Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 9.6.2019

M 100 m    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.38 w
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.53
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta12.83 w
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta13.02
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC13.33 w
  
 
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta13.42 w
  
 
August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF13.57 w
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC13.61 w
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta13.62
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club13.83 w
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta13.85 w
  
 
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club13.94
  
 PB
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF14.28 w
  
 
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC14.32 w
  
 
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC14.56 w
  
 
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF14.57 w
  
 
Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik14.67 w
  
 
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta14.79
  
 PB
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta14.86 w
  
 
Julian ChristiansenJulian Christiansen ('05)HGF AM15.23 w
  
 
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC15.43 w
  
 
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC15.58 w
  
 
M 200 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190021.73 w
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.10 w
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik22.49 w
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik22.52 w
  
 
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja22.75 w
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM22.85 w
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta23.11
  
 PB
Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 23.22 w
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta23.22 w
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.24 w
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF23.26 w
  
 
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta23.27 w
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF23.45 w
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta23.62 w
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta23.72 w
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.97 w
  
 
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 24.02 w
  
 
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC24.13 w
  
 
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta24.45 w
  
 
Filmonm MerbhratomFilmonm Merbhratom ('99)Roar Atletik / ERI24.49 w
  
 
Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM24.77 w
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik24.78 w
  
 
Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið24.78 w
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta25.05 w
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik25.06 w
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas25.18 w
  
 
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA25.25 w
  
 
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta25.51 w
  
 
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF26.39 w
  
 
Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK26.47 w
  
 
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.59 w
  
 
Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas29.72 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta52.12
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik54.89
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC59.64
  
 PB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:01.29
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:02.52
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:04.80
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club1:06.28
  
 PB
Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk1:08.32
  
 PB
Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik1:08.79
  
 SB
Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:08.96
  
 PB
Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik1:11.22
  
 PB
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta1:11.23
  
 PB
Julian ChristiansenJulian Christiansen ('05)HGF AM1:13.80
  
 PB
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1:14.62
  
 
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1:15.22
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF1:59.03
  
 PB
Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM2:00.78
  
 
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:01.41
  
 PB
Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)Amager AC2:04.78
  
 SB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:12.18
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:51.85
  
 PB
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM4:59.16
  
 PB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta5:04.15
  
 PB
Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK5:07.22
  
 PB
Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas5:19.77
  
 PB
Sofus RathjeSofus Rathje ('06)Frederiksberg IF5:20.83
  
 PB
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:32.00
  
 
Anton GrønborgAnton Grønborg ('06)Frederiksberg IF5:43.47
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta8:55.14
  
 PB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:40.27
  
 
Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM9:46.21
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas10:02.16
  
 PB
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM10:30.45
  
 PB
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM10:42.46
  
 PB
Carlos Ørn Tange PaldanCarlos Ørn Tange Paldan ('05)Frederiksberg IF10:56.56
  
 PB
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK11:02.69
  
 PB
Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 11:34.77
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta40.99
  
 =PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta46.14
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas47.50
  
 
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød49.66
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta57.24
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:03.16
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.82
  
 SB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.70
  
 SB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.59
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.59
  
 
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.53
  
 PB
Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK1.36
  
 
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1.36
  
 
Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas1.36
  
 PB
Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.36
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta1.31
  
 
Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC1.30
  
 
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.27
  
 SB
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC1.21
  
 PB
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.21
  
 PB
Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF1.16
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.86 w
+2.7
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.14
+0.2
  
 SB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM13.05 w
+2.3
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.95 w
+2.3
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.75
+1.8
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM12.53
+1.9
  
 
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja11.39
+1.8
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC9.87
  
 PB
K 100 m    
Vind: +4.1

Finale A

Finale
Vind: +4.1
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.01 w
  
 
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas13.05 w
  
 
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.39 w
  
 
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.41 w
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta13.58 w
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta13.78 w
  
 
Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.79 w
  
 
Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF13.82 w
  
 
Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC14.53 w
  
 
Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta15.08 w
  
 
Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta15.09 w
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia15.21 w
  
 
Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik15.21 w
  
 
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia15.24 w
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia15.29 w
  
 
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia15.47 w
  
 
Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik15.48 w
  
 
K 200 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
/ SWE24.97 w
  
 
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
/ SWE25.81 w
  
 
3
Klara Persson
Klara Persson ('04)
/ SWE26.17 w
  
 
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190023.87 w
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.29 w
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF24.96 w
  
 
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.19 w
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.61
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro25.64 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF25.80
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.24 w
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM26.36
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.43
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK26.55 w
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF26.59 w
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta26.66
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF26.68 w
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC26.75
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 26.78 w
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC27.03
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.04 w
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik27.04 w
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Frederiksberg IF27.12 w
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF27.49 w
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta27.56
  
 PB
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 27.73 w
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta27.74
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.89
  
 PB
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM27.97 w
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta28.05 w
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta28.24
  
 SB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta28.27 w
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta28.43
  
 PB
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC28.47
  
 PB
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta28.57
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta28.66
  
 SB
Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05)Hvidovre AM29.54 w
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC29.76 w
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta29.92 w
  
 
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA30.30 w
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta31.03 w
  
 
Lærke NørregaardLærke Nørregaard ('05)IK Olympia31.81 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta1:02.89
  
 PB
Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK1:06.69
  
 PB
Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:06.74
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:09.38
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik1:11.32
  
 
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1:12.15
  
 PB
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF1:13.92
  
 PB
Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)BAC1:14.60
  
 PB
Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta1:25.20
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF5:24.99
  
 SB
Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF5:25.84
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC5:28.48
  
 PB
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF5:35.46
  
 PB
Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)BAC5:56.92
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik6:02.25
  
 
Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta6:10.66
  
 SB
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas6:16.12
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:13.39
  
 PB
Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM10:42.38
  
 PB
Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM10:42.59
  
 SB
Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta11:49.66
  
 
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:49.81
  
 
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta11:58.93
  
 
Astrid Koch HollingberyAstrid Koch Hollingbery ('04)BAC12:37.46
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro44.89
  
 SB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC49.99
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001:02.43
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.67 w
+2.2
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.64 w
+2.7
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.57
+1.9
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.47
+1.3
  
 SB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.28
+1.8
  
 SB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.25
+0.1
  
 SB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta5.20 w
+3.2
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.19 w
+4.6
  
 
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik5.13
+1.1
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.12 w
+2.6
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.08
+1.6
  
 
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)Sparta5.07
+1.2
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.07
+1.7
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.03
+2.0
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta5.02
+0.9
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.00 w
+2.9
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4.95
+2.0
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta4.89
+1.8
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta4.88
+1.2
  
 
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)Aarhus 19004.82
+1.2
  
 PB
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC4.78
+1.0
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta4.75 w
+2.4
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.65 w
+2.6
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.55 w
+4.2
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.50 w
+4.0
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.47
+1.3
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta4.44 w
+3.9
  
 
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta4.42
+1.7
  
 SB
Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.30
+0.5
  
 SB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta4.30
+1.7
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta4.27 w
+3.0
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.21
+0.7
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 4.15
+1.7
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta4.14 w
+2.9
  
 
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC4.08
+1.5
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta4.07
+1.4
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.01 w
+3.4
  
 
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF3.86 w
+3.2
  
 
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA3.85 w
+3.1
  
 
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA3.84
+1.2
  
 
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF3.76
+1.7
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta3.72
+1.9
  
 SB
Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM2.81
+1.3
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 59.14
  
 =SB
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta52.80
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta50.42
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta45.16
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta41.84
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM43.22
  
 
Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM34.39
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik34.24
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta30.76
  
 SB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik29.05
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF27.29
  
 SB
Caroline LarsenCaroline Larsen ('01)Hvidovre AM23.57
  
 
D19 200 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
2
Albert Nurmi
Albert Nurmi ('01)
/ SWE23.82
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
/ SWE5.52
+1.6
  
 SB
1
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
/ SWE5.54 w
+2.2
  
 
D17 3000 m    

Finale A

Finale
1
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
/ SWE9:08.46
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
/ SWE5.28 w
+2.1
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne