Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Umeå SWE: 25.6.2018

M 3000 m    

Finale A

Finale
2
Robin Norum
Robin Norum ('88)
SWE9:14.6h
  
 PB
4Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN9:21.4h
  
 SB
5
Alexander Persson
Alexander Persson ('89)
SWE9:27.9h
  
 PB
6
Wilhelm Olofsson
Wilhelm Olofsson 
SWE9:30.1h
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
2
Iris Grimbert
Iris Grimbert ('07)
SWE11:41.6h
  
 PB
Finale B
1
Angelica Strandberg
Angelica Strandberg ('96)
SWE10:22.7h
  
 
3
Klara Hofer Mattsson
Klara Hofer Mattsson 
SWE10:44.5h
  
 
Finale C
1
Louise Fällström
Louise Fällström ('01)
SWE11:28.5h
  
 
2
Ida Lidberg Vikström
Ida Lidberg Vikström ('97)
SWE11:45.6h
  
 
Finale D
1
Moa Lindgren
Moa Lindgren ('06)
SWE11:32.2h
  
 
2
Iris Grimbert
Iris Grimbert ('07)
SWE11:41.6h
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1