Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: 17.8.2019
Vælg mænd discipliner
80 m
100 m
300 m
400 m
600 m
1500 m
300 m hæk 76.2 cm
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 4.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Hammerkast 7.26 kg
D17 400 m
D15 100 m
Vælg kvinder discipliner
80 m
100 m
300 m
400 m
600 m
1500 m
300 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Hammerkast 7.26 kg
P15 100 m
P15 Længdespring
P13 Stangspring
M 80 m
Vind: +3.1
Finale A
Finale
Vind: +3.1
Christian Andersson
Christian Andersson ('06)
06
Greve Atletik
9.97
w
Christian Andersson
Christian Andersson ('06)
06
Greve Atletik
10.18
Anyel Weis
Anyel Weis ('06)
06
Sparta
10.40
w
Anyel Weis
Anyel Weis ('06)
06
Sparta
10.42
Edwin Rouault
Edwin Rouault ('06)
06
Frederiksberg IF
10.90
w
Lance Christian Aabo
Lance Christian Aabo ('06)
06
HGATM
10.92
w
Edwin Rouault
Edwin Rouault ('06)
06
Frederiksberg IF
11.00
PB
Gustav Brok
Gustav Brok ('06)
06
Gentofte IK
11.05
Eli Riege
Eli Riege ('06)
06
Sparta
11.08
w
Thor Knudsen
Thor Knudsen ('07)
07
Sparta
11.09
Carl Bäckström Nielsen
Carl Bäckström Nielsen ('07)
07
Amager AC
11.13
Lance Christian Aabo
Lance Christian Aabo ('06)
06
HGATM
11.16
SB
Thor Knudsen
Thor Knudsen ('07)
07
Sparta
11.16
Gustav Brok
Gustav Brok ('06)
06
Gentofte IK
11.16
w
August Juhl Horsgaard
August Juhl Horsgaard ('07)
07
KIF
11.30
Alexander Helles
Alexander Helles ('06)
06
Gentofte IK
11.33
w
Alexander Helles
Alexander Helles ('06)
06
Gentofte IK
11.34
August Juhl Horsgaard
August Juhl Horsgaard ('07)
07
KIF
11.36
Eli Riege
Eli Riege ('06)
06
Sparta
11.39
Nikolaj Krüger
Nikolaj Krüger ('07)
07
Sparta
11.51
Nikolaj Krüger
Nikolaj Krüger ('07)
07
Sparta
11.57
Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)
06
Sparta
11.57
Tobias Lykke Nørgaard
Tobias Lykke Nørgaard ('06)
06
Sparta
11.93
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
12.01
Hayden Hodge
Hayden Hodge ('06)
06
CIS Sports Club
12.06
Jeppe Stetkær Bohr
Jeppe Stetkær Bohr ('07)
07
Holte Atletik
12.17
PB
Sebastian Baan
Sebastian Baan ('07)
07
Helsingør IF
12.20
PB
Carl Bäckström Nielsen
Carl Bäckström Nielsen ('07)
07
Amager AC
12.25
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
12.25
Connor Joseph Mikkelsen
Connor Joseph Mikkelsen ('06)
06
Sparta
12.29
PB
Jeppe Stetkær Bohr
Jeppe Stetkær Bohr ('07)
07
Holte Atletik
12.29
SB
Carl-Emil Jensen
Carl-Emil Jensen ('06)
06
Herlev Atletik
12.30
PB
Frederik Norskov Murmann
Frederik Norskov Murmann ('06)
06
Frederiksberg IF
13.28
PB
M 100 m
Vind: -0.4
Finale A
Finale
Vind: -0.4
Patrick Monga Bifuko
Patrick Monga Bifuko ('96)
96
/ NOR
11.16
Simon Mathiasen
Simon Mathiasen ('96)
96
Hvidovre AM
11.19
SB
Frankly Dadey
Frankly Dadey ('99)
99
Greve Atletik
11.25
=PB
Patrick Monga Bifuko
Patrick Monga Bifuko ('96)
96
/ NOR
11.27
Frankly Dadey
Frankly Dadey ('99)
99
Greve Atletik
11.34
SB
Simon Mathiasen
Simon Mathiasen ('96)
96
Hvidovre AM
11.35
Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen ('04)
04
Sparta
11.36
=PB
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
11.37
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
11.48
Kasper Filsø
Kasper Filsø ('90)
90
Vejle IF
11.51
Andri Snær Ólafsson
Andri Snær Ólafsson ('89)
89
Odense Atletik / ISL
11.52
PB
Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen ('04)
04
Sparta
11.59
Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt ('97)
97
BAC
11.70
Kristoffer Bonde Pedersen
Kristoffer Bonde Pedersen ('91)
91
KIF
11.79
SB
Luis Felipe Maillet
Luis Felipe Maillet ('04)
04
Sparta
11.82
Neloo Falck
Neloo Falck ('03)
03
KIF
11.88
Emil Grovn
Emil Grovn ('98)
98
Frederiksberg IF
11.91
Tobias Jappe Bjerre
Tobias Jappe Bjerre ('04)
04
Sparta
11.97
Sebastian Abildgaard Glyb
Sebastian Abildgaard Glyb ('05)
05
Holte Atletik
12.04
PB
Carl Johan Zachariae
Carl Johan Zachariae ('04)
04
Sparta
12.09
Gustav Stetkær Bohr
Gustav Stetkær Bohr ('05)
05
Holte Atletik
12.10
PB
Tobias Jappe Bjerre
Tobias Jappe Bjerre ('04)
04
Sparta
12.11
Hugo Rasmussen
Hugo Rasmussen ('03)
03
IK Hellas
12.11
PB
Sebastian Abildgaard Glyb
Sebastian Abildgaard Glyb ('05)
05
Holte Atletik
12.19
PB
Mathias Højen
Mathias Højen ('05)
05
BAK
12.20
PB
Gustav Stetkær Bohr
Gustav Stetkær Bohr ('05)
05
Holte Atletik
12.30
Asger Østerby
Asger Østerby ('97)
97
Aalborg AM
12.32
Daniel Bisgaard
Daniel Bisgaard ('05)
05
BAK
12.37
Sebastian Højriis Monneret
Sebastian Højriis Monneret ('03)
03
Amager AC
12.39
PB
Tobias Feldborg Nielsen
Tobias Feldborg Nielsen ('03)
03
IK Hellas
12.42
Tobias Feldborg Nielsen
Tobias Feldborg Nielsen ('03)
03
IK Hellas
12.43
Mathias Højen
Mathias Højen ('05)
05
BAK
12.45
Filmonm Merbhratom
Filmonm Merbhratom ('99)
99
Roar Atletik / ERI
12.46
Magnus Ravn Herche
Magnus Ravn Herche ('03)
03
Amager AC
12.64
Hakeem Ali
Hakeem Ali ('05)
05
Sparta
12.65
Carl Bruce Aabo
Carl Bruce Aabo ('04)
04
HGATM
12.69
Affou Adlouni
Affou Adlouni ('02)
02
Hvidovre AM
12.76
PB
Jason Overgaard
Jason Overgaard ('01)
01
Fremad Holbæk
12.77
Nicklas Struve
Nicklas Struve ('01)
01
Hvidovre AM
12.79
Magnus Ravn Herche
Magnus Ravn Herche ('03)
03
Amager AC
12.79
Simon-Ronaldo Baun L Gonzales
Simon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)
04
BAK
13.61
Elias Solvang
Elias Solvang ('05)
05
IK Hellas
13.73
PB
August Lund Frederiksen
August Lund Frederiksen ('03)
03
Sparta
15.97
PB
M 300 m
Finale A
Finale
4
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
05
/ SWE
39.18
PB
Luis Felipe Maillet
Luis Felipe Maillet ('04)
04
Sparta
36.76
PB
Frederik Thorup Sørensen
Frederik Thorup Sørensen ('04)
04
Sparta
38.72
Mathias Højen
Mathias Højen ('05)
05
BAK
38.98
Gustav Stetkær Bohr
Gustav Stetkær Bohr ('05)
05
Holte Atletik
39.37
PB
Daniel Bisgaard
Daniel Bisgaard ('05)
05
BAK
41.08
PB
Carl Johan Zachariae
Carl Johan Zachariae ('04)
04
Sparta
41.12
PB
Silas Klentz Dahl
Silas Klentz Dahl ('04)
04
BAK
44.06
Caspar Vitus Nielsen
Caspar Vitus Nielsen ('04)
04
Holte Atletik
44.25
PB
Simon-Ronaldo Baun L Gonzales
Simon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)
04
BAK
44.54
M 400 m
Finale A
Finale
Mads Mørch
Mads Mørch ('01)
01
Holte Atletik
54.80
Tobias Feldborg Nielsen
Tobias Feldborg Nielsen ('03)
03
IK Hellas
55.00
Sebastian S.P. Gaarn
Sebastian S.P. Gaarn ('92)
92
Frederiksberg IF
55.34
Mads Simonsen
Mads Simonsen
00
DELTA
56.59
Filmonm Merbhratom
Filmonm Merbhratom ('99)
99
Roar Atletik / ERI
58.16
M 600 m
Finale A
Finale
Joel Frederik von d'Ahe
Joel Frederik von d'Ahe ('06)
06
Sparta
1:40.30
Kasper Birk
Kasper Birk ('06)
06
Hvidovre AM
1:41.94
PB
Anders Silleborg
Anders Silleborg ('07)
07
Sparta
1:43.39
PB
William Hvass
William Hvass ('06)
06
Sparta
1:47.02
Theodor Reedtz Lundsgaard
Theodor Reedtz Lundsgaard ('07)
07
Gentofte IK
1:48.24
PB
Elias Skaarup
Elias Skaarup ('07)
07
1:48.32
PB
Mads Vincentsen
Mads Vincentsen ('07)
07
Sparta
1:49.82
Hayden Hodge
Hayden Hodge ('06)
06
CIS Sports Club
1:52.61
Erik Lange Dons
Erik Lange Dons ('06)
06
Hvidovre AM
2:02.56
PB
Frederik Norskov Murmann
Frederik Norskov Murmann ('06)
06
Frederiksberg IF
2:06.32
PB
Carl-Emil Jensen
Carl-Emil Jensen ('06)
06
Herlev Atletik
2:11.94
PB
Mikkel Feldborg Nielsen
Mikkel Feldborg Nielsen ('07)
07
IK Hellas
2:16.10
M 1500 m
Finale A
Finale
Joachim Sieverts Nielsen
Joachim Sieverts Nielsen ('97)
97
Frederiksberg IF
4:10.58
Martin Møllgaard
Martin Møllgaard ('03)
03
Frederiksberg IF
4:18.95
Mohamed Mahad Farah Hersi
Mohamed Mahad Farah Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
4:19.13
Emil Skovhøj
Emil Skovhøj ('91)
91
Amager AC
4:23.60
SB
Martin Højland Nielsen
Martin Højland Nielsen ('93)
93
KIF
4:30.39
Anders Lagergren
Anders Lagergren ('91)
91
PSF
4:33.01
PB
Filmonm Merbhratom
Filmonm Merbhratom ('99)
99
Roar Atletik / ERI
5:13.28
PB
M 300 m hæk 76.2 cm
Finale A
Finale
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger ('04)
04
Sparta
40.37
Sofus Olivarius Vølund
Sofus Olivarius Vølund ('04)
04
Sparta
43.91
M Højdespring
Finale A
Finale
Eli Riege
Eli Riege ('06)
06
Sparta
1.31
Marvin Jensen
Marvin Jensen ('07)
07
KIF
1.26
PB
Mads Vincentsen
Mads Vincentsen ('07)
07
Sparta
1.26
Carl-Emil Jensen
Carl-Emil Jensen ('06)
06
Herlev Atletik
1.21
PB
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
1.16
M Stangspring
Finale A
Finale
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
Sparta
4.01
PB
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
3.81
Kristian Kolbye
Kristian Kolbye ('96)
96
Amager AC
3.61
SB
Jonathan Thulstrup
Jonathan Thulstrup ('01)
01
Sparta
3.51
Julius Haansbæk Mortensen
Julius Haansbæk Mortensen ('05)
05
Sparta
3.41
Sebastian Højriis Monneret
Sebastian Højriis Monneret ('03)
03
Amager AC
3.31
Sofus Olivarius Vølund
Sofus Olivarius Vølund ('04)
04
Sparta
2.91
PB
Mads Elver Mørk
Mads Elver Mørk ('05)
05
Allerød AM
2.56
PB
Rasmus Eybye Petersen
Rasmus Eybye Petersen ('05)
05
BAK
2.26
PB
Sebastian Thulstrup
Sebastian Thulstrup ('04)
04
Sparta
1.96
M Længdespring
Finale A
Finale
Peter Andersson
Peter Andersson ('99)
99
Greve Atletik
6.66
0.0
Tobias Jappe Bjerre
Tobias Jappe Bjerre ('04)
04
Sparta
6.47
+1.3
Carl Johan Zachariae
Carl Johan Zachariae ('04)
04
Sparta
6.24
+2.0
Hugo Rasmussen
Hugo Rasmussen ('03)
03
IK Hellas
6.21
0.0
Vilhelm Krüger
Vilhelm Krüger ('04)
04
Sparta
6.19
+1.0
Rasmus Vestergaard Johansen
Rasmus Vestergaard Johansen ('02)
02
AGF Atletik
6.15
-1.1
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
6.10
+0.9
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
5.92
-3.7
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
Sparta
5.92
-1.2
PB
Mathias Højen
Mathias Højen ('05)
05
BAK
5.65
+0.9
Carl Bruce Aabo
Carl Bruce Aabo ('04)
04
HGATM
5.49
+0.9
PB
Rasmus Jæger
Rasmus Jæger ('04)
04
IK Hellas
5.41
+0.3
PB
Elias Solvang
Elias Solvang ('05)
05
IK Hellas
4.53
+1.1
PB
Sebastian Alban
Sebastian Alban ('02)
02
Roar Atletik
4.46
0.0
PB
Kasper Schimmell Smith
Kasper Schimmell Smith ('05)
05
Sparta
4.07
+0.6
M Trespring
Finale A
Finale
Dhruv Mehrotra
Dhruv Mehrotra ('03)
03
Sparta
12.88
+1.5
SB
Andri Snær Ólafsson
Andri Snær Ólafsson ('89)
89
Odense Atletik / ISL
12.84
+2.0
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Hussein Ali
Hussein Ali ('04)
04
Amager AC
6.00
PB
M Kuglestød 7.26 kg
Finale A
Finale
Rasmus Jensen
Rasmus Jensen ('99)
99
BAK
12.76
M Hammerkast 7.26 kg
Finale A
Finale
Rasmus Jensen
Rasmus Jensen ('99)
99
BAK
55.08
K 80 m
Vind: -0.2
Finale A
Finale
Vind: -0.2
Sille Kurylak Hansen
Sille Kurylak Hansen ('06)
06
IK Hellas
10.72
Sille Kurylak Hansen
Sille Kurylak Hansen ('06)
06
IK Hellas
10.84
Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Aurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)
06
Sparta
10.97
PB
Celina Hagihara
Celina Hagihara ('06)
06
KIF
10.98
Sarah Engsig-Karup
Sarah Engsig-Karup ('06)
06
BAC
11.05
Celina Hagihara
Celina Hagihara ('06)
06
KIF
11.09
Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Aurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)
06
Sparta
11.09
Sarah Engsig-Karup
Sarah Engsig-Karup ('06)
06
BAC
11.10
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
11.10
PB
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
11.21
PB
Malika B. Jensen
Malika B. Jensen ('06)
06
KIF
11.44
Malika B. Jensen
Malika B. Jensen ('06)
06
KIF
11.50
Asta Garder
Asta Garder ('07)
07
KIF
11.52
Pil Johanne Nedergaard Winther
Pil Johanne Nedergaard Winther ('06)
06
Sparta
11.60
Pil Johanne Nedergaard Winther
Pil Johanne Nedergaard Winther ('06)
06
Sparta
11.62
Amalie Sofie Nielsen
Amalie Sofie Nielsen ('07)
07
Sparta
11.69
PB
Asta Garder
Asta Garder ('07)
07
KIF
11.72
Amalie Sofie Nielsen
Amalie Sofie Nielsen ('07)
07
Sparta
11.74
SB
Vibe Konrad Olsen
Vibe Konrad Olsen ('07)
07
Odense Atletik
11.77
PB
Louise Bisgaard
Louise Bisgaard ('07)
07
BAK
11.80
Vibe Konrad Olsen
Vibe Konrad Olsen ('07)
07
Odense Atletik
11.84
Nynne Gaarde Høgsbro
Nynne Gaarde Høgsbro ('06)
06
Frederiksberg IF
11.92
Natasha Burkal
Natasha Burkal ('06)
06
Helsingør IF
11.93
Louise Bisgaard
Louise Bisgaard ('07)
07
BAK
11.97
Laura Diaz Friis
Laura Diaz Friis ('06)
06
Sparta
12.00
Natasha Burkal
Natasha Burkal ('06)
06
Helsingør IF
12.03
Nynne Gaarde Høgsbro
Nynne Gaarde Høgsbro ('06)
06
Frederiksberg IF
12.09
Elisabeth Røddik Elsner
Elisabeth Røddik Elsner ('06)
06
KIF
12.10
Clara Juul Pallesen
Clara Juul Pallesen ('06)
06
Amager AC
12.17
Estha Færch
Estha Færch ('07)
07
Amager AC
12.36
PB
Sophia Bonde
Sophia Bonde ('07)
07
KIF
12.40
Mille Holck Larsen
Mille Holck Larsen ('07)
07
BAK
12.51
PB
Mie Sühler
Mie Sühler ('06)
06
IK Olympia
12.57
PB
Bianca Baan
Bianca Baan ('07)
07
Helsingør IF
12.63
Sophia Bosack
Sophia Bosack ('06)
06
BAC
12.70
Marie Friis Houbak
Marie Friis Houbak ('06)
06
Sparta
12.73
PB
Laura Halberg Nome
Laura Halberg Nome ('06)
06
BAC
12.87
Cecilia Nielsen
Cecilia Nielsen ('07)
07
IK Hellas
13.90
Gaia Lambert
Gaia Lambert ('07)
07
BAK
14.57
K 100 m
Vind: +1.6
Finale A
Finale
Vind: +1.6
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge ('03)
03
Sparta
12.83
Nickoline Skifter Andersen
Nickoline Skifter Andersen ('98)
98
Sparta
12.93
SB
Mathilde Zeuthen Pedersen
Mathilde Zeuthen Pedersen ('99)
99
KIF
13.09
PB
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
HGATM
13.13
Maria Skov Kragh
Maria Skov Kragh ('01)
01
Sparta
13.26
Caroline Aslerin
Caroline Aslerin ('04)
04
Odense Atletik
13.29
Natalie Vaabengaard
Natalie Vaabengaard ('02)
02
BAC
13.29
Caroline Aslerin
Caroline Aslerin ('04)
04
Odense Atletik
13.32
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
HGATM
13.33
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
13.46
Ingeborg Falck
Ingeborg Falck ('04)
04
Sparta
13.48
Annika Vinther
Annika Vinther ('04)
04
Helsingør IF
13.52
Annika Vinther
Annika Vinther ('04)
04
Helsingør IF
13.62
Angela Timm
Angela Timm ('03)
03
Frederiksberg IF
13.65
Emilie Fayl von Hentaller
Emilie Fayl von Hentaller ('02)
02
Sparta
13.73
Solvej Møller
Solvej Møller ('05)
05
Greve Atletik
13.76
Laura Kirstine Mortensen
Laura Kirstine Mortensen ('04)
04
Helsingør IF
13.83
PB
Stine Baandrup Tindbæk
Stine Baandrup Tindbæk ('05)
05
Trongårdens IF
13.89
Kathrine Holst Hahn
Kathrine Holst Hahn ('04)
04
Frederiksberg IF
13.91
PB
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)
05
Sparta
13.92
PB
Filippa Maja Roug
Filippa Maja Roug ('05)
05
BAK
14.06
Kaisa Duedam Ventrup
Kaisa Duedam Ventrup ('05)
05
Sparta
14.18
Asta Ellermann-Kingombe
Asta Ellermann-Kingombe ('04)
04
Sparta
14.39
Mathilde Mønsted Larsen
Mathilde Mønsted Larsen ('05)
05
Frederiksberg IF
14.65
Johanna C.B. Jessen
Johanna C.B. Jessen ('05)
05
Sparta
14.66
Eva Tsinat Krause
Eva Tsinat Krause ('04)
04
Sparta
14.67
Signe Juhl Laursen
Signe Juhl Laursen ('05)
05
Sparta
14.86
April Webber Sørensen
April Webber Sørensen ('04)
04
Frederiksberg IF
14.90
PB
Katrine Amtoft
Katrine Amtoft ('05)
05
Frederiksberg IF
14.90
Laura Zarp Jensen
Laura Zarp Jensen ('05)
05
IK Olympia
16.19
K 300 m
Finale A
Finale
Caroline Aslerin
Caroline Aslerin ('04)
04
Odense Atletik
43.70
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
44.80
PB
Carla Marie Frandsen
Carla Marie Frandsen ('04)
04
Sparta
45.26
Ida Marie Skøt-Nielsen
Ida Marie Skøt-Nielsen ('04)
04
HGATM
45.44
PB
Solvej Møller
Solvej Møller ('05)
05
Greve Atletik
45.96
PB
Filippa Maja Roug
Filippa Maja Roug ('05)
05
BAK
46.69
Eva Tsinat Krause
Eva Tsinat Krause ('04)
04
Sparta
46.93
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)
05
Sparta
47.26
K 400 m
Finale A
Finale
Katrine Lund
Katrine Lund ('90)
90
KIF
1:00.76
Cecilie Møller-Jensen
Cecilie Møller-Jensen ('01)
01
BAC
1:01.28
SB
Nanna Elmer
Nanna Elmer ('03)
03
KIF
1:01.37
PB
Celina Hagihara
Celina Hagihara ('06)
06
KIF
1:02.06
PB
Louise Høkilde Wassmann
Louise Høkilde Wassmann ('03)
03
Greve Atletik
1:03.26
Laura Røhl Guldbæk Arentsen
Laura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)
03
Kolding KFUM
1:04.15
PB
Natalie Vaabengaard
Natalie Vaabengaard ('02)
02
BAC
1:05.03
Amalie Boeck
Amalie Boeck ('03)
03
Frederiksberg IF
1:05.81
K 600 m
Finale A
Finale
Maya Cecilie Fruergaard
Maya Cecilie Fruergaard ('06)
06
Skive AM
1:45.52
Amanda Paaske Frederiksen
Amanda Paaske Frederiksen ('07)
07
Kolding KFUM
1:48.89
Greta Keisala
Greta Keisala ('06)
06
Frederiksberg IF
1:52.19
Anna Bjaaland Andersen
Anna Bjaaland Andersen ('06)
06
Amager AC
1:54.57
Freja Abraham
Freja Abraham ('06)
06
Sparta
2:02.55
Laura Halberg Nome
Laura Halberg Nome ('06)
06
BAC
2:02.83
Cassandra Kamph Mikkelsen
Cassandra Kamph Mikkelsen ('06)
06
Sparta
2:06.37
PB
Cecilie Skaunsgaard
Cecilie Skaunsgaard ('07)
07
Sparta
2:07.09
PB
K 1500 m
Finale A
Finale
Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen ('05)
05
Sparta
4:51.07
Elena Grøndahl Johansen
Elena Grøndahl Johansen ('01)
01
Sparta
5:01.21
SB
K 300 m hæk
Finale A
Finale
Amanda Sondrup Henriques
Amanda Sondrup Henriques ('04)
04
AK Holstebro
43.77
PB
Kathrine Holst Hahn
Kathrine Holst Hahn ('04)
04
Frederiksberg IF
49.00
PB
Annabelle Viple
Annabelle Viple ('05)
05
Amager AC
52.38
K Højdespring
Finale A
Finale
Maya Cecilie Fruergaard
Maya Cecilie Fruergaard ('06)
06
Skive AM
1.45
Lydia Kure Friis
Lydia Kure Friis ('06)
06
Frederiksberg IF
1.45
PB
Sille Kurylak Hansen
Sille Kurylak Hansen ('06)
06
IK Hellas
1.42
PB
Ida Strandos
Ida Strandos ('06)
06
Frederiksberg IF
1.42
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
1.36
Mikaela Medina Sørensen
Mikaela Medina Sørensen ('06)
06
Sparta
1.36
Luna Frid Hanberg
Luna Frid Hanberg ('06)
06
Sparta
1.31
PB
Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Aurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)
06
Sparta
1.31
PB
Amalie Sofie Nielsen
Amalie Sofie Nielsen ('07)
07
Sparta
1.31
PB
Louise Bisgaard
Louise Bisgaard ('07)
07
BAK
1.26
PB
Freja Abraham
Freja Abraham ('06)
06
Sparta
1.26
Laura Diaz Friis
Laura Diaz Friis ('06)
06
Sparta
1.26
PB
Estha Færch
Estha Færch ('07)
07
Amager AC
1.26
Bianca Baan
Bianca Baan ('07)
07
Helsingør IF
1.21
Mie Sühler
Mie Sühler ('06)
06
IK Olympia
1.16
K Stangspring
Finale A
Finale
Annabelle Viple
Annabelle Viple ('05)
05
Amager AC
2.91
PB
Lærke Elgaard Larsen
Lærke Elgaard Larsen ('05)
05
BAK
2.81
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Betty Marie Ramsgaard Jensen ('04)
04
Sparta
2.71
Sophia Bonde
Sophia Bonde ('07)
07
KIF
2.11
K Længdespring
Finale A
Finale
Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen ('03)
03
Greve Atletik
5.58
-1.9
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge ('03)
03
Sparta
5.37
-1.4
PB
Caroline Aslerin
Caroline Aslerin ('04)
04
Odense Atletik
5.34
w
+6.1
Nickoline Skifter Andersen
Nickoline Skifter Andersen ('98)
98
Sparta
5.24
-0.1
Caroline Aslerin
Caroline Aslerin ('04)
04
Odense Atletik
5.18
+1.4
Mathilde Zeuthen Pedersen
Mathilde Zeuthen Pedersen ('99)
99
KIF
5.17
+1.8
Ditte Schmidt
Ditte Schmidt ('97)
97
Sparta
5.13
+0.5
Rikke Andersen
Rikke Andersen ('98)
98
Sparta
5.10
0.0
Louise Bach Moore
Louise Bach Moore ('01)
01
Sparta
4.93
+0.2
Victoria Lendal
Victoria Lendal ('02)
02
Sparta
4.92
+1.0
Josefine Hostrup Langkjær
Josefine Hostrup Langkjær ('04)
04
Sparta
4.88
w
+2.3
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
4.83
0.0
PB
Ida Marie Skøt-Nielsen
Ida Marie Skøt-Nielsen ('04)
04
HGATM
4.83
+1.1
Josefine Hostrup Langkjær
Josefine Hostrup Langkjær ('04)
04
Sparta
4.83
+1.7
PB
Kaisa Duedam Ventrup
Kaisa Duedam Ventrup ('05)
05
Sparta
4.83
w
+2.4
Kaisa Duedam Ventrup
Kaisa Duedam Ventrup ('05)
05
Sparta
4.69
+1.2
Stine Baandrup Tindbæk
Stine Baandrup Tindbæk ('05)
05
Trongårdens IF
4.64
+0.1
PB
Asta Ellermann-Kingombe
Asta Ellermann-Kingombe ('04)
04
Sparta
4.60
+0.2
PB
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
Sparta
4.60
w
+2.2
Laura Bollerslev Andreasen
Laura Bollerslev Andreasen ('05)
05
Amager AC
4.60
w
+2.5
Solvej Møller
Solvej Møller ('05)
05
Greve Atletik
4.59
+1.9
Johanna C.B. Jessen
Johanna C.B. Jessen ('05)
05
Sparta
4.43
0.0
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen
Anna Elisabeth Buhmann Pedersen ('05)
05
Sparta
4.39
w
+3.1
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
Sparta
4.32
+1.2
Eva Tsinat Krause
Eva Tsinat Krause ('04)
04
Sparta
4.30
+1.7
PB
Laura Bollerslev Andreasen
Laura Bollerslev Andreasen ('05)
05
Amager AC
4.19
+1.5
PB
Emilie Mossin Nørregaard
Emilie Mossin Nørregaard ('03)
03
Sparta
4.14
-1.3
Filippa Maja Roug
Filippa Maja Roug ('05)
05
BAK
4.13
+1.8
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Betty Marie Ramsgaard Jensen ('04)
04
Sparta
4.12
w
+3.6
Katrine Amtoft
Katrine Amtoft ('05)
05
Frederiksberg IF
3.74
-0.1
Laura Zarp Jensen
Laura Zarp Jensen ('05)
05
IK Olympia
3.42
w
+5.6
K Trespring
Finale A
Finale
Victoria Lendal
Victoria Lendal ('02)
02
Sparta
10.70
w
+2.7
Victoria Lendal
Victoria Lendal ('02)
02
Sparta
10.68
0.0
PB
K Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Amanda Lillevang Rasmussen
Amanda Lillevang Rasmussen ('97)
97
Sparta
44.45
Cæcilie Højer McClure
Cæcilie Højer McClure
00
Sparta
42.31
D17 400 m
Finale A
Finale
2
Morgan Åkerblom
Morgan Åkerblom ('02)
02
/ SWE
55.28
SB
D15 100 m
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
05
/ SWE
11.94
PB
P15 100 m
Vind: -1.1
Finale A
Finale
Vind: -1.1
2
Svea Wikstrand
Svea Wikstrand ('05)
05
/ SWE
13.10
PB
4
Olivia Jensfelt
Olivia Jensfelt ('05)
05
/ SWE
13.29
PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
04
/ SWE
13.44
PB
Indledende 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
05
/ SWE
12.94
PB
P15 Længdespring
Finale A
Finale
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
05
/ SWE
5.01
+1.3
PB
P13 Stangspring
Finale A
Finale
1
Emma-Lisa Johansson
Emma-Lisa Johansson ('06)
06
/ SWE
2.11
=PB
1
Emma-Lisa Johansson
Emma-Lisa Johansson ('06)
06
/ SWE
2.11
PB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1