Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Umeå SWE: SM-JSM-USM-VSM Terräng 12‐13.10.2019 Cross
Mariehemsängarna

M Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI11:44
  
 
2
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE11:45
  
 
3
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE11:48
  
 
4
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE11:57
  
 
5
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE12:01
  
 
6
Efrem Brhane
Efrem Brhane ('94)
ERI12:02
  
 
7
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE12:03
  
 
8
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE12:05
  
 
9
Oscar Claesson
Oscar Claesson ('95)
SWE12:07
  
 
10
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE12:13
  
 
11
Andreas Åhwall
Andreas Åhwall ('89)
SWE12:14
  
 
12
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE12:15
  
 
13
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE12:15
  
 
14
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE12:16
  
 
15
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE12:18
  
 
16
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE12:20
  
 
17
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE12:21
  
 
18
Martin Nilson
Martin Nilson ('95)
SWE12:26
  
 
19
Alexander Holmblad
Alexander Holmblad ('94)
SWE12:28
  
 
20
Emil Blomberg
Emil Blomberg ('92)
SWE12:33
  
 
21
Alexander Söderberg
Alexander Söderberg ('88)
SWE12:35
  
 
22
Rasmus Hörnfeldt
Rasmus Hörnfeldt ('93)
SWE12:39
  
 
23
Anders Fox
Anders Fox ('95)
SWE12:44
  
 
24
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE12:46
  
 
25
Adam Hammarberg
Adam Hammarberg ('90)
SWE12:47
  
 
26
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE12:51
  
 
27
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE12:56
  
 
28
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE12:57
  
 
29
Estifanos Faid Asked
Estifanos Faid Asked ('92)
ERI13:07
  
 
30
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE13:07
  
 
31
Patrik Wikström
Patrik Wikström ('92)
SWE13:10
  
 
32
Oscar Majling
Oscar Majling ('86)
SWE13:18
  
 
33
Anders Pettersson
Anders Pettersson ('89)
SWE13:47
  
 
34
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE13:48
  
 
35
Jakob Sandström
Jakob Sandström ('99)
SWE13:53
  
 
36
Jacob Joh
Jacob Joh ('95)
SWE14:02
  
 
37
Lukas Borgemo
Lukas Borgemo ('87)
SWE14:03
  
 
38
Oscar Årebäck
Oscar Årebäck ('99)
SWE14:06
  
 
39
Abdinur Aden
Abdinur Aden 
SWE14:08
  
 
40
Rasmus Nilsson
Rasmus Nilsson ('90)
SWE14:23
  
 
41
Simon Jonsson
Simon Jonsson ('98)
SWE14:46
  
 
42
Andre Kröger
Andre Kröger ('98)
SWE14:55
  
 
43
Gabriel Yeosef Hammoud
Gabriel Yeosef Hammoud ('99)
SWE15:55
  
 
Robel Fsiha
Robel Fsiha ('96)
SWE DNF
  
 
M Cross 10 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
ERI30:48
  
 
2
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE30:55
  
 
3
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI31:01
  
 
4
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE31:06
  
 
5
Efrem Brhane
Efrem Brhane ('94)
ERI31:52
  
 
6
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE31:57
  
 
7
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE31:59
  
 
8
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE32:01
  
 
9
Oscar Claesson
Oscar Claesson ('95)
SWE32:06
  
 
10
Martin Nilsson
Martin Nilsson ('95)
SWE32:12
  
 
11
Andreas Åhwall
Andreas Åhwall ('89)
SWE32:18
  
 
12
John Börjesson
John Börjesson ('92)
SWE32:22
  
 
13
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE32:25
  
 
14
Alexander Söderberg
Alexander Söderberg ('88)
SWE32:27
  
 
15
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE32:27
  
 
16
Anders Fox
Anders Fox ('95)
SWE32:45
  
 
17
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
SWE32:47
  
 
18
Alexander Holmblad
Alexander Holmblad ('94)
SWE33:05
  
 
19
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
SWE33:13
  
 
20
Linus Hultegård
Linus Hultegård ('90)
SWE33:22
  
 
21
Nils Spetz
Nils Spetz ('91)
SWE33:38
  
 
22
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE33:39
  
 
23
Estifanos Faid Asked
Estifanos Faid Asked ('92)
ERI33:50
  
 
24
Patrik Wikström
Patrik Wikström ('92)
SWE33:56
  
 
25
Adam Hammarberg
Adam Hammarberg ('90)
SWE34:05
  
 
26
Oscar Majling
Oscar Majling ('86)
SWE34:15
  
 
27
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE34:22
  
 
28
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
SWE34:32
  
 
29
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE34:52
  
 
30
Johannes Eklöf
Johannes Eklöf ('95)
SWE34:56
  
 
31
Björn Sax Kaijser
Björn Sax Kaijser ('84)
SWE35:19
  
 
32Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN35:58
  
 
33
Michele Alemayoh
Michele Alemayoh ('92)
SWE36:07
  
 
34
Albert Askengren
Albert Askengren ('95)
SWE36:22
  
 
35
Lukas Borgemo
Lukas Borgemo ('87)
SWE36:40
  
 
36
Niklas Andersson
Niklas Andersson ('78)
SWE37:06
  
 
37
Rasmus Nilsson
Rasmus Nilsson ('90)
SWE37:45
  
 
38
Sylvain Glos
Sylvain Glos ('87)
FRA37:49
  
 
39
Magnus Rölin
Magnus Rölin ('84)
SWE39:02
  
 
40
Henrik Karlborg
Henrik Karlborg ('86)
SWE39:45
  
 
41
Lars Johansson
Lars Johansson ('81)
SWE41:06
  
 
42
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('97)
SWE41:07
  
 
43
Johan Danielsson
Johan Danielsson ('79)
SWE42:30
  
 
44
Kenneth Edlund
Kenneth Edlund ('64)
SWE42:56
  
 
K Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE13:45
  
 
2
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE13:46
  
 
3
Hanna Bergström
Hanna Bergström ('97)
SWE13:57
  
 
4
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE14:09
  
 
5
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('92)
SWE14:15
  
 
6
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE14:29
  
 
7
Malin Starfelt
Malin Starfelt ('86)
SWE14:35
  
 
8
Moa Rothman
Moa Rothman ('96)
SWE14:40
  
 
9
Hanna Michaelsson
Hanna Michaelsson ('89)
SWE14:44
  
 
10
Jessica Edlund
Jessica Edlund ('95)
SWE14:48
  
 
11
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE15:19
  
 
12
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE15:21
  
 
13
Jennifer Acklund
Jennifer Acklund ('95)
SWE15:29
  
 
14
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE15:34
  
 
15
Jill Höstman
Jill Höstman ('96)
SWE15:36
  
 
16
Angelica Strandberg
Angelica Strandberg ('96)
SWE15:40
  
 
17
Kesanet Merese
Kesanet Merese ('96)
ERI16:43
  
 
K Cross 10 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE35:30
  
 
2
Moa Lundgren
Moa Lundgren ('98)
SWE35:38
  
 
3
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE36:05
  
 
4
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE36:28
  
 
5
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE37:04
  
 
6
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson ('85)
SWE38:02
  
 
7
Malin Starfelt
Malin Starfelt ('86)
SWE38:07
  
 
8
Hanna Michaelsson
Hanna Michaelsson ('89)
SWE38:17
  
 
9
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE38:32
  
 
10
Gabriella Samuelsson
Gabriella Samuelsson ('87)
SWE38:56
  
 
11
Fanny Borgström
Fanny Borgström ('94)
SWE39:02
  
 
12
Erika Svanborg
Erika Svanborg ('91)
SWE39:19
  
 
13
Linnéa Isaksson
Linnéa Isaksson ('91)
SWE40:00
  
 
14
Jennifer Acklund
Jennifer Acklund ('95)
SWE40:04
  
 
15
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE40:33
  
 
16
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE41:16
  
 
17
Lina Nyman
Lina Nyman ('83)
SWE41:30
  
 
18
Emilia Todorovska Elias
Emilia Todorovska Elias ('88)
SWE41:51
  
 
19
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE42:17
  
 
M22 Cross 8 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE25:15
  
 
2
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE25:25
  
 
3
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE25:28
  
 
4
Gustav Nordling
Gustav Nordling ('97)
SWE25:58
  
 
5
Haben Kidane
Haben Kidane ('98)
SWE26:00
  
 
6
Yassin Abdi
Yassin Abdi ('99)
SOM26:09
  
 
7
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
SWE26:10
  
 
8
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE26:14
  
 
9
Miguel Palm
Miguel Palm ('98)
SWE26:24
  
 
10
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI26:26
  
 
11
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf ('97)
SWE26:27
  
 
12
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE26:43
  
 
13
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
ERI26:53
  
 
14
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE26:59
  
 
15
Dennis Olsson
Dennis Olsson ('97)
SWE27:01
  
 
16
Lukas Mårtensson
Lukas Mårtensson ('98)
SWE27:03
  
 
17
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE27:08
  
 
18
Henry Jacobson
Henry Jacobson ('99)
SWE27:10
  
 
19
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE27:19
  
 
20
Samuel Eriksson Lidbrink
Samuel Eriksson Lidbrink ('99)
SWE27:20
  
 
21
Erik Karlsson
Erik Karlsson ('98)
SWE27:22
  
 
22
Gustav Norlander
Gustav Norlander ('99)
SWE27:56
  
 
23
Daniel Cullin
Daniel Cullin ('97)
SWE28:07
  
 
24
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI28:18
  
 
25
Albin Andersson
Albin Andersson ('98)
SWE28:18
  
 
26
Nils Hammaräng Grip
Nils Hammaräng Grip ('98)
SWE28:30
  
 
27
Ludvig Johansson
Ludvig Johansson ('98)
SWE29:15
  
 
28
Einar Johansson
Einar Johansson ('98)
SWE29:23
  
 
29
Jakob Sandström
Jakob Sandström ('99)
SWE30:19
  
 
30
Martin Jacobson
Martin Jacobson ('97)
SWE30:30
  
 
31
Hamza Fathi
Hamza Fathi ('99)
SWE30:52
  
 
32
Simon Jonsson
Simon Jonsson ('98)
SWE31:17
  
 
33
Oskar Bäckström
Oskar Bäckström ('97)
SWE32:43
  
 
34
Gabriel Yeosef Hammoud
Gabriel Yeosef Hammoud ('99)
SWE34:17
  
 
K22 Cross 6 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE21:13
  
 
2
Hanna Bergström
Hanna Bergström ('97)
SWE21:41
  
 
3
Moa Gålnander
Moa Gålnander ('97)
SWE21:45
  
 
4
Sara Dädeby
Sara Dädeby ('99)
SWE22:55
  
 
5
Evelina Henriksson
Evelina Henriksson ('99)
SWE23:00
  
 
6
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE23:16
  
 
7
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE23:35
  
 
8
Jessica Borg
Jessica Borg ('98)
SWE24:29
  
 
9
Alice Greberg
Alice Greberg ('98)
SWE24:31
  
 
10
Ida Tryggveson
Ida Tryggveson ('97)
SWE25:02
  
 
11
Elsa Olsson
Elsa Olsson ('98)
SWE25:23
  
 
Ina Lidberg Vikström
Ina Lidberg Vikström 
SWE DNF
  
 
D19 Cross 6 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE18:29
  
 
2
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE18:57
  
 
3
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE19:10
  
 
4
Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 
SWE19:42
  
 
5
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('01)
SWE19:47
  
 
6
Merhawi Seifu
Merhawi Seifu 
ETH19:57
  
 
7
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE20:00
  
 
8
Hassan Abdiqadir
Hassan Abdiqadir ('01)
SWE20:06
  
 
9
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE20:21
  
 
10
Oscar Eliasson
Oscar Eliasson ('01)
SWE20:35
  
 
11
Kristoffer Tengroth
Kristoffer Tengroth 
SWE20:45
  
 
12
Viktor Zackrisson
Viktor Zackrisson 
SWE20:48
  
 
13
Eric Källman
Eric Källman 
SWE20:57
  
 
14
Simon Åstot
Simon Åstot 
SWE21:12
  
 
15
Faustin Mugabo
Faustin Mugabo 
SWE21:26
  
 
16
William Schultz
William Schultz 
SWE21:32
  
 
17
Wilhelm Olofsson
Wilhelm Olofsson 
SWE24:38
  
 
18
Alexander Björklund
Alexander Björklund 
SWE27:11
  
 
Oskar Palm
Oskar Palm ('01)
SWE DNF
  
 
P19 Cross 4 km    
13.10.

Finale A

Finale
13.10.
1
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE14:30
  
 
2
Vera Sjöberg
Vera Sjöberg ('01)
SWE14:39
  
 
3
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE14:43
  
 
4
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE15:25
  
 
5
Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 
SWE15:28
  
 
6
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE15:29
  
 
7
Ida Lundgren
Ida Lundgren ('01)
SWE15:34
  
 
8
Maja-Lina Sande
Maja-Lina Sande 
SWE15:37
  
 
9
Ida Esperi
Ida Esperi 
SWE16:27
  
 
10
Almida Thörjesson
Almida Thörjesson ('01)
SWE16:48
  
 
11
Magdalena Nilsson
Magdalena Nilsson ('01)
SWE17:01
  
 
12
Louise Fällström
Louise Fällström ('01)
SWE19:05
  
 
Emelie Kardell
Emelie Kardell ('01)
SWE DNF
  
 
D17 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SOM12:59
  
 
2
Nils Bredin
Nils Bredin ('02)
SWE13:06
  
 
3
Anders Danielson Frost
Anders Danielson Frost ('02)
SWE13:18
  
 
4
Michael Rosenqvist
Michael Rosenqvist ('02)
SWE13:22
  
 
5
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
SWE13:25
  
 
6
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE13:37
  
 
7
Oskar Karlsson
Oskar Karlsson ('02)
SWE13:48
  
 
8
Erik Guander
Erik Guander ('02)
SWE13:54
  
 
9
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE13:59
  
 
10
Jacob Esak
Jacob Esak ('02)
SWE14:14
  
 
11
Erik Danielsson
Erik Danielsson ('02)
SWE14:20
  
 
12
Albin Carlerud
Albin Carlerud ('02)
SWE14:37
  
 
13
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE14:41
  
 
14
Hampus Andersson
Hampus Andersson ('02)
SWE14:53
  
 
15
Tobias Snell
Tobias Snell ('02)
SWE15:06
  
 
Isak Olofsson
Isak Olofsson ('02)
SWE DNF
  
 
P17 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Lisa Wreeby
Lisa Wreeby ('02)
SWE15:44
  
 
2
Johanna Mickels
Johanna Mickels ('02)
SWE15:46
  
 
3
Emilia Brangefält
Emilia Brangefält ('02)
SWE15:47
  
 
4
Hanna Åberg
Hanna Åberg ('02)
SWE16:14
  
 
5
Stina Pettersson
Stina Pettersson ('02)
SWE16:19
  
 
6
Ulrika Bredin
Ulrika Bredin ('02)
SWE16:38
  
 
7
Alina Vuokila
Alina Vuokila ('02)
SWE16:49
  
 
8
Linnéa Ericsson Bäckvall
Linnéa Ericsson Bäckvall ('02)
SWE17:17
  
 
9
Emilia Kjellgren
Emilia Kjellgren ('02)
SWE18:03
  
 
10
Sarah Olsson
Sarah Olsson ('02)
SWE22:40
  
 
D16 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Theo Mattei
Theo Mattei ('03)
SWE13:02
  
 
2
David Steen
David Steen ('03)
SWE13:24
  
 
3
Victor Björk
Victor Björk ('03)
SWE13:44
  
 
4
Filip Svahn
Filip Svahn ('03)
SWE13:59
  
 
5
Albin Wallenius
Albin Wallenius ('03)
SWE14:00
  
 
6
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE14:26
  
 
7
Jens Junes
Jens Junes ('03)
SWE14:32
  
 
8
Vidar Arvidsson
Vidar Arvidsson ('03)
SWE14:39
  
 
9
Mikael Alm
Mikael Alm ('03)
SWE14:42
  
 
10
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE14:56
  
 
11
Hampus Björck
Hampus Björck ('03)
SWE15:12
  
 
12
Vilhelm Werner
Vilhelm Werner ('03)
SWE16:53
  
 
P16 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Tilde Axelsson Fröjdenlund
Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03)
SWE14:37
  
 
2
Nora Lundin
Nora Lundin ('03)
SWE14:39
  
 
3
Tove Ericsson
Tove Ericsson ('03)
SWE15:07
  
 
4
Elvira Bredin
Elvira Bredin ('03)
SWE15:16
  
 
5
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE15:18
  
 
6
My Rundgren
My Rundgren ('03)
SWE15:28
  
 
7
Nelly Össmar
Nelly Össmar ('03)
SWE15:32
  
 
8
Elin Henriksson
Elin Henriksson ('03)
SWE15:34
  
 
9
Wilma Karlsson
Wilma Karlsson ('03)
SWE16:02
  
 
10
Sofia Amini
Sofia Amini ('03)
SWE16:10
  
 
11
Saga Hagelin
Saga Hagelin ('03)
SWE16:13
  
 
12
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE16:14
  
 
13
Maja Björnsson
Maja Björnsson ('03)
SWE16:29
  
 
14
Wilma Nordgren
Wilma Nordgren ('03)
SWE16:39
  
 
15
Liv Berglöf
Liv Berglöf ('03)
SWE16:43
  
 
16
Clara Lidén
Clara Lidén ('03)
SWE17:09
  
 
17
Albertina Brandt
Albertina Brandt ('03)
SWE17:14
  
 
18
Cecilia Ankarfjord Lundin
Cecilia Ankarfjord Lundin ('03)
SWE17:49
  
 
19
Elin Hammar
Elin Hammar ('03)
SWE19:54
  
 
20
Linn Hagervall
Linn Hagervall ('03)
SWE20:00
  
 
Elsa Palmgren
Elsa Palmgren ('03)
SWE DNF
  
 
D15 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Jonathan Grahn
Jonathan Grahn ('04)
SWE13:37
  
 
2
Linus Jansson
Linus Jansson ('04)
SWE13:47
  
 
3
Benjamin Edman
Benjamin Edman ('04)
SWE14:04
  
 
4
Oscar Säfström Niemi
Oscar Säfström Niemi ('04)
SWE14:13
  
 
5
Tobias Pettersson
Tobias Pettersson ('04)
SWE14:15
  
 
6
Nikolaj Riekkola
Nikolaj Riekkola ('04)
SWE14:22
  
 
7
Marlon Tollefors
Marlon Tollefors ('04)
SWE14:23
  
 
8
Arvid Törnblom
Arvid Törnblom ('04)
SWE14:24
  
 
9
Philip Frick
Philip Frick ('04)
SWE14:30
  
 
10
Jona Lindman
Jona Lindman ('04)
SWE14:47
  
 
11
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
SWE14:48
  
 
12
Edvin Lake
Edvin Lake ('04)
SWE14:55
  
 
13
Isak Andersson Lind
Isak Andersson Lind ('04)
SWE15:10
  
 
14
Elias Boman
Elias Boman ('04)
SWE15:56
  
 
15
Dennis Sandström
Dennis Sandström ('04)
SWE16:05
  
 
16
Joel Nilsson
Joel Nilsson ('04)
SWE16:14
  
 
17
Edvin Faxén
Edvin Faxén ('04)
SWE16:17
  
 
18
Anton Gruber
Anton Gruber ('04)
SWE16:35
  
 
19
Hampus Widebo
Hampus Widebo ('04)
SWE16:53
  
 
P15 Cross 4 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE14:56
  
 
2
Evelina Crusell
Evelina Crusell ('04)
SWE15:12
  
 
3
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE15:12
  
 
4
Julia Meijer
Julia Meijer ('04)
SWE15:56
  
 
5
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE15:58
  
 
6
Estelle Strand
Estelle Strand ('04)
SWE16:07
  
 
7
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE16:14
  
 
8
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE16:25
  
 
9
Emmi Nyberg
Emmi Nyberg ('04)
SWE16:51
  
 
10
Jasmine Gyllenhammar
Jasmine Gyllenhammar ('04)
SWE18:12
  
 
11
Lia Cederberg
Lia Cederberg ('04)
SWE18:46
  
 
M35 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Tesfaldet Negash
Tesfaldet Negash ('82)
ERI26:38
  
 
2
Christofer Fogel
Christofer Fogel ('84)
SWE27:15
  
 
3Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)DEN28:11
  
 
4
Mikael Bäcklund
Mikael Bäcklund ('84)
SWE28:38
  
 
5
Stefan Olars
Stefan Olars ('84)
SWE29:15
  
 
6
Andreas Oscarsson
Andreas Oscarsson ('81)
SWE29:56
  
 
7
Gabriel Granåsen
Gabriel Granåsen ('80)
SWE30:02
  
 
8
Jakob Olars
Jakob Olars ('84)
SWE31:28
  
 
9
Stefan Åberg
Stefan Åberg ('81)
SWE31:46
  
 
10
Lars Johansson
Lars Johansson ('81)
SWE31:59
  
 
11
Christian Olars
Christian Olars ('83)
SWE32:03
  
 
12
Christoffer Larsson
Christoffer Larsson ('83)
SWE33:11
  
 
K35 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Susanne Björk
Susanne Björk ('80)
SWE34:25
  
 
2
Maja Gren Skog
Maja Gren Skog ('80)
SWE35:02
  
 
M40 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Tony Berglund
Tony Berglund ('75)
SWE27:35
  
 
2
Tobias Thomson
Tobias Thomson ('79)
SWE28:45
  
 
3
Tomas Olsson
Tomas Olsson ('77)
SWE29:44
  
 
4
Martin Rosvall
Martin Rosvall ('78)
SWE30:04
  
 
5
Joakim Pihlstrand-Trulp
Joakim Pihlstrand-Trulp ('77)
SWE30:36
  
 
6
Simon Westerberg
Simon Westerberg ('79)
SWE30:42
  
 
7
David Källströmer
David Källströmer ('77)
SWE30:46
  
 
8
Samuel Brännlund
Samuel Brännlund ('79)
SWE31:24
  
 
9
Johan Danielsson
Johan Danielsson ('79)
SWE33:33
  
 
10
Robert Eriksson
Robert Eriksson ('75)
SWE34:30
  
 
K40 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE31:19
  
 
2
Jenny Wikedal
Jenny Wikedal ('76)
SWE32:54
  
 
3
Maria Eriksson
Maria Eriksson ('76)
SWE36:22
  
 
M45 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Erik Framme
Erik Framme ('73)
SWE28:35
  
 
2
Fredrik Gustavsson
Fredrik Gustavsson ('73)
SWE28:47
  
 
3
Mats Riekkola
Mats Riekkola ('72)
SWE28:54
  
 
4
Tomas Jennerstål
Tomas Jennerstål ('74)
SWE29:40
  
 
5
Rikard Hedelin
Rikard Hedelin ('70)
SWE30:05
  
 
6
Erik Degerman
Erik Degerman ('72)
SWE30:28
  
 
7
Jörgen Olsson
Jörgen Olsson ('71)
SWE30:31
  
 
8
Anders Hemmyr
Anders Hemmyr ('73)
SWE30:56
  
 
9
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('74)
SWE32:22
  
 
10
Stefan Björck
Stefan Björck ('71)
SWE32:44
  
 
11
Thomas Strömsten
Thomas Strömsten ('70)
SWE32:49
  
 
12
Ulf Eriksson
Ulf Eriksson ('74)
SWE33:14
  
 
13
Andreas Sande
Andreas Sande ('72)
SWE33:26
  
 
14
Carl Hofvendahl
Carl Hofvendahl ('70)
SWE33:44
  
 
15
Erik Fugelstad
Erik Fugelstad ('73)
SWE37:47
  
 
16
Martin Larsson
Martin Larsson ('71)
SWE40:25
  
 
K45 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Jessika Ericsson
Jessika Ericsson ('70)
SWE34:43
  
 
2
Marie Berglin
Marie Berglin ('71)
SWE35:42
  
 
3
Pia Westlund
Pia Westlund ('71)
SWE36:38
  
 
4
Sara Lundström
Sara Lundström ('73)
SWE37:00
  
 
5
Cecilia Edström
Cecilia Edström ('70)
SWE40:07
  
 
6
Linda Allgardsson
Linda Allgardsson ('73)
SWE42:38
  
 
M50 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Ulf Johansson
Ulf Johansson ('67)
SWE28:58
  
 
2
Jan Karlsson
Jan Karlsson ('69)
SWE29:26
  
 
3
Göran Jonsson
Göran Jonsson ('69)
SWE29:36
  
 
4
Johan Sandberg
Johan Sandberg ('68)
SWE30:03
  
 
5
Börje Holst
Börje Holst ('66)
SWE30:45
  
 
6
Jonny Hjertström
Jonny Hjertström ('67)
SWE32:27
  
 
7
Jörgen Lindh
Jörgen Lindh ('69)
SWE32:58
  
 
8
Tony Back
Tony Back ('66)
SWE33:22
  
 
9
Patrik Ronnling
Patrik Ronnling ('65)
SWE33:23
  
 
10
Hans Årebäck
Hans Årebäck ('67)
SWE33:29
  
 
11
Pär Markström
Pär Markström ('69)
SWE33:46
  
 
12
Björn Tunemalm
Björn Tunemalm ('65)
SWE35:02
  
 
13
Patrik Hammar
Patrik Hammar ('69)
SWE42:25
  
 
K50 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Marie Dasler
Marie Dasler ('68)
SWE34:56
  
 
2
Karin Clausén
Karin Clausén ('68)
SWE35:14
  
 
3
Annica Sjölund
Annica Sjölund ('67)
SWE38:33
  
 
4
Katarina Rönngren
Katarina Rönngren ('67)
SWE39:51
  
 
5
Eva Pettersson
Eva Pettersson ('67)
SWE1:00:17
  
 
M55 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Johan Engholm
Johan Engholm ('62)
SWE31:41
  
 
2
Anders Burman
Anders Burman ('63)
SWE32:00
  
 
3
Lars-Åke Ekman
Lars-Åke Ekman ('60)
SWE32:17
  
 
4
Hans Jacobson
Hans Jacobson ('64)
SWE32:55
  
 
5
Kenneth Edlund
Kenneth Edlund ('64)
SWE33:06
  
 
6
Ove Jacobsson
Ove Jacobsson ('63)
SWE33:18
  
 
7
Peter Lagerlöf
Peter Lagerlöf ('63)
SWE33:27
  
 
8
Mikael Hansson
Mikael Hansson ('63)
SWE33:52
  
 
9
Ulf Wiklund
Ulf Wiklund ('62)
SWE35:25
  
 
10
Mikael Tennare
Mikael Tennare ('61)
SWE35:28
  
 
11
Peter Bäcklund
Peter Bäcklund ('63)
SWE36:50
  
 
K55 Cross 8 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Marie Olsson
Marie Olsson ('63)
SWE36:10
  
 
2
Anna-Stina Wanby
Anna-Stina Wanby ('64)
SWE38:34
  
 
3
Camilla Persson
Camilla Persson ('62)
SWE42:53
  
 
4
Eva Vikner
Eva Vikner ('61)
SWE44:18
  
 
5
Åsa Zackrisson
Åsa Zackrisson ('61)
SWE45:12
  
 
6
Bodil Mårtensson
Bodil Mårtensson ('64)
SWE46:17
  
 
M60 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Jens Bylund
Jens Bylund ('55)
SWE25:19
  
 
2
Jerry Olsson
Jerry Olsson ('57)
SWE25:28
  
 
3
Bengt Näsholm
Bengt Näsholm ('58)
SWE26:37
  
 
4
Mikael Karlsson
Mikael Karlsson ('56)
SWE27:43
  
 
5
Roland Johansson
Roland Johansson ('57)
SWE27:46
  
 
6
Lars Björkqvist
Lars Björkqvist ('59)
SWE28:31
  
 
7
Stellan Mörner
Stellan Mörner ('58)
SWE28:57
  
 
K60 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Katarina Nilsson
Katarina Nilsson ('56)
SWE33:10
  
 
M65 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Martin Erlanson
Martin Erlanson ('54)
SWE27:55
  
 
2
Thomas Lindström
Thomas Lindström ('54)
SWE27:58
  
 
3
Håkan Åman
Håkan Åman ('50)
SWE29:29
  
 
4
Gunnar Israelsson
Gunnar Israelsson ('54)
SWE36:27
  
 
K65 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Rose-Marie Enmalm
Rose-Marie Enmalm ('54)
SWE30:48
  
 
2
Britt Hellmark
Britt Hellmark ('50)
SWE33:40
  
 
3
Ljiljana Persson
Ljiljana Persson ('53)
SWE34:01
  
 
M70 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Bo Persson
Bo Persson ('48)
SWE26:58
  
 
2
Magnus Bergh
Magnus Bergh ('49)
SWE28:06
  
 
3
Dan Vinblad
Dan Vinblad ('46)
SWE29:44
  
 
4
Bertil Ekstedt
Bertil Ekstedt ('45)
SWE31:35
  
 
5
Urban Bengtson
Urban Bengtson ('45)
SWE32:28
  
 
6
Lars Söderberg
Lars Söderberg ('48)
SWE33:18
  
 
7
Reino Olervo
Reino Olervo ('49)
SWE34:31
  
 
8
Bengt-Ove Berglund
Bengt-Ove Berglund ('45)
SWE35:31
  
 
K70 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Ann-Britt Eriksson
Ann-Britt Eriksson ('49)
SWE31:47
  
 
2
Gunilla Juthback
Gunilla Juthback ('46)
SWE36:49
  
 
M75 Cross 6 km    
12.10.

Finale A

Finale
12.10.
1
Per Wennberg
Per Wennberg ('43)
SWE44:41
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1