Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Umeå SWE: 4.5.2019

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Dan Olsson
Dan Olsson ('85)
SWE1:12:15
  
 PB
2
Patrik Wikström
Patrik Wikström ('92)
SWE1:12:26
  
 PB
3Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN1:14:40
  
 SB
4
Johannes Eklöf
Johannes Eklöf ('95)
SWE1:15:40
  
 PB
5
August Nilsson
August Nilsson ('94)
SWE1:16:12
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Klara Hofer Mattsson
Klara Hofer Mattsson 
SWE1:20:33
  
 PB
2
Anna Lindgren
Anna Lindgren ('88)
SWE1:28:44
  
 PB
3
Amalia Sangfeldt
Amalia Sangfeldt ('91)
SWE1:29:07
  
 PB
4
Eveline Lundström
Eveline Lundström ('93)
SWE1:30:00
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Frida Bååth
Frida Bååth ('97)
SWE60.79
  
 SB
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
Albert Ottander
Albert Ottander 
SWE35.09
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
3
Felicia Wiberg Eriksson
Felicia Wiberg Eriksson ('02)
SWE39.89
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1