M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
8 | Charles Moody Charles Moody | USA | 7.34 | ||||||||||||
M 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Winston George Winston George ('87) | 87 | GUY | 20.98 | |||||||||||
2 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 21.26 | PB | |||||||||||
3 | Je'Von Hutchison Je'Von Hutchison ('92) | 92 | USA | 21.54 | SB | ||||||||||
3 | Zachary Kashmer Zachary Kashmer | USA | 23.20 | PB | |||||||||||
4 | Vincent Vaughns Vincent Vaughns ('97) | 97 | USA | 21.85 | SB | ||||||||||
3 | Alex Wilson Alex Wilson | USA | 22.56 | ||||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Tarantino Antonio Tarantino | 00 | USA | 21.09 | PB | ||||||||||
2 | Juma Sei Juma Sei | USA | 21.69 | PB | |||||||||||
3 | Dametrius O'Connor Dametrius O'Connor ('99) | 99 | USA | 21.83 | SB | ||||||||||
4 | D'Andre Barriffe D'Andre Barriffe | 00 | USA | 21.97 | |||||||||||
5 | Jared Marshall Jared Marshall ('96) | 96 | USA | 22.05 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kimorie Shearman Kimorie Shearman ('92) | 92 | VIN | 21.11 | PB | ||||||||||
2 | Felipe Custodio Felipe Custodio | USA | 21.78 | SB | |||||||||||
3 | Caleb Williams Caleb Williams ('90) | 90 | USA | 21.78 | SB | ||||||||||
4 | Jacob Hostetler Jacob Hostetler | USA | 22.13 | PB | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Cuthbert Michael Cuthbert | USA | 21.44 | PB | |||||||||||
2 | Noah Woodman Noah Woodman | USA | 21.79 | PB | |||||||||||
3 | Benton Wilson Benton Wilson | USA | 21.82 | PB | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Nigel Green Nigel Green ('99) | 99 | USA | 21.53 | PB | ||||||||||
2 | Alex Kainer Alex Kainer | USA | 21.65 | PB | |||||||||||
3 | Braylon Wilkerson Braylon Wilkerson | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | El-Hadj N'Doye El-Hadj N'Doye ('89) | 89 | CAN | 21.54 | PB | ||||||||||
2 | Gregory Sholars Gregory Sholars | 00 | USA | 21.63 | PB | ||||||||||
3 | Brandon James Brandon James ('99) | 99 | USA | 21.86 | |||||||||||
4 | Jovahn Williamson Jovahn Williamson ('99) | 99 | USA | 21.89 | |||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Antoine Harris Antoine Harris | USA | 21.58 | PB | |||||||||||
2 | Myles Calhoun Myles Calhoun ('99) | 99 | USA | 21.85 | PB | ||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ekrem Ayhan Ekrem Ayhan ('99) | 99 | TUR | 21.76 | PB | ||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Henry Elijah Henry | USA | 21.77 | PB | |||||||||||
2 | Ricky Francois Ricky Francois ('98) | 98 | TTO | 22.01 | PB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Hansen Tyler Hansen | USA | 21.91 | PB | |||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Cofield Jordan Cofield | 00 | USA | 21.92 | PB | ||||||||||
2 | Braden Harrison Braden Harrison ('97) | 97 | CAN | 21.94 | SB | ||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 21.92 | PB | ||||||||||
2 | Brandon Moorer Brandon Moorer | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mattieu Freeman Mattieu Freeman | USA | 22.04 | PB | |||||||||||
2 | Curtis Geiger Curtis Geiger | USA | 22.15 | PB | |||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 22.07 | PB | ||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tristen Howard Tristen Howard ('02) | 02 | USA | 22.10 | PB | ||||||||||
Finale U 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
3 | Camden Cleathero Camden Cleathero | USA | 22.53 | PB | |||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kimorie Shearman Kimorie Shearman ('92) | 92 | VIN | 47.05 | PB | ||||||||||
1 | Jackson Walker Jackson Walker ('92) | 92 | USA | 50.64 | PB | ||||||||||
2 | Winston George Winston George ('87) | 87 | GUY | 47.28 | |||||||||||
3 | Je'Von Hutchison Je'Von Hutchison ('92) | 92 | USA | 47.38 | SB | ||||||||||
3 | Zachary Kashmer Zachary Kashmer | USA | 51.05 | PB | |||||||||||
3 | Dylan Kirwan Dylan Kirwan ('97) | 97 | IRL | 52.87 | PB | ||||||||||
4 | Chad Miller Chad Miller ('96) | 96 | JAM | 47.93 | SB | ||||||||||
1 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 50.13 | PB | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 47.37 | PB | ||||||||||
2 | Malcolm Montilus Malcolm Montilus | USA | 48.02 | PB | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Braylon Wilkerson Braylon Wilkerson | USA | 47.81 | SB | |||||||||||
2 | Felipe Custodio Felipe Custodio | USA | 48.91 | SB | |||||||||||
3 | DeShawn Bunion DeShawn Bunion | USA | 49.05 | SB | |||||||||||
4 | Connor Matthews Connor Matthews | USA | 49.09 | ||||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mange Camara Mange Camara | 00 | USA | 48.15 | PB | ||||||||||
2 | Justin Liechty Justin Liechty | USA | 48.51 | SB | |||||||||||
3 | Michael Phillippy Michael Phillippy ('99) | 99 | USA | 48.87 | PB | ||||||||||
4 | Charlie Wade Charlie Wade | USA | 48.93 | PB | |||||||||||
5 | Justin Brown Justin Brown | USA | 48.99 | SB | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Patrick Forrest Patrick Forrest ('99) | 99 | USA | 48.17 | PB | ||||||||||
2 | Kurt Modeste Kurt Modeste ('97) | 97 | GRN | 48.50 | PB | ||||||||||
3 | Trevor Guay Trevor Guay | USA | 48.74 | ||||||||||||
4 | Marcus Manson Marcus Manson | USA | 48.95 | ||||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Jenkins Chris Jenkins | USA | 48.34 | PB | |||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Harry Purcell Harry Purcell ('96) | 96 | IRL | 48.35 | SB | ||||||||||
2 | Jacob Hostetler Jacob Hostetler | USA | 48.81 | SB | |||||||||||
3 | Brandon James Brandon James ('99) | 99 | USA | 48.90 | PB | ||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Saj Alhaddad Saj Alhaddad ('92) | 92 | CAN | 48.55 | PB | ||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Azer Khelifa Azer Khelifa ('97) | 97 | CAN | 48.72 | PB | ||||||||||
3 | Nicolas Ippet Nicolas Ippet ('96) | 96 | FRA | 49.43 | PB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Colt Nichols Colt Nichols ('99) | 99 | USA | 48.80 | PB | ||||||||||
2 | Justice Dixon Justice Dixon ('98) | 98 | USA | 49.03 | PB | ||||||||||
3 | Kurt Waller Kurt Waller | USA | 49.04 | PB | |||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas Cooper Thomas Cooper | USA | 48.87 | PB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cole O'Flaherty Cole O'Flaherty | USA | 48.94 | PB | |||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Omar Gebril Omar Gebril | USA | 49.07 | PB | |||||||||||
M 500 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mica-Jonathan Petit-Homme Mica-Jonathan Petit-Homme ('94) | 94 | HAI | 1:02.98 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Giesting Chris Giesting ('92) | 92 | USA | 1:46.48 | PB | ||||||||||
2 | Abraham Alvarado Abraham Alvarado ('95) | 95 | USA | 1:46.53 | PB | ||||||||||
3 | Jesse Garn Jesse Garn ('93) | 93 | USA | 1:48.25 | SB | ||||||||||
4 | Dylan Capwell Dylan Capwell ('95) | 95 | USA | 1:48.41 | |||||||||||
5 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:48.68 | SB | ||||||||||
6 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:50.11 | PB | ||||||||||
7 | Myles Marshall Myles Marshall ('97) | 97 | USA | 1:51.02 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alek Sauer Alek Sauer ('97) | 97 | USA | 1:48.94 | PB | ||||||||||
2 | Josiah Langstaff Josiah Langstaff | USA | 1:49.17 | PB | |||||||||||
3 | Mohand Zine Khelaf Mohand Zine Khelaf ('98) | 98 | CAN | 1:49.22 | PB | ||||||||||
4 | Tim Zepf Tim Zepf | USA | 1:49.32 | PB | |||||||||||
5 | Nathan Gillis Nathan Gillis ('97) | 97 | GBR | 1:49.49 | PB | ||||||||||
6 | David Gendreau-Fillion David Gendreau-Fillion ('94) | 94 | CAN | 1:51.84 | PB | ||||||||||
7 | Kieran McDermott Kieran McDermott | 00 | USA | 1:53.09 | PB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Wittenberg Ryan Wittenberg | USA | 1:49.89 | PB | |||||||||||
2 | Tristan Colaizzi Tristan Colaizzi | USA | 1:53.17 | SB | |||||||||||
3 | Benoit Didier Benoit Didier ('93) | 93 | FRA | 1:53.52 | SB | ||||||||||
4 | Phelani Maduwa Phelani Maduwa ('99) | 99 | RSA | 1:53.99 | |||||||||||
5 | Trevor Colby Trevor Colby | USA | 1:54.29 | ||||||||||||
6 | Hiroto Watanabe Hiroto Watanabe ('96) | 96 | JPN | 1:55.94 | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Storey Jackson Storey | USA | 1:50.44 | PB | |||||||||||
2 | Vincent Duguay Vincent Duguay ('91) | 91 | CAN | 1:51.28 | PB | ||||||||||
3 | Matt Morano Matt Morano | USA | 1:51.45 | ||||||||||||
4 | Kenny Rowe Kenny Rowe | USA | 1:52.17 | PB | |||||||||||
5 | Ian Delgado Ian Delgado ('99) | 99 | MEX | 1:52.49 | |||||||||||
6 | Tyler Gleen Tyler Gleen ('99) | 99 | USA | 1:52.73 | |||||||||||
7 | Jonas Aranda Jonas Aranda ('96) | 96 | AUS | 1:54.81 | SB | ||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kasique Oliver Kasique Oliver ('95) | 95 | VIN | 1:51.48 | SB | ||||||||||
2 | Stephen Vercollone Stephen Vercollone | USA | 1:52.81 | SB | |||||||||||
3 | Gillan Faulkner Gillan Faulkner ('98) | 98 | USA | 1:53.07 | PB | ||||||||||
4 | Franklin Aririguzoh Franklin Aririguzoh | USA | 1:53.70 | SB | |||||||||||
5 | Jason Schweizer Jason Schweizer | USA | 1:54.23 | PB | |||||||||||
6 | Sean Martinek Sean Martinek | USA | 1:54.25 | SB | |||||||||||
7 | Clayton Carlson Clayton Carlson | USA | 1:54.52 | PB | |||||||||||
8 | Michael Thurston Michael Thurston | USA | 1:54.81 | PB | |||||||||||
9 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:55.29 | PB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Matt Molinaro Matt Molinaro ('96) | 96 | USA | 1:52.08 | |||||||||||
2 | Nick Fenton Nick Fenton | USA | 1:52.42 | PB | |||||||||||
3 | Yeóryios Papoúlis Yeóryios Papoúlis ('98) | 98 | GRE | 1:52.44 | |||||||||||
4 | Zachariah Hoyle Zachariah Hoyle | USA | 1:52.74 | ||||||||||||
5 | Willie Hall Willie Hall | USA | 1:52.77 | SB | |||||||||||
6 | Ethan Delgado Ethan Delgado | USA | 1:52.96 | ||||||||||||
7 | Russell Wells Russell Wells | USA | 1:53.07 | ||||||||||||
8 | Michael Twist Michael Twist ('94) | 94 | USA | 1:54.37 | SB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Billy Hill Billy Hill | USA | 1:52.42 | PB | |||||||||||
2 | Josiah Davis Josiah Davis | USA | 1:52.55 | PB | |||||||||||
3 | Zakary Mama-Yari Zakary Mama-Yari ('98) | 98 | CAN | 1:52.66 | PB | ||||||||||
4 | Amadou Ba Amadou Ba | MTN | 1:53.75 | PB | |||||||||||
5 | Colin Trigani Colin Trigani | USA | 1:53.94 | PB | |||||||||||
6 | Jared Skalski Jared Skalski | USA | 1:53.95 | PB | |||||||||||
7 | Alex Larochelle Alex Larochelle ('01) | 01 | CAN | 1:54.06 | PB | ||||||||||
8 | Michael Hains Michael Hains | USA | 1:54.75 | SB | |||||||||||
9 | Cavanaugh McGaw Cavanaugh McGaw | USA | 1:55.43 | SB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Drew Burns Drew Burns | USA | 1:52.43 | PB | |||||||||||
2 | Connor Donovan Connor Donovan | USA | 1:52.46 | ||||||||||||
3 | Noah Bellomo Noah Bellomo | USA | 1:52.49 | PB | |||||||||||
4 | Benoit Campion Benoit Campion ('98) | 98 | FRA | 1:53.87 | |||||||||||
5 | Joseph Sartini Joseph Sartini | USA | 1:54.71 | PB | |||||||||||
6 | Amine El Harrar Amine El Harrar ('99) | 99 | CAN | 1:54.97 | SB | ||||||||||
7 | Cody Moran Cody Moran | USA | 1:55.30 | ||||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Paul Luevano Paul Luevano ('98) | 98 | USA | 1:53.60 | PB | ||||||||||
2 | Nathaniel Howe Nathaniel Howe | USA | 1:54.34 | SB | |||||||||||
3 | Eric Barnes Eric Barnes | USA | 1:54.82 | ||||||||||||
4 | Adam van Valkenburgh Adam van Valkenburgh | USA | 1:55.79 | SB | |||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ed Zaleck Ed Zaleck | USA | 1:53.63 | PB | |||||||||||
2 | Simpson Tanner Simpson Tanner | USA | 1:53.90 | PB | |||||||||||
3 | Adam Wosahla Adam Wosahla | USA | 1:54.50 | PB | |||||||||||
4 | Bryce Kalsu Bryce Kalsu | USA | 1:54.69 | PB | |||||||||||
5 | Ethan Orach Ethan Orach | USA | 1:54.81 | ||||||||||||
6 | Dylan Groos Dylan Groos ('97) | 97 | USA | 1:55.82 | SB | ||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Sullivan Sean Sullivan | USA | 1:53.94 | PB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Richard Samuels Richard Samuels ('99) | 99 | USA | 1:53.98 | PB | ||||||||||
2 | William Payette William Payette ('98) | 98 | CAN | 1:54.25 | PB | ||||||||||
3 | Matthew Salas Matthew Salas | USA | 1:54.53 | PB | |||||||||||
4 | James Lewis James Lewis | USA | 1:54.65 | PB | |||||||||||
5 | Matt D'Anieri Matt D'Anieri | USA | 1:54.91 | SB | |||||||||||
6 | Nico Bellavia Nico Bellavia ('99) | 99 | USA | 1:55.05 | PB | ||||||||||
7 | Keegan Cochrane Keegan Cochrane | USA | 1:55.23 | PB | |||||||||||
8 | Ryan Korol Ryan Korol ('97) | 97 | CAN | 1:55.43 | PB | ||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sean O'Neill Sean O'Neill | USA | 1:54.44 | PB | |||||||||||
2 | Aiden Foucault-Etheridge Aiden Foucault-Etheridge | USA | 1:54.45 | PB | |||||||||||
3 | Jose DeLaCruz Jose DeLaCruz | USA | 1:55.35 | PB | |||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Evans Kibet Evans Kibet | KEN | 1:54.58 | SB | |||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Rousseau Jacob Rousseau ('98) | 98 | CAN | 1:54.74 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Lanahan Christopher Lanahan | USA | 1:55.29 | PB | |||||||||||
3 | Ben Vazquez Ben Vazquez | USA | 1:55.76 | PB | |||||||||||
4 | Nate Meyer Nate Meyer | USA | 1:55.81 | PB | |||||||||||
Finale P 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Trevor LaDue Trevor LaDue | USA | 1:55.11 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Schmidt Tyler Schmidt | USA | 1:55.17 | SB | |||||||||||
3 | Nickolas McNamee Nickolas McNamee ('99) | 99 | USA | 1:55.40 | PB | ||||||||||
4 | Alex Whittaker Alex Whittaker | USA | 1:55.44 | PB | |||||||||||
5 | Benjamin Steeves Benjamin Steeves | USA | 1:55.57 | PB | |||||||||||
Finale R 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Reed Foster Reed Foster | USA | 1:55.28 | PB | |||||||||||
2 | Stephen Tyler Stephen Tyler | USA | 1:55.42 | PB | |||||||||||
Finale S 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Sutton Tyler Sutton | USA | 1:55.56 | PB | |||||||||||
2 | Jack Perreault Jack Perreault | USA | 1:55.80 | PB | |||||||||||
3 | Jacob Silverman Jacob Silverman | USA | 1:55.98 | SB | |||||||||||
Finale T 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cormac Tolan Cormac Tolan | USA | 1:55.74 | PB | |||||||||||
2 | Rusty Batykefer Rusty Batykefer | USA | 1:55.89 | ||||||||||||
M 1000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Greg Hetterley Greg Hetterley ('97) | 97 | CAN | 2:24.84 | PB | ||||||||||
2 | Raphael Giguere Raphael Giguere ('98) | 98 | CAN | 2:27.95 | PB | ||||||||||
3 | Kaeo Kruse Kaeo Kruse | USA | 2:28.10 | PB | |||||||||||
4 | Raphael Oettl Raphael Oettl | USA | 2:28.33 | PB | |||||||||||
5 | Jacob Johns Jacob Johns ('94) | 94 | USA | 2:28.40 | PB | ||||||||||
6 | Grayson Hoteling Grayson Hoteling | USA | 2:28.52 | PB | |||||||||||
7 | Eric Gareau Eric Gareau ('99) | 99 | CAN | 2:28.61 | PB | ||||||||||
8 | Tim Brolick Tim Brolick | USA | 2:28.73 | SB | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Garrett O'Toole Garrett O'Toole ('96) | 96 | USA | 2:25.49 | PB | ||||||||||
2 | Michael O'Leary Michael O'Leary ('97) | 97 | USA | 2:25.76 | SB | ||||||||||
3 | Marc-André Raiche Marc-André Raiche ('90) | 90 | CAN | 2:25.87 | SB | ||||||||||
4 | Curtis Mann Curtis Mann | USA | 2:26.12 | PB | |||||||||||
5 | Scott Thompson Scott Thompson | USA | 2:26.24 | PB | |||||||||||
6 | Kevin Greene Kevin Greene ('92) | 92 | USA | 2:26.72 | SB | ||||||||||
7 | Zane Coburn Zane Coburn ('93) | 93 | USA | 2:27.03 | PB | ||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jack Pinho Jack Pinho ('96) | 96 | USA | 2:25.61 | SB | ||||||||||
2 | Alexandre Lévesque Alexandre Lévesque ('92) | 92 | CAN | 2:28.06 | PB | ||||||||||
3 | Alex Bussieres Alex Bussieres ('94) | 94 | CAN | 2:28.41 | SB | ||||||||||
4 | Matthew Napier Matthew Napier ('94) | 94 | AUS | 2:28.63 | SB | ||||||||||
5 | Nathan Dehghan Nathan Dehghan ('96) | 96 | CAN | 2:28.88 | PB | ||||||||||
6 | Nolan Kier Nolan Kier ('92) | 92 | USA | 2:29.49 | SB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Marshall Tyler Marshall | USA | 2:27.52 | PB | |||||||||||
2 | Thomas Lingard Thomas Lingard | 00 | USA | 2:27.76 | SB | ||||||||||
3 | Ben Davies Ben Davies ('89) | 89 | USA | 2:27.91 | PB | ||||||||||
4 | Christopher Tibbetts Christopher Tibbetts | USA | 2:28.83 | PB | |||||||||||
5 | Bill Comstock Bill Comstock | USA | 2:29.11 | PB | |||||||||||
6 | Michael Kolor Michael Kolor ('97) | 97 | USA | 2:29.39 | SB | ||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Sandvold Cole Sandvold | USA | 2:28.33 | PB | |||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Willis Andrew Willis | USA | 2:28.85 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:56.78 | PB | ||||||||||
2 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 3:57.80 | PB | ||||||||||
3 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 3:58.32 | PB | ||||||||||
4 | Nanami Arai Nanami Arai ('94) | 94 | JPN | 3:58.35 | PB | ||||||||||
5 | Ben Malone Ben Malone ('94) | 94 | USA | 3:58.90 | PB | ||||||||||
6 | Brandon Lasater Brandon Lasater ('92) | 92 | USA | 3:59.11 | PB | ||||||||||
7 | Sam Ritz Sam Ritz ('96) | 96 | USA | 3:59.36 | PB | ||||||||||
8 | Nicholas Wareham Nicholas Wareham | USA | 4:01.60 | PB | |||||||||||
9 | Benjamin Groleau Benjamin Groleau ('93) | 93 | USA | 4:08.30 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:58.55 | PB | ||||||||||
2 | Mike Marsella Mike Marsella ('94) | 94 | USA | 3:59.13 | PB | ||||||||||
3 | James Randon James Randon ('94) | 94 | USA | 3:59.27 | SB | ||||||||||
4 | Collin Leibold Collin Leibold ('93) | 93 | USA | 3:59.51 | PB | ||||||||||
5 | Spencer Brown Spencer Brown ('97) | 97 | USA | 3:59.97 | PB | ||||||||||
6 | Michael Hall Michael Hall ('96) | 96 | USA | 4:01.12 | SB | ||||||||||
7 | Donnie Cowart Donnie Cowart ('85) | 85 | USA | 4:01.74 | SB | ||||||||||
8 | Victor Palumbo Victor Palumbo ('93) | 93 | USA | 4:02.86 | PB | ||||||||||
9 | Patrick Gregory Patrick Gregory | USA | 4:06.01 | SB | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Logan Wetzel Logan Wetzel ('96) | 96 | USA | 4:02.36 | SB | ||||||||||
2 | Sam Ellis Sam Ellis ('98) | 98 | USA | 4:02.93 | PB | ||||||||||
3 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 4:03.19 | PB | ||||||||||
4 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 4:03.30 | PB | ||||||||||
5 | Harvey Dixon Harvey Dixon ('93) | 93 | GIB | 4:04.96 | SB | ||||||||||
6 | Dage Minors Dage Minors ('95) | 95 | BER | 4:05.11 | PB | ||||||||||
7 | Joshua Bell Joshua Bell ('05) | 05 | USA | 4:13.17 | SB | ||||||||||
8 | Dan Castle Dan Castle ('87) | 87 | USA | 4:16.37 | SB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 4:03.81 | PB | ||||||||||
2 | Zach Lanigan Zach Lanigan ('97) | 97 | AUS | 4:04.45 | PB | ||||||||||
3 | Nick Steele Nick Steele ('97) | 97 | USA | 4:04.68 | PB | ||||||||||
4 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 4:05.08 | PB | ||||||||||
5 | István Szögi István Szögi ('95) | 95 | HUN | 4:06.02 | SB | ||||||||||
6 | Cameron Daly Cameron Daly ('98) | 98 | USA | 4:06.28 | PB | ||||||||||
7 | Ian Ritchie Ian Ritchie | USA | 4:06.56 | PB | |||||||||||
8 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 4:08.61 | |||||||||||
9 | Nicolas Morin Nicolas Morin ('94) | 94 | CAN | 4:09.04 | PB | ||||||||||
10 | Reed Horton Reed Horton | USA | 4:09.46 | SB | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('98) | 98 | CAN | 4:04.20 | PB | ||||||||||
2 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 4:04.65 | PB | ||||||||||
3 | David Krahn David Krahn | USA | 4:07.08 | PB | |||||||||||
4 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 4:09.94 | PB | ||||||||||
5 | Brian Crimmins Brian Crimmins ('92) | 92 | USA | 4:10.40 | SB | ||||||||||
6 | Solomon Fountain Solomon Fountain | USA | 4:11.15 | PB | |||||||||||
7 | Humberto Freire Humberto Freire ('97) | 97 | PUR | 4:11.80 | PB | ||||||||||
8 | Owen Bishop Owen Bishop | USA | 4:12.67 | ||||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sergio Miranda Sergio Miranda ('92) | 92 | MEX | 4:04.83 | PB | ||||||||||
2 | Greg Morgan Greg Morgan | USA | 4:05.01 | PB | |||||||||||
3 | William Ulrich William Ulrich | USA | 4:06.22 | ||||||||||||
4 | Allen Siegler Allen Siegler | USA | 4:06.25 | PB | |||||||||||
5 | Kyle Barber Kyle Barber | USA | 4:06.48 | PB | |||||||||||
6 | Ben Fazio Ben Fazio | USA | 4:07.47 | PB | |||||||||||
7 | Perrin Hagge Perrin Hagge | USA | 4:09.62 | PB | |||||||||||
8 | Nick Feffer Nick Feffer | USA | 4:10.26 | PB | |||||||||||
9 | Billy Looney Billy Looney | USA | 4:11.43 | ||||||||||||
10 | Tyler Dau Tyler Dau ('98) | 98 | USA | 4:14.18 | |||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Grant O'Callaghan Grant O'Callaghan | USA | 4:07.34 | PB | |||||||||||
2 | Jacob Dinerman Jacob Dinerman | USA | 4:08.84 | PB | |||||||||||
3 | Derek Holmes Derek Holmes | USA | 4:09.65 | PB | |||||||||||
4 | Simon Smith Simon Smith | USA | 4:09.67 | SB | |||||||||||
5 | Colin Raposo Colin Raposo | USA | 4:09.82 | PB | |||||||||||
6 | Will Laird Will Laird | USA | 4:10.09 | PB | |||||||||||
7 | Harrison Smith Harrison Smith ('99) | 99 | GBR | 4:10.18 | PB | ||||||||||
8 | John Benner John Benner | USA | 4:10.86 | PB | |||||||||||
9 | Maazin Ahmed Maazin Ahmed | USA | 4:14.17 | ||||||||||||
10 | Aidan Ryan Aidan Ryan ('99) | 99 | USA | 4:14.27 | PB | ||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Milligan Alex Milligan ('98) | 98 | USA | 4:09.60 | PB | ||||||||||
2 | Luke Peterson Luke Peterson | USA | 4:10.57 | PB | |||||||||||
3 | Dennis Roche Dennis Roche | USA | 4:12.35 | PB | |||||||||||
4 | Ross Wightman Ross Wightman ('95) | 95 | USA | 4:12.66 | SB | ||||||||||
5 | Blake Evertsen Blake Evertsen | USA | 4:12.75 | PB | |||||||||||
6 | Zach Swenson Zach Swenson ('95) | 95 | USA | 4:12.86 | SB | ||||||||||
7 | Zachary Frahlich Zachary Frahlich | USA | 4:13.84 | ||||||||||||
8 | Kevin Cooper Kevin Cooper ('89) | 89 | IRL | 4:13.91 | SB | ||||||||||
9 | johnny minen johnny minen | USA | 4:14.89 | PB | |||||||||||
10 | Edwin Johnson Edwin Johnson | USA | 4:15.27 | PB | |||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Thomas O'Leary Thomas O'Leary | USA | 4:10.91 | SB | |||||||||||
2 | Warren Bartlett Warren Bartlett | USA | 4:11.07 | PB | |||||||||||
3 | Aidan Gilson Aidan Gilson | USA | 4:12.38 | SB | |||||||||||
4 | Andrew Brooks Andrew Brooks | USA | 4:12.89 | PB | |||||||||||
5 | Thomas Teachen Thomas Teachen | USA | 4:13.08 | SB | |||||||||||
6 | Erik Linden Erik Linden ('99) | 99 | USA | 4:13.16 | PB | ||||||||||
7 | Billy Massey Billy Massey | USA | 4:14.87 | PB | |||||||||||
8 | Sean Sullivan Sean Sullivan | USA | 4:15.44 | ||||||||||||
9 | Daniel Cosgrove Daniel Cosgrove | USA | 4:17.65 | ||||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Nealis Ryan Nealis | USA | 4:13.81 | PB | |||||||||||
2 | Luke Petela Luke Petela ('97) | 97 | USA | 4:14.79 | SB | ||||||||||
3 | Matthew Greatorex Matthew Greatorex | USA | 4:15.90 | PB | |||||||||||
4 | Chris Gish Chris Gish | USA | 4:15.94 | PB | |||||||||||
5 | Mitch Halpern Mitch Halpern | USA | 4:16.27 | PB | |||||||||||
6 | Joshua Bedard Joshua Bedard | USA | 4:17.04 | PB | |||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kent Slaney Kent Slaney | USA | 4:14.86 | PB | |||||||||||
2 | Elias Lindgren Elias Lindgren | USA | 4:15.12 | PB | |||||||||||
3 | Tyler Raymond Tyler Raymond ('94) | 94 | USA | 4:15.53 | PB | ||||||||||
4 | Éliott Héroux Éliott Héroux ('01) | 01 | CAN | 4:16.04 | PB | ||||||||||
5 | Chris Skelly Chris Skelly | USA | 4:16.16 | SB | |||||||||||
6 | Vince Putrino Vince Putrino | USA | 4:16.95 | PB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Liam Kimball Liam Kimball | USA | 4:15.04 | ||||||||||||
2 | Neville Caulfield Neville Caulfield | USA | 4:15.45 | PB | |||||||||||
3 | Dylan Carmack Dylan Carmack | USA | 4:15.59 | PB | |||||||||||
4 | Scott Mason Scott Mason ('80) | 80 | USA | 4:15.98 | PB | ||||||||||
5 | Nick Gannon Nick Gannon | USA | 4:16.50 | PB | |||||||||||
6 | Isaac Weber Isaac Weber | USA | 4:16.54 | PB | |||||||||||
7 | Ben Ruffing Ben Ruffing | USA | 4:16.68 | PB | |||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Luciano Fiore Luciano Fiore ('97) | 97 | USA | 4:16.21 | PB | ||||||||||
2 | Brian Keller Brian Keller | USA | 4:16.37 | PB | |||||||||||
3 | John Ripa John Ripa | USA | 4:16.68 | SB | |||||||||||
4 | Scott Pourshalchi Scott Pourshalchi | USA | 4:16.74 | SB | |||||||||||
5 | Vipul Bhat Vipul Bhat | USA | 4:16.89 | PB | |||||||||||
6 | Lucas Estrada Lucas Estrada | USA | 4:17.31 | SB | |||||||||||
7 | Max Pearson Max Pearson ('99) | 99 | GBR | 4:19.38 | PB | ||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Billy Hill Billy Hill | USA | 4:16.31 | SB | |||||||||||
2 | Clark Ricciardelli Clark Ricciardelli | USA | 4:17.23 | PB | |||||||||||
3 | Robert DeSisto Robert DeSisto | USA | 4:17.64 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Hynes Matthew Hynes ('88) | 88 | GBR | 4:17.72 | PB | ||||||||||
6 | Brendan Murphy Brendan Murphy | IRL | 4:19.71 | PB | |||||||||||
Finale U 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
5 | Charlie Davis Charlie Davis ('99) | 99 | GBR | 4:25.85 | PB | ||||||||||
M 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Updike Isaac Updike ('92) | 92 | USA | 7:56.63 | PB | ||||||||||
2 | Jack Sheffar Jack Sheffar ('96) | 96 | CAN | 7:56.76 | PB | ||||||||||
3 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 7:57.73 | PB | ||||||||||
4 | Jean-Simon Desgagnés Jean-Simon Desgagnés ('98) | 98 | CAN | 7:58.95 | PB | ||||||||||
5 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 7:59.49 | PB | ||||||||||
6 | Kieran Tuntivate Kieran Tuntivate ('97) | 97 | THA | 7:59.78 | NR | PB | |||||||||
7 | David Barney David Barney ('94) | 94 | USA | 7:59.89 | PB | ||||||||||
8 | Eli Moskowitz Eli Moskowitz ('97) | 97 | USA | 7:59.96 | PB | ||||||||||
9 | Donn Cabral Donn Cabral ('89) | 89 | USA | 8:01.43 | SB | ||||||||||
10 | Henry Sterling Henry Sterling ('91) | 91 | USA | 8:02.35 | SB | ||||||||||
11 | Angus Rawling Angus Rawling ('97) | 97 | CAN | 8:03.34 | PB | ||||||||||
12 | Sam Vincent Sam Vincent ('92) | 92 | CAN | 8:04.33 | PB | ||||||||||
13 | Brian Llamas Brian Llamas ('93) | 93 | USA | 8:11.56 | SB | ||||||||||
14 | Brian Zabilski Brian Zabilski | USA | 8:14.18 | ||||||||||||
15 | Andrew Kent Andrew Kent ('97) | 97 | USA | 8:20.73 | SB | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Will Battershill Will Battershill ('98) | 98 | GBR | 8:06.62 | PB | ||||||||||
2 | Joe Dragon Joe Dragon | USA | 8:07.46 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Brannan Jordan Brannan ('98) | 98 | USA | 8:08.03 | PB | ||||||||||
4 | Ricardo Estremera Ricardo Estremera ('86) | 86 | PUR | 8:08.14 | PB | ||||||||||
5 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 8:10.36 | PB | ||||||||||
6 | Viraj Deokar Viraj Deokar ('97) | 97 | USA | 8:11.08 | PB | ||||||||||
7 | Tyler Italiano Tyler Italiano | USA | 8:11.11 | PB | |||||||||||
8 | Edward Trippas Edward Trippas ('98) | 98 | AUS | 8:11.17 | PB | ||||||||||
9 | Christopher Alfond Christopher Alfond ('98) | 98 | USA | 8:16.35 | PB | ||||||||||
10 | Jeremy Spiezio Jeremy Spiezio ('96) | 96 | USA | 8:17.04 | SB | ||||||||||
11 | Kevin James Kevin James ('97) | 97 | USA | 8:22.98 | SB | ||||||||||
12 | Matt Grossman Matt Grossman ('98) | 98 | USA | 8:25.11 | |||||||||||
13 | Jean-Sam Lapointe Jean-Sam Lapointe ('91) | 91 | CAN | 8:32.66 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Kutch Ryan Kutch ('98) | 98 | USA | 8:07.91 | PB | ||||||||||
2 | Dan Romano Dan Romano | USA | 8:16.91 | PB | |||||||||||
3 | Nick Pschunder Nick Pschunder | USA | 8:17.82 | PB | |||||||||||
4 | Nathan Henderson Nathan Henderson | USA | 8:18.12 | PB | |||||||||||
5 | Eric Macpherson Eric Macpherson ('93) | 93 | CAN | 8:18.73 | PB | ||||||||||
6 | Mitch Delange Mitch Delange ('98) | 98 | CAN | 8:19.51 | PB | ||||||||||
7 | John Prizzi John Prizzi ('93) | 93 | USA | 8:20.29 | SB | ||||||||||
8 | Dylan Tarpey Dylan Tarpey ('95) | 95 | USA | 8:21.39 | SB | ||||||||||
9 | Michael Leet Michael Leet ('95) | 95 | USA | 8:21.73 | PB | ||||||||||
10 | Carmeron Dickson Carmeron Dickson | USA | 8:22.61 | PB | |||||||||||
11 | Benjamin Drezek Benjamin Drezek | USA | 8:24.28 | PB | |||||||||||
12 | Matthew Pereira Matthew Pereira ('98) | 98 | USA | 8:33.43 | PB | ||||||||||
13 | Eric Clay Eric Clay | USA | 8:35.85 | ||||||||||||
14 | Jakob Kintzele Jakob Kintzele | USA | 8:39.88 | ||||||||||||
15 | Harrison Maloy Harrison Maloy | USA | 8:40.11 | ||||||||||||
16 | Josh Mcgillivray Josh Mcgillivray | USA | 8:46.44 | ||||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Drover Alex Drover ('99) | 99 | CAN | 8:12.44 | |||||||||||
2 | Sergio Raez Villanueva Sergio Raez Villanueva ('97) | 97 | CAN | 8:16.42 | SB | ||||||||||
3 | Robert Miranda Robert Miranda | 00 | USA | 8:16.66 | PB | ||||||||||
4 | Sam Brunnette Sam Brunnette | USA | 8:16.84 | PB | |||||||||||
5 | Christian Bowles Christian Bowles ('97) | 97 | USA | 8:17.00 | PB | ||||||||||
6 | Owen Ritz Owen Ritz ('99) | 99 | USA | 8:17.02 | PB | ||||||||||
7 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 8:17.26 | PB | ||||||||||
8 | Alexander Korczynski Alexander Korczynski ('99) | 99 | USA | 8:22.12 | PB | ||||||||||
9 | Thomas Slattery Thomas Slattery ('96) | 96 | USA | 8:22.78 | SB | ||||||||||
10 | Conor Murphy Conor Murphy | USA | 8:23.49 | PB | |||||||||||
11 | Timothy Gill Timothy Gill ('92) | 92 | USA | 8:24.16 | |||||||||||
12 | Marco Pompilj Marco Pompilj | USA | 8:25.33 | SB | |||||||||||
13 | Nick Dahl Nick Dahl ('98) | 98 | USA | 8:27.61 | |||||||||||
14 | Jacob Holmes Jacob Holmes ('99) | 99 | NZL | 8:44.32 | PB | ||||||||||
István Szögi István Szögi ('95) | 95 | HUN | DNF | ||||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Noah Beveridge Noah Beveridge | USA | 8:16.04 | PB | |||||||||||
2 | Ryan Oosting Ryan Oosting ('01) | 01 | NED | 8:17.45 | PB | ||||||||||
3 | Timothy Kenefick Timothy Kenefick | USA | 8:17.48 | PB | |||||||||||
4 | Danny Aschale Danny Aschale | USA | 8:18.90 | PB | |||||||||||
5 | Mike Kurvach Mike Kurvach | USA | 8:21.07 | PB | |||||||||||
6 | Ryan Tyrrell Ryan Tyrrell ('98) | 98 | CAN | 8:22.05 | PB | ||||||||||
7 | Mitchell Kirby Mitchell Kirby ('97) | 97 | CAN | 8:22.98 | PB | ||||||||||
8 | Patrice Labonté Patrice Labonté ('93) | 93 | CAN | 8:25.74 | PB | ||||||||||
9 | Alex Doran Alex Doran | USA | 8:26.90 | PB | |||||||||||
10 | Dawson Bathgate Dawson Bathgate | USA | 8:28.61 | SB | |||||||||||
11 | David Melville David Melville ('99) | 99 | GBR | 8:28.92 | PB | ||||||||||
12 | Guillaume Dupire Guillaume Dupire ('86) | 86 | FRA | 8:29.78 | PB | ||||||||||
13 | Matthew Kearney Matthew Kearney | USA | 8:32.10 | ||||||||||||
14 | Pierre-Lou Billerot Pierre-Lou Billerot ('93) | 93 | FRA | 8:35.21 | |||||||||||
15 | Jarred Iacovelli Jarred Iacovelli | USA | 8:38.57 | SB | |||||||||||
16 | Campbell Lee Campbell Lee | 00 | CAN | 8:43.55 | PB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sean McAneny Sean McAneny | USA | 8:20.34 | PB | |||||||||||
2 | Dylan Alick Dylan Alick ('98) | 98 | CAN | 8:25.21 | PB | ||||||||||
3 | Félix Lapointe-Pilote Félix Lapointe-Pilote ('97) | 97 | CAN | 8:26.04 | PB | ||||||||||
4 | Griffin McCauley Griffin McCauley ('99) | 99 | USA | 8:27.45 | PB | ||||||||||
5 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 8:27.96 | PB | |||||||||||
6 | Michael Colford Michael Colford ('98) | 98 | CAN | 8:28.30 | PB | ||||||||||
7 | Pj Murray Pj Murray | USA | 8:28.84 | PB | |||||||||||
8 | Ty Brownlow Ty Brownlow | USA | 8:30.32 | PB | |||||||||||
9 | Panth Patel Panth Patel | USA | 8:33.04 | PB | |||||||||||
10 | Anthony Cordero Anthony Cordero | USA | 8:34.04 | PB | |||||||||||
11 | Oliver Hickson Oliver Hickson | USA | 8:35.36 | PB | |||||||||||
12 | Dom Repucci Dom Repucci | USA | 8:37.03 | ||||||||||||
13 | Sam Morton Sam Morton | USA | 8:37.54 | PB | |||||||||||
14 | Dan Henry Dan Henry | USA | 8:42.03 | PB | |||||||||||
15 | Jared Pangallozzi Jared Pangallozzi | USA | 8:42.69 | ||||||||||||
16 | Charlie Joslin-Allen Charlie Joslin-Allen ('95) | 95 | GBR | 8:45.79 | SB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Jaciw-Zurakowsky Luke Jaciw-Zurakowsky ('99) | 99 | CAN | 8:25.88 | PB | ||||||||||
2 | Andrew Davies Andrew Davies | 00 | CAN | 8:27.70 | PB | ||||||||||
3 | Samuël Poher Samuël Poher ('94) | 94 | CAN | 8:27.72 | PB | ||||||||||
4 | Brett Crowley Brett Crowley | CAN | 8:29.62 | PB | |||||||||||
5 | Will Peters Will Peters | USA | 8:30.32 | PB | |||||||||||
6 | Isaac Cull Isaac Cull | CAN | 8:30.79 | PB | |||||||||||
7 | Josh Fontaine Josh Fontaine | USA | 8:31.82 | PB | |||||||||||
8 | Jacob Kahrs Jacob Kahrs | USA | 8:33.78 | PB | |||||||||||
9 | Andrew King Andrew King | USA | 8:36.23 | PB | |||||||||||
10 | Maxime Lopes Maxime Lopes ('91) | 91 | CAN | 8:37.54 | PB | ||||||||||
11 | Patrick Walsh Patrick Walsh | USA | 8:39.26 | ||||||||||||
12 | Matt Russo Matt Russo | USA | 8:40.11 | PB | |||||||||||
13 | Nathan Lawler Nathan Lawler ('99) | 99 | USA | 8:43.44 | PB | ||||||||||
14 | Kyle Cloutier Kyle Cloutier | USA | 8:44.80 | ||||||||||||
15 | Neil Braganza Neil Braganza | USA | 8:48.43 | SB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tommy Consalvo Tommy Consalvo | USA | 8:30.24 | PB | |||||||||||
2 | Paul Sagriff Paul Sagriff | CAN | 8:32.45 | PB | |||||||||||
3 | Hughes Benjamin Hughes Benjamin | USA | 8:33.41 | PB | |||||||||||
4 | Joseph Eovaldi Joseph Eovaldi | USA | 8:33.61 | PB | |||||||||||
5 | Colin Ross Colin Ross | 00 | USA | 8:34.62 | PB | ||||||||||
6 | Luke Laverdiere Luke Laverdiere | USA | 8:34.72 | PB | |||||||||||
7 | Matthew Schaefer Matthew Schaefer | USA | 8:35.12 | PB | |||||||||||
8 | Alexander Horgan Alexander Horgan | USA | 8:35.50 | PB | |||||||||||
9 | Josh Chazin Josh Chazin | USA | 8:35.98 | PB | |||||||||||
10 | Sean Laidlaw Sean Laidlaw | USA | 8:37.09 | PB | |||||||||||
11 | David Scherrer David Scherrer | USA | 8:37.89 | PB | |||||||||||
12 | Matt Flood Matt Flood ('97) | 97 | CAN | 8:38.89 | PB | ||||||||||
13 | Christopher Hendry Christopher Hendry | USA | 8:39.36 | PB | |||||||||||
14 | Connor Delahanty Connor Delahanty | USA | 8:39.55 | PB | |||||||||||
15 | Christian Myers Christian Myers | USA | 8:40.79 | PB | |||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kendall Westhoff Kendall Westhoff | USA | 8:32.09 | PB | |||||||||||
2 | Alec Ferguson-Hull Alec Ferguson-Hull | USA | 8:41.08 | PB | |||||||||||
3 | Henry Colt Henry Colt | USA | 8:41.25 | PB | |||||||||||
4 | Herlandt Lino Herlandt Lino | USA | 8:42.77 | PB | |||||||||||
5 | James Draney James Draney | USA | 8:47.04 | PB | |||||||||||
6 | Mac Staryk Mac Staryk ('01) | 01 | USA | 8:47.13 | PB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Lucci Aaron Lucci ('97) | 97 | USA | 8:33.27 | SB | ||||||||||
2 | Ben Haderle Ben Haderle | USA | 8:35.99 | PB | |||||||||||
3 | Jack Carmody Jack Carmody | USA | 8:37.23 | SB | |||||||||||
4 | James Jones James Jones | USA | 8:38.72 | PB | |||||||||||
5 | Patrick Dye Patrick Dye | USA | 8:40.09 | PB | |||||||||||
6 | Evan Ubene Evan Ubene | CAN | 8:40.34 | PB | |||||||||||
7 | Kobie Lane Kobie Lane | USA | 8:40.38 | SB | |||||||||||
8 | Stosh Davis Stosh Davis | USA | 8:42.78 | SB | |||||||||||
9 | Trent Turbyfill Trent Turbyfill | USA | 8:44.92 | PB | |||||||||||
10 | John O'Hara John O'Hara | USA | 8:45.20 | SB | |||||||||||
11 | Jeffery Venter Jeffery Venter | USA | 8:47.61 | PB | |||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jean-Pierre Morin Jean-Pierre Morin | USA | 8:37.47 | PB | |||||||||||
2 | Peter Minbashian Peter Minbashian | USA | 8:38.05 | PB | |||||||||||
3 | Stephen Schulz Stephen Schulz | USA | 8:40.68 | PB | |||||||||||
4 | Michael Kennedy Michael Kennedy ('75) | 75 | USA | 8:41.30 | PB | ||||||||||
5 | Dylan Jones Dylan Jones | USA | 8:41.65 | PB | |||||||||||
6 | Steven Goldy Steven Goldy | USA | 8:43.32 | PB | |||||||||||
7 | Lucien Peach Lucien Peach | USA | 8:43.61 | PB | |||||||||||
8 | Nico Agosta Nico Agosta | USA | 8:45.52 | PB | |||||||||||
9 | Isaac Grosner Isaac Grosner | USA | 8:46.47 | SB | |||||||||||
10 | Zach Beston Zach Beston | USA | 8:47.47 | SB | |||||||||||
11 | Jake Carver Jake Carver | USA | 8:48.19 | PB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Nusselder Sam Nusselder ('99) | 99 | CAN | 8:38.31 | PB | ||||||||||
2 | Timothy Olmsted Timothy Olmsted | USA | 8:40.46 | PB | |||||||||||
3 | James Stadler James Stadler | USA | 8:42.42 | PB | |||||||||||
4 | Keith McAteer Keith McAteer | USA | 8:46.23 | PB | |||||||||||
5 | Quinn Serfass Quinn Serfass | USA | 8:46.33 | PB | |||||||||||
6 | Ambroise Senee Ambroise Senee | CAN | 8:46.34 | PB | |||||||||||
7 | Robby Russo Robby Russo | USA | 8:46.76 | PB | |||||||||||
8 | Robert Tuzzio Robert Tuzzio | USA | 8:47.06 | PB | |||||||||||
9 | William Mayhew William Mayhew | USA | 8:48.10 | PB | |||||||||||
10 | Cameron Starr Cameron Starr | USA | 8:48.65 | PB | |||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mitch Marlow Mitch Marlow | USA | 8:44.66 | PB | |||||||||||
2 | Nathan Cannon Nathan Cannon | USA | 8:46.24 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sean McGorty Sean McGorty ('95) | 95 | USA | 13:21.35 | PB | ||||||||||
1 | Joe Stilin Joe Stilin ('89) | 89 | USA | 13:48.17 | PB | ||||||||||
2 | Marc Scott Marc Scott ('93) | 93 | GBR | 13:21.97 | PB | ||||||||||
2 | Josh Izewski Josh Izewski ('90) | 90 | USA | 13:48.63 | PB | ||||||||||
3 | Hyuga Endo Hyuga Endo ('98) | 98 | JPN | 13:27.81 | PB | ||||||||||
3 | Iliass Aouani Iliass Aouani ('95) | 95 | ITA | 13:51.87 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Hill Ryan Hill ('90) | 90 | USA | 13:36.61 | SB | ||||||||||
4 | Kyle Gronostaj Kyle Gronostaj ('96) | 96 | USA | 14:08.78 | PB | ||||||||||
5 | Matt Hughes Matt Hughes ('89) | 89 | CAN | 13:39.49 | PB | ||||||||||
5 | Dylan Gearinger Dylan Gearinger ('97) | 97 | USA | 14:13.60 | PB | ||||||||||
6 | Hiroki Matsueda Hiroki Matsueda ('93) | 93 | JPN | 13:47.64 | PB | ||||||||||
6 | Kyle Brackman Kyle Brackman | USA | 14:13.94 | PB | |||||||||||
7 | David Melly David Melly | USA | 14:16.08 | PB | |||||||||||
8 | Alexander Kushen Alexander Kushen | USA | 14:16.53 | PB | |||||||||||
9 | Grant O'Connor Grant O'Connor | USA | 14:17.84 | PB | |||||||||||
10 | Nicholas Golebiowski Nicholas Golebiowski | USA | 14:17.95 | PB | |||||||||||
11 | Matt Thornton Matt Thornton | USA | 14:21.70 | PB | |||||||||||
12 | Tyler Andrews Tyler Andrews ('90) | 90 | USA | 14:22.93 | PB | ||||||||||
13 | Jeremy Brown Jeremy Brown | USA | 14:27.10 | PB | |||||||||||
14 | Marc-Andre Trudeau Perron Marc-Andre Trudeau Perron | 00 | CAN | 14:45.49 | PB | ||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97) | 97 | DEN | 14:30.66 | PB | ||||||||||
2 | Brendan Murray Brendan Murray | 00 | USA | 14:33.81 | PB | ||||||||||
3 | Christian Stafford Christian Stafford | USA | 14:36.08 | SB | |||||||||||
4 | Franklin Livolsi Franklin Livolsi | USA | 14:36.45 | PB | |||||||||||
5 | Anton HarrsenAnton Harrsen ('95) | 95 | DEN | 14:38.10 | PB | ||||||||||
6 | Anthony Larouche Anthony Larouche ('90) | 90 | CAN | 14:38.92 | SB | ||||||||||
7 | Harry Powell Harry Powell ('97) | 97 | GBR | 14:41.90 | PB | ||||||||||
8 | Graham Peet Graham Peet | USA | 14:42.94 | SB | |||||||||||
9 | Sam Morse Sam Morse ('83) | 83 | USA | 14:43.32 | PB | ||||||||||
10 | Sam Montclair Sam Montclair | USA | 14:44.12 | PB | |||||||||||
11 | Charlie Gardner Charlie Gardner | USA | 14:44.81 | PB | |||||||||||
12 | Cade Brown Cade Brown | USA | 14:46.41 | PB | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Henry Jaques Henry Jaques | USA | 14:34.18 | PB | |||||||||||
2 | Brad Mish Brad Mish ('87) | 87 | USA | 14:34.92 | PB | ||||||||||
3 | Evan Feigel Evan Feigel | USA | 14:39.65 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Kazanjian Matthew Kazanjian | USA | 14:40.00 | PB | |||||||||||
5 | Peter Geithner Peter Geithner | USA | 14:41.84 | SB | |||||||||||
6 | Peter Francia Peter Francia | USA | 14:44.06 | PB | |||||||||||
7 | Otto Kingstedt Otto Kingstedt ('94) | 94 | SWE | 14:50.18 | SB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
3 | Charles Moody Charles Moody | USA | 8.90 | ||||||||||||
M Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Perry Christie Perry Christie ('99) | 99 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jalen Ramsey Jalen Ramsey ('94) | 94 | USA | 2.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Semaj Willis Semaj Willis | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Émile Ollivier Émile Ollivier ('95) | 95 | CAN | 2.00 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jack Fitzgerald Jack Fitzgerald | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alec Reduker Alec Reduker | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ian Dolaher Ian Dolaher | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Camden Cleathero Camden Cleathero | USA | 1.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Áron Szenczy Áron Szenczy ('94) | 94 | HUN | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Craig Hunter Craig Hunter ('94) | 94 | USA | 4.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ian Bergere Ian Bergere | USA | 4.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ron Helderman Ron Helderman | USA | 4.95 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Craig Van Leeuwen Craig Van Leeuwen ('87) | 87 | USA | 4.95 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Declan Ritzenthaler Declan Ritzenthaler | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | LeQuan Chapman LeQuan Chapman | USA | 7.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrew Chabon Andrew Chabon ('99) | 99 | USA | 7.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ooreofe Oluwadara Ooreofe Oluwadara | USA | 7.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | A'Nan Bridgett A'Nan Bridgett | 00 | USA | 7.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 7.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jairus Paul Jairus Paul | USA | 7.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Charles Moody Charles Moody | USA | 6.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | John Minicus John Minicus | USA | 6.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Troy Zanger Troy Zanger | USA | 6.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tobi Tella Tobi Tella ('98) | 98 | USA | 15.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Oluwadara David Oluwadara ('95) | 95 | NGR | 15.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Malachi Davis Malachi Davis ('98) | 98 | USA | 15.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Malik Snead Malik Snead ('97) | 97 | USA | 15.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nate Meade Nate Meade | USA | 15.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samora Nesbitt Samora Nesbitt | USA | 15.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 14.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matthew Baker Matthew Baker | USA | 14.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Todd Stueber Todd Stueber | USA | 16.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Spencer McKeough Spencer McKeough | USA | 16.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Welsh Sam Welsh | 00 | USA | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andrew Canistracci Andrew Canistracci | USA | 16.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chukwusom Enekwechi Chukwusom Enekwechi | USA | 16.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kamron Kobolak Kamron Kobolak ('99) | 99 | USA | 15.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Keanu Heedram Keanu Heedram | USA | 15.78 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | John Minicus John Minicus | USA | 12.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
7 | Shayna Held Shayna Held | USA | 8.07 | ||||||||||||
K 200 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kadejhia Sellers Kadejhia Sellers ('97) | 97 | USA | 23.95 | SB | ||||||||||
2 | Dasia Pressley Dasia Pressley ('97) | 97 | USA | 24.13 | SB | ||||||||||
3 | Asha Ruth Asha Ruth ('91) | 91 | USA | 24.36 | |||||||||||
4 | Kellian Kelly Kellian Kelly ('98) | 98 | JAM | 24.49 | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 24.25 | PB | ||||||||||
2 | Emilie Cowan Emilie Cowan ('97) | 97 | USA | 24.27 | PB | ||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 24.36 | PB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Shanelle Colmon Shanelle Colmon | USA | 24.45 | PB | |||||||||||
2 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 24.93 | PB | |||||||||||
3 | Lillian Enes Lillian Enes | USA | 24.96 | SB | |||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Williams Taylor Williams ('96) | 96 | USA | 24.51 | |||||||||||
2 | Martha Sam Martha Sam ('97) | 97 | USA | 24.52 | PB | ||||||||||
3 | Jamila Brown Jamila Brown ('98) | 98 | USA | 24.92 | SB | ||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Crosby Alexis Crosby | 00 | USA | 24.57 | PB | ||||||||||
2 | Kelly MacDonnell Kelly MacDonnell ('98) | 98 | USA | 24.88 | PB | ||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jiana Baker Jiana Baker | USA | 24.59 | PB | |||||||||||
2 | Ashley Blackwell Ashley Blackwell | USA | 24.77 | PB | |||||||||||
3 | Toni Glatz Toni Glatz ('99) | 99 | USA | 24.85 | PB | ||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Lindsay Witt Lindsay Witt | USA | 24.76 | SB | |||||||||||
2 | Cassidy Palmer Cassidy Palmer ('99) | 99 | USA | 24.83 | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Cassidy Hill Cassidy Hill | USA | 24.85 | ||||||||||||
2 | Gina Dello Russo Gina Dello Russo | USA | 24.92 | SB | |||||||||||
Finale U 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
2 | Shayna Held Shayna Held | USA | 25.94 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Katherine Surin Katherine Surin ('96) | 96 | CAN | 53.32 | |||||||||||
2 | Audrey Jackson Audrey Jackson ('98) | 98 | CAN | 55.02 | PB | ||||||||||
3 | Asha Ruth Asha Ruth ('91) | 91 | USA | 55.09 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kadejhia Sellers Kadejhia Sellers ('97) | 97 | USA | 53.65 | SB | ||||||||||
2 | Emilie Cowan Emilie Cowan ('97) | 97 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
3 | Greta Scott Greta Scott | USA | 54.77 | SB | |||||||||||
4 | Iman Sule Iman Sule | USA | 55.02 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Eugenie Hue Eugenie Hue ('95) | 95 | FRA | 54.43 | PB | ||||||||||
2 | Annastacia Barham Annastacia Barham | JAM | 55.04 | PB | |||||||||||
3 | Lauren Magnuson Lauren Magnuson ('96) | 96 | USA | 56.21 | |||||||||||
4 | Jinjer Pearce Jinjer Pearce | USA | 56.62 | PB | |||||||||||
5 | Jordan Coverson Jordan Coverson | USA | 56.79 | SB | |||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kristina Maclure Kristina Maclure ('98) | 98 | USA | 55.17 | PB | ||||||||||
2 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 55.90 | PB | ||||||||||
3 | Dinedye Denis Dinedye Denis | USA | 56.78 | PB | |||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Christine Volz Christine Volz ('95) | 95 | USA | 55.24 | PB | ||||||||||
2 | Kelly MacDonnell Kelly MacDonnell ('98) | 98 | USA | 55.84 | PB | ||||||||||
3 | Marie-Frédérique Poulin Marie-Frédérique Poulin ('99) | 99 | CAN | 56.38 | PB | ||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Crosby Alexis Crosby | 00 | USA | 55.32 | PB | ||||||||||
2 | Mikaila Amerantes Mikaila Amerantes | USA | 55.64 | PB | |||||||||||
3 | Kristina Cherrington Kristina Cherrington | USA | 55.91 | ||||||||||||
4 | Alexa Popp Alexa Popp | USA | 56.70 | PB | |||||||||||
5 | Steph Mattson Steph Mattson ('96) | 96 | USA | 56.85 | PB | ||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Reanda Richards Reanda Richards ('99) | 99 | SKN | 55.63 | PB | ||||||||||
2 | Brittany Korsah Brittany Korsah | USA | 55.74 | SB | |||||||||||
3 | Gina Dello Russo Gina Dello Russo | USA | 56.02 | SB | |||||||||||
4 | Phyllis Gordon Phyllis Gordon | USA | 56.54 | SB | |||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Marisa White Marisa White | 00 | BAH | 55.64 | PB | ||||||||||
2 | Harley Wilson Harley Wilson | USA | 56.89 | PB | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Cluck Emily Cluck | USA | 56.62 | SB | |||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Dejanee Parms Dejanee Parms | USA | 56.96 | PB | |||||||||||
2 | Elizabeth Wilson Elizabeth Wilson | USA | 57.48 | ||||||||||||
K 500 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sydnee Over Sydnee Over ('95) | 95 | USA | 1:12.61 | SB | ||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
4 | Natacha Séverine Savioz Natacha Séverine Savioz ('94) | 94 | SUI | 1:17.27 | |||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Arianna Gragg Arianna Gragg | USA | 1:15.50 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Laura Roesler Laura Roesler ('91) | 91 | USA | 1:59.80 | PB | ||||||||||
2 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:02.65 | PB | ||||||||||
3 | Emily Richards Emily Richards ('95) | 95 | USA | 2:02.92 | PB | ||||||||||
4 | Hannah Segrave Hannah Segrave ('95) | 95 | GBR | 2:03.48 | PB | ||||||||||
5 | Cecilia Barowski Cecilia Barowski ('92) | 92 | USA | 2:03.74 | SB | ||||||||||
6 | Annette Melcher Annette Melcher ('92) | 92 | USA | 2:04.52 | SB | ||||||||||
7 | Megan Malasarte Megan Malasarte ('92) | 92 | USA | 2:04.52 | SB | ||||||||||
8 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:05.71 | PB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Julie Labach Julie Labach ('96) | 96 | CAN | 2:06.26 | PB | ||||||||||
2 | Brenna Detra Brenna Detra ('95) | 95 | USA | 2:07.43 | |||||||||||
3 | Infinnatie Rowe Infinnatie Rowe | USA | 2:08.31 | PB | |||||||||||
4 | Chandi Piiru Chandi Piiru ('97) | 97 | USA | 2:08.47 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Teal Jessica Teal ('84) | 84 | USA | 2:08.87 | |||||||||||
6 | Terri Turner Terri Turner ('99) | 99 | USA | 2:09.86 | SB | ||||||||||
7 | Madison Harris Madison Harris ('95) | 95 | USA | 2:10.21 | SB | ||||||||||
8 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:13.05 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Claire Dougherty Claire Dougherty ('98) | 98 | USA | 2:07.87 | PB | ||||||||||
2 | Erin Edmundson Erin Edmundson ('98) | 98 | USA | 2:08.82 | PB | ||||||||||
3 | Mia Nahom Mia Nahom ('99) | 99 | USA | 2:09.34 | PB | ||||||||||
4 | Danielle Gajewski Danielle Gajewski | USA | 2:09.63 | ||||||||||||
5 | Gianna Bender Gianna Bender | USA | 2:09.91 | PB | |||||||||||
6 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 2:11.25 | |||||||||||
7 | Natacha Séverine Savioz Natacha Séverine Savioz ('94) | 94 | SUI | 2:11.62 | PB | ||||||||||
8 | Joanna Archer Joanna Archer | 00 | GUY | 2:14.25 | |||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Christina Welzer Christina Welzer | USA | 2:08.81 | PB | |||||||||||
2 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:09.71 | SB | ||||||||||
3 | Sydney Packard Sydney Packard | USA | 2:10.52 | SB | |||||||||||
4 | Valencia McDowell Valencia McDowell | USA | 2:10.78 | PB | |||||||||||
5 | Eleni Daughters Eleni Daughters ('99) | 99 | USA | 2:11.24 | PB | ||||||||||
6 | Alexa Jennings Alexa Jennings | USA | 2:11.27 | SB | |||||||||||
7 | Hannah Parker Hannah Parker ('97) | 97 | USA | 2:12.25 | SB | ||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Mackay Emily Mackay ('98) | 98 | USA | 2:11.76 | PB | ||||||||||
2 | Ilona Zrinyi Ilona Zrinyi ('02) | 02 | CAN | 2:14.50 | PB | ||||||||||
3 | Yasmine Graziani Yasmine Graziani ('94) | 94 | FRA | 2:14.88 | SB | ||||||||||
4 | Erin Brush Erin Brush | USA | 2:15.10 | PB | |||||||||||
5 | Megan Brawner Megan Brawner | USA | 2:15.40 | PB | |||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jenna Sobieski Jenna Sobieski | USA | 2:11.95 | ||||||||||||
2 | Katherine Mitchell Katherine Mitchell ('99) | 99 | USA | 2:13.85 | PB | ||||||||||
3 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 2:14.08 | PB | ||||||||||
4 | Kathleen Jaeger Kathleen Jaeger | USA | 2:14.71 | SB | |||||||||||
5 | Bailey Tregoning Bailey Tregoning | USA | 2:15.10 | ||||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Reagan Bachman Reagan Bachman | USA | 2:13.04 | SB | |||||||||||
2 | Doyin Ogundiran Doyin Ogundiran | USA | 2:14.12 | ||||||||||||
3 | Geneviève Paquin Geneviève Paquin ('98) | 98 | CAN | 2:14.27 | PB | ||||||||||
4 | Anna Harmon Anna Harmon | USA | 2:14.33 | PB | |||||||||||
5 | Jillian Caiazzi Jillian Caiazzi | USA | 2:14.51 | SB | |||||||||||
6 | Isabelle Giordano Isabelle Giordano | USA | 2:15.01 | PB | |||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emma Lower Emma Lower | USA | 2:14.41 | SB | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Sessa Emily Sessa | USA | 2:14.69 | PB | |||||||||||
Finale L 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
5 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 2:22.37 | PB | |||||||||||
K 1000 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jenna Westaway Jenna Westaway ('94) | 94 | CAN | 2:37.04 | NR | PB | |||||||||
2 | Madeleine Kelly Madeleine Kelly ('95) | 95 | CAN | 2:37.79 | PB | ||||||||||
3 | Julie Labach Julie Labach ('96) | 96 | CAN | 2:39.98 | PB | ||||||||||
4 | Kenyetta Iyevbele Kenyetta Iyevbele ('92) | 92 | USA | 2:42.47 | PB | ||||||||||
5 | Olivia Romaniw Olivia Romaniw ('95) | 95 | CAN | 2:42.58 | PB | ||||||||||
6 | Brianna Stratz Brianna Stratz ('97) | 97 | USA | 2:43.38 | PB | ||||||||||
7 | Aurélie Dubé-Lavoie Aurélie Dubé-Lavoie ('96) | 96 | CAN | 2:44.00 | PB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Millie Howard Millie Howard ('98) | 98 | GBR | 2:46.74 | PB | ||||||||||
2 | Anne-Marie Gauthier Anne-Marie Gauthier ('94) | 94 | CAN | 2:51.83 | PB | ||||||||||
3 | Faten Laribi Faten Laribi ('98) | 98 | ALG | 2:52.54 | PB | ||||||||||
4 | Arianna Lord Arianna Lord ('97) | 97 | NZL | 2:53.02 | PB | ||||||||||
5 | Maya Rayle Maya Rayle | USA | 2:53.37 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jane Hergett Jane Hergett ('99) | 99 | CAN | 2:48.45 | PB | ||||||||||
2 | Erica Jackson Erica Jackson | USA | 2:48.84 | PB | |||||||||||
3 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:49.71 | PB | ||||||||||
4 | Bianca Alonzo Bianca Alonzo ('98) | 98 | USA | 2:50.96 | PB | ||||||||||
5 | Jade Bouchard-Nguyen Jade Bouchard-Nguyen ('96) | 96 | CAN | 2:50.97 | SB | ||||||||||
6 | Georgia Fear Georgia Fear ('97) | 97 | GBR | 2:51.39 | SB | ||||||||||
7 | Maggie Hock Maggie Hock ('01) | 01 | USA | 2:53.43 | |||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Mel Zammitti Mel Zammitti | USA | 2:50.89 | PB | |||||||||||
2 | Samantha Valentine Samantha Valentine | USA | 2:52.11 | PB | |||||||||||
3 | Denise Grohn Denise Grohn | USA | 2:52.95 | PB | |||||||||||
4 | Shea Bohan Shea Bohan | USA | 2:53.04 | PB | |||||||||||
5 | Jade Bérubé Jade Bérubé ('97) | 97 | CAN | 2:53.08 | PB | ||||||||||
6 | Gianna Mastromatteo Gianna Mastromatteo | USA | 2:53.40 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Danielle Aragon Danielle Aragon ('94) | 94 | USA | 4:31.66 | PB | ||||||||||
2 | Megan Mansy Megan Mansy ('94) | 94 | USA | 4:32.38 | PB | ||||||||||
3 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:32.84 | PB | ||||||||||
4 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:33.79 | SB | ||||||||||
5 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 4:34.15 | SB | ||||||||||
6 | Katrina Coogan Katrina Coogan ('93) | 93 | USA | 4:35.13 | SB | ||||||||||
7 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 4:35.63 | PB | ||||||||||
8 | Stephanie Schappert Stephanie Schappert ('93) | 93 | USA | 4:36.47 | SB | ||||||||||
9 | Paige Duca Paige Duca ('97) | 97 | USA | 4:40.60 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Lancaster Sarah Lancaster ('87) | 87 | USA | 4:39.89 | PB | ||||||||||
2 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:40.17 | PB | ||||||||||
3 | Shannon Murdock Shannon Murdock | USA | 4:41.61 | PB | |||||||||||
4 | Katie Wasserman Katie Wasserman ('98) | 98 | USA | 4:41.95 | PB | ||||||||||
5 | Kathryn Gillespie Kathryn Gillespie ('96) | 96 | GBR | 4:42.52 | PB | ||||||||||
6 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:42.92 | PB | ||||||||||
7 | Athena Welsh Athena Welsh ('98) | 98 | USA | 4:45.14 | PB | ||||||||||
8 | Catherine Beauchemin Catherine Beauchemin ('98) | 98 | CAN | 4:46.12 | PB | ||||||||||
9 | Jocelyn Chau Jocelyn Chau | 00 | CAN | 4:47.74 | PB | ||||||||||
10 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:56.27 | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:46.80 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Trumble Lauren Trumble | USA | 4:48.07 | PB | |||||||||||
3 | Kaitlyn Ohrtman Kaitlyn Ohrtman | USA | 4:48.25 | PB | |||||||||||
4 | Emily Bryson Emily Bryson | USA | 4:48.36 | SB | |||||||||||
5 | Lotte Black Lotte Black ('98) | 98 | USA | 4:48.46 | PB | ||||||||||
6 | Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98) | 98 | DEN | 4:48.90 | PB | ||||||||||
7 | Annie Fanta Annie Fanta | USA | 4:49.00 | PB | |||||||||||
8 | Melíssa-Hélena Anastasákis Melíssa-Hélena Anastasákis ('98) | 98 | GRE | 4:49.13 | PB | ||||||||||
9 | Briar Brumley Briar Brumley ('96) | 96 | USA | 4:49.49 | PB | ||||||||||
10 | Amy Ruiz Amy Ruiz ('97) | 97 | USA | 4:50.08 | SB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Gemma Nuttall Gemma Nuttall | USA | 4:50.14 | PB | |||||||||||
2 | Nicole Clermont Nicole Clermont | 00 | USA | 4:50.43 | PB | ||||||||||
8 | Kira von Ehren Kira von Ehren ('95) | 95 | GER | 4:55.09 | PB | ||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
7 | Jess Martin Jess Martin ('92) | 92 | GBR | 4:58.34 | PB | ||||||||||
9 | Kayla Smith Kayla Smith | 00 | USA | 5:00.35 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Brooke Manion Brooke Manion | USA | 10:01.48 | PB | |||||||||||
2 | Hannah Preeo Hannah Preeo ('99) | 99 | AUS | 10:05.19 | PB | ||||||||||
3 | Sydney Johnson Sydney Johnson ('10) | 10 | USA | 10:06.00 | PB | ||||||||||
4 | Rachel Vick Rachel Vick ('99) | 99 | USA | 10:08.66 | PB | ||||||||||
5 | Laura Barreca Laura Barreca | USA | 10:10.08 | PB | |||||||||||
6 | Sarah Jonathan Sarah Jonathan | USA | 10:11.78 | PB | |||||||||||
7 | Kelsey Potts Kelsey Potts | USA | 10:12.00 | PB | |||||||||||
8 | Katherine Murray Katherine Murray | USA | 10:12.12 | PB | |||||||||||
9 | Sophie Daigle Sophie Daigle | USA | 10:14.24 | PB | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Caroline Mahoney Caroline Mahoney | USA | 10:08.55 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Snow Sydney Snow | USA | 10:13.48 | PB | |||||||||||
3 | Carolyn Pellegrini Carolyn Pellegrini | USA | 10:14.01 | PB | |||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe ('91) | 91 | SWE | 8:53.97 | PB | ||||||||||
2 | Vanessa Fraser Vanessa Fraser ('95) | 95 | USA | 8:54.58 | PB | ||||||||||
3 | Riko Matsuzaki Riko Matsuzaki ('92) | 92 | JPN | 9:00.86 | NR | PB | |||||||||
4 | Erika Kemp Erika Kemp ('95) | 95 | USA | 9:05.83 | PB | ||||||||||
5 | Militsa Mircheva Militsa Mircheva ('94) | 94 | BUL | 9:07.33 | PB | ||||||||||
6 | Courtney Hufsmith Courtney Hufsmith ('98) | 98 | CAN | 9:08.47 | PB | ||||||||||
7 | Bri Ilarda Bri Ilarda ('96) | 96 | AUS | 9:08.71 | PB | ||||||||||
8 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 9:11.70 | PB | ||||||||||
9 | Ellie Abrahamson Ellie Abrahamson ('95) | 95 | USA | 9:12.44 | PB | ||||||||||
10 | Jessy Lacourse Jessy Lacourse ('97) | 97 | CAN | 9:16.41 | PB | ||||||||||
11 | Abbe Goldstein Abbe Goldstein ('99) | 99 | USA | 9:43.77 | SB | ||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Bonner Rachel Bonner | USA | 9:22.35 | PB | |||||||||||
2 | Andrea Masterson Andrea Masterson | USA | 9:23.41 | PB | |||||||||||
3 | Erin Gregoire Erin Gregoire ('97) | 97 | USA | 9:24.64 | PB | ||||||||||
4 | Mady Clahane Mady Clahane | USA | 9:26.71 | PB | |||||||||||
5 | Alexandra Hays Alexandra Hays ('99) | 99 | USA | 9:26.96 | PB | ||||||||||
6 | Madeleine Davison Madeleine Davison | USA | 9:27.65 | PB | |||||||||||
7 | Regan Rome Regan Rome ('96) | 96 | USA | 9:29.13 | SB | ||||||||||
8 | Gillian Wagner Gillian Wagner | USA | 9:29.50 | PB | |||||||||||
9 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 9:29.74 | |||||||||||
10 | Melia Chittenden Melia Chittenden ('99) | 99 | USA | 9:29.96 | PB | ||||||||||
11 | Victoria Kingham Victoria Kingham ('95) | 95 | USA | 9:31.03 | PB | ||||||||||
12 | Eve Glasergreen Eve Glasergreen ('98) | 98 | USA | 9:34.83 | PB | ||||||||||
13 | Gabrielle Orie Gabrielle Orie ('99) | 99 | USA | 9:38.32 | SB | ||||||||||
14 | Maryann Gong Maryann Gong ('96) | 96 | USA | 9:43.55 | |||||||||||
15 | Peyton Brown Peyton Brown | USA | 9:57.07 | ||||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Lucki Alexandra Lucki ('96) | 96 | CAN | 9:28.57 | PB | ||||||||||
2 | Lauren Sapone Lauren Sapone | USA | 9:29.00 | PB | |||||||||||
3 | Maddie Offstein Maddie Offstein ('96) | 96 | USA | 9:29.96 | PB | ||||||||||
4 | Kayley DeLay Kayley DeLay ('99) | 99 | USA | 9:31.09 | PB | ||||||||||
5 | Julia Sienski Julia Sienski | USA | 9:34.35 | PB | |||||||||||
6 | Lillian Anderson Lillian Anderson | USA | 9:34.89 | PB | |||||||||||
7 | Meg Mathison Meg Mathison | USA | 9:35.00 | PB | |||||||||||
8 | Caelyn Reilly Caelyn Reilly | USA | 9:37.70 | PB | |||||||||||
9 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 9:38.70 | PB | ||||||||||
10 | Serena Tripodi Serena Tripodi | USA | 9:38.79 | PB | |||||||||||
11 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 9:39.01 | ||||||||||||
12 | Mary Malone Mary Malone | USA | 9:41.16 | PB | |||||||||||
13 | Lindsey Lanier Lindsey Lanier | USA | 9:43.21 | PB | |||||||||||
14 | Leigh Sharek Leigh Sharek | 00 | USA | 9:51.26 | |||||||||||
15 | Sarah Forman Sarah Forman | USA | 9:52.37 | ||||||||||||
16 | Melissa Lodge Melissa Lodge ('96) | 96 | USA | 9:55.42 | |||||||||||
17 | Meggie Sullivan Meggie Sullivan ('88) | 88 | USA | 9:56.03 | SB | ||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Rachel Ludwikowski Rachel Ludwikowski | USA | 9:40.15 | PB | |||||||||||
2 | Emily Wolff Emily Wolff | USA | 9:43.09 | PB | |||||||||||
3 | Jaclyn Gallery Jaclyn Gallery | USA | 9:45.18 | PB | |||||||||||
4 | Julia Stevenson Julia Stevenson | USA | 9:48.52 | SB | |||||||||||
5 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 9:49.57 | |||||||||||
6 | Rebekkah Pyle Rebekkah Pyle ('99) | 99 | USA | 9:50.91 | PB | ||||||||||
7 | Jaime Lord Jaime Lord | USA | 9:51.46 | SB | |||||||||||
8 | Makenna Fitzgerald Makenna Fitzgerald | 00 | CAN | 9:51.66 | PB | ||||||||||
9 | Anna Oeser Anna Oeser ('99) | 99 | USA | 9:52.96 | PB | ||||||||||
10 | Lucy Jones Lucy Jones ('98) | 98 | GBR | 9:53.67 | PB | ||||||||||
11 | Audrey Huelskamp Audrey Huelskamp | USA | 9:53.78 | PB | |||||||||||
12 | Megan Crocker Megan Crocker ('95) | 95 | CAN | 9:54.55 | PB | ||||||||||
13 | Michelle Joyce Michelle Joyce | USA | 9:55.12 | PB | |||||||||||
14 | Gracie Todd Gracie Todd | USA | 9:58.28 | SB | |||||||||||
15 | Glennis Murphy Glennis Murphy | USA | 10:03.61 | ||||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Breanna Glover Breanna Glover | USA | 9:52.36 | PB | |||||||||||
2 | Talia Staiger Talia Staiger | USA | 9:53.71 | PB | |||||||||||
3 | Ellie Lawler Ellie Lawler | USA | 9:57.50 | PB | |||||||||||
4 | Sabrina St-Gelais Sabrina St-Gelais ('91) | 91 | CAN | 9:59.03 | |||||||||||
5 | Genny Corcoran Genny Corcoran | USA | 10:02.09 | PB | |||||||||||
6 | Kara Blair Kara Blair ('98) | 98 | CAN | 10:02.32 | PB | ||||||||||
7 | Katelynn Romanchick Katelynn Romanchick ('99) | 99 | USA | 10:02.91 | PB | ||||||||||
8 | Courtney Akerley Courtney Akerley ('97) | 97 | USA | 10:03.07 | SB | ||||||||||
9 | Beatrice Ouellet Beatrice Ouellet ('94) | 94 | CAN | 10:03.70 | SB | ||||||||||
10 | Sarah Leatherwood Sarah Leatherwood | USA | 10:04.63 | PB | |||||||||||
11 | Colleen Sliney Colleen Sliney | USA | 10:05.11 | ||||||||||||
12 | Lauren Perkowski Lauren Perkowski | USA | 10:05.27 | PB | |||||||||||
13 | Kayla Connelly Kayla Connelly | USA | 10:06.54 | PB | |||||||||||
14 | Emma Weisse Emma Weisse | USA | 10:12.63 | PB | |||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Elisabeth Danis Elisabeth Danis ('98) | 98 | USA | 9:52.42 | |||||||||||
2 | Abigail Spiers Abigail Spiers | 00 | USA | 9:54.35 | PB | ||||||||||
3 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 9:55.92 | PB | |||||||||||
4 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 9:56.04 | PB | ||||||||||
5 | Abigail Brazil Abigail Brazil | USA | 9:57.52 | PB | |||||||||||
6 | Ella Ketchum Ella Ketchum ('99) | 99 | USA | 9:58.28 | |||||||||||
7 | Natalie Cooper Natalie Cooper | USA | 9:58.37 | PB | |||||||||||
8 | Bridget Foote Bridget Foote | USA | 10:00.16 | ||||||||||||
9 | Averi Witt Averi Witt | USA | 10:00.20 | PB | |||||||||||
10 | Olivia Young Olivia Young | USA | 10:01.88 | PB | |||||||||||
11 | Allison Hajda Allison Hajda | USA | 10:03.15 | ||||||||||||
12 | Amelia Keyser-Gibson Amelia Keyser-Gibson ('96) | 96 | USA | 10:04.02 | PB | ||||||||||
13 | Isabella Dobson Isabella Dobson | USA | 10:12.46 | PB | |||||||||||
14 | Olivia Viparina Olivia Viparina ('97) | 97 | USA | 10:13.21 | SB | ||||||||||
Finale K 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Margaret Champagne Margaret Champagne ('98) | 98 | USA | 9:53.91 | PB | ||||||||||
2 | Angelina Grebe Angelina Grebe | USA | 9:57.46 | PB | |||||||||||
3 | Hannah Butler Hannah Butler ('98) | 98 | USA | 9:59.47 | PB | ||||||||||
4 | Laurel Fisher Laurel Fisher ('98) | 98 | USA | 10:00.53 | PB | ||||||||||
5 | Sophia Reynolds Sophia Reynolds ('03) | 03 | USA | 10:00.66 | PB | ||||||||||
6 | Katie Barker Katie Barker | USA | 10:01.74 | PB | |||||||||||
7 | Louiza Wise Louiza Wise | USA | 10:01.84 | PB | |||||||||||
8 | Emily Stahl Emily Stahl | USA | 10:04.06 | PB | |||||||||||
9 | Alison Burns Alison Burns | USA | 10:08.67 | PB | |||||||||||
10 | Emily Harris Emily Harris | USA | 10:10.18 | SB | |||||||||||
11 | Camila Cortina Camila Cortina | USA | 10:12.24 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emeline Delanis Emeline Delanis ('97) | 97 | FRA | 16:12.88 | PB | ||||||||||
2 | Hayley Green Hayley Green ('89) | 89 | USA | 16:17.84 | PB | ||||||||||
3 | Eden Meyer Eden Meyer ('96) | 96 | USA | 16:25.65 | PB | ||||||||||
4 | Samantha Diaz Samantha Diaz | USA | 16:29.21 | PB | |||||||||||
5 | Allie Klimkiewicz Allie Klimkiewicz ('97) | 97 | USA | 16:30.06 | PB | ||||||||||
6 | Kelly Harriott Kelly Harriott | USA | 16:31.72 | PB | |||||||||||
7 | Fian Sweeney Fian Sweeney ('98) | 98 | IRL | 16:34.29 | PB | ||||||||||
8 | Caroline Yarbrough Caroline Yarbrough | USA | 16:37.33 | SB | |||||||||||
9 | Kim Bolick Kim Bolick | USA | 16:37.62 | PB | |||||||||||
10 | Kerri Ruffo Kerri Ruffo | USA | 16:46.19 | ||||||||||||
11 | Abigail McLaughlin Abigail McLaughlin ('98) | 98 | USA | 16:49.59 | SB | ||||||||||
12 | Gillian Meeks Gillian Meeks | USA | 16:56.77 | PB | |||||||||||
13 | Lauren White Lauren White | USA | 17:10.04 | PB | |||||||||||
14 | Jillian Skerry Jillian Skerry | USA | 17:26.83 | SB | |||||||||||
Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe ('91) | 91 | SWE | DNF | ||||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlyn Mooney Kaitlyn Mooney | USA | 16:27.30 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Salas Sydney Salas | USA | 16:49.45 | PB | |||||||||||
3 | Emma Zehner Emma Zehner | USA | 16:49.95 | PB | |||||||||||
4 | Jennifer Lichter Jennifer Lichter ('96) | 96 | USA | 16:54.30 | PB | ||||||||||
5 | Claire Steigerwald Claire Steigerwald | USA | 16:54.63 | PB | |||||||||||
6 | Jane Miller Jane Miller ('98) | 98 | USA | 16:58.04 | PB | ||||||||||
7 | Katie Collins Katie Collins | USA | 17:01.78 | PB | |||||||||||
8 | Addi Coggins Addi Coggins ('98) | 98 | USA | 17:05.07 | PB | ||||||||||
9 | Samantha Marin Samantha Marin | USA | 17:07.21 | PB | |||||||||||
10 | Coralea Geraniotis Coralea Geraniotis | USA | 17:13.47 | SB | |||||||||||
11 | Veronica Jackson Veronica Jackson | USA | 17:15.19 | PB | |||||||||||
12 | Jenna Melanson Jenna Melanson ('98) | 98 | CAN | 17:21.95 | PB | ||||||||||
13 | Cayla Pellegrini Cayla Pellegrini | USA | 17:27.74 | ||||||||||||
14 | Ellie Clawson Ellie Clawson | USA | 17:27.87 | ||||||||||||
15 | Hayley Collins Hayley Collins ('99) | 99 | USA | 17:28.10 | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
2 | Arianna Gragg Arianna Gragg | USA | 10.23 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kerstin Darsney Kerstin Darsney | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samantha Thompson Samantha Thompson | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Danielle Poublon Danielle Poublon | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kalli'ana Botelho Kalli'ana Botelho ('99) | 99 | USA | 1.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Paige Suse Paige Suse | USA | 1.70 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Courteney Campbell Courteney Campbell ('99) | 99 | PUR | 1.70 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Carley Dykstra Carley Dykstra | USA | 3.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Megan Biscoglio Megan Biscoglio | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emma Chee Emma Chee | USA | 3.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laurel Bailey Laurel Bailey | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Julia Lyons Julia Lyons | USA | 6.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lovie Burleson Lovie Burleson | USA | 5.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ariel Clachar Ariel Clachar ('97) | 97 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashley Germain Ashley Germain | 00 | CAN | 5.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nicole Weenink Nicole Weenink | USA | 5.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jacqueline Simmons Jacqueline Simmons ('99) | 99 | USA | 5.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexa Wandy Alexa Wandy ('95) | 95 | USA | 12.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Odrine Belot Odrine Belot ('94) | 94 | USA | 12.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 16.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sidra Morris Sidra Morris | USA | 14.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leeyan Redwood Leeyan Redwood | USA | 14.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Priscilla Senoo Priscilla Senoo | USA | 14.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jennifer Lee Jennifer Lee | USA | 14.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dominique Johnson Dominique Johnson | USA | 13.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bridget Bishop Bridget Bishop | USA | 13.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sarah Cicchetti Sarah Cicchetti | USA | 13.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Brooke Bonney Brooke Bonney | USA | 19.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christina MacDonald Christina MacDonald ('95) | 95 | USA | 19.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sidra Morris Sidra Morris | USA | 17.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chanell Botsis Chanell Botsis ('98) | 98 | CAN | 17.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Katie Weeks Katie Weeks | USA | 17.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chelsea Yang Chelsea Yang ('99) | 99 | USA | 17.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sarah Cicchetti Sarah Cicchetti | USA | 17.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 60 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Naukym Morton Naukym Morton | USA | 6.85 | ||||||||||||
2 | Greg Matzelle Greg Matzelle | USA | 6.90 | ||||||||||||
3 | Jordan Cofield Jordan Cofield | 00 | USA | 6.92 | |||||||||||
4 | El-Hadj N'Doye El-Hadj N'Doye ('89) | 89 | CAN | 6.93 | |||||||||||
5 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 6.97 | =PB | ||||||||||
6 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 6.97 | |||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Naukym Morton Naukym Morton | USA | 6.85 | ||||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Cofield Jordan Cofield | 00 | USA | 6.95 | |||||||||||
2 | Donatien Djero Donatien Djero ('98) | 98 | CIV | 6.96 | |||||||||||
3 | Myles Epstein Myles Epstein | 00 | USA | 6.97 | PB | ||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | El-Hadj N'Doye El-Hadj N'Doye ('89) | 89 | CAN | 6.99 | |||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Greg Matzelle Greg Matzelle | USA | 6.93 | ||||||||||||
M 5000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | DNF | ||||||||||||
Lopez Lomong Lopez Lomong ('85) | 85 | USA | DNF | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 8.02 | PB | ||||||||||
2 | Xavier Smith Xavier Smith ('99) | 99 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
3 | Konstantin Rust Konstantin Rust ('98) | 98 | GER | 8.16 | PB | ||||||||||
4 | Eddie Mahana Eddie Mahana ('98) | 98 | USA | 8.17 | |||||||||||
5 | D'mahl McFadden D'mahl McFadden | USA | 8.17 | SB | |||||||||||
6 | Oliver Thomas Oliver Thomas ('99) | 99 | USA | 8.21 | |||||||||||
7 | Tomi Alao Tomi Alao | USA | 8.34 | ||||||||||||
8 | Josh Etkind Josh Etkind | USA | 8.38 | ||||||||||||
Indledende heats | 9.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 8.03 | PB | ||||||||||
2 | Xavier Smith Xavier Smith ('99) | 99 | USA | 8.14 | PB | ||||||||||
3 | Konstantin Rust Konstantin Rust ('98) | 98 | GER | 8.34 | |||||||||||
Indledende 2 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Etkind Josh Etkind | USA | 8.33 | =SB | |||||||||||
2 | David Adams David Adams | USA | 8.37 | ||||||||||||
4 | Dennis Peary Dennis Peary | USA | 8.67 | ||||||||||||
Indledende 3 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | D'mahl McFadden D'mahl McFadden | USA | 8.19 | SB | |||||||||||
2 | Tomi Alao Tomi Alao | USA | 8.19 | ||||||||||||
3 | Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | 8.45 | |||||||||||
4 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 8.61 | |||||||||||
5 | Ryan Nesta Ryan Nesta | USA | 8.62 | ||||||||||||
Indledende 4 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Oliver Thomas Oliver Thomas ('99) | 99 | USA | 8.27 | |||||||||||
2 | Eddie Mahana Eddie Mahana ('98) | 98 | USA | 8.37 | |||||||||||
3 | Max Gloskey Max Gloskey ('99) | 99 | USA | 8.37 | PB | ||||||||||
6 | Kyle Swiecki Kyle Swiecki | USA | 8.67 | ||||||||||||
8 | Troy Zanger Troy Zanger | USA | 8.89 | ||||||||||||
K 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Audrey Leduc Audrey Leduc ('99) | 99 | CAN | 7.53 | |||||||||||
2 | Alexys Taylor Alexys Taylor ('98) | 98 | USA | 7.59 | |||||||||||
3 | Jaina Mclean Jaina Mclean ('97) | 97 | USA | 7.61 | PB | ||||||||||
4 | Emy Beliveau Emy Beliveau ('95) | 95 | CAN | 7.64 | |||||||||||
5 | Iyanla Kollock Iyanla Kollock | USA | 7.69 | =PB | |||||||||||
6 | Jiana Baker Jiana Baker | USA | 7.70 | ||||||||||||
7 | Taylor Williams Taylor Williams ('96) | 96 | USA | 7.70 | |||||||||||
8 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 7.71 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jiana Baker Jiana Baker | USA | 7.62 | PB | |||||||||||
2 | Audrey Leduc Audrey Leduc ('99) | 99 | CAN | 7.62 | |||||||||||
3 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 7.77 | |||||||||||
4 | Cassidy Palmer Cassidy Palmer ('99) | 99 | USA | 7.78 | |||||||||||
5 | Shannay Beals Shannay Beals ('95) | 95 | CAN | 7.78 | SB | ||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emy Beliveau Emy Beliveau ('95) | 95 | CAN | 7.62 | SB | ||||||||||
2 | Jaina Mclean Jaina Mclean ('97) | 97 | USA | 7.65 | =PB | ||||||||||
3 | Taylor Williams Taylor Williams ('96) | 96 | USA | 7.68 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexys Taylor Alexys Taylor ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
2 | Jasymne Joseph Jasymne Joseph | USA | 7.61 | PB | |||||||||||
3 | Iyanla Kollock Iyanla Kollock | USA | 7.73 | ||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 8.37 | SB | ||||||||||
2 | Briana Burt Briana Burt ('96) | 96 | USA | 8.56 | PB | ||||||||||
3 | Tia Strackman Tia Strackman | USA | 8.61 | =PB | |||||||||||
4 | Elly Scherer Elly Scherer | USA | 8.79 | ||||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 8.48 | |||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Briana Burt Briana Burt ('96) | 96 | USA | 8.78 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tia Strackman Tia Strackman | USA | 8.76 | ||||||||||||
5 | Jessica Creedon Jessica Creedon | USA | 9.38 |