Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: Onsdagsstævne 22.5.2019
Vælg mænd discipliner
100 m
400 m
400 m hæk
Vælg kvinder discipliner
100 m
400 m
400 m hæk
M 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
1
William Burchardt Egendal
William Burchardt Egendal ('94)
94
Aarhus Fremad
11.92
SB
2
Simon Thomsen
Simon Thomsen ('99)
99
Randers Freja
12.06
3
Kevin Kinyash
Kevin Kinyash ('99)
99
Aarhus 1900
12.14
=SB
4
Sofus Ingemann Harmsen
Sofus Ingemann Harmsen ('03)
03
Aarhus 1900
12.19
5
Tobias Stærmose
Tobias Stærmose ('91)
91
Aarhus 1900
12.19
SB
M 400 m
Finale A
Finale
1
Frederik Peschardt
Frederik Peschardt ('95)
95
Aarhus 1900
49.53
SB
2
Jeppe Ege Nielsen
Jeppe Ege Nielsen ('02)
02
Aarhus 1900
50.12
PB
3
Lasse Møller Alm
Lasse Møller Alm ('91)
91
Aarhus 1900
50.45
SB
4
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
50.68
SB
5
Carl August Allerød
Carl August Allerød ('03)
03
Aalborg AM
54.19
PB
Casper Spure Pedersen
Casper Spure Pedersen ('92)
92
Randers Freja
DNF
M 400 m hæk
Finale A
Finale
1
Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen ('97)
97
Aalborg AM
55.00
SB
K 100 m
Vind: -1.5
Finale A
Finale
Vind: -1.5
1
Thea Lyng Møller Jensen
Thea Lyng Møller Jensen ('01)
01
Aarhus 1900
12.53
SB
2
Terese Salling Hansen
Terese Salling Hansen ('01)
01
Aarhus 1900
12.72
=PB
3
Fredrikke Dam Larsen
Fredrikke Dam Larsen ('91)
91
Randers Freja
12.93
=SB
4
Aranya Kanakalingam
Aranya Kanakalingam ('03)
03
Aalborg AM
13.04
SB
5
Marie Qvist Jensen
Marie Qvist Jensen ('97)
97
Aarhus Fremad
13.42
PB
6
Laura Kathrine Kornum
Laura Kathrine Kornum ('98)
98
Aarhus Fremad
14.15
PB
K 400 m
Finale A
Finale
1
Mille B. Olesen
Mille B. Olesen ('02)
02
Aalborg AM
1:01.02
SB
2
Ida Jørgensen
Ida Jørgensen ('01)
01
Aalborg AM
1:01.89
SB
3
Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen ('01)
01
Aalborg AM
1:02.03
SB
4
Ida Marie Hartmann
Ida Marie Hartmann ('02)
02
Aarhus 1900
1:02.09
PB
5
Marie B. Olesen
Marie B. Olesen ('07)
07
Aalborg AM
1:08.42
PB
K 400 m hæk
Finale A
Finale
1
Signe Lehmann
Signe Lehmann ('02)
02
Aalborg AM
1:13.64
PB
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
DNF
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open