M 60 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Edward Simmons Edward Simmons | USA | 6.82 | SB | |||||||||||
2 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 6.86 | |||||||||||
3 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
4 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 6.93 | ||||||||||||
5 | Nathan Stotts Nathan Stotts | USA | 6.94 | ||||||||||||
6 | Nichael Whitehead Nichael Whitehead | USA | 7.00 | ||||||||||||
7 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 7.00 | |||||||||||
8 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 7.00 | |||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 6.84 | PB | ||||||||||
2 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 6.92 | PB | |||||||||||
3 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 6.92 | PB | |||||||||||
4 | Nichael Whitehead Nichael Whitehead | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
5 | Montavius Mccarty Montavius Mccarty | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 6.90 | PB | ||||||||||
2 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||
3 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 6.94 | ||||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Edward Simmons Edward Simmons | USA | 6.86 | SB | |||||||||||
2 | Nathan Stotts Nathan Stotts | USA | 6.91 | ||||||||||||
3 | Dylan Henderson Dylan Henderson | USA | 6.95 | PB | |||||||||||
4 | Theo Piniau Theo Piniau ('93) | 93 | PNG | 6.99 | |||||||||||
M 200 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.09 | PB | ||||||||||
2 | D'Lance Sharp D'Lance Sharp | USA | 21.39 | PB | |||||||||||
3 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 21.72 | PB | |||||||||||
4 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.97 | ||||||||||||
Finale B 17.2. | 17.2. | ||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.27 | PB | ||||||||||
3 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 21.86 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | D'Lance Sharp D'Lance Sharp | USA | 21.43 | SB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
2 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 21.58 | PB | |||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 21.82 | ||||||||||||
2 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 21.87 | PB | ||||||||||
Indledende 4 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.87 | PB | |||||||||||
2 | Travonne Armstead Travonne Armstead | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
Indledende 5 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Jamel Anderson Jamel Anderson ('97) | 97 | USA | 22.06 | PB | ||||||||||
Indledende 6 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 21.18 | PB | ||||||||||
Indledende 7 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.47 | |||||||||||
2 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 22.06 | PB | ||||||||||
3 | Jordan Atkinson Jordan Atkinson | USA | 22.06 | SB | |||||||||||
Indledende 8 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 21.90 | PB | |||||||||||
2 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 21.97 | PB | ||||||||||
Indledende 9 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Theo Piniau Theo Piniau ('93) | 93 | PNG | 22.04 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 47.12 | |||||||||||
2 | D'Lance Sharp D'Lance Sharp | USA | 48.20 | ||||||||||||
3 | Gabriel Peterson Gabriel Peterson | USA | 48.47 | SB | |||||||||||
4 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 48.52 | ||||||||||||
Finale B 17.2. | 17.2. | ||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 47.13 | PB | ||||||||||
2 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 47.96 | PB | ||||||||||
3 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 47.99 | SB | ||||||||||
4 | Chauncee Holston Chauncee Holston ('97) | 97 | USA | 49.06 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | D'Lance Sharp D'Lance Sharp | USA | 47.82 | PB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Age Eric Age ('97) | 97 | USA | 48.51 | SB | ||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 48.38 | |||||||||||
Indledende 4 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Rashard Clark Rashard Clark ('94) | 94 | USA | 48.43 | |||||||||||
Indledende 5 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 48.42 | SB | ||||||||||
Indledende 6 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 48.28 | PB | |||||||||||
3 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 51.71 | PB | ||||||||||
Indledende 7 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Gabriel Peterson Gabriel Peterson | USA | 48.81 | SB | |||||||||||
M 800 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:49.96 | PB | ||||||||||
2 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:50.27 | PB | |||||||||||
3 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:51.01 | |||||||||||
4 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:55.76 | ||||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:53.96 | |||||||||||
2 | Steeven Martinez Steeven Martinez ('96) | 96 | USA | 1:54.18 | PB | ||||||||||
3 | Brandon Reasoner Brandon Reasoner ('99) | 99 | USA | 1:54.23 | PB | ||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:54.13 | |||||||||||
2 | Reyes Rodriguez Reyes Rodriguez | USA | 1:54.36 | PB | |||||||||||
3 | Timon Kemboi Timon Kemboi | KEN | 1:54.45 | ||||||||||||
4 | Holden Stoute Holden Stoute | USA | 1:55.09 | PB | |||||||||||
5 | Tarik Rascoe Tarik Rascoe | USA | 1:55.96 | PB | |||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Rivera Brandon Rivera ('95) | 95 | USA | 1:53.37 | |||||||||||
2 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:53.72 | PB | |||||||||||
3 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:53.93 | PB | |||||||||||
4 | Jacob Suchors Jacob Suchors ('96) | 96 | USA | 1:54.14 | SB | ||||||||||
5 | Jose Serrano Jose Serrano | USA | 1:54.77 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Stetson Rayas Stetson Rayas ('97) | 97 | USA | 4:16.99 | PB | ||||||||||
4 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 4:23.85 | SB | ||||||||||
M 3000 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Keynan Abdi Keynan Abdi | USA | 8:42.93 | PB | |||||||||||
2 | Ezekiel Kipchirchir Ezekiel Kipchirchir | KEN | 8:43.10 | SB | |||||||||||
3 | Briggs Wittlake Briggs Wittlake | USA | 8:46.39 | SB | |||||||||||
4 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 8:53.78 | SB | ||||||||||
7 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 8:59.59 | |||||||||||
M 5000 m Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
3 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 15:13.58 | PB | ||||||||||
Finale B 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
7 | Miguel Garcia Miguel Garcia ('88) | 88 | ESP | 17:07.94 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 8.01 | |||||||||||
2 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 8.10 | |||||||||||
3 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 8.22 | ||||||||||||
4 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 8.33 | |||||||||||
5 | Cornelius Coleman Cornelius Coleman ('98) | 98 | USA | 8.37 | |||||||||||
6 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 8.40 | ||||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 7.97 | |||||||||||
2 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 8.21 | SB | |||||||||||
3 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 8.35 | ||||||||||||
4 | Ernesto Prieto Ernesto Prieto ('97) | 97 | USA | 8.37 | |||||||||||
7 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 8.69 | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 7.97 | PB | ||||||||||
2 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 8.26 | PB | ||||||||||
3 | Cornelius Coleman Cornelius Coleman ('98) | 98 | USA | 8.31 | |||||||||||
4 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 8.45 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rascellis Williams Rascellis Williams ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Paolo Lazarić Paolo Lazarić ('95) | 95 | CRO | 1.97 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Arturo Huerta Arturo Huerta | USA | 1.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 5.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hudson Hall Hudson Hall | USA | 5.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kabren Wills Kabren Wills | USA | 4.88 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 4.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jimmie Vaughn Jimmie Vaughn ('96) | 96 | USA | 4.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jon Stephens Jon Stephens | USA | 4.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 7.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Wilson Jordan Wilson | USA | 7.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Valentin Charles Valentin Charles ('97) | 97 | FRA | 7.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Arturo Huerta Arturo Huerta | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 6.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 15.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sir Morgan Loudd Sir Morgan Loudd | USA | 14.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Axcel Santana Axcel Santana | USA | 14.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matt Walsh Matt Walsh ('99) | 99 | NZL | 14.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Rodriguez Michael Rodriguez | USA | 14.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Darien Redd Darien Redd | USA | 14.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 14.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 17.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 17.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | AJ Perez AJ Perez | USA | 16.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dillen Littles Dillen Littles | USA | 16.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Pickens Tyler Pickens ('98) | 98 | USA | 16.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 15.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Valentin Charles Valentin Charles ('97) | 97 | FRA | 5493 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 5397 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 5355 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 5329 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jonathan Harper Jonathan Harper | USA | 5289 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 5125 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 4866 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Creede Goode Creede Goode | USA | 4708 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Colby Bagwell Colby Bagwell | USA | 4537 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 7.51 | SB | ||||||||||
2 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 7.53 | SB | ||||||||||
3 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 7.56 | PB | ||||||||||
4 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 7.60 | |||||||||||
5 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
6 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 7.68 | |||||||||||
7 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 7.73 | |||||||||||
8 | Deana Richardson Deana Richardson | USA | 7.74 | ||||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 7.59 | =PB | ||||||||||
2 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 7.64 | SB | ||||||||||
3 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 7.55 | |||||||||||
2 | Deana Richardson Deana Richardson | USA | 7.66 | SB | |||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 7.62 | |||||||||||
2 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 7.66 | PB | ||||||||||
3 | Keandria Taylor Keandria Taylor | USA | 7.71 | SB | |||||||||||
4 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 7.73 | PB | |||||||||||
Indledende 4 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 7.62 | |||||||||||
2 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 7.76 | |||||||||||
K 200 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 24.22 | =PB | ||||||||||
2 | Danee Bustos Danee Bustos | USA | 24.40 | PB | |||||||||||
3 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 24.69 | SB | |||||||||||
4 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 24.76 | PB | |||||||||||
Finale B 17.2. | 17.2. | ||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 24.51 | PB | ||||||||||
3 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 25.00 | |||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Danee Bustos Danee Bustos | USA | 24.45 | PB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 24.56 | PB | ||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 24.81 | SB | |||||||||||
Indledende 4 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 24.90 | |||||||||||
Indledende 5 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 24.59 | SB | ||||||||||
Indledende 6 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 24.94 | PB | |||||||||||
Indledende 7 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 24.25 | SB | ||||||||||
K 400 m Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 54.88 | PB | ||||||||||
2 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 55.81 | |||||||||||
Finale B 17.2. | 17.2. | ||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 54.99 | PB | ||||||||||
2 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 56.55 | ||||||||||||
3 | Atiana Alexander Atiana Alexander | USA | 56.73 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 56.40 | PB | |||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 55.06 | PB | ||||||||||
Indledende 3 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Atiana Alexander Atiana Alexander | USA | 56.95 | PB | |||||||||||
Indledende 4 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Danee Bustos Danee Bustos | USA | 56.44 | SB | |||||||||||
Indledende 5 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 55.74 | PB | ||||||||||
Indledende 6 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 55.49 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 8.66 | ||||||||||||
2 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 8.68 | ||||||||||||
6 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 9.15 | ||||||||||||
Indledende heats | 16.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 8.73 | ||||||||||||
3 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 9.06 | ||||||||||||
Indledende 2 16.2. | 16.2. | ||||||||||||||
1 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 8.61 | PB | |||||||||||
2 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 8.69 | |||||||||||
4 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 9.29 | ||||||||||||
7 | Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | 10.57 | |||||||||||
K Højdespring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
8 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 1.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 6.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 5.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 5.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trenadey Scott Trenadey Scott | USA | 12.22 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 17.2. Finale A Finale | Inde 17.2. | ||||||||||||||
1 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 15.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 15.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 14.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 13.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 13.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Rachael Somoye Rachael Somoye ('94) | 94 | GBR | 19.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hailey Wanoreck Hailey Wanoreck ('97) | 97 | USA | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 16.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 16.2. Finale A Finale | Inde 16.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 3551 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 3531 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 3501 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shanecia Baker Shanecia Baker ('95) | 95 | USA | 3243 | PB | ||||||||||
|