Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Herning Games 4.5.2019

M 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH11.53 w
  
 
2Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.62 w
  
 
3Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK7712.03 w
  
 
4Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.78 w
  
 
5Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190015.91 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Esben HansenEsben Hansen ('99)Aarhus 19002:09.99
  
 SB
2Noah Thordal JørgensenNoah Thordal Jørgensen ('98)HGF AM2:27.68
  
 SB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Noah Thordal JørgensenNoah Thordal Jørgensen ('98)HGF AM7:19.25
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19000.98
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM10.37
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.28
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM58.35
  
 
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM32.34
  
 SB
K 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.67 w
  
 
2Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7713.64 w
  
 
3Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.23 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP1.65
  
 SB
2Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)SAK771.50
  
 SB
M30 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.91
  
 
M30 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM36.26
  
 SB
D19 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7712.16
  
 PB
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM12.46
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7712.96
  
 
D19 300 m    

Finale A

Finale
1Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7738.35
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:13.67
  
 PB
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.50
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK775.15 w
+4.5
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM29.65
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM44.21
  
 SB
P19 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.67 w
  
 
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.30 w
  
 
3Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro14.19 w
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.56 w
  
 
Finale 2
Vind: +3.9
Vind: +3.9
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.67 w
  
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro4.48
+1.5
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 29.90
  
 PB
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM26.01
  
 SB
3Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM24.55
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Aalborg AM11.67 w
  
 
2Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190011.93 w
  
 
3Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK8012.07 w
  
 
4Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7712.12 w
  
 
Finale B
Vind: +3.5
Vind: +3.5
1Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM11.80 w
  
 
2Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 11.94 w
  
 
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190012.21 w
  
 
D17 300 m    

Finale A

Finale
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Aalborg AM38.34
  
 PB
2Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM39.09
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK772:14.11
  
 PB
2Benjamin GarsdalBenjamin Garsdal ('03)SAK772:18.89
  
 SB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190017.49
  
 SB
2Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande18.09
  
 SB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.80
  
 PB
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.60
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK776.13 w
+3.4
  
 
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Aalborg AM5.80 w
+2.9
  
 
3Peter SkovgaardPeter Skovgaard ('02)SAK775.77
+1.1
  
 PB
4Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK805.69 w
+2.3
  
 
5Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande5.36 w
+2.2
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.95
  
 PB
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.74
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.01
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM40.08
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM37.34
  
 PB
3Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 31.83
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM55.70
  
 PB
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 49.09
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190055.42
  
 SB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM50.98
  
 PB
3Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik46.22
  
 PB
4Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 41.98
  
 PB
5Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 35.99
  
 SB
P17 100 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF12.48 w
  
 
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM12.93 w
  
 
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.15 w
  
 
4Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.30 w
  
 
5Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM13.85 w
  
 
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Sophia Juul KolmosSophia Juul Kolmos ('03)Aabenraa IG 13.12
  
 PB
2Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 13.56
  
 
3Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM14.40
  
 SB
4Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 15.42
  
 
P17 300 m    

Finale A

Finale
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Randers Freja45.03
  
 SB
2Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM47.29
  
 SB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM47.83
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 2:29.53
  
 SB
2Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Randers Freja2:30.88
  
 SB
3Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik2:38.28
  
 PB
P17 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik7:47.15
  
 PB
2Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne8:09.96
  
 SB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF14.51 w
  
 
2Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF16.39 w
  
 
3Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 16.52 w
  
 
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.20
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.21
0.0
  
 SB
2Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM5.02
+1.7
  
 PB
3Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 4.72
+1.3
  
 
4Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM4.61
+1.7
  
 PB
5Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM4.41
+2.0
  
 PB
6Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 4.15 w
+2.8
  
 
7Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 4.06 w
+2.8
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190011.86
  
 PB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.68
  
 PB
3Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.47
  
 SB
4Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM10.21
  
 PB
5Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM10.00
  
 PB
6Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM7.01
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190034.66
  
 PB
2Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF31.57
  
 
3Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM28.48
  
 
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM22.40
  
 PB
5Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM18.85
  
 =PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF48.44
  
 SB
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM40.24
  
 PB
3Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro39.16
  
 SB
4Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM35.92
  
 
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM36.75
  
 SB
2Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro28.97
  
 SB
3Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 27.56
  
 SB
4Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM26.82
  
 SB
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM21.98
  
 SB
D15 100 m    
Vind: +5.6

Finale A

Finale
Vind: +5.6
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF12.04 w
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM12.22 w
  
 
3Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.28 w
  
 
4Simon Pultz HolmSimon Pultz Holm ('04)Skanderborg Atletik12.40 w
  
 
5Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF12.89 w
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM40.69
  
 
2Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF42.92
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM2:26.50
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7718.31
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM18.56
  
 PB
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190018.60
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK771.60
  
 SB
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.50
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK772.60
  
 PB
2Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19002.50
  
 =PB
3Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002.50
  
 PB
4Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002.40
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.95 w
+2.5
  
 
2Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF5.61
+1.4
  
 SB
3Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19005.57 w
+3.2
  
 
4Simon Pultz HolmSimon Pultz Holm ('04)Skanderborg Atletik5.20 w
+2.8
  
 
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005.10 w
+3.1
  
 
6Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19004.53 w
+2.4
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF11.98
  
 PB
2Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM8.67
  
 SB
3Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF8.65
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190036.43
  
 PB
2Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM29.48
  
 
3Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7720.60
  
 SB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM34.96
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF46.01
  
 
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7733.69
  
 SB
3Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 32.51
  
 
4Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190025.18
  
 SB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF NM
  
 
P15 100 m    
Vind: +4.2

Finale A

Finale
Vind: +4.2
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM13.13 w
  
 
2Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.44 w
  
 
3Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM14.87 w
  
 
4Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 15.63 w
  
 
Finale B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM13.20 w
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF13.72 w
  
 
3Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM13.86 w
  
 
4Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM14.06 w
  
 
7Ida Marie BrobergIda Marie Broberg ('05)Skive AM14.56 w
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM41.72
  
 SB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM42.73
  
 PB
3Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 43.35
  
 PB
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF45.09
  
 PB
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF45.45
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM2:30.06
  
 SB
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:30.26
  
 
3Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19002:35.26
  
 PB
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:40.56
  
 PB
5Alberte KilsmarkAlberte Kilsmark ('05)SAK772:43.11
  
 PB
6Sofie Tjener StaugaardSofie Tjener Staugaard ('04)HGF AM2:49.19
  
 PB
7Kamille FredensborgKamille Fredensborg ('04)Esbjerg AM3:01.94
  
 SB
P15 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM7:52.72
  
 PB
2Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19008:23.22
  
 PB
3Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 19008:42.08
  
 PB
Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 1900 DNF
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7713.44 w
  
 
2Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7714.89 w
  
 
3Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM15.25 w
  
 
Finale B
Vind: +4.7
Vind: +4.7
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.64 w
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF13.61 w
  
 
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190013.65 w
  
 
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM13.66 w
  
 
4Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM15.88 w
  
 
5Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM16.47 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.45
  
 SB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.40
  
 SB
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.40
  
 
4Trine HjorthTrine Hjorth ('04)HGF AM1.35
  
 SB
5Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.35
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.70
  
 SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 4.98
+1.6
  
 PB
2Trine HjorthTrine Hjorth ('04)HGF AM4.55
+1.5
  
 PB
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.47
+2.0
  
 PB
4Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK774.24
+2.0
  
 
5Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM4.19
+1.9
  
 
6Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM4.17 w
+2.1
  
 
7Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19004.14 w
+2.2
  
 
8Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM4.12 w
+3.6
  
 
9Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM4.03
+0.1
  
 PB
10Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM4.00
+1.0
  
 SB
11Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK773.98
+1.4
  
 SB
12Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 3.47
+1.3
  
 SB
13Kamille FredensborgKamille Fredensborg ('04)Esbjerg AM3.30
+1.5
  
 SB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik10.01
  
 PB
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM9.56
  
 
3Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK778.73
  
 PB
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF8.33
  
 PB
5Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM8.30
  
 
6Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK808.27
  
 SB
7Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM6.59
  
 PB
8Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 19006.52
  
 SB
9Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK775.39
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik36.27
  
 PB
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM33.88
  
 PB
3Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8026.23
  
 PB
4Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190020.77
  
 SB
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190017.15
  
 SB
6Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK7716.88
  
 PB
7Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM16.35
  
 SB
8Kamille FredensborgKamille Fredensborg ('04)Esbjerg AM13.57
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM46.21
  
 
2Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik44.95
  
 PB
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM32.99
  
 PB
4Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8028.31
  
 PB
5Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta26.28
  
 PB
6Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK7723.87
  
 PB
7Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM22.81
  
 SB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik34.82
  
 
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190031.37
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF29.26
  
 PB
4Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7729.20
  
 
5Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM23.69
  
 SB
6Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8023.57
  
 
7Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM23.05
  
 SB
8Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM21.56
  
 PB
9Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 19.82
  
 PB
10Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190018.43
  
 PB
11Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM15.25
  
 
12Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM14.36
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +7.1

Finale A

Finale
Vind: +7.1
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM10.78 w
  
 
2Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 11.35 w
  
 
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190011.76 w
  
 
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.36 w
  
 
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM12.92 w
  
 
6Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 190013.24 w
  
 
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM48.95
  
 PB
2Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 190058.37
  
 PB
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj MadsenNikolaj Madsen ('06)Viborg AM2:39.85
  
 SB
2Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19003:14.82
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190015.04
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190015.16
  
 PB
3Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 190021.47
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190016.82
  
 PB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande17.09
  
 PB
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande17.93
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.35
  
 PB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.25
  
 
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.10
  
 PB
5Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 1.10
  
 PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.90
  
 PB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.50
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM4.85
-0.1
  
 PB
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM4.33
-0.1
  
 PB
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19004.19
-0.1
  
 PB
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.14
-0.1
  
 PB
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.45
-0.1
  
 PB
6Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19003.31
-0.1
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM10.04
  
 SB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.91
  
 PB
3Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 7.73
  
 PB
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19007.19
  
 PB
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.53
  
 PB
6Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.24
  
 PB
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM17.75
  
 SB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande16.05
  
 PB
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande15.03
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM27.81
  
 PB
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM26.44
  
 SB
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande25.48
  
 PB
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande20.74
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190011.65 w
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM11.67 w
  
 
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM13.02 w
  
 
4Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM13.33 w
  
 
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190011.87
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 12.03
  
 
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 12.05
  
 PB
4Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik12.33
  
 PB
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM46.96
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 49.29
  
 PB
3Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM50.24
  
 PB
4Caroline StrandbygaardCaroline Strandbygaard ('07)Esbjerg AM58.77
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:30.04
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:31.06
  
 PB
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM2:32.23
  
 PB
4Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM2:42.62
  
 
5Caroline StrandbygaardCaroline Strandbygaard ('07)Esbjerg AM2:48.99
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +4.3

Finale A

Finale
Vind: +4.3
1Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190011.05 w
  
 
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190011.56 w
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.63 w
  
 
4Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande12.90 w
  
 
Finale B
Vind: +4.9
Vind: +4.9
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.25 w
  
 
2Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande12.88 w
  
 
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande13.01 w
  
 
4Hannah HustedHannah Husted ('07)Stoholm Atletik15.16 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande1.10
  
 PB
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.40
  
 =PB
2Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.30
  
 =PB
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande1.20
  
 PB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.20
  
 PB
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.10
  
 PB
7Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.10
  
 
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.10
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.80
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.55
0.0
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.36
0.0
  
 PB
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.09
0.0
  
 PB
4Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande3.84
0.0
  
 PB
5Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik3.49
0.0
  
 PB
6Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.41
0.0
  
 PB
7Caroline StrandbygaardCaroline Strandbygaard ('07)Esbjerg AM3.08
0.0
  
 PB
8Hannah HustedHannah Husted ('07)Stoholm Atletik3.08
0.0
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.98
  
 SB
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM8.88
  
 PB
3Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande8.38
  
 PB
4Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik7.99
  
 PB
5Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19007.86
  
 PB
6Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande7.86
  
 PB
7Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19007.81
  
 PB
8Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM7.60
  
 
9Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande7.41
  
 PB
10Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM6.97
  
 PB
11Hannah HustedHannah Husted ('07)Stoholm Atletik5.77
  
 PB
12Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM4.80
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF22.25
  
 PB
2Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande14.14
  
 PB
3Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190013.89
  
 PB
4Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM13.74
  
 
5Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande13.67
  
 PB
P13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM33.40
  
 PB
2Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM23.11
  
 PB
3Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande22.56
  
 PB
4Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM20.43
  
 PB
5Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190016.13
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF29.77
  
 PB
2Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM29.39
  
 PB
3Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190025.68
  
 PB
4Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM22.04
  
 PB
5Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande16.67
  
 PB
6Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190016.22
  
 PB
7Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM13.26
  
 PB
M50 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM39.65
  
 
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 31.36
  
 SB
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7712.00
  
 SB
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM44.31
  
 
2Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7741.87
  
 SB
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19007.49
  
 SB
M75 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190021.18
  
 SB
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190019.02
  
 SB
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.24
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle