Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Brunssum NED: Parelloop 24.3.2019

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Mande Bushendich
Mande Bushendich ('97)
UGA27:56
  
 PB
2
Yakoub Labquira
Yakoub Labquira ('93)
MAR28:29
  
 PB
3
Kevin Kibet
Kevin Kibet ('98)
UGA28:31
  
 PB
4
Ezra Kering
Ezra Kering ('92)
KEN28:41
  
 SB
5
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED28:42
  
 SB
6
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('96)
GER28:43
  
 PB
7
Daniel Kiprotich
Daniel Kiprotich ('94)
KEN28:43
  
 PB
8
Youssef Benhadi
Youssef Benhadi ('95)
MAR28:44
  
 PB
9
Josphat Kiprotich
Josphat Kiprotich ('93)
KEN28:45
  
 PB
10
Ahmed El Mazoury
Ahmed El Mazoury ('90)
ITA28:46
  
 PB
11
Ilyas Yonis Osman
Ilyas Yonis Osman ('99)
SOM28:57
  
 
12
Yohannes Mehansho
Yohannes Mehansho 
ERI28:59
  
 PB
13
Michel Butter
Michel Butter ('85)
NED29:14
  
 
14
Frank Futselaar
Frank Futselaar ('91)
NED29:20
  
 PB
15
Mohamed Agourram
Mohamed Agourram ('91)
MAR29:21
  
 SB
16
Jack Gray
Jack Gray ('93)
GBR29:22
  
 PB
17
Dame Tasama
Dame Tasama ('87)
BEL29:29
  
 SB
18
Sila Kiptoo
Sila Kiptoo ('98)
KEN29:30
  
 PB
19
Nicolas Schyns
Nicolas Schyns ('91)
BEL29:34
  
 PB
20
Lahsene Bouchikhi
Lahsene Bouchikhi ('93)
BEL29:36
  
 PB
21
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED29:37
  
 SB
22
Adam Nowicki
Adam Nowicki ('90)
POL29:38
  
 SB
23
Thorben Dietz
Thorben Dietz ('89)
GER29:38
  
 SB
24
Stan Niesten
Stan Niesten ('96)
NED29:45
  
 
25
Paulos Surafel
Paulos Surafel ('97)
GBR29:46
  
 PB
26
Simone Colombini
Simone Colombini ('96)
ITA29:47
  
 PB
27
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
ISL29:49
  
 PB
28
Steven Casteele
Steven Casteele ('94)
BEL29:55
  
 PB
29
Chakib Lachgar Latrache
Chakib Lachgar Latrache ('89)
MAR29:57
  
 SB
30
Edwin de Vries
Edwin de Vries ('92)
NED29:58
  
 SB
31
Regis Thonon
Regis Thonon ('87)
BEL30:05
  
 SB
32
Dejene Gezimu
Dejene Gezimu 
ETH30:06
  
 SB
33
Mariusz Giżyński
Mariusz Giżyński ('81)
POL30:07
  
 SB
34
William Mycroft
William Mycroft ('91)
GBR30:09
  
 PB
35
Patrick Kimeli
Patrick Kimeli ('89)
KEN30:13
  
 SB
36
Jorit van Malsen
Jorit van Malsen ('88)
NED30:13
  
 SB
37
Luc Schout
Luc Schout ('87)
NED30:17
  
 
38
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED30:28
  
 
39
Lucian Allison
Lucian Allison ('90)
GBR30:29
  
 SB
40
Raphael Durviaux
Raphael Durviaux ('80)
BEL30:29
  
 PB
41
Tom Hendrikse
Tom Hendrikse ('98)
NED30:32
  
 
42
Björn Koreman
Björn Koreman ('91)
NED30:34
  
 
43
Justin Mahieu
Justin Mahieu ('85)
BEL30:35
  
 PB
44
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE30:39
  
 SB
45
Wout Daniels
Wout Daniels ('95)
BEL30:39
  
 
46
Max Polak
Max Polak 
NED30:40
  
 PB
47
Kalid Amin
Kalid Amin ('97)
NED30:45
  
 
48
Lander Van Droogenbroeck
Lander Van Droogenbroeck ('83)
BEL30:48
  
 SB
49
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE30:52
  
 SB
50
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED30:52
  
 SB
51
Mathijs Casteele
Mathijs Casteele ('89)
BEL30:53
  
 SB
52
Florent Caelen
Florent Caelen ('89)
BEL30:58
  
 SB
53
Tim Bolink
Tim Bolink ('92)
NED30:59
  
 
54Marcus RønnMarcus Rønn ('93)DEN30:59
  
 
55
Daan Reintjes
Daan Reintjes ('93)
NED31:01
  
 
56
Wouter Jansen
Wouter Jansen ('87)
NED31:08
  
 PB
57
Christoph Wallner
Christoph Wallner ('97)
GER31:09
  
 PB
58
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL31:15
  
 PB
59
Stijn Fincioen
Stijn Fincioen ('80)
BEL31:16
  
 
60
Adrien Noel
Adrien Noel ('95)
BEL31:19
  
 PB
61
Ramdan Snoussi
Ramdan Snoussi ('88)
MAR31:19
  
 PB
62
Lars Gerritsen
Lars Gerritsen ('94)
NED31:22
  
 SB
63
Migou Hachem
Migou Hachem ('88)
BEL31:24
  
 PB
64
Ricardo Floris
Ricardo Floris ('90)
NED31:26
  
 
67
Jonatan Claesson
Jonatan Claesson ('91)
SWE31:35
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Evaline Chirchir
Evaline Chirchir ('98)
KEN31:17
  
 
2
Carolyne Jepkosgei
Carolyne Jepkosgei ('91)
KEN31:17
  
 PB
3
Laura Weightman
Laura Weightman ('91)
GBR31:40
  
 PB
4
Cynthia Kosgei
Cynthia Kosgei ('93)
KEN32:08
  
 PB
5
Susan Krumins
Susan Krumins ('86)
NED32:14
  
 
6
Betty Chepkwony
Betty Chepkwony ('95)
KEN32:46
  
 PB
7
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE32:52
  
 SB
8
Fabienne Königstein
Fabienne Königstein ('92)
GER33:15
  
 PB
9Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)KEN33:40
  
 SB
10
Ruth van der Meijden
Ruth van der Meijden ('84)
NED34:02
  
 SB
11
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL34:08
  
 PB
12
Bo Ummels
Bo Ummels ('93)
NED34:11
  
 PB
13
Dani Hodgkinson
Dani Hodgkinson ('84)
GBR34:16
  
 PB
14
Judicah Nyabera
Judicah Nyabera 
KEN34:36
  
 PB
15
Lucy Crookes
Lucy Crookes ('93)
GBR34:40
  
 SB
16
Dani Nimmock
Dani Nimmock ('90)
GBR35:16
  
 SB
17
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED35:22
  
 
18
Saskia Weinans
Saskia Weinans ('94)
NED35:30
  
 
19
Elisa de Jong
Elisa de Jong ('92)
NED35:35
  
 PB
20
Sophia Kaiser
Sophia Kaiser ('96)
GER35:56
  
 PB
21
Lianne Van De Belt
Lianne Van De Belt ('95)
NED36:40
  
 
22
Patricia Schreurs
Patricia Schreurs ('76)
NED37:00
  
 =PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne