Matthew Thompson ('01) | 01 | BAH | 55.43 | SB | ||||||||||||||||||
8 | Mauricio Lizano Mauricio Lizano ('01) | 01 | CRC | 56.00 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Thomas Throssell Thomas Throssell ('01) | 01 | AUS | 53.27 | |||||||||||||||||||
2 | Alejandro Gil Alejandro Gil ('01) | 01 | MEX | 54.29 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Chang Chun-Yu Chang Chun-Yu ('01) | 01 | TPE | 54.35 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Rami Balti Rami Balti ('01) | 01 | TUN | 54.59 | |||||||||||||||||||
5 | Ignacio Sáez Ignacio Sáez ('02) | 02 | ESP | 55.31 | |||||||||||||||||||
6 | Matthew Thompson Matthew Thompson ('01) | 01 | BAH | 55.38 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Mauricio Lizano Mauricio Lizano ('01) | 01 | CRC | 55.90 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Eloi Kiendrebeogo Eloi Kiendrebeogo ('02) | 02 | BUR | 58.84 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 4 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Haruto Deguchi Haruto Deguchi ('01) | 01 | JPN | 51.28 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Dániel Huller Dániel Huller ('01) | 01 | HUN | 51.86 | |||||||||||||||||||
3 | Martin Fraysse Martin Fraysse ('01) | 01 | FRA | 52.72 | |||||||||||||||||||
4 | Mohamed Dahim Al Mouaoui Mohamed Dahim Al Mouaoui ('01) | 01 | KSA | 53.05 | |||||||||||||||||||
5 | Shanthamoi Brown Shanthamoi Brown ('01) | 01 | JAM | 53.27 | |||||||||||||||||||
6 | Pedro Garrido Pedro Garrido ('01) | 01 | ARG | 54.56 | |||||||||||||||||||
7 | Caio Alves Caio Alves ('01) | 01 | BRA | 55.65 | |||||||||||||||||||
Lindokuhle Gora Lindokuhle Gora ('01) | 01 | RSA | DQ | ||||||||||||||||||||
D17 Højdespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Chen Long Chen Long ('02) | 02 | CHN | 2.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Arttu Mattila Arttu Mattila ('01) | 01 | FIN | 2.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Oleh Doroshchuk Oleh Doroshchuk ('01) | 01 | UKR | 2.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | S.T. Amarasinghe S.T. Amarasinghe ('01) | 01 | SRI | 2.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Elton Petronilho Elton Petronilho ('01) | 01 | BRA | 2.05 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kampton Kam Kampton Kam ('01) | 01 | SGP | 2.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Oscar Miers Oscar Miers ('01) | 01 | AUS | 2.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Charles McBride II Charles McBride II ('01) | 01 | USA | 2.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.05 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Bilel Afer Bilel Afer ('01) | 01 | ALG | 2.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Ali Berk Erol Ali Berk Erol ('01) | 01 | TUR | 2.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Nikola Mujanovič Nikola Mujanovič ('01) | 01 | SRB | 2.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Mohammed-Ali Benlahbib Mohammed-Ali Benlahbib ('01) | 01 | FRA | 1.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Armando Bustos Armando Bustos ('02) | 02 | VEN | 1.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Shirgeldi Utomyshov Shirgeldi Utomyshov ('01) | 01 | TKM | 1.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Justine Herrera Justine Herrera ('02) | 02 | ECU | 1.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Chen Long Chen Long ('02) | 02 | CHN | 2.22 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Oscar Miers Oscar Miers ('01) | 01 | AUS | 2.22 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Oleh Doroshchuk Oleh Doroshchuk ('01) | 01 | UKR | 2.14 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | S.T. Amarasinghe S.T. Amarasinghe ('01) | 01 | SRI | 2.14 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Elton Petronilho Elton Petronilho ('01) | 01 | BRA | 2.11 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kampton Kam Kampton Kam ('01) | 01 | SGP | 2.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.07 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Nikola Mujanovič Nikola Mujanovič ('01) | 01 | SRB | 2.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Arttu Mattila Arttu Mattila ('01) | 01 | FIN | 2.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Mohammed-Ali Benlahbib Mohammed-Ali Benlahbib ('01) | 01 | FRA | 2.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Charles McBride II Charles McBride II ('01) | 01 | USA | 2.03 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Bilel Afer Bilel Afer ('01) | 01 | ALG | 1.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Armando Bustos Armando Bustos ('02) | 02 | VEN | 1.93 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Justine Herrera Justine Herrera ('02) | 02 | ECU | 1.93 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ali Berk Erol Ali Berk Erol ('01) | 01 | TUR | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 Stangspring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dmitriy Kachanov Dmitriy Kachanov ('01) | 01 | RUS | 5.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.15 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Kazuki Furusawa Kazuki Furusawa ('02) | 02 | JPN | 5.10 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Baptiste Thiery Baptiste Thiery ('01) | 01 | FRA | 5.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Nikolai Van Huysteen Nikolai Van Huysteen ('02) | 02 | RSA | 4.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Pedro Buaró Pedro Buaró ('01) | 01 | POR | 4.85 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Antonios Santas Antonios Santas ('01) | 01 | GRE | 4.85 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Artur Coll Artur Coll ('01) | 01 | ESP | 4.75 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Ivan De Angelis Ivan De Angelis ('01) | 01 | ITA | 4.75 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Felix Eichenberger Felix Eichenberger ('01) | 01 | SUI | 4.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Ádám Mihály Ádám Mihály ('01) | 01 | HUN | 4.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Yang Wei-Yuan Yang Wei-Yuan ('02) | 02 | TPE | 4.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Amal Hasanov Amal Hasanov ('01) | 01 | ISR | 4.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Pablo Zaffaroni Pablo Zaffaroni ('01) | 01 | ARG | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Thulfiqar Hayder Al-Taie Thulfiqar Hayder Al-Taie ('01) | 01 | IRQ | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Baptiste Thiery Baptiste Thiery ('01) | 01 | FRA | 5.32 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kazuki Furusawa Kazuki Furusawa ('02) | 02 | JPN | 5.22 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Dmitriy Kachanov Dmitriy Kachanov ('01) | 01 | RUS | 5.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Pablo Zaffaroni Pablo Zaffaroni ('01) | 01 | ARG | 4.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Antonios Santas Antonios Santas ('01) | 01 | GRE | 4.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Pedro Buaró Pedro Buaró ('01) | 01 | POR | 4.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Ivan De Angelis Ivan De Angelis ('01) | 01 | ITA | 4.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Ádám Mihály Ádám Mihály ('01) | 01 | HUN | 4.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Nikolai Van Huysteen Nikolai Van Huysteen ('02) | 02 | RSA | 4.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Artur Coll Artur Coll ('01) | 01 | ESP | 4.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Felix Eichenberger Felix Eichenberger ('01) | 01 | SUI | 4.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Yang Wei-Yuan Yang Wei-Yuan ('02) | 02 | TPE | 4.62 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Amal Hasanov Amal Hasanov ('01) | 01 | ISR | 4.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Thulfiqar Hayder Al-Taie Thulfiqar Hayder Al-Taie ('01) | 01 | IRQ | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 Længdespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Josh Cowley Josh Cowley ('01) | 01 | AUS | 7.71 | w | +2.6 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lester Lescay Lester Lescay ('01) | 01 | CUB | 7.65 | +1.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jason Tito Jason Tito ('02) | 02 | RSA | 7.59 | +0.9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Koki Wada Koki Wada ('01) | 01 | JPN | 7.46 | w | +3.4 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.46 | w | +2.5 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Adrian Henrique Vieira Adrian Henrique Vieira ('01) | 01 | BRA | 7.44 | w | +2.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Davide Favro Davide Favro ('02) | 02 | ITA | 7.18 | +1.2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Nick Schmahl Nick Schmahl ('01) | 01 | GER | 7.13 | +1.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Bruno Yoset Bruno Yoset ('01) | 01 | URU | 7.05 | w | +2.4 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Kiryl Sots Kiryl Sots ('01) | 01 | BLR | 7.03 | w | +2.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Tomas Kratochvil Tomas Kratochvil ('02) | 02 | CZE | 7.02 | +1.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Navaro Doulany Navaro Doulany ('01) | 01 | SUR | 6.99 | +1.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Leo Lasch Leo Lasch ('01) | 01 | AUT | 6.99 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Bryan Mucret Bryan Mucret ('02) | 02 | FRA | 6.93 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 6.83 | +1.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Wen Hua-Yu Wen Hua-Yu ('01) | 01 | TPE | 6.75 | +1.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lester Lescay Lester Lescay ('01) | 01 | CUB | 7.89 | w | +4.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Josh Cowley Josh Cowley ('01) | 01 | AUS | 7.82 | +1.5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Koki Wada Koki Wada ('01) | 01 | JPN | 7.66 | w | +2.8 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Adrian Henrique Vieira Adrian Henrique Vieira ('01) | 01 | BRA | 7.50 | w | +2.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Nick Schmahl Nick Schmahl ('01) | 01 | GER | 7.27 | w | +3.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kiryl Sots Kiryl Sots ('01) | 01 | BLR | 7.23 | w | +3.5 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Shacquille Lowe Shacquille Lowe ('01) | 01 | JAM | 7.22 | w | +2.9 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Davide Favro Davide Favro ('02) | 02 | ITA | 7.11 | w | +4.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Bruno Yoset Bruno Yoset ('01) | 01 | URU | 7.03 | w | +2.5 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Tomas Kratochvil Tomas Kratochvil ('02) | 02 | CZE | 6.97 | w | +3.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Leo Lasch Leo Lasch ('01) | 01 | AUT | 6.95 | w | +3.9 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Navaro Doulany Navaro Doulany ('01) | 01 | SUR | 6.91 | w | +2.2 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Bryan Mucret Bryan Mucret ('02) | 02 | FRA | 6.87 | w | +3.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Jason Tito Jason Tito ('02) | 02 | RSA | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | DNS | ||||||||||||||||||||
Wen Hua-Yu Wen Hua-Yu ('01) | 01 | TPE | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 Trespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jordan Alejandro Díaz Jordan Alejandro Díaz ('01) | 01 | CUB | 17.14 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Emmanuel Meyiwa Ineh Emmanuel Meyiwa Ineh ('01) | 01 | NGR | 16.34 | w | +2.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Praveen Chithravel Praveen Chithravel ('01) | 01 | IND | 15.84 | +0.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Yahor Chuiko Yahor Chuiko ('01) | 01 | BLR | 15.46 | +1.5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Batuhan Çakır Batuhan Çakır ('01) | 01 | TUR | 15.45 | w | +2.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Li Yun-Chen Li Yun-Chen ('01) | 01 | TPE | 15.34 | +1.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Hamid Reza Kia Hamid Reza Kia ('01) | 01 | IRI | 15.28 | +1.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Sifiso Miya Sifiso Miya ('01) | 01 | RSA | 15.26 | w | +2.7 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Rustam Mammadov Rustam Mammadov ('01) | 01 | AZE | 15.16 | +1.7 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Islam Sibagatullin Islam Sibagatullin ('01) | 01 | UZB | 15.15 | w | +2.9 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Apalos Edwards Apalos Edwards ('01) | 01 | JAM | 14.99 | +1.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Manuel Jeremías Manuel Jeremías ('01) | 01 | COL | 14.89 | +1.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Kevin Bueno Kevin Bueno ('01) | 01 | ECU | 14.88 | w | +2.4 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Luciano Méndez Luciano Méndez ('01) | 01 | ARG | 14.87 | +1.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Kelsey Daniel Kelsey Daniel ('01) | 01 | TTO | 14.64 | +2.0 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jordan Alejandro Díaz Jordan Alejandro Díaz ('01) | 01 | CUB | 17.04 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Yahor Chuiko Yahor Chuiko ('01) | 01 | BLR | 15.96 | +1.3 | NU18R | PB | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Li Yun-Chen Li Yun-Chen ('01) | 01 | TPE | 15.74 | +1.5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Batuhan Çakır Batuhan Çakır ('01) | 01 | TUR | 15.71 | w | +2.7 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Praveen Chithravel Praveen Chithravel ('01) | 01 | IND | 15.68 | w | +3.0 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Emmanuel Meyiwa Ineh Emmanuel Meyiwa Ineh ('01) | 01 | NGR | 15.51 | +2.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Sifiso Miya Sifiso Miya ('01) | 01 | RSA | 15.42 | w | +2.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Hamid Reza Kia Hamid Reza Kia ('01) | 01 | IRI | 15.40 | +1.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Rustam Mammadov Rustam Mammadov ('01) | 01 | AZE | 15.30 | +1.6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Kevin Bueno Kevin Bueno ('01) | 01 | ECU | 15.04 | +1.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Apalos Edwards Apalos Edwards ('01) | 01 | JAM | 14.93 | +1.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Luciano Méndez Luciano Méndez ('01) | 01 | ARG | 14.62 | +0.2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Manuel Jeremías Manuel Jeremías ('01) | 01 | COL | 14.36 | +0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Islam Sibagatullin Islam Sibagatullin ('01) | 01 | UZB | 14.34 | +1.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Kelsey Daniel Kelsey Daniel ('01) | 01 | TTO | 13.13 | +0.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nazareno Sasia Nazareno Sasia ('01) | 01 | ARG | 21.94 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Aliaksei Aleksandrovich Aliaksei Aleksandrovich ('01) | 01 | BLR | 21.22 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Xing Jialiang Xing Jialiang ('01) | 01 | CHN | 20.85 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Carmelo Alessandro Musci Carmelo Alessandro Musci ('01) | 01 | ITA | 20.67 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | István Fekete István Fekete ('01) | 01 | HUN | 18.78 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Niesterle A. Castillo Niesterle A. Castillo ('01) | 01 | CUB | 18.66 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Piotr Goździewicz Piotr Goździewicz ('01) | 01 | POL | 18.64 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Hsieh Mao-Hung Hsieh Mao-Hung ('01) | 01 | TPE | 18.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Muhamet Ramadani Muhamet Ramadani ('02) | 02 | KOS | 18.53 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Lucas Woodhall Lucas Woodhall ('01) | 01 | CAN | 18.50 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Mohamed Osama Mohamed Al-Mahdi Mohamed Osama Mohamed Al-Mahdi ('02) | 02 | EGY | 18.19 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Melih Yersel Melih Yersel ('01) | 01 | TUR | 17.64 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Lohan Potgieter Lohan Potgieter ('01) | 01 | RSA | 17.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Dominykas Čepys Dominykas Čepys ('01) | 01 | LTU | 17.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | José López José López ('01) | 01 | MEX | 17.13 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nazareno Sasia Nazareno Sasia ('01) | 01 | ARG | 21.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Xing Jialiang Xing Jialiang ('01) | 01 | CHN | 20.89 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Carmelo Alessandro Musci Carmelo Alessandro Musci ('01) | 01 | ITA | 20.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Aliaksei Aleksandrovich Aliaksei Aleksandrovich ('01) | 01 | BLR | 20.02 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Piotr Goździewicz Piotr Goździewicz ('01) | 01 | POL | 19.02 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Hsieh Mao-Hung Hsieh Mao-Hung ('01) | 01 | TPE | 18.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Niesterle A. Castillo Niesterle A. Castillo ('01) | 01 | CUB | 18.54 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lucas Woodhall Lucas Woodhall ('01) | 01 | CAN | 18.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Mohamed Osama Mohamed Al-Mahdi Mohamed Osama Mohamed Al-Mahdi ('02) | 02 | EGY | 17.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Dominykas Čepys Dominykas Čepys ('01) | 01 | LTU | 17.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | István Fekete István Fekete ('01) | 01 | HUN | 17.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | José López José López ('01) | 01 | MEX | 17.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Melih Yersel Melih Yersel ('01) | 01 | TUR | 17.06 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Lohan Potgieter Lohan Potgieter ('01) | 01 | RSA | 16.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Muhamet Ramadani Muhamet Ramadani ('02) | 02 | KOS | 16.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Connor Bell Connor Bell ('01) | 01 | NZL | 66.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Vitor Motin Vitor Motin ('01) | 01 | BRA | 57.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jorge Contreras Jorge Contreras ('01) | 01 | PUR | 55.99 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Gracjan Kozak Gracjan Kozak ('01) | 01 | POL | 55.40 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lázaro Bonora Lázaro Bonora ('01) | 01 | ARG | 55.01 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Valdimar Hjalti Erlendsson Valdimar Hjalti Erlendsson ('01) | 01 | ISL | 54.46 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Mohammad Reza Rahmanifar Mohammad Reza Rahmanifar ('02) | 02 | IRI | 54.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 54.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Raman Khartanovich Raman Khartanovich ('02) | 02 | BLR | 52.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Ahmed Al-Haj Ahmed Al-Haj ('01) | 01 | QAT | 51.39 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Enrico Saccomano Enrico Saccomano ('01) | 01 | ITA | 51.32 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Márk Péringer Márk Péringer ('01) | 01 | HUN | 49.37 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Aslan Kaan Kalıntaş Aslan Kaan Kalıntaş ('01) | 01 | TUR | 48.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Yasiel Brayan Sotero Yasiel Brayan Sotero ('01) | 01 | ESP | 47.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Matas Makaravicius Matas Makaravicius ('02) | 02 | LTU | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Connor Bell Connor Bell ('01) | 01 | NZL | 66.24 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Gracjan Kozak Gracjan Kozak ('01) | 01 | POL | 59.52 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Enrico Saccomano Enrico Saccomano ('01) | 01 | ITA | 59.49 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jorge Contreras Jorge Contreras ('01) | 01 | PUR | 59.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Mohammad Reza Rahmanifar Mohammad Reza Rahmanifar ('02) | 02 | IRI | 58.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Valdimar Hjalti Erlendsson Valdimar Hjalti Erlendsson ('01) | 01 | ISL | 57.46 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Raman Khartanovich Raman Khartanovich ('02) | 02 | BLR | 57.27 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 56.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Lázaro Bonora Lázaro Bonora ('01) | 01 | ARG | 56.36 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Vitor Motin Vitor Motin ('01) | 01 | BRA | 54.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Ahmed Al-Haj Ahmed Al-Haj ('01) | 01 | QAT | 53.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Aslan Kaan Kalıntaş Aslan Kaan Kalıntaş ('01) | 01 | TUR | 52.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Márk Péringer Márk Péringer ('01) | 01 | HUN | 50.54 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Matas Makaravicius Matas Makaravicius ('02) | 02 | LTU | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Yasiel Brayan Sotero Yasiel Brayan Sotero ('01) | 01 | ESP | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mykhaylo Kokhan Mykhaylo Kokhan ('01) | 01 | UKR | 85.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Valentin Andreev Valentin Andreev ('02) | 02 | BUL | 82.29 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Wang Qi Wang Qi ('01) | 01 | CHN | 79.46 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Benedek Doma Benedek Doma ('01) | 01 | HUN | 73.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Oskari Lahtinen Oskari Lahtinen ('01) | 01 | FIN | 73.71 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Tomasz Ratajczyk Tomasz Ratajczyk ('02) | 02 | POL | 72.11 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Julio Nóbile Julio Nóbile ('01) | 01 | ARG | 71.22 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Sören Klose Sören Klose ('02) | 02 | GER | 71.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Umidjon Khasanov Umidjon Khasanov ('01) | 01 | UZB | 71.04 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Theódoros Ziógas Theódoros Ziógas ('02) | 02 | GRE | 69.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Aliaksei Yakimovich Aliaksei Yakimovich ('01) | 01 | BLR | 69.71 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Mohamed Tarek Ismail Mohamed Tarek Ismail ('01) | 01 | EGY | 65.52 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Luis Alberto Ochoa Luis Alberto Ochoa ('01) | 01 | COL | 65.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Giorgi Kekishvili Giorgi Kekishvili ('01) | 01 | GEO | 65.08 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Nikolas Kesidis Nikolas Kesidis ('01) | 01 | CYP | 63.59 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Rodrigo Antonio Moran Rodrigo Antonio Moran ('01) | 01 | GUA | 60.36 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mykhaylo Kokhan Mykhaylo Kokhan ('01) | 01 | UKR | 85.14 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Valentin Andreev Valentin Andreev ('02) | 02 | BUL | 81.67 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Wang Qi Wang Qi ('01) | 01 | CHN | 75.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Tomasz Ratajczyk Tomasz Ratajczyk ('02) | 02 | POL | 73.05 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Benedek Doma Benedek Doma ('01) | 01 | HUN | 71.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Umidjon Khasanov Umidjon Khasanov ('01) | 01 | UZB | 70.48 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Oskari Lahtinen Oskari Lahtinen ('01) | 01 | FIN | 70.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Theódoros Ziógas Theódoros Ziógas ('02) | 02 | GRE | 69.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Julio Nóbile Julio Nóbile ('01) | 01 | ARG | 69.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Luis Alberto Ochoa Luis Alberto Ochoa ('01) | 01 | COL | 68.59 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Sören Klose Sören Klose ('02) | 02 | GER | 67.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Mohamed Tarek Ismail Mohamed Tarek Ismail ('01) | 01 | EGY | 67.60 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Nikolas Kesidis Nikolas Kesidis ('01) | 01 | CYP | 66.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Rodrigo Antonio Moran Rodrigo Antonio Moran ('01) | 01 | GUA | 62.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Aliaksei Yakimovich Aliaksei Yakimovich ('01) | 01 | BLR | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jano Estherhuizen Jano Estherhuizen ('01) | 01 | RSA | 77.69 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Agustín Osorio Agustín Osorio ('01) | 01 | ARG | 76.03 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Topias Laine Topias Laine ('01) | 01 | FIN | 74.57 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jean Marcos Mairongo Jean Marcos Mairongo ('01) | 01 | ECU | 74.32 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Martin Florian Martin Florian ('01) | 01 | CZE | 74.00 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Ahmet Toyran Ahmet Toyran ('01) | 01 | TUR | 73.01 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ita Leshan Ita Leshan ('01) | 01 | KEN | 72.73 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Guilherme Moreira Guilherme Moreira ('01) | 01 | BRA | 72.56 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kunwer Ajairaj Singh Rana Kunwer Ajairaj Singh Rana ('02) | 02 | IND | 71.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Razvan Carare Razvan Carare ('01) | 01 | ROU | 70.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lenny Brisseault Lenny Brisseault ('02) | 02 | FRA | 66.61 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Yerásimos Kaloyerákis Yerásimos Kaloyerákis ('01) | 01 | GRE | 66.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Kentaro Nakamura Kentaro Nakamura ('01) | 01 | JPN | 66.31 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | David Schepp David Schepp ('01) | 01 | GER | 65.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Armando Abdiel Caballero Armando Abdiel Caballero ('01) | 01 | PAN | 63.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Marek Mucha Marek Mucha ('01) | 01 | POL | 61.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Abdulaziz Al-Hemdan Abdulaziz Al-Hemdan ('01) | 01 | KUW | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Topias Laine Topias Laine ('01) | 01 | FIN | 78.85 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Martin Florian Martin Florian ('01) | 01 | CZE | 76.24 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Kunwer Ajairaj Singh Rana Kunwer Ajairaj Singh Rana ('02) | 02 | IND | 75.06 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Ita Leshan Ita Leshan ('01) | 01 | KEN | 74.52 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Agustín Osorio Agustín Osorio ('01) | 01 | ARG | 74.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Jean Marcos Mairongo Jean Marcos Mairongo ('01) | 01 | ECU | 72.22 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ahmet Toyran Ahmet Toyran ('01) | 01 | TUR | 71.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Razvan Carare Razvan Carare ('01) | 01 | ROU | 69.98 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Guilherme Moreira Guilherme Moreira ('01) | 01 | BRA | 68.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Lenny Brisseault Lenny Brisseault ('02) | 02 | FRA | 65.60 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Jano Estherhuizen Jano Estherhuizen ('01) | 01 | RSA | 65.59 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Kentaro Nakamura Kentaro Nakamura ('01) | 01 | JPN | 64.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Armando Abdiel Caballero Armando Abdiel Caballero ('01) | 01 | PAN | 64.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | David Schepp David Schepp ('01) | 01 | GER | 64.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Marek Mucha Marek Mucha ('01) | 01 | POL | 63.59 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Yerásimos Kaloyerákis Yerásimos Kaloyerákis ('01) | 01 | GRE | 63.56 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Abdulaziz Al-Hemdan Abdulaziz Al-Hemdan ('01) | 01 | KUW | DNS | ||||||||||||||||||||
D17 5000 m kapgang | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Oscar Oswaldo Patín Oscar Oswaldo Patín ('01) | 01 | ECU | 20:13.69 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Suraj Panwar Suraj Panwar ('01) | 01 | IND | 20:23.30 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Wang Xin Wang Xin ('01) | 01 | CHN | 20:28.02 | PB | ||||||||||||||||||
4 | José Gilberto Menjivar José Gilberto Menjivar ('01) | 01 | ESA | 20:31.53 | PB | ||||||||||||||||||
5 | César Córdoba César Córdoba ('02) | 02 | MEX | 20:39.90 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Davide Finocchietti Davide Finocchietti ('01) | 01 | ITA | 20:51.96 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Jan Moreu Jan Moreu ('01) | 01 | PUR | 21:05.25 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Ľubomír Kubiš Ľubomír Kubiš ('01) | 01 | SVK | 21:10.94 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Özgür Topsakal Özgür Topsakal ('01) | 01 | TUR | 21:23.99 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Yusuke Iwakawa Yusuke Iwakawa ('01) | 01 | JPN | 21:49.40 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Yusuke Iwakawa Yusuke Iwakawa ('01) | 01 | JPN | 21:58.74 | |||||||||||||||||||
12 | Said Khoufache Said Khoufache ('01) | 01 | ALG | 22:00.00 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Kevin Cahuana Kevin Cahuana ('01) | 01 | PER | 22:08.21 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Christian Rojas Christian Rojas ('02) | 02 | COL | 22:18.17 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Lee Seong-Yoon Lee Seong-Yoon ('02) | 02 | KOR | 22:20.57 | PB | ||||||||||||||||||
Bruno Nascimento Bruno Nascimento ('02) | 02 | BRA | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Suraj Panwar Suraj Panwar ('01) | 01 | IND | 20:35.87 | |||||||||||||||||||
2 | Oscar Oswaldo Patín Oscar Oswaldo Patín ('01) | 01 | ECU | 20:38.17 | |||||||||||||||||||
3 | Jan Moreu Jan Moreu ('01) | 01 | PUR | 20:54.04 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Davide Finocchietti Davide Finocchietti ('01) | 01 | ITA | 21:41.62 | |||||||||||||||||||
5 | Ľubomír Kubiš Ľubomír Kubiš ('01) | 01 | SVK | 21:42.72 | |||||||||||||||||||
6 | José Gilberto Menjivar José Gilberto Menjivar ('01) | 01 | ESA | 22:04.63 | |||||||||||||||||||
7 | Özgür Topsakal Özgür Topsakal ('01) | 01 | TUR | 22:16.98 | |||||||||||||||||||
8 | Lee Seong-Yoon Lee Seong-Yoon ('02) | 02 | KOR | 22:29.41 | |||||||||||||||||||
9 | Christian Rojas Christian Rojas ('02) | 02 | COL | 22:30.52 | |||||||||||||||||||
10 | Yusuke Iwakawa Yusuke Iwakawa ('01) | 01 | JPN | 22:42.50 | |||||||||||||||||||
11 | Kevin Cahuana Kevin Cahuana ('01) | 01 | PER | 22:44.77 | |||||||||||||||||||
12 | Yusuke Iwakawa Yusuke Iwakawa ('01) | 01 | JPN | 23:20.84 | |||||||||||||||||||
13 | Said Khoufache Said Khoufache ('01) | 01 | ALG | 23:39.49 | |||||||||||||||||||
14 | Bruno Nascimento Bruno Nascimento ('02) | 02 | BRA | 27:21.77 | PB | ||||||||||||||||||
César Córdoba César Córdoba ('02) | 02 | MEX | DQ | ||||||||||||||||||||
Wang Xin Wang Xin ('01) | 01 | CHN | DQ | ||||||||||||||||||||
P17 Cross km 15.10. Finale A Finale | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sarah Chelangat Sarah Chelangat ('01) | 01 | UGA | 12:32 | |||||||||||||||||||
2 | Edina Jebitok Edina Jebitok ('01) | 01 | KEN | 12:37 | |||||||||||||||||||
3 | Fancy Cherono Fancy Cherono ('01) | 01 | KEN | 12:51 | |||||||||||||||||||
4 | Mercy Chepkorir Mercy Chepkorir ('01) | 01 | KEN | 12:56 | |||||||||||||||||||
5 | Lemlem Hailu Lemlem Hailu ('01) | 01 | ETH | 13:11 | |||||||||||||||||||
6 | Aberash Minsewo Aberash Minsewo ('01) | 01 | ETH | 13:12 | |||||||||||||||||||
7 | Esther Chekwemoi Esther Chekwemoi ('01) | 01 | UGA | 13:13 | |||||||||||||||||||
8 | Yuki Kanemitsu Yuki Kanemitsu ('01) | 01 | JPN | 13:13 | |||||||||||||||||||
9 | Jaylah Hancock-Cameron Jaylah Hancock-Cameron ('02) | 02 | AUS | 13:16 | |||||||||||||||||||
10 | Kisanet Marikos Kisanet Marikos ('01) | 01 | ERI | 13:17 | |||||||||||||||||||
11 | Mekides Abebe Mekides Abebe ('01) | 01 | ETH | 13:21 | |||||||||||||||||||
12 | Alessia Zarbo Alessia Zarbo ('01) | 01 | FRA | 13:21 | |||||||||||||||||||
13 | Carmi Prinsloo Carmi Prinsloo ('02) | 02 | RSA | 13:33 | |||||||||||||||||||
14 | Maryem Azrour Maryem Azrour ('02) | 02 | MAR | 13:33 | |||||||||||||||||||
15 | Cameron Ormond Cameron Ormond ('01) | 01 | CAN | 13:35 | |||||||||||||||||||
16 | Nathalie Blomqvist Nathalie Blomqvist ('01) | 01 | FIN | 13:38 | |||||||||||||||||||
17 | K.M.P.Wasanthi Maristela K.M.P.Wasanthi Maristela ('01) | 01 | SRI | 13:47 | |||||||||||||||||||
18 | Kendra Lewis Kendra Lewis ('02) | 02 | CAN | 13:51 | |||||||||||||||||||
19 | Inci Kalkan Inci Kalkan ('01) | 01 | TUR | 13:51 | |||||||||||||||||||
20 | Hannah O'Connor Hannah O'Connor ('01) | 01 | NZL | 13:51 | |||||||||||||||||||
21 | Odile Nintije Odile Nintije ('02) | 02 | BDI | 13:55 | |||||||||||||||||||
22 | Antje Pfüller Antje Pfüller ('02) | 02 | GER | 13:56 | |||||||||||||||||||
23 | Miyaka Sugata Miyaka Sugata ('01) | 01 | JPN | 13:59 | |||||||||||||||||||
24 | Doan Thu Hang Doan Thu Hang ('01) | 01 | VIE | 14:02 | |||||||||||||||||||
25 | Nicole Louw Nicole Louw ('01) | 01 | RSA | 14:02 | |||||||||||||||||||
26 | Jamie Hiscock Jamie Hiscock ('01) | 01 | AUS | 14:04 | |||||||||||||||||||
27 | Pinja Kotinurmi Pinja Kotinurmi ('02) | 02 | FIN | 14:04 | |||||||||||||||||||
28 | Paula Schneiders Paula Schneiders ('01) | 01 | GER | 14:06 | |||||||||||||||||||
29 | Privillege Chikara Privillege Chikara ('02) | 02 | ZIM | 14:15 | |||||||||||||||||||
30 | Lena Lebrun Lena Lebrun ('01) | 01 | FRA | 14:23 | |||||||||||||||||||
31 | María González María González ('01) | 01 | ESP | 14:24 | |||||||||||||||||||
32 | . Seema . Seema ('01) | 01 | IND | 14:25 | |||||||||||||||||||
33 | Kateryna Onisimova Kateryna Onisimova ('02) | 02 | UKR | 14:25 | |||||||||||||||||||
34 | Daniela Vasile Daniela Vasile ('01) | 01 | ROU | 14:28 | |||||||||||||||||||
35 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 14:31 | |||||||||||||||||||
36 | Anastasiya Paluyan Anastasiya Paluyan ('02) | 02 | BLR | 14:35 | |||||||||||||||||||
37 | Lena Kieffer Lena Kieffer ('01) | 01 | LUX | 14:36 | |||||||||||||||||||
38 | Laura Acuña Laura Acuña ('02) | 02 | CHI | 14:37 | |||||||||||||||||||
39 | Klaudia Kazimierska Klaudia Kazimierska ('01) | 01 | POL | 14:45 | |||||||||||||||||||
40 | Zita Urbán Zita Urbán ('02) | 02 | HUN | 14:46 | |||||||||||||||||||
41 | Leticia Belo Leticia Belo ('01) | 01 | BRA | 14:48 | |||||||||||||||||||
42 | Bernadette Bingonda Bernadette Bingonda ('01) | 01 | COD | 14:53 | |||||||||||||||||||
43 | Arian Chia Arian Chia ('01) | 01 | MEX | 14:56 | |||||||||||||||||||
44 | Linn Lara Kleine Linn Lara Kleine ('01) | 01 | GER | 14:57 | |||||||||||||||||||
45 | Moneyi Chingaipe Moneyi Chingaipe ('02) | 02 | MAW | 15:03 | |||||||||||||||||||
46 | Berfin Barışer Berfin Barışer ('01) | 01 | TUR | 15:05 | |||||||||||||||||||
47 | Maria Ascanio Maria Ascanio ('01) | 01 | VEN | 15:10 | |||||||||||||||||||
48 | Bárbara Neiva Bárbara Neiva ('01) | 01 | POR | 15:28 | |||||||||||||||||||
49 | Malineo Adelina Mofolo Malineo Adelina Mofolo ('01) | 01 | LES | 15:44 | |||||||||||||||||||
50 | Mérédith Boyer Mérédith Boyer ('02) | 02 | CAN | 15:49 | |||||||||||||||||||
51 | Khanyisile Hlatshwako Khanyisile Hlatshwako ('01) | 01 | SWZ | 16:00 | |||||||||||||||||||
52 | Nurul Amirah Karim Nurul Amirah Karim ('02) | 02 | BRU | 21:00 | |||||||||||||||||||
Gözel Copanova Gözel Copanova ('01) | 01 | TKM | DNS | ||||||||||||||||||||
Louris Danoun Louris Danoun ('01) | 01 | SYR | DNS | ||||||||||||||||||||
Angela Freitas De Araujo Angela Freitas De Araujo ('01) | 01 | TLS | DNS | ||||||||||||||||||||
Galina Panassenko Galina Panassenko ('01) | 01 | KAZ | DNS | ||||||||||||||||||||
Abdoulaye Ramatou Abdoulaye Ramatou ('01) | 01 | NIG | DNS | ||||||||||||||||||||
P17 100 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. Vind: -0.7 | 12.10. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Pamera Losange Pamera Losange ('02) | 02 | FRA | 12.13 | |||||||||||||||||||
2 | Mélissa Gutschmidt Mélissa Gutschmidt ('02) | 02 | SUI | 12.27 | |||||||||||||||||||
3 | Beauty Somuah Beauty Somuah ('01) | 01 | GER | 12.32 | |||||||||||||||||||
4 | Tereza Marková Tereza Marková ('01) | 01 | CZE | 12.44 | |||||||||||||||||||
5 | Maty Diop Maty Diop ('01) | 01 | SEN | 12.69 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Melanie Ribauw Melanie Ribauw ('01) | 01 | NRU | 14.05 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Princess Dunah Princess Dunah ('02) | 02 | LBR | 14.37 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Aminetou Fall Aminetou Fall ('02) | 02 | MTN | 18.02 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Nuha Ahmed Ali Ai-Ahdal Nuha Ahmed Ali Ai-Ahdal ('02) | 02 | YEM | 18.37 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 12.10. Vind: -1.2 | 12.10. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Mariam Oulare Mariam Oulare ('02) | 02 | BEL | 12.09 | |||||||||||||||||||
2 | Takako Niisaka Takako Niisaka ('02) | 02 | JPN | 12.22 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Orangy Jiménez Orangy Jiménez ('01) | 01 | VEN | 12.41 | |||||||||||||||||||
4 | Anaís Hernández Anaís Hernández ('01) | 01 | CHI | 12.48 | |||||||||||||||||||
5 | Adriana Almeida Adriana Almeida ('01) | 01 | CPV | 12.89 | |||||||||||||||||||
6 | Charlotte Afriat Charlotte Afriat ('02) | 02 | MON | 13.00 | |||||||||||||||||||
7 | Erica Mouwangui Erica Mouwangui ('01) | 01 | GEQ | 13.76 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Famata Darame Famata Darame ('02) | 02 | GBS | 14.02 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 12.10. Vind: -1.7 | 12.10. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Rosemary Chukwuma Rosemary Chukwuma ('01) | 01 | NGR | 12.03 | |||||||||||||||||||
2 | Vitoria Jardim Vitoria Jardim ('02) | 02 | BRA | 12.28 | |||||||||||||||||||
3 | Beatriz Andrade Beatriz Andrade ('01) | 01 | POR | 12.46 | |||||||||||||||||||
4 | Fakhriyya Taghizade Fakhriyya Taghizade ('02) | 02 | AZE | 12.50 | |||||||||||||||||||
5 | Alejandra Ortiz Alejandra Ortiz ('01) | 01 | MEX | 12.52 | |||||||||||||||||||
6 | Edzinadia Ceita Edzinadia Ceita ('01) | 01 | STP | 13.45 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Marwa Al-Ajooz Marwa Al-Ajooz ('02) | 02 | BRN | 13.60 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Jarencia Jeffers Jarencia Jeffers ('01) | 01 | SKN | 13.83 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Kanisleen Peter Michael Kanisleen Peter Michael ('02) | 02 | FSM | 14.71 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 4 12.10. Vind: -3.0 | 12.10. | Vind: -3.0 | |||||||||||||||||||||
1 | Gabriela Anahí Suárez Gabriela Anahí Suárez ('01) | 01 | ECU | 11.97 | |||||||||||||||||||
2 | Boglárka Takács Boglárka Takács ('01) | 01 | HUN | 12.08 | |||||||||||||||||||
3 | Johanna Kylmänen Johanna Kylmänen ('02) | 02 | FIN | 12.34 | |||||||||||||||||||
4 | Donna Ntambue Donna Ntambue ('01) | 01 | CAN | 12.58 | |||||||||||||||||||
5 | Nora Kigure Nora Kigure ('01) | 01 | LAT | 13.14 | |||||||||||||||||||
6 | Youssouf Said Moina Rouzouna Youssouf Said Moina Rouzouna ('01) | 01 | COM | 14.58 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Raghad Habib Bu Arish Raghad Habib Bu Arish ('02) | 02 | KSA | 14.68 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Jein Kiden Clement Morgan Jein Kiden Clement Morgan ('02) | 02 | SSD | 14.84 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 5 12.10. Vind: -1.8 | 12.10. | Vind: -1.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 11.99 | |||||||||||||||||||
2 | Shary Julissa Vallecilla Shary Julissa Vallecilla ('01) | 01 | COL | 12.34 | |||||||||||||||||||
3 | Soniya Jones Soniya Jones ('02) | 02 | ANT | 12.48 | |||||||||||||||||||
4 | Laura Pintiel Laura Pintiel ('02) | 02 | ESP | 12.61 | |||||||||||||||||||
5 | Lenka Kovačovicová Lenka Kovačovicová ('01) | 01 | SVK | 12.70 | |||||||||||||||||||
6 | Danneika Lyn Danneika Lyn ('02) | 02 | CAY | 13.15 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Darina McDermott Darina McDermott ('02) | 02 | KIR | 14.87 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Nazi Yari Nazi Yari ('02) | 02 | AFG | 17.43 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 6 15.10. Vind: +1.7 | 15.10. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Raghad Habib Bu Arish Raghad Habib Bu Arish ('02) | 02 | KSA | 13.69 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jein Kiden Clement Morgan Jein Kiden Clement Morgan ('02) | 02 | SSD | 13.84 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Kanisleen Peter Michael Kanisleen Peter Michael ('02) | 02 | FSM | 14.09 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Darina McDermott Darina McDermott ('02) | 02 | KIR | 14.19 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Nuha Ahmed Ali Ai-Ahdal Nuha Ahmed Ali Ai-Ahdal ('02) | 02 | YEM | 17.56 | PB | ||||||||||||||||||
Aminetou Fall Aminetou Fall ('02) | 02 | MTN | DNS | ||||||||||||||||||||
Youssouf Said Moina Rouzouna Youssouf Said Moina Rouzouna ('01) | 01 | COM | DNS | ||||||||||||||||||||
Nazi Yari Nazi Yari ('02) | 02 | AFG | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 7 15.10. Vind: +2.8 | 15.10. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Danneika Lyn Danneika Lyn ('02) | 02 | CAY | 12.71 | w | ||||||||||||||||||
2 | Edzinadia Ceita Edzinadia Ceita ('01) | 01 | STP | 12.85 | w | ||||||||||||||||||
3 | Marwa Al-Ajooz Marwa Al-Ajooz ('02) | 02 | BRN | 13.18 | w | ||||||||||||||||||
4 | Erica Mouwangui Erica Mouwangui ('01) | 01 | GEQ | 13.21 | w | ||||||||||||||||||
5 | Jarencia Jeffers Jarencia Jeffers ('01) | 01 | SKN | 13.29 | w | ||||||||||||||||||
6 | Melanie Ribauw Melanie Ribauw ('01) | 01 | NRU | 13.47 | w | ||||||||||||||||||
7 | Princess Dunah Princess Dunah ('02) | 02 | LBR | 13.67 | w | ||||||||||||||||||
8 | Famata Darame Famata Darame ('02) | 02 | GBS | 13.81 | w | ||||||||||||||||||
Finale 8 15.10. Vind: +3.4 | 15.10. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Alejandra Ortiz Alejandra Ortiz ('01) | 01 | MEX | 11.82 | w | ||||||||||||||||||
2 | Fakhriyya Taghizade Fakhriyya Taghizade ('02) | 02 | AZE | 12.08 | w | ||||||||||||||||||
3 | Donna Ntambue Donna Ntambue ('01) | 01 | CAN | 12.10 | w | ||||||||||||||||||
4 | Laura Pintiel Laura Pintiel ('02) | 02 | ESP | 12.12 | w | ||||||||||||||||||
5 | Lenka Kovačovicová Lenka Kovačovicová ('01) | 01 | SVK | 12.18 | w | ||||||||||||||||||
6 | Maty Diop Maty Diop ('01) | 01 | SEN | 12.25 | w | ||||||||||||||||||
7 | Charlotte Afriat Charlotte Afriat ('02) | 02 | MON | 12.44 | w | ||||||||||||||||||
8 | Nora Kigure Nora Kigure ('01) | 01 | LAT | 12.46 | w | ||||||||||||||||||
Adriana Almeida Adriana Almeida ('01) | 01 | CPV | DQ | w | |||||||||||||||||||
Finale 9 15.10. Vind: +2.6 | 15.10. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Beauty Somuah Beauty Somuah ('01) | 01 | GER | 11.74 | w | ||||||||||||||||||
2 | Vitoria Jardim Vitoria Jardim ('02) | 02 | BRA | 11.86 | w | ||||||||||||||||||
3 | Johanna Kylmänen Johanna Kylmänen ('02) | 02 | FIN | 11.91 | w | ||||||||||||||||||
4 | Shary Julissa Vallecilla Shary Julissa Vallecilla ('01) | 01 | COL | 11.91 | w | ||||||||||||||||||
5 | Orangy Jiménez Orangy Jiménez ('01) | 01 | VEN | 11.91 | w | ||||||||||||||||||
6 | Beatriz Andrade Beatriz Andrade ('01) | 01 | POR | 12.06 | w | ||||||||||||||||||
7 | Anaís Hernández Anaís Hernández ('01) | 01 | CHI | 12.06 | w | ||||||||||||||||||
8 | Tereza Marková Tereza Marková ('01) | 01 | CZE | 12.13 | w | ||||||||||||||||||
9 | Soniya Jones Soniya Jones ('02) | 02 | ANT | 12.14 | w | ||||||||||||||||||
Finale 10 15.10. Vind: +3.3 | 15.10. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Rosemary Chukwuma Rosemary Chukwuma ('01) | 01 | NGR | 11.17 | w | ||||||||||||||||||
2 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 11.23 | w | ||||||||||||||||||
3 | Gabriela Anahí Suárez Gabriela Anahí Suárez ('01) | 01 | ECU | 11.29 | w | ||||||||||||||||||
4 | Boglárka Takács Boglárka Takács ('01) | 01 | HUN | 11.45 | w | ||||||||||||||||||
5 | Pamera Losange Pamera Losange ('02) | 02 | FRA | 11.52 | w | ||||||||||||||||||
6 | Mariam Oulare Mariam Oulare ('02) | 02 | BEL | 11.57 | w | ||||||||||||||||||
7 | Mélissa Gutschmidt Mélissa Gutschmidt ('02) | 02 | SUI | 11.58 | w | ||||||||||||||||||
8 | Takako Niisaka Takako Niisaka ('02) | 02 | JPN | 11.65 | w | ||||||||||||||||||
P17 200 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. Vind: -0.6 | 13.10. | Vind: -0.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Dalia Kaddari Dalia Kaddari ('01) | 01 | ITA | 24.24 | |||||||||||||||||||
2 | Pia Skrzyszowska Pia Skrzyszowska ('01) | 01 | POL | 24.51 | |||||||||||||||||||
3 | Esperança Cladera Esperança Cladera ('02) | 02 | ESP | 24.88 | |||||||||||||||||||
4 | Princess Roberts Princess Roberts ('01) | 01 | CAN | 24.92 | |||||||||||||||||||
5 | Shelinda Jansen Shelinda Jansen ('01) | 01 | SRI | 25.00 | |||||||||||||||||||
6 | Akouvi Judith Koumedzina Akouvi Judith Koumedzina ('01) | 01 | TOG | 25.60 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Judelande Altidor Judelande Altidor ('02) | 02 | HAI | 26.36 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
8 | Lujahla Amatya Lujahla Amatya ('01) | 01 | NEP | 27.95 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. Vind: +1.1 | 13.10. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01) | 01 | ISL | 23.55 | NR NU23R NU20R | PB | |||||||||||||||||
2 | Leticia Maria Lima Leticia Maria Lima ('01) | 01 | BRA | 24.16 | |||||||||||||||||||
3 | Barbora Šplechtnová Barbora Šplechtnová ('02) | 02 | CZE | 24.30 | |||||||||||||||||||
4 | Ivana Ilić Ivana Ilić ('02) | 02 | SRB | 25.15 | |||||||||||||||||||
5 | Viktória Forster Viktória Forster ('02) | 02 | SVK | 25.28 | |||||||||||||||||||
6 | Eva Kadyrova Eva Kadyrova ('02) | 02 | KGZ | 25.95 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Josee Mireille D. Houeto Josee Mireille D. Houeto ('02) | 02 | BEN | 27.42 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 13.10. Vind: -2.8 | 13.10. | Vind: -2.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Gemima Joseph Gemima Joseph ('01) | 01 | FRA | 24.56 | |||||||||||||||||||
2 | Angie González Angie González ('01) | 01 | COL | 24.65 | |||||||||||||||||||
3 | Kenisha Phillips Kenisha Phillips ('01) | 01 | GUY | 24.72 | |||||||||||||||||||
4 | Chang Li-Ling Chang Li-Ling ('02) | 02 | TPE | 25.30 | |||||||||||||||||||
5 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 25.43 | |||||||||||||||||||
6 | Tia George Tia George ('02) | 02 | DMA | 26.65 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Tessy Macdalena Bristol Tessy Macdalena Bristol ('01) | 01 | SEY | 28.27 | SB | ||||||||||||||||||
Finale 4 16.10. Vind: +1.2 | 16.10. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Tia George Tia George ('02) | 02 | DMA | 25.46 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Eva Kadyrova Eva Kadyrova ('02) | 02 | KGZ | 25.75 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Judelande Altidor Judelande Altidor ('02) | 02 | HAI | 25.77 | NU20R | PB | |||||||||||||||||
4 | Josee Mireille D. Houeto Josee Mireille D. Houeto ('02) | 02 | BEN | 26.88 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Lujahla Amatya Lujahla Amatya ('01) | 01 | NEP | 27.20 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Tessy Macdalena Bristol Tessy Macdalena Bristol ('01) | 01 | SEY | 27.38 | SB | ||||||||||||||||||
Finale 5 16.10. Vind: +1.9 | 16.10. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Shelinda Jansen Shelinda Jansen ('01) | 01 | SRI | 24.07 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Esperança Cladera Esperança Cladera ('02) | 02 | ESP | 24.28 | |||||||||||||||||||
3 | Princess Roberts Princess Roberts ('01) | 01 | CAN | 24.37 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Chang Li-Ling Chang Li-Ling ('02) | 02 | TPE | 24.44 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Ann Marii Kivikas Ann Marii Kivikas ('02) | 02 | EST | 24.53 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Viktória Forster Viktória Forster ('02) | 02 | SVK | 24.56 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Ivana Ilić Ivana Ilić ('02) | 02 | SRB | 24.63 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Akouvi Judith Koumedzina Akouvi Judith Koumedzina ('01) | 01 | TOG | 24.96 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 6 16.10. Vind: +1.9 | 16.10. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Dalia Kaddari Dalia Kaddari ('01) | 01 | ITA | 23.45 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
2 | Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01) | 01 | ISL | 23.47 | NR NU23R NU20R NU18R | PB | |||||||||||||||||
3 | Leticia Maria Lima Leticia Maria Lima ('01) | 01 | BRA | 23.71 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Gemima Joseph Gemima Joseph ('01) | 01 | FRA | 23.77 | |||||||||||||||||||
5 | Barbora Šplechtnová Barbora Šplechtnová ('02) | 02 | CZE | 23.82 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Pia Skrzyszowska Pia Skrzyszowska ('01) | 01 | POL | 23.95 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Angie González Angie González ('01) | 01 | COL | 24.05 | |||||||||||||||||||
8 | Kenisha Phillips Kenisha Phillips ('01) | 01 | GUY | 24.29 | |||||||||||||||||||
P17 400 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Barbora Malíková Barbora Malíková ('01) | 01 | CZE | 54.18 | |||||||||||||||||||
2 | Niddy Mingilishi Niddy Mingilishi ('01) | 01 | ZAM | 55.16 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Andrea Jimenez Andrea Jimenez ('01) | 01 | ESP | 56.38 | |||||||||||||||||||
4 | Deshanya Skeete Deshanya Skeete ('02) | 02 | GUY | 56.85 | |||||||||||||||||||
5 | Jasneet Nijjar Jasneet Nijjar ('01) | 01 | CAN | 57.97 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Serenia Ragatu Serenia Ragatu ('01) | 01 | FIJ | 1:00.95 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Marie Scheppan Marie Scheppan ('01) | 01 | GER | 54.91 | |||||||||||||||||||
2 | Erica Cavalheiro Erica Cavalheiro ('02) | 02 | BRA | 55.60 | |||||||||||||||||||
3 | Alina Luchshava Alina Luchshava ('01) | 01 | BLR | 55.93 | |||||||||||||||||||
4 | Nataliya Dyshlyuk Nataliya Dyshlyuk ('01) | 01 | UKR | 57.67 | |||||||||||||||||||
5 | Adina Elena Circiogel Adina Elena Circiogel ('01) | 01 | ROU | 57.76 | |||||||||||||||||||
6 | Wang You-Hsuan Wang You-Hsuan ('01) | 01 | TPE | 58.45 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Liefde Schoemaker Liefde Schoemaker ('02) | 02 | BEL | 56.14 | |||||||||||||||||||
2 | Alexandra Zalyubovskaya Alexandra Zalyubovskaya ('02) | 02 | KAZ | 57.21 | |||||||||||||||||||
3 | Kinga Gacka Kinga Gacka ('01) | 01 | POL | 58.30 | |||||||||||||||||||
4 | Ola Buwaro Ola Buwaro ('01) | 01 | GAM | 58.37 | |||||||||||||||||||
5 | Daniella Deer Daniella Deer ('02) | 02 | JAM | 1:00.12 | |||||||||||||||||||
6 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 1:02.25 | |||||||||||||||||||
Finale 4 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Janka Molnár Janka Molnár ('01) | 01 | HUN | 56.00 | |||||||||||||||||||
2 | Meghan Hunter Meghan Hunter ('01) | 01 | USA | 56.83 | |||||||||||||||||||
3 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 57.08 | |||||||||||||||||||
4 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 57.51 | |||||||||||||||||||
5 | Ana Costa Ana Costa ('02) | 02 | POR | 57.58 | |||||||||||||||||||
6 | Jiijo Hassan Mohamed Jiijo Hassan Mohamed ('02) | 02 | SOM | 1:20.76 | PB | ||||||||||||||||||
Aissata Denn Conte Aissata Denn Conte ('01) | 01 | GUI | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 5 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
Aissata Denn Conte Aissata Denn Conte ('01) | 01 | GUI | DNS | ||||||||||||||||||||
Daniella Deer Daniella Deer ('02) | 02 | JAM | DNS | ||||||||||||||||||||
Jiijo Hassan Mohamed Jiijo Hassan Mohamed ('02) | 02 | SOM | DNS | ||||||||||||||||||||
Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 6 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ola Buwaro Ola Buwaro ('01) | 01 | GAM | 56.63 | |||||||||||||||||||
2 | Jasneet Nijjar Jasneet Nijjar ('01) | 01 | CAN | 57.75 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Nataliya Dyshlyuk Nataliya Dyshlyuk ('01) | 01 | UKR | 58.06 | |||||||||||||||||||
4 | Kinga Gacka Kinga Gacka ('01) | 01 | POL | 58.27 | |||||||||||||||||||
5 | Wang You-Hsuan Wang You-Hsuan ('01) | 01 | TPE | 59.21 | |||||||||||||||||||
6 | Adina Elena Circiogel Adina Elena Circiogel ('01) | 01 | ROU | 1:00.06 | |||||||||||||||||||
7 | Serenia Ragatu Serenia Ragatu ('01) | 01 | FIJ | 1:01.97 | |||||||||||||||||||
Finale 7 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 55.51 | |||||||||||||||||||
2 | Meghan Hunter Meghan Hunter ('01) | 01 | USA | 56.08 | |||||||||||||||||||
3 | Deshanya Skeete Deshanya Skeete ('02) | 02 | GUY | 56.72 | |||||||||||||||||||
4 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 56.86 | |||||||||||||||||||
5 | Alexandra Zalyubovskaya Alexandra Zalyubovskaya ('02) | 02 | KAZ | 58.55 | |||||||||||||||||||
6 | Ana Costa Ana Costa ('02) | 02 | POR | 58.72 | |||||||||||||||||||
Finale 8 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Barbora Malíková Barbora Malíková ('01) | 01 | CZE | 54.68 | |||||||||||||||||||
2 | Marie Scheppan Marie Scheppan ('01) | 01 | GER | 55.15 | |||||||||||||||||||
3 | Niddy Mingilishi Niddy Mingilishi ('01) | 01 | ZAM | 55.32 | |||||||||||||||||||
4 | Erica Cavalheiro Erica Cavalheiro ('02) | 02 | BRA | 55.43 | |||||||||||||||||||
5 | Liefde Schoemaker Liefde Schoemaker ('02) | 02 | BEL | 55.75 | |||||||||||||||||||
6 | Andrea Jimenez Andrea Jimenez ('01) | 01 | ESP | 55.76 | |||||||||||||||||||
7 | Janka Molnár Janka Molnár ('01) | 01 | HUN | 55.93 | |||||||||||||||||||
8 | Alina Luchshava Alina Luchshava ('01) | 01 | BLR | 55.97 | |||||||||||||||||||
P17 800 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sophia Volkmer Sophia Volkmer ('02) | 02 | GER | 2:06.92 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Angela Munguti Angela Munguti ('01) | 01 | KEN | 2:07.34 | |||||||||||||||||||
3 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 2:08.01 | |||||||||||||||||||
4 | Svitlana Zhulzhyk Svitlana Zhulzhyk ('02) | 02 | UKR | 2:09.73 | |||||||||||||||||||
5 | Eléni Ioannídou Eléni Ioannídou ('02) | 02 | GRE | 2:14.43 | |||||||||||||||||||
6 | Aleksandra Roljic Aleksandra Roljic ('01) | 01 | BIH | 2:16.43 | |||||||||||||||||||
7 | Relaksa Dauti Relaksa Dauti ('01) | 01 | ALB | 2:16.98 | |||||||||||||||||||
8 | Lucía Sicre Lucía Sicre ('01) | 01 | ESP | 2:17.70 | |||||||||||||||||||
Finale 2 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hirut Meshesha Hirut Meshesha ('01) | 01 | ETH | 2:08.35 | |||||||||||||||||||
2 | Patrīcija Cīrule Patrīcija Cīrule ('01) | 01 | LAT | 2:10.80 | |||||||||||||||||||
3 | Denisa Folková Denisa Folková ('01) | 01 | CZE | 2:11.97 | |||||||||||||||||||
4 | Alicja Stój Alicja Stój ('01) | 01 | POL | 2:14.80 | |||||||||||||||||||
5 | Fanny Arendt Fanny Arendt ('02) | 02 | LUX | 2:16.30 | |||||||||||||||||||
6 | Alisa Virtanen Alisa Virtanen ('02) | 02 | FIN | 2:16.82 | |||||||||||||||||||
7 | Regina Deogratius Regina Deogratius ('01) | 01 | TAN | 2:21.29 | |||||||||||||||||||
8 | Mikaela Smith Mikaela Smith ('01) | 01 | ISV | 2:23.92 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Amal Kowa Amal Kowa ('02) | 02 | SUD | 2:49.50 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Keely Small Keely Small ('01) | 01 | AUS | 2:05.68 | |||||||||||||||||||
2 | Prudence Sekgodisa Prudence Sekgodisa ('02) | 02 | RSA | 2:08.53 | |||||||||||||||||||
3 | Maki Ueda Maki Ueda ('02) | 02 | JPN | 2:09.91 | |||||||||||||||||||
4 | Nais Racasan Nais Racasan ('01) | 01 | FRA | 2:11.30 | |||||||||||||||||||
5 | Liudmila Rudzko Liudmila Rudzko ('02) | 02 | BLR | 2:12.65 | |||||||||||||||||||
6 | Sebah Amare Sebah Amare ('02) | 02 | ERI | 2:19.18 | |||||||||||||||||||
7 | Nikolina Mandic Nikolina Mandic ('01) | 01 | SRB | 2:20.35 | |||||||||||||||||||
8 | Nada Ghrouf Nada Ghrouf ('02) | 02 | PLE | 2:39.11 | PB | ||||||||||||||||||
Zita Vincent Zita Vincent ('01) | 01 | VIN | DNF | ||||||||||||||||||||
Finale 4 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Regina Deogratius Regina Deogratius ('01) | 01 | TAN | 2:13.33 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Sebah Amare Sebah Amare ('02) | 02 | ERI | 2:16.76 | |||||||||||||||||||
3 | Lucía Sicre Lucía Sicre ('01) | 01 | ESP | 2:17.96 | |||||||||||||||||||
4 | Relaksa Dauti Relaksa Dauti ('01) | 01 | ALB | 2:18.09 | |||||||||||||||||||
5 | Nikolina Mandic Nikolina Mandic ('01) | 01 | SRB | 2:19.43 | |||||||||||||||||||
6 | Mikaela Smith Mikaela Smith ('01) | 01 | ISV | 2:19.88 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Nada Ghrouf Nada Ghrouf ('02) | 02 | PLE | 2:34.69 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Amal Kowa Amal Kowa ('02) | 02 | SUD | 2:49.13 | PB | ||||||||||||||||||
Zita Vincent Zita Vincent ('01) | 01 | VIN | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 5 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Patrīcija Cīrule Patrīcija Cīrule ('01) | 01 | LAT | 2:10.08 | |||||||||||||||||||
2 | Denisa Folková Denisa Folková ('01) | 01 | CZE | 2:10.88 | |||||||||||||||||||
3 | Alicja Stój Alicja Stój ('01) | 01 | POL | 2:11.52 | |||||||||||||||||||
4 | Liudmila Rudzko Liudmila Rudzko ('02) | 02 | BLR | 2:12.23 | |||||||||||||||||||
5 | Fanny Arendt Fanny Arendt ('02) | 02 | LUX | 2:13.64 | |||||||||||||||||||
6 | Eléni Ioannídou Eléni Ioannídou ('02) | 02 | GRE | 2:14.22 | |||||||||||||||||||
7 | Alisa Virtanen Alisa Virtanen ('02) | 02 | FIN | 2:17.50 | |||||||||||||||||||
8 | Aleksandra Roljic Aleksandra Roljic ('01) | 01 | BIH | 2:20.01 | |||||||||||||||||||
Nais Racasan Nais Racasan ('01) | 01 | FRA | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 6 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Keely Small Keely Small ('01) | 01 | AUS | 2:04.76 | |||||||||||||||||||
2 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 2:05.23 | |||||||||||||||||||
3 | Hirut Meshesha Hirut Meshesha ('01) | 01 | ETH | 2:06.25 | |||||||||||||||||||
4 | Sophia Volkmer Sophia Volkmer ('02) | 02 | GER | 2:09.53 | |||||||||||||||||||
5 | Maki Ueda Maki Ueda ('02) | 02 | JPN | 2:10.06 | |||||||||||||||||||
6 | Svitlana Zhulzhyk Svitlana Zhulzhyk ('02) | 02 | UKR | 2:10.21 | |||||||||||||||||||
7 | Angela Munguti Angela Munguti ('01) | 01 | KEN | 2:11.06 | |||||||||||||||||||
Prudence Sekgodisa Prudence Sekgodisa ('02) | 02 | RSA | DQ | ||||||||||||||||||||
P17 1500 m | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lemlem Hailu Lemlem Hailu ('01) | 01 | ETH | 4:25.03 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Laura Acuña Laura Acuña ('02) | 02 | CHI | 4:31.00 | |||||||||||||||||||
3 | Kendra Lewis Kendra Lewis ('02) | 02 | CAN | 4:35.15 | |||||||||||||||||||
4 | Doan Thu Hang Doan Thu Hang ('01) | 01 | VIE | 4:41.17 | |||||||||||||||||||
5 | Lena Kieffer Lena Kieffer ('01) | 01 | LUX | 4:43.97 | |||||||||||||||||||
6 | Privillege Chikara Privillege Chikara ('02) | 02 | ZIM | 4:49.18 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Louris Danoun Louris Danoun ('01) | 01 | SYR | 5:00.92 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Khanyisile Hlatshwako Khanyisile Hlatshwako ('01) | 01 | SWZ | 5:12.56 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Nurul Amirah Karim Nurul Amirah Karim ('02) | 02 | BRU | 6:38.18 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Edina Jebitok Edina Jebitok ('01) | 01 | KEN | 4:16.68 | |||||||||||||||||||
2 | Jaylah Hancock-Cameron Jaylah Hancock-Cameron ('02) | 02 | AUS | 4:18.44 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Maryem Azrour Maryem Azrour ('02) | 02 | MAR | 4:21.22 | |||||||||||||||||||
4 | Yuki Kanemitsu Yuki Kanemitsu ('01) | 01 | JPN | 4:24.41 | |||||||||||||||||||
5 | Antje Pfüller Antje Pfüller ('02) | 02 | GER | 4:25.14 | |||||||||||||||||||
6 | Nicole Louw Nicole Louw ('01) | 01 | RSA | 4:27.06 | |||||||||||||||||||
7 | Nathalie Blomqvist Nathalie Blomqvist ('01) | 01 | FIN | 4:29.50 | |||||||||||||||||||
8 | Klaudia Kazimierska Klaudia Kazimierska ('01) | 01 | POL | 4:34.22 | |||||||||||||||||||
9 | Anastasiya Paluyan Anastasiya Paluyan ('02) | 02 | BLR | 4:37.27 | |||||||||||||||||||
P17 3000 m 11.10. Finale A Finale | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sarah Chelangat Sarah Chelangat ('01) | 01 | UGA | 9:11.63 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Mercy Chepkorir Mercy Chepkorir ('01) | 01 | KEN | 9:13.59 | |||||||||||||||||||
3 | Aberash Minsewo Aberash Minsewo ('01) | 01 | ETH | 9:14.99 | |||||||||||||||||||
4 | Carmi Prinsloo Carmi Prinsloo ('02) | 02 | RSA | 9:18.92 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Miyaka Sugata Miyaka Sugata ('01) | 01 | JPN | 9:21.16 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Cameron Ormond Cameron Ormond ('01) | 01 | CAN | 9:24.52 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Hannah O'Connor Hannah O'Connor ('01) | 01 | NZL | 9:25.29 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Alessia Zarbo Alessia Zarbo ('01) | 01 | FRA | 9:26.56 | |||||||||||||||||||
9 | Kisanet Marikos Kisanet Marikos ('01) | 01 | ERI | 9:26.57 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Inci Kalkan Inci Kalkan ('01) | 01 | TUR | 9:26.59 | |||||||||||||||||||
11 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 9:49.87 | |||||||||||||||||||
12 | Odile Nintije Odile Nintije ('02) | 02 | BDI | 9:54.30 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Angela Freitas De Araujo Angela Freitas De Araujo ('01) | 01 | TLS | 10:00.36 | PB | ||||||||||||||||||
14 | . Seema . Seema ('01) | 01 | IND | 10:03.34 | |||||||||||||||||||
15 | Maria Ascanio Maria Ascanio ('01) | 01 | VEN | 10:08.13 | PB | ||||||||||||||||||
16 | Linn Lara Kleine Linn Lara Kleine ('01) | 01 | GER | 10:11.07 | |||||||||||||||||||
17 | Moneyi Chingaipe Moneyi Chingaipe ('02) | 02 | MAW | 10:24.80 | PB | ||||||||||||||||||
18 | Bernadette Bingonda Bernadette Bingonda ('01) | 01 | COD | 10:35.97 | PB | ||||||||||||||||||
19 | Gözel Copanova Gözel Copanova ('01) | 01 | TKM | 10:55.75 | PB | ||||||||||||||||||
20 | Malineo Adelina Mofolo Malineo Adelina Mofolo ('01) | 01 | LES | 11:07.40 | PB | ||||||||||||||||||
21 | Abdoulaye Ramatou Abdoulaye Ramatou ('01) | 01 | NIG | 11:33.17 | PB | ||||||||||||||||||
P17 2000 m forh. 12.10. Finale A Finale | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Fancy Cherono Fancy Cherono ('01) | 01 | KEN | 6:26.08 | |||||||||||||||||||
2 | Mekides Abebe Mekides Abebe ('01) | 01 | ETH | 6:27.93 | |||||||||||||||||||
3 | K.M.P.Wasanthi Maristela K.M.P.Wasanthi Maristela ('01) | 01 | SRI | 6:33.06 | NR | PB | |||||||||||||||||
4 | Lena Lebrun Lena Lebrun ('01) | 01 | FRA | 6:36.44 | |||||||||||||||||||
5 | Jamie Hiscock Jamie Hiscock ('01) | 01 | AUS | 6:39.62 | |||||||||||||||||||
6 | Paula Schneiders Paula Schneiders ('01) | 01 | GER | 6:44.20 | |||||||||||||||||||
7 | María González María González ('01) | 01 | ESP | 6:46.27 | |||||||||||||||||||
8 | Esther Chekwemoi Esther Chekwemoi ('01) | 01 | UGA | 6:46.27 | |||||||||||||||||||
9 | Zita Urbán Zita Urbán ('02) | 02 | HUN | 6:49.52 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Pinja Kotinurmi Pinja Kotinurmi ('02) | 02 | FIN | 6:50.97 | |||||||||||||||||||
11 | Arian Chia Arian Chia ('01) | 01 | MEX | 6:52.87 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Bárbara Neiva Bárbara Neiva ('01) | 01 | POR | 6:55.69 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Daniela Vasile Daniela Vasile ('01) | 01 | ROU | 6:55.73 | |||||||||||||||||||
14 | Kateryna Onisimova Kateryna Onisimova ('02) | 02 | UKR | 7:00.85 | |||||||||||||||||||
15 | Berfin Barışer Berfin Barışer ('01) | 01 | TUR | 7:02.97 | |||||||||||||||||||
16 | Leticia Belo Leticia Belo ('01) | 01 | BRA | 7:14.83 | PB | ||||||||||||||||||
17 | Mérédith Boyer Mérédith Boyer ('02) | 02 | CAN | 7:18.55 | |||||||||||||||||||
Galina Panassenko Galina Panassenko ('01) | 01 | KAZ | DNF | ||||||||||||||||||||
P17 100 m hæk 76.2 cm | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. Vind: +0.3 | 11.10. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Sophie White Sophie White ('02) | 02 | AUS | 13.39 | |||||||||||||||||||
3 | Angele Pitz Angele Pitz ('01) | 01 | FRA | 13.98 | |||||||||||||||||||
4 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji ('02) | 02 | SUI | 13.98 | |||||||||||||||||||
5 | Viktoryia Kharavitskaya Viktoryia Kharavitskaya ('01) | 01 | BLR | 14.39 | |||||||||||||||||||
6 | Monika Romaszko Monika Romaszko ('02) | 02 | POL | 14.49 | |||||||||||||||||||
7 | Fanni Bacsa Fanni Bacsa ('01) | 01 | HUN | 14.64 | |||||||||||||||||||
Finale 2 11.10. Vind: +0.1 | 11.10. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 13.45 | |||||||||||||||||||
2 | Johanna Plank Johanna Plank ('02) | 02 | AUT | 13.71 | |||||||||||||||||||
3 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 14.06 | |||||||||||||||||||
4 | Aimará Nazareno Aimará Nazareno ('01) | 01 | ECU | 14.10 | |||||||||||||||||||
5 | Elīza Marija Kraule Elīza Marija Kraule ('01) | 01 | LAT | 14.45 | |||||||||||||||||||
6 | Isabel Velasco Isabel Velasco ('01) | 01 | ESP | 15.31 | |||||||||||||||||||
7 | Bianca Elena Toader Bianca Elena Toader ('01) | 01 | ROU | 18.95 | |||||||||||||||||||
Finale 3 11.10. Vind: +0.8 | 11.10. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Lin Ting-Wei Lin Ting-Wei ('01) | 01 | TPE | 13.79 | |||||||||||||||||||
2 | Keily L. Pérez Keily L. Pérez ('01) | 01 | CUB | 13.96 | |||||||||||||||||||
3 | Kayla van den Berg Kayla van den Berg ('02) | 02 | RSA | 14.10 | |||||||||||||||||||
4 | Maria Fernanda Patron Maria Fernanda Patron ('01) | 01 | MEX | 14.14 | |||||||||||||||||||
5 | Antonia Buschendorf Antonia Buschendorf ('01) | 01 | GER | 14.16 | |||||||||||||||||||
Olivia Gee Olivia Gee ('02) | 02 | CAN | DQ | ||||||||||||||||||||
Daniela Mena Daniela Mena ('01) | 01 | COL | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 4 14.10. Vind: +0.9 | 14.10. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Fanni Bacsa Fanni Bacsa ('01) | 01 | HUN | 13.89 | |||||||||||||||||||
2 | Isabel Velasco Isabel Velasco ('01) | 01 | ESP | 15.78 | |||||||||||||||||||
Olivia Gee Olivia Gee ('02) | 02 | CAN | DNS | ||||||||||||||||||||
Daniela Mena Daniela Mena ('01) | 01 | COL | DNS | ||||||||||||||||||||
Bianca Elena Toader Bianca Elena Toader ('01) | 01 | ROU | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 5 14.10. Vind: +1.8 | 14.10. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Maria Fernanda Patron Maria Fernanda Patron ('01) | 01 | MEX | 13.68 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Aimará Nazareno Aimará Nazareno ('01) | 01 | ECU | 13.73 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Antonia Buschendorf Antonia Buschendorf ('01) | 01 | GER | 13.75 | |||||||||||||||||||
4 | Viktoryia Kharavitskaya Viktoryia Kharavitskaya ('01) | 01 | BLR | 14.01 | |||||||||||||||||||
5 | Kayla van den Berg Kayla van den Berg ('02) | 02 | RSA | 14.13 | |||||||||||||||||||
6 | Elīza Marija Kraule Elīza Marija Kraule ('01) | 01 | LAT | 14.14 | |||||||||||||||||||
7 | Monika Romaszko Monika Romaszko ('02) | 02 | POL | 14.14 | |||||||||||||||||||
8 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 14.32 | |||||||||||||||||||
Finale 6 14.10. Vind: +2.8 | 14.10. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 12.83 | w | ||||||||||||||||||
2 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.96 | w | ||||||||||||||||||
3 | Sophie White Sophie White ('02) | 02 | AUS | 13.01 | w | ||||||||||||||||||
4 | Johanna Plank Johanna Plank ('02) | 02 | AUT | 13.40 | w | ||||||||||||||||||
5 | Lin Ting-Wei Lin Ting-Wei ('01) | 01 | TPE | 13.47 | w | ||||||||||||||||||
6 | Keily L. Pérez Keily L. Pérez ('01) | 01 | CUB | 13.49 | w | ||||||||||||||||||
7 | Angele Pitz Angele Pitz ('01) | 01 | FRA | 13.77 | w | ||||||||||||||||||
8 | Ditaji Kambundji Ditaji Kambundji ('02) | 02 | SUI | 14.44 | w | ||||||||||||||||||
P17 400 m hæk | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Valeria Cabezas Valeria Cabezas ('01) | 01 | COL | 59.19 | |||||||||||||||||||
2 | Carla Garcia Carla Garcia ('01) | 01 | ESP | 1:00.84 | |||||||||||||||||||
3 | Loubna Benhadja Loubna Benhadja ('01) | 01 | ALG | 1:00.98 | |||||||||||||||||||
4 | Lena Pressler Lena Pressler ('01) | 01 | AUT | 1:01.85 | |||||||||||||||||||
5 | Miriam Daly Miriam Daly ('01) | 01 | IRL | 1:02.72 | |||||||||||||||||||
6 | Phailin Khonepaseuth Phailin Khonepaseuth ('02) | 02 | LAO | 1:09.68 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Evedieu Samba Evedieu Samba ('02) | 02 | CGO | 1:10.63 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 2 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Julia Lovsin Julia Lovsin ('01) | 01 | CAN | 1:00.95 | |||||||||||||||||||
2 | Gisèle Wender Gisèle Wender ('01) | 01 | GER | 1:01.16 | |||||||||||||||||||
3 | Jayaprakasan Vishnupriya Jayaprakasan Vishnupriya ('01) | 01 | IND | 1:02.56 | |||||||||||||||||||
4 | Yang Jui-Hsuan Yang Jui-Hsuan ('02) | 02 | TPE | 1:02.65 | |||||||||||||||||||
5 | Kia Laisi Kia Laisi ('01) | 01 | FIN | 1:03.23 | |||||||||||||||||||
6 | Aminata Kabore Aminata Kabore ('01) | 01 | BUR | 1:12.05 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 3 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jessica Moreira Jessica Moreira ('01) | 01 | BRA | 59.41 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Emma Silvestri Emma Silvestri ('01) | 01 | ITA | 1:00.88 | |||||||||||||||||||
3 | Yara Samantha Amador Yara Samantha Amador ('01) | 01 | MEX | 1:01.63 | |||||||||||||||||||
4 | Kristýna Korelová Kristýna Korelová ('01) | 01 | CZE | 1:01.84 | |||||||||||||||||||
5 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 1:04.35 | |||||||||||||||||||
6 | Ariana Rivera Ariana Rivera ('02) | 02 | NCA | 1:05.72 | |||||||||||||||||||
Finale 4 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 59.95 | |||||||||||||||||||
2 | Ariana Rivera Ariana Rivera ('02) | 02 | NCA | 1:06.03 | |||||||||||||||||||
3 | Evedieu Samba Evedieu Samba ('02) | 02 | CGO | 1:08.15 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Aminata Kabore Aminata Kabore ('01) | 01 | BUR | 1:08.26 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Phailin Khonepaseuth Phailin Khonepaseuth ('02) | 02 | LAO | 1:09.49 | PB | ||||||||||||||||||
Finale 5 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Yang Jui-Hsuan Yang Jui-Hsuan ('02) | 02 | TPE | 1:01.04 | |||||||||||||||||||
2 | Kristýna Korelová Kristýna Korelová ('01) | 01 | CZE | 1:01.13 | |||||||||||||||||||
3 | Lena Pressler Lena Pressler ('01) | 01 | AUT | 1:01.33 | |||||||||||||||||||
4 | Jayaprakasan Vishnupriya Jayaprakasan Vishnupriya ('01) | 01 | IND | 1:01.92 | |||||||||||||||||||
5 | Miriam Daly Miriam Daly ('01) | 01 | IRL | 1:02.15 | |||||||||||||||||||
Kia Laisi Kia Laisi ('01) | 01 | FIN | DNS | ||||||||||||||||||||
Finale 6 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Valeria Cabezas Valeria Cabezas ('01) | 01 | COL | 58.39 | |||||||||||||||||||
2 | Loubna Benhadja Loubna Benhadja ('01) | 01 | ALG | 59.70 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Julia Lovsin Julia Lovsin ('01) | 01 | CAN | 59.89 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Yara Samantha Amador Yara Samantha Amador ('01) | 01 | MEX | 59.91 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Carla Garcia Carla Garcia ('01) | 01 | ESP | 59.92 | |||||||||||||||||||
6 | Emma Silvestri Emma Silvestri ('01) | 01 | ITA | 1:00.62 | |||||||||||||||||||
7 | Gisèle Wender Gisèle Wender ('01) | 01 | GER | 1:01.02 | |||||||||||||||||||
8 | Jessica Moreira Jessica Moreira ('01) | 01 | BRA | 1:06.13 | |||||||||||||||||||
P17 Højdespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Yaroslava Mahuchikh Yaroslava Mahuchikh ('01) | 01 | UKR | 1.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Mariya Kochanova Mariya Kochanova ('02) | 02 | RUS | 1.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jessica Kähärä Jessica Kähärä ('01) | 01 | FIN | 1.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jenna Fee Feyerabend Jenna Fee Feyerabend ('02) | 02 | GER | 1.78 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Elizabeth Moss Elizabeth Moss ('02) | 02 | AUS | 1.78 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Bára Sajdoková Bára Sajdoková ('01) | 01 | CZE | 1.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Panayióta Dósi Panayióta Dósi ('01) | 01 | GRE | 1.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Nadine Odermatt Nadine Odermatt ('01) | 01 | SUI | 1.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Veronika Chaynov Veronika Chaynov ('02) | 02 | ISR | 1.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Wiktoria Miąso Wiktoria Miąso ('01) | 01 | POL | 1.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Liu Yiwen Liu Yiwen ('01) | 01 | CHN | 1.70 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Claudina Diaz Castro Claudina Diaz Castro ('01) | 01 | MEX | 1.70 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Idea Pieroni Idea Pieroni ('02) | 02 | ITA | 1.70 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Leja Glojnarič Leja Glojnarič ('02) | 02 | SLO | 1.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Shantae Foreman Shantae Foreman ('02) | 02 | JAM | 1.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Bianca Erasmus Bianca Erasmus ('89) | 89 | RSA | 1.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Rosemaline Watley Rosemaline Watley ('01) | 01 | MHL | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Yaroslava Mahuchikh Yaroslava Mahuchikh ('01) | 01 | UKR | 1.95 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Mariya Kochanova Mariya Kochanova ('02) | 02 | RUS | 1.87 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Elizabeth Moss Elizabeth Moss ('02) | 02 | AUS | 1.82 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Jessica Kähärä Jessica Kähärä ('01) | 01 | FIN | 1.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Bára Sajdoková Bára Sajdoková ('01) | 01 | CZE | 1.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Jenna Fee Feyerabend Jenna Fee Feyerabend ('02) | 02 | GER | 1.79 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Veronika Chaynov Veronika Chaynov ('02) | 02 | ISR | 1.79 | NU18R | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Panayióta Dósi Panayióta Dósi ('01) | 01 | GRE | 1.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Wiktoria Miąso Wiktoria Miąso ('01) | 01 | POL | 1.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Idea Pieroni Idea Pieroni ('02) | 02 | ITA | 1.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Shantae Foreman Shantae Foreman ('02) | 02 | JAM | 1.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Leja Glojnarič Leja Glojnarič ('02) | 02 | SLO | 1.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Nadine Odermatt Nadine Odermatt ('01) | 01 | SUI | 1.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Claudina Diaz Castro Claudina Diaz Castro ('01) | 01 | MEX | 1.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Liu Yiwen Liu Yiwen ('01) | 01 | CHN | 1.68 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Bianca Erasmus Bianca Erasmus ('89) | 89 | RSA | 1.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Rosemaline Watley Rosemaline Watley ('01) | 01 | MHL | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Stangspring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Freiya Leni Wildgrube Freiya Leni Wildgrube ('01) | 01 | GER | 3.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Emma Brentel Emma Brentel ('02) | 02 | FRA | 3.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 3.85 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Krystsina Kantsavenka Krystsina Kantsavenka ('01) | 01 | BLR | 3.75 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Javiera Contreras Javiera Contreras ('01) | 01 | CHI | 3.65 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Veronika Šebáková Veronika Šebáková ('02) | 02 | CZE | 3.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Maja Gebauer Maja Gebauer ('01) | 01 | HUN | 3.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Alex Throndson Alex Throndson ('01) | 01 | CAN | 3.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Mariya Yashchenko Mariya Yashchenko ('01) | 01 | UKR | 3.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Karen Bedoya Karen Bedoya ('02) | 02 | COL | 3.55 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Rosaidi Robles Rosaidi Robles ('01) | 01 | CUB | 3.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Imen Rhouma Imen Rhouma ('01) | 01 | TUN | 3.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ana María Chacón Ana María Chacón ('01) | 01 | ESP | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Diva Renata Jayadi Diva Renata Jayadi ('02) | 02 | INA | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Sümeyye Kınar Sümeyye Kınar ('01) | 01 | TUR | NH | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Freiya Leni Wildgrube Freiya Leni Wildgrube ('01) | 01 | GER | 4.17 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Krystsina Kantsavenka Krystsina Kantsavenka ('01) | 01 | BLR | 3.97 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Emma Brentel Emma Brentel ('02) | 02 | FRA | 3.92 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 3.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Alex Throndson Alex Throndson ('01) | 01 | CAN | 3.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Maja Gebauer Maja Gebauer ('01) | 01 | HUN | 3.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Veronika Šebáková Veronika Šebáková ('02) | 02 | CZE | 3.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Javiera Contreras Javiera Contreras ('01) | 01 | CHI | 3.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Rosaidi Robles Rosaidi Robles ('01) | 01 | CUB | 3.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Ana María Chacón Ana María Chacón ('01) | 01 | ESP | 3.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Diva Renata Jayadi Diva Renata Jayadi ('02) | 02 | INA | 3.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Sümeyye Kınar Sümeyye Kınar ('01) | 01 | TUR | 3.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Karen Bedoya Karen Bedoya ('02) | 02 | COL | 3.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Mariya Yashchenko Mariya Yashchenko ('01) | 01 | UKR | 3.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Imen Rhouma Imen Rhouma ('01) | 01 | TUN | 3.22 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Længdespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | 6.11 | -0.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti ('02) | 02 | SUI | 6.06 | -1.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Klaudia Endrész Klaudia Endrész ('01) | 01 | HUN | 6.05 | +0.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Maite Beernaert Maite Beernaert ('01) | 01 | BEL | 6.01 | -0.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Linda Suchá Linda Suchá ('01) | 01 | CZE | 5.96 | +0.3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Azuki Nakatsugawa Azuki Nakatsugawa ('01) | 01 | JPN | 5.86 | -0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Mariia Horielova Mariia Horielova ('02) | 02 | UKR | 5.71 | -0.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lissandra Campos Lissandra Campos ('02) | 02 | BRA | 5.68 | -0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Saskia Woidy Saskia Woidy ('01) | 01 | GER | 5.64 | -0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Sophie Meredith Sophie Meredith ('01) | 01 | IRL | 5.59 | -0.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Victory George Victory George ('01) | 01 | NGR | 5.58 | +0.2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rocio Fernanda Munoz Rocio Fernanda Munoz ('01) | 01 | CHI | 5.45 | -0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Sara Elizabeth Solano Sara Elizabeth Solano ('01) | 01 | MEX | 5.00 | -0.8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Dahlia Barnes Dahlia Barnes ('02) | 02 | ANT | 4.97 | -1.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maite Beernaert Maite Beernaert ('01) | 01 | BEL | 6.31 | w | +2.4 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Klaudia Endrész Klaudia Endrész ('01) | 01 | HUN | 6.26 | w | +2.9 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | 6.20 | w | +2.8 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Emma Piffaretti Emma Piffaretti ('02) | 02 | SUI | 6.18 | w | +4.0 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Azuki Nakatsugawa Azuki Nakatsugawa ('01) | 01 | JPN | 6.14 | w | +4.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Saskia Woidy Saskia Woidy ('01) | 01 | GER | 6.10 | w | +2.3 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Linda Suchá Linda Suchá ('01) | 01 | CZE | 6.01 | w | +2.6 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lissandra Campos Lissandra Campos ('02) | 02 | BRA | 5.98 | w | +2.7 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Mariia Horielova Mariia Horielova ('02) | 02 | UKR | 5.79 | w | +2.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Sophie Meredith Sophie Meredith ('01) | 01 | IRL | 5.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Victory George Victory George ('01) | 01 | NGR | 5.71 | +1.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rocio Fernanda Munoz Rocio Fernanda Munoz ('01) | 01 | CHI | 5.61 | w | +2.6 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Dahlia Barnes Dahlia Barnes ('02) | 02 | ANT | 5.28 | +2.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Sara Elizabeth Solano Sara Elizabeth Solano ('01) | 01 | MEX | 5.23 | w | +3.9 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Trespring | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aleksandra Nacheva Aleksandra Nacheva ('01) | 01 | BUL | 13.76 | +0.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | María Vicente María Vicente ('01) | 01 | ESP | 13.76 | +1.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Mariya Privalova Mariya Privalova ('01) | 01 | RUS | 13.04 | +0.8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lesly Raffin Lesly Raffin ('02) | 02 | FRA | 13.02 | w | +2.1 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Roksana Khudoyarova Roksana Khudoyarova ('01) | 01 | UZB | 12.98 | -0.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Viktória Áts Viktória Áts ('01) | 01 | HUN | 12.77 | +0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Spiridoúla Karídi Spiridoúla Karídi ('01) | 01 | GRE | 12.75 | -0.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Nerisnelia Sousa Nerisnelia Sousa ('01) | 01 | BRA | 12.66 | +0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kayla Goodwin Kayla Goodwin ('01) | 01 | NZL | 12.62 | w | +2.8 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Zulia Hernández Zulia Hernández ('01) | 01 | CUB | 12.45 | +0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Gaelle Maonzambi Gaelle Maonzambi ('01) | 01 | SUI | 12.40 | +1.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Monifah Lata Djoe Monifah Lata Djoe ('01) | 01 | SUR | 12.26 | +0.2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Anastasiya Glukhareva Anastasiya Glukhareva ('01) | 01 | KAZ | 12.02 | +1.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Palina Talankova Palina Talankova ('01) | 01 | BLR | 12.00 | +0.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Ghada Hamdani Ghada Hamdani ('01) | 01 | TUN | 11.74 | +0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aleksandra Nacheva Aleksandra Nacheva ('01) | 01 | BUL | 13.86 | +1.4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | María Vicente María Vicente ('01) | 01 | ESP | 13.67 | +0.8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Mariya Privalova Mariya Privalova ('01) | 01 | RUS | 13.03 | +1.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Roksana Khudoyarova Roksana Khudoyarova ('01) | 01 | UZB | 12.94 | +2.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Spiridoúla Karídi Spiridoúla Karídi ('01) | 01 | GRE | 12.84 | +0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Lesly Raffin Lesly Raffin ('02) | 02 | FRA | 12.73 | +1.1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Anastasiya Glukhareva Anastasiya Glukhareva ('01) | 01 | KAZ | 12.49 | w | +2.6 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Nerisnelia Sousa Nerisnelia Sousa ('01) | 01 | BRA | 12.48 | +1.2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Viktória Áts Viktória Áts ('01) | 01 | HUN | 12.38 | +0.5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Gaelle Maonzambi Gaelle Maonzambi ('01) | 01 | SUI | 12.31 | +0.7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Kayla Goodwin Kayla Goodwin ('01) | 01 | NZL | 12.30 | 0.0 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Zulia Hernández Zulia Hernández ('01) | 01 | CUB | 12.28 | +0.9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Monifah Lata Djoe Monifah Lata Djoe ('01) | 01 | SUR | 11.89 | +0.6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Palina Talankova Palina Talankova ('01) | 01 | BLR | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ghada Hamdani Ghada Hamdani ('01) | 01 | TUN | DNS | ||||||||||||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Li Xinhui Li Xinhui ('01) | 01 | CHN | 18.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Yelizaveta Dorts Yelizaveta Dorts ('01) | 01 | BLR | 17.60 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Dané Roets Dané Roets ('02) | 02 | RSA | 17.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Nina Capaţina Nina Capaţina ('02) | 02 | MDA | 17.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Kelsie Murrel-Ross Kelsie Murrel-Ross ('02) | 02 | GRN | 15.47 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Yana Kopcheva Yana Kopcheva ('01) | 01 | BUL | 15.41 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Rafaela Cristine De Souza Rafaela Cristine De Souza ('01) | 01 | BRA | 15.38 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 15.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Anastasiya Derkach Anastasiya Derkach ('01) | 01 | UKR | 14.78 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Josefine Klisch Josefine Klisch ('01) | 01 | GER | 14.73 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lorna Zurita Lorna Zurita ('01) | 01 | ECU | 14.73 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Myrthe Van Der Borght Myrthe Van Der Borght ('01) | 01 | BEL | 14.46 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Ana Brkljačić Ana Brkljačić ('02) | 02 | CRO | 14.25 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Michaela Vrecková Michaela Vrecková ('01) | 01 | SVK | 13.22 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Tjaša Zajc Tjaša Zajc ('02) | 02 | SLO | 12.77 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Li Xinhui Li Xinhui ('01) | 01 | CHN | 18.33 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Yelizaveta Dorts Yelizaveta Dorts ('01) | 01 | BLR | 17.53 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Nina Capaţina Nina Capaţina ('02) | 02 | MDA | 17.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Dané Roets Dané Roets ('02) | 02 | RSA | 17.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lorna Zurita Lorna Zurita ('01) | 01 | ECU | 15.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Yana Kopcheva Yana Kopcheva ('01) | 01 | BUL | 15.24 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Kelsie Murrel-Ross Kelsie Murrel-Ross ('02) | 02 | GRN | 15.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 15.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Rafaela Cristine De Souza Rafaela Cristine De Souza ('01) | 01 | BRA | 15.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Anastasiya Derkach Anastasiya Derkach ('01) | 01 | UKR | 14.66 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Ana Brkljačić Ana Brkljačić ('02) | 02 | CRO | 14.47 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Josefine Klisch Josefine Klisch ('01) | 01 | GER | 14.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Tjaša Zajc Tjaša Zajc ('02) | 02 | SLO | 13.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Myrthe Van Der Borght Myrthe Van Der Borght ('01) | 01 | BEL | 13.35 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Michaela Vrecková Michaela Vrecková ('01) | 01 | SVK | 12.89 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 11.10. | 11.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Melany Matheus Melany Matheus ('01) | 01 | CUB | 53.70 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Violetta Ignatyeva Violetta Ignatyeva ('02) | 02 | RUS | 53.47 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Özlem Becerek Özlem Becerek ('02) | 02 | TUR | 51.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Liu Quantong Liu Quantong ('01) | 01 | CHN | 50.30 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Pia Northoff Pia Northoff ('02) | 02 | GER | 49.33 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Sofía Kessídi Sofía Kessídi ('02) | 02 | GRE | 49.14 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Diletta Fortuna Diletta Fortuna ('01) | 01 | ITA | 48.42 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 47.33 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Ulada Zhavarankava Ulada Zhavarankava ('01) | 01 | BLR | 46.18 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Dolly Gabri Dolly Gabri ('01) | 01 | CAN | 45.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Sally Shokry Sally Shokry ('02) | 02 | AUS | 44.56 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rana Khalid Mehmood Rana Khalid Mehmood ('01) | 01 | EGY | 44.26 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Elena Defrère Elena Defrère ('01) | 01 | BEL | 44.01 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Dahiana López Dahiana López ('01) | 01 | URU | 42.22 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Breann Young Breann Young ('01) | 01 | BIZ | 30.25 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 14.10. | 14.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Melany Matheus Melany Matheus ('01) | 01 | CUB | 54.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Violetta Ignatyeva Violetta Ignatyeva ('02) | 02 | RUS | 54.32 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 53.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Özlem Becerek Özlem Becerek ('02) | 02 | TUR | 51.96 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Liu Quantong Liu Quantong ('01) | 01 | CHN | 49.36 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Sofía Kessídi Sofía Kessídi ('02) | 02 | GRE | 48.38 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Ulada Zhavarankava Ulada Zhavarankava ('01) | 01 | BLR | 47.46 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Sally Shokry Sally Shokry ('02) | 02 | AUS | 46.79 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Pia Northoff Pia Northoff ('02) | 02 | GER | 46.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Diletta Fortuna Diletta Fortuna ('01) | 01 | ITA | 45.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Dahiana López Dahiana López ('01) | 01 | URU | 45.94 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Dolly Gabri Dolly Gabri ('01) | 01 | CAN | 44.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Rana Khalid Mehmood Rana Khalid Mehmood ('01) | 01 | EGY | 44.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Elena Defrère Elena Defrère ('01) | 01 | BEL | 44.01 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Breann Young Breann Young ('01) | 01 | BIZ | 21.18 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Valeriia Ivanenko Valeriia Ivanenko ('01) | 01 | UKR | 74.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Rawan Ayman Ibrahim Rawan Ayman Ibrahim ('01) | 01 | EGY | 69.67 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Sara Killinen Sara Killinen ('01) | 01 | FIN | 67.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Stavroúla Kosmídou Stavroúla Kosmídou ('01) | 01 | GRE | 64.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Mariolla Bykel Mariolla Bykel ('02) | 02 | BLR | 64.18 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Carolina Daza Carolina Daza ('01) | 01 | COL | 63.94 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Rigina Adashboyeva Rigina Adashboyeva ('01) | 01 | UZB | 63.72 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Alegna Osorio Alegna Osorio ('02) | 02 | CUB | 63.69 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Annika Emily Kelly Annika Emily Kelly ('01) | 01 | EST | 63.41 | NU18R | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Aitana Safont Aitana Safont ('01) | 01 | ESP | 61.01 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Rochelle Vidler Rochelle Vidler ('01) | 01 | AUS | 60.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Karolina Bomba Karolina Bomba ('02) | 02 | POL | 58.34 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Bianka Rajczi Bianka Rajczi ('01) | 01 | HUN | 58.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Silennis Alejandra Silennis Alejandra ('02) | 02 | VEN | 54.84 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Miranda Tcheutchoua Miranda Tcheutchoua ('01) | 01 | IRL | 54.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Elísabet Rut Rúnarsdóttir Elísabet Rut Rúnarsdóttir ('02) | 02 | ISL | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 15.10. | 15.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Valeriia Ivanenko Valeriia Ivanenko ('01) | 01 | UKR | 72.08 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Rawan Ayman Ibrahim Rawan Ayman Ibrahim ('01) | 01 | EGY | 66.50 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Elísabet Rut Rúnarsdóttir Elísabet Rut Rúnarsdóttir ('02) | 02 | ISL | 63.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Alegna Osorio Alegna Osorio ('02) | 02 | CUB | 63.31 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Rigina Adashboyeva Rigina Adashboyeva ('01) | 01 | UZB | 62.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Mariolla Bykel Mariolla Bykel ('02) | 02 | BLR | 60.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Annika Emily Kelly Annika Emily Kelly ('01) | 01 | EST | 60.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Aitana Safont Aitana Safont ('01) | 01 | ESP | 59.39 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Stavroúla Kosmídou Stavroúla Kosmídou ('01) | 01 | GRE | 58.68 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Sara Killinen Sara Killinen ('01) | 01 | FIN | 57.96 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Silennis Alejandra Silennis Alejandra ('02) | 02 | VEN | 56.56 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rochelle Vidler Rochelle Vidler ('01) | 01 | AUS | 56.45 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Karolina Bomba Karolina Bomba ('02) | 02 | POL | 55.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Bianka Rajczi Bianka Rajczi ('01) | 01 | HUN | 53.16 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Miranda Tcheutchoua Miranda Tcheutchoua ('01) | 01 | IRL | 51.95 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Carolina Daza Carolina Daza ('01) | 01 | COL | NM | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
P17 Spydkast 500 gram | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 13.10. | 13.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elína Tzénggo Elína Tzénggo ('02) | 02 | GRE | 63.34 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Yulesy Angulo Yulesy Angulo ('01) | 01 | ECU | 59.82 | AU18R | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Münevver Hancı Münevver Hancı ('01) | 01 | TUR | 57.41 | NR | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Aliaksandra Konshyna Aliaksandra Konshyna ('01) | 01 | BLR | 55.06 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Wang Ying Wang Ying ('01) | 01 | CHN | 54.77 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Gedly Tugi Gedly Tugi ('01) | 01 | EST | 52.65 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Lea Wipper Lea Wipper ('01) | 01 | GER | 50.54 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Skylar Ciccolini Skylar Ciccolini ('01) | 01 | USA | 49.90 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Bruna De Jesús Bruna De Jesús ('02) | 02 | BRA | 47.93 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Minna Hollanti Minna Hollanti ('01) | 01 | FIN | 47.11 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Martha Musai Martha Musai ('02) | 02 | KEN | 46.89 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Ivana Koktavá Ivana Koktavá ('01) | 01 | CZE | 46.80 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Luceris Suárez Luceris Suárez ('02) | 02 | COL | 45.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Yuika Nakamura Yuika Nakamura ('01) | 01 | JPN | 43.62 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Xochitl Montoya Xochitl Montoya ('02) | 02 | MEX | 41.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elína Tzénggo Elína Tzénggo ('02) | 02 | GRE | 61.74 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Wang Ying Wang Ying ('01) | 01 | CHN | 57.14 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Münevver Hancı Münevver Hancı ('01) | 01 | TUR | 57.06 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Yulesy Angulo Yulesy Angulo ('01) | 01 | ECU | 55.21 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Aliaksandra Konshyna Aliaksandra Konshyna ('01) | 01 | BLR | 55.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Skylar Ciccolini Skylar Ciccolini ('01) | 01 | USA | 55.07 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Gedly Tugi Gedly Tugi ('01) | 01 | EST | 52.60 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Lea Wipper Lea Wipper ('01) | 01 | GER | 49.18 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Bruna De Jesús Bruna De Jesús ('02) | 02 | BRA | 47.36 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Martha Musai Martha Musai ('02) | 02 | KEN | 46.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Minna Hollanti Minna Hollanti ('01) | 01 | FIN | 45.53 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Luceris Suárez Luceris Suárez ('02) | 02 | COL | 44.87 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Ivana Koktavá Ivana Koktavá ('01) | 01 | CZE | 42.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Xochitl Montoya Xochitl Montoya ('02) | 02 | MEX | 42.03 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Yuika Nakamura Yuika Nakamura ('01) | 01 | JPN | DNS | ||||||||||||||||||||
P17 5000 m kapgang | |||||||||||||||||||||||
Finale 1 12.10. | 12.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Xi Ricuo Xi Ricuo ('01) | 01 | CHN | 22:23.26 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Sofia Ramos Sofia Ramos ('02) | 02 | MEX | 22:29.52 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Ólga Fiáska Ólga Fiáska ('01) | 01 | GRE | 22:46.13 | PB | ||||||||||||||||||
4 | María Belén Villalba María Belén Villalba ('01) | 01 | ECU | 22:48.75 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Evin Demir Evin Demir ('01) | 01 | TUR | 23:25.54 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Simona Bertini Simona Bertini ('01) | 01 | ITA | 23:32.30 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Daryna Kasyan Daryna Kasyan ('02) | 02 | UKR | 24:01.29 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Ana Pulgarin Ana Pulgarin ('01) | 01 | ESP | 24:13.77 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Stephanie Chavez Stephanie Chavez ('02) | 02 | BOL | 24:41.80 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Kristina Morozova Kristina Morozova ('01) | 01 | KAZ | 25:11.17 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Freysi Donaires Freysi Donaires ('02) | 02 | PER | 25:13.94 | |||||||||||||||||||
12 | Marissa Swanepoel Marissa Swanepoel ('02) | 02 | RSA | 25:21.85 | PB | ||||||||||||||||||
13 | Melany Trejo Melany Trejo ('01) | 01 | ESA | 25:21.96 | PB | ||||||||||||||||||
14 | Sintayehu Masire Sintayehu Masire ('01) | 01 | ETH | 25:45.77 | PB | ||||||||||||||||||
15 | Carla Lopez Carla Lopez ('01) | 01 | DOM | 25:49.24 | PB | ||||||||||||||||||
Hanna Zubkova Hanna Zubkova ('01) | 01 | BLR | DQ | ||||||||||||||||||||
Finale 2 16.10. | 16.10. | ||||||||||||||||||||||
1 | Xi Ricuo Xi Ricuo ('01) | 01 | CHN | 22:40.23 | |||||||||||||||||||
2 | Ólga Fiáska Ólga Fiáska ('01) | 01 | GRE | 23:23.89 | |||||||||||||||||||
3 | María Belén Villalba María Belén Villalba ('01) | 01 | ECU | 23:26.70 | |||||||||||||||||||
4 | Sofia Ramos Sofia Ramos ('02) | 02 | MEX | 23:29.45 | |||||||||||||||||||
5 | Hanna Zubkova Hanna Zubkova ('01) | 01 | BLR | 24:01.70 | |||||||||||||||||||
6 | Simona Bertini Simona Bertini ('01) | 01 | ITA | 24:38.81 | |||||||||||||||||||
7 | Evin Demir Evin Demir ('01) | 01 | TUR | 25:02.67 | |||||||||||||||||||
8 | Daryna Kasyan Daryna Kasyan ('02) | 02 | UKR | 25:06.75 | |||||||||||||||||||
9 | Sintayehu Masire Sintayehu Masire ('01) | 01 | ETH | 25:21.85 | PB | ||||||||||||||||||
10 | Freysi Donaires Freysi Donaires ('02) | 02 | PER | 25:56.71 | |||||||||||||||||||
11 | Ana Pulgarin Ana Pulgarin ('01) | 01 | ESP | 26:06.20 | |||||||||||||||||||
12 | Marissa Swanepoel Marissa Swanepoel ('02) | 02 | RSA | 26:16.93 | |||||||||||||||||||
13 | Melany Trejo Melany Trejo ('01) | 01 | ESA | 26:33.11 | |||||||||||||||||||
14 | Stephanie Chavez Stephanie Chavez ('02) | 02 | BOL | 26:39.09 | |||||||||||||||||||
15 | Kristina Morozova Kristina Morozova ('01) | 01 | KAZ | 27:15.83 | |||||||||||||||||||
16 | Carla Lopez Carla Lopez ('01) | 01 | DOM | 27:52.68 |