M 100 m Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.18 | PB | ||||||||||
2 | Andre Edwards Andre Edwards ('99) | 99 | JAM | 10.33 | PB | ||||||||||
3 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 10.52 | PB | |||||||||||
4 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 10.54 | PB | ||||||||||
5 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 10.56 | PB | ||||||||||
6 | Gabriel Walker Gabriel Walker | USA | 10.57 | PB | |||||||||||
7 | Nathan Stotts Nathan Stotts | USA | 10.76 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +2.9 | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Daquan Davis Daquan Davis | USA | 10.58 | w | |||||||||||
2 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 10.64 | w | |||||||||||
3 | Joey McCormick Joey McCormick | USA | 10.68 | w | |||||||||||
4 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 10.75 | w | |||||||||||
5 | Andrew Melendez Andrew Melendez | USA | 10.85 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
1 | Daniel Hurn Daniel Hurn | USA | 10.99 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +2.3 Finale A Finale | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Andel Miller Andel Miller ('97) | 97 | JAM | 20.81 | w | ||||||||||
2 | Junior Charles Junior Charles ('96) | 96 | GRN | 20.89 | w | ||||||||||
3 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 20.92 | w | ||||||||||
4 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 21.02 | w | ||||||||||
5 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 21.12 | w | |||||||||||
6 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 21.23 | w | |||||||||||
7 | Gabriel Walker Gabriel Walker | USA | 21.41 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +3.2 | Vind: +3.2 | ||||||||||||||
1 | Andrew Villegas Andrew Villegas | USA | 21.55 | w | |||||||||||
2 | Joey McCormick Joey McCormick | USA | 21.56 | w | |||||||||||
3 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.61 | w | |||||||||||
4 | Travonne Armstead Travonne Armstead | USA | 21.80 | w | |||||||||||
5 | Davion Chisolm Davion Chisolm | USA | 21.99 | w | |||||||||||
6 | Lathaniel Jeanlouis Lathaniel Jeanlouis | USA | 22.09 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +4.1 | Vind: +4.1 | ||||||||||||||
1 | Demontravous Jones Demontravous Jones | USA | 21.93 | w | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Khamal Stewart-Baynes Khamal Stewart-Baynes ('99) | 99 | CAN | 47.53 | |||||||||||
2 | Reginald Mouton Reginald Mouton | USA | 48.19 | PB | |||||||||||
3 | Brandon Chavez Brandon Chavez | USA | 48.72 | ||||||||||||
4 | Nicholas Ellisor Nicholas Ellisor | USA | 48.84 | ||||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
3 | Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | 2:00.29 | SB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 4:12.34 | SB | ||||||||||
Shane Walsh Shane Walsh ('93) | 93 | IRL | DNF | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 14.25 | PB | ||||||||||
2 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun | USA | 14.35 | SB | |||||||||||
5 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 14.91 | |||||||||||
6 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 15.33 | SB | ||||||||||
7 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 15.43 | PB | ||||||||||
8 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 15.88 | |||||||||||
Finale B Vind: +2.5 | Vind: +2.5 | ||||||||||||||
1 | Kylon Drones Kylon Drones ('95) | 95 | USA | 14.79 | w | ||||||||||
5 | Colby Bagwell Colby Bagwell | USA | 16.06 | w | |||||||||||
7 | Creede Goode Creede Goode | USA | 17.68 | w | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ned Justeen Dino Azemia Ned Justeen Dino Azemia ('97) | 97 | SEY | 50.82 | SB | ||||||||||
2 | Tre Hinds Tre Hinds ('95) | 95 | BAR | 52.20 | PB | ||||||||||
3 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 52.24 | |||||||||||
4 | Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94) | 94 | DEN | 52.32 | |||||||||||
5 | Darrell Edwards Darrell Edwards | USA | 54.11 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 54.79 | |||||||||||
2 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 55.30 | |||||||||||
3 | Giovanni Pieters Giovanni Pieters ('94) | 94 | BEL | 55.43 | SB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Paolo Lazarić Paolo Lazarić ('95) | 95 | CRO | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 4.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 4.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jimmie Vaughn Jimmie Vaughn ('96) | 96 | USA | 4.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 4.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 4.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Colby Bagwell Colby Bagwell | USA | 4.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Creede Goode Creede Goode | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 8.08 | w | +5.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leon Boyd Leon Boyd | USA | 7.40 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Matt Walsh Matt Walsh ('99) | 99 | NZL | 7.24 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel Hurn Daniel Hurn | USA | 7.23 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7.17 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.08 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Creede Goode Creede Goode | USA | 6.45 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 6.19 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Asa Carter Asa Carter | USA | 14.90 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tahje Tolliver Tahje Tolliver | USA | 14.68 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tyler Pickens Tyler Pickens ('98) | 98 | USA | 15.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eric Masington Eric Masington ('92) | 92 | USA | 53.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Markim Felix Markim Felix ('97) | 97 | GRN | 73.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 50.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 48.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 48.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Colby Bagwell Colby Bagwell | USA | 39.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Brittney Johnson Brittney Johnson ('99) | 99 | USA | 11.40 | PB | ||||||||||
2 | Devin Johnson Devin Johnson | USA | 11.45 | PB | |||||||||||
3 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 11.64 | PB | ||||||||||
4 | Mariya Hudson Mariya Hudson ('98) | 98 | USA | 11.65 | |||||||||||
5 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 11.75 | PB | |||||||||||
6 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 11.88 | SB | ||||||||||
7 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 11.99 | SB | ||||||||||
8 | Skikyla Walcott Skikyla Walcott ('98) | 98 | TTO | 12.00 | |||||||||||
Finale B Vind: +2.6 | Vind: +2.6 | ||||||||||||||
1 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 11.70 | w | ||||||||||
2 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 11.71 | w | |||||||||||
3 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 11.73 | w | |||||||||||
4 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 11.86 | w | ||||||||||
5 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 11.90 | w | ||||||||||
6 | Britney Clark Britney Clark | USA | 12.00 | w | |||||||||||
7 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 12.10 | w | ||||||||||
Finale C Vind: +3.5 | Vind: +3.5 | ||||||||||||||
1 | Kaitlyn Matthews Kaitlyn Matthews | USA | 12.08 | w | |||||||||||
2 | Taylor Hall Taylor Hall | USA | 12.09 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Sarah Porter Sarah Porter | USA | 12.14 | PB | |||||||||||
2 | Lateria Slaughter Lateria Slaughter | USA | 12.17 | SB | |||||||||||
3 | Tare' Ward Tare' Ward | USA | 12.25 | PB | |||||||||||
K 200 m Vind: +2.3 Finale A Finale | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Mariya Hudson Mariya Hudson ('98) | 98 | USA | 23.12 | w | ||||||||||
2 | Raheema Westfall Raheema Westfall ('98) | 98 | USA | 23.54 | w | ||||||||||
3 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 23.68 | w | ||||||||||
4 | Kandace Miles Kandace Miles | USA | 23.99 | w | |||||||||||
5 | Tianna McKinney Tianna McKinney ('96) | 96 | USA | 24.01 | w | ||||||||||
6 | Cheyenne Hill-Johnson Cheyenne Hill-Johnson | USA | 24.25 | w | |||||||||||
Finale B Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||||||||
1 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 24.07 | w | |||||||||||
2 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 24.41 | w | ||||||||||
3 | Skikyla Walcott Skikyla Walcott ('98) | 98 | TTO | 24.68 | w | ||||||||||
4 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 24.69 | w | ||||||||||
5 | Sarah Porter Sarah Porter | USA | 24.90 | w | |||||||||||
Finale C Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 24.42 | PB | ||||||||||
2 | Blayre Catalyn Blayre Catalyn ('99) | 99 | BAH | 24.65 | PB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Satanya Wright Satanya Wright ('98) | 98 | JAM | 54.22 | |||||||||||
2 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 55.05 | SB | ||||||||||
3 | Erin Sermons Erin Sermons ('99) | 99 | USA | 55.39 | SB | ||||||||||
4 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 56.93 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dune Costes Dune Costes | 00 | FRA | 2:21.65 | PB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Dune Costes Dune Costes | 00 | FRA | 4:57.87 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +1.4 Finale A Finale | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 13.82 | PB | ||||||||||
2 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 14.08 | SB | ||||||||||
Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | DQ | |||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 1:01.40 | |||||||||||
2 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1:02.86 | ||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
3 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan Nash Jordan Nash | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carmen Villanueva Carmen Villanueva ('99) | 99 | VEN | 3.85 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Krystal Liburd Krystal Liburd ('97) | 97 | SKN | 6.16 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Meleah Ridenour Meleah Ridenour | USA | 5.82 | w | +5.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tiona Owens Tiona Owens | USA | 5.77 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tamia Rayford Tamia Rayford ('99) | 99 | USA | 5.73 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Arlene Crossan Arlene Crossan ('99) | 99 | IRL | 5.49 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.76 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Krystal Liburd Krystal Liburd ('97) | 97 | SKN | 12.29 | w | +3.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trenadey Scott Trenadey Scott | USA | 12.10 | w | +3.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Monique Grant Monique Grant | USA | 11.37 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 15.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 14.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jenna McKinley Jenna McKinley | USA | 13.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 13.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 12.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 10.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 9.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 55.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 50.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 50.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 45.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 43.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jenna McKinley Jenna McKinley | USA | 42.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sara Ramos Sara Ramos | USA | 55.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sharon Toako Sharon Toako ('92) | 92 | PNG | 47.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | María Isabel Sotomayor María Isabel Sotomayor ('99) | 99 | PER | 44.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 43.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Arlene Crossan Arlene Crossan ('99) | 99 | IRL | 17.07 | PB | ||||||||||
|